Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#802) Xero válasza Neck (#746) üzenetére


Xero
nagyúr

Tévedés. Az Apple az aktivált készülékeket számolja, nem a kiszállítottat.

(#803) gghrtz


gghrtz
őstag

Már várom azokat a híreket ahol iPhone 5S tulajoktól a mutatóujjukkal együtt lopták el a telefont ;] NO OFFENSE, de higgyétek el, annyi abszurd dolgot olvasok nap, mint nap, hogy simán elképzelhető a szituáció.

A FHD-t feleslegesnek tartóknak: Nézzétek meg egyszer böngészés közben mit tud a telefon.

(#805) Cyberpunk válasza gghrtz (#803) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem a felbontás a lényeg, ha nem a ppi. Jelenleg az Apple is tud az iPhone-ban 300 felettit produkálni. jobb a 400 persze, de csak akkor veszed észre, ha van mihez hasonlítanod.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#806) flesli válasza Cyberpunk (#805) üzenetére


flesli
tag

Ez tény az első okostelómnál tetszett a 320X480 nem tudom milyen ppi je volt már, egészen addig még nem láttam jobbat, szebbet. :)

(#807) BDave


BDave
őstag

Kis érdekesség: orral és banánhéjjal igen, paradicsommal nem lehet feloldani :D Videó

(#808) AMD Power


AMD Power
titán

Én nem fogom fikázni az 5s. Maga a design tetszik. Az új felület is bejön. Szerintem ha megtehetném lehet ,hogy vennék én is egyet.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#809) randras


randras
veterán

Az vajon miért van, hogy nagyobb érdeklődéssel olvastam a HTC Sedna tesztet, miután linkelte Bocha, mint az 5s-ét? Süt az egész írásból az unottság, és a semmitmondás, ezek jelképe lett nekem mára az Apple a mobilpiacon, éppen ezért ebből a szempontból kiváló az írás! :R

(#810) legiaap válasza randras (#809) üzenetére


legiaap
nagyúr

Tehát akkor szerinted unalmas a telefon, a rendszer meg maga az egész cég?
Akkor nézd meg a Samsung mit művel android fronton. Ha valami unalmas, na akkor az a cég az. Ráadásul eltipor mindenkit és ezzel unalmassá teszi azt az oldalt és fossa magából a szappantartó telefonokat eszetlenül.
Vagy nézd meg a WP fronton a Lumiákat. Elölről mindegyik ugyanúgy néz ki, ugyanaz a forma. Nekiálltak majmolni a Samsungot. Az Apple ugyanazt a formát kétszer játssza el lásd sima majd az S-es verziók

Ez a rendszer kiforrott és jól működik, hozza a tőle elvárt minőséget. Minek változtatni rajta?
Vagy álljon be a sorba és növelje a kamera pixelszámát eszetlenül?
Növelje a kijelzőt is ugyanúgy mint a Samsung?
Adjon ki Megát, minit, strapabírót, olcsót, közepes árut ugyanabból akkor jobb lesz neked?
Próbált valami újat mutatni a színes 5C-vel és mégis az 5S-t viszik jobban.
Ma akartam venni és sehol sem kaptam 5S-t, de 5C-ből minden színben kaphattam volna azonnal.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#812) randras válasza legiaap (#810) üzenetére


randras
veterán

Mind fos ;]

Hogy mi lenne a helyes út? Ne én mondjam már meg, nem az én munkám! :N Pár tipp: Rádió, NFC, jack csatlakozó felül, nagyobb akksi, kesztyűs kezelés, vezeték nélküli töltés. iTunes elhagyása (igen, ha a WP-nek sikerült, itt is sikerülhetne), sőt akár bővíthető tárhely, de már hallom is a gúnyos kacajt. :D

