Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) tDr1v3r válasza Zolik (#595) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Az mindegy, hivatalosan olyan körül lesz majd az ára... a mostanit felesleges odaírni, már csak azért is mert durván lehúzás.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#602) Lanash


Lanash
aktív tag

Hali!

Szerintetek érdemes most beruházni egy I5-re, vagy inkább várjak, amíg megjelenik az I5s itthon? (Fontos szempont, hogy a 250.000 Ft-os érzelmi határt ne lépje át a készülék ára)

(#603) Hegasus válasza Parallaxis (#596) üzenetére


Hegasus
senior tag

(a kártékony trójai, malware és egyéb megoldásokról nem is beszélve, ami iOS-re nem igazán jellemző).

nana! azt ne felejtsd el, hogy androidon is csak az nyeli be ezeket, aki olyan gerinctelen féreg, hogy ingyenesen össze warezolja az alkalmazásokat... (meg aki 1 napos "nude pokert" tölt le a play-ből, de azt másnapra törlik is)
ha az ios-en is ilyen egyszerű lenne a gerincteleneknek warezolnia, akkor az a rendszer is olyan férges lenne, mint a két hetes döglött ló. (természetesen csak a warezolós féregnek, ahogy androidon is)
mellesleg én jobban bízok az androidban és alkalmazásaiban, mert akár még egy programmal le is tilthatom, hogy melyik alkalmazás mihez férjen hozzá. ;)
ha már off legyen kövér: egy kis olvasni való a biztonságról, és egy hozzáértőbb véleménye

A lényeg, hogy mindkét rendszer önmagában nagyon jó biztonságot nyújt, de a gyengéiket külső alkalmazások adják meg.

[ Szerkesztve ]

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#604) mondomén válasza Lanash (#602) üzenetére


mondomén
őstag

Ha tudsz rá ennyit költeni, akkor érdemes várni. 250 már csak nem lépi át.

(#605) mark77


mark77
tag

Amíg kettesével veszik az árcédulától, korosztálytól függetlenül addig nem drága.
Akinek Apple telsfonja van az esküszik rá, igaz nem feltöltőkártyával használja.

Cannibal Corpse

(#606) Parallaxis válasza Hegasus (#603) üzenetére


Parallaxis
addikt

nana! azt ne felejtsd el, hogy androidon is csak az nyeli be ezeket, aki olyan gerinctelen féreg, hogy ingyenesen össze warezolja az alkalmazásokat...

No ez az amit nem szabad komolyan elhinni!
Nálam már nem egy esetben riasztott az AVG a Paly-ből való letöltés után, hogy malware-t tartalmaz az adott app.
A felmérések szerint is 40-50 ezer alkalmazás van a Play-en amit nem egészen egészséges használni.

(#607) Robertoq válasza Parallaxis (#596) üzenetére


Robertoq
őstag

Ugye nem gondolod komolyan, hogy a Google nem tesztelteti le a rendszerét kiadás előtt? Pont ugyanúgy van bétateszt több tízezer fejlesztővel és belsős emberkével, mint iOS-en.
Nem azt mondtam, hogy nincs, de iOS-hez nagyságrendekkel több. Sose olvastam olyat, hogy elérhető az Androd x.y verzió béta 1 a fejlesztőknek. És ez még csak a stock android, a gyártó által módosított Androidod hány ember teszteli le vajon.

Mulitask:
ez a lényeg, hogy az iOS jobban bánik az erőforrással, ezért elég neki gyengébb vas is, cserébe nincs akkor átjárás az appok között, multiwindow sem. Nem mondom, hogy ezek döntő tényezőek, de markáns különbség a két rendszer között.

billentyűzet:
dehát pont az a lényeg, hogy nem kell gépelni. :) swype nagyon jó aránnyal javít, ha nem találod el az adott betűt húzás közben:
Swype Versus iPhone
4 évvel ezelőtti videó!!! több oldalnyi szöveg begépelésekor mennyi időt jelentene...

