Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12001) Blamy


Blamy
tag

Nézegetem a harverapro hirdetéseket, Ti már vásároltatok innen? Vagy csak új készüléket vennétek?
Egyik másik ajánlat elég kecsegtető, bár garancia ezekre nincs, de az értékelések pozitívak.

(#12002) Blamy válasza Blamy (#12001) üzenetére


Blamy
tag

Azt nézem, hogy 32gb-os alig van eladó, míg 16os dögivel. Bár nekem eddig 8gb-os volt, szóval a 16os is megváltás lenne :) de mégis húz a szívem a 32-eshez. Van egy hirdetés, ami elég szimpatikus, de nincs értékelése az eladónak. Mire érdemes figyelni? imei számot ha elkérem, az elég?
Vagy ne variáljak, és vegyem meg az újat?
Durva, hogy ennyire drága még mindig az 5s újonnan :/

(#12003) szabonagyur válasza Blamy (#12002) üzenetére


szabonagyur
félisten

Véleményem szerint legyen bármennyire is megbízható az eladó garancia nélkül venni nem igazán éri meg... A gari nélküli példányok simán lehetnek 2 évesek is, és nem olcsó a javítás még mindig.

Gari nélkül max akkor venném meg ha fele áron vagy még olcsóbban lenne meg egy hibátlan állapotú, mert akkor még talán javítással is egy új ára alatt lenne meg.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#12004) tylerddd válasza szabonagyur (#12003) üzenetére


tylerddd
veterán

"Gari nélkül max akkor venném meg ha fele áron vagy még olcsóbban lenne meg egy hibátlan állapotú"

Most komolyan? Te belekalkulálnál az árba egy ESETLEGES későbbi hibát, csak mert nem garanciális?! Eladni is így szoktál már nem garis dolgokat?

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#12005) szabonagyur válasza tylerddd (#12004) üzenetére


szabonagyur
félisten

Itt erről a készülékről volt éppen szó. Mivel elég sok i5s, de akár i6 vagy i6s is meghibásodik gari időn túl így igen, itt számolni kell a javíttatással is.

Boltban most 150e Ft egy i5s, ha eladó adja 100-ért és mondjuk egy hónap múlva még 40e akkor abban mi az üzlet a vevőnek? Semmi...

Ha olyan dologról lenne szó ami közismerten nem túl gyakran romlik el gari lejárta után akkor más lenne a helyzet.

Amúgy meg leírtam, hogy én véleményem, nekem rosszul esne kidobni mondjuk 100e Ft-ot úgy, hogy után fél év és kuka valami idióta hiba miatt.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#12006) Blamy


Blamy
tag

Ok, köszönöm, akkor még agyalok rajta.
105ért adja, 32 gb-os, ami újonnan több azért mint 150, inkább 160 felett árulják..
Kivéve 1-2 webshopot, de az megint olyan, hogy vajon megbízható-e? oda van írva, hogy gyártói garancia, de ki tudja, annyi mindent hall az ember, és valóban furcsa, hogy 10-20-30 ezerrel olcsóbb egy telefon 1-2 helyen... sajnos az ember ilyenkor gyanakszik a mai világban :/

(#12007) tylerddd válasza szabonagyur (#12005) üzenetére


tylerddd
veterán

Az eladónak mi üzlet abban, h áron alul adja el?!

Bármilyen eszközzel lehet probléma garancia a lejárta után, de ettől ez még nem befolyásolja árat ilyen mértékben, mint amiről te beszélsz. 50k-ért kellene adni az egyébként 100k-ért eladható készüléket? Ugye ezt te sem gondolod komolyan!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#12008) Noxy válasza szabonagyur (#12005) üzenetére


Noxy
veterán

Hol hibásodik meg?
Ja hogy itt a fórumon? Az lehet mert itt 90%-a azon agyal, hogy tudná gari időn belül kicseréltetni, hogy ujra induljon a garancia.
Na ezért hibásodnak meg.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#12009) szabonagyur válasza Noxy (#12008) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szó sem volt a fórumról, de OK hiszek nektek, nálunk a cégnél is gondolom az 1500 ájfón csak magától romlik el, mozdul el az előlapi kamera rendszeresen stb. és véletlenül mind az 1 év utána...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#12010) tylerddd válasza szabonagyur (#12009) üzenetére


tylerddd
veterán

"véletlenül mind az 1 év utána..."

Egy újabb összeesküvés elmélet iPhone-nal kapcsolatban?! Nálam se az i4s-nek, se az i5s-nem nem volt semmi baja és gondolom azért rajtam kívül is vannak még ilyen tapasztalattal felhasználók. A végén még nehogy kijelentsük, h az iPhone-ok tönkremennek egy év után ÉS ráadásul nem is véletlenül ...

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#12011) szabonagyur válasza tylerddd (#12010) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem mondtam, hogy mind tönkremegy, de azért ne az legyen már a normális, hogy kidobunk 100e Ft-ot egy gari nélküli telefonra, mely nyugodtan lehet 2 éves is. 2 évesen jó eséllyel az akksi is közel sem tudja a gyári időket hozni, stb.

Értem én, hogy itt mindenki dobálja a pénzt ha kell ha nem, de azért ha valaki láthatóan épp csak összeszedte a pénzt egy drágább telefonra azért ne akarjuk már megvetetni vele garancia nélkül. Elég sok embert szíven ütne ha a 100e Ft-os telefonra még 30-at rá kellene költeni csak azért mert spórolt vásárláskor, és valószínűleg rá sem tudja majd költeni azt a pénzt.

