Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25401) Piloss válasza Apunk (#25368) üzenetére


Piloss
senior tag

A jelenlegi legfrisebb CM nightly-t innen szedheted le, mivel visszaolvasva látom hogy neked a 06.21-es van fönt

goo.im/devs/diegoch/janice/cm-10.1/nightly

Csak GT-I9070-re, tehető fel, P-re nem! :)

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#25402) szivacs1987 válasza stul87 (#25372) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Üdv.

Írtad, hogy értesz az androidhoz, meg az infóhoz is.
Én is mivel még annó 2.3.6-al kaptam meg a telómat(független), és sok problémát olvastam a Kiessel való frissítés utáni működésről, így nekiálltam "mókolni"(Odinnal feltenni a JB-t).
Azt írták, hogy 15 perc alatt megvan, nekem 30 perc volt(1.nek csináltam) mindennel együtt(JB+cwm+root), és lett(maradt) egy jó telefonom.
Amíg esz a fene, meg mérgelődsz, te is megcsinálhatnád, és nem azon nyavalyogni, hogy nem akarsz mókolni(telefon miatt azóta sem kellett volna újra mókolnom, de kíváncsiságból mégis csak :) ).
Azóta 1x sem fagyott le, akadozott stb a teló.
Ébresztőről is olvastam, hogy valakinek nem jó, nekem jó volt, és egyszer csak nem ébresztett, 1 perc alatt leszedtem az alarmdroidot, és azt használom. Sokkal kevesebbet idegeskedtem(nem is idegeskedtem) így, mintha azon szenvednék, hogy miért nem jó a gyári ébresztő, hamár megvettem, bíztam benne stb.

A hátlap az meg fizikai gond, így arra sajnos nincs sw-es megoldás.(Amúgy minden gyártónál előfordulhat hasonló "hiba"). Peches voltál kifogtad. Ez sajnálatos, de előfordul.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#25403) Piloss válasza jani8787 (#25394) üzenetére


Piloss
senior tag

CWM-ben advanced menü->fix permissions

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#25404) alexdp7 válasza Gh05t (#25349) üzenetére


alexdp7
tag

A karcolódásról:

Február óta használom (+ a gyerek néla játszik vele persze csak ha látom:))
3db 0,5cm karc van rajta.....ebből egy a kijelzőn 2 a tetején ahol nem zavaró.......
tokot nem használok, kiderült tán hogy fóliát sem........ennyit a gorilla glass-ról:(
nem hordom kulcs mellett..........biztos gyémántpor van a zsebemben attól ilyen .......este meg is nézem melyik zsebemben lehet:)

La Vecchia Signora, vince Ancora! -ASUS Zenfone 2 - backup - Samsung Galaxy S4 LTE 5.0.1

(#25405) Valken válasza Piloss (#25401) üzenetére


Valken
tag

Nekem is a 06.21-es volt fent, azt ajánlották, mert stabil. A 07.15-ről van valami visszajelzés? Mert akkor inkább a frissebbet rakom fel délután.

[ Szerkesztve ]

(#25406) Jason19 válasza Valken (#25405) üzenetére


Jason19
senior tag

Én kipróbáltam de rosszabb. (beállítások több ramot fogyaszt, semmi újdonság, a felület jobban "hullámzik" ami elég zavaró. a 06.21-ben is van ez a hiba, de annál jóval kevésbé észrevehető.)

(#25407) Csendeske válasza Jason19 (#25406) üzenetére


Csendeske
aktív tag

Épp most akartam felrakni én is! De ezek után azt hiszem felejtős. :(

(#25408) flash- válasza cc_rider (#25347) üzenetére


flash-
veterán

én meg amióta megvan a telefon(január 4) azóta fólia van benne.egyáltalán nem zavar,

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#25409) Jason19 válasza flash- (#25408) üzenetére


Jason19
senior tag

Nem tudom hogy vagy vele, de én a fóliát a telefonra szoktam rakni, nem bele :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25410) donat_sz


donat_sz
senior tag

Hali,
egy ismerős sajnos Kies-en frissítette az SGSA-t JB-re és azóta csak panaszkodik a készülékre...
tanácsot kért de én a gyár tréhset még nem is próbáltam..
Melyik guide-ot ajánlájátok egy normál JB rendszer újrarakására? vagy elég csak odinnal rátolni az általam is használt CoCore kernellel megtámogatott lengyel vagy német romot? belső sd formázásról láttam itt kommenteket, az ilyen esetben javít? segít?

ui: CM10.1-ből nem a 0621 a legfrisebb, nekem az egyik SGSA-n a 0715 van...