Az éremnek két oldala van, baj, mert maga a rendszer kevésbé bővíthető ki (max jb után), de előny, mert nem is lehet szétcseszni a rendszert egy ilyen jellegű hibás alkalmazással, ami viszont Androidon nem túl nehéz (a kártékony trójai, malware és egyéb megoldásokról nem is beszélve, ami iOS-re nem igazán jellemző).
Sem a swype billentyűzettel, sem a Nova launcherrel nem csesztem szét a rendszert, sőt!
Androidra kártékony 9x%-ban wrezből jön és nem a playből. Aki olyan meg is érdemli... Plusz nézni kellene mihez fér hozzá az app.
AppStore se tökéletes: Apple: lopják a telefonkönyved, Hamis Camera+ alkalmazás az AppStore-ban

(#608) Hegasus válasza Parallaxis (#606) üzenetére


Hegasus
senior tag

nah de akkor is ha netán kifogsz egy ilyen alkalmazást (ami néhány napos lehet), akkor is látod az engedélyeket, és te adod meg neki, hogy mondjuk egy "angry birds tips and tricks" telefonhívásokat akar kezdeményezni...
a feljebb linkelt leírásban benne van, hogy nem a fejlesztő adja meg az engedélyeket, hanem maga a rendszer nézi meg, hogy mihez akar hozzá férni a program, ergo olyan nincs, hogy elrejti a telefonhívás engedélyt a fejlesztő, és ugyanez a helyzet a nem play-ből származó alkalmazásokkal is, azoknál is szépen felsorolja a rendszer mihez akar hozzáférni a program, aztán ha te megadod, akkor az már nem a rendszer hibája ;)

[ Szerkesztve ]

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#611) dreamdancer válasza Robertoq (#607) üzenetére


dreamdancer
őstag

Az igaz, hogy minden store-ban vannak átverős appok, amik nem tudják az ígért funkciókat, láttam ilyet WP Marketen meg App Store-ban is. Maleware-ről viszont még sose hallottam, mármint ezekből való letötltés esetén. A Play-en azért tudtommal elő-előfordul ez is, ha nem is gyakran, a dolgot pedig tovább bonyolítják a gyártók áruházai és a többi hely, ahol viszont tényleg bármivel találkozik az ember, a júzerek 90%-a pedig minden, csak nem óvatos vagy hozzáértő.

Nem a lényeg a fontos.

(#613) DrDr.


DrDr.
csendes tag

Amúgy arra kiváncsi leszek, hogy lesz e valami überzseni aki kitalál a slo-mo-hoz valami zsíros alkalmazást.

(#614) joey04 válasza Lotusomega (#582) üzenetére


joey04
titán

Nem törték fel továbbra sem.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#615) JulWCZar válasza vipnolf (#581) üzenetére


JulWCZar
senior tag

- A Google altal rolad tarolt adatok nem zavarnak gondolom. A Google celzott hirdetesekbol szerzi a penzet, amire felhasznalja ezeket. De az o mottojuk hogy "Don't be evil", ezert nem zavar.

- Az "ingyenes" android zseblampa app, ami az emailjeidhez, kontaktjaithoz es a nethez is hozza akar ferni, es vidaman 500 millio + letoltessel van a Play store elejen, az nem zavar, biztos semmi rosszat nem akarnak.

- Phil Schiller a bemutaton kijelenti, hogy az ujjlenyomat nem kerul az iCloudba, sot, csak a leolvaso fer hozza, es az A7 chipen beul van eltarolva, nem a flash memorian. Nem hiszel neki.

- Ujjlenyomatot nem tarolnak, csak egy hasht. Nem erted.

[ Szerkesztve ]

(#616) balazs0102


balazs0102
senior tag

A tesztfotókat elnézve, (nem vagyok igazán hozzáértő de szemem nekem is van) nekem nem az jut eszembe mint amit leírt a cikk írója. A 4S-em szerintem szebb képeket készített. Ezekről kb a lumia 920 tesztfotói jutottak eszembe...ezek jobbak nála egy fokkal de az ,hogy a legtöbb konkurensét lemossa a pályáról... szerintem még a 4S-t sem mossa le... (az volt az uccsó iphone-om...most SGS3 amiben állítólag ugyanaz a kamera van mint a 4S-ben de simán jobb szintet hoz ezeknél a képeknél)

(#617) ZooLee válasza balazs0102 (#616) üzenetére


ZooLee
őstag

Hát, szerintem ezzel kapcsolatban azért várjuk meg a szakportálok (pl. dpreview) tesztjeit, mert a MA-s tesztekben elismerten nem a tökéletes beállításokra törekszenek, ezzel mondjuk jobban szimulálva a napi használatot, de így semmit, vagy legalábbis nagyon keveset árulnak el a fényképező igazi tudásából. Nagyon meglepődnék, ha gyengébb kamera került volna bele, mint az elődökbe...

