Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:27

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7551) bruti01


bruti01
őstag

röhejes!

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#7552) Cyberpunk válasza nggabi (#7548) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ott a 4 mag is mint indok. Ezért is hoztam példának egyből aGalaxy Nexus-t. Amire már kint van.:D Inkább mondják azt, hogy nem. Ha kell veszel egy új készüléket azt kész

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#7553) bruti01 válasza Cyberpunk (#7552) üzenetére


bruti01
őstag

egyenlőre note-rol szó sem volt sehol!

vagy a note 2 és az s3 nem véletlenül most jön ki??

[ Szerkesztve ]

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#7554) #04441088


#04441088
törölt tag

Nagyon jó kis gépezet. T-nél múltkor elvoltam vele majdnem 1 órán keresztül.

(#7555) Cyberpunk válasza bruti01 (#7553) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Egyenlőre.;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#7556) nggabi válasza bruti01 (#7553) üzenetére


nggabi
nagyúr

igen, ez sem alaptalan h ha mostanában akarnák kiadni a note 2-t akkor azon nagy durranás lenne a 4.1, és nem utolsó sorban lenne indok váltani a nót1 tulajoknak...

"szenyor dzsíííí"

(#7557) Motyi válasza nggabi (#7556) üzenetére


Motyi
senior tag

Valami nagyon nagy baki kellenes a Samu részéről, hogy ne váltsunk.Ha meglesz az erősebb proci (vagy az S3-é vagy az új 2 magos A15--> ezt preferálnám), min 1,5 Gb ram és nem valamilyen hányadék kinézetet kap akkor engem biztos vevőnek lehet tekinteni.
Note 2-re meg a JB tuti, még ha 4.0.4-el jön ki (ez ugye a minimum) is megkapja, de ha tényleg 4.1 lesz rajta kapásból még jobb :)

(#7558) exelsior1 válasza Motyi (#7557) üzenetére


exelsior1
senior tag

Ne felejtsük el a Samoled plus HD-t sem. Remélhetőleg olyat kap, ahelyett, hogy belenyomjanak egy 1680*1050-es pentile-os Samoledet.

Galaxy S10

(#7559) nggabi válasza Motyi (#7557) üzenetére


nggabi
nagyúr

én annak is örülnék ha a mostani szmúsz lenne :D egyébként meg amíg 200k lesz én tuti h nem váltok... csorgatom majd a nyálam de megvárom amíg lemegy 100ra... már ez az összeg is majdnem a duplája annak ami az én lélektani határom telefonra :DDD

"szenyor dzsíííí"

(#7560) Motyi válasza exelsior1 (#7558) üzenetére


Motyi
senior tag

A pentile nem hiszem, hogy változik, Samu szerint ez hosszabb üzemidőt bír elöregedés nélkül (kevesebb kék pixel) mint az rgb kivitel.Ha hülyeséget írok bocsi, ezt olvastam 1-2 hónapja. De engem nem zavar, ilyen felbontásnál, abból a távolságból ahogy én használom abszolút észrevehetetlen, hogy pentile vagy rgb, szóval számomra ez lényegtelen (azért nem tiltakoznék ha rgb lenne :) ).

(#7561) KTTech válasza Motyi (#7560) üzenetére


KTTech
veterán

A Pentile mátrix az GRGB felépítésű, a legnagyobb pixel a kék, a két zöld pedig kicsi, mivel a szem a zöldre a legérzékenyebb.
Ha ezt nem vesszük figyelembe, ugyanaz az elrendezés, mint bármelyik fényképezőgép érzékelőjén a bayer minta. Előnye: 1/3-al kevesebb sub pixelt kell létrehozni az RGB elrendezéssel szemben, azonos fényerőt megtartva. A hátrányokat pedig ismerjük már...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#7562) babosmiki válasza xZer0kidx (#7544) üzenetére


babosmiki
addikt

Nem bánod meg ha a Note mellett döntesz,
zsebben meg simán hordható! ;)

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#7563) Motyi válasza KTTech (#7561) üzenetére


Motyi
senior tag

Hú ez nekem kínai, de ezért is írtam, hogy elnézést ha hülyeséget írok, már vagy 1-2 hónapja olvastam ami alapján írtam. :) Nem mondom hogy nem lenne jó az rgb elrendezésű kijelző, de valamiért olyan érzésem van, hogy a Note 2 nem kap olyat.Talán az S4 jövőre...

