Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:27

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) Keeperv85 válasza ROBOTER (#7648) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

LOL... hogy jön ide az object pascal? :DD :DD

(#7652) ROBOTER válasza Keeperv85 (#7651) üzenetére


ROBOTER
addikt

Poén. :)

Magam elé képzeltem a programozási tudását ezeknek a semmirekellőknek.

(#7653) Keeperv85 válasza ROBOTER (#7652) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ennél egy picit komplikáltabb a helyzet... [link]

:Y

(#7654) ROBOTER válasza Keeperv85 (#7653) üzenetére


ROBOTER
addikt

Az a baj, hogy ezek kőművesek, nem programozók. Téglákból építkeznek, semmivel sem törődve. Egy kétmagos, 1.4GHz-en futó processzornál elérték, hogy egy zsebszámológép szintű műveletre másodperceket kell várni.

Én ilyen munkát életemben nem adtam ki és nem is adnék ki a kezemből.

Menjenek az anyjuk ..csájába. 150eFt-os sávban mozgó készülékekről beszélünk, és lassan oda jutunk, hogy használhatatlan. A frissítés óta többször nem érzékelte az ujjamat a telefon, amikor fel akartam venni. Az akkumulátor néha lemeríthetetlen, néha 10 óra alatt készenlében lemegy 80%-nyit. A kijelző szarabb, mint a megvásárláskor, a sötétebb képek nézhetetlenek, a hívás átmentes háttere úgy néz ki, mint egy meghibásodott utcai kivetítő.

Kellene egy legalább EU szintű rendelet, ami ilyen minőségi kifogások esetén betiltaná a forgalmazást és kötelezné a gyártókat a kártalanításra. Utána lenne minőségi változás.

(#7655) Everman válasza Keeperv85 (#7645) üzenetére


Everman
addikt

"Hallottál már olyanról, hogy be lehet integrálni a telepítőbe a frissítéseket? "

Hallottál már olyanról, hogy recovery partíció és, hogy nem kapsz külön telepítőt?
Vagy ugyebár az egyszeri user vacakolni fog ilyesmivel? Mert én ugyan nem fogok azért, hogy évente egy-két alkalommal fel kelljen valaki gépére raknom egy Windowst.

Az meg eleve humoros, hogy egy ostobán megalkotott frissítési rendszert azzal védjenek, hogy a felhasználó csináljon barkácscsomagot, ha nem tetszik neki.

"Ezen kívül ha Windows éppen: le lehet Ghostolni mikor készen van. 5 perc alatt app.-okkal együtt kúszik vissza."

Ez jó tanács, mikor egy agyongyötört notebookot odavisznek hozzád, hogy telepíts rá friss rendszert, legközelebb ilyen esetben majd szólok, hogy csak akkor, ha adnak mellé ghost image-t is :D (nem saját gépről van szó, az én windowsos gépemen csak XBMC és mobilos szervizprogramok vannak telepítve, munkára OSX-et használok, tisztább, szárazabb érzés :) ).

"Ebből is látszik hogy nem értesz hozzá. Androidon a büdös életben nem raksz fel új rendszert hétköznapi felhasználóként."

Androidon nem, Samsung eszközön meg inkább igen, mert ha nem, akkor elég kacifántos problémák jöhetnek elő, ala Kies :)

"Az Android frissítések NEM kötelezőek! "

Nem, de igencsak ajánlottak, vagy akkor te még mindig 2.3-al hajtod a Note-odat? :)

"Ha verziót váltasz, akkor minden rendszer alatt ugrottak a beállítások, az iOS alatt is!"

iOS4 óta ugyanaz a rendszerem iPaden, pedig azóta már gépet is váltottam. Köszöni jól van és gond nélkül működik, pedig éppen egy béta OS fut rajta.
De mondhatnám azt is, hogy OSX alatt már 8 éve ugyanazt a rendszert frissítem, pedig 4 különböző gép volt már alatta, most éppen egy hackintosh. A baj az, hogy te nem értesz ehhez és a berögzült Windows-os, Androidos tudásanyagodat próbálod felhasználni, egy teljesen más rendszer értelmezésére.

