Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38351) attamero81 válasza ludla (#38349) üzenetére


attamero81
senior tag

Hello!
Beállításaid a T22B300-ra:
Type --> 350
Local set --> eu_all
Front color --> T_B kezdetű

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#38352) ludla válasza attamero81 (#38351) üzenetére


ludla
őstag

Valami nagyon nem stimmel a Tv el, mer semmi ilyen nincs benne.
Type --> 350
Local set --> eu_all
Front color --> T_B kezdetű L, P és U val kezdődők vannak csak.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#38353) vacs


vacs
veterán

A Logitech K400 nem müxik a Youtube alkalmazásban. :O :F
Ha ezt tudtam volna, akkor megveszem a gyári samsung billt, 15K-ért. :(

(^)(>.<)(^)

(#38354) donjohnson válasza vacs (#38353) üzenetére


donjohnson
addikt

ne aggódj, elvileg a samsung billentyűzettel se működne. a youtube alkalmazás egyszerűen így lett megírva, hogy kihagyták belőle a billentyűzet támogatását.
youtube-ozz a böngészőben.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#38355) JocaMSI


JocaMSI
csendes tag

sziasztok!
Most vettem egy samu 40ES6100 led tv-t.
A Ps3-at rákötöttem hdmi-n keresztül, a tv-t pedig optikai kábellel hoztam össze az erősítővel.
PS3-nál a menüben van hang, játékoknál teljesen kuka.
Mintha a stereo-t átvinné, de 5.1-ben nem szól.(menü,illetve játékok alatt)
Maga a Tv adás szól a házimozin, sztereóban.
előre is köszönöm a válaszokat,
Üdv Joca.

(#38356) mycso válasza vacs (#38353) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Csak megerősíteni tudom az előttem hozzászólót, a gyári sem működik YT alatt....

(#38355) JocaMSI: hali, pár oldallal visszább lett kitárgyalva, hogy nem is fog így 5.1-ben megszólalni (DD, DTS, stb.). Az erősítőre kösd HDMI-vel a konzolt és az erősítőt is HDMI-vel kösd a TV-re.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#38357) Zugi válasza ludla (#38349) üzenetére


Zugi
aktív tag

Szia, pontosan nem értem a problémádat.

Nyelv beállítás a következőképpen megy (ha alapból angolon vagy):

A távirányítóján megnyomd a zöld "menü" gombot
Az előjövő listán a távirányító le ill. fel gombjai segítségével lemész a "Plug&play" menüig (ezt fogaskerekek jelölik)
Ott a jobbra gombbal belemész és kiválasztod a "language" menüpontot, ahol a "menü language" ablaknál kikeresed a "magyar" opciót, majd leokézod és újra magyarul megy a monitorod.

(#38358) ludla válasza Zugi (#38357) üzenetére


ludla
őstag

Nem a TV-el nem ilyen alap problémám van, vala hogyan magától elállítódott az egész service menüje, a lányom szolt hogy bekapcsolásnál valami valamit ki ír a tv, én már felhívtam a samsungot de ők nem adhattak ebben infót :( azt mondták szervizbe vigyem be :)

Nekem a service menüből kellenének az infók, mit hogyan kell vissza állítani. már a frissebb szoftvert is feltettem de az nem segített, nekem most csak az Englis nyelv érhető el.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#38359) krx21 válasza JocaMSI (#38355) üzenetére


krx21
nagyúr

Nos, nem a TV-t kösd össze az erősítővel, hanem a PS3-mat! Akkor minden rendben lesz...
Vagy összekötheted mind a kettőt, ha több optikai bemeneted van az erősítőn...
PS3-nál válaszd azt a portot ahova a PS3 optikát dugtad... A TV-t akkor érdemes optikával összekötni, ha a TV adást akarod az erősítőn hallani... Vagy van HDMI lehetőség az erősítőn, akkor azt használd...

(#38360) Zsigi72


Zsigi72
aktív tag

(#38361) nRu3 válasza Zsigi72 (#38360) üzenetére


nRu3
addikt

és ott a tv-k menyivel drágábak 20-30e ft-al ?