Ui.: mint szakértő kérdezlek van már (akár prototipusként) qHD felbontású, rgb samoled kijelző? (vagy hír róla, hogy mikorra várható)

[ Szerkesztve ]

(#7564) Cyberpunk válasza Motyi (#7563) üzenetére


Cyberpunk
félisten

QHD biztosan nem lesz. Egyébnként van, HD-ben, úgy hívják hogy Galaxy Tab 7.7 az RGB-s.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#7565) Motyi válasza Cyberpunk (#7564) üzenetére


Motyi
senior tag

Ha van HD-ben ilyen kijelző, akkor lehet benne valami, hogy direkt használják a pentile kiadást.

(#7566) nggabi válasza Motyi (#7565) üzenetére


nggabi
nagyúr

tuti. olcsóbb :DDD

"szenyor dzsíííí"

(#7567) exelsior1 válasza Cyberpunk (#7564) üzenetére


exelsior1
senior tag

Ja, arra nagyon kíváncsi vagyok, szemezgetek is vele, csak az már nem hordozható olyan könnyen, meg bluetooth fülessel kéne használni, am tuti egy nagyon jó tablet.

Galaxy S10

(#7568) Cyberpunk válasza exelsior1 (#7567) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én 10" alá nem adnám tábla esetén. S megvárom a Surface-t az Intel procist.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#7569) exelsior1 válasza Cyberpunk (#7568) üzenetére


exelsior1
senior tag

Hát, nekem be van határolva, mivel tabletben is csak amoledeset vagyok hajlandó venni, abból meg kb csak egy van. Meg, a 10 colosak túl nagyok. A 7.7 tab-ot simán tudom kistáskában vinni, akár elő is kaphatom, és írhatok rajta sms járművön is. :D

Galaxy S10

(#7570) cotag válasza KTTech (#7529) üzenetére


cotag
senior tag

Nekem az a 3.2.6 tökéletes volt, ha valaki vállalja a visszarakást azt honorálom neki!
Szekszárd -Paks, guruk segítsetek:-)

(#7571) KTTech válasza cotag (#7570) üzenetére


KTTech
veterán

Na olyan biztosan nem volt rajta ;) Egyébként millió leírás van, hogy kell visszarakni... (mondjuk nem tudnának annyit fizetni, hogy visszarakjam a GB-t, mindenben rosszabb, mint a ICS).

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#7572) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
Amikor gyári LQ3 van rootolva és felteszem a CF kernelt onnan hogyan térjek vissza a sima gyári kernelre,ha a CF nem jönne be?Kell wipe vagy simán újra flesh mobil odinnal a gyári rom??...vagy ?? :F :F

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#7573) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Pink Note
Ez komoly? :D

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#7574) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Az IBM azt a redvás T-Mobilet, hogy ha egyszer beállítanak egy adatforgalmi korlátot, azt maguk sem tudják többet föloldani... Megint mehet a szájtépés valami kioktatott szoptatós anyukával! :(

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#7575) lefkosia


lefkosia
őstag

Valaki próbálta ezt?
Müxik, vagy csak parasztvakítás?

The Truth Is Out There

(#7576) Cyberpunk válasza lefkosia (#7575) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem, de sz@rt se ér ezt így látatlanban is ki merem jelenteni.;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#7577) bruti01 válasza Cyberpunk (#7576) üzenetére


bruti01
őstag

a beats audio elég termékspecifikus! ugyanis ha olyan telóra teszed fel amiben botrányosan szar a equalizer ott sokat segit! pl moto drfy-nél elég sokat segitett! ahol közel jó ott nem sokat hoz szinte észrevehetlen!
amugy a következő note engem is érdekel! jövő nyáron jár le a hüségnyilatkozat és az lessz a másik!

amugy meg kell mondjam hogy s2 nek ugye rgb-s a kijelző. de a note nak szerintem jobb a képe! itt tényleg le akar mászni képröl a kép!

