Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) charlie_hu válasza charlie_hu (#6599) üzenetére


charlie_hu
aktív tag

Hm, érdekes, most meg megint megy.

Amúgy annyira nem lehet teljesen unsupported, mert pl. a sugoba is irnak rola, a call forwarding részben, meg a saját programjuk is támogatja.

Tárhely, domain, webszolgáltatások - https://www.awh.hu

(#6602) Merlini válasza Zeki (#6600) üzenetére


Merlini
tag

A nymgo.com -ra meddig érvényes egy feltöltés?

(#6603) whiskeys válasza Zeki (#6600) üzenetére


whiskeys
őstag

köszi.

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#6604) whiskeys válasza rankesz (#6598) üzenetére


whiskeys
őstag

usa cimmel regeltem

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#6605) Zeki válasza Merlini (#6602) üzenetére


Zeki
nagyúr

Azt nem tuqdom.

(#6606) gyula38 válasza whiskeys (#6595) üzenetére


gyula38
tag

Én úgy tudom, lehet 10 dollárral is tölteni, pl a hanstel.hu oldalon. Ugyanúgy megkapod a 120 free napot vezetékesre, mintha 10 euróval töltenél.

(#6607) Zeki válasza gyula38 (#6606) üzenetére


Zeki
nagyúr

És abból a 10 dollárból netto mennyi lett jóváírva?

(#6608) gyula38 válasza Zeki (#6607) üzenetére


gyula38
tag

Nem töltöttem még ott, csak olvastam a lehetőségről. :)

(#6609) andatti válasza whiskeys (#6595) üzenetére


andatti
senior tag

De lehet 10$-al tölteni, pl. szinte az összes viszonteladónál... pl. a hanstel-en is, 12$-ba kerül... de az csak pár 100 Ft megtakarítást jelent összegben, de azon még áfa is van, míg a szolgáltató oldalán igaz, hogy 10 €, de azon nincs áfa az usa regnél...
Kinek mi a fontos és mi éri meg...

(#6610) sumsang válasza charlie_hu (#6596) üzenetére


sumsang
aktív tag

Sztem nem változott semmi. Arra kell figyelni, ha több helyen van egy account beregisztrálva, akkor nem megy ki mindig a hívás a sipuri-val.

Amúgy a legtöbb esetben elegendő csak az user-t beírni. Sőt a szoftveresen csak az user-el lehet hívni az összes dellmontos felhasználókat ingyenesen. Tehát a @sip.dellmontszolgáltató.com nem kell beírni.

(#6611) Murphys2


Murphys2
tag

A SIP Discount-ot nem használja senki sem? 3 forint alatt van a mobil percdíja (+VAT) és az ingyenes időszakban is hetente többet lehet beszélni. Csak azért kérdezem, mert mindenki a FVD-t ajánlja és használja...

[ Szerkesztve ]

(#6612) club1 válasza Murphys2 (#6611) üzenetére


club1
veterán

Én használom a cégnél kb. egy hónapja. Semmiben nem különbözik az FVD-től, hiszen ugyanaz a cég, ugyanaz az infrastruktúra. Csak lehet, hogy egy hónap múlva már nem 1 cent lesz az a mobilhívás, hanem 2.5...

(#6613) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Mi a tapasztalat a mostani mobilszolgáltatókkal? Melyek tiltják a VoIPot, és melyikek nem? Ha jól tudom a T is kezd manapság tiltani, de ezt csak félfüllel hallottam. Igaz ez?
Melyik szolgáltatóhoz éri meg beruházni, ha főleg VoIP lenne a cél?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#6614) feketedini válasza LógaGéza (#6613) üzenetére


feketedini
tag

Nem csak az a fontos, hogy melyik szolgáltató, hanem, hogy milyen netes csomag.
Én telenyomoros vagyok, és tegnap még nem tiltották a voip portot, ma meg úgy néz ki, hogy igen.
(csak wifin enged be) Tegnap még mobilnettel is beengedett.
Ráadásul 500 megás csomag, elvileg az van az aszf-be, h nem tiltják, bár lehet hogy a "dídzsúznál" tiltják, mert ilyen 26 éven aluli tarifám van, ott meg olcsóbb az 500 megás csomag, az összes csomagnál meg lehet találni hálózatsemlegesség kulcsszóval, hogy van-e voip tiltás vagy nincs, csak a dzsúzosokat nem.
Viszont pl egy telefonos ügyintéző is félretájékoztatott, szerinte semmit soha nem tilt a szolgáltató, tehát tényleg jól meg kell nézni, mit választ az ember.

