Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2425) kingadam


kingadam
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni az adsl újrakábelezéséhez. Azt tudom hogy utp kábelt kéne a telefonkábel helyett vezetni de milyet? Fali kábelt vagy patch kábelt, árnyékoltat vagy nem? Esetleg egy linket tudna küldeni valaki. Az ár sem lenne mindegy mert elég sok kéne. (kb. 30 méter) A kábel csatornában menne elég hosszan mert tetőteres lakásban az emeletre kell vezetni.

Az átadási pont ahol át van fúrva a fal így néz ki:
[link]

A kérdés az lenne, hogy hogyan kössem ebbe bele az utp kábelt? Olvastam továbbá, hogy szabad végű érnek nem kéne maradnia, mivel padlófűtés van így a radiátorra kötés viszont nem megoldható, az áramhálózat földelését pedig nem tudom jó-e vagy hogy kéne megcsinálni. Esetleg van valami másik egyszerű megoldás a nem használt erek földelésére vagy hogy ne működjenek antennaként?

2 telefon is van a vonalon tehát szűrő is kell. Úgy gondoltam hogy rögtön az átadási pontnál egy rövid kábellel rákötném a szűrőre és onnan utp-vel vinném fel a modemhez és sima telefonzsinórral a telefonhoz úgy hogy egy helyen elosztanám a 2 telefonhoz. Ez így jó vagy később legyen a szűrő vagy mindegy?

[ Szerkesztve ]

DESKTOP: Gigabyte GA-H87M-HD3 | INTEL Core i5-4570 | Corsair Vengance 2*4GB | Corsair CX-600 | 2* WD Green 2 TB 2* WD Green 1,5TB 1*WD Blue 500GB | Sennheiser HD595 HTPC: Streacom fc5 | Gigabyte B85N | INTEL Core i3-4330 | Kingston 2*4GB | OCZ Agility 3 60GB | HDPLEX HiFi 250W | Arcam irDAC

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.