Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#753) Cilindrik


Cilindrik
aktív tag

7.0.2. csak ugy szólok

(#754) lowzor válasza Xero (#732) üzenetére


lowzor
veterán

Szerintem marhára nem izgatja őket, hogy milyen, mindent elvisznek. Megnézném azt a tolvajt, aki otthagyja, csak, mert 5S. A "rejtett erőforrás" meg biztos nagyon ért a telókhoz és tudni fogja, hogy mit vitt el. A nagy részük csak annyit lát belőle, hogy "ájfón". A másik, meg hogy ha elkap egy csoport az utcán mondjuk, akkor simán kényszeríthetnek arra, hogy nyomd rá az ujjadat a cuccra.
Nagyobb védelmet nyújt szvsz, ha kötsz rá biztosítást.
Kényelmi szempontból tényleg nem olyan rossz néhány helyen az ujjlenyomat olvasó, de simán lehet nélküle élni.
A másik probléma az lehet, hogy ha a kemény 1 év gari lejárta után megkotlik ez a gomb, akkor egy vagyon lesz majd kicseréltetni. A sok segílykéből és minimálbérből hitelre vett ájfón tulajnak az nem kis érvágás lesz.

(#750) adise:

Ennyi pénzért miért is legyen benne mindenből a csúcs, nem? Igaz is, mert így több a haszon, mert a balgák ígyis-úgyis megveszik.
Később meg rálehet fogni, hogy "ehhez a rendszerhez nem kell 4 mag", meg hogy "felesleges akkora felbontású kijelző",

(#755) ZooLee válasza lowzor (#754) üzenetére


ZooLee
őstag

Ez lehet, hogy így van, de egy idő után az is beszivárog, hogy iPhone-ért nem kap ugyannyit, mint régen, vagy mint más telefonért, és nem biztos, hogy érdemes foglalkozni vele. Olyan ez, mint az autóknál a gravírozott ablak, jelölt karosszéria: Nem lesz tőle ellophatatlan, sőt, ugyanúgy el lehet lopni, de ha van mellette egy másik, ami nem gravírozott, akkor azt viszik el, mert többet lehet érte kapni.
Hát, majd kiderül idővel. Mindenesetre szimpatikus lépés a gyári védelem.

(#765) mondomén válasza Neck (#746) üzenetére


mondomén
őstag

Mi baj a két maggal és az 1 giga ram-mal? A felbontás lehetne több, de annak is nyilvánvaló okai vannak, hogy miért ennyi.

(#766) Cilindrik válasza lowzor (#754) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

Ha az 5s 8 magos lenne meg lenne benne 2 Gb ram akkor megnyugodnátok?

Ha ennyire a számok számítanak akkor asszem geekbenchben kb dupla annyi pontokat dob a cuccu mint a G2.

[ Szerkesztve ]

(#767) ZooLee válasza flesli (#760) üzenetére


ZooLee
őstag

Vagy meglátják nálad kiszedik a kezedből, vagy a zsebedből, senki nem fogja visszavinni, hogy bocsi mégse lopom el :D

Ez így van. :( Viszont akkor a "Hang lejátszása" helyett az "Akku rövidre zárása" esemény kellene a Find my iPhone-ba"...

(#768) lowzor válasza ZooLee (#758) üzenetére


lowzor
veterán

Ez nem egy amcsi film. A való életben a tolvajok 99%-a viszi, amit vinni tud, még ha 5 fillért ér, akkor is. Aki meg profi, az nem olyan pitiáner, hogy utcán lopjon. De ezt szvsz egy tolvaj is elvinné, mert a kijelző, meg a többi alkatrész attól még értékes.

(#765) mondomén:

Mondjuk az, hogy aki nem ellensége a saját pénzének, az elvárja, hogy 250k-ért mindenből a legjobbat kapja, még ha felesleges is.
Amúgy ha eltekintünk CPU-tól, akkor a kijelző felbontása miért csak ekkora? Lehet, hogy kötve van, de ha minden baromságot ki tudnak fejleszteni, akkor miért nem tudták megoldani, hogy nagyobb felbontású legyen? A RAM miért csak 1 giga? Senki ne jöjjön azzal, hogy ennyi is elég, mert ennyi pénzért legyen benne.