"Eddig ott tartottunk, hogy az Android szar, mert képtelen vagy használni. "

Nem, nem tartottunk ott.. Az Android nem szar, hanem vannak komoly hiányosságai és hibái, amik szépen kompnak el, ahogy fejlődik (lásd pl. az UI sebességét JB alatt).
Attól, hogy nagyképű kijelentéseket teszel, attól még a rendszer nem lesz a Note-odon gyorsabb, mert érthetsz hozzá, ahogy akarsz, nem fog olyan tempóval futni, ahogy itt sokan pl. én is elvárnánk.

"Felületesen ismered ezeket a rendszereket és azt gondolod, hogy értesz hozzá."

Gondolom a Google is felületesen ért hozzá, hisz azok a hibák, amiket én felhozok, rendre előkerülnek a fejlesztőknél és a Google belsős köreiben is és időről időre ki is jönnek nyilatkozatok, hogy ezen hibák/hiányosságok javításán dolgoznak (illetve, mint a JB mutatja elég jó megoldások is születnek rá, kár, hogy a gyártók trehánysága miatt nem minden eszközre fog megérkezni).

(#7656) #68216320


#68216320
törölt tag

Egy élmény a topic-ot olvasni.

(#7657) Motyi válasza kchris78 (#7649) üzenetére


Motyi
senior tag

Hogy lehet egyszerűbb? Tényleg érdekel :) Csak mert itt ugye mobil odin/CWM/CWM app és 3 kattintás.
A másik meg, hogy a brickelős bug, kb. 10 embert érintett? Vagy van erről pontosabb és viszonylag hiteles adat?De végül is mi a jobb? HTC-n nyitni és elveszteni a garanciát vagy Samuval brickelni és várni pár napot míg a szerelő kijön házhoz/ elviszi-hozza a futár és megcsinálja/cseréli? :)

[ Szerkesztve ]

(#7658) LordRajZoL


LordRajZoL
aktív tag

Tényleg az, használható infók vannak az utolsó pár oldalon.

Na jó hirek
3 napja használom, de nagyon tetszik eddig. Feltettem OTA-n a hivatalos 4.03-at szuper
Teszteken nekem kicsit lassab mint s2 volt de azon custom rom volt nem hivatalos.
Rootolás még egyenlöre talonba van, várok vele mig "belakom".
Akku idö nagyon jónak tünnik. S2 extra akuval nem birta ilyen jól a gyári energiatakarékos modot álltalábba bekapcsolom ha nem vagyok töltön, Tasker meg vezérli mobil netet.
Most jelenleg amit lehet megcsináltam vele, már csak a rootolás van hátra.

Ami gond
PhoneMyPC megvett verzió s2, smartab simán megy itt sajna FC
SMS progi beragad nem lép ki se vissza gombra, csak home-ra s feladatkezelö is mutatja
Egy durvább Wifis letöltésnél becsületesen melegszik de z S2 is igy volt.

Sajna a meglevö hordozott töltöm csak ,7-es igy be kell szereznem egy erösebbet, melóhelyre
Ahogy észrevettem szabvány Usb villany max szintet tartásra elég

Na ennyi

zZz

(#7659) Keeperv85 válasza Everman (#7655) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Meggondoltam magam... inkább semmi...

[ Szerkesztve ]

(#7660) kchris78 válasza Motyi (#7657) üzenetére


kchris78
veterán

HTC-n wines program elindít, megmutat neki vagy radio vagy normál rom, feltölti ennyi.
Odinnál azért lehet rosszul bekattintani, van egypár checkbox (pit fájl, etc nem tudom fejből, több féle rom, újrapartícionálja-e, figyelni kell), ami számomra ha nem is bonyolultabbá de kockázatosabbá teszi a dolgot, extendeltem már 10enegypár terrás storage-et, (fizikai+LVM+filesystem) hiába alap lépéssorozat mondjuk egy desktop pcn, ilyenkor valahogy nehezebben jönnek az enterek :).