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#38362) keszo válasza kareszka1984 (#38342) üzenetére


keszo
őstag

igen van ilyen funkció

Attila

(#38363) Ferko75HUN válasza nRu3 (#38361) üzenetére


Ferko75HUN
senior tag

kb. :K

vki kérdezte itt, hogy van-e valakinek tapasztalata a (T.) sat szolgáltatásáról?
Nekem is ez a dilemmám, mert náluk elméletileg marad a discovery és az eurosport.
Viszont riogatnak, hogy rossz időben-ködben nagyon romlik a vételi minőség, nekem ezzel nincs tapasztalatom.
6100-s Samsung mellé szeretnék HD csomagot is, ha tudtok erről tanácsot adni, megköszönöm.

[ Szerkesztve ]

C3-Ironsight: HNT Ferko75HUN hnt.enjin.com

(#38364) Petrica


Petrica
csendes tag

Sziasztok! Újból el akadtam... Vettem egy wireless fulhalgatot mert a hallásom nem éppen kitűnő és zavarom a környezetet (főleg a macskát). A Samsung ue40es6580 hátlapján van fülhalgató kimenet, ott működik de elnémul a tv. Tud valaki egy megoldást? Van valahol analóg audio kimenet??? Köszi!

(#38365) sandró60 válasza Ferko75HUN (#38363) üzenetére


sandró60
addikt

Talán ezekben a fórumokban több tanácsot kapsz Itt válogathatsz a különböző megoldások közöt

[ Szerkesztve ]

(#38366) sandró60 válasza Petrica (#38364) üzenetére


sandró60
addikt

A scart kimeneten próbálkozhatsz egy ilyen kell hozzá

(#38367) sandró60 válasza sandró60 (#38366) üzenetére


sandró60
addikt

Ez még lemaradt lehet,hogy ilyen átalakitóra is szükség lessz

(#38368) Zsigi72 válasza nRu3 (#38361) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Amit kinéztem az pont 20-al több mint máshol, de így már csak 5 a különbség. A 10 havi kamatmentes részlet miatt megéri, az az 5k szinte semmi. A pénzem addig is tudom másra használni a 10 hónap alatt. :)

(#38369) BBéci válasza Petrica (#38364) üzenetére


BBéci
titán

Az én macskám bírja a kiképzést, nyugodtan átalussza a legvadabb akciófilmeket is, de tegnap a Drive egyik üldözéses jelenetével teszteltem médialejátszókat, kétszer is kirohant. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38370) Ferko75HUN válasza sandró60 (#38365) üzenetére


Ferko75HUN
senior tag

Köszi! :R

C3-Ironsight: HNT Ferko75HUN hnt.enjin.com

(#38371) attika89 válasza Ferko75HUN (#38363) üzenetére


attika89
senior tag

Üdv!
Nekünk sat tv van, nem tapasztaltam eddig minőség romlást az idő miatt, egyedül nagy viharoknál megy el a jel. Mint egy kis előrejelző, ha már hallod, hogy dörög és a jel is elmegy, akkor nagy móka lesz :DDD

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#38372) Ferko75HUN válasza attika89 (#38371) üzenetére


Ferko75HUN
senior tag

Szia, köszi az infót! :R
Van esetleg HD csomagod is + egyébként, megvagy elégedve a szolgáltatással-minőséggel?

Időjárás előrejelző... :D legalább az asszony letudja szedni a szárítóról a ruhákat.

C3-Ironsight: HNT Ferko75HUN hnt.enjin.com

(#38373) SorteD


SorteD
csendes tag

Sziasztok.
Egyáltalán nem értek a tv-khez. Nem is szoktam tv-zni. Szülőknek vennék készüléket.
Erről van valakinek véleménye: [link]

145 ezerért meg tudnám venni. Érdemes?
Válaszokat előre is köszönöm.
Üdv.

(#38374) Bari81


Bari81
tag

Hali! A UE40ES6100 és a UE40D6100 között csak a Háttérvilágítás: Slim LED (Edge LED) és az eltérő csatlakozások a különbség?

(#38375) sixer66


sixer66
senior tag

Nekem digi kabel tv van akkor ha nem digitalis akkor eleg rossz lesz a tv adas?

(#38376) Ferko75HUN válasza SorteD (#38373) üzenetére


Ferko75HUN
senior tag

Gondolom ennyiért "kéz alatt" , mert ez sok egyéb kérdést felvet.

C3-Ironsight: HNT Ferko75HUN hnt.enjin.com

(#38377) nightshadow válasza Bari81 (#38374) üzenetére


nightshadow
veterán

A D6100 egy tavalyi, kifutott modell, melynek az utóda az ES6100. Mindkettő edge-Led-es, viszont az ES6100-ről hiányzik az Ultra Clear Panel.

