Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Bocha válasza nord_ (#48) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Köszönöm, nagyon korrekt a hozzászólásod! :R

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#52) Bocha válasza mazsi1911 (#39) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Örömmel, de valamelyikőtök tényleg mutathatna egy hiteles mérést, hogy miben nyilvánul meg a kétszeres növekedés, meg ilyesmi! :R

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#53) Bog válasza nord_ (#48) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Én is ki tudom cserélni az ikeás LACK asztalomat dióbarnáról feketére. De attól még nem jobb :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#54) Wajk válasza sanyijedi (#38) üzenetére


Wajk
addikt

már bocs, de ez egy elég bunkó hozzáállás, mintha akkor senki lenne valaki ha olcsó telója van :U

mellesleg ha én tesztelnék állandóan top készülékeket én nem tartanék magamnak +1-et.
Úgyis alig lenne rá idő, szerintem :N

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#55) Zolik válasza mazsi1911 (#41) üzenetére


Zolik
senior tag

Nem az én szemem, senkié nem érzékeli már a gyorsabb frame ratet 30 felett. Több ember is rosszul lett a HFR filmek közbe, nem véletlen hogy rendszer is csúfos bukás.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#56) ZooLee válasza Zolik (#43) üzenetére


ZooLee
őstag

- 5c nem olcsó, olcsóbb iphone. el lett mondva hogy ezzel alapvetően kínába akarnak betörni, az eu piacot már elég jól lefedték.

Aha, és ki mondta, hogy olcsó vagy olcsóbb lesz? Mert az nem az Apple volt...

- Az S4 kezdeti ára max az első pár hétre volt igaz, mikor bejöttek a szolgáltatókhoz már bőven 200k alatt volt.

Akkor te már tudod, hogy mennyi lesz a szolgáltatóknál? Most pont az "első pár hétnél" tartunk.

Az hogy a gsm boltok arany árba mérik ilyenkor a telókat, nem összehasonlítási alap. Az pedig 101% hogy mire itthon is megjelenik hivatalosan decemberbe addig tartani fogja ezt az árat az 5S!

Pont te vagy az, aki a mostani GSM boltos árat készpénznek vetted Tehát S4 esetében ne vegyük figyelembe a GSM boltos árat, de az iPhone esetében meg igen?

Ugyanmár, kicsit objektívebben...

(#45) lmisi: Ezzel az árral kezd versenyképtelen lenni az alma USA-n kívül és még ott is nagy gondban lenne ha nem lennének az ottani mesés szolgáltatói ártámogatások.

Hm, hogy is volt azzal a ~9 millió első hétvégén eladott készülékkel? Soha rosszabb versenyképtelenséget...

[ Szerkesztve ]

(#57) Coq


Coq
aktív tag

Jó teszt!

De bármennyire is dícsérik, én soha nem adnék ennyi pénzt egy telefonért...

(#58) Kriza válasza Zolik (#19) üzenetére


Kriza
őstag

Biztos nagy szempont volt az almánál az árképzés során a magyarországi átlagfizetés.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#59) sixpak


sixpak
nagyúr

Talán jövőre beállnak a sorba (végére) és lesz végre emberi méretű készülékük, értsd: 5"+.
Addig felejtős, pedig más baj nincs vele, csak a méret.
De bízok benn, hogy legközelebb már belátják és promózzák is, természetesen világelsőként, hogy az 5" a tökéletes méret.
Akkor viszont váltok androidról, szembe köpve önmagam.:-)
Várom....

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#60) mazsi1911 válasza Bocha (#52) üzenetére


mazsi1911
aktív tag

Nem tudom mennyire hiteles, olvasd el, ha akarod.:

http://daringfireball.net/linked/2013/09/12/samsung-64

@zolik, en biza szeretek 60fps-el jatszani, 30-on meg boven akad az en szememnek.

