Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5751) vgyuri válasza atomchicken (#5750) üzenetére


vgyuri
őstag

Igen, regisztrálni kell, de most már 3 perc alatt megvagyok vele, és 1 héten belül megérkező levélből a kódot megadni. ASZF-ben ha jól emlékszem van korlát a sim kártyákra, kb 4 lehet egy ember nevén, de most már 6 havonta lejár a kártya, szóval csak aktív 2 van a nevemen (aktuális és előző 3 hónapban használt). Ha mégis gond lenne ebből akkor szülők, gyerekek, szomszéd nevére is mehet a reg.

[ Szerkesztve ]

(#5752) instantwater válasza vgyuri (#5751) üzenetére


instantwater
addikt

6 havonta?
Az üres?
A 3000 feltöltés nem jó egy évig?

Olyat nem lehet csinálni ebben a fene jó számhordozásban, hogy voip szolgáltatóhoz hordozni mobilszámot?

[ Szerkesztve ]

(#5753) vgyuri válasza instantwater (#5752) üzenetére


vgyuri
őstag

Megveszem a kártyát, beaktiválom, lebeszélem a rajta lévő 300 forintot, nem töltöm fel a kártyát, csak 3 hónapig használom klikk-kel. Régebben feltöltés nélkül 3 hónapig élt a Telenor sim, most már 6 hónapig aktív marad.

Voip szolgáltató csak netes, nincsenek adótornyai, minden országban ügyfélszolgálata, nem adózik a helyi országnak, stb... szóval jó ez így ahogy most van.

Ha szoktál néha lottózni, akkor Blue sim 999 (vagy 1500) 600 forint lebeszélhető, 1 évig él a kártya, a netes töltés lottóra is költhető, 2 féle 90 forintos akciós mobilnetet is ad. Telekom szinte ugyanez, 2790 forint a 2700 lebeszélhetőségű sim.

Ezeket neten töltve a feltöltést ellottózod (mobilparkolás, stb...), így a sim él, de nem kell lebeszélni a rajta lévő összeget drága percdíjjal.

Blue mellett szól, hogy 6 hónap x 15 mbyte netet is adnak, ha nincs mobilnet a kártyán aktiválva.

[ Szerkesztve ]

(#5754) Zeki


Zeki
nagyúr

A freevoipdeal drágult egy picit...
0.012 Euro

(#5755) instantwater válasza Zeki (#5754) üzenetére


instantwater
addikt

Borzasztó 3.5 Ft a percdíj :DD

(#5756) McLaca válasza Zeki (#5754) üzenetére


McLaca
őstag

A progx.ch erről bezzeg nem küldött mailt.
Amúgy ez 20%-os drágulás, majdnem 3 órával kevesebbet lehet beszélni 10€-ért.
Minden költséget beleszámolva, az utolsó feltöltésemnél (305,39Ft/€) így 3,92Ft-ra nőtt a percdíj 3,27-ről.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5757) betyarr válasza McLaca (#5756) üzenetére


betyarr
veterán

a fene.remélem nem teszik ezt az áremelést túl rendszeressé!épp elég hogy az eur kúszik felfelé.
legutóbb mikor emelt a fvd?

(#5758) McLaca válasza betyarr (#5757) üzenetére


McLaca
őstag

Kb. egy éve, akkor 0,005-ről 0,01-re, tehát duplázott.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5759) instantwater válasza McLaca (#5758) üzenetére


instantwater
addikt

Nem értem a felháborodást. A hagyományos díjakhoz képest ez szinte ingyen van.

(#5760) edk- válasza vgyuri (#5751) üzenetére


edk-
őstag

ASZF-ben ha jól emlékszem van korlát a sim kártyákra, kb 4 lehet egy ember nevén,

Én ezt nem találtam az ÁSZF-ben. Megkérdeztem egy telenor-boltban, ott sem mondtak korlátot. Ebben a pillanatban 8 ilyen SIM van a nevemen...

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#5761) betyarr válasza instantwater (#5759) üzenetére


betyarr
veterán

tény,hogy nem tűnik soknak pl egy feltöltőkártyás mobilhoz képest,de azért mégsem 16-17 órát beszélsz így hanem csak 13-14et a pénzedért.
van egy régi zsidó mondás: fillérből lesz a forint.