(#25411) Simba86 válasza Jason19 (#25409) üzenetére


Simba86
senior tag

mondták már, h kötsög vagy? :DDD

(érezd az iróníát, nem komolyan írom. ;) )

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#25412) eastsider válasza donat_sz (#25410) üzenetére


eastsider
nagyúr

Igen de a 0621 a legjobb.
Nekem pl 0706 van

(#25413) Mui


Mui
tag

Sziasztok!
Már egy hete elvitte a szervizfutár a telefonomat, és hétfő óta azt írja a net, hogy készülék átvéve. Szerintetek érdeklődjek telefonon, hogy mi a manó van már vele?
Vagy ez normális?

(#25414) dussy


dussy
őstag

Sziasztok!
A gyári 'Jegyzet' alkalmazást valaki eltudná küldeni nekem?
Köszi

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#25415) Zsocy155 válasza Mui (#25413) üzenetére


Zsocy155
őstag

Szerintem hívd fel a samu ingyenes számát, ott utána tudnak nézni.

Nekem már többször elvitték, ezt és az elődjét ( S Plus) általában 2, de max. 4 nap múlva hozták vissza

(#25416) donat_sz válasza eastsider (#25412) üzenetére


donat_sz
senior tag

én nem vettem észre se javulást se gyngülést a 0715nél, de korábban írta valaki, hogy nincs újabb verzió... igazából ennek szól a változás.
amíg nem megy rajta a tethering, meg a videó, addig a cégesre úgyse rakom, fel. viszont ha azokat javítják zöld utat kap rögvest :)

(#25417) melan


melan
senior tag

Sziasztok! Beléptem én is tegnaptól az Advance tulajok táborába. Olvasom a fórumot már egy hete, hogy előretanuljak... egy kérdésem van egyelőre (megfogadva tanácsotokat factory resettel és sd formázással kezdtem) szóval a kérdésem, hogy a ledeket lehet e villogtatni nem fogadott hívás esetén? (Bár, ha jól sejtem nemleges lesz a válasz, mivel korábban páran a NoLedről folytattak értekezést...)

(#25418) lehella


lehella
senior tag

Tegnap tapasztaltam a youtube videó laggolást, független JB alatt, semmi mókolással. Egy memória tisztítás utána jó volt a dzsátúb, 500/625 volt a foglalt ram előtte, ez leesett 400-ra :)

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#25419) Acef válasza melan (#25417) üzenetére


Acef
addikt

Nem lehet.

donat_sz: gyári vissza sd formázással kell, fontos.
Lengyel+coco majdnem u.a. mint a T+coco. Amelyiket szeretnéd, a T-ből könnyen törölhető a + "szemét".

(#25420) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

Szerintetek mikorra várható a gyári 4.2.2?

(#25421) Zsocy155 válasza DuDieHUN (#25420) üzenetére


Zsocy155
őstag

Nem biztos, hogy lesz.
A 4.1.2 -re is sokat kellett várni.

(#25422) Mui


Mui
tag

Na próbáltam őket hívni, a Samsung megadta a Telemax számát, hogy ott szervizelik a telefont, és őket hívjam, ők tudnak segíteni. De ezeket meg lehetetlen elérni, már vagy 6-szor próbáltam.
:(

(#25423) donat_sz válasza Acef (#25419) üzenetére


donat_sz
senior tag

Köszi!
Carline logoutos cikke alapján menjen vissza a GB? ott van cikk a belső sd formázásra is?

(#25425) motoflug


motoflug
őstag

Üdv Mindenki!

Az a fura kérdésem lenne,hogy Xperia U-ról érdemes-e erre váltani,vagy spóroljak még?
Visszaolvastam a fórumban,de arról nem olvastam,hogy az erősebb játékok is elmennek-e rajta?
Valamint,hogy szokott alakulni a szabad ram?Ez az ami leginkább bosszant az U-ban,mivel igencsak 70-80mb szabad szokott lenni(whatsapp,viber)
Thanks in advance :R

(#25426) Acef válasza donat_sz (#25423) üzenetére


Acef
addikt

21999 hsz/infóban részletesen leírva a repart GB, és gyári vissza is.

(#25427) Apunk


Apunk
tag

Már vártam, hogy mikor kérdezi meg valaki, hogy mikor lesz 4.2.2. Ajjj ne már! Mindenhol ez megy általánosságban... Mikor lesz ICS? Aztán mikor lesz JB? Mikor lesz független, mert a sima szar... Olvass és megtudod. Google a barátod!

