Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11301) lcee79 válasza Probert75 (#11275) üzenetére


lcee79
őstag

Thanx!

Megnézem akkor ezt is :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#11302) sb válasza bozont (#11285) üzenetére


sb
veterán

Ilyen jól megy egy class 6 SD? ez már inkább class 10 sebesség, nem?

(#11303) szumo válasza bozont (#11285) üzenetére


szumo
senior tag

Nekem ennyit tud a class 2 -es 8GB os samsung-om, amit azt hiszem 2600-ért vásároltam.

3x mértem, mindhárom ehhez közeli értéket hozott.

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#11304) kalló válasza kalló (#11295) üzenetére


kalló
aktív tag

korán volt még amikor írtam, de azért ki lehet hámozni :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#11305) Pajoz válasza szumo (#11303) üzenetére


Pajoz
őstag

Ezt mivel méritek?

(#11306) masteryoda


masteryoda
tag

ajanlom a debreceni Ace-tulajoknak, hogy ma es holnap Samsung CampusTour van az egyetem foepulet konyvtarban.

nekem befrissitettek legfrissebb Andoidra, semmilyen papir nem kellett hozza, csak vegen kertek el az adataimat. nem tudom h nem-garanciasoknak ia megcsinaljak-e, de ey probat meger. jofejek, kozben Galaxy Tab 10.1et tapicskoltam. lehet S2-t is akit az erdekel bar ez most lehet off :)

a tobbieknek meg erdemes utananezni, h a tobbi allomas meg idopont mikor es merre van. en honapok ota vacakoltam, mert a win7 alatt nem talalt a Kies a fuggetlen Acemre uj Androidot :)

- Yoda - "May the Force be with you..."

(#11307) iMaverick válasza masteryoda (#11306) üzenetére


iMaverick
addikt

Félsz az Odin-tól? Egyáltalán: melyik volt ez a legfrisebb Android? 2.3.3? Itt már a legtöbb kolléga 2.3.4-gyel, néhányan, köszönhetően a CM7-nek meg már 2.3.7-tel toljuk.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#11308) Virág et. válasza iMaverick (#11307) üzenetére


Virág et.
senior tag

nem is az az igazi kérdés, hogy 2.3.3 vagy 2.3.4 hanem az, hogy pontosan melyik 2.3.x. Persze az is érdekes, hogy milyen készülékre (szolgáltatós, független) :)

[ Szerkesztve ]

(#11309) pszihó


pszihó
aktív tag

Az ACE-n nincs video hivás?
Akkor elöl jobb fölül mi az a két kis apro bizbasz fénymérö?

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#11310) #19617792 válasza pszihó (#11309) üzenetére


#19617792
törölt tag

light sensor és proximity sensor.

(#11311) pszihó válasza szumo (#11303) üzenetére


pszihó
aktív tag

mi a progi neve amivel mértél?

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#11312) pszihó válasza #19617792 (#11310) üzenetére


pszihó
aktív tag

danke bitte

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#11313) bozont válasza iMaverick (#11290) üzenetére


bozont
veterán

Nem tudom mi lehet a probléma, jelszót és felhasználónevet azt hiszem mindenképpen meg kell adni hogy működjön. Elvileg az mindegy hogy mi a munkacsoport (mondjuk én azt adtam meg amit használok itthon) és netbios név. Root is kell hozzá, de gondolom az már megvan.
Aztán a nagy Samba feliratra kattintva lehet aktiválni, a megosztást.

(#11295) kalló

Másoláskor sem gyorsít, sajnos eléggé lekorlátozza a telefon usb-n és samba-n keresztül is. 3MB/s körül alakul a másolás oda és vissza is. Viszont a médiakeresés gyorsabb lett és az alkalmazások, frissítések telepítése is gyorsabbnak tűnik. De még sok tapasztalatom nincs vele. Viszont most csinálok éppen egy mountolható partíciót az alkalmazásoknak mert már elég szűkös az a 180MB és állítólag oda ajánlott legalább a class6 sebesség.