Szerk: Na, itt egy kis előzetes, ez azért mindjárt más képet mutat...

[ Szerkesztve ]

(#618) Juliuska válasza tDr1v3r (#601) üzenetére


Juliuska
senior tag

...és milyen IGAZ! :C
Már most elnézést kérek a fanoktól, de ezt szerintem, mindenkinek el kellene olvasnia: a cikk címét is kiírom -> Csak 48 ezer forint az iPhone 5s :U
Peace :R

[ Szerkesztve ]

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#619) Robertoq válasza Juliuska (#618) üzenetére


Robertoq
őstag

az iPhone - és lassan az összes gyártó - csúcsterméke túlárazott, mert így is fogy, de nem csak anyagköltség van: az iOS fejlesztése, marketing... a telefonon jön be :(

(#620) nord_ válasza Juliuska (#618) üzenetére


nord_
veterán

Nem is tudom, mi a jobb... A cikkíró vagy nagyon buta vagy alattomosan hangulatkeltő. Esetleg mindkettő. :)

(#621) joey04 válasza Juliuska (#618) üzenetére


joey04
titán

Túlárazott mint minden készülék, de van annyival gyorsabb és jobb, mint amennyivel drágább a konkurenciánál. Szóval sajnos arányaiban helyén van az ár.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#622) Cyberpunk válasza flesli (#580) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Így van. Viszont nem értem ezt a nagy alma ellenességet ami itt megy. Nem jó, nem tetszik? Oké, ettől meg van akinek ez jön be ez van. Ne akarjuk a saját kedvencünket másra ráerőltetni.:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#623) joey04 válasza Cyberpunk (#622) üzenetére


joey04
titán

Megint aktuális: If you don’t want an iPhone Don’t buy it :)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#624) Parallaxis válasza Juliuska (#618) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ha így számoljuk akkor akkor a Samsung készülékek még ennyit sem érnek, tekintve, hogy a rendszert készen kapják, az Android szolgáltatásokat nem ők adják, az alkatrészeket maguk gyártják stb. Így egy S4-et kb. 25 eFt-ért kéne adniuk.

(#625) manchester85 válasza Juliuska (#618) üzenetére


manchester85
addikt

Na, ha ennyiért adnák, akkor pont 0 dollárt keresnének. Ez nem olyan, mint amikor egy ABC 2-szer annyiért adja a csokit, mint a másik üzlet. A haszon tartja életben a céget, es abból fizet mindent a cég, értsd: MINDENT. Fejlesztéseket, alkalmazottakat, gyárakat, mindent. (No meg persze az AppStore-ból. :B )

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#626) atike válasza Cyberpunk (#622) üzenetére


atike
nagyúr

:U ;] :DDD

Öööö.... :)

Milyen igazad van. :R

(#627) Napfénysüti

Tényleg jó telefon lett csak az árazása nem gyenge. A kamerája viszont kellemes csalódás.

Més que un club!

(#629) Roxbury válasza joey04 (#621) üzenetére


Roxbury
őstag

Az egyik fórumozó nagyon logikusan és elfogulatlanul reagált az általad linkelt cikkre, idézem:

"azért az kimaradt ebből a tesztből hogy az ios egy faék az androidhoz képest,amit sokan ez miatt nem választanak és nem azért mert rossz az iphone,a buta zártsága és kötöttsége miatt,mert az apple majd megmondja hogy neked mi kell és mire nincs szükséged.a samsungos touchwiz egy pont rossz példa,annál a htc sense felülete sokkal jobb.5 évig használtam iphone-t,nem azt mondom hogy jobb egy android,inkább más és nem feltétlen rossz.a htc one egy nagyon jó készülék,sok mindenben jobb mint egy i5 és olcsóbb.az ios egyik legnagyobb előnye hogy nem tudod elqrni,mig egy androidot le lehet fektetni.az meg hogy beállításból több van az nem fáj,az már sokkal inkább,hogy alig állíthatsz valamit.az ios kétségtelen előnye a sima mozgás,nincs akadás,míg androidon még a csúcs is megröccen,mégha ezt sok android fan nem is akarja látni.szoftver szinten már nemigen van különbség."

