Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) xtremez


xtremez
aktív tag

Ezt az új home gombot lehet nyomogatni is vagy csak érinteni ?

(#302) kameraman77 válasza nord_ (#263) üzenetére


kameraman77
aktív tag

Nos azért nem csak kalózkodásból áll az élet, bár lehet, hogy saját tapasztalatból neked ez ugrik be. Mert azért van olyan, hogy egy-egy jobb videófelvételt elkérne az ember, vagy éppen dokumentumokat olvasna be kártyáról, neadjisten egy skennelt oldalt stb... amit kártyára, vagy pendrive tud lementeni egy irodában. Arról ne is beszéljünk, hogy munka közben OTG-n vagy pendrive-on, esetleg mass storage-ként bizony alap lenne, hogy a saját telefonomon tudjak adatot szállítani, megnyitni, minden trükközés nélkül...alap eszközökkel. (Ha ma bemész egy mérnöki irodába nem hiszem, hogy sokra mennél azzal, hogy variálsz, telepítgetsz.. egyszerűbb a mass storage, vagy külső adathordozó...)

Nem beszélve arról, hogy navigációs szoftvert vásárolni is lehet, és ahhoz legálisan térképet készíteni (pl túrázáshoz), amit itt ugye nehéz megoldani. Fm rádióra te ezek szerint inkább fizetsz, lelked rajta, nekem drága mulatság lenne felesleges adatforgalmat generálni háttérrádiózásért hogy szóljon valami zene...

Azért a flash nem néz ám ki rosszul a teljes netes élményért...még egy telefonon sem.

Az a gond, hogy alapjában véve kisiskolások szemszögéből közelíted meg a dolgot, de napi munkában bizony nagyon sokszor jól jön, hogy a telefonomba tudok vágni egy kártyát, vagy pendrive-ot onnan dokumentum megnyitni, olvasni, sőt billentyűzettel szerkeszteni is adott esetben. Az, hogy csak számítógéppel tudok felvinni multimédás tartalmat 2013-ban szerintem nagyon gáz, nemcsak munkában... a felhővel meg ne jöjjön senki, miért tárolnám az adatokat egy idegen gépen, fizetve a saját adataim eléréséért (mert a mobil netért fizetni kell), ahelyett, hogy magammal viszem pendriveon, kártyán...

(#303) BDave válasza peti_s (#291) üzenetére


BDave
őstag

Ennyi erővel az is hiányosság, hogy nem víz- és porálló, mint pl. a Sony Xperia Z.

(#302) kameraman77: egy mérnöki irodába nehogy má' telefonra másolgasson az ember adatokat. Szerintem alap lenne egy pendrive és minden hiba meg van oldva. Ha ne adj Isten vírusos a fájl vagy valami gebasz van, akkor inkább az menjen tönkre, mint egy 200-as telefon. Én elkülöníteném a munkaeszközt és a személyes eszközt.

(#301) xtremez: Lehet nyomogatni, benne is van a cikkben...

[ Szerkesztve ]

(#304) nord_ válasza helixP (#298) üzenetére


nord_
veterán

szerintem ez egy megkerülhetetlen szolgáltatás.
Szerinted. Azt kéne már felfogni végre, hogy ami neked fontos, az másnak közel sem biztos, hogy az.

(#305) madgie válasza helixP (#298) üzenetére


madgie
titán

Akkor magyarázd meg kérlek szépen, mitől egyenlőbb az a júzer, aki fájlhozdozásra használ egy okostelefont annál, aki zenélésre használná?

De tényleg, komolyan. Mondd el mondjuk a Dream Theater billentyűsének, hogy hülye vagy, ne zenélj iPad-en, vegyél egy Nexust, azzal vidd majd át a Kurtzweil szintire a frissen torrentezett vst-ket.

#306: épp az előbb bizonyítottad be, hogy te sem tudsz más fejével gondolkoni (demagógia rész).

[ Szerkesztve ]

(#306) helixP válasza nord_ (#304) üzenetére


helixP
nagyúr

Én ezt felfogtam, teljes mértékben, nem vagyunk egyformák.
Kizárólag azért említettem ezt meg, mert valaki meg merte említeni a MT hiányát és a helyett, hogy az lett volna a válasz rá az iOS juzerek részéről, hogy: "oké, ez lehet, hogy valakinek hiányzik, ezt beletehették volna" vagy "oké, ez egy hiányosság, mert valakinek kellhet", egyből jöttek a betanult mantrák, és a másik hülyének nézése (elavult vagy stb.).
Csupán a mentalitás nem tetszik. Sokan képtelenek más fejével gondolkodni.