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#7578) nggabi válasza CHIPman (#7573) üzenetére


nggabi
nagyúr

már mikor mutattam h van ilyen is :D ráizgultál mi? ;]

"szenyor dzsíííí"

(#7579) bruti01


bruti01
őstag

valaki feltte már a note-ra az ubuntut?

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#7580) bruti01


bruti01
őstag

ezek szerint szoftverfrissités várható!

Hofeher : s2-n kiprobáltam ott nem volt olyan rossz de a felbontás miatt azért eléggé lelombozott sajnos! :)) de itt nem szabadna ilyet tennie! jövő hét folyamán felteszem és irok egy leirást is oké?

[ Szerkesztve ]

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#7581) nggabi válasza bruti01 (#7580) üzenetére


nggabi
nagyúr

én is ezen gondolkoztam de ezt csak nem merik már kivenni belőle...

"szenyor dzsíííí"

(#7582) Hofeher válasza bruti01 (#7579) üzenetére


Hofeher
aktív tag

Ha tudsz 1 jó magyar leírást légyszi linkeld be ide is én is kipróbálnám

[ Szerkesztve ]

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#7583) bruti01


bruti01
őstag

ha jó file manager-t kerestek akkor probáljátok ki ezt mert hihetetlenül jó. és akkora felbontásban még használhaatobb mint s2-n
Solid explorer

én ki tudtam vele váltani a root explorert

[ Szerkesztve ]

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#7584) Polllen válasza bruti01 (#7580) üzenetére


Polllen
nagyúr

Hihetetlen, h a szabadalom kezelesen nem valtoztatnak es ilyen hulyeseget is engednek levedeni...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#7585) bruti01 válasza Polllen (#7584) üzenetére


bruti01
őstag

jaja! amugy vicces mert mi nem fogunk tudni multitouch-ozni de ha minden igaz akkor a szifon meg nem fog wifi-zni mert az meg motorola szabadalom :D

ez a szabadalom háboru is egy kész vicc! ha a gyártók és a gugli összefogna ( esetleg még magukhoz csábitanák a nokiát mert nekik nagyon nem fut a szekér a wp-vel)
akkor nekem senki se mondja hogy nem csinálnák ki a harapott almát?
mindenki kizárólag a saját tábor szabadalmát használja! ott az almások lesni fognak mert fognak tudni sms-ezni telefonálni ( meg 2 újjal nagyitani :D ) simán a padlóra lehetne küldeni öket csak ugyi az összefogás problematikus!

[ Szerkesztve ]

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#7586) Everman válasza Polllen (#7584) üzenetére


Everman
addikt

Nem a levédés a probléma, az rendben van. Ők használták fel ezt először, a többi gyártónak valamiért eszébe sem jutott továbblátni a cerkánál, így nem igazán állja meg a helyét, hogy ez milyen magától értetődő dolog, hisz az iPhone előtt nem volt az, legyen az övék ez a szabadalom.

A gubanc ott van, hogy nem hajlandók a licencek értékesítésére, így a többi gyártó vagy nem használ többé ilyen funkciót, vagy kockáztatja a bíróságra citálást és kitiltásokat. No ez viszont probléma és remélhetőleg a jövőben ezen változtatni fognak.

Azt elfogadom, hogy egy ma már akármilyen alap dolognak tartott funkció, vagy eljárás bevezetésével ők dolgoztak, ők mutatták be és ők kockáztatták meg, hogy tömeges használatnál nem válik be, így övék az érdem. De emiatt visszafogni a fejlődést nem szabadna. Ahogy a távközlési szabadalmaknál, itt is el kéne dönteni, mik az alapvető licencek és azt kötelező legyen licencelni mások fele is, ellenkező esetben büntessék meg, ahogy ezt megtették a Motorolával is.