(#11302) sb

A jelölés végül a minimális sebességre vonatkozik amit garantálnak, de szerencsére általában gyorsabb annál. Ezért is ajánlanak inkább c6 kártyát a c10 helyett mert többnyire hozza a c10 kártyák sebességét jóval olcsóbban. Eredetileg egy noname c10 lett volna 8eFt-ért ami: olvasás 19 MB/s és írás 14 MB/s sebességre képes. Szerencsére egy ismerősöm tudott egy ilyen Sandisket szerezni majd féláron.

(#11314) kalló válasza Pajoz (#11305) üzenetére


kalló
aktív tag

pszihó+Pajoz sd tools a program neve bozont (#11285) hozzászólásából lestem le én is :))

bozont én is mostanában szemezek ezzel a particionálással+ext4 ezek szerint szar lesz hozzá a kártyám, ha megcsinálod, nem csinálnál egy tesztet előtte a gyári karival? érdekelne, hogy van sebesség növekedés megéri a gyorsabbat venni.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#11315) csákány.


csákány.
aktív tag

Valaki meg tudná mondani, hogy honnan tudnám letölteni a hivatalos 2.2.1-es telenoros ROM-ot! Előre is köszönöm...

(#11316) pszihó válasza kalló (#11314) üzenetére


pszihó
aktív tag

KÖSZIKE :R

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#11317) MxM19


MxM19
aktív tag

Valakinek már sikerült rajta futtatni a FastFive játékot?Youtubon láttam videókat de nekem nem sikerült.

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#11318) pszihó


pszihó
aktív tag

sd tools mérés
képet nem linkelek
WRITE 7,2 READ 17,9
Nokia 8gb sdhc fulra rakva.class a tököm tudja rohadjak meg ha kiveszem.

MxM19
Fast five b@szott menni bocsi nem indul.

[ Szerkesztve ]

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#11319) masteryoda válasza iMaverick (#11307) üzenetére


masteryoda
tag

iMaverick: nem félek az Odintól, egyszerűen jelen pillanatban nincs annyi időm amennyit szeretnék, valamint hogy leüljek és órákig olvasgassak és próbálgassam átnézni, hogyan működik. ha lesz időm majd foglalkozom vele, addig pedig megelégszem a hivatalos frissel. amúgy gyárilag független az Ace-em, eleve késett rá a hivatalos 2.3.x. előtte viszont a Kiesem sehogy sem látta a legfrissebbet, meg írtátok is, hogy nem megbízható. most pedig pont kapóra jött, hogy itt voltak. a szervízben azt írták anno, hogy nincs hivatalos 2.3.x. a független Ace-re (ez amúgy röhejes :DD )

Virág et.: amúgy ezt rakták rá: S5830XWKP7 - GINGERBREAD.WQKPT

amúgy azt már észrevettem, amit néha láttam itt is fórumon, hogy lassabban ébred fel a kijelző... :((

- Yoda - "May the Force be with you..."

(#11320) MxM19


MxM19
aktív tag

Szerintetek érdemes 1az1ben elcserélni egy Samsung galaxy Acet egy Wave 2 re?
Ace zsír új .Wave2hoz csak töltő van.+tok+Próbagarancia.kijelző nem karcos.
össz vissz a jobb, bal alsó sarokban van kb. fél milliméteres ütődés, körülbelül 8-10hónapos

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#11321) masteryoda válasza MxM19 (#11320) üzenetére


masteryoda
tag

ízlés dolga, de szerintem inkább Android a Bada helyett. nyilván csábító a lényegesen jobb hardver, ami a Wave 2ben van.

- Yoda - "May the Force be with you..."

(#11322) bozont válasza kalló (#11314) üzenetére


bozont
veterán

Sajnos az most nincs nálam, kölcsön adtam de ha visszajön majd megnézem. De megpróbálhatod te is, lecsípsz egy 50-100MB helyet, próbának bőven elég. Aztán ha lassabbnak érzed az alkalmazásokat akkor kevés hozzá. Az ext4 sajnos csak úgy működik ha telepítve van a megfelelő módosított kernel, alapból csak ext2 megy vagy fat32.

