Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26501) Acef válasza 4ron (#26497) üzenetére


Acef
addikt

Amennyiben nem P-s, akkor told Odinnal a Magyar függetlent, esetleg + néhány dolgot.
21999 hsz/infó.

demars gyorsabb :)

[ Szerkesztve ]

(#26502) vazzz


vazzz
őstag

Biztos, csak én vagyok hisztis, de nekem ez a "gyárivissza" már kezd idegtépő lenni... Tessék már kiírni rendesen a szavakat, azon a pár betűn ne múljon... ne legyünk már ekkora nyelvújítók... elég nap mint nap visszakódolni a sok hülye divatos rövidítést... :W

(#26503) Max6 válasza vazzz (#26502) üzenetére


Max6
tag

:C

(#26504) Acef válasza vazzz (#26502) üzenetére


Acef
addikt

Szia vazzz!

Tisztelem a tudásod, és a "rangod".
Érthető a kérésed, viszont telefonról nem mindegy, hogy tíz vagy húsz karaktert kell bevinned.

Szerencsére mostanában keveset ülök (ülünk) a pc-nél.

[ Szerkesztve ]

(#26505) vazzz válasza Acef (#26504) üzenetére


vazzz
őstag

Ne értsd félre, nem veled van bajom, hanem úgy általánosságban... ez csak egy a sok közül, régóta zavarnak ezek a dolgok, persze sok mindennel megmagyarázható, pl. kevés az idő, mobilról nehéz, stb., de egyfajta meggyalázása a nyelvnek, és globális baromságnak tartom. Természetesen ez magánvélemény, ettől nem változik semmi, csak most kibukott nálam a dolog, nem rugózok rajta tovább, semmi köze a topichoz.

(#26506) Gwom válasza vazzz (#26505) üzenetére


Gwom
tag

Nálam is ez van. Gyakran a mini PC-ről írok, így gyakran használok rövidítéseket, pláne, még a helyesírásra is ügyelek. Elnézést.

[ Szerkesztve ]

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#26507) demars válasza KaiotEch (#26495) üzenetére


demars
addikt

Acef fèle fmod nàlam nyerö, stabil.
Info : 21999. hsz ban. Illetve a linkek az összefoglalòban ( Carline blogjàban) ès Sheep leìràsàban.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#26508) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok. Itt van az a hiba amit ezidáig nem tudtak orvosolni

1, http://www.youtube.com/watch?v=yKpsOiO2-AM
2, http://youtu.be/gzqdsy1J1BI

Egyik egy Telefonon nézett youtube videó, sajnos a képminősége nem a legjobb de látható a hiba
A második az meg maga a kamera által rögzített videó

(#26509) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

szeretném visszaállítani gyári állapotra a telefont, két dolgot keresek hozzá
legfrissebb magyar tmobileos gyári rom illetve hozzá való kernel, merre találok ilyet?

(#26510) Acef válasza DuDieHUN (#26509) üzenetére


Acef
addikt

Hi!

http://live.samsung-updates.com/index.php?device=GT-I9070

ROM: TMH, benne a gyári kernel.

Eseleg előtte a repartos GB.

[ Szerkesztve ]

(#26511) nelsonmanian


nelsonmanian
senior tag

cm-10-20130802-UNOFFICIAL-janice.zip

Description: omx fixed (hw encoders and decoders) | 720p camcorder working | no noticeable tearing (glitches/flickering) | fixed vibrator behavior

Próbáltátok már?

(#26512) Jason19 válasza nelsonmanian (#26511) üzenetére


Jason19
senior tag

Igen, de az ui hullamzas ugyanugy megmaradt. Amugy hasznalhato, de cm10.1rol erezheto a visszalepes. Sok kicsi sokra megy :U annyival tud tobbet, a cm10.1nel es a regebbi cm10nel, hogy megy a video. Elsején azt irta a pali, hogy 1 napon belul cm10.1et is kiadja ezzel a fixel. A braziloknál lassabban telik az idő :DDD

(#26513) nelsonmanian válasza Jason19 (#26512) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

Na ha az kijön feldobom ismét, megnézzük hogy sikerült.
Még egy régebbi béta verziót próbáltam, ahhoz képest biztos javult valamennyit.
Milyen egyébként hétköznapi használatban a 10.1? Meg vagy elégedve vele?