(#813) Cyberpunk válasza randras (#812) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát nem felelhet meg mindenki igényeinek. Rádió, NFC nem lesz soha, jack pont jó, hogy alul van, bár használat közben annyira nem. Nagyobb akku, ez azzal a szerény akkuval is jó üzemidőt tud produkálni, de persze nem vagyok a jó ellen, szerintem is lehetne. Kesztyűs kéz, vezeték nélküli töltés nem kizárt a jövőben. iTunes-t nem fogják elhagyni, de nincs vele különösebb problémám nekem. Tárhely bővítés nem volt és sosem lesz iPhone-nál, de a többi gyártónál is elhagyják manapság.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#814) legiaap válasza randras (#812) üzenetére


legiaap
nagyúr

Rádió: Hallgas online van egy pár
NFC: Ez jogos, bár nem hinném, hogy olyan sok ember használja ezt manapság és talán ezzel ők is tisztában vannak
jack csatlakozó felül: Én fejjel lefelé rakom bele a zsebembe így nekem tökéletes helyen van és elég sok ember ezzel így van
nagyobb akku: na ezzel már növekedne a méret is, bár én ezt már régóta ugatom, hogy valaki találjon ki nagyobb akkut úgy hogy ne növelje a méretet. Amúgy meg ezzel az akkuval jobban teljesít mint egy nagyobb akkuval felszerelt WP-s vagy androidos gép. Jobban bírja csajom 5-ös aémája, mint anno a Lumia 920-amé, pedig mind kettőt nyüstöltem.
kesztyűs kezelés: ven megoldás nekem bevállt
vezeték mentes töltés: ezt sosem értettem hogy miért jó, a vezetékmentes töltőnek is van vezetéke, ennyi erővel már be is lehet dugni egy kábelt a telefonba, ráadásul ha az ember játszik akkor közben már nem is tud tölteni, hacsak nem hozzá fogja a vezetékmentes cuccot a telóhoz
:D

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#815) Xero válasza randras (#812) üzenetére


Xero
nagyúr

Ebből nekem tudod mi kellene igazán? A felső jack, a kesztyűs kezelés és a bikább aksi.

Az iTunes-t én pl nagyon is szeretem, de én be is laktam rendesen 12 év alatt. Morcos lennék, ha vissza kellene állni kőkorszaki könyvtár struktúrás managelésre.

(#818) lowzor válasza legiaap (#810) üzenetére


lowzor
veterán

Az 5C-vel mi újat mutattak? Azzal is a nagyobb bevételszerzés a cél, mert eladhatják az 5-öt ugyanannyiért olcsóbb előállítottsággal (gagyibb anyaghasználat).

(#819) legiaap válasza lowzor (#818) üzenetére


legiaap
nagyúr

Eladhatják, de eddig mégsem úgy megy az eladása ahogy várták.
5S-t jobban viszik.
Ha előfizusan veszi az ember, akkor már inkább fizet egy kicsivel többet és kap egy 5S-t és ezt mutatják a mostani eladások is, de hátha beindul.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#821) lowzor válasza gghrtz (#803) üzenetére


lowzor
veterán

Halott szövettel elvileg nem működik :)

morgyi:

De Jobs-nak köszönhetik még ma is ezt a nagyszámú eladást, mert ő alakultatta ki a márkáról ezt az "instant get" képet akármennyiért sok embernél a jó marketingjével.

[ Szerkesztve ]

(#822) legiaap válasza lowzor (#821) üzenetére


legiaap
nagyúr

Na majd arra is jön egy videó.
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#823) Fryskitt válasza randras (#812) üzenetére


Fryskitt
addikt

Kitalálom, Lumiád van. :DD

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#824) flesli válasza legiaap (#810) üzenetére


flesli
tag

Az Iphone sem éppen változtat a formákon, az első meg a mostaniak között annyi a különbség, hogy kevesebb a lekerekités, kicsit szögletesebb.
A HTC változtaja a dizájnt folyamatosan.

(#825) legiaap válasza flesli (#824) üzenetére


legiaap
nagyúr

Azért van különbség.
Az első szappantartó formájú volt, fémes hátlappal.
A 3/3S ugyanaz a forma, de más anyagot használtak
A 4/4S teljesen más formát, meg más anyagot is kapott
Az 5/5S ugyanazt a formát kapta, mint az elődje csak megnyújtva de más anyagot használva.
Az 5C-nél kicsit új forma új anyagból.
Ezzel szemben egy Samsungnak még mindig biliműanyagot tolja, a Lumiák meg "puhább" polkarbonátot.
Amúgy meg ha ezek sem győznek meg akkor annyit mondok, hogy Apple-nél van 8 telefon a kezdetek óta, ami szerinted nem változott semmi, addig másoknál meg sem lehet számolni mennyi a hasonló.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#826) Cyberpunk válasza #32839680 (#817) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mert az Apple a BLE mellett foglal állást. Az pedig rivális technológia. [link]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#827) madgie válasza #32839680 (#816) üzenetére


madgie
titán

Nekem is Home gombbal felfelé van a zsebemben (hogy hamarabb kioldhassam, ha kell valamire), tehát ha zenét hallgatok ehhez képest fordítva kell zsebre tennem. Ilyen szempontból nekem jó (lenne) az újabbakon lent lévő jack csati.