(#6615) feketedini válasza feketedini (#6614) üzenetére


feketedini
tag

Érdekes, most megint beenged, viszont a hívás előtt tárcsázásnál megszakad a kapcsolat a CsipSimple-vel. Lehet hogy valamit állítgatnak? Full 3G-s területen voltam, de vmi mégsem oké a kapcsolattal. (pedig tegnap még az volt) Vagy a mobilhálózattal lehet valami? Szerintetek? Én már semmit nem értek. Pl a Mobilevoip se akart ma egyszer kicsörögni, pedig azt nem tudják tiltani azt olvastam.

(#6616) Murphys2 válasza feketedini (#6615) üzenetére


Murphys2
tag

Sajnos nem csak nálad ez a helyzet. T-Mobile is alkot, azaz a Blue Mobile. 3G-n már nem elérhető a VoIP. Sajna Viberrel is csak 2G-n tudok beszélni. ott viszont tökéletes. Érdekes, hogy 3G-n a MobileVOIP program sem tud felcsatlakozni, egyenleg kiírásáig sem jutok. Egyenlőre az androidos VoIP segédprogikkal is (Pl: SurfEasy) vakvágányon vagyok. Remélem erre is majd kitalálnak valamit.

(#6617) allfinanz válasza Murphys2 (#6616) üzenetére


allfinanz
senior tag

Probald ezt: DroidProxy.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#6618) instantwater válasza Murphys2 (#6616) üzenetére


instantwater
addikt

Letiltották a MobileVOIP HTTPS portját?
Vagy lehet, hogy csak figyelik, hogy nem szabványos adat megy a porton, és szevasz....
Végső esetben ott a callback.

[ Szerkesztve ]

(#6619) ÁrPi2 válasza instantwater (#6618) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Naigen, ugye Tcp-IP portok szerint a következő a "sztenderd" :

https -- tcp 443
sip -- tcp és udp 5060

A feltételezésem az,, hogy lehet voip kommunikációt bonyolítani "https porton" például állítólag a MobileVoip megvalósításában, DE
ezen az említett 443-as porton át többnyire (mindenhol) a HTTPS protokollal kommunikálnak.

Namármost ha egy tűzfal vagy átjáró az ő (TCP-IP)csomagelemző munkája során késlekedés nélkül tudja megállapítani hogy a 443-as kapun közlekedő adatcsomag az éppen nem https hanem más pl. sip-protokollú vagy vmely más beágyazott , tunnel-ezett adat közlekedne, akkor képes lehet azt kiszűrni.

Ehhez késlekedés nélküli csomagelemzés szükséges, szóval igen, nekem is az a kérdésem merülne föl hogy ilyen mellett bírja-e vajon tartani a sebességet a mobilNetszolgáltató(in)k forgalomelemző rendszere ...

[ Szerkesztve ]

(#6620) ÁrPi2 válasza ÁrPi2 (#6619) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

" , akkor képes lehet azt kiszűrni. "

Kiegészítés:
Nyilván ha lassan, akkor is képes kiszűrni mégha voipozásban nagyobbacskának számító késlekedést okoz is vele. :((( Lehetséges hogy a https protokollú komminikációban nem érzékeny kérdés ez a föltehetően okozott késlekedés. :( :(((

Van valakinek optimistább véleménye? :F

(#6621) schferenc77 válasza ÁrPi2 (#6619) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!

