Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:27

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) Keeperv85 válasza KTTech (#7448) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Tudom. A Sony-éknál sem volt szokás, de az ESD azért elég alap...

(#7452) Cyberpunk válasza exelsior1 (#7442) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát igen egyszer csak, ha más nem a Note 2-ben javítják, avagy nem. De most aki még 180k ért vette képzelheted milyen ha még ennyi pénzért sem kapunk jót. Most őszintén mennyit adjak ki érte 300k? :DDD De nem hiszem el, hogy ezt nem vették észre a gyárban, a minta/teszt példányoknál, még a sorozatgyártás előtt.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#7453) exelsior1 válasza Cyberpunk (#7452) üzenetére


exelsior1
senior tag

Az a baj, hogy nem jön a rendszerben elő, csak inkább video nézés közben, csak nem fognak minden készüléknél kipróbálni HD Youtube videokat :D Bár kéne. Sajnos ez van, beismerni meg nem merik, de mondom még így is nagyon jó a kijelzője, ez csak olyan mint a pentile, egyszer észreveszem, onnantól csak azt nézem :S

Galaxy S10

(#7454) nggabi válasza Keeperv85 (#7447) üzenetére


nggabi
nagyúr

neked semmise jó :P

am a ztehez is házhoz mennek? ;]

"szenyor dzsíííí"

(#7455) exelsior1 válasza nggabi (#7454) üzenetére


exelsior1
senior tag

Meglepne :D Am, kb az előforduló hibák 90%-át helyben ki tudja javítani azt mondta.

Galaxy S10

(#7456) Keeperv85 válasza nggabi (#7454) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Muszáj neked mindig trolkodni? Nem, nem jönnek. Csak nem kerül négyszer annyiba, mint amennyit ér és nem szerelik át mindenféle védelem nélkül, hogy fél év múlva bedobhasd a kukába a cuccot...:U Másnál sem szokás, hogy szétkapja szinte az utcán...

[ Szerkesztve ]

(#7457) exelsior1 válasza Keeperv85 (#7456) üzenetére


exelsior1
senior tag

Ha fél év múlva baja lesz akkor max kihívom megint :D A két év garancia elég sok idő. Meg, csak jobb mint a 6-8 napig javítás amit mondanak

Galaxy S10

(#7458) nggabi válasza Keeperv85 (#7456) üzenetére


nggabi
nagyúr

nézzed mán meg a topik címét :DDD akkor ki is itt a troll?

de sztem se jó szétszedni egy sima lakásban, viszont nem hinném h a szervizekben steril körülmények vannak...

"szenyor dzsíííí"

(#7459) Everman válasza Keeperv85 (#7456) üzenetére


Everman
addikt

"Csak nem kerül négyszer annyiba, mint amennyit ér és nem szerelik át mindenféle védelem nélkül, hogy fél év múlva bedobhasd a kukába a cuccot.."

Nem kötekedésként, de ezt kifejthetnéd bővebben is.

Ha statikusan nem nyírta ki a helyszínen a készüléket, akkor mi lehet még probléma?
A por ugyanis nem, mert rendeltetésszerű használat mellett is bőven kerül a készülékházba belőle, ugyanis nem lég/vízzáró a burkolat. Mitől mehet tönkre egy idő után egy ilyen szerelés után?

(#7460) kchris78 válasza Keeperv85 (#7447) üzenetére


kchris78
veterán

azért a nyomatékcsavarhúzót picit túlzásnak tartom, aki már megcsinált 1-200dbot.. ezek a telefonok már nem olyan precíziós eszközök, állnak 5-6 kompakt részelemből, nem úgy mint egy mechanikus óra amit svájcban szerelnek össze... viszont a kesztyűvel (ujjlenyomat) és ionizált levegővel teljesen egyetértek, nekem nincs idegesítőbb annál ha por lenne a kijelző és az érintőképernyő között... Megboldogult HD2-mnél ragasztva volt a kettő (így csere miatt lehetett mind2-t cserélni jó drágáér), így kikerülték a problémát.