(#769) flesli válasza ZooLee (#767) üzenetére


flesli
tag

azon gondolkodtam, hogy egyébként alkatrésznek eladva ez is simán többet ér mint ahogy a kocsiknál. Szóval lehet egybe nem is olyan nagy buli eladni :)
Az alkatrészek tárolásához meg nem is kell sok hely.

(#770) mondomén válasza lowzor (#768) üzenetére


mondomén
őstag

Akkor nem a telefonnal van a baj, nem? Most gyorsan megnéztem, a lumiák (925, 1020) is hasonló paraméterekkel jönnek, ott sem raknak bele mindent csak azért, hogy legyen. Az ios-nek elég ennyi, hogy egy igazán jó felhasználói élményt biztosítson. Megduplázhatnák a dolgokat, de valószínű alig hozna javulást, így miért is tennék? Az apple már a kezdetek óta így csinálja, lassan hozzá lehetne szokni...

A kijelzőről meg már írtak itt. Egyrészt 4 colon semmi értelme nem lenne növelni a felbontást, tekintve, hogy miként szoktak növelni almáék (dupláznak). Másrészt meg tavaly hozták be az aktuálisat, nem fognak minden évben újat kiadni. Harmadrészt, ekkora házba nem is nagyon férne olyan akku ami üzemidő csökkenés nélkül kitudná szolgálni azt a hw-t amit a nagyobb felbontás megkövetelne. Majd mikor lesz nagyobb iphone, lesz nagyobb felbontás is.

(#771) ZooLee válasza lowzor (#768) üzenetére


ZooLee
őstag

de ha minden baromságot ki tudnak fejleszteni, akkor miért nem tudták megoldani, hogy nagyobb felbontású legyen? A RAM miért csak 1 giga? Senki ne jöjjön azzal, hogy ennyi is elég, mert ennyi pénzért legyen benne.

Kijelzőt: Minek 4"-ra nagyobb felbontás? Igazi haszna nem lesz, és csak a fogyasztása nőne meg drasztikusan, meg a sebesség csökkenne. Az 5" - FullHD egy óriási nagy parasztvakítás. A jelenlegi (1136x640) helyett meg HD-t (1280x720) alkalmazni fölösleges lenne, csak az alkalmazásparkot borítaná meg.
RAM: Mindek legyen benne több? Azért, hogy a specifikációnál azt lásd, hogy 1 helyett 2GB van benne? Nem lesz gyorsabb, jobb, semmi változást nem okozna... Komolyan gondolod, hogy csak azért, hogy "ennyi pénzért legyen benne több"???

Mondjuk az, hogy aki nem ellensége a saját pénzének, az elvárja, hogy 250k-ért mindenből a legjobbat kapja, még ha felesleges is.

Ne haragudj, de szerintem ez így butaság. Én nem mindenből a legjobbat akarom, hanem azt, hogy amit kapok, egészében a legjobb legyen! És nézd meg, hardverben messze nem az iPhone a legjobb (van sokkal többmagos processzor, sokkal több RAM, sokkal nagyobb méretű, sokkal nagyobb felbontású képernyő), mégis összességében jobb, mint egyes csúcsmodellek. (Ez mondjuk nagyon szubjektív, lehet vitatkozni, viszont az eladások azt mutatják, hogy még mindig a legkedveltebb a kategóriájában)
Ha annyira a specifikáció bűvöletében akarsz élni, akkor vedd meg az aktuális Samsung csúcsmodellt, de azért olvasgass a Samu fórumokban is előtte. Hiába fullozzák ki (jó közelítéssel) azért van ott is gond...
Viszont ha megnézed a WP telefonokat, ott sem a legjobb vasat tették bele, viszont ott is optimalizáltak, meg is van az eredménye, gyönyörűen fut a WP...