Ez nem újdonság, max az, hogy most kezdik ezt bevezetni a szolgáltatók. Nekünk a céges tűzfal/proxy ugyanezt csinálja, valós időben megnézi, hogy az adott forgalom megfelel-e teljesen a protokoll előírásoknak (application level gateway), és ha nem, elkaszálja. Én OpenVPN-t próbáltam tcp 443-ra kötni, és simán elhasal, mert nem felel meg teljesen az openvpn által használt csomag a protokollnak :-(

az mondjuk érdekes, hogy nekem két hete még ment ez a tcp 443-as vpn a Telenor hálózatán, tehát akkor még nem figyelték, hogy mi is van a 443-on belül. Vagy lehet, hogy figyelik, de ha azt látják, hogy voip, akkor elkaszálják, ha meg egyéb (esetemben vpn tunnel és abban megy a voip, de azt már nem látják :C ), akkor mehet...

(#6622) ÁrPi2 válasza schferenc77 (#6621) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Igen én tulajdonképp a mobilnetszolgáltatóinkról töprengek.

OpenVPN:
Lehet hogy az zárva van de VPN-en át voipozásra a VPN kapuját lehetne szemlélni (ami a 1723).
(Vagy más portszám is, de ez az egyik)

Nem hiszem el hogy a VirtualPrivateNetworking(VPN) egy "sztenderd blokkolt" dolog lenne a
mobilnetszolgáltató(in)k hálózatába és -ból...

(Az az illúzióm, hogy nem azért Virtuális mert nem Privát :)) :D :DD :((( )

Úgy tűnik hogy a mobilnetszolgáltatók forgalmi mélységielemzésének mélységét
kell kitalálnunk mostmár...

[ Szerkesztve ]

(#6623) feketedini válasza ÁrPi2 (#6622) üzenetére


feketedini
tag

Érdekes megfigyelés, hogy amikor nekem piszkálták a mobilvoipot, akkor az egész mobilnet is belassult 3g-n, tehát egyelőre az is lehet, hogy csak próbálkoznak. (viszont akkor callbacket sem engedett, pedig bejelentkeztem) aztán este megint igen.
Viszont az nem lehet, hogy pl CsipSimple-t szűrik, mert próbáltam másik szoftvert, és azzal kevésbé volt gond.
Nem lehet, hogy nem a a portokat szűrik, hanem vhogy látják, hogy milyen szoftveren keresztül folyik a kommunikáció?

(#6624) feketedini válasza allfinanz (#6617) üzenetére


feketedini
tag

VPN-nel az a baj, hogy vannak olyan szolgáltatók, akik nem engednek fel külföldi IP-ről, tudtok olyan androidon működő VPN-t, ami magyar IP-t ad?

[ Szerkesztve ]

(#6625) schferenc77 válasza feketedini (#6624) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Azt nem, de én otthonra VPN-ezek a mobilról, és onnan már a magyar T-s IP címemmel látszódom. Nekem otthon egy Fritz van, arra csatlakozom mellékként, és onnan megy (most éppen) az FVD :-)
ez működik külföldről is, elég egy ingyenes wifi hotspot (ahol a legtöbbjében nincs alkalmazás/protokoll szintű védelem/szűrés :-)

(#6626) feketedini válasza schferenc77 (#6625) üzenetére


feketedini
tag

Köszi, erre én is gondoltam, csak akkor állandóan kellene mennie a gépnek otthon. (de hát tudom, valamit valamiért)
Magyarországon vagyok magyar ip-vel, csak ugye a vpn amit próbáltam amerikai ip-t adott, és azt nem akartam.

[ Szerkesztve ]

(#6627) club1 válasza feketedini (#6626) üzenetére


club1
veterán

VPN-hez nem kell feltétlenül gép, elég egy olyan router, ami tudja a vpn-t terminálni/végződtetni.

(#6628) schferenc77 válasza club1 (#6627) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Egyetértek, mindenképpen routerre kell rakni a VPN-t. Nálam mondjuk egy NAS-on megy, de az is megy folyamatosan (és nem is eszik csak 15W-ot).
Hihetetlen, hogy mennyi áramot megesznek ezek a kütyük :F

(#6629) feketedini válasza club1 (#6627) üzenetére


feketedini
tag

TP-Link TL-WR741ND Routerem van port forwardingot tud, azt írják, akkor szerinted VPN-t is? Elég bonyolultnak tűnik így elsőre, de majd belemélyedek.

