Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10251) vazzz válasza retroid (#10246) üzenetére


vazzz
őstag

Ugyanúgy, ahogy az lpy-t tetted fel.

(#10252) Fitzgerald válasza Lucifer6280 (#10243) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nem tudom már melyik, ugyanezt a SoC-et használó készülék threadjében olvastam valahol, (talán Xperia P)
hogy 1,3GHz-en már rebootolgat folyamatosan, szóval valahol 1,25 körül lehet a teteje, amit bírhat.

(#10253) gusthy válasza felali (#10233) üzenetére


gusthy
veterán

Nagy varázslat ám a keresés...
P-re még nincs JB. Rootolni az 1. hsz. alapján tudsz.

(#10254) Peddy789 válasza Gery15 (#10250) üzenetére


Peddy789
őstag

eszerint az odlal szerint oroszoknál már van, akkor előbb utobb itthon is lesz nem?

(#10255) Gery15 válasza Peddy789 (#10254) üzenetére


Gery15
addikt

Szerinted a 4.0 és a 4.1.2 ugyanaz? :U

HyperX

(#10256) redface válasza Gery15 (#10255) üzenetére


redface
tag

:C :C :C

(#10257) gusthy válasza Gery15 (#10255) üzenetére


gusthy
veterán

Gyááááááááááááááááááá :W
:)) :))

(#10258) Peddy789 válasza Gery15 (#10255) üzenetére


Peddy789
őstag

... nyilván arra gondoltam hogy lesz-e 4.0+ verzio a telora

de örülök hogy iylen kukacoskodó unhelpful vagy, grat :R

[ Szerkesztve ]

(#10259) gusthy válasza Peddy789 (#10258) üzenetére


gusthy
veterán

1, nem azt írtad
2, te magad is ügyesen utána tudtál nézni, tehát meglehetősen felesleges kérdés volt, arról nem is beszélve, hogy minden oldalon felteszi valaki ezt a kérdést.

(#10260) Gery15 válasza Peddy789 (#10258) üzenetére


Gery15
addikt

Csak használnod kellet volna a keresőt vagy venni a fáradtságot és elolvasni az 1 hszt...

HyperX

(#10261) Addel válasza Peddy789 (#10258) üzenetére


Addel
senior tag

Pedig igaza van, mert a 4.0 az ICS a 4.1.2 meg JB. ICS-ről pedig a Samsung nyilatkozott, hogy nem lesz Advance-re, tehát nagyon nem mindegy. :DDD

(#10262) #33253120 válasza eastsider (#10248) üzenetére


#33253120
törölt tag

Státuszbar?
Forgatom a telefont.
Landscape-be máshova esik. :)