[ Szerkesztve ]

(#5762) instantwater válasza betyarr (#5761) üzenetére


instantwater
addikt

Felháborító :DD

(#5763) Popeye8 válasza allfinanz (#5741) üzenetére


Popeye8
csendes tag

jó dolog ez a 21-es DIGIs, csak van egy kis DE!
ez addig jó ameddig megvan a DIGIs előfizetés, után a 21-es szám megszűnik nem ?
ez olyan mint amikor a net szolgáltatás mellé adnak email címet :W és azt kezdik el használni :W
majd 1-2-3 év múlva jön egy olcsóbb szolgáltató és átmennének de akkor a már addigra megszokott email címek elvesznek vagy jobb esetben azok külön havi díjasok lesznek .

jobb a függetlenség: Megafone (nincs havi díj), ephone.hu (havi 99 huf),...

Anytime, anywhere if possible I'm bending the rules, but not breaking them.

(#5764) vgyuri válasza edk- (#5760) üzenetére


vgyuri
őstag

Köszönöm, ez nagyon jó hír, lehet hogy régen olvastam, vagy előfizetésre vonatkozik ez a korlát.

Van másik 5 szolgáltató is, ahol 1 eurócent / perc a mobil hívás, de nem tudom melyiknél működik az olcsóbb adó, és hogy meddig tart az akció, akár holnaptól is visszatérhetnek a 3-4 eurócent / percre: [link] Voip Stunt és Sip Discont ad csak 120 nap ingyen vezetékes hívást.

[ Szerkesztve ]

(#5765) instantwater válasza Popeye8 (#5763) üzenetére


instantwater
addikt

Miért jobb a megafone mint pl a neophone abból a szempontból, hogy mindkettő ad 21 es számot?
Csak mert a neophonet valahogy szinte soha nem említik ebben a topikban.

(#5766) n@p@lm válasza instantwater (#5765) üzenetére


n@p@lm
őstag

ahogy nézem a neophone-nél nincs havi díja a 21-es körzetű számodnak?

(#5767) instantwater válasza n@p@lm (#5766) üzenetére


instantwater
addikt

Egy kollégám használja régóta hívásfogadásra, és elvileg nincs.
Azt hiszem még csak fel sem kell tölteni, de ebben nem vagyok biztos.
Ráadásul a neophonet már sok sok éve ismerem, a megafone pedig eddig ismeretlen volt számomra.

Másik kérdés, hogy mivel a voda bünteti a 21 es hívást, a külföldi voip szolgáltatók is büntetik a 21 es hívást, vagy milyen tarifával számláznak?

[ Szerkesztve ]

(#5768) Andralin válasza instantwater (#5767) üzenetére


Andralin
aktív tag

Én használtam a Neophone-t egy ideig, de mióta rászoktam a FVD-re, nem töltöttem rá újat, hagytam lejárni, mert ahhoz képest nagyon drága a Neo.

Ott tényleg ingyen adták a 21-es hívószámot bármilyen külön díj nélkül, de cserébe 6 havonta legalább egyszer fel kell töltened az egyenleged, különben 6 hónappal az utolsó feltöltés után inaktíválják az ember accountját, szóval ennyi egy feltöltés érvényességi ideje. És mióta FVD-t használok erősen pénzkidobás lenne a Neo-t töltögetni, úgyhogy hagytam is a francba lejárni...

Viszont van ismerős Neo-s számmal, akit rendszeresen hívok FVD-ről, és az FVD mindig 0 Ft-os percdíjat számol, mintha rendes vezetékes számot hívnék!

(#5769) sumsang válasza Popeye8 (#5763) üzenetére


sumsang
aktív tag

Hát annyira nem jó ez a digis 21-es szám, mert van egy 900 Ft-os havidíja is, valamint a percdíjak sem olcsók. Az hogy ingyen hívhatók a digis földrajzi számok az egy jó dolog, de ezek a számok elenyésző nagyságrendet képviselnek a hazai vezetékes rendszerben.[link]

(#5770) Andralin válasza Andralin (#5768) üzenetére


Andralin
aktív tag

Azért kíváncsiságból kipróbáltam, bár idén még nem is használtam a Neo-s accomat.

2013 áprilisában lejárt a fiókom érvényességi ideje, de még simán bejelentkezett rá a PC-s SIP kliens, és felhívva a régi 21-es számomat ki is csörgött! Szóval annak ellenére, hogy lejárt, nem töltögetem már, meg hívást nem tudok indítani, a 21-es számom látszólag él még! :U

(#5771) instantwater válasza Andralin (#5768) üzenetére


instantwater
addikt

Áhhá, szóval itt van a kutya elásva.