Sony Xperia Z2

(#25428) Gwom válasza Apunk (#25427) üzenetére


Gwom
tag

+1

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#25429) Gwom válasza motoflug (#25425) üzenetére


Gwom
tag

Szerintem spórolj még. Annyival nem jobb az Advance, hogy egy Xperia U mellett megvedd. Inkább vegyél egy S3-at, megkapod 90-ért függetlenül.

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#25430) ebegab92 válasza ebegab92 (#25376) üzenetére


ebegab92
senior tag

Valakinek ötlete erre? :(

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#25431) flash- válasza Gwom (#25428) üzenetére


flash-
veterán

ha megjön a 4.2(mert lesz erre a telefonra) azután az lesz a baj hogy mennyire szar már ez a telefon hogy nem lesz hozzá 5.0 stb...

ez a szoftverfrissitési hype a tervezett elavulás stratégia egyik új zászlóshajója...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#25432) Stauffenberg válasza flash- (#25431) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azért az mégiscsak szívás ha biztonsági réseket nem foltoznak be csak azért, mert már nem jön szoftveres frissítés a telefonhoz.

(#25433) Gwom válasza flash- (#25431) üzenetére


Gwom
tag

És sajnos beválni látszik a módszerük. :( Megveszi valaki ezt a készüléket, használja maximum 1,5 évig, majd lecseréli, mondván, hogy elavult. :((( Részemről és addig használom, amíg működik.

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#25434) Gwom válasza flash- (#25431) üzenetére


Gwom
tag

A megoldás: a régebbi készülékeket (akár 5 éveseket is) támogatni kell szoftverfrissítéssel, amíg valóban elavul. Vagy ritkábban kéne kiadni új szoftvert. Nemsoká' kiadják ugye a Galaxy Note 3-at, ami megint csak kiüt valami régebbi készüléket. Lehet, hogy sokan megköveznek azért, amit most mondok, de ebből a szempontból példát vehetnének az Apple-től.

[ Szerkesztve ]

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#25435) flash- válasza Gwom (#25434) üzenetére


flash-
veterán

"A megoldás: a régebbi készülékeket (akár 5 éveseket is) támogatni kell szoftverfrissítéssel, amíg valóban elavul. Vagy ritkábban kéne kiadni új szoftvert."

ez soha nem fog bekövetkezni,pont a világméretű tervezett elavulási szerződések miatt.
nem érné meg a gyártóknak nem vennének olyan sűrűn telefont a vásárlók csökkenne a termelés és a gazdasági növekvés.
A villanykörtét(amig volt) leröviditették 2500 óráról 1000 órára,mint ahogy a nejlon harisnyát is gyengítették pedig az elsőkkel autókat vontattak...
Most az új tendencia az hogy lehet hogy a vas jól bírja viszont a szoftverrel késztetnek arra hogy dobjuk ki a régi eszközünket...(sokszor mért pont a szoftvergyártók ismerik be szoftvereik sebezhetőségét?naa?:)

" Lehet, hogy sokan megköveznek azért, amit most mondok, de ebből a szempontból példát vehetnének az Apple-től."

hát az apple pont rossz példa.első ipodok akksija szándékosan úgy lett tervezve hogy 1 éven belül felmondják a szolgálatot,és persze akksijukra nem vonatkozott a garancia .a válasz az volt hogy nem javítjuk nem cserélhető.új telót kell venni.
Nagy,többévig tartó ügyvédi perek miatt jutott el oda az apple hogy akksihibát cserélik,javitják.

bár erre van megoldás:

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#25436) Gwom válasza flash- (#25435) üzenetére


Gwom
tag

Akkor pedig feleslegesen tesszük ezt szóvá, hiszen nem fog javulni a helyzet. Vagy esetleg visszafoghatná a készülékkiadásait a Samsung (persze csak elméletben, hisz nem fogja). Nincs több ötletem.

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#25437) flash- válasza Gwom (#25436) üzenetére


flash-
veterán

rajtunk múlik minden.

fel kell ismerni a fogyasztói társadalom csapdáit és átprogramozni magunkat hogy ne a reklámok,divatok vezérelék a fogyasztási szokásainkat.(bár a tömegmanipuláció mindig erősebb lesz mint az emberek nagy hányada..)
sokan tudatosan tudják ezt,de a reklámok a média a vágyakra hatnak.
vágyakba ültetik el mélyen ezeknek a dolgoknak az apró csíráját.és szerintem nincs pszichológus aki ezeket képes lenne kitörölni..
de el kell fogadni hogy attól még lehetünk teljesértékű boldog emberek hogy a telefonunk 2 éves,nem az új android van rajta ,nem 8 magos cpu hajtja és a kamerája nem 50 megapixeles.
attól még lehetünk boldogok

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#25438) Gwom válasza flash- (#25437) üzenetére


Gwom
tag

"rajtunk múlik minden.
fel kell ismerni a fogyasztói társadalom csapdáit és átprogramozni magunkat hogy ne a reklámok,divatok vezérelék a fogyasztási szokásainkat.(bár a tömegmanipuláció mindig erősebb lesz mint az emberek nagy hányada..)"