(#10263) revis


revis
csendes tag

Üdv!
Erre az okostelefonra esett a választásom hosszas gondolkodás után.(remélem nem bánom meg) Az első hsz-t és az idei évi hsz-eket is majdnem végigolvastam és megtudtam sok fontos információt is,de szükségem lenne még néhány információra, tanácsra.
Ugye a T-mobile-nál kapható webshoppból perpill 60ezer. Miért olcsóbb,mintha az üzletükbe venném? Miben tér el? Ha valami gond van vele akár a Tmobile üzletébe is be lehet vinni és szó nélkül intézik a dolgokat?
Nem kell valami gari papírt érvényesíteni előtte?
Jb-ről is sok mindent olvastam,de nekem egyenlőre az alap is megfelelne,majd ha gari vesztés nélkül a tmobilnál is megoldható,akkor ráér a csere.
Olvastam olyanokat,hogy valakinek 1 nap se kell,hogy lemerüljön,de van akinek akár 5 napig is bírja. Értem,hogy használatfüggő,nade azért remélem átlagos használat mellett a 2nap elérhető és használat nélkül(csak időnézésre, esetleg néhány hívásra,sms idejére használva) kb mennyi időt bír töltés nélkül?
Mivel ez lenne az első Androidos mobilom, szükségem lenne a tapasztaltabbak tanácsára.
Milyen alkalmazásokat érdemes rá feltenni,amik akár unaloműzés céljából,akár a teló célját szolgálja. Egy gyors felsorolás a program nevével és mire jó. pl.: olyan alkalmazás,amitől talán kicsit tovább bírja az aksi, akármit szívesen meghallgatok. Fontos lenne,hogy a garancia megmaradjon.
Tok, fólia és memkártyára is szükségem lenne. Tudnátok ajánlani olyat,amiről csak jó véleményetek van a mindennapi használat során? Nem tudom mennyi helyet foglalnak a játékok, alkalmazások, ezért talán a 8 vagy 16gb-os karit vettem számításba, 32-est szerintem ki se tudnám használni, de ha elfogadható áron be tudnám szerezni, akkor megfontolnám annak megvételét, esetleg ha linkelnétek nekem helyeket,ahonnan meg tudnám rendelni a dolgokat,amikre szükségem lenne. Fólia ügyben vajon szükség van-e rá? ha igen, akkor milyet lenne érdemes? Tok ügyben is bármit szívesen meghallgatok.
Köszönöm,aki végig olvassa és netán válaszolna is a néha ostobaságnak tűnő kérdéseimre.

[ Szerkesztve ]

(#10264) Gery15 válasza revis (#10263) üzenetére


Gery15
addikt

1. Mert 10% kedvezményt kapsz és még ingyen is kihozzák, azt ne kérdezd, hogy miért éri ez meg nekik.
2. Beviheted a T-hez is, de inkább egyből a Samsung szerviz az ajánlatosabb, mert akkor hamarabb oda ér, mint a T-n keresztül. Ha meg van a telefon akkor regisztrálni kell a Samsung oldalán és garanciafutárt hívni, ha gond van és ingyen viszi-hozza.
3. Átlagosan kibír 2 napot, ha nem nyúzod akkor többet, ha pl csak játszol akkor félnap sem kell és töltés.
4. Van egy olyan, hogy google play innen azt töltesz le, amit akarsz játék, alkalmazásokat, vannak ingyenes és fizetős alternatívák is.
5. Fóliát mindenképpen ajánlatos rá venni, 3 fajta van: tükör - ez szerintem nem ajánlatos, sima - ez inkább, vagy van még a mattos - nekem ilyen van, nem tükröződik annyira, mint a sima.
6. Memóriakártya, ezt te döntöd el és a tokot is szintén.

HyperX

(#10265) golyani válasza revis (#10263) üzenetére


golyani
addikt

- alkalmazásokra van külön totyik, kinek mi tetszik.egy feladatra több program is van, innentől ízlés dolga.
- webshopból rendelve nem tudod elintézni a számhordozást, korábbi előfizetés megtartását, csak újat tudsz vásárolni.
- felhasználás használat függő. most hétvégén pár hívásom, kicsi wifi, kicsi GPS volt, így 2 nap alatt kb 60%-ra merült. máskor több óra játszással hívásokkal kis wifivel a második nap végére merítem le.
- én class6-os kingmaxszal használom. általános vélekedés h a class6-os elegendő telefonba. gyártó meg hát majdnem mindegy.
- tokból többünknek ez az S-line tok van. nekem a bajom vele, hogy a derékszögű jack aljzatot ne mtudom beledugni, a gyári füles egyenesdugója simán belemegy.