(#26514) eastsider válasza nelsonmanian (#26513) üzenetére


eastsider
nagyúr

egyébként a 6/21-es a legjobb belőle ui flickering szempontjából (de ott nem megy a hívásidőmérés stb)
jól használható, de egy idő után idegesítő a sok kis hülyesége:
-ui flickering
-rezgő nem az igazi
-játékok sem az igaziak
-omx
egyébként jó. én sokáig használtam, de annyira idegesítő volt a vsync hiánya, hogy inkább visszamentem stockra, aztán leesett az állam, hogy mennyire kegyetlen lassú a CM-hez képest

[ Szerkesztve ]

(#26515) wrox


wrox
senior tag

Sziasztok.

Próbálom feltenni a CoCore E7.0 kernelt ami elvileg tartalmazza a CWM6.0.2.8 recoveryt is, de nem sikerült.

Ha a stock recoveryből akarom telepíteni a Cocoret, akkor hibával egyből kilép. Gondoltam telepítem előtte a CWM 6.0.2.8-at külön. AZ "fel is települ", de utána nem tudja mountolni az SD kártyát. Mit rontottam el?

(#26516) jacksly válasza Bjørgersson (#26445) üzenetére


jacksly
tag

Hali,

Igen, én szinte csak metált hallgatok az SGSA-n.
Poweramp (rock EQ beállítással) + egy Xears XE200PRO fülessel nagyon faszán szól!!! :C :C :C
Nem hallottam még jobbat ezzel az összeállítással...

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore, QuadCore, OctaCore...

(#26517) lakkusjj válasza wrox (#26515) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

stock recoveryből nem fog fölmenni a cocore kernel, fel kell raknod először a cwm ideiglenes változatát, ami egyszer használható, utána törlődik, itt található

(#26518) Bjørgersson válasza jacksly (#26516) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szia!

Köszönöm! :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#26519) wrox válasza lakkusjj (#26517) üzenetére


wrox
senior tag

Az megvolt, hogy telepítettem külön a Cwm-et az ideigleneset, de ott meg nem tudja mountolni az SD kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#26520) eastsider válasza wrox (#26519) üzenetére


eastsider
nagyúr

akkor ne az sd-re rakd a zipet

(#26521) wrox válasza eastsider (#26520) üzenetére


wrox
senior tag

Ez lett volna a következő, csak nem mertem meglépni, mert mindenhol az SD-t javasolják.
Kipróbáltam, így felment. :R

Huu bassz, érezhetően bikább lett a gép, már a betöltésnél.

[ Szerkesztve ]

(#26522) Jason19 válasza nelsonmanian (#26513) üzenetére


Jason19
senior tag

Hát nem vagyok vele megelégedve, de sok más lehetőség nincs...
Ami kicsit zavar, hogy a rezgés jóval erősebb mint stock romon (ez mondjuk hívásnál nem hátrány)
Ami jobban zavar az a bt/wifi tether, az nem megy, pedig utazásnál különösen hasznos lenne nexus 7-re osztani, ilyenkor mindig visszarakok egy stock backupot.
Videófelvétel nem megy (még?) bár eddig csak 1-2* jött volna jól. Videólejátszással nem tudom mi van, youtube megy, de ha annyira filmet akarok nézni akkor ott a nexus, így engem ez nem izgat
Ami viszont elég komoly gond az az ui hullámzás.. ("flicker", bár az nem egészen ezt takarja..) emiatt sok játék pl. temple run, granny smith szinte játszhatatlanul hullámzik, de a menüben navigálva is zavaró, mert olyan érzést kelt, mintha be-beszaggatna..
Meg mondjuk az egész romra/sourcera ráférne egy tisztogatás, meg optimalizáció.. Mert ígyis jó, de ennél sokkal jobb is lehetne.
Összességében? Használható, stocknál mindenképp jobb lehetne, de a sok kis hiba is sokra megy, hogy rontsa az összképet. Mostanában csak telefonálásra használom, meg néha 1-1 képet lövök vele, arra ez a legjobb rom, nem fagy le, nem tölt évekig, de aki komolyabban használja a telefont, esetleg játékra, annak lehet nem ez a legjobb rom.