(#5772) n@p@lm válasza Andralin (#5768) üzenetére


n@p@lm
őstag

érdekes, én 2012 feb, 25-én regeltem, érvényességnek 2012.08.26-ot ír, van bónusz 300 forint lebeszélhetőségem, semmivel nem töltöttem fel és él az account.

(#5773) andatti válasza vgyuri (#5740) üzenetére


andatti
senior tag

Én a 300 Mb-os nettel árult telenor sim-eket vettem néha, az T-nél 300 Ft-ba került és van benne 300 Ft lebeszélhetőség is...
Már az sincs csak drágábban és más csomag?

(#5774) andatti


andatti
senior tag

Nna, mostanra visszaolvastam. Kár azért az áremelésért, mert így nekem pl.: 3,95 Ft-ba kerül egy és akkor ugye az 1000 perc is ugrott... /833-ra olvadt.../
de van, ahol most is 1 cent maradt. A sipdiscount-nál most a legkedvezőbb, bár ha elfogy a 120 nap, a vezetékesen van egy kis bünti felár.

Ami pedig a nov. 1-ei változásokat illeti, ez van, és nagyjából várható volt... ki kéne próbálni, hogy VPN titkosítással mire mennénk, amit összegugliztam most, az alapján nem kerülne plusz pénzbe:

Elvileg ingyenesen használható VPN szerver:
VPN beállítása mobilra:

Csak az a kérdés, hogy mennyit eszik meg mondjuk akkor, ha hívás előtt kapcsolom be és utána rögtön ki. Nekem van az egyik céges laptopon, csak úgy lehet munkát küldeni le-fel, de az eléggé elszuttyog vele, akár 1-2 percet is mire felépül a kapcsolat. Én csak a kódok futtatását látom, így szerintem nincs több pár kilobájtnál, de tévedhetek is... Remélem azért most kevés zöldséget írtam... :) ;)

[ Szerkesztve ]

(#5775) instantwater válasza andatti (#5774) üzenetére


instantwater
addikt

Ebben nekik mi a buli, hogy ingyen adják?

(#5776) Andralin válasza n@p@lm (#5772) üzenetére


Andralin
aktív tag

Úgyértettem hogy lejárt az account, hogy neked is pl. hiába van rajta 300 Ft-od, azt nem tudod lebeszélni, nem enged a rendszer hívást kezdeményezni, mert túllépted a 6 hónapot feltöltés nélkül.
Ha újra töltenél fel akármekkora összeget, akkor ismét aktiválódva az accod, tudnál hívást kezdeményezni, és a régről megmaradt 300Ft hozzáadódna az új feltöltésedhez.

De mint az #5770-ben írtam, a 21-es hívószám ettől függetlenül él továbbra is.

(#5777) g0dl válasza andatti (#5774) üzenetére


g0dl
addikt

Úgy nem megy, ha a sip-ben TLS-t használ valaki? Az is titkosított.

[ Szerkesztve ]

(#5778) McLaca válasza instantwater (#5759) üzenetére


McLaca
őstag

Hol láttál felháborodást?
Előző hsz-emben egy elemzés látható, amire válaszoltál, az meg egy egyszerű válasz egy egyszerű kérdésre.
Ha felháborodok, akkor kurvaanyázok. :D

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5779) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!
Milyen tipusu keszulekekre lehet feltenni mobilevoipot? Android? Ios? Symbian? Java esetleg?
Masik. Most jovok haza es feltoltokartyasok kozul melyik a legkedvezobb amit keret lejarta utan is korlatozottan is lehet netezni? Ha van ilyen mennyik a korlatok es melyik a legkedvezobb? Csak 2hetre kell. Koszi elore is

[ Szerkesztve ]

(#5780) instantwater válasza gorje (#5779) üzenetére


instantwater
addikt

Androidra és iosre tuti van.
Java szutykot felejtsd el.
Symbian már kihalóban van, winmo ra szerintem van mobilevoip.

Vezel egy Telenor simet 4-600 Ftért valahol (Tesco), megrendeled a klikket, ha lefogy a 100 mega, nincs túlszámlázás, csak korlátozás, de azzal is megy vígan a mobilevoip.