(#307) DudeHUN


DudeHUN
senior tag

Szerintem remek készülék lett ez IS. De valóban drága. Már-már túlárazott. A teszt is jó, de érezhetően nem mer bevállalni komolyabb véleményformálást egyik irányba sem. Ami a kommenteket olvasva nem is csoda.

64bit: Nem most van jelentősége. Hanem amikor 2015-ben kijön az iPhone 6s már az egész ökoszisztéma 64bites lesz. Ugyanis a szoftvertámogatás 3 éves az eddigiek alapján. Így már nem kell a 32bittel foglalkozni majd. Persze így is még évek lesznek mire sikerül elhagyni. De el kell kezdeni.
NFC: most nincs annyi értelme, de szvsz ez is olyan, mint a 64bit. Most lehet kihagyható, de a jövőben nagyon jól jöhet majd. Ezért kár.
RAM: Jelenleg elég az 1GB és az iOS miatt valószínűleg még bőven elég lesz évekig. De 2-3 év múlva majd azért jól jött volna az a 2GB. Persze jelenleg felesleges.
Kijelző: Akik nagyobbat és más felbontást akarnak fejlesztői szemmel is nézik a dolgot? Nem lehet a platform egyik legnagyobb előnyét kidobni. Így is volt szájhúzás a felbontás és képarány váltás miatt. A jelenlegi felbontás ezen a méreten tökéletes. Nagyobb kijelzőhöz természetesen kellene. 4"-on felesleges erőforrás pazarlás lenne. És értelmetlen is.

Ötödik éve vagyok iPhone tulaj és eddig szinte mindenben tökéletesen megfelelt a telefon. A 3GS (2009) után váltottam idén év elején egy i5-re. És a váltást legkorábban a 6-nál fogom megejteni. De akkor sem biztos. Ugyanis tökéletesen gyors a jelenlegi és az iOS7 is nagyon tetszik egy-két design problémát kivéve. Gyors, okosabb, élhetőbb. Pedig az iOS6 sem volt semmi.
Mindenki az igényeinek megfelelő telefont vegyen. A családban volt minden. Andorid és Windows phone is. De mára már csak két ember használ nem iPhone-t. A tesóm és a nagyi :D . Nagybátyám, aki nagy Android fan (igen még mindig) ő is egy i5-t vett. Mert egyszerűen nagyok neki a 4+ colos telefonok. És Androidon a teljesítményt már nem adják ekkora méretben. Igazából nagyon megszerette az egész ökoszisztémát. Persze nem is undorodva állt a dologhoz, mert látta, hogy nem a sátántól való ez a rendszer sem. Ezzel csak árnyalni akarom a képet. Igazából mindegy melyik platformra szavazol, mert Mindegyik élhető, használható és tudnak olyat amit a másik nem. A többi már egyéni igényektől függ.
Részemről az iOS platform azért is jó, mert kiváltottam vele a PSP-NDS kettőst, és lassan a CD lejátszót is. Igen. Nem 100+ ezres szinten az igaz. De az átlagembernek (itthon egy proton szetereó + dokkolo és Monitor Audio hangfalak) a hangminőség egy középkategóriás CD lejátszó szintjét hozza tömörítetlen hanganyagokkal. De ezt már analógon a 3GS is tudta.

Gamer for Life

(#308) aprokaroka87 válasza nord_ (#304) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem fontos igaz...de 2013-ban alapdolognak kellene lennie egy okostelefonnak a MS-módnak,a BT fájlküldésnek és az FM rádiónak....
a múltkor pl egy gagyi telefont rádugtam a pc-m re és felismerte mind a belső memóriát mind az SD kártyát.
Nem fontos....de ezek olyan dolgok amiket már egy pár ezer ft-os telefon is tud...egy okostelefontol meg elvárnám...aki akarja használja aki nem az nem

(#310) BDave válasza DudeHUN (#307) üzenetére


BDave
őstag

"Persze nem is undorodva állt a dologhoz, mert látta, hogy nem a sátántól való ez a rendszer sem."