(#7461) exelsior1 válasza nggabi (#7458) üzenetére


exelsior1
senior tag

Szerintem nincs gond vele. Ahogy néztem a belsejét, kb 3 rész az egész. Egy panel, a kijelző, és a keret. Régebbi készülékeket láttam szétszedve, ott volt milliónyi alkatrész, rögzítés, ezeknél a maiaknál, semmi, simán szétszedi, összerakja fél perc alatt. Szerintem az, ohgy lakásban a szabad poráramlás alatt csinálj,a már meg sem kottyan egy ilyen készüléknek

Galaxy S10

(#7462) kchris78 válasza Everman (#7459) üzenetére


kchris78
veterán

ahogy én látom ezeknél a telefonoknál maga a készülékházba megy por, viszont a kijelző és érintőképernyő közötti kis tér az pormentesen zárva van (HTC Sensationnél ebből volt probléma, porosodás).

(#7463) Everman válasza kchris78 (#7462) üzenetére


Everman
addikt

De azt nem is szedi szét, egyben cseréli.

(#7464) Keeperv85 válasza Everman (#7459) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem szeretném bővebben kifejteni. Nem vagyunk tisztában az ár érték arányokkal itt sokan. Ennyi legyen elég. :)

"Ha statikusan nem nyírta ki a helyszínen a készüléket, akkor mi lehet még probléma?"

Ha kinyírta akkor ott helyben, akkor még jobban is jártál. De az ESD nem üti ki rögtön. Csak pl. telerakja a flash-t bad blockal. Aztán nem kell meglepődni ha legközelebb a frissítés egyenlő lesz a készülékcserével.

Ezen kívül ha tetszik ha nem: por.

A digitizer és a kijelző között porzáró gasket csík van. Ha megbontod, akkor telemegy a kapacitív felület miatt az egész porral. Ezért kell ionizálni. Én nem szeretném hogy bármelyik készülékem így "javítsa" meg valaki...

@kchris78:

Lehet túlzásnak érzed, de én láttam hogy rakják össze őket. Programozott nyomaték csavarhúzókkal dolgoztunk minden modellen. ;)

[ Szerkesztve ]

(#7465) nggabi válasza Keeperv85 (#7464) üzenetére


nggabi
nagyúr

nem figyeltél. az amoled egybe van ragasztva... egyben is cserélik kompletten.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#7466) KTTech válasza Keeperv85 (#7451) üzenetére


KTTech
veterán

Az ESD egy lap az asztalra, rá egy csuklópánt és el van intézve (jelen esetben)... bár L1-L2 (kozmetikai, modulcsere) szintű javításoknál ez sem előírás (egyik gyártónál sem), mást pedig nem csinál/csinálhatnak (nincsenek magas szintű javítások helyszíni kiszállásnál, ami igényelné).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#7467) exelsior1 válasza KTTech (#7466) üzenetére


exelsior1
senior tag

A lap megvolt. De semmi magas szintű javítás, azok ritkán kellenek alapból is. Meg legtöbb esetben egyszerűbb cserélni. Amikor a Nexuson az USB csatlakozó rossz volt, nem tökölt javítással, portalanítással, kicserélte. Olcsóbb, egyszerűbb. Ilyen célra megfelel a lkasá és sokkal kényelmesebb mint leadni és 6-8 napot várni, vagy elbattyogni Budaörsre , ohgy 4 napot spóroljak

Galaxy S10

(#7468) Cyberpunk válasza exelsior1 (#7467) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen, habár én vidéki vagyok és sajnos nem él az otthon javítás nálam, de a 3 napos szerviz is nagyon jó, ez kéne minden nagy értékű készülék esetében, gyártótól függetlenül, mert nehogy csak addig legyek jó amíg megveszem. ;]

Én elektronikai gyárban dolgozok SMT területen, tudnák mesélni ESD-ről, no meg kártyakezelésről. ;] :))

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#7469) exelsior1 válasza Cyberpunk (#7468) üzenetére


exelsior1
senior tag

Nekem nagyon bejön, remek szolgáltatás, am azt mondta a srác, ohgy ez kb magyar találmány, máshol a Samnál nincs ilyen, ohgy kimennek egyeztetett időpontra és megjavítják. (Ill inkább cserélik a hibás alkatrészt). 3 nap sok idő okosteló nélkül azért, kényelmes is.

