Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) instantwater válasza betyarr (#6200) üzenetére


instantwater
addikt

De nincs flottám.
Vagy most mire gondolsz?

(#6202) betyarr válasza instantwater (#6201) üzenetére


betyarr
veterán

itt a ph-n is vannak olyanok,akik betudnak vonni flottába.de persze egy pici túlzás azért volt az előbbi hszemben :P

[ Szerkesztve ]

(#6203) instantwater válasza betyarr (#6202) üzenetére


instantwater
addikt

Ha mondasz olyan flottát, ahol max 10 Ftért beszélek, és nem havi 5-10000 az előfizetési díj, és 100% ban lebezélhető, nincs többszáz ftos flottadíj, a nevemen marad a számom, van hozzá 1 gigás netcsomag, és kapcsolási díj sincs, akkor szólj.
Eddig minden flottában el volt ásva a kutya valahol.
Vagy nem beszélhető le 100% ban, vagy sok a belépési díj, vagy a havidíj őrült magas, vagy nem lehet bármilyen netet kérni rá, vagy nem marad a neveden a kártya.

(#6204) betyarr válasza instantwater (#6203) üzenetére


betyarr
veterán

de persze egy pici túlzás azért volt az előbbi hszemben

vedd már észre a humort! :U :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6205) Zeki


Zeki
nagyúr

Ma olyan helyen voltam, hogy a 3G elég ramaty volt. Na mondom, mobilevoip beizzít, és a callback menjen.
Nos az jobb volt, de ramaty az is. Az a szerver ahol összekapcsoltak, eléggé terhelt lehetett.

[ Szerkesztve ]

(#6206) gyula38 válasza csimpas (#6198) üzenetére


gyula38
tag

Én most, az előbb hívtam VPN-en és mobilneten keresztül a lányomat Viberen. Jó minőségben beszélgettünk. :)

(#6207) instantwater


instantwater
addikt

Próbáljátok ki Sipdroiddal a hívást, azzal mintha hangosabb kenne mint mással. Vagy lehet, hogy csak pbxesen keresztül?

(#6208) gyula38


gyula38
tag

Nekem úgy tűnik, hogy bármilyen sip klienssel nagyobb a hangerő, mint Mobilevoippal. Igaz, a Pbx módszert még nem próbáltam... :D De igazán nem is ez a lényeg, hanem az, hogy egy szolgáltatást lényegesen olcsóbban igénybe vehetünk.

[ Szerkesztve ]

(#6209) Sitib89


Sitib89
csendes tag

Tud valaki ajánlani egy ingyenes magyar pbx-et?

(#6210) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Csak nekem tűnt fel, hogy ha local access numberen keresztül hívok mobilt, akkor pár napja 0 centet mond be?

hardverapro.hu/tag/chipman

(#6211) instantwater válasza CHIPman (#6210) üzenetére


instantwater
addikt

És annyit is von le? :-D

(#6212) sumsang válasza edk- (#6166) üzenetére


sumsang
aktív tag

Ha lecseréled a routert VPN használatra alkalmasnak, attól még ugyanúgy kell fizetned a VPN szolgáltatónak, vagy ha nem neki akarsz fizetni, akkor kell hozzá egy VPN szerver, ha jól tudom. Vagy valahol lemaradtam?

(#6213) sumsang válasza gyula38 (#6136) üzenetére


sumsang
aktív tag

Felraktam a telóra a DroidVPN-t. Próbáltam a DroidVPN-en keresztül Londoni IP-vel az Ephoneről hívást indítani (csipsimple) az itthoni digis számra és tökéletes volt a hangminőség is. Ezt 20/10es digi Wifi-ről.
Viszont ugyanezt a Telenoros mobilnetről indítva már nem jött össze.
Csináltam egy speedtesztet, de se pinget, se sávszélt nem mutatott ki, de a web-böngészőt se nagyon akarta előhozni. Kipróbáltam a Milánói IP-vel is, de ott is hasonló volt a helyzet. Lehet,hogy a nagy távolság miatt elvesztek a csomagok?:)