:) Mintha sok ember a "sátántól való féleleme" miatt nem venne iPhone-t. Persze biztos sokan elvből nem vesznek még ha meg is tehetnék, de a legtöbb ember itthon egyszerűen ezt nem engedheti meg magának. Még akkor sem, ha "milyen sokan iPhone-nal szaladgálnak itthon a 10 évestől a 60-ig", de összevetve a többi OS-sel azért alul marad az iOS (ezt nem negatívumként értendő).

(#311) ZooLee válasza helixP (#298) üzenetére


ZooLee
őstag

Na pont ez a gondom: szerintem ez egy megkerülhetetlen szolgáltatás. Nekem nem elég ha "azt buktam", amikor más cég probléma nélkül meg tudja csinálni.
Én meg nem azt mondom, hogy ezt nem lehet megkerülni, hanem valaki nem ismeri be az életszerűségét és egyszerűségét a Mass Storage dolognak...

Szerinted. Szerintem meg nem, mert volt bármilyen telefonom, S60-as, Androidos, akármi, soha eszembe nem jutott az "éles" telefonomat ilyen célra használni. Mindig volt pendrive-om. Sőt, a munkahelyemen tiltva van minden USB eszköz, külön kell engedélyeztetni mindenfajta eszköz elérhetőségét, és csak bizonyos típusú pendrive-ok használhatóak. Ez ugyanúgy életszerű, egyre több helyen erősítik így a biztonságot.

Ezer meg egy - nem technikai - oka lehet ami miatt nincs Mass Storage elérése a telefon tartalmának (pl. a DRM-mentes vásárolt tartalmak védelme) teháat ez nem annyira egyszerű, hogy nem tudják megcsinálni.

De mondom, nincs ezzel gond, mások az igényeink, én csak azt tartom problémának, hogy ezért rántanak le egy telefont (illetve ugye a teszt(ek) nem tesz(nek) említést róla, hanem a hozzászólásokban jött - megint - elő)
Ha más cég meg tudja csinálni, akkor neked ő a nyerő gyártó.

És miért járjon szarul a soproni Józsi, aki Debrecenben a barátjánál megszerette az Dream Theater-t és az összes DT-albumot átmásolná Péter gépéről. Azonban Pétert épp szívatja a UPC és nincs internetje. Józsi szomorkodik, mert nem tud az 5 órás úton DT-t hallgatni, mert az Iphone-ját nem tudta hozzálőni Péter gépéhez. Annyira életszerűtlen ez?

Nálunk nem életszerűtlen, valóban. Viszont ahol tervezik és gyártatják az iPhone-t, ott az. Mert Józsi felugrik a netre az első elérhető (wifi vagy mobilnet) ponton, és megveszi az Store-ban az albumo(ka)t és máris hallgathatja.

[ Szerkesztve ]

(#312) nord_ válasza kameraman77 (#302) üzenetére


nord_
veterán

Nos azért nem csak kalózkodásból áll az élet, bár lehet, hogy saját tapasztalatból neked ez ugrik be.
Nyilván. Nem jailbreakelt iOS-en olyan könnyű ám kalózkodni, ugye? Bocsi, véletlenül nem te írtad azt, hogy navigációs szoftvert a haver pendrive-járól telepíteni? :P

Munkahelyen nem szállítunk adatokat. Arra ott a céges háló (email) vagy a belső szerver. Megírom az anyagot és azon melegében tolom fel a belső rendszerbe. Nem dugdosom a telefont a pécére és viszem át Józsinak a másik épületbe, hogy ott szintén dugdossak usb-vel a másoláshoz. Ha meg külső céghez kell vinni adatot, még melegében áttolom mailben, és mire odaérek, már át is olvasta a kollega az anyagot és azonnal a tárgyra térhetünk.

Túrázáshoz tényleg baromi nehéz térképhez jutni. :)

FM rádiót nem hallgatok. A "közszolgálati" rádióra inkább nem mondok semmit, az ugyanazon konzervzenéket játszó kereskedelmi adókból meg már rég kinőttem. A munkahelyen dolgozom, ha meg zenét akarok hallgatni, akkor nem az analóg módon sugárzott, agyontömörített sz*rral büntetem magam.

Kisiskolás szemszögből? Na ne vicceljünk, kérem. Kisiskolás szempontból az közelíti meg a kérdést, aki navigációs szoftvert akar pendrive-ról telepíteni, meg teljes netes élményről beszél egy néhány collos kijelzőn. Segítek: kettőnk közül nem én voltam.