(#5781) allfinanz válasza sumsang (#5769) üzenetére


allfinanz
senior tag

Azzal 900-zal még várjunk, mert ezek írnak itt össze-vissza mindent.
Gyanítom október elejére kiderül mi lesz belőle.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#5782) Zeki válasza gorje (#5779) üzenetére


Zeki
nagyúr

mobilevoip.com
ott van, hogy mikre megy fel, szép nagy ikonokkal.

(#5783) club1 válasza gorje (#5779) üzenetére


club1
veterán

A feltöltőkártyás csomagokra rendelhető túlforgalmazási díj mentes netcsomagok:
Klikk (100 MB/hó/1000 Ft, szolgáltató Telenor, 100 MB felett 32 kbps-ra lassítják)
Go!Net (100-500-1000 MB/hó/1000-2000-2490 Ft, T-Mobile, x MB felett 32 kbps-ra lassítják)
Relaxnet (4-8GB/hó/4050-6500 Ft, T-Mobile, x GB felett 128 kbps-ra lassítják)

Többségük csak hangelőfizetés mellé rendelhető meg (bár ha úgyis csak netre akarod használni, tök mindegy hogy van-e rajta hangelőfizetés vagy natúr internetes kártyáról van szó).

(#5784) g0dl válasza club1 (#5783) üzenetére


g0dl
addikt

És ezek közül melyik tiltja a voip-ot?

(#5785) club1 válasza g0dl (#5784) üzenetére


club1
veterán

Mobilevoip-ot egyik sem. Jelenleg.

(#5786) andatti válasza instantwater (#5775) üzenetére


andatti
senior tag

Nem tudom. Utána kéne olvasni, hogy mi mindenre is jó. Annyira pedig nem tudok idegen nyelvet, (semennyire) hogy mindent meg is értsek az adott oldalon... (guglival) :)
Jah, annyit írt, hogy p2p-re nem használható... :)) és van paypal-os donate gomb, valami alapítvány talán?, de nem kötelező...

No, találtam egy magyart is... :)

"A felhasználás feltételei
Az ingyen hozzáférés keretében 1 gigabyte közvetlen adatforgalmat kapsz. Ez Twitterezésre, Google keresésekre, csettelésre, és még sok más dologra hosszú ideig alkalmas.

Amire NEM szabad használni a szolgáltatást:

> Spammelés, kéretlen reklám (e-mail, web, komment, sms, bármi egyéb)
> Személyes adatokkal való visszaélés
> Bármely rendszer integritása, bizalmassága, vagy rendelkezésreállása elleni támadás
> Bármilyen illegális cselekedet, vagy annak aktív elősegítése

A fenti szabályok megszegése a hozzáférés azonnali visszavonását eredményezi, fizető ügyfelek esetében is!
Csak akkor regisztrálj, ha valóban megértetted és elfogadtad a feltételeket (angol).
SMS fizetéseket nem áll módunkban visszatéríteni."

Amúgy meg itt szépen le van írva minden, ami lényeges. (az idézeten kívül). De voip-ozásra tökéletesen megfelel(ne)! :)) :DD :C

(#5787) andatti


andatti
senior tag

kicsúsztam a szerkesztésből:

"Mi történik, ha kihasználtam az ingyenes keretet?
Ha kihasználtad a keretet, megszűnik a közvetlen internetkapcsolat, és a rendszer figyelmeztet.
Tovább használhatod hozzáférésed, de az internetet csak "TOR" átirányítással éred el.
Fenntartjuk a jogot, hogy a rendszert régóta (1 hónapon túl) ingyenesen használók hozzáférését értesítés nélkül korlátozzuk annak érdekében, hogy mások is kapjanak erre lehetőséget.

Ha elégedett voltál a szolgáltatással amit a TorVPN-től kaptál, miért ne hosszabbítanád meg?
Egy hajvágás áráért egy hónapig használhatod, külön IP címet kapsz, FTP hozzáférést, és egyéb előnyei is vannak.

szóval ez inkább shareware, mint free, lehet, hogy az angol oldalnál is így van és már meg is van, hogy miért ingyenes... :)

Amúgy meg a mobilevoip tényleg nincs tiltva, csak némely free wifi helyen külföldön, így alapból nincs rá szükség. akik most sírnak azért teszik, mert a skype és viber, illetve társaik lesznek korlátozva a szolgáltatók által... Arra meg jó a VPN...

[ Szerkesztve ]

(#5788) g0dl válasza instantwater (#5775) üzenetére


g0dl
addikt

Lehet, az NSA szponzorálja, vagy a kgb, vagy a moszad ...