(#61) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

"... de azért a műanyag alternatíva helyett lehet, hogy egy kicsit nagyobb telefont kellett volna piacra dobni ..."
Mintha csak én írtam volna. Ez az 5c szerintem oltári hiba volt, és nagy bukó lesz. Az 5s OK, de mellé kellett volna egy nagyobb (mondjuk 4,5"-es nagytesó, hogy jobban lefedjék az igényeket)

(#62) Zolik válasza ZooLee (#56) üzenetére


Zolik
senior tag

- Mi volt előbb a tyúk vagy a tojás, már senki nem emlékszik ki kezdte el nyomni az olcsó iphone dumát. Kell nekik a kínai piac, oda meg olcsóbb teló kell. Ennyi
- Nem kell hozzá nagy ész, hogy nyilván olcsóbb lesz akár a T-nél vagy a Vodánál mint a gsm boltokba és nem 10%-al.
- Az S4 megjelenés után pár héttel mindenhol kapható volt a szolgáltatóknál (Tnél volt pl előrendelés is). Az hogy a sufni gsm behozatott pár db-ot koreából, nem összehasonlítási alap, míg az 5s pedig 3 hónap mire megjelenik itthon, addig marad a gsm boltos ár.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#63) ZooLee válasza sixpak (#59) üzenetére


ZooLee
őstag

Talán jövőre beállnak a sorba (végére) és lesz végre emberi méretű készülékük, értsd: 5"+.

Hát, remélem, hogy nem, és valahol jogos is, mert sok ember csak azért vesz iPhone-t, mert pl. Androidosból nem kap "emberi" méretű csúcskategóriás telefont. Mert az 5"+ az vagy nem emberi vagy nem telefon. (Multimédiás eszköznek tökéletes, de telefonnak, minimum necces...)

(#65) szucsy89: 64 bitnek majd a jövőben lesz értelme, 4 giga ram felett. Addig csak parasztvakítás, amit ahogy látom nagyon sokan be is nyaltak.

Olvasd el még egyszer a tesztet, meg Abu cikkét is, messze nem csak a memóriacímzés miatt van/lesz értelme.

[ Szerkesztve ]

(#64) Sn00k


Sn00k
veterán

Mindig is szépek voltak számomra az iphonok. Mondjuk a 240 k az nem semmi ár, de akik eddig megvették, ezután is megfogják venni, ha 300k lenne, is megvennék:).
Az ujjlenyomat leolvasónak, mennyi idő kell , hogy beengedje a usert a rendszerbe, mennyit kell várni ?

3njoy the Lif3

(#65) szucsy89


szucsy89
tag

64 bitnek majd a jövőben lesz értelme, 4 giga ram felett. Addig csak parasztvakítás, amit ahogy látom nagyon sokan be is nyaltak.

kis off: ki milyen telefont használ a szerkesztőségben? milyen az Android - Apple arány?

(#66) Wajk válasza Sn00k (#64) üzenetére


Wajk
addikt

ahogy láttam videókon, baromi gyors :K
kb 1s

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#67) mazsi1911 válasza mazsi1911 (#60) üzenetére


mazsi1911
aktív tag

Itt egy hoszabb, jobban leirt. A daringfireballos nyilvan rovid volt az igazamhoz.

http://technet.microsoft.com/en-us/library/dd630755(v=office.12).aspx

Ez gondolom eleg hiteles. En leginkabb a titkositasra es vedelemre celzok. Kivancsi vagyok mikor nyomjak majd fel a JB-elok ezt a procit.

(#69) Zolik válasza mazsi1911 (#60) üzenetére


Zolik
senior tag

Szar neked, hogy 30 fps-en akad a szemednek egy game. De legyen 40 vagy 50 fps. Az is bőven több mint elég. Visszatérve, még mindig nem mondott senki semmit arra, hogy miben 2x gyorsabb az 5s?

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#70) Csapoati válasza Воланд (#33) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Hat, azert a szolgaltatoknal sem epp 2 liter benzin araert adjak. :) De igazad van amugy.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#72) Peterson_ válasza NyalokAA (#37) üzenetére


Peterson_
addikt

Most komolyan, neked kell egy ilyen kulcsszó más által leírva?:U
Olvasás után csak el tudja dönteni az ember.