De már egyszer írtam: ha neked ennyire nem tetszik az iOS, akkor miért rugózol ezen? Én se járok androidos topikba, mert egyszerűen kívül esik az érdeklődési körömön.

(#313) madgie válasza helixP (#309) üzenetére


madgie
titán

Magadból indulsz ki. Én is. Csak az a különbség, hogy én nem megyek mantrázni az aktuális droidfón topikjába...

Szerk: amúgy az iTunes tényleg sz@r, sose tudtam megszeretni :D

Szerkesztettem, sok volt, bocs :B

[ Szerkesztve ]

(#314) helixP válasza ZooLee (#311) üzenetére


helixP
nagyúr

Oké, egyetértünk, ugyan azt mondjuk, mások az igényeink, ez tök rendben is van, de ne nézzenek már hülyének, meg azt sem, aki ezt szóvá meri tenni azért, mert nekem meg ez az igényem. Mert az történt most konkrétan, nyilván nem tőled.

madgie: Egyrészt nem üvöltöttem, másrészt igen is szóvá lehet tenni az ilyen dolgokat egy ilyen topicban. Mért hol kellene? A baba-mama rovatban? Gyere bátran akármelyik 'droid topicba'.
Ha én magamból indulok ki, akkor viszont Te is, a korlátlan interneteddel és mobiltorrentezéssel.

Itunes szar: Látod, végre van közös vélemény-alapunk, ha leveszed az álarcodat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#315) Cyberpunk válasza aprokaroka87 (#308) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Egyrészt FM rádió nem kell alapnak lennie 2013-ban! Amikor ott a net minden info fent van zene meg saját gyűjtemény. BT ugyan már! Ki használja azt ma fájl küldésére? Lassú és rövid a hatótáv. Kép + videó megy mass storage módban. Feltölteni meg ott az iTunes ami jól használható, és szépen lehet rendszerezni a dolgainkat. Dropbox is van ma már. Én nem érzem hátrányban magam droidról váltva érdekes nem?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#316) DudeHUN válasza BDave (#310) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Szándékos túlzással volt. Gondolom ez egyértelmű. Mert sokan úgy beszélnek róla, mintha gyengébb OS lenne, mint a többi. Plusz ugye az Apple utálat. Persze a Samu lassan ebben is utoléri.
A zártság nem feltétlenül rossz. Nekem a telefon célhardver. Egy funkción kívül (igen az itt emlegetett MT) eddig semmi nem hiányzott a rendszerből. De e nélkül is tudok élni. Az alulmarad nézőpont kérdése.

Gamer for Life

(#317) aprokaroka87 válasza Cyberpunk (#315) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Igazad van..de ugyebár egy 100mb-os mobilnet csomaggal nem fogok sokra menni az online tárhellyel...meg a netes rádióval.
Ha lenne tényleg korlátlan internet 2-3 ezeré telefonra 4-5mbit/sec el akkor lenne értelme de addig hidd el nincs sok...a Wifi meg szintén kisebb hatótávolságúbb mint a mobilnet.

(#318) ZooLee válasza aprokaroka87 (#308) üzenetére


ZooLee
őstag

Nem fontos igaz...de 2013-ban alapdolognak kellene lennie egy okostelefonnak a MS-módnak,a BT fájlküldésnek és az FM rádiónak....

Szerintem ez valahol 2005 környékén lehetett alapdolog. 8 év elteltével még mindig itt tartanánk???

2013-ban egy gyors, megbízható rendszer, (nagyon)gyors szélessávú elérés és egyszerűen használható, széles szolgáltatási palettát kínáló rendszer az alap, megfelelő alkalmazáskínálattal.