(#6630) feketedini válasza feketedini (#6629) üzenetére


feketedini
tag

Akkor viszont az otthoni netemen át mennek az adatok, ugye? Sajnos usb-s mobilinternetem van csak.

(#6631) Gerasz válasza feketedini (#6629) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Erre rakható alternatív firmware, a legkönnyebben a dd-wrt konfigurálható, azon tudsz pptp szervert működtetni. Port forwardnak nincs hozzá köze. Igen, az otthoni neten keresztül megy.

[ Szerkesztve ]

(#6632) instantwater válasza feketedini (#6629) üzenetére


instantwater
addikt

Szerintem a gyári firmware nem lesz elég a VPN hez.
Kell egy DDWRT vagy egy openWRT firmware.

(#6633) Zeki válasza feketedini (#6629) üzenetére


Zeki
nagyúr

Na hogy is kell ezt csinálni?
Ezen a routeren is lehet úgymond vpn-ezni?

Mi írjak és hova?
Mert akkor folyamat be lesz lőve. :)

(#6634) instantwater válasza Zeki (#6633) üzenetére


instantwater
addikt

Ez nem jó.
Ez csak a külső portokat irányítja egy belső gépre.

VPN szerver funkció kell ide.

DDWRT vagy OPENWRT firmware a routerre.

(#6635) Zeki válasza instantwater (#6634) üzenetére


Zeki
nagyúr

Aha. :(
Sajnos az én Buffalo WCR-G300-asom nincs a supported listán.
Mondjuk van a kezelőfelületén vpn pass thrugh, ipv6-ra és pptp-re.

(#6636) Gerasz válasza Zeki (#6635) üzenetére


Gerasz
aktív tag

"Mondjuk van a kezelőfelületén vpn pass thrugh, ipv6-ra és pptp-re."

Azzal könnyen elérhetővé teheted a routered mögött lévő pptp szervert

(#6637) instantwater válasza Gerasz (#6636) üzenetére


instantwater
addikt

... amihez külön gép kell.....ezt akarjuk elkerülni.

(#6638) Gerasz válasza instantwater (#6637) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Persze, csak úgy tűnt a félmondat, mintha reménykedve abban, hogy ezekkel a beállításokkal megoldható. Ezt szerettem volna eloszlatni.

(#6639) Zeki válasza Gerasz (#6638) üzenetére


Zeki
nagyúr

oké,köszi!

(#6640) gyula38


gyula38
tag

Üdv Mki! A következőben kérném a tisztelt fórumtagok segítségét! Nemrég beléptem, azaz inkább beléptem volna a Fonio használói közé. A problémám az, hogy a kimenő hívásokat a CSIPSimple 404-es hibával visszautasítja. (not found). Az érdekesség az, hogy van olyan vezetékes szám, ami hívható, van olyan, ami nem, akár azonos hálózatban lévők is... Viszont egyik mobilszolgáltatót sem tudom hívni. Ez mind wifi, mind mobilnet esetén fennáll. Az ügyfélszolgálat szerint nálam van a hiba, a beállítások náluk jók. Azt javasolták, próbáljam más progival. Zoiper esetén ugyanaz a hibajelenség. Mindenáron internet hibára akarják kenni a dolgot. Ilyennel találkozott már valaki? A két program beállításait már tucatszor átnézem, a kodekbeállítások jók, bizonyos vezetékes számok hívhatók, úgyhogy én már feladtam, Valakinek egy ötlet, javaslat? HELP! De SOS, mert szétb...akarom mondani, szétvet az ideg... :W

[ Szerkesztve ]

(#6641) after_eight


after_eight
újonc

Sziasztok!

Friss user vagyok itt, és friss VOIP-user is vagyok, a kezdeti bénázás szakaszában.
A következő szituációhoz szeretnék segítséget kérni: van VOIP-regisztrációm, ezzel szeretnék külföldön lévő mobiltelefont (Szlovákia) hívni Magyarországról.
1. Ha Szlovákiában lévő szlovák SIM-kártyát hívok, akkor a hívott fél fizet valamit a VOIP-hívás fogadásáért?
2. Ha Szlovákiában tartózkodó magyar SIM-kártyát hívok, akkor a hívott fizeti a roaming díjat a fogadásért?
3. A callback hívásnál is roamingnak számít, ha magyar SIM-et hívok, vagyis ekkor is fizet a hívott fél roaming díjat?
4. Ha callback hívással hívom a szlovák SIM-kártyát, akkor hogy van a költség? Mit fizet a hívó, illetve a hívott?