Nálam az a digi 500-as van (erre sajna már nem lehet előfizetni) Erről a 3.kicsörgés után átirányítja (ingyenesen) a mobilon lévő Ephones számra a hívást.
Van mégy egy Neophonex-es számom is, mely regisztrálva a van az otthoni SPA1001-es ATA-ra és a mobilomra egyaránt. Tehát ha ezen hívnak az otthoni és a mobil is kicsöng. Az SPA1001-es ATA alapból két számot kezel egy telefonkészülékre, ahol a másik szolgáltató az FVD van beregisztrálva.
A Neox-os számnak előnye. Ingyenes a szám, nincs havidíja. Elég kártyáról rátenni akár 100 Ft-ot is és fél évig meghosszabbítódik a szolgáltatási (hívás lehetőség) ideje. Viszont ha lejár, akkor is működik hálózaton belül és hívható külső számról is. Még nagy előnye, hogy ingyenesen hívhatók a kék számok, valamint elérhetők vele a 4 jegyű hívószámok is. Természetesen ezért már fizetni is kell. Kb. 7 éve elégedetten használom a Neox-ot. Sok 0621-est kpróbáltam, de a jelenlegiek közül ezt tartom a legmegfelelőbbek. Nem olcsók a hívásdíjai, de nem is hívásra, hanem az elérhetőségre használom.

[ Szerkesztve ]

(#6214) club1 válasza sumsang (#6212) üzenetére


club1
veterán

Ma már erősen fehér holló az olyan router, ami nem tud vpn csatornát továbbítani. Azaz ha valaki azt írja, hogy lecserélem a routeremet VPN használatra alkalmasra, az nekem már azt jelenti hogy VPN-t terminálni képes routerről beszél. Akkor pedig csak azért a netért kell fizetnie, amit a routerje megoszt.

(#6215) instantwater válasza sumsang (#6213) üzenetére


instantwater
addikt

Ez hol van leírva, hogy a neo számért milyen időközönként mennyit kell feltölteni?

(#6216) edk- válasza sumsang (#6212) üzenetére


edk-
őstag

Ahogy Club1 írja, a routeren fut a VPN szerver.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#6217) sumsang válasza edk- (#6216) üzenetére


sumsang
aktív tag

Tehát, ha a TL-WR841N routeremre ráteszem ezt a firmware-t , akkor a mobillal bárhonnan elérhető a router úgy, hogy nem látja a mobilszolgáltató, hogy a VoIP-ot használom? Tehát ezen kívül semmiféle szerver és szolgáltató nem kell?

(#6215) instantwater
Az nincs leírva, hogy mennyit kell feltölteni. Ez lehet 100 Ft-tól, akár 5000 Ft is, de 6 hónap eltelte után nem lehet külső hívásokat indítani akkor sem, ha van pénz az egyenlegeden.
Én ezt úgy oldom meg, hogy veszek a postán, vagy újságárúsnál 1.000 Ft.os Neo karit és azt akár 5 telefonszámra 2x félévente 100 Ft-al feltöltve egy évig ok.
Vagy egy telefonszámra 2 alkalommal 500-500-at töltesz fel. A kártya is csak fél évig érvényes, az első használat után.

[ Szerkesztve ]

(#6218) instantwater válasza sumsang (#6217) üzenetére


instantwater
addikt

Én csak hívásfogadásra akarom használni.

(#6219) csipuka válasza club1 (#6214) üzenetére


csipuka
senior tag

Ez nem egy olyan nagy csoda, nekem az openVPN-nel 1 darab port forwardingot kellett csinalni.
Csak tudni kell melyik port ez :)

(#6220) gyula38 válasza sumsang (#6213) üzenetére


gyula38
tag

Nem tudom, hogy csinálod, de nekem azonnal lekapcsolódik a teló az Ephone szerverről, Surf Easy VPN-en használva ,angol IP-vel. Bejelentkezéskor hiba történt, ezt írja ki a CSIPSimplében. :(

[ Szerkesztve ]

(#6221) sumsang válasza gyula38 (#6220) üzenetére


sumsang
aktív tag

Nálam DroidVPN-en (londoni 93.189.2.229-es IP-vel) simán tudok hívni az ephone számomról. Az otthoni digit hívtam az előbb is wifi és most viszont ment a telenoros mobilneten keresztül is a hívás. Wifin keresztül tökéletes volt a hang, de a mob.neten kicsit csúszott.
Próbáld meg a DroidVPN-el, Nem hiszem hogy tiltaná az ephone, mert akkor nálam sem menne ki a hívás.... Szervernél sip.ephone.hu:xxxx1 port beírással. A CsipSimple gyári beállításból vedd ki a Android csatlakozást. Ez amúgyis értelmetlen és zabálja az akksit. Mást nem állítottam.Esetleg tűzfal, ami bezavarhat.