Arról nem is beszélve, hogy más novathor eszközökön már rég megoldottak ezek a problémák, csak itt szerencsétlenkednek.

(#26523) flash-


flash-
veterán

mindig meg akartam kérdezni mert nem vagyok benne biztos de a 6os cwm ben a wipe data/factory reset az azt jelenti hogy csinál a telefon egy factory resetet és egy wipe cache partition-t is?

továbbá wipe data/factory reset esetén kell dalvik cache ürítés?vagy azt is elvégi ez a wipe data/factory reset?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#26524) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Elnézést, hogy nálatok kérdezem meg, de két fórumon is feltettem, de nem kaptam még rá választ!
Rádugtam a Samsung ACE 2 telefonomat a PC-re,s a KIES az aktuális készülék szoftver verziónál ezt írja : PDA:MG2 / PHONE:MG2 / CSC:MG1 (XEO)
Szervízben frissítettem, de a XEO, amit mutat a KIES, a lengyel-t jelenti. Pedig állítólag a magyar függetlent rakták fel.
Ha jól emlékszem, amikor előtte otthon (a szervíz javaslatára) GB-ről JB-re Odinnal felfrissítettem a Sammobile-ről letöltott független magyar-ral, akkor is XEO volt ott (csak a RAM mérete az 1 fájlos ROM-al kicsi lett, 624 MB helyett 482 MB).
Van-e jelentősége, mi lehet az oka?

(#26525) Jason19 válasza flash- (#26523) üzenetére


Jason19
senior tag

A data és a cache partíciót törli, igen. Nem kell dalvik cache, mert az a data partíción van.

Most megnéztem, S3 minin minden megy cm10.1-ben, xperia solán, u-n, p-n, go-n csak a wifi és bt tether nem megy. Sehol nincs olyan bug hogy hullámzik az ui, meg nem megy egy csomó dolog.. csak itt vannak ilyen fasza "fejlesztők".. Ace II-n az omx és a gps nem megy, de a többi dolog ott is megy.. :W

Gepesz: Magyar független rom i8160-ra
Jelentősége nem hiszem hogy van, ha a szervíz rakta fel, és a ram is 624-625mb, de ha nem vagy biztos benne rakd fel a linkelt romot, az a magyar XEH régiós rom, elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#26526) flash- válasza Jason19 (#26525) üzenetére


flash-
veterán

ilyenkor gondolom nem kell a telefon menüjéből is gyári beállitást visszaállitást csinálni mert cwmből csinálva ugyanaz az eredmény.
viszont még az érdekelne hogy ha a telefonból csináljuk akkor ott be lehet pipálni a belső tárhely formázását is.

de ha cwmből csináljuk a factory resetet azt is megcsinálja automatikusan ugye?teháet a belső tárhely formázást?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#26527) Jason19 válasza flash- (#26526) üzenetére


Jason19
senior tag

Nem kell csinálni beállításokból, de a cwm nem formázza a belső tárhelyet, de azt megoldhatod magadtól is, bemész fájlkezelőbe és a belső sd-t leformázod/törölsz róla mindent. (meg előtte kimented ami kell, fotók, stb.)

(#26528) Acef válasza flash- (#26526) üzenetére


Acef
addikt

Nem, csak a menüből indítva takarítja teljesen az sd-t, tehát azt is indítsd.

[ Szerkesztve ]

(#26529) sarimart


sarimart
csendes tag

Sziasztok!

Feltelepitettem az Acef fele Acef Fmod130612RippleEmaAkkuwGmaps ChuckyMF romot.
A sgitségeteket szeretném kérni.
A beállitások menüben bepipálom a Hang-Rendszer-Érintés visszajelzése kockát de sajnos egy idő után ez kikapcsol.Újrapipálaskor működik megint de szerintem itt valami nem Ok.

Köszi a válaszokat.

Lehet hogy ez okozza?ProfileScheduler

[ Szerkesztve ]

(#26530) FET-MEN


FET-MEN
veterán

4.2.2 mikorra várható?