[ Szerkesztve ]

(#772) M3oH válasza Fryskitt (#762) üzenetére


M3oH
addikt

Lg L3 erősen belépő szint, nem igazán egy kategória a kettő :)

(#773) spawn21 válasza ZooLee (#771) üzenetére


spawn21
veterán

paraszt vakítás a fullhd? Melyik bolygóról származol?

iPhone 13p

(#774) madgie válasza spawn21 (#773) üzenetére


madgie
titán

Arról a bolygóról, ahol tavaly még bőszen állították a Nexus 7 userek, hogy 1280*800 7" méretben elég bármire.

...ezzel szemben 4"-on már a 720p is ciki.

(#775) ZooLee válasza spawn21 (#773) üzenetére


ZooLee
őstag

5"-on? Hát szerintem igen, teljesen fölösleges, annyival nem jobb, mint amennyivel többet fogyaszt és amennyivel több erőforrást igényel. (A retina iPad is szenved a nagy felbontástól, hiába szép a képe)
Egy max 5-6"-os telefonba a HD egy teljesen jó kompromisszum szerintem, de még a 7-10"-os tabletek is jól elvannak ezen a felbontáson.

(#776) lowzor válasza ZooLee (#771) üzenetére


lowzor
veterán

Én olyan típus vagyok, akit zavarna, hogy ennyi pénzért csak ez van benne, hiába elég, meg nem lenne értelme a többnek.
Amúgy nincs semmi bajom a telóval, leszámítva a kijelzőméretét és az árát, meg persze kisebb mértékben ezekkel a dolgokkal.

(#777) ZooLee válasza lowzor (#776) üzenetére


ZooLee
őstag

Ezért jó, hogy szabad a választás lehetősége :)

De igazán érdekelne, hogy akkor mi most az általad választott telefon ebben kategóriában, csak az érdekesség kedvéért :)

(#778) keIdor válasza ZooLee (#775) üzenetére


keIdor
titán

6"-on a 720p elég pixeles, 5"-ön sem lenne az igazi, ha megszokja az ember a jobbat.
iPhone 5 és HTC One-t használok az elmúlt néhány hónap óta és szebb a HTC képe. (468 PPI vs. 326 PPI)
Az meg hogy többet fogyaszt az biztos, csak nem tudni mennyivel, mert nem tudod lemérni, sehogy sem.
A két telefonnak az üzemideje közel azonos, tehát egyébként is teljesen mindegy emiatt melyik kijelző eszik többet.
Abban egyetértek, hogy 4"-be nem kell 2272x1280-as felbontás, de 5"-be és környékére mehet a 1080p.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#779) madgie válasza keIdor (#778) üzenetére


madgie
titán

Ördögi kör, nagy felbontás kell, nagyobb méret kell, akkor nagyobb akksi is kell... Isten hozott Tepsiföldén.

(#780) lowzor válasza ZooLee (#777) üzenetére


lowzor
veterán

A HTC One és az Xperia Z1 között vacilálnék.

(#779) madgie:

Egy tepsin szvsz sokkal nagyobb élmény netezni, filmezni, játszani. Attól, hogy valaki 150 centis és nem tudja kezelni, az egyéni szociális probléma.

(#781) ZooLee válasza keIdor (#778) üzenetére


ZooLee
őstag

Azt elhiszem, hogy szép, és hogy szebb, csak azzal nem értek egyet, hogy valóban kellene, vagy annyival több haszna lenne.
Az is látszik, hogy leginkább a farokméregetés elvén rakják bele ezeket a kijelzőket, mivel pl. a Samu is a két csúcs telefonba rakta csak bele, de pl. egy Galaxy S4 mini még csak HD-t sem kapott... És közben meg fossák ki a 13-15,6"-os laptopokat a 1366x768-as felbontással.

Szóval a tényleges értelmét nem látom FullHD-nak ilyen méretben. A 37"-os tévémben, még ott is elég a FullHD felbontás (igen, tudom, hogy más távolságból nézem)

Egy tepsin szvsz sokkal nagyobb élmény netezni, filmezni, játszani. Attól, hogy valaki 150 centis és nem tudja kezelni, az egyéni szociális probléma.