én ennyit tudok segíteni:)

[ Szerkesztve ]

(#10266) revis


revis
csendes tag

Köszönöm a gyors válaszokat, hasznosak voltak számomra.:)
Még arra lennék kíváncsi,hogy pl milyen fóliát lenne érdemes,ami tartós, aligha tudnám megkarcolni, ár most nem számít, nem ezen kéne spórolni. Éppen az előbb volt egy vitám,hogy kell-e fólia rá,hátlapra fölöslegesnek tartom,ha van egy gyönyörű tok:) Ész érvekkel döntöttem amellett,hogy kénytelen leszek beszerezni fóliát az előlapra,mivel apró karcok esetén sokba fájna egy kijelző csere:/ Kérhetnék linket fóliavásárlásra? webshop a legkönnyebb megoldás,de ha pl gsm boltban is venném, legalább felrakná rá percízen(nem vagyok jártas fólia felrakásban és félek,hogy megismétlődik az,ami már megtörtént) Előző telómra invisible shield-et vettem, nagyon pöpec, tényleg alig lehet megkarcolni,viszont szerencsétlenül lett feltéve jópár éve és alatta porszemcsék találhatók néhány helyen és eléggé zavaró tud lenni, főleg ha fehér hátterem van tisztán látszanak a fekete pontok.
De ez már csak részlet kérdés, szerintem jövőhéten meg is rendelem, remélem lesz feketében,ha nem akkor marad a fehér, az is szép. Páran mondták,hogy nem éppen férfias( csakhogy finoman fogalmazzak:D ) Szerintem pedig fehérben is gyönyörű,csak eleinte biztos fura lenne,de a nagy részét a tok úgyis eltakarná.

(#10267) alex devil válasza eastsider (#10248) üzenetére


alex devil
senior tag

Én az Apex launchert tettem rá a TouchWiz helyett, azzal eltűntethető a status bar egy mozdulattal, ha kell előhívható újra. Gondolom más launcher is tudja.

[ Szerkesztve ]

S23

(#10268) alex devil válasza revis (#10266) üzenetére


alex devil
senior tag

A boltban ahol a fóliát vettem rá is tették. Látszik, hogy rutinosak, mert tökéletes lett. Gondolom több ilyen hely is van ahol felteszik neked.

S23

(#10269) eastsider válasza alex devil (#10267) üzenetére


eastsider
nagyúr

novát használok, ez is tudja,de hiányozna

(#10270) Fitzgerald válasza alex devil (#10268) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Valószínűleg azért kerül jóval többe a fólia sufni gsm-ben, mert fel is teszik neked. Nekem is felajánlották XXL GSM-nél hogy feldobják. Csak az a probléma, hogy ha nem akarod hogy feltegyék (pl. én), akkor is ugyanennyibe kerül.

(#10271) Piloss válasza Monyos (#10220) üzenetére


Piloss
senior tag

Lehet tudni hogy milyen változások történtek a 3.0-hoz képest?

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#10272) Kokenyl válasza golyani (#10265) üzenetére


Kokenyl
csendes tag

Nekem sikeresen megtartották a korábbi előfizumat, minden bekapcsolt opcióval együtt. Persze a készülékváltás menüpontot használva. Ráadásul még részletre is kiküldték volna.
A többivel egyetértek.

(#10273) a510 válasza revis (#10263) üzenetére


a510
aktív tag

Bocs ez priv akart lenni

[ Szerkesztve ]

(#10274) Carline válasza Piloss (#10271) üzenetére


Carline
őstag

Nem igazán sokminden.
Updated to latest Linux Mainline 3.0.61
Insecured kernel
Number of fixes in Entropy seeder

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#10275) golyani válasza Kokenyl (#10272) üzenetére


golyani
addikt

akkor okés. én is olvastam valahol az én verziómat, akkor meg van rá a megoldás :)

(#10276) South Velen


South Velen
addikt

Na én is visszamegyek GB-re, nekem is előjött, hogy bizonyos appoknál (már nem csak a Youtube-nál) elkezd akadozni az egész, nem reagál semmire, ha szerencsém van, 2 perc múlva FC-zik, ha nem akkor a végtelenségig akadozik.