(#319) Dany007 válasza aprokaroka87 (#317) üzenetére


Dany007
veterán

Most nemazért, de aki ~ 200 ezres telefont vesz annak nehogymár csak 100MB-os mobilnetre teljen csak! :D
Ez olyan mint amikor valaki S8-as Audit vesz és azon picsog, hogy miből fogja tankolni :D

[ Szerkesztve ]

(#320) Cyberpunk válasza aprokaroka87 (#317) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen ez egy sarkalatos pont, ha ezek gondot okoznak akkor van n+1 mobil ami jó erre. Mérlegelni kell mik az igényeink és úgy választani, de ettől meg nem lesz rossz a másik, csak nekünk nem jó. ;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#321) joey04 válasza joey04 (#217) üzenetére


joey04
titán

6 óra elteltével pedig 334 vs 317 az arány, úgy, hogy van egy 47 kommentes rendszerbemutató topik, ami i5-nél nem volt. erről ennyit. :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#322) ZooLee válasza helixP (#306) üzenetére


ZooLee
őstag

(I)"oké, ez lehet, hogy valakinek hiányzik, ezt beletehették volna"(/I) vagy (I)"oké, ez egy hiányosság, mert valakinek kellhet"(/I), egyből jöttek a betanult mantrák, és a másik hülyének nézése (elavult vagy stb.).
Csupán a mentalitás nem tetszik. Sokan képtelenek más fejével gondolkodni.

Ugyanazt mondjuk, csak a két különböző oldalról. Te sem azt mondod, hogy "nem jó, hogy nincs, mert bizony vannak olyan szituációk, hogy kellhet", hanem azt, hogy "szerintem ez egy megkerülhetetlen szolgáltatás." Lehet, hogy én nem látom (már) a másik oldalt, mert elavultnak tartom, ezt nem tagadom, de ezzel te (és mások is) ugyanígy vannak.

Písz. Nem érdemes ezen (sem) összeveszni :R

Szerk: Látom ugyanoda jutottunk :) :R

[ Szerkesztve ]

(#323) blade zte


blade zte
őstag

16gb memória. 16gb memória, a 16gb memóriával is legdrágább nem-luxus ésszerü telóban. Azért ezt már figyelembe kéne venni, amikor készüléket teszteltek, mert nevetséges méret egyes konkurens megoldásokkal szemben.

Mint mindig: jó, de túl drága.

[ Szerkesztve ]

Oppo find 7 astro black

(#324) BDave válasza DudeHUN (#316) üzenetére


BDave
őstag

Én még soha nem hallottam/olvastam azt, hogy az iOS gyengébb lenne, mint az Android. Max személyes funkciók hiányozhatnak belőle, de ez szubjektív. A zártság talán jó egy telefon esetében, de itt a legnagyobb "baj" az árazással van. Ezt kihasználva az Android az élre tört és ha elég ideje lesz, akkor szépen tovább ki fog forrni.

(#323) blade zte mégis sokaknak bőven elég! Te meg ezt vedd figyelembe :)

[ Szerkesztve ]

(#325) predakon


predakon
őstag

Hát szerintem aki egy ilyen telefon esetében azon rugózik, hogy nem lehet csengőhanggal szarakodni annak nagyon más preferenciái vannak. Nekem munkaeszköz a telefon és rohadtul nem érdekel hogy nincs benne fm rádió mert az szól a kocsiban, engem egy dolog érdekel a megbízható működés és a normális nem palacsinta sütő méret erős hardverrel, és ha ilyenből jelenleg apple van akkor én továbbra is ilyen terméket fogok venni.

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#326) dreamdancer válasza helixP (#309) üzenetére


dreamdancer
őstag

Igen, ez egy nagyon valószínű eset, hogy 'A' júzernek csak mobilon van meg a zene, se pc, se net, mindenképpen telefonról telefonra kell átküldeni a zenét "B" júzernek... (Igen, ez irónia.)

A két rendszer filozófiája nagyon eltér, és ez nem megy át. Az én iPhone-omon pl. egyetlen mp3 sincs, így helyet se foglal, az iTunes+felhőnek köszönhetően mégis 200 GB-nyi zenét látok és hallgatok. És innentől ez az egész telefonon fájltárolás meg küldözgetés pont annyira értelmes a számomra, mint írható CD-vel a zsebben szaladgálni.

Elhiszem, hogy van, aki így szereti, de nem hinném, hogy ez a "jó" megoldás, és főleg, hogy ez lenne az előremutató.

Nem a lényeg a fontos.

(#327) Trevize1987


Trevize1987
aktív tag

"Ugyanakkor az iPhone 5s 4 hüvelykes kijelzője sok ember számára kicsinek tűnhet (még ha ez tényleg egy kényelmesen kezelhető méret is) a mai trendekhez képest, ami persze nem biztos, hogy azt is jelenti majd, hogy az Apple vásárlókat fog veszteni, de azért a műanyag alternatíva helyett lehet, hogy egy kicsit nagyobb telefont kellett volna piacra dobni."