(#5789) csimpas válasza instantwater (#5767) üzenetére


csimpas
tag

legjobb tudomásom szerint, már "nem bünteti" a vodafone a 21-es számok hívását, annó 90 ft / perc volt a díja, ma 20 ft / perc. (legalábbis nekem ennyit szoktak számlázni a 21-es számok hívására a vodafonenál. üzleti fix 54ezer osztható díjcsomagban)

a megafone-nál 2007-ben regisztráltam, 2007-ben töltöttem rá egy ezrest, adtak hozzá egy 21-es hívószámot, a mai napig azt a 21-es hívószámot használom, és 2007 óta nem töltöttem rá egy forintot sem.

a dolog érdekessége, hogy egy linkpro asztali készülékkel használom a megafone-t, az ephone-t, és a FVD-t egyszerre.

a megafone (21-es szám) azonnal kicsöng, bármikor hívom
az ephone ( 1-es szám) meg 10ből 8 szor foglaltat jelez... (havi 99 ft...)

kíváncsi leszek a fonióra (egyszeri 99 ft), csak még nem jutottam el odáig hogy csináljak oda egy logint...

(#5790) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Vettem egy LG L7 II telefont. MobilVoip-nál a hívott fél, csak hörgést hall, akár wifin, akár mobil interneten hívom. A CSipSimple alapbeállítással is jól működik wifin, mobilon. A névjegyeket viszont nem tudja betölteni. Mi a fene lehet a gond? Jó lenne ha a MobileVopip is működne, mert lehet, hogy később már csak azon fog menni.

(#5791) Greenbook válasza csimpas (#5789) üzenetére


Greenbook
tag

Üdv!

"az ephone ( 1-es szám) meg 10ből 8 szor foglaltat jelez... (havi 99 ft...)" próbáltad már a hibádat bejelenteni vagy egyéb módon, akár itteni infókkal orvosolni, mert ez nem igazán természetes jelenség a szolgáltatónál ez erősen user oldali probléma...

:R

http://csatlakozok.atw.hu

(#5792) Zeki válasza pinnacle (#5790) üzenetére


Zeki
nagyúr

Próbálj ki régebbi mobilevoip verziókat.
A mobilevoip.com oldalon megtalálhatóak.

(#5793) csimpas válasza Greenbook (#5791) üzenetére


csimpas
tag

nem próbáltam még egyiket sem, gondolkoztam hogy felcserélem a készülékben a prioritást, mert most
megafone, fvd, ephone a sorrend, bár nem hinném hogy ez lehet a baj, mert egyszerre tudja (elvileg) kezelni a 3 szolgáltatót

(#5794) gelez


gelez
csendes tag

Tudok olyan szolgáltatót ahol callbacknal nincs kapcsolási díj és max 2 cent a percdíja?

(#5795) Greenbook válasza csimpas (#5793) üzenetére


Greenbook
tag

Érdemes supportnak dobni egy levelet, biztosan tudnak segíteni ha megadod az eszközöd pontos típusát.

http://csatlakozok.atw.hu

(#5796) andatti válasza gelez (#5794) üzenetére


andatti
senior tag

Szerintem nincs olyan... épp a callback miatt mindenütt van kapcsolási díj. Decemberig volt olyan, hogy csak sikertelen hívás esetén számolt fel, de azóta minden callback-on rajta van a kapcsolási díj. Tudomásom szerint.

(#5797) Zeki válasza gelez (#5794) üzenetére


Zeki
nagyúr

talán a voipyo.com

(#5798) club1 válasza Zeki (#5797) üzenetére


club1
veterán

Ott van kapcsolási díj.

(#5799) betyarr


betyarr
veterán

melyik szolgáltatónál lehet kisebb összeget is feltölteni?gondolok itt pl pár euróra,vagy van-e olyan ahol a júzer határozza meg a feltöltés összegét?
ja és nyilván olyan lenne jó elsősorban,ahol a percdíjak sem drágák.

(#5800) andatti válasza betyarr (#5799) üzenetére


andatti
senior tag

Talán usa-ban van néhány reseller, ahol van 5 $-os feltöltés is, igaz én nem találtam meg és azokon tuti van áfa is... 12$ a legkevesebb (amivel én találkoztam), amibe egy feltöltés kerül, az meg alig különbözik a 10,7 €-tól...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.