A brickelős dolog meg nem nyugtat meg, szerinted melyik a jobb út?
a) nagyon-nagyon pici a valószínűsége hogy elszáll flashelés közben
b) van 1-5% esélye hogy elszáll (ami még mindig nagyon pici), és ha elszáll akkor nélkülözni vagy kénytelen a telefonod pár napra (amíg nem viszed be vagy amíg szerelő ki nem jön) és utána lesz egy már szerelt készüléked, por, etc. Mondjuk ez Note specifikus dolog.

Én inkább az a)-ra szavazok. HTC-nél meg ugyanúgy vissza lehet állítani a gyári állapotot hogy megmaradjon a garancia mint a Samu triangle-away úgyhogy ebben nincs nagy difi.

CWM-nél meg hasonló a helyzet, nem bonyolult de TUDNI kell mit csinál az ember, csinál az ember egy rossz frissítést, és kész.

Apropó ha már itt tartunk, kernel nélkül bejön a Download mód?

(#7661) Cyberpunk válasza kchris78 (#7660) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ésszel kell neki állni a dolgoknak, akkor semmi esélye sincs a téglásításnak.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#7662) Keeperv85 válasza Cyberpunk (#7661) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Uhh.. dehogy is nem. Ha csak a rendszert piszkálná valaki (kernel+romok) akkor nem lenne gond, de mikor a flashben megy a matatás, akkor hamar jönnek a téglák. Én, aki Bladen szocializálódtam már csak tudom ezt hidd el.... :DDD

(#7663) Cyberpunk válasza Keeperv85 (#7662) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Akkor az magára vessen, fogja fel tanuló pénzként, bár egyesek sosem tanulnak, csak megy a fika az után. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#7664) kchris78 válasza Cyberpunk (#7661) üzenetére


kchris78
veterán

ha van aki akkor én végigkövettem az xda-n az anyázásokat pro és kontra hogy ez a brick bug ez most valós vagy csak kitalált dolog.. míg ki nem derült hogy létezik és olyan alacsonyszintű a hiba hogy nagyjából javíthatatlan, vissza kellene rendelni a telefonokat és JTAG-el megfrissíteni az eMMC firmware-jét..

Amúgy ZTE Blade-el mi a helyzet, ott még sokkal gázosabb a helyzet? Érdekel a dolog szerintem felüdülés lesz az iOS/Drdoid vita mellett :D

[ Szerkesztve ]

(#7665) Keeperv85 válasza kchris78 (#7664) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Komplett gyártói szoftverem van, nem igazán jelen gondot így a felélesztés, de ha be sem kapcsol, az azért gáz...

A TPT öli/ölte halálra a többséget, na meg a gyártói frissítés, ami az NV beírása közben akadt ki, mikor épp rászaladt a jó minőségű Samsung romokban egy-egy bad blockra.... :W

(#7666) Cyberpunk válasza kchris78 (#7664) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Miért kéne visszarendelni? Normál felhasználás folytán semmi bajod nem lehet. Vagy hallottál olyanról, hogy valakinek elszállt a mobilja, teljesen gyári stock ROM-tól? Persze a kernel cseréket nem számítom ebbe bele.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#7667) nggabi válasza Cyberpunk (#7663) üzenetére


nggabi
nagyúr

azért más egy nót meg egy bléd tanulópénznek ;]

"szenyor dzsíííí"

(#7668) kchris78 válasza Cyberpunk (#7666) üzenetére


kchris78
veterán

jó visszarendelés már sarkított. De, amikorra kijött az első német gyári ICS már kiderült a hiba forrása, amely az ahhoz tartozó kernelben (LPY ROM) még benne volt aztán gyorsan váltottak amiben a Samu is javított. Kíváncsi lettem volna ha ez a hiba xda-s előélet nélkül bontakozott volna ki. Tényleg annyira gáz lett volna vagy... megmaradt volna ezen a szinten.