(#828) flesli válasza legiaap (#825) üzenetére


flesli
tag

Nem azt mondtam, hogy semmit nem változott. De te írtad, hogy a Samu milyen unalmas, az apple dettó nem sok változás van a designba, nézd meg a HTC-t ott váltanak.Példa tegyél egymás mellé egy Desire-t meg egy One-t mindkettő prémium vagy az volt és három év, na tedd meg ezt almáéknál.
"Az 5/5S ugyanazt a formát kapta, mint az elődje csak megnyújtva de más anyagot használva." - Szóval a megnyújtás is számit, akkor a Samu mindig más telót ad ki.
5C Polikarbonát, Samu biliműanyag aminek a neve Polikarbonát, egyébként mind a kettő műanyag.
De tudom nyilván az Apple minőségibb, és jobb, mert az apple nem szarja telibe a vásárlóit, és azt szeretné, hogy nekik legyen jó ne a részvényeseknek, éppen ezért idén már két telefont is kiadott, hogy lehessen válogatni.

(#829) lowzor válasza legiaap (#825) üzenetére


lowzor
veterán

3 évente minimálisan új design-t kihozni azért gondolom nem nehéz. Amúgy a 2G és a 3G\3GS között formára elég minimális változás volt, az is hátrányára.

Zsebbe nyúláskor amúgy nem könnyű véletlenül feloldani a telót az ujjlenyomat olvasóval?

[ Szerkesztve ]

(#830) Cyberpunk válasza flesli (#828) üzenetére


Cyberpunk
félisten

i4/S meg i5 között más is változott nem csak annyi, hogy megnyúlott. Más hangszórórács, lightning csatlakozó, jack alulra került, előlapi kamera középre került a hangszórónyílás fölé. Üveg hátlapot felváltotta az alumínium. Kb ennyi a külső jegyeket ami érintette, és a színezés is eltért. Az 5S az egy S szériás modell. Az elődökből 3GS, 4S sejthető volt, hogy ez sem fog nagyon változni az elődjéhez képest kinézetileg.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#831) legiaap válasza lowzor (#829) üzenetére


legiaap
nagyúr

Még nincs ilyen telefonom, de ahhoz előbb meg kell nyomni a gombot és rajta hagyni az ujjad. Szóval szerintem nem.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#832) mondomén válasza legiaap (#831) üzenetére


mondomén
őstag

Nem kell megnyomni, csak rajta tartani picit.

[ Szerkesztve ]

(#833) legiaap válasza mondomén (#832) üzenetére


legiaap
nagyúr

Press the Home button once to wake iPhone 5s and keep your finger lightly on the Home button.
forrás

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#834) mondomén válasza legiaap (#833) üzenetére


mondomén
őstag

Upsz, tényleg. Akkor rosszul emlékeztem.