192 centi vagyok, 120 kiló, az eddig kipróbáltak közül még mindig a 4" esik a legjobban a mindennapi telefon használatra! :) Mondjuk a szemben ülő kolléganőm (na Ő tényleg 150 centis :) ) viszont S3-at használ, viccenesen szokott kinézni, mikor telefonál :)

[ Szerkesztve ]

(#782) lowzor válasza ZooLee (#781) üzenetére


lowzor
veterán

Az érdekes. Nekem már 4,3" után is nagyon kicsinek tűnt a 4".

(#784) lowzor válasza madgie (#783) üzenetére


lowzor
veterán

Ha főként telefonálni akarsz, akkor vegyél egy Siemens A35-öt.
Amúgy simán zsebre lehet rakni egy 5 colos telót is. Fül mellett sem néz ki hülyén, egyálalán. Max akkor, ha tényleg egy 150 centis ember használja.

(#785) madgie válasza lowzor (#784) üzenetére


madgie
titán

Figyi, itt van mellettem egy SGS3, cimborának Nexus 4, ne magyarázd meg légyszi, mennyire simán használható. Nem az. Egy kézzel nem éred át a kijelzőt, keresztben kitölti a zsebed, bénán néz ki, kényelmetlen... hadd legyen már saját véleményem amellett ,hogy másodszor vágod hozzám ezt a 150 centis dumát (aminek annyi értelme van, mintha azt mondanád, hogy ha nem tudsz úszni, ne mássz a fára, mert elüt a villamos)

(#786) Snoop-y válasza moleculez (#545) üzenetére


Snoop-y
veterán

Szivembol szoltal!
Szolgaltatomnal 2 ev huseggel lehet elhozni £41-ert havonta ( unlimited net 2000Min beszelgetes halon kivul,5000min halon belul, 5000sms )
Note 3 az £38 ugyanezzel a csomival

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#787) lowzor válasza madgie (#785) üzenetére


lowzor
veterán

Én átérem simán. Amúgy azért van 2 kezed, hogy használd is őket. Egy tabletet is eltudsz kezelgetni simán, nem? Ennyi áldozatot lazán megér, hogy nagyobb élmény legyen használni a telót.

(#788) madgie válasza lowzor (#787) üzenetére


madgie
titán

Egy telefon elsődlegesen telefon. Ne legyen tepsi, egy kézzel tudjam kezelni (ha kettővel akarom, akkor elfordítom), ne aszerint válasszak már autót, hogy mennyire jól szól benne a rádió. Netezni így is tudok, filmezni is, ha akarok.

Vagy másképp fogalmazok: sokan örülnek a nagy kijelzőnel, nagy betűknek, stb. De ne nekem, jól látónak kelljen már az olvasószemüveget nem hordókhoz alkalmazkodni. Én sem várom el egy étteremben, hogy minden laktózmentes legyen (csak mert én érzékeny vagyok rá).

Szigorúan szubjektív vélemény egy 170 magas fórumtárstól :)

(#789) flesli válasza madgie (#788) üzenetére


flesli
tag

De esetleg ha majd valamikor megnöveli az Iphone a méretét remélem már nem veszed meg.
Hisz még 3,5" volt addig az volt a szöveg, hogy nem kell ennél nagyobb.

(#790) lowzor válasza flesli (#789) üzenetére


lowzor
veterán

+1 :)
A fejemet tenném rá, hogy ha növelni fog az iphone, akkor egyből az lesz az ideális méret. Még akkor, ha bár nincs sok esélye, de egyszer 5"-osra nő.

3,5"-öt én már 3 éve is hurkának gondoltam. Most egyenesen röhelyes látni, épp egy 4S-ről nézek videót youtube-on.

[ Szerkesztve ]

(#791) madgie válasza flesli (#789) üzenetére


madgie
titán

Nem szeretnék 4"-nál nagyobb telefont. Ennek semmi köze az iPhone-hoz, Omnia 7-em volt előtte, méretben,anyaghasználatban imádtam azt a telefont (de a wp7 hülyeségei miatt eladtam).