(#6218) instantwater
Én is arra használom....de az otthoni ATA-ra és a mobilra telepített azonos Neos számmal tudjuk egymást (akár feltöltés nélkül is ) hívni.

[ Szerkesztve ]

(#6222) gyula38 válasza sumsang (#6221) üzenetére


gyula38
tag

Megpróbáltam az általad említett port átállítást és érdekes dolgot tapasztaltam. A hívó számnál hangposta jelentkezik, holott nálam kicsörög. Fel is vettem, működik. Viszont hívni nem tudok VPN módban... A tiltást pedig az ügyfélszolgálat mondta nekem, hogy külföldi IP nem engedélyezett, csak országon belül műxik...

[ Szerkesztve ]

(#6223) gabor#


gabor#
tag

Kérdés az, hogy a szolgáltatók csak a portot blokkolják vagy elemzik az adatforgalmat? Ha csak a port a gond akkor a jobb routerekben (linksys-ddwrt tuti) van lehetőség port forwarding -ra külső IP felé is.
Tesztelem hamarosan, akinek van letiltott csomagja, dobjön pü -t és megnézzük.

[ Szerkesztve ]

(#6224) instantwater válasza sumsang (#6221) üzenetére


instantwater
addikt

Na. De akkor minek kellene feltölteni félévente?

(#6225) sumsang válasza instantwater (#6224) üzenetére


sumsang
aktív tag

Leginkább a kék számok miatt használom, amit nem tud az fwd. Tudom, most az következik, hogy van a kék számoknak földrajzi száma is. De a földrajzi szám sem ingyenes, ha lejár a dellmontos free időszak, vagy a héten belüli 300 perc. A 4 jegyű számok hívására is számomra megfeleő, amit szintén nem tud az fvd, mobil hívással pedig többe kerülne. Na meg ha valahol útközben fel kell hívnom azt a kék számot, nem valószínű, hogy lesz lehetőségem, időm megkeresni a földrajzi számát. tehát nekem így kényelmes és ez nekem egy évben egy ezrest bőven megér ,mely osszeg mellesleg még le is beszélhető:)

[ Szerkesztve ]

(#6226) andatti


andatti
senior tag

Igaz, hogy olvasni mindenki tud, de tegnap teljesen elképedtem... Megint próbáltam segíteni valakinek, hogy van élet a hazai szolgáltatók horror árainál sokkal olcsóbban is, mire belökte, hogy a fia olaszo.-ban van, s bár skype-olni szoktak, ő naponta hívja 170 Ft percdíjért, (nettó-bruttó nem emlékszem). Együtt megnéztük és a legolcsóbb dellmontnál 0,001 € volt a mobil percdíj, azaz 300 Ft-os eurónál 0,3 Ft/perc, igaz kapcsolási díj mellett... és még az sincs odaírva, hogy super deal... :Y :Y Igaz a mi fél centünk is csoda volt annó egy éve, de ez...

[ Szerkesztve ]

(#6228) St3ven válasza andatti (#6226) üzenetére


St3ven
addikt

Együtt megnéztük és a legolcsóbb dellmontnál 0,001 € volt a mobil percdíj, azaz 300 Ft-os eurónál 0,3 Ft/perc, igaz kapcsolási díj mellett...

Ez melyik szolgáltató?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#6229) instantwater válasza sumsang (#6225) üzenetére


instantwater
addikt

A SZOLGÁLTATÁS ÉRVÉNYESSÉGI IDEJE:
- Amennyiben a NeoPhone telefonszámáról 180 napig nem kezdeményez vagy fogad hívást, akkor az Ön szolgáltatása a most regisztrált telefonszámmal automatikusan törlődik adatbázisunkból, és a szerződést megszűntnek tekintjük.