Amúgy köszi a tesztet, szerintem nagyjából korrekt értékelést kapott.
Remélem a vérpistik sírására sem lesz agyonhelyesbítve.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#73) Malachi válasza lmisi (#45) üzenetére


Malachi
addikt

hála égnek! addig jó, amíg így marad, maradjon is. a világon semmi szükség harcra. az árral kapcsolatban nincs igazad, az egész világon (fejlett nyugat, Kína, ezek a fő piacok) viszik így is, rekordot dönt majd idén is.

jó telefon, de még akkor sem váltanék 4s-ről, ha nálunk megfizethető lenne. 4-ről már igen, az már kicsit köhög. illetve ha váltanék, akkor beérném egy használt, de még garis 5-össel, 130 körüli áron.

[ Szerkesztve ]

(#74) mazsi1911 válasza Zolik (#69) üzenetére


mazsi1911
aktív tag

50ben siman kiegyezek! A masik kerdesedre pedig az elobb irtam;)

(#75) Pacee87 válasza sixpak (#59) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Én meg pont Android fronton várok már egy emberi méretű (értsd: 4-4,3") és erős vasra (2GB RAM + 4 mag) és biztosan nem adnék ki egy vagyont ezért a korlátokkal teli valamiért. De hát ízlések és pofonok... Ettől szép az élet!

Ja, és volt már a kezemben... (mielőtt ezzel jönne valamelyik okos fanatikus)

(#76) sanyijedi válasza Bog (#44) üzenetére


sanyijedi
őstag

semmi "bajom" nincs. azt hittem van több készülék nálatok, múltkor is volt még S4 bőven tesztelés után, ileltve kaptatok már sony-t hosszabb időre amit "sajátként" használtatok.. ennyi. nincs, értettem elsőre is.

(#54) Wajk:
nem bunkó hozzáállás, egyáltalán nem erről van szó.

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#77) M3oH


M3oH
addikt

Gyönyörű és jó készülék, mint mindig. De nekem ez drága, mint mindig :) Jól elvagyok én a 40ezres kis kínai droidommal. Nekem az az életérzés :P

(#78) Bog válasza sanyijedi (#76) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Természetesen néha maradnak hosszabb távra is a telefonok. De gondolom azért annyit feltételezel rólunk, hogy ha hever egy Z Ultra a szekrényben, akkor azért rámérünk :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#79) NyalokAA válasza Peterson_ (#72) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Most komolyan kíváncsi lehetek a tesztíró véleményére , ha már azzal kezdte a cikket , hogy a végén megmondjuk érdemes e váltani :)

(#80) hemaka


hemaka
nagyúr

Jo cucc lett, varom mar nagyon mikor tudom lecserelni a mostani i4-em. A legnagyobb baj, hogy nincs ertelmes elofizus csomag, nevetseges arakkal szuperalnak. En anno ezt 110k-ert vettem 6k-s elofizuval. Most beneztem a voda oldalara, hat eleg nagyra nyiltak a pupillaim az arak lattan. :D

(#82) sanyijedi válasza Bog (#78) üzenetére


sanyijedi
őstag

na jó. megbocsátok! :DD :R (csak ilyen költői kérdés/hozzászólás volt. nem b*ogatás, ez természetes!!)
amúgy a teszt jó, és nem elfogult ez kifejezetten tetszik.

(#86) BDave
én sem szerencsére.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#83) Bocha válasza mazsi1911 (#60) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Ne haragudj, de ez egy blogbejegyzés, ahol az AMD egykori vezérigazgatójának a véleményével kapcsolatban annyit ír a blogger, hogy "ez hülyeség, mert a 64 bit tényleges sebességbeli előrelépést hoz". Ez nem hiteles.

Ne felejtsétek el, hogy a 32 bit -> 64 bit átállás a számítógépeknél már lezajlott, tudjuk az eredményt, itt sem lesz máshogy csak azért, mert az Apple azt mondja (igaz, mobilon most könnyebb a helyzet, mert PC-n anno a 64 bit egy teljesen ismeretlen terep volt, most már nem az). A 3+3 kiszámítása 64 biten is ugyanannyi ideig tart, mint 32 biten. Ettől függetlenül vannak estek, amikor komoly előnye van a 64 bitnek, de ezt mi a témában nálunk sokkal jártasabb és elismertebb prohardveres kollégáinkkal együtt úgy gondoljuk, hogy 1-2 évig még nem fogják nagyon kihasználni, mert tényleges előrelépés akkor jön majd, ha egy alkalmazásnak 4 GB-nál több memóriára lesz szüksége. Persze lehet keresni példákat, ahol a 64 jobb és gyorsabb annak köszönhetően, hogy a fejlesztők hasznosítják a többletregisztereket, de attól még nem ez lesz a jellemző.