(#10277) dobolson


dobolson
senior tag

Na kihívtam a szervizfutárt, lett egy kisebb probléma: ugye kijelzőt cseréltek beégés miatt múlt héten. Ezzel nem is volt semmi gond, csak éppen utána vettem észre, hogy mikor hívtak vagy jött valami értesítés, hogy a rezgő motor olyan hangosan jár, mint egy csuklósbusz. :) Valamit vagy nem rakott össze a srác rendesen, vagy nem tudom, de rohadt idegesítő. Olyasmi hangja lett, mint amikor megkocogtatjuk a kamera körüli részt és hallatszik valami kis recegés, rezgés. Na most mikor rezeg a teló, ez a hang végig hallatszik, így elég hangos a dolog.
Azon túl, hogy idegesítő is a hangja inkább az a baj, hogy ha el akarom majd adni, nem lesz túl jó, ha az emberke meghallja, mit produkál. Várni pedig megint csak nem akarok a javíttatással, mert most még talán elhiszik, hogy a szerviz óta ilyen, vagyis miattuk. Később már talán arra fognák, hogy leejtettem és az én hibámból lett ilyen. Szóval apicsába!! :((( :N

(#10278) flash- válasza sdd2 (#10211) üzenetére


flash-
veterán

a lényeg itt gondolom azon van hogy a közvetlen alaplpon csatlakozóra dugjuk e a telefont,vagy arra az usb re ami úgy kábellel van rákötve az alaplap usb csatolójára.utóbbi nyilván lehet "gyengébb,mivel a kábel elvi minőségromlást idézhet
egyszerü googlival megnézed az alaplapod hogy néz ki és tudni fogod

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10279) nagyi73


nagyi73
csendes tag

Tisztelt Fórumtársak!
Az 1.hozzászólás alapján én is feltettem az Android 4.1.2 (xxlpy) változatát.
Mint tudott ez azóta már frissült,a tájékoztató írja,hogy a KIES program frissíti.Igen,a lehetőséget felkínálja,azaz a KIES ezt megtalálja,99%-nál megáll a letöltés.
Próbálkoztam másként:a telefon szoftverfrissítés menüpontjával,viszont szerinte a legfrisebb verzió ez (xxlpy).
Van-e rá mód,hogy manuálisan (letöltve a SAMSUNGFIRMVARE oldalról) telepítsem a frissítést(xxlpz)?
köszönettel!!!

[ Szerkesztve ]

(#10280) skifekete válasza nagyi73 (#10279) üzenetére


skifekete
senior tag

Természetesen van rá mód, ugyanaz, mint az lpynnál, azzal a külömbséggel, hogy lpzt tallózod be lpy helyett. Lpz: [link]

Nem a víz a hülye, ha nem tudsz úszni

(#10281) beccyboy válasza #33253120 (#10262) üzenetére


beccyboy
aktív tag

Az sem jó, mert akkor meg a jobb felső sarok fog durván beégni:DD

Caffeine addict.

(#10282) derrik


derrik
őstag

Kis segítséget szeretnék kérni! Az én bank kártyámat nem fogadja el az Ebay kb. 5000 forintnyi lomra lenne szükségem valaki lenne kedves megrendelné nekem????
Ajánlatokat privátban várom!!!

(#10283) eastsider válasza derrik (#10282) üzenetére


eastsider
nagyúr

megrendelném szívesen, de nagyrészt paypal addressre postáznak, én meg balatoni vagyok :) egy bp-ivel jobban járnál :)

egyébként meg csinálj paypalt! ne szarakodj bankkártyával!

Telóddal mi lett végül?

(#10284) orbit76


orbit76
tag

Chuckybean durván kajál. 24 :Y órát nem bírt ki a telefon :W , LPZ-vel ugyanolyan beállításokkal meg vitte a 48-at. Megy vissza a stock rom...

(#10285) derrik válasza eastsider (#10283) üzenetére


derrik
őstag

paypal az van!! Pénzt kell rá utalni?? Azt hogy?? Mit kell akkor csinálnom hogy tudjak rendelni???