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#631) Cilindrik válasza Cyberpunk (#622) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

Ez lassan már szokás, hagyomány stb. hogy az almás cuccokat és gyakran azok felhasználóit is savazni kell. Ezzel csak az a baj hogy általában olyanok alázzák a cuccot akinek 0 tapasztalatuk van vagy esetleg üzletben nyomkodták 3 percet a masinát. Csak ezt a topic-ot olvasgatva láttam rengeteg bődületes baromságokat: pl pendriveként való használat hiánya (pedig van rá kismillió app, csak hát odáig nem jutott el a kedves kritikus hogy ennek utánanézzen) stb.

Van aki szerint már attól hipszter az ember hogy iMac gépen mer dolgozni egy cégnél (DTP), mert hogy a PC mennyire jó és olcsó. Ezt egy szakértő kolega fejtette ki nekem egy másik topic-ban.
Szóval ezek ilyen parttalan viták.

Na jó e locsit off-re sikeredett:)

(#632) Robertoq válasza joey04 (#621) üzenetére


Robertoq
őstag

Ezt a baromságot :W

Kognitív felismerés
Ne magyarázza már meg, hogy az Androidon 5x nehezebb otthonosan mozogni? Azért mert az appdraweren kívül van egy home screen is? Valaki magyarázza már el, hogy pl a TouchWizz (amit már nem is így hívnak) mivel van túlzsúfolva?

Testre szabhatóság
Android 7, iOS 6 pont. Ez megint hogy jött ki? Mikor egy billentyűzetet nem tudok lecserélni, vagy "launchert", a lock screent ... Nem az a kérdés, hogy akarom-e hanem, hogy lehet-e.

Felhasználói élmény sérülése
Amikor összeomlik egy alkalmazás,
többször omlik össze iOS app mint androidos.

Mindkettőnek van előnyre / hátránya, de hogy iOS kb 1,5x jobb mint az android vagy bármi más azért az erős túlzás.

[ Szerkesztve ]

(#633) madgie válasza Robertoq (#632) üzenetére


madgie
titán

"többször omlik össze iOS app mint androidos."

iOS 7-tel el is hiszem, életemben nem láttam ennyi bugot apple-nél, mint a hetesen :D

(#634) dzsonesz válasza Robertoq (#632) üzenetére


dzsonesz
tag

"de hogy iOS kb 1,5x jobb mint az android vagy bármi más azért az erős túlzás."

Ezt itt nagy általánosságban nem is állította senki. Maximum csak azt, hogy neki jobb, amivel én is így vagyok több mint három éves android tapasztalattal a hátam mögött.
Ki mit preferál, inkább ezen van a hangsúly.

madgie: Na igen, ez tagadhatatlan, de majdcsak jön hamarosan valami update. ;)

[ Szerkesztve ]

(#635) munnergep


munnergep
senior tag

Nem szoktam ezekhez a retardált vitákhoz csatlakozni, de már annyi hányás volt itt, hogy muszáj leírnom a saját tapasztalatom:

Fél éve vásárolt Galaxy S3 fiókban, 2 hete vásárolt Lumia 620 fiókban. 2 éve vásárolt i4s zsebben.
Semmi nem közelítette még meg használhatóságban. Ezt úgy kell érteni, hogy semmi.
Az androidot egyébként mai napig imádom, mert szeretem buherálni, live wallpaper függő vagyok :)
De számomra nem megbízható. A i4s 2 év alatt még egyszer sem fagyott meg, nem indult újra és egy progi sem akadt ki, pedig van vagy 120 feltelepítve. iPad mini dettó. (bár az még csak 3/4 éves)

iMac-en melózok, imádom, egy élmény. Összerakott PC jobb paraméterekkel: csak wot meg a gyerek néz rajta meséket, mert melóra ugyan alkalmas, de osx-en kb. 20-25%-al gyorsabban tudok haladni azonos programokkal, azaz előbb jön a cash :) Vállalkozóként ez nagyon nem mindegy. 1 hét alatt legalább 1 napot nyerek ezzel. Éves szintem meg egy hónapot, vissza is jött az iMac ára. Aki tudja, hogy mi az a határidő, az gondolom ezt felfogja mit jelent manapság.