(#7669) Keeperv85 válasza nggabi (#7667) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Persze. Mert a Note akkor is tanulópénz, ha semmit sem csinálsz vele... ;]

(#7670) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nekem azt a múltkor linkelt tabletes rom-ot csinálhatná meg valaki a mi Note-unkra is. Arra azóta is fáj a fogam.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#7671) Keeperv85 válasza Cyberpunk (#7670) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Stock ICS, felküldöd a DPI-t és -elvileg- pont olyan lesz. Mezei tablet nézet...A CM9-ben viszont nincs benne.
----------------------------------
Upsz... akkor lehet mégis...

[ Szerkesztve ]

(#7672) sagit válasza Cyberpunk (#7670) üzenetére


sagit
addikt

cm9+romtoolbox

220 alatt átvált tablet ui-ra

thor kernel: 25mhz-től 1500 mhz-ig

van bln, gpu overclock, töltés állítgatás (usbről is tölt annyival mint 220-ról)
és akármilyen fura de az adw sokkal simább mint a trebuchet+nova+apex hármas

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#7673) kchris78 válasza Keeperv85 (#7669) üzenetére


kchris78
veterán

:D :D :D főleg aki tavaly megjelenéskor vette meg 180k környékén most meg mennyiért is lehetne használtan elpasszolni? :)

(#7674) sagit válasza kchris78 (#7673) üzenetére


sagit
addikt

pont a feléért

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#7675) Cyberpunk válasza Keeperv85 (#7671) üzenetére


Cyberpunk
félisten

[link] de az nem így néz ki. ;]

Én pont 180k ért vettem, mondjuk már akkor is vehettem volna bolti garaival 30-40k-val olcsóbban, utólag beigazolódott hogy nem érte volna meg spórolni ezen s jól döntöttem.:D Azt meg leszarom mennyibe kerül ma, használom, ha ez számítana szifont vennék.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#7676) Keeperv85 válasza Cyberpunk (#7675) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

De, szerintem pont így néz ki. Én legalábbis ezen nem látok semmit, ami alapban ne lenne pont ilyen...

(#7677) sagit válasza Cyberpunk (#7675) üzenetére


sagit
addikt

jelenleg nekem ilyen:

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#7678) Cyberpunk válasza Keeperv85 (#7676) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Aha, és ez alap ADW laucher-el?

sagit: szóval akkor egyszerűen nem lehet DPI-t állítani itt? Csak ezzel a romtoolbox-al.
S akkor melyik CM-et ajánljátok milyen kernellel?

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#7679) sagit válasza Cyberpunk (#7678) üzenetére


sagit
addikt

azzal pofon egyszerű állítani, 1 csúszká taszigálsz csak
am gyári launcher-el ilyen

ha raksz fel apex-et akkor lesz download füled is

legfrissebb nightly-t használom legfrissebb thor kernel-el

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#7680) Cyberpunk válasza sagit (#7679) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ok akkor meglesem. Apropó az ikonok mérete is csökken igaz? Az eddig próbáltakban az zavart, hogy hiába vált át tablet módba, az ikonok mérete szinte marad ugyan akkora, s nem lesz több helyem. A virtuális gombok kiiktathatóak ugye?

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#7681) cerka14


cerka14
csendes tag

Már megint almáék

http://beszeljukmac.com/index.php/weblog/comments/az_apple_elerte_a_samsung_termekeinek_a_betiltasat_az_usa-ban/

Igyunk egy kis sört, hogy pálinkázhassunk amíg elkészül a forralt bor !

(#7682) sagit válasza Cyberpunk (#7680) üzenetére


sagit
addikt

a launcherben több sort és oszlopot állítasz be és kissebbek lesznek az ikonok

gombok nem tudom hogy eltüntethetőek-e de a programválasztó ikon megléte nagyon jó ,én nem tüntetném el
a talk, a marker és a gmail is szépen vált ui-t

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#7683) nggabi válasza sagit (#7677) üzenetére


nggabi
nagyúr

miért van alul a status bar? :D

"szenyor dzsíííí"

(#7684) Keeperv85 válasza nggabi (#7683) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ha ezt tényleg nem tudod, jobb ha inkább elbújsz gyorsan.... :Y ;]

(#7685) Cyberpunk válasza sagit (#7682) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ezt dobnám fel [link], de how to nélkül nem merem, mivel csak nagy vonalakban rémlik a CM9-es szarakodás. ;] Szóval megköszönném, ha valaki linkelne egy olyat, azt tudom GB kell alapnak.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#7686) nggabi válasza Keeperv85 (#7684) üzenetére


nggabi
nagyúr

sejtem, csak megkérdeztem :P engem idegesítene h alul van.