A telefon nálam van, működik, a garancia maradt, kicseréltek ezt azt, :))) És mindenki Happy...én mert nem is tudom hányadik Samut nyúzom, várjunk csak/Omnia HD, i900, i9000, i9100,/ és ez....ugyan nekem nem nem mondták de gondolom a Samsung is boldog, és valószínűleg a szerviz is.

(#10286) Tocska válasza orbit76 (#10284) üzenetére


Tocska
tag

Én most tettem fel a Chucky-Bean V4 Romot Thunderzap 3.5 kernellel és mit ne mondjak megszűnt a laggolás :D játékok is szépen mennek....No-Frills CPU Control Progival llítsd be normálisan és htha nem kajlja az akkut annyira :) csak egy tipp...

(#10287) szilacus


szilacus
tag

Vigyázat Vírusveszély!

Egy okostelefonos memóriaoptimalizálónak álcázott applikáció kártevőt hordoz, amely azonban nem csak a telefont, hanem az ahhoz csatlakoztatott számítógépet fertőzi.

A kártevőt az orosz kiberbiztonsági cég, a Kaspersky munkatársai fedezték fel. A cég blogján publikált információk szerint a kártevőt DroidCleaner és Superclean nevű androidos alkalmaszásokba rejtették el készítői. Mindkét alkalmazás elérhető volt a Google hivatalos appboltján, de már mindegyiküket eltávolították onnan.
(Forrás: origo)

[ Szerkesztve ]

(#10288) felali


felali
tag

Sziasztok!Azt szeretném kérdezni hogy csak rom cserével lehet rootolni a telefont legalábis 1hsz bol én ezt szürtem le. I9070p

[ Szerkesztve ]

(#10289) dobolson válasza felali (#10288) üzenetére


dobolson
senior tag

Igen, a GB-t csak azzal, JB ugye meg nincs még a P-re.

(#10290) felali válasza dobolson (#10289) üzenetére


felali
tag

Szia! Köszi a gyors választ ez nekem jó lenne?A mi lejebb van?
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1985199

(#10291) Piloss válasza Carline (#10274) üzenetére


Piloss
senior tag

Nem baj, azért felrakjuk :)

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#10292) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Pont most hívott az XXL GSM fólia ügyben, hogy az 1 hete a webshopban megrendelt (komoly hogy 1 hétbe telt feldolgozniuk a rendelést) 2 darabos 1500 forintos fóliából nincsen, viszont van helyette még az egy darabos 2000 forintért, és hogy tudom-e, hogy a nettó árak vannak a honlapjukon feltüntetve. Én meg nevetek azóta is.

(#10293) Tocska


Tocska
tag

chuckybean rom van fent nálam thunderzap kernellel....milyen lépésekkel tehetem vissza a gyári GB romot?? mehet odinnal egyből vagy chuckybeanről->lpz->lpy aztán majd a gb???

(#10294) #97543424 válasza gusthy (#10170) üzenetére


#97543424
törölt tag

Hát nem cserélték ki,mondván hogy esztétikai problémára nem cserélnek! Így jártam. :O

(#10295) orbit76 válasza Tocska (#10286) üzenetére


orbit76
tag

Szia. A "normálisan" technikai részleteit kifejtenéd bővebben? Beállításom: max. 1 GHz, min. 200 MHz, pegasusq, sio. Köszi.

(#10296) orbit76 válasza #97543424 (#10294) üzenetére


orbit76
tag

Tedd tokba.

(#10297) Tocska válasza orbit76 (#10296) üzenetére


Tocska
tag

nekem is olyan beállítással megy még....de visszaáálás legy a chuckybean + thunderzap-ról gyári GB-re..... :D

(#10298) eastsider válasza Tocska (#10297) üzenetére


eastsider
nagyúr

mi az oka? :)

(#10299) szabacsik válasza orbit76 (#10295) üzenetére


szabacsik
őstag


:-) tessek

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#10300) Fitzgerald válasza #97543424 (#10294) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ha out of the box lenne esztétikai hibája, akkor kötelesek lennének cserélni 3 napon belül. De csak akkor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.