(#7587) Everman válasza bruti01 (#7585) üzenetére


Everman
addikt

"akkor nekem senki se mondja hogy nem csinálnák ki a harapott almát?"

Nem, mert a Motorola-Nokia licencek csak vaktöltény ebben a háborúban, mivel alapvető távközlési megoldások, amiket kötelező továbbadniuk és még azt sem tehetik meg, hogy más díjat kérnek érte, mint más gyártóktól.

Az Apple szabadalmaival sem lenne probléma, ha azt nem zárnák el a versenytársaktól (mondjuk a designszabadalmak kivételek, mert nem lenne nagy elvárás, hogy a többi cég is alkalmazzon jobb designer csapatot).

"simán a padlóra lehetne küldeni öket csak ugyi az összefogás problematikus!"

Meg törvénytelen.

(#7588) bruti01 válasza Everman (#7587) üzenetére


bruti01
őstag

sajnos! de!!! a apple elvárja a samutol meg más gyártótol hogy ha már nagyon muszály akkor tudja szabadalom licenszeket megvásárolni vagy lizingelni, de ö nem ad semmit se az adndroidos gyártóknak szabadalom licensz terén! Sőőt még olyan dolgokat is levédet amit ö sem csinál meg sosem.
Plussz mivel a samu a legnagyobb beszálitója az apple-nek, külön gusztustalannak tartom hogy ilyenekre kerül sor! és szerintem világos hogy miért! fillérekért kapja az alkatrészt és stb! szóval igencsak ráférne az apple-ra hogy az android gyártok mind!!! megvonja a szabadalom liszenszelését az apple-töl! akkkro majd elgondolkozna rajta hogy érdemes volt ennyire hepajkodni!

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#7589) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Én is találtam egy ügyes fájlkezelőt: File Manager a neve egyszerűen. Annyi az extra, hogy SMB megosztásról közvetlenül képes továbbítani azadatot a célprogram felé, azaz pl. bármilyen videolejátszóval lehet a NAS-ról filmet nézni, nem kell átmásolni előbb.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#7590) WaterWave válasza CHIPman (#7573) üzenetére


WaterWave
veterán

de szép színe van :DDDDDDDDDDD

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#7591) Everman válasza bruti01 (#7588) üzenetére


Everman
addikt

"a apple elvárja a samutol meg más gyártótol hogy ha már nagyon muszály akkor tudja szabadalom licenszeket megvásárolni vagy lizingelni"

Erről írtam, ezt nem az Apple várja el, hanem a törvény kötelezi a gyártókat erre, alapvető szabadalmakat, amik nélkül nem lehet mobilkészüléket gyártani nem tarthatnak vissza.

Felhasználói felületet lehet tervezni multitouch nélkül is, így ezt nem lehet az alapvető szabadalmak közé számítani. Mint ahogy mobilt és táblagépet is lehet úgy tervezni, hogy 2 lépésről nem lehessen összetéveszteni a másik gyártó termékével.

"Sőőt még olyan dolgokat is levédet amit ö sem csinál meg sosem."

Ezt nem tudhatjuk.

"Plussz mivel a samu a legnagyobb beszálitója az apple-nek, külön gusztustalannak tartom hogy ilyenekre kerül sor! "

Szerintem is, bár én a másik oldalt tartom gusztustalannak. A Samsung tudna saját megoldásokat is kitalálni, nem kéne pofátlanul lopnia.

"ráférne az apple-ra hogy az android gyártok mind!!! megvonja a szabadalom liszenszelését az apple-töl!"

Nem tehetik meg, mert ha megteszik nagyobb csávába kerülnek, mint így.