Bizony így van, és ez ellen nem tehetünk semmit.

"de el kell fogadni hogy attól még lehetünk teljesértékű boldog emberek hogy a telefonunk 2 éves,nem az új android van rajta ,nem 8 magos cpu hajtja és a kamerája nem 50 megapixeles.
attól még lehetünk boldogok"

Az emberek nagy része nem lehet boldog, ha nem zászlóshajóval mászkál mindenfelé.

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#25439) motoflug válasza Gwom (#25429) üzenetére


motoflug
őstag

Megerősítés/cáfolat valakitől még? Illetve válaszok? :R

[ Szerkesztve ]

(#25440) Stauffenberg válasza flash- (#25437) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Egy kicsit pátoszosabban fogalmaztad meg azt amivel egyébként egyetértek, de van egy nagy önellentmondásod:

Ostorozod a tervezett elavulást, miközben ha valaki szót emel ellene, akkor őt is. Tulajdonképpen miért baj akkor ha valaki anyázik egy sort amiatt, mert a gyártók többsége egy 1 éves telefon esetében már leállnak a frissítésekkel? Azért van a hangunk, hogy hallassuk.

(#25441) Gwom válasza Stauffenberg (#25440) üzenetére


Gwom
tag

A gyártók célja, hogy minél több ember vegye meg az újabbnál újabb készülékeket, és ezzel a stratégiával sajnos el is érik ezt. És nem csak a gyártók gondolkodnak így, hanem mindenki akinek célja, hogy megvegyék, amit el akar adni. Úgyhogy nem érdemes a gyártónak 'anyázni'.

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#25442) anonimus67


anonimus67
csendes tag

Hogy tudom beállítani, hogy az ezzel készült képeknek egymás utáni sorszámot adjon elnevezésnek ?
Ja és a rengeteg kommentet látva én inkább maradtam a 2.3-as verziónál, maradi vagyok ?
Elöre is kósz a segítséget.

(#25443) demars válasza Gwom (#25441) üzenetére


demars
addikt

Ez sztem igaz. De csak nézik a visszajelzéseket! Egy felkapott telóra igen is adjanak ki frissítést! Persze egy ideig.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#25444) melan


melan
senior tag

JB van fent, és van egy apró kérdésem: a kontaktjaimhoz van kép rendelve. Egy üzenet, vagy hívás esetén a híváslistában megjeleníti a képet mint ikont a listában, viszont az üzenetekek listájában nem. Ez normális így?

(#25445) Acef válasza Gwom (#25441) üzenetére


Acef
addikt

-

[ Szerkesztve ]

(#25446) Acef válasza anonimus67 (#25442) üzenetére


Acef
addikt

Hi!
-Dátum és idő a képek elnevezése, ezt csak utólag tudod módosítani.

-Igen, maradi vagy, mert megfelelő kiegészítőkkel full ok a 4.1.2.
Csak azok panaszkodnak, akik még nem tették rendbe a JB-t. A nagytöbbség elégedetten használja.

[ Szerkesztve ]

(#25447) Rakman válasza takacstomik (#25399) üzenetére


Rakman
tag

Ezt a 10 perces átalakítást közkinccsé tehetnéd...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=rakman

(#25448) melan válasza melan (#25444) üzenetére


melan
senior tag

Megoldódott a kontakt-fotó problémám (mivel sim-en is volt még a kontakt, hiába a telefon memória volt beállítva, mégis a kép nélküli kontaktot hozta fel...)
Olvastam, hogy többeknek hiányzik a háttérkép görgetés (nekem is megszokott már az Ace-ról). De megoldást nem találtam rá.. elfogadnám, hogy nem lehet beállítani, de felvetődik bennem a kérdés: mikor a kiválasztott képből kivágom a kijelölt részt, egy hármas területegység van kijelölve! Mint amikor a képterjedelmet adtam meg 2.3.6 alatt. Mégsem megy...

(#25449) anonimus67 válasza Acef (#25446) üzenetére


anonimus67
csendes tag

Kösz a választ Acefnak, megfontolom, a részletes leírás biztos segít dönteni.
A képek meg, így maradnak a kurva hosszú összevissza számozással :(

(#25450) Piloss


Piloss
senior tag

Közben van egy ilyenünk is: Unofficial AOKP 4.2.2

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.