Sőt 100-ért már van alig törött i6 is, miért ne vegye azt? Azt megcsináltatja és spórol mondjuk 70-et egy újhoz képest, az meg kit érdekel ha nem lesz pénze javíttatni csak 1 év múlva.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#12012) Blamy


Blamy
tag

Húha, nem akartam vitát robbantani a kérdésemmel :)

Én mindkét oldalt megértem, vmilyen szinten én is gyanakvó vagyok, ugyanakkor maximálisan korrekt módon igyekszem majd eljárni, ha eladom a telefonom... amivel amúgy semmi gond nincs, (kivéve ios8 :D ) bár az enyémen még garancia is van.

Válaszolt az eladó, hogy nincsenek meg a papírjai. Azért ennek nem örülök.

(#12013) Scholes9 válasza Blamy (#12012) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Én telefont csakis újonnan vennék garanciával. De ez én vagyok. Bár így nincs benne a szívás lehetősége.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#12014) tylerddd válasza szabonagyur (#12011) üzenetére


tylerddd
veterán

Én pár hete adtam el az i5s-t, durván 1 év 2 hónapos volt. De ha azt nekem 60-70-ért kellett volna odaadnom, inkább elraktam volna tartaléknak. Azt pedig csak ismételni tudom, h te egy lehetséges hibáról beszélsz, nem lehet általánosítani.

@ Scholes9 Én csak magamtól vennék használt cuccot :DDD

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#12015) T_Stark válasza Blamy (#12012) üzenetére


T_Stark
őstag

Nekem Vateráról van az 5S, kb 9. hónapja van nálam, eddig semmi hiba.

(#12016) < DominuS >


< DominuS >
csendes tag

Üdv mindenkinek.

Adott egy iphone 5s 32GB független készülék IOS 9.0.2 vel.
Tudom -e jailbreak-elni "iphone keresés" kikapcsolása nélkül .?

Megtisztelő válaszaitokat előre is köszönöm. :R

Apple Iphone 11 PRO 64GB | Apple Macbook Air 2019

(#12017) Noxy válasza < DominuS > (#12016) üzenetére


Noxy
veterán

Jó kérdés.
Szerinted ki az aki ezt csak úgy bevállalja, amikor a leírásban arra kérik, hogy kapcs.. ki.
Mi az oka hogy nem tudod (mered) kikapcsolni?

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#12018) Scholes9 válasza tylerddd (#12014) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Kb csak én is ;] :DDD

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#12019) Noxy válasza tylerddd (#12014) üzenetére


Noxy
veterán

Nekem még az életben nem volt új iPhone-m, pedig volt már egypár darab 3GS-l kezdve.
Áprilisban vettem egy 5S-t 85e Ft-ért, (Mai napig hibátlan) u..akkor eladtam egy 18 hónapos 5C-t komplett gyári tartozékokkal 3hó garival.
Ezt vissza hozták 2 hónap múlva, mert az aku átalakult babzsákká, és szétrobbantotta a telefont.
Probléma az volt, hogy valakinek kölcsön adta a töltőt meg a kábelt, az meg valami kínai szutykot adott vissza.
Ezt úgy tudtam bizonyítani, hogy én minden gyári kábelt, töltőt megjelölök egy forrasztó ceruzával.
Ha összedugom, akkor a vonalaknak egybe kell esni.
Lényeg az, aki kicserélte kifizette a telefont, mert nem szándékos cserélte el. Ő sem tudta hogy nem gyári.
Ja és még tudnák hasonló dolgokról mesélni.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#12020) bughead123


bughead123
csendes tag

Hali, kaptam egy Iphone 5s-t hogy próbáljam ki , IOS7.1 van rajta és nem látok benne magyar nyelvet viszont azt olvasom hogy IOS4 óta minden rendszerben benne van alapból a magyar, elkezdtem gyanakodni hogy hamis lehet e a készülék és gépen ha csatlakoztatom iTunes ra akkor az írja ki hogy android iphone :O
nem tudom hogy tényleg hamis lehet e mivel a model szám (A1530) rendben van és az ilyen online imei check oldalak is felismerik az imei számját (358843052047793) nem tudom hogy ez az IMEI szám minden iphone on más ? Még soha nem volt iphone a kezemben de gyanús ez nekem... :D
[link]
[link]

(#12021) TheMarci válasza bughead123 (#12020) üzenetére


TheMarci
addikt

Kamu. Tele van helyesírási hibákkal is ráadásul.

Do You Dream?

(#12022) tomcsi23 válasza bughead123 (#12020) üzenetére


tomcsi23
veterán

Bizony, itt valami kamu van a dologban. :)
Sofeware. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#12023) bughead123


bughead123
csendes tag

Ha beviszem valamelyik szolgáltatóhoz vagy szervízbe ott meg tudják nézni hogy kamu e vagy sem ? Tényleg túl sok a gyanús dolog pl azt olvastam hogy IOS9.2 re lehet frissiteni az 5-st és ennek azt írja hogy nincs frissítés, csak azt sajnálom aki ezért pénzt adott ki :D

(#12024) TheMarci válasza bughead123 (#12023) üzenetére


TheMarci
addikt

Megmondják, de nem érdemes, mert 100%, hogy kamu.

Do You Dream?

(#12025) szabonagyur válasza bughead123 (#12023) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amúgy minek szórakozol ezzel? Vagy nem csak kaptad próbára hanem meg is vetted?