A Samsung végképp nem fog pattogni a tárgyalótermen kívül, mert egyrészt szerintem eleve együttműködnek a perekkel kapcsolatban, mert óriási sajtófigyelmet kapnak ez által, amit költségesebb lenne külön reklámkampánnyal elérni. Másrészt a Samsung jobban függ az Apple-től, mint fordítva. Ha valódi kenyértörésre kerülne sor, akkor az Apple gyártása meginogna pár hónapra, amíg átviszi azt egy másik beszállítóhoz (akár úgy is, hogy saját gyáregységeket épít a azokkal együttműködve), de a Samsung elvesztené a félvezetőgyártásának 75%-át felvásárló megrendelőjét, ami ezen ágazatának akár a végét is jelenthetné, főleg, hogy valamelyik konkurens gyártó az Apple-vel támogatva hamar a fejére nőne.

Egyébként nem védem egyik szereplőt sem, mert mindegyik sáros valamilyen formában. A vicc egyébként az, hogy az a cég, ami miatt ez az egész hajcihő kipattant, közvetlenül még egyszer sem került célkeresztbe :)

(#7592) bruti01 válasza Everman (#7591) üzenetére


bruti01
őstag

Ez igaz! Ha az apple komolyan a szabadalmai miatt aggodna akkor a guglit támadná és nem a gyártókat. Èpp ezért gyanus hogy az olyan egyességet akar kicsikarni ami neki nagyon jó. amivel nem lenne semmi gond csak ne igy tenné.
Bár a hireket látva azért a samu bemutogat az almásoknak elvégre nem született egyesség. Ez azért tetszik :))

[ Szerkesztve ]

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#7593) Everman válasza bruti01 (#7592) üzenetére


Everman
addikt

"Bár a hireket látva azért a samu bemutogat az almásoknak elvégre nem született egyesség. Ez azért tetszik"

Ez csak színjáték, a Samsung nem egyezkedik, az Apple kitiltatja a Nexusokat az USA-ból, aztán majd fizet valami kártérítést stb... Folyik az adok-kapok, de a színfalak mögött röhögnek az egészen, mert a világsajtó annyit cikkezik róluk, amit pénzért nem lehetne megvenni.

(#7594) bruti01 válasza Everman (#7593) üzenetére


bruti01
őstag

Ja csak ezzel az a gond ezzel más gyártokat is megszivatnak. Hiszen az új nexust nem csak a samu gyártja mármint ami a jb-re készül. De a gugli miért nem szál be? Ö tudna végetvetni ennek a baromkodásnak. Hisz egyböl möge sorakoznának a gyártók hisz nem sokan vannak olyan helyzetben mint a samu.

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#7595) Keeperv85 válasza bruti01 (#7594) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az új Nexushot tudomásom szerint a Samsungnak az égvilágon semmi köze. Bár előzetesen azt rebesgették, hogy a Motorola a soros, mégis az Asus kapta meg a jogokat.

(#7596) bruti01 válasza Keeperv85 (#7595) üzenetére


bruti01
őstag

Ennyi. Ha ezt a gugli hagyja akkor lessz nevetség tárgya rendesen.

Más leszedtem a setcpu progit. Levittem az up tressholdat 70%-ra. Csodát müvel note-al. Sokkal gyorsabb és picit se akad.

[ Szerkesztve ]

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#7597) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
LQ3+CF 5,6 kernel okozott valakinél wifi problémát,vagy bármi más gondot?

Üdv!

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#7598) Leonardo91 válasza 206 cc (#7597) üzenetére


Leonardo91
senior tag

Nálam ugyan ez van és semmi wifi probléma

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#7599) Cyberpunk válasza bruti01 (#7580) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Árulja már el valaki, hogy ilyet hogy a faszomba lehet levédeni? Szégyen ez a szabadalom rendszer. :(

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#7600) WaterWave válasza Cyberpunk (#7599) üzenetére


WaterWave
veterán

ha ez szabadalom lett akkor marad a gombos nagyítás + és - gombokkal
de én az almára nagy ívben szarok, nem frissitek fw-t és meg van oldva:)

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.