[ Szerkesztve ]

(#38378) BBéci válasza sixer66 (#38375) üzenetére


BBéci
titán

Igen, elég rossz lesz, de miért néznéd az analógot, amikor a kábelen digitális is megy? Azért Digi a cég neve.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38379) attika89 válasza Ferko75HUN (#38372) üzenetére


attika89
senior tag

Nem, nincs HD pack.
Tegnap este röccentettük be a 6100-ast és bár szerintem még kicsit állítani kell a beállításokon, jó képe van a legtöbb csatornának

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#38380) SorteD válasza Ferko75HUN (#38376) üzenetére


SorteD
csendes tag

Tegyük fel, hogy nem kéz alatt. Így?

(#38381) Bari81 válasza nightshadow (#38377) üzenetére


Bari81
tag

Akkor a D6100 -at vagy a ES6100 érdemes inkább megvenni? Most vettem pár napja egy UE40EH6030 -at és azon gondolkozom lecserélem. Mennyit számít az Ultra Clear Panel?

(#38382) nightshadow válasza Bari81 (#38381) üzenetére


nightshadow
veterán

Mennyit számít az Ultra Clear Panel?

Szerintem sokat, hátránya, hogy tükröződik.

Most vettem pár napja egy UE40EH6030 -at és azon gondolkozom lecserélem.

Miért akarod lecserélni?

[ Szerkesztve ]

(#38383) Bari81 válasza nightshadow (#38382) üzenetére


Bari81
tag

Mert kevés a jelenlegi 2 hdmi és az 1 usb bemente. És a számítógépemet is kivezetem rá, úgy szeretnék fifázni rajta, azon meg talán még folyamatossabb lenne a PC -s játék képe is. Ja és persze azon már a 3D full hd felbontásba menne.

[ Szerkesztve ]

(#38384) Ferko75HUN válasza attika89 (#38379) üzenetére


Ferko75HUN
senior tag

Köszi még1x! :R

SorteD : ha nem kéz alatt, akkor lehet, hogy felett... :D , ennyiért mindenképp megéri, ha garis...
Mert ha nem "papíros", akkor nálam nem lenne nyerő. Különben jó kis tv.
Ezt olvasgasd át, itt már sokszor volt linkelve, sokat lehet megtudni ezen szériáról.

C3-Ironsight: HNT Ferko75HUN hnt.enjin.com

(#38385) SorteD válasza Ferko75HUN (#38384) üzenetére


SorteD
csendes tag

Köszi az infót.
Csomi sérült, azért olcsó. Garis!
Néztem még a samsung-ue40eh6030-ast is, de akkor inkább ez.

Üdv.

(#38386) sixer66 válasza BBéci (#38378) üzenetére


sixer66
senior tag

Mert azért, ahogy olvastam pluszba kell fizetni, ha minden igaz 1K maga a box bérlés plusz maga a digitális adók, de majd bemegyek rákérdezek.

(#38387) nightshadow válasza Bari81 (#38383) üzenetére


nightshadow
veterán

A D6100 az biztos, hogy felezi a 3D-ét, az ES6100 az nagy valószínűséggel már Full HD 3D, de nem lehet biztosra mondani. Full HD 3D biztosan ES65xx-től van.

(#38388) Bari81 válasza nightshadow (#38387) üzenetére


Bari81
tag

Köszi az infókat :R , ebből most már tuti UE40ES6100 lesz. Igazából a játék miatt cserélek. Megleszek az Ultra Clear Panel nélkül.

(#38389) BBéci válasza sixer66 (#38386) üzenetére


BBéci
titán

Csak a boxért kell fizetni, de a mostanában kapható tévékben van DVB-C tuner, ezért az antennakábelt közvetlenül a tévébe dugva foghatók a Digi digitális adásai, csatornái, még a HD-k is és felár nélkül. Az összes környékbeli ismerősöm így tévézik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38390) ilgatto


ilgatto
tag

Lassan tisztázódik bennem minden fontos kérdés a TV-vel kapcsolatban, de kíváncsi lennék, hogy akinek ES6100-as TV-je van, az mit mond az input lag-ról. PS3-at szeretném rákötni, és nem FPS-sel játszanék.
A mért értékekről szóló táblázatot már ismerem, inkább személyes tapasztalatra lennék kíváncsi.
A Mortal Kombat 2011 pl. ugye nem FPS, de nem is egy sakkjáték, szerintetek érezhető lenne a lag?