és jéghideg sört iszok, remélem nálatok már tegnap elfogyott ;]

"szenyor dzsíííí"

(#7687) Cyberpunk válasza nggabi (#7686) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A szokványos tablet nézet kis szokás kérdése csak.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#7688) nggabi válasza Cyberpunk (#7687) üzenetére


nggabi
nagyúr

így már alul meg felül is be lenne égve a kijelző :D szuper :DDD

más: kevés a két mag mi? [link] :N

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#7689) Cyberpunk válasza nggabi (#7688) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát váltogatsz tablet meg telefon UI között ezzel is késleltetvén a beégést. ;]

Elég sok minden nem megy még, de gyorsa voltak. Ennyit a Samsungról. De hát ez már a future pack-os húzásuk után is megvolt ez a véleményem.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#7690) Keeperv85 válasza nggabi (#7686) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Kulissza titok. Bár elég nyílt: nem szeretem a sört... :P

(#7691) sagit válasza Cyberpunk (#7685) üzenetére


sagit
addikt

lq3-ról simán wipeotam mindent, majd felraktam és kész

aztán gapps és kernel

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#7692) nggabi válasza Keeperv85 (#7690) üzenetére


nggabi
nagyúr

:Y egy világ dőlt össze bennem :DDD

sagit: és milyen? érdemes felraknom szted?

"szenyor dzsíííí"

(#7693) Cyberpunk válasza sagit (#7691) üzenetére


Cyberpunk
félisten

itt ezt írják:

- Make sure you're running a proper working ClockworkMod-Recovery
- DON'T flash FROM ANY SAMSUNG ICS!
- If you want to have a safe kernel, you might want to flash this kernel with Odin : http://forum.xda-developers.com/atta...4&d=1337346991
- Copy GApps and CM9 ZIPs to your internal SDCard
- Boot into Recovery
- Flash CM9 zip
- Flash GApps zip
- DO A DATA WIPE / FACTORY RESET (otherwise your calendar sync will not work)
- Reboot
- Don't restore Apps using Titanium Backup!

Na akkor nekem kell egy GB, amire ráflashelem ezt a safe kernelt, aztán mehet a rom, gapps, kernel. Vagy rosszul értelmezem?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#7694) sagit válasza nggabi (#7692) üzenetére


sagit
addikt

meguntam a tw-t

Csak azért raktam fel

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#7695) sagit válasza Cyberpunk (#7693) üzenetére


sagit
addikt

az lq3 kernele safe

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#7696) Cyberpunk válasza sagit (#7695) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Akkor lq3 root s a többi, ja de nekem nincs mobile odin ezért ez nehezebb.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#7697) sagit válasza Cyberpunk (#7696) üzenetére


sagit
addikt

Lpy után akármelyik jó

böngészőben a füles váltás miatt egyébként nekem megérte rombolni

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#7698) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Na most lehet hülyeséget írok, de mivel nekem van rootolt GB-s ROM-om CWM-el együtt. Ha én arra dobom fel a safe kernelt, s aztán a CM-et, akkor nem lesz gondom igaz? Csak mert az megvan s így nem kell annyi töltögetnem a vacak netemmel. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#7699) nggabi válasza Cyberpunk (#7698) üzenetére


nggabi
nagyúr

elég csak a kernelt felrakni. annyi h a mostani rendszered nem fog bootolni, pl lpy nem fog bootolni a gingeres kernellel. de ez neked mind1, felrakod amit írtak, wipeolsz, install zip, csókolom :)

"szenyor dzsíííí"

(#7700) kelzsoca válasza nggabi (#7699) üzenetére


kelzsoca
félisten

Mint egy koktél bárban, megy ám a mixelés ezerrel :)

https://vertigostore.eu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.