(#11323) syler


syler
aktív tag

Sziasztok. Nagy nehezen nekem is megérkezett ez a készülék.Így 1 Ft-ért nagyon megéri az árát:) Viccet félretéve, nekem nagyon bejön, be is laktam, igo tökéletes, programokkal semmi gondom! Sokat segített ez a topik, köszi mindenkinek!

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#11324) Schrift válasza kalló (#11276) üzenetére


Schrift
tag

CRT vagy a saját fordítás(inkább az eredetit ajánlom :DDD )

mod: ja, hogy ugyanaz :B
akkor fogj neki bátran, nálam tökéletesen működik :R

[ Szerkesztve ]

(#11325) flash-


flash-
veterán

Hát megőrülök

már 4 napja állandóan ledob a telefon a telenor gsm hálózatról,(mindegy hogy milyen módban van a telefon)
Telenoros vagyok.
A sim kártyám 2011.áprilisi

fw is lett már cserélve,hiába...
Ti ilyesmit nem tapasztaltatok??

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#11326) kalló válasza Schrift (#11324) üzenetére


kalló
aktív tag

neki is fogtam, bár win7 alatt a fordítás nehézkes mert az android sdk 7 szopat a path környezeti változójával, valszeg felteszek egy régebbi verziót. Nem csináltam meg a moddot, mert nem találom az usb kábelom, attól tartok otthon(270km-re) hagytam, kérek egyet kölcsönbe, na meg rendeltem ebayről 400forintos gyorsan ideérőset, ha meglesz a kábel megcsinálom :)

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#11327) NY_A válasza MxM19 (#11320) üzenetére


NY_A
őstag

Hát az a te igényeidtől függ, de én biztosan nem cserélném le.
Nálunk asszonynak Wave 2 van, nekem Ace. A szoftveres támogatottság közel sincs olyan, mint az Androidnak, és ugyan úgy megvannak a maga kis nyűgjei mint az Ace-nek. Hardveresen erősebb, és jól is néz ki, elég jó az anyaghasználata, és az összeszerelése, de én nem cserélném le az Androidot a Badára.

(#11328) MxM19 válasza NY_A (#11327) üzenetére


MxM19
aktív tag

Új badával próbáltad?
Pl milyen nyűgjei?
Én most fogom elcserélni 1az1ben de parázok egy keveset mivel arra még garancia sincs.
Helyszínen persze meg tudom nézni de pl:GPS vagy wifit nem.stb....
Nekem csak arra kéne hogy Minimum 42k ért el tudjam adni.(Mert az Ace nem kell senkinek.)
Igaz kb 3napja van fent.
Xperia mini pro/Defy/X10i/Vagy ha esetleg megtetszik a wave 2+bada akkor egy zsír új készülék.(Így sorrendben.)

[ Szerkesztve ]

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#11329) Bélaaaa válasza flash- (#11325) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Nem, soha!

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#11330) MxM19 válasza MxM19 (#11328) üzenetére


MxM19
aktív tag

Samsung galaxy Ace is nagyon tetszik de olyan mint a ZTE-Blade kétszer annyi pénzért és még van amibe a blade jobb.
Igaz a bladehoz képest azért Jobb az Ace a Kamerában+videózásban+sokkal több beállítás van ezeknél ami nagyon tetszik.Zenei téren is sokkal jobb az Ace.Gyorsabb a procija 200MHZ vel meg az egész teló is gyorsabb alapjáraton mint a Blade "feltuningolva".
nyakoati:Megy egy Pü mert pont olyan embert kerestem akinek 2 ugyan olyan teló van a birtokában.

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#11331) NY_A válasza MxM19 (#11328) üzenetére


NY_A
őstag

Azzal próbáltam amit enged frissíteni. Nem mókoltam a 2.0-s badat, mivel mint írtam is az asszonyé.
Olyan nyűgjei vannak, hogy néha elfelejt ébreszteni. Vagy, hogy spontán újraindul. Meg néha össze vissza ugrál a kijelző elforgatása. Arra is volt példa, hogy kifagyott. Ennyi van amiről én tudok, de az asszony valószínűleg tudna még párat mondani.