## Samsung R220 ## Sharp GX10i ## Sony Ericson K300 # Nokia 3110c ## Nokia E51 ## Nokia 603 ## Nokia Lumia 930 ## LG Nexus 5X ## OnePlus 3T ## OnePlus Nord CE 5G ## Google Pixel 7 ##

(#38391) varmi2


varmi2
nagyúr

Üdv!

Lenne egy kérdésem, lehetséges-e az, hogy mivel egy antenna bemenet van a tv-n, egyszerre fogjon kábeltv adásokat és dvb-t adásokat? A két koax kábelt valami egyesítőbe csatlakoztatni, majd az a tvre? Ez lehetséges?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#38392) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Sziasztok!

Nézegetem a Samsung tv-ket, szeretnék venni egyet. Most ezt nézegetem: SAMSUNG UE 32 EH5000. Tudtok róla valamit, hogy lejátssza-e usb-ről az mkv, avi, ts formátumokat, illetve úgy általánosságban a Samsungokról, hogy általában mindegyik viszi ezeket?

Illetve most még csak nézelődöm, de olyan tv-t keresnék, amin van legalább 2 HDMi csatlakozó, 1 USB aljzat, Full HD felbontású legyen, illetve ne legyen magasabb talppal együtt 51 cm-nél és ne legyen szélesebb 78 cm-nél. Tudtok ajánlani valamilyen típust, ami megfelelne ezeknek a kritériumoknak?

(#38393) BBéci válasza varmi2 (#38391) üzenetére


BBéci
titán

Lehetséges. Írd a keresőbe: "antenna közösítő"!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38394) sandró60 válasza Atomantiii (#38392) üzenetére


sandró60
addikt

Aki tévé vásárlás előt áll annak "kötelező" a tudástár olvasása.Itt gyakorlatilag mindenre választ kapsz

[ Szerkesztve ]

(#38395) nightshadow válasza Atomantiii (#38392) üzenetére


nightshadow
veterán

UE-32EH6030 [link] ár: [link]

(#38396) JoeYi


JoeYi
őstag

UE46ES6100-ról némi tapasztalat:

Természetesen felhősödik, ráadásul bemelegedéstől függően váltózik a mértéke. Kb így néz ki a valóságban:

Input lag jelentős. Normál üzemmódban 100-120ms. PC módban pedig 50ms körüli. Próbálgattam mindenféle beállítást, és arra jutottam, hogy 60Hz-es jelet kell küldeni rá lehetőleg 16bites színmélységgel és akkor lemegy 30-35ms körülire. Sikerült egy darab képet lőnöm ahol 10ms volt, de inkább a 30-50 közötti érték a jellemző. Sajnos nincs itthon CRT monitor úgyhogy a laptop TFT-jéhez tudtam csak hasonlítani. Pár kép:



Tehát játékhoz nem igazán ideális.

Egyébként elégedett vagyok vele, netes funkciók jól működnek, all-share is szuper, és a képe is tetszik nekem is és páromnak is, mind 2D mind 3D-ben. Szóval megtartjuk

ja a muszakibolt.hu-ból rendeltem, ajánlom őket

(#38397) kerekfej


kerekfej
addikt

A Samsung UE40EH6030 input lagja a valóságban mennyire zavaró (Sima és Játék módban)? Ha egymás mellé van rakva ez és a Samsung UE40ES6100-as akkor mennyire szembetűnő? Jó lenne ha valaki ezt a kettőt alaposan össze tudná hasonlítani.

[ Szerkesztve ]

(#38398) Petrica válasza sandró60 (#38366) üzenetére


Petrica
csendes tag

Csodálatos lenne ...de nincs euroscart a tv-n. HDMI, USB , AV IN cinch csatlakozókkal és digitális audio out optikai. A fülhalgató meg elnémítja a hangszórókat, azzal működik a kütyü (de a nejem is hallgatná!).

(#38399) Petrica válasza BBéci (#38369) üzenetére


Petrica
csendes tag

Okooooooooooooooos!!!!

(#38400) Atomantiii válasza nightshadow (#38395) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszi a segítséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.