Vagyis azt szeretném átlátni, hogyan lehet legjobban kijönni ebben a helyzetben, hogy a hívott félnek se legyen költséges.
Előre is köszönöm a segítségeteket!
after_eight

[ Szerkesztve ]

(#6642) LógaGéza válasza after_eight (#6641) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ha jól tudom, eltörölték azt, hogy a fogadó fél fizet - te nem tudhatod, hogy aki hív az hol van. Ergo csak az fizet, aki külföldön van, mert ő eldöntheti, hogy fel-e veszi/hív-e külföldről, és vállalja-e az ezzel járó költséget, vagy nem.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#6643) pinnacle válasza instantwater (#6634) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Megmutatnád, hogy kell a VPN elérést beállítani? Itt lehet a DDWRT-n gyakorolni. Lehet, hogy a végén nem marad más megoldás, ha már mindenütt tiltani fogják a VOIP-ot.

(#6644) after_eight válasza LógaGéza (#6642) üzenetére


after_eight
újonc

Köszi - a külföldön lévő magyar SIM hívásakor fizetett a hívott fél, lefogyott az egyenlege a VOIP-hívás fogadása után. Ezért próbálom meg körüljárni rendesen a témát, mert kissé megjártuk, tanulópénz jelleggel (szerencsére nem nagy összegről van szó).

[ Szerkesztve ]

(#6645) LógaGéza válasza after_eight (#6644) üzenetére


LógaGéza
addikt

Igen, az elképzelhető, mert mivel mondtam, neki kell mérlegelnie, hogy fogadja-e a hívást, vállalva a plusz költséget, avagy nem.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#6646) Gerasz válasza after_eight (#6641) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Nem olyan bonyolult. Külföldön fizetsz roamingot, belföldön nem. Tehát:

1. Nem

2. Igen

3. Igen

4. Ha Magyarországról indítod magyar számmal, a fogadó szlovák SIM Szlovákiában, akkor te fizeted: voip magyar + szlovák hívás díja ( + kapcsolási díj)

(#6647) gyula38


gyula38
tag

Eszem megáll... :D Ha az előhívó 0630, akkor működik. Ha +3630, akkor nem... :Y Még ez a Fonio... Most írjam át a telefonkönyvet? Van erre valami megoldás, hogy a nemzetközi formátum működjön?

[ Szerkesztve ]

(#6648) andatti


andatti
senior tag

Előre is bocsi, ha megint bődületes marhaságokat hordok össze... FIGYELEM, nem kell komolyan venni... :) ;)
Szóval van nekem egy spéci drága routerem, amire usb-n rá tudok tenni külső vinyót, ha frissítem majd a firmakármijét neki...
Kérdés, hogy szerver helyett pl. lehet-e az így csatlakoztatott külső vinyót használni a pbx-es akármihez, amiről beszéltetek? Illetve az 5/1 megabites netsebesség elég lenne-e hozzá?
jah és a +1 kérdés, azt írta valamelyiktek, hogy a hétvégén beleássa magát a témába... sikerült valami használhatót ki silabizálni hogy meg tudja/tudjuk csinálni? Természetesen: :R :R :R :R

(#6649) after_eight válasza Gerasz (#6646) üzenetére


after_eight
újonc

Köszönöm a választ, kezd világosodni a dolog.
Az 1. tűnik eszerint a leginkább alkalmasnak.

(#6650) instantwater válasza gyula38 (#6647) üzenetére


instantwater
addikt

0036 +36 helyett :-)
kicsit maszek lehet a rendszer, de így volt egyszerű bekonfigurálni :-D
igazság szerint ez csak mobilnál jelent gondot, mert gombos zsinóros telefonról + helyett 00 t tárcsázol.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.