Nekem aztán lehet hányni, meg okádni a fertőt, amíg más tapasztalatom nem lesz, addig bizony maradnak az almás cég termékei.

[ Szerkesztve ]

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#637) Cyberpunk válasza Robertoq (#632) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Na ne mond. Szomorú, hogy ez egy gyenge mese. Rengeteg a fos robot alkalmazás viszont nem láttam még iOS- en pánikolást. Érdekes nem?

Persze ha kifejtenéd mit értesz ez alatt. Hiszeni almások low-ok vagyunk ehhez. :)

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#646) Robertoq válasza Cyberpunk (#637) üzenetére


Robertoq
őstag

Úgy csinálsz mintha én írtam volna a cikket :DDD Persze normális reakció, hogy ez mese, bezzeg az apple-s linkek a megtestesült igazság, meg ott mindenki igazat mond.

Amúgy mit fejtsek ki? Kifejtettem mi az Apple előnye, arra meg nem reagáltál.

Semmi bajom az almásokkal, se az iPhonnel, se a iOS-el. De azt nem tudom elhinni, hogy ott minden kerek: sosincs lag, sosincs crash, semmi se hiányzik...

(#647) Xero válasza motor1 (#557) üzenetére


Xero
nagyúr

"Szerencsére már a 3GS óta nem vagyok ájfón tulaj, ott szakadt el a cérna, mikor a 12GB mp3 mellé a céges gépemröl fel akartam tölteni 3db zeneszámot. Gyönyörüen felmásolta, a 12gb-ot meg letörölte. Halgathattam hazafelé azt az össz vissz 10 perc muzsikát.
Na az volt az életérzés!
Még mindig csak 5 géppel lehet szinkronizálni? Még mindig csak itunes-al lehet fellöni a dolgokat?
Persze biztos van kerülöút, ilyen olyan szoftver, és akkor wifin tolhatod, csak éppen nem mindenhol engednek fel a wifi hálózatra (CÈGES HÀLÒZATNÀL nem hiszem!)"

User error. Manuális manageléssel nem törölte volna. Ha úri kedvem úgy tartja a MBP-ról és a MP-ról is szórhatom rá az anyagokat kábelen vagy wifin.

Az iTunes Match és az iTunes Radio korában pedig már feleslegesnek is érzem a rápakolgatást.

(#648) joey04 válasza Zolik (#645) üzenetére


joey04
titán

Tudod te hogy mekkora árrésük van nekik 1-1 telón?
Nem ez alapján szoktam vásárolni, így nem is érdekel. :) Ha nekem megéri, akkor megveszem. Ha nem, akkor meg nem. WP-s telefont eszembe sem jut például venni, mert nekem a mostani árának felét sem éri meg mondjuk egy 1020. Pedig akkor már veszteséggel árulnák. Az arányokkal pedig azért tévedésben vagy, a fejlesztés, a reklámok, a szállítás, stb nincs benne. De mint mondtam, ez engem nem is érdekel.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#649) munnergep válasza Robertoq (#646) üzenetére


munnergep
senior tag

Nekem még tényleg csak 2 éves a tapasztalatom apple cuccok terén, de még tényleg nem volt crash meg lag meg semmi ilyesmi. Ja de!!! Amikor felment a jailbreak, utána előfordult. Aztán restore és elmúlt.

De abban egyetértünk, hogy olyan nincs, hogy semmi se hiányzik. Ez sajna így van ios és osx esetében is.

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#650) Cyberpunk válasza Zolik (#645) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Egy újabb ár siránkozó.:U Ez van nem kell megvenni, van aki boldogan kiad ennyit érte. Még szerencse, hogy vannak olcsóbb készülékek. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.