(#835) Sn00k


Sn00k
veterán

Nekem nexus 4-em volt, mikor gondoltam egyet és a sokak által dicsért iPhonet megvettem (i5), mely életem első apple telefonja volt. Nem mondom volt pár mérges órám az új OS miatt + itunes, de aztán simán alkalmazkodtam és nagyon megszerettem. Most is köszönöm a segítőkész fórum társaknak, főleg nord_, Xero kollégáknak a tartalmas segítség nyújtást:). Igazából azért is váltottam , mert korábbi droidos telóim tényleg sok bosszúságot okoztak + egyre jobban idegesítettek a mikró lagok is.
Tény az ios-nél , ilyennel nem találkoztam, majd egyszer kalandozva az app storeban találtam egy gamet kingdom rush és mivel korábban nem játszottam telon , ezt a gamet kipróbálva kedvet kaptam hozzá. A baj ekkor jött, mert nekem pl a szemem elég rendesen kikészült a 4' kijelzőn. Nos, ekkor jöttem rá , hogy igazából kicsi ez a kijelző és ezt egyre jobban éreztem a netezésnél is. Egyik-napról a másikra pixel hibás lett a telefonom , ekkor döntöttem el, ha elviszem és kicserélik, akkor el is fogom adni, és veszek egy nagyobb kijelzős telót. Ez így is lett, bár meg kell mondjam kissé csalódott voltam, mert az andrássy úti üzletben ki is cserélték, de sajnos nem voltam elég körül tekintő, nem néztem át rendesen a kapott telefont, amit egyébként egy nejlon bugyiban kaptam, mert otthon jobban szemügyre véve felfedeztem az oldalán elég csúnya kopásokat, de mivel már úgy voltam vele tök mindegy, mert eladom a telefont , ezért már nem vittem vissza az üzletbe, DE tény, ez elég nagy csalódás volt számomra!
Jó tanácsként, bár lehet csak én voltam , ilyen pancser, de , aki beviszi a telefonját és ott hagyja, miután vissza kapja jól nézze át...

Galaxy S4-et vettem i5 után, azt használom most is, szerencsére a korábbi gyermek betegségek , amivel én találkoztam: újraindulás, mikor beszélek valakivel megszakadt a vonal, lefagyott a telefon, stb.. már ezekkel legalább nem találkozom, gondolom ez betudható a droid rendszer folyamatos fejlődésének is.

Egy szóval én nagyon örülnék, ha jövőre kijönne egy 5' iPhone, mert szinte biztos , hogy vissza venném, de egyelőre nekem ez a kijelző sajnos kicsi :/

A teszt jó lett! Grat érte!

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#836) lowzor válasza Sn00k (#835) üzenetére


lowzor
veterán

Hol találkoztok ti mikrolaggal ilyen kaliberű telóknál, mint a Nexus 4? :F Lehet, hogy én vagyok vak, de én nem fedezem fel.

(#837) Cyberpunk válasza lowzor (#836) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Pedig a jelenség adott, a probléma nálad keresendő. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#838) flesli válasza Cyberpunk (#837) üzenetére


flesli
tag

Szerintem is elő szokott fordulni, hogy megakad, de ne tegyetek úgy mintha még az életben egy iphone nem akadt volna meg nem fagyott volna ki stb.
Szomszédom Iphone-ja múltkor úgy laggolt, hogy Androidon ilyen durván még soha nem láttam, csak restart után állt helyre, pedig vagy 5 percet hagytuk gondolkodni. :)

Nyilván könnyebb az apple dolga "egy " hardver egy szoftver, és nem is mondom, hogy rossz, de nem hibátlan.
Például most az IOS7 miatt a régebbi táblák, meg telók problémája.

(#839) Cyberpunk válasza flesli (#838) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én nem is állítottam ilyet. Dalvik VM, amíg nem írják át alapjaitól a droidot, addig laggolni fog. Egyébként az enyém még nem laggolt, meg nem is fagyott. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#840) lowzor válasza Cyberpunk (#839) üzenetére


lowzor
veterán

Amúgy nálam sem a Droid, mióta 4.1.2-t használok. De biztos nálam van a hiba :D

(#845) Sn00k válasza lowzor (#836) üzenetére


Sn00k
veterán

A nexus 4-el nem volt különösebb gondom , a korábbi telóimra gondoltam, bár lehet nem fogalmaztam egyértelműen. Ezeknél a telóimnál inkább én azt gondolom az android kiforratlansága lehetett inkább a gond a 2... és 3... verziók.

Nekem az IOS sokkal smoothossabb érzés volt használni, és egyszer sem fagyott le, a 3 hónap alatt míg használtam! Viszont tény és személyes tapasztalat, hogy 4... -tól az android is teljesen jól muzsikál számomra. :K

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#846) joey04 válasza lowzor (#836) üzenetére


joey04
titán

sok helyen van pedig. olyan mint iphone-on a spotlight röccenése. csak droidon gyakrabb.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#850) Cyberpunk válasza #32839680 (#849) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Amire kell arra a BLE is megteszi. NFC sem egy nagy cucc, ha azt vesszük.;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.