Tehát jól értem, hogy a 21 es számhoz nem kell feltölteni?

(#6230) sumsang válasza instantwater (#6229) üzenetére


sumsang
aktív tag

Igen :C

(#6231) McLaca válasza sumsang (#6225) üzenetére


McLaca
őstag

A 40-es számpt is ki kellett keresned valamikor, ugyanakkor meg tudod keresni a földrajzit is, sőt, legtöbbször egy helyen van a kettő, utóbbi külföldről hívható számként.
De azt meg ne mondd, hogy a 40-es és 4 jegyű számok hívása Neked rendszeres szüksélet... Én évente 0-2 alkalommal hívok ilyesmit, akkor is pár perc. Ott meg a 4ft-os percdíjért sem ölöm Dunába magam.
(Vagy lehet, hogy Te az a fajta ügyfél vagy, aki a frusztráltságait ügyfélszolgálatokon vezeti le és azokat kizárólag akadékoskodási céllal hívogatja rendszeresen? :D - ezt a "másik oldal" képviselőjeként kérdem :) )

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6232) sumsang válasza McLaca (#6231) üzenetére


sumsang
aktív tag

Kedves McLaca!
Maradjunk annyiban, hogy nem vagyunk egyformák, nem egyformán gondolkodunk, éljük az életünket. Ugye nam baj, ha nem hasonlítunk egymásra? Engedd meg, hogy azt tegyem, ami az én igényeimnek leginkább megfelel. A cinikus megjegyzéseid pedig arra engednek következtetni, hogy magadból kiindulva Te így vezeted le a frusztráltságodat. Megjegyzéseddel nem engem, hanem magadat minősíted.

[ Szerkesztve ]

(#6233) McLaca válasza sumsang (#6232) üzenetére


McLaca
őstag

Válaszoddal pedig egyértelművé tetted, hogy nem érted a viccet és a szmájlik jelentését, ill. a "cinizmust" is tévesen ismered fel és könnyen megsértődsz. Ezek után egyértelmű számomra, miért van szükséged a fentebb említett számok gyakori hívására. ;) (Nem, nem azért, amivel az előző hsz-ben viccelődtem, de nem fejteném ki inkább, mert azt is magadra veszed.)
Részemről továbbra is "peace" van, de ha Te gőgösen érzed jól magad, ám legyen. :)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6234) tomjoint


tomjoint
csendes tag

Hello!

Könyörgök valaki mondja már meg nekem, hogy a miért lett 4X-esen drágább a hivásom. és az ingyenesnek szánt vonalas hivásom is 15 cent? utánanéztem a hivásoknak mellé van irva hogy (FUP exceeded) ! valami feltételeket meghaladtam vagy mi? de nem értem hogy mit? normálisan telefonálok ugy mint bárki más! ez kicseszés! igy nem éri meg nekem fel se töltöm többet!!! :/

(#6235) szilard28 válasza tomjoint (#6234) üzenetére


szilard28
aktív tag

Aki egy mondatba három felkiáltójelet tesz, arra más tarifák vonatkoznak.

Amúgy meg ilyen akkor szokott lenni, ha párhuzamosan több hívás van, vagy a hívás befejezése után azonnal újra telefonálsz, amit párhuzamosnak észlelhet.

(#6236) Zeki válasza tomjoint (#6234) üzenetére


Zeki
nagyúr

Te valahogy mégis többet dumáltál, mint ami szerintük fair.

(#6237) club1 válasza tomjoint (#6234) üzenetére


club1
veterán

El kell olvasni a fair use policy-t. Ha ugyanazt a számot hívogatod és ráadásul sokat beszélsz vele napon belül is, ne csodálkozz, hogy ilyesmi történik. A 15 cent nekem kicsit magasnak tűnik még fup exceed esetén is.