Sokadszorra írom le, hogy ezek a "trendek" véleményem szerint mesterségesen generáltak. Ha lenne alternatívájuk és azt legyűrve nyomnák fel az eladások számát akkor helytálló lenne "trendnek" nevezni őket, de jelen esetben ez teljesen egyoldalú. A szolgáltatók (jelen esetben a mobilgyártók) nem hagynak más lehetőséget, ha csúcstelefont akarsz venni, akkor 4,5" alatt nem sok esélyed van rá. Vagy csak kőkemény kompromisszumok mellett.

U.I.: Amúgy csak én érzem olajfestményesnek ezeket a képeket?

[ Szerkesztve ]

(#328) helixP válasza dreamdancer (#326) üzenetére


helixP
nagyúr

Olvasd el még egyszer: számítógépről telefonra töltést írtam. Nem fordítva.

Milyen internet-csomagod van, hogy a a folyamatos felhő-zenehallgatás simán megy?
Előre mutató, persze, amit írsz, ez lenne az ideális, de csak akkor ha olyanok lesznek a mobilnet csomagok és sávszélek. Akkor tuti, hogy én se szórakoznék kábellel.
De addig...?

[ Szerkesztve ]

(#329) blade zte válasza BDave (#324) üzenetére


blade zte
őstag

Akinek elég, az nem játszik, nem hallgat zenét, nem néz filmet, nem hoz-visz adatot, nem készít fényképet, nem tölt le sok alkalmazást. Szerintem annak nem is kell 5s ennyiért. Már tavaly is böven voltak ilyenek, illene fejlödni.

Oppo find 7 astro black

(#330) madgie válasza dreamdancer (#326) üzenetére


madgie
titán

Nálam a Plex működik így, bárhol elérem az otthoni filmeket, sorozatokat, zenéket. Ez mondjuk Androidon is járható út (net kell hozzá, meg egy szervergép otthon).

(#331) BDave válasza blade zte (#329) üzenetére


BDave
őstag

Igen, nyilván ez így van :) Az csak könyvtámasztéknak használja a 200ezres iPhone-ját. :))

(#332) Peterson_ válasza Cyberpunk (#315) üzenetére


Peterson_
addikt

Ejj ejj, nagyon sokszor elgondolkozom hogy vagy én vagyok ennyire proli, vagy tényleg néhányotok túl technokrata.
Én elfogadom mások véleményét, de néha tényként, természetes dologként -számomra- tök szürreális dolgokat írtok.
FM Rádiónak nem kell alapnak lennie....persze, igaz, az én telefonomban sincs, van helyette egy TuneIn Pro és pl egy hónapja pont kipróbálhattam hogy milyen frankó egy szar lefedettséggel rendelkező helyen erről rádiózni.
Arról ne is beszéljünk, hogy a másfél giga mobilnetemből az esti egy-két óra netrádiózás okán 180Mb maradt.
A telefonom közben meg nyűglődött a folyamatos brutális netforgalom miatt és tojást lehetett volna sütni rajta.

BT?
Ha itt a kékfogra gondolsz, én vagyok olyan perverz, hogy fájlküldésre használom...sőt a környezetemben mindenki, még az is, akinek van NFC-je is mellette.
A Box meg megint egy olyan dolog, hogy opciónak jó maximum, de se a normál tárhelyet nem váltja ki, sem hasznát nem veszed, ha olyan helyen jársz, ahol nincs lefedettséged.
Aztán hajkurászd a cuccaidat, köszi :)

helixP kolléga nagyon jól leírta, nincs itt semmi baj, csak a folyamatos mantrázás.
Nem, nem hiány, nem kell benne lennie x és y funkciónak a készülékben, csak változtatni kell a felhasználói szokásokon.
Pedig mennyire egyszerű lenne rábólintani, hogy ja, hát lehetne, de nincs.
Pedig ettől még szar sem lenne.Tényleg.Komolyan.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#333) dreamdancer válasza helixP (#328) üzenetére


dreamdancer
őstag

Mivel gyakorlatilag csak közlekedés közben vagyok wi-fi mentes helyen, az meg nálam nem sok idő, így havi 4 GB-ból nagyon kényelmesen kijövök.