(#11332) Pajoz válasza kalló (#11314) üzenetére


Pajoz
őstag

Én is köszi

flash
Nekem is ugyanez a gondom már napok óta. Többen jelezték, hogy idõnként nem tudnak hívni, miközben én használom a netet a telón. Ma már a gép is kiírta, h nincs hálózat. Rom cserét még nem próbáltam, a kártyám vagy öt éves.

[ Szerkesztve ]

(#11333) MxM19 válasza NY_A (#11331) üzenetére


MxM19
aktív tag

xD és most döntse el az ember hogy jó vagy rossz készüléket kapott :W

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#11334) NY_A válasza MxM19 (#11333) üzenetére


NY_A
őstag

Alapvetően nagyon jó kis telefon, de semmivel sem problémamentesebb, mint pl bármelyik Androidos mobil. Ráadásul elég karcsú az alkalmazások listája is, ami a készülékre tölthető.

(#11335) MxM19 válasza NY_A (#11334) üzenetére


MxM19
aktív tag

rendben.
A többit privátban légy szíves.
(Nem ebbe a topicba tartozik.)
Küldtem üzit.

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#11336) kmarci25 válasza flash- (#11325) üzenetére


kmarci25
veterán

Ismerős a probléma, de sajnos nem tudok segíteni, ahogy írtam, nekem el is múlt pár órán belül a gondom. Sztem vidd be a szolgáltatódhoz a kártyád. Jobb ötletem nincs.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11337) flash- válasza kmarci25 (#11336) üzenetére


flash-
veterán

Amúgy ha telenornál vettem a telefont előfizetéssel,akkor hova vigyem garanciális javitásra?
telenorhoz vagy samsunghoz?

És ez a Samsung Mobil gyorsszervíz a gyakrolatban mit takar?
milyen jellegű problémákat képesek azonnal,helyben javítani?próbáltátok már?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#11338) nolika válasza flash- (#11337) üzenetére


nolika
aktív tag

elvileg viheted samsunghoz is, westendbe van központjuk az tuti, de van máshol is.

többieknek: ti milyen módszerekkel takarítotok meg energiát?

[ Szerkesztve ]

(#11339) MxM19 válasza nolika (#11338) üzenetére


MxM19
aktív tag

Gondolom aksira gondolsz.
Én leveszem a fényerőt minimumra.Nincs nagy különbség számomra a min/max között ezen a telefonon és így is látok mindent.

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#11340) kalló válasza flash- (#11325) üzenetére


kalló
aktív tag

Szintén soha!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#11341) bozont


bozont
veterán

Na így már mindjárt más a leányzó fekvése:

A 20MB belső memória már necces volt, lett belőle 100MB. Így már barátibb a dolog. :D

[ Szerkesztve ]

(#11342) milcse93


milcse93
tag

Sziasztok!

Holnap tervezek venni egy ilyen telefont, és az után érdeklődnék, hogy van lehetőség valahogy rátenni a telóra a Touchwiz 4.0 ikonjait? Az alsó 4 gomb lenne a lényeg, meg a fenti kis ikonok. Láttam, hogy a GoLauncher-ben van SII téma, de ott nagyon zavaró az 5 gombos kiosztás, pláne egy ilyen kis kijelzős telefonnál.

Előre is köszönöm a segítséget!

"Fiatal voltam és kellett a pénz."

(#11343) dropopi válasza MxM19 (#11339) üzenetére


dropopi
aktív tag

Jól olvasom, hogy árulsz Ace-t? Milyen paraméterekkel és mennyiért? Nekem tökéletes állapotú /v. új/ kell, független, vagy T-mobile.

(#11344) ramizbátyám


ramizbátyám
csendes tag

Sziasztok!

kérdés:
valami gond volt az sd kártyával(valamiért nem tudtam rá menteni,pedig volt még hely),ezért a telefonnal leformáztam.azóta viszont nem tudok rá alkalmazásokat menteni illetve telepíteni a marketröl.állandóan a telefon memor.jára telepít viszont az már tele van.mi lehet a gond?

másik pedig,hogy ha alkalmazást távolítok el akkor elég csak a menüben az ikonjánál az eltávolítás vagy valami más módszerrel kel hogy teljesen eltűnjön az összes összetevőivel a program?

válaszokat köszönöm

(#11345) Laci4 válasza bozont (#11341) üzenetére


Laci4
senior tag

Kafa!