Iphone 7

(#26531) Gwom válasza FET-MEN (#26530) üzenetére


Gwom
tag

Nem tudni. Szerintem egy fél év... lehet, hogy inkább egy év. :(

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#26532) lehella válasza Gwom (#26531) üzenetére


lehella
senior tag

Vagy soha :)

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#26533) Acef válasza sarimart (#26529) üzenetére


Acef
addikt

Elképzelhető, mert más még nem jelezte.

(#26534) Gwom válasza lehella (#26532) üzenetére


Gwom
tag

Biztos, hogy lesz. Csak nem tudni mikor.

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#26535) eastsider válasza lehella (#26532) üzenetére


eastsider
nagyúr

inkább. S2-re sem jön ki :) (ellenben az sgs2+ra már kijött, a tab2 7.0-ra is. pedig mindegyik gyengébb nála)

hát ha úgy írnák meg, mint a 4.1-et, akkor teljesen felesleges...

[ Szerkesztve ]

(#26536) Bjørgersson válasza eastsider (#26535) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nehéz lenne megírni ezekre is?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#26537) Gwom válasza eastsider (#26535) üzenetére


Gwom
tag

eastsider: A Samsung már megerősítette, hogy SGSA-re. :K
kovy29: Nem lenne nehéz. Viszont köztudott, hogy a Samsung elhanyagolja a kicsit régebbi készülékeit. :((

[ Szerkesztve ]

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#26538) eastsider válasza Gwom (#26537) üzenetére


eastsider
nagyúr

az aztán sokat jelent náluk :D

(#26539) Gwom válasza eastsider (#26538) üzenetére


Gwom
tag

Ha már beígérték, akkor lesz is. A kérdés csak az, hogy meddig húzzák.

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#26540) Gwom


Gwom
tag

Ezért érdemes inkább Nexus készülékeket venni, csak ugye azokat meg is kell fizetni rendesen.

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#26541) eastsider válasza Gwom (#26539) üzenetére


eastsider
nagyúr

igen, vagy mondják, hogy bocs mégse... volt már ilyenre példa ;)

(#26542) Gwom válasza eastsider (#26541) üzenetére


Gwom
tag

Ilyen esetről még nem hallottam, de elhiszem.

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#26543) eastsider válasza Gwom (#26542) üzenetére


eastsider
nagyúr

[link]
bár kitudja mi az igazság

[ Szerkesztve ]

(#26544) Gwom válasza eastsider (#26543) üzenetére


Gwom
tag

Lehet, hogy egy ilyen kifogással rukkolnak majd elő. Könnyen kimagyarázzák a dolgot. :(

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#26545) flash- válasza Gwom (#26544) üzenetére


flash-
veterán

szerintem ne fogklakozz ezzel nem egy nagy dobás a 4.3 sem..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#26546) Gwom válasza flash- (#26545) üzenetére


Gwom
tag

Nem különösebben izgat ez a téma, csak beszélgettünk. :) Egyébként tényleg elég nagy csalódás az új JB. Remélhetőleg a KLP jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#26547) SLC09


SLC09
tag

Sziasztok! ~1 hete van a telefonon Acef fmodja + CoCore 6.2 kernel és tökéletesen működik, fagyások, akadozások megszűntek. Van amit lassan nyit meg, de nem szaggat!
Köszönjük Acef a munkátokat! :))

(#26548) flash- válasza Gwom (#26546) üzenetére


flash-
veterán

nem új android kell hanem egy olyan rendszer erre a telefonra ami kihasználja rendesen a vasat,ahol nem a szoftver a gyenge pont...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#26549) Gwom válasza flash- (#26548) üzenetére


Gwom
tag

Az Google erre nem képes. :( Nem tudják teljesen a készülékhez optimalizálni a rendszert (mint mondjuk az iPhone-nál).

[ Szerkesztve ]

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#26550) GEPESZ66 válasza Gwom (#26549) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Annak ellenére, hogy nekem ACE 2 telefonom van, beleolvasok ide is. Feltenném azt a kérdést, hogy a szolgáltatók (pl.T-Mobile) hogyan frissítik GB-ről JB-re a telefont. Vagy már így kapja a Samsungtól? Az ACE 2-nél aki KIES-el frissítette a rendszert, nagyon rosszul működött . Aki bevitte a szervízbe (én is) , annak nem KIES-el, vagy Kiosk-al került frissítésre a GB, s így szuper módon működik a JB-rendszere.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.