Galaxy S10

(#7470) Cyberpunk válasza exelsior1 (#7469) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja adtak csere készüléket, én direkt kértem is, igaz egy Ace-t, hát kicseszett furcsa is volt az a készülék a Note után, mint valami búcsús 2 pálcás játék. ;] De a célra jó volt.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#7471) exelsior1 válasza Cyberpunk (#7470) üzenetére


exelsior1
senior tag

Sajna csak Ace van, azzal meg nem sokra megy az ember, bár a semminél jobb. Min egy SGS plus kéne :D Vagy SGS

Galaxy S10

(#7472) Keeperv85 válasza Cyberpunk (#7468) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Addig örülj még azt nem látod, hogy az előgolyózott tárcás alkatrészt hogy söprik össze a beültető alól és teszik szépen vissza... ;] (Speciel az nem Samung volt, hanem MSI, de nem lényeg ) A "nappal ólommentes-éjjel a "maradék"" szövegről már ne is beszéljek...(by Nokia)

(#7473) Cyberpunk válasza Keeperv85 (#7472) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Jobb is ha nem látom. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#7474) exelsior1 válasza Keeperv85 (#7472) üzenetére


exelsior1
senior tag

Minden alkatrész elég szépen be volt csomagolva. Kis bugyros valami, az zacskóban, az meg kis dobozban :D Minden lefoliázva, ez a Samsung, odafigyelnek. :D

Galaxy S10

(#7475) bruti01


bruti01
őstag

na megvan a vas! igaz hogy ma egész nam egy régi siemens m35-el voltam. :D a t-mobilnál dolgozok és a sok sznob fönököm villogott az ilyen olyan csúcsmobillal de amikor én elővettem a m35-őt kölnit hugyozott az összes bula :D de megérte mert döbbenetesen jó! :)

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#7476) Polllen válasza bruti01 (#7475) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egy ilyen M35-tel tuti lehet villogni ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#7477) Cyberpunk válasza bruti01 (#7475) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát igen a mai világban, már nem kis meglepetést tud okozni egy ilyen mobil. :DD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#7478) bruti01 válasza Polllen (#7476) üzenetére


bruti01
őstag

hát én sajna ilyennel villogtam :D de a tieddel jobb lett volna! :)

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#7479) vakondvok


vakondvok
tag

Fuuuu olyan, hülye vagyok, hogy már már mutogatni kéne...azért nem ment sokáig a CWM, mert kissé későn kapcsoltam, hogy böködni kell nem pedig a hangerő gombbal nyomkodni...wáá

(#7480) Polllen válasza bruti01 (#7478) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ilyen siemens nekem is volt. Szerettem. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#7481) bruti01


bruti01
őstag

na ez érdekes! gyári független (-nek kellene lennie) benyomtam az ota-t de nem dob fel frissitést!

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#7482) bruti01


bruti01
őstag

ja és gb-van rajta :) na akkor marad az odin! van olyan gyári rom amiben van %-os aksi kijelzés?

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#7483) Cyberpunk válasza bruti01 (#7482) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ha magyar, akkor nem is talál, mivel ide még nem érkezett meg tudtommal. Bármelyik gyári ICS-ben van %-os kijelzés. :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#7484) bruti01 válasza Cyberpunk (#7483) üzenetére


bruti01
őstag

a samfirmware szerint de igen! már relatíve rég! 7000XXLPY-kell nekem letölteni ami épp jön lefelé! :)

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#7485) Kenyeress


Kenyeress
csendes tag

Amugy az rendben van hogy 5ora 50perc tolto nelkuli let utan az aksi 1%on van...?Mind ezt 2ora 36perc kijelzovel...amiben 49perc gta 11perc megajump 23perc telefonalas 5perc index kb 15p wifi es 2ora 26p zene....es az aksi 1%on...ez igy rendben van?