(#6238) gyula38


gyula38
tag

Üdv Mki! Erről a port forwarding témáról valaki hozzáértő írhatna egy összefoglalót, amit egy laikus, mint én, is megért! Milyen portot hová állítani, stb... Ez jobban tetszik, mint egy külső VPN szolgáltatás! :) Akár privátban is, Ephone-os számom is van, megbeszélhetjük... :) ( TP-LINK TL-WR543G) Azt szeretném, ha az otthoni hálózaton keresztül menne az internetforgalom, akár mobilnetes eléréssel, kívülről. Ha jól értelmeztem a témával kapcsolatos hozzászólásokat, ez megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#6239) andatti válasza St3ven (#6228) üzenetére


andatti
senior tag

Én ezt írtam:
"a fia olaszo.-ban van, s bár skype-olni szoktak, ő naponta hívja 170 Ft percdíjért, "

Szóval ezek olasz percdíjra vonatkoztak. és a hanstel.hu-n néztem meg... azaz rámentem, hogy hívásdíj táblázat a bal menüben és utána kiválasztottam az országnál, hogy Olaszország.

Tehát fenti isntrukció alapján: COSMO VOIP a nyertes, de itt van kapcsolási díj is.
VISZONT
ez Mo-i irányba nem túl jó...
Mert hiába van itt is 1 centes mobil percdíj, a kapcsolási díj nagyon megdrágítja és a vezetékes hívása sem ingyenes... (igaz 30 fillér/perc, de a kapcsolási díj ott is állandó..., ami 12 Ft, minden esetben...)

(#6240) Andralin válasza tomjoint (#6234) üzenetére


Andralin
aktív tag

Igen, ahogy szilard28 írta párhuzamos hívásindítás miatt számláz négyszeresen.

Nekem is gyakran van ilyen, ha beszélgetés közben megszakad (pl. netkapcsolat hiba miatt) és utána azonnal próbálok újrahívni, akkor kiírja a négyszeres tarifát. Ilyenkor azonnal leteszem és várok egy kicsit, hogy észrevegye a FVD szervere is, hogy nem él már az előbb megszakadt hívásom.

Kb. 30..40 másodperc várakozás után indítva újra a hívást már rendes tarifát szokott számolni. Ez olyan büntetésféle tarifa, hogy egy accot ne lehessen, vagyis ne legyen érdemes használni egyidőben több hívásra is. :U

(#6241) St3ven válasza andatti (#6239) üzenetére


St3ven
addikt

Aha. :R

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#6242) gyula38


gyula38
tag

A tegnapi, 6238-as kérdésem vegyétek tárgytalannak, mert ez a típusú router technikailag nem alkalmas az ötlet kivitelezésére. :)

(#6243) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Jött új Groundwire, már támogatott az FVD SMS.

(#6244) Jamcsabi válasza adriankoooo (#6243) üzenetére


Jamcsabi
tag

Milyen rendszerre jött az új verzió?
Sokkal jobb, mint a CsipSimple?

(#6245) edk- válasza sumsang (#6217) üzenetére


edk-
őstag

Valószínűleg. Erre figyelj: OpenVPN is only available on units with at least 8mb flash

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#6246) ÁrPi2 válasza edk- (#6245) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

:( Én épp most néztem az én tl-wr1043ND -m flash-e 8mb-s de,

az említett WR841N csak 4mb flash-sel van jelezve itt a supporteddevices táblában

(#6247) tomatos válasza adriankoooo (#6243) üzenetére


tomatos
aktív tag

Ez aztán horror áron van a play-en. Majd megnézem én is :) Köszi az infot.

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#6248) instantwater válasza adriankoooo (#6243) üzenetére


instantwater
addikt

Ebből nincs valami próbaverzió?
Nem szivesen fizetnék ennyit, ha ugyanolyan mint a többi.

Milyen ellentmondásos az a gondolat, hogy egy nyugat-európainak aki röhögve megveszi a programot nincs szüksége voipra, mert amúgy sem drága a telefonálás a fizetéséhez képest :D

[ Szerkesztve ]

(#6249) betyarr válasza instantwater (#6248) üzenetére


betyarr
veterán

jaja,én is kifizetném,ha jobb lenne mint a csipsimple!

(#6250) instantwater válasza betyarr (#6249) üzenetére


instantwater
addikt

mi a baj a csipsimplevel?
Nekem azzal az egyedüli baj, hogy a SIPdroidhoz képest halk. (oké CSIPben G729 van SIPDroidban meg Speex, ez is befolyásolhatja), de stabil, a sipdroid jó hangerejű, de veszettül fagy, és a hívásfogadás is instabil...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.