(#792) ZooLee válasza lowzor (#787) üzenetére


ZooLee
őstag

Én átérem simán. Amúgy azért van 2 kezed, hogy használd is őket. Egy tabletet is eltudsz kezelgetni simán, nem? Ennyi áldozatot lazán megér, hogy nagyobb élmény legyen használni a telót.

Én is átérem, pörgetni is tudom az ujjaim között, de mégsem ez a lényeg, hanem az, hogy hogyan, mire használod. Ha Te otthon is, munkahelyen (suliban) is csak ezen netezel, nézel filmet, közösségiskedsz, akkor természetes, hogy jobb egy nagyobb kijelzős telefon. Én is csinálom ezeket, de csak kiegészítő jelleggel: gyorsan megnézek egy e-mailt, tolok egy bejelentkezést a 4square-re, ránézek a Twitterre. Viszont sokkal fontosabb, hogy egy kézzel is tudjam használni, és beleférjen az összes zsebembe.

Tehát attól, hogy kisebb, nem lesz rosszabb, mert ugyanazt meg tudod vele csinálni, ez csak egyéni preferencia kérdése, hogy neked melyik jön be!

Ha lesz nagyobb iPhone, akkor sem fog igazán érdekelni (hacsak nem marad meg az alapmérete ekkora, és valami egyéb trükkel növelik a méretét. Ha csak nagy iPhone lesz, akkor bajban leszek...

[ Szerkesztve ]

(#793) flesli válasza madgie (#791) üzenetére


flesli
tag

Én is igy gondoltam, hogy max 4" nál nem kell nagyobb amikor 3,5 et használtam, de lett egy note-om örököltem, nem feltétlen ilyet akartam, azóta viszont nem bánom. Zsebemben simán elfér, a buszon egy kézzel valóban nem egyszerű kezelni, bár lehet benne egy kezes használatot állitani. Azt sem mondom, hogy a következő telefonom a Note2, 3 lesz, lehet csak 4,7 -5 " col lesz, viszont mikor netezek munkába menet, vagy olvasok valamit, azért sokkal jobb, mint amilyen a 3,5 es volt.

(#794) madgie válasza flesli (#793) üzenetére


madgie
titán

Leírtam már: van tapasztalatom tepsikkel. Nem kellenek telefonnak, pont. 4.3" méretnél még rezeg a léc, felette szerintem inkább nevetséges (a nyakamat rá, hogy tíz év múlva úgy röhögünk rajta, mint a trapéznadrágon)

[ Szerkesztve ]

(#795) flesli válasza madgie (#794) üzenetére


flesli
tag

Ha az összecsukható kijelzőt megcsinálnák az lenne a tuti, akkor egy 3,5 4 " ost széthajtanál és happy lenne minden. addig viszont nem hiszem, hogy csökkennének a méretek, talán lassan majd megáll.

(#796) lowzor válasza madgie (#794) üzenetére


lowzor
veterán

Szerintem a 4"-on fog röhögni mindenki (bár már most is rengetegen). Ahogy telni fog az idő, egyre inkább vissza fog szorulni ez a méret a low end rétegbe. A legtöbben, akik az röfögik, hogy felesleges 4"-nál nagyobb előbb utóbb átszoknak és megváltoznak az igényeik.

(#797) SpongyaBob válasza madgie (#794) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Jövőre márpedig tuti, hogy jelentős méret növelés lesz Iphone háza táján is :)

#796) asdxv

Az utolsó mondatoddal tökéletesen egyetértek.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#798) madgie válasza madgie (#794) üzenetére


madgie
titán

... mondjuk nálam benne lehet a buliban az, hogy otthon van tablet, meg PC, munkahelyen dettó, a kettő között meg negyedóra a különbség. Miért kéne ezek mellett nagyképernyős telefon?

Rubbi: akkor majd szerzek egy 4S-t, vagy sima ötöst :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.