[ Szerkesztve ]

(#7486) exelsior1 válasza Kenyeress (#7485) üzenetére


exelsior1
senior tag

Ennél többet kéne bírnia szerintem :S

Galaxy S10

(#7487) Kenyeress válasza exelsior1 (#7486) üzenetére


Kenyeress
csendes tag

Hozza teszem ezt meg tetezve h 1 honapal ezelott volt.itt a szervizes es kicserelt.mindent benne....Vadiuj bontatlan gyari aksi kerult bele....EZ MI????

(#7488) bruti01 válasza Kenyeress (#7487) üzenetére


bruti01
őstag

ha nem gyári rendszered van az aksi kalibrálás megvolt?

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#7489) Kenyeress válasza bruti01 (#7488) üzenetére


Kenyeress
csendes tag

Minden gyari....ahogyan lejott a szalagrol...ics is csak a hivatalos/official frissitesel tortent KIES segitsegevel...

(#7490) Titana


Titana
tag

Sziasztok.lenne egy kérdésem a Bluetoothnál a GB-nél volt már olyan lehetőség,hogy külön lehetett beálllítani,hogy mennyi ideig legyen látható.1,3,5 percig vagy soha ne kapcsoljon ki.Most ICS-nél csak két percig látható csak. Amikor valaki küldött fájlt akkor megkérdezte,hogy mostantól ezzel a készülékkel mindig kapcsolódhatok(be kellett pipálni)és ha igen akkor onnantól minden további nélkül küldhetett arról a telóról,most meg mindig megkérdezi.Én nem tatálom vagy tényleg ezeket elbaltázták?Végre valamit jól megcsináltak erre vissza térnek a régi szarhoz? :W :Y :W

(#7491) nggabi válasza Titana (#7490) üzenetére


nggabi
nagyúr

én is néztem ma. menü > bluetotth > bal gomb, látható állapot időkorlátja itt állítható.

az automatikus fogadást én se látom.

"szenyor dzsíííí"

(#7492) CHIPman válasza Kenyeress (#7485) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ha ment a mobilnet közben akkor szerintem simán jó.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#7493) Titana válasza nggabi (#7491) üzenetére


Titana
tag

Szió,köszönöm :R ,bakker,hogy mennyire szőke vagyok ;] .Esetleg a másik kérdésre amikor a fájl átvitel van arról esetleg tudsz valamit?

(#7494) bruti01


bruti01
őstag

a gyári függetlent hogy tudom ki root-olni?

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#7495) skyli


skyli
senior tag

Samsung romokon is lehet uv-zni, és húzni a procit(1700ig pl) meg a gpu-t?
LPQ a legjobb? Vagy inkább LPA? Melyik a legjobb Samsung rom? lehet módosított csak ne legyen témázva.. :D köszi

(#7496) nggabi válasza Titana (#7493) üzenetére


nggabi
nagyúr

mostantól mindig rá kell nyomni az elfogadásra. jobb ötletem nincs...

bruti01: 1.hszt próbáltad? ;)

"szenyor dzsíííí"

(#7497) bruti01 válasza nggabi (#7496) üzenetére


bruti01
őstag

probáltam de az xda-n erre a cf-kernelre azt irták hogy veszélyes. vagy én értelmeztem rosszul?

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#7498) nggabi válasza bruti01 (#7497) üzenetére


nggabi
nagyúr

amit olvastál kizárólag az lpy alapú kernelekre vonatkozik, bár akkor i sak speciális esetekben. kk5 kernel meg a régi cfroot mehet nyugodtan...

egyébként megpróbálhatnád rootolni így is, hátha az előző gazdája már túl volt ezen...

"szenyor dzsíííí"

(#7499) bruti01 válasza nggabi (#7498) üzenetére


bruti01
őstag

az enyém is lpy na mindegy megcsinálom máshogy! :)

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#7500) nggabi válasza bruti01 (#7499) üzenetére


nggabi
nagyúr

most még lpy de szgépes odinnal rárakod a kk5öt, rootold, majd az lq3-at rakod vissza ;)

"szenyor dzsíííí"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.