A probléma a magyar adatforgalmi csomagokkal van és igaz, az Apple erre a khm, lokális sajátosságra nagy ívben tesz. És ezért írtam, hogy megértem, hogy van igény a jó nagy tárhelyre a telefonon, a pendrive-üzemmódra meg az FM rádióra is, de szerintem ezek se nem jók, se nem kényelmesek, kényszerűségből használjuk még mindig.

Nem a lényeg a fontos.

(#334) madgie válasza Peterson_ (#332) üzenetére


madgie
titán

És az mennyire lenne egyszerű, ha letisztulna végre, hogy az apple nem fog a közeljövőben olyan dolgokat engedélyezni a mobil készülékeiben, amivel kicsit is maga alatt vágná a fát (iTunes zenekínálat, borzalmas pénzeket kaszál onnan, pont hülye lenne bt fájlküldést, fm rádiót engedélyezni... ha kell, vedd meg a zenét)

(#335) Cyberpunk válasza Peterson_ (#332) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Tőlem lehetne benne kék fogas fájl küldés, de nincs! Ez van, viszont ezzel érvelni ellene az gáz. És szerintem ezen vitázni is az, mert mindenkinek mások az igényei. Neked nem jó, nekem jó meg van még pár millió mindkét oldalon. Még jó hogy mindenki talál megfelelő készüléket az igényeihez.:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#336) Lumiaman


Lumiaman
csendes tag

Kár, hogy az életben nem fogok (és nem is akarok) 200k-t fizetni eg telóért :D

(#337) nord_ válasza blade zte (#329) üzenetére


nord_
veterán

Szerintem nem memória-függő, kinek kellhet drága telefon - mindegy, hogy milyen operációs rendszer fut rajta.
(Nálam a mail, naptár/emlékeztető, jogtár, GoodReader (irodai office alkalmazásokhoz), autoCAD, navi és RSS a legtöbbet használt funkció. Ami sok helyet foglalna - játékok, filmek - abból konkrétan egy darab nincs.)

(#338) Tom Sawyer válasza Dany007 (#319) üzenetére


Tom Sawyer
csendes tag

+1

(#339) dreamdancer válasza madgie (#334) üzenetére


dreamdancer
őstag

Aha, az asztali iTunes-ban nyilván azért van beépítve kb 500 ingyenes netrádió, hogy vedd meg a zenét. És ha behúzol iTunes-ba akárhonnan beszerzett szar minőségű mp3-at, ezért cseréli le automatikusan a jó minőségű eredetire, rakja mögé az albumborítót és látod máris a telefonodon/tableteden, ahova ha akarod, egyetlen gombnyomással áttöltheted (ha nem akarod streamelni) mindenféle fájlküldözgetés nélkül.

(Az igazsághoz persze hozzátartozik, hogy ez a szolgáltatáscsomag így nincs ingyen.)

Nem a lényeg a fontos.

(#340) nord_ válasza dreamdancer (#339) üzenetére


nord_
veterán

... és milyen jó az az iTunes Match!
Amikor az ember fiának olyan zenéi vannak, amiket utoljára magnókazettán hallott, akkor bizony azt jó esetben is maximum 128bps "minőségben" vadászhatja le a netről. Esetleg egy-egy szám kedvéért megvehet egy egész CD-t. De 200 zeneszámmal játssza ezt a CD-vásárlósdit az, aki megnyerte a lottóötöst. :) Inkább az iTunes Match és párezerért legalizált, normális minőséget kapsz vissza az iTunesból.
Vagy ha az ember fiának tizenéves lánya van, aki hetente jön két-három zeneszámmal egy cetlin, akkor a Match segítségével könnyű megoldani a vásárlást. :)

(#341) madgie válasza dreamdancer (#339) üzenetére


madgie
titán

Jól mondod, a Match-ért éves díjat kell fizetni.

(#342) Peterson_ válasza Cyberpunk (#335) üzenetére


Peterson_
addikt

Igen, ezer szerencse.
Csak én vagyok a hatszögletűben most, de majd találok én is valamit. :DDD

Egyébként egész más ha úgy nyilatkozik mindenki, hogy "én elvagyok vele", vagy... "...nekem ez a tapasztalatom".
Nem pedig egyetemes igazságként tálalva hogy áhh, máshogy már nem is csinálja/csinálná senki.
Vagy nem érdemes.
- Hogyne lenne.