Ezt tessék elolvasni.

[ Szerkesztve ]

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#84) gpek


gpek
tag

Az iPhone szerintem olyan mint anno a Nokia volt. Ami benne van és tudja, azt baromi kézenfekvően és megbízhatóan tudja. Viszont pl. a Nokia még 2006-ban is adott ki olyan közép kat. készüléket, amiben nem volt BT, ugyan ezt érzem itt is.
Ezt már rá tudom dugni bármilyen PC-re és meghajtóként tudom használni? Vagy végre átlehet küldeni már mindenféle tartalmat is BT-on? Egy okostelefon felhasználói lehetősége nem merül ki az Apple által megbízhatóan kezelt funkciókörnél.
Ezeket a tesztből is hiányolom. Úgy látom csak arról esik szó amit határozottan tud a készülék, viszont az i5 is tudta...

[ Szerkesztve ]

Gpek

(#85) ZooLee válasza Zolik (#62) üzenetére


ZooLee
őstag

- Mi volt előbb a tyúk vagy a tojás, már senki nem emlékszik ki kezdte el nyomni az olcsó iphone dumát. Kell nekik a kínai piac, oda meg olcsóbb teló kell. Ennyi

Dehogynem, visszaolvashatsz, az Apple soha nem mondta, hogy olcsó(bb) telefont csinál, csak az "okos" elemzők és "szak"portálok várták a megváltást.
Az érvelésed ott hibázik, hogy nem lett olcsóbb az 5c, mint az 5-ös volt, tehát nem ez kell a kínai piacra - legalábbis az Apple szerint.
Szerintem jó húzás volt az olcsóbb telefon helyett változatosabb/más kivitelű telefont kiadni, de majd az eladások megmutatják, hogy tényleg így van-e. (Egyelőre nagyon úgy tűnik, hogy igen)

- Az S4 megjelenés után pár héttel mindenhol kapható volt a szolgáltatóknál (Tnél volt pl előrendelés is). Az hogy a sufni gsm behozatott pár db-ot koreából, nem összehasonlítási alap, míg az 5s pedig 3 hónap mire megjelenik itthon, addig marad a gsm boltos ár.

Pont ezt mondom, hogy mégis te akarod úgy összehasonlítani, hogy a mostani GSM boltos árat hasonlítod a a szolgáltatós árhoz. (Az, hogy most így indul a forgalmazás, az pech, tavaly azonnal lehetett kapni nálunk is, meg még 21 országban, akik most szintén kimaradtak a szórásból)

(#86) BDave válasza sanyijedi (#82) üzenetére


BDave
őstag

Én a MA-n még soha nem olvastam elfogult tesztet!

(#87) Destructo


Destructo
aktív tag

Nem rossz a készülék, iPhone 4 ről már ideje lenne váltani.Árban hajmeresztő :Y

Köszi a remek cikket! :)

(#88) Lirion


Lirion
addikt

Nekem csak a kamera rész tesztjével van problémám, mert azért egy ilyen olajfestmény minőségre azt írni, hogy csak azért nem a legjobb, mert létezik nokia pureview telefon, szerintem nagyon erős.. Ennél még a korábbi iphone-ok is jobbat lőttek, itt simán visszalépés történt, nem fejlődés...

(#89) Воланд válasza Csapoati (#70) üzenetére


Воланд
titán

ne a hazaiakbol indulj ki. ;)

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#90) mazsi1911 válasza Bocha (#83) üzenetére


mazsi1911
aktív tag

Igen, pont ezen valaszt varvan irtam a masodik kommentet is, ahol mar az MS ir az elonyokrol.