Filózgatok én is a link2Sd-n, mert nekem is elég kevés a belső hely,felrakok valamit, már nézem is, mit használok a legkevésbé, amit leszedhetek. :D

Lenne pár kérdésem.
1: Melyik ROM-kernel van neked most fent?
2: mi alapján csináltad meg? (van valahol erről is szájbarágós leírás?)
3: 5000-ért hol vettél 16CL10es karit? :D
4: Link2SD óta valami sebesség csökkenés, akadás?

(#11346) bozont válasza Laci4 (#11345) üzenetére


bozont
veterán

Most nem módosítottam a kernelt, nem volt kedvem hozzá, de a 2.3.4 KPH ROM-ot használom. Így ext2-re formáztam, a többit nem tudják még az alap ROM-ok sajnos.
Ez alapján csináltam, mondjuk én az EaseUs programmal particionáltam és nem készítettem swap partíciót. A lényeg hogy először a FAT32 és utána legyen az ext2 (nekem 500MB szerintem elég, de a lényeg hogy ne legyen nagyobb 1,4GB-nál) megcsinálva, fontos a sorrend és mindkettő elsődleges partíció legyen.
Nem éreztem semmi lassulást, mondjuk még friss a dolog, de nagyon jól működik. Eddig tetszik. :C

"Csak" cl6-os, de egyik haver szerezte valahonnan, én meg lecsaptam rá. :D

mod.: De ha kell, itt találod a Ginderbread ROM-okhoz való ext4 kernelt.

mod2.: A marketen érdemes elolvasni a Link2SD leírását is.

[ Szerkesztve ]

(#11347) Laci4 válasza bozont (#11346) üzenetére


Laci4
senior tag

Köszi!
Akkor ahogy lejött a dolog:

Igazándiból nem kell semmi nagy varázslat (spéci kernel, recovery stb, ext2 esetén), csak root jog, meg egy particionált kártya. (nekem csak ezt kellene megcsinálni)
No meg a link2sd progi.

ha megcsinálom a particionálást, az eddig feltelepített, és kártyára "sima" app2sd vel átrakott dolgok maradnak ugyanúgy? (fat32-es partíción)
(esetleges particionálás adatvesztéstől tekintsünk el.. lementem, és ha sérül visszamásolom az adatokat)

(#11348) Laci4


Laci4
senior tag

Olvasgattam kicsit, megcsináltam a particionálást...(eltartott egy darabig, beleszámítva,hogy gyakorlatilag majdnem tele volt a kari, és csináltam másolatot róla.)
Ahogy elnézem nem bántotta az adatokat..(üres részre csináltam egy 500-as ext2-es particiót)
Előbb raktam fel a link2sd-t.. elindít, megadtam neki, hogy ext2 a második partició.. restart.. mostanra be "bootolt".. szerintem okés lesz. ránézek :D
Storage infonál ott van 486MB szabadon.. asszem jó lesz, de most megyek aludni,mert lefordulok a székről :D
Majd napközben megpróbálom az átpakolásokat..

Köszi! :R

(#11349) kmarci25


kmarci25
veterán

Nah, bemutatták a Galaxy Nexus nevű készüléket, és rajta az Icecream Sandwich nevű, azaz 4.0-ás android rendszert. Mikor mókolja át valami ügyes szakács Ace-re vajon? :DD

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11350) iMaverick válasza kmarci25 (#11349) üzenetére


iMaverick
addikt

A CM-es brigádot ismerve: hamar! Ugye normális 2.3.5-öt sem láttunk még Ace-re, de a CM 7.1 már a 2.3.7-re épül... Ebből kiindulva nem lepődnék meg nagyon, ha jönne a hír: CM8 4.0-ás Android-os alapokon... ;]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.