Egy szebb világban persze mindenhol lesz 100/100-as szélessáv ingyen és bérmentve, de addig szükség van a többi alternatívára is.
Ezek megmaradnak marha jó dolgoknak, -mert azok- de kizárólagos szerepet széles körben szsz még nem tölthetnek be.

(#334) madgie:
Semennyire, értem én, de ahogy júzerként nekem sem, úgy neked sem posztod hogy a cég üzleti érdekeit szem előtt tartsd.
Elfogadni el lehet, meg lehet ezzel együtt élni, de ettől még ugyanúgy hiányosság marad, amit nem ciki elismerni.
Nem pedig lyukat magyarázni a nem egyetértők hasába :)

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#343) bLaCkDoGoNe válasza peti_s (#268) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

FM rádió? Komolyan ez egy indok 2013-ban?

Btw., ott az iOS7-tel debütált iTunes Radio, ha ilyen igény van. (Igen, nálunk nem érhető még el. Nem, az Apple nem Magyarországot tekinti célpiacnak.)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#344) helixP válasza Peterson_ (#342) üzenetére


helixP
nagyúr

Na, most meg én értek Veled egyet!
Én nem kommentelnék semmilyen fórumba, ha az emberek használnák a "szerintem", "véleményem szerint", és "számomra" kifejezéseket :)

(#345) Cyberpunk válasza Peterson_ (#342) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát én nyitott vagyok megjártam mindkét oldalt, sőt a vezető hármas kipipálva.;) ;] Ügyelni szoktam, hogy a saját véleményemet tükrözze a mondandóm, nem egyetemes igásságot. Jó tudományos vitában nem szeretem a hitvitát. ;] :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#346) aprokaroka87 válasza bLaCkDoGoNe (#343) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hogy megértsd hogy miről van szó...az Fm rádió egy valóban elavult dolog 2013-ban...de ingyen van...nem függsz a net szolgáltatodtól..max az az AH-tól.
Ha nincs épp vmi oknál fogva nincs neted..és szeretnéd megtudni az aznapi híreket...csak bekapcsolod pl az MR01-re és hallgatod...bárhol....bármikor...bármennyit.
Ha DAB fejlődik akkor majd javulni fog a rádiózás minősége.
Ráadásul ha jól tudom a közszolgálati rádió és televizióhoz való hozzáférés alanyi jogon jár...bár lehet tévedek

(#347) fordfairlane


fordfairlane
veterán

És a hosszúhullámú vételi lehetőségekről még egy szó sem esett... :)

Egyébként az FM rádió néha jól jönne, és egyre kevésbé tudom elképzelni, hogy technikai oka van a hiányának.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#348) Cyberpunk válasza aprokaroka87 (#346) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát van másik.:D Egyébként sok másiknál sincs.;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#349) pumpedlix


pumpedlix
tag

Szeretem a mobilarénás teszteket, pláne ha iPhone vagy iPad az alany. Mindig megerősítést nyerek, hogy egyik készüléküket sem nekem találták ki, semmi olyat nem tud nyújtani ami érdekelne vagy megfogna, de jót nevetek mikor az árazáshoz érek olvasás közben.

(#350) Semm1 válasza Pacee87 (#75) üzenetére


Semm1
tag

Most hirtelen rákeresve, csak egy telefon van ami megfelelne az elvárásaidnak, csak az a baj hogy Európában nem forgalmazzák(bár ez pár hónap múlva változhat ! :) )...Xiaomi Mi2. Amúgy nekem is hasonló elvárásaim voltak nemrég mikor új telefont vettem, kicsit elgondolkodtam a Kínai rendelésen, de más megoldás nem volt...Vagyis ez hülyén hangzik, mert nagyon elégedett vagyok az Mi2-ömmel. :)

Igazából marha jó telefon a mindig aktuális iPhone, annak aki meg tud barátkozni az Android-hoz képest zártabb rendszerrel...Én meg tudnék, csak az árával nem, és ezt nem is vita alapként mondom, hanem csak, mert én nem fogok soha kiadni ennyi pénzt egy telefonért. Most úgy vagyok vele, hogy ha a mostani telefonom nem bír ki 2 évet, akkor a következőre már kipróbálom az Almát, csak az eggyel régebbi szériát ami már nem olyan drága.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.