(#91) ZooLee válasza gpek (#84) üzenetére


ZooLee
őstag

Ezt már rá tudom dugni bármilyen PC-re és meghajtóként tudom használni? Vagy végre átlehet küldeni már mindenféle tartalmat is BT-on?
Ezeket a tesztből is hiányolom. Úgy látom csak arról esik szó amit határozottan tud a készülék, viszont az i5 is tudta...
Mivel egy okostelefon felhasználói lehetősége nem merül ki az Apple által megbízhatóan kezelt funkciókörnél.

Ne haragudj, de olyan vagy, mint a Nokia 2006-ban. Nálad egy okostelefonban ezek a legfontosabb paraméterek 2013-ban? Amikor a nagysebességű szélessávot, közösségi szolgáltatásokat és felhő alapú szolgáltatásokat igyekszik mindenki nyomni (és használni?)

(#92) Lirion válasza Zolik (#69) üzenetére


Lirion
addikt

A 2x gyorsabb teljesítmény arra lesz jó, hogy még jobb grafikával tudnak rá játékokat írni, ami még több pénzt hoz majd a gyártóknak és az alma boltjának, mert a sok júzer úgyis megveszi a legszebb és legújabb csodajátékokat.
Emellett nyilván jót tesz az erősebb teljesítmény a mindennapi használatnak is, ami majd abban mutatkozhat meg, hogy kevesebb a lassulás, várakozás, stb..

(#93) Ádám16


Ádám16
addikt

Mindig is tetszettek a iPhone-ok, csak az áruk nem. Az i4s kezd például most számomra elfogadható áron lenni függetlenül, de szerintem az iOS8-nál újabb rendszert nem fog kapni, én pedig hosszabb távra szoktam telefont venni.
Ráadásul ezek értékállók is, így nem "érdemes" annyira várni rá, viszont ennyi pénzt kiadni egy telefonért... meghagyom a tehetőseknek. :)

(#94) Csapoati válasza Воланд (#89) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ezert irtam az elso itteni hsz-emben, hogy kulfoldon ez nem akkora szam, korrekt alternativa.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#95) rAY.BAN


rAY.BAN
tag

Kit értetek hogy "átlagos használat mellett"?
Nekem az iPhone 4-em már 2 és fél éves, mégis bírja 1 hétig átlagos használat mellett. Újkorában 2 hétig is bírta probléma nélkül.

(#96) gpek válasza ZooLee (#91) üzenetére


gpek
tag

Már ne haragudj de figyeld már meg +1* mit írtam és ne személyeskedj!
Ezek hozzá tartoznak egy okostelefonhoz nem a legfontosabbak de kellenek!

Gpek

(#97) nord_ válasza Userlook (#68) üzenetére


nord_
veterán

fan? :F
Elég régen kinőttem a tinikorból... utoljára talán akkor rajongtam valamiért. Semmi olyasmit nem írtam, ami ne ténybeli, hanem érzelmi indíttatású lett volna.

(#98) Zolik válasza Lirion (#92) üzenetére


Zolik
senior tag

Hát erre csak azt tudnám mondani, hogy tényleg komoly játékokkal akarnék játszani vennék egy atomerőmű pc-t vagy egy ps4-et. Nem pedig telón bohóckodnék. Úgyan úgy le fogja szívni az akksit 3-4 óra játékkal a teló. Ez nem érv arra, hogy miért jobb hogy 2 gyorsabb. Amit te írsz az az userek kevesebb mint fele fogja kihasználni. Aki nem munkára/napi használatra veszi, agy csak azért vesz 5s-t hogy legyen mint kitenni az asztalra a sznob klubba.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#99) MCBASSTION


MCBASSTION
aktív tag

azon gondolkodtam, h milyen gyors lenne ez mindenfele animaciok nelkul, csak siman kirakna a kepernyore a kovi menut... :U :U

windows7sins.org

(#100) mazsi1911


mazsi1911
aktív tag

Akit erdekel meg esetleg a 32-64bit, itt egy rendes merce, Anandtech.:

http://www.anandtech.com/show/7335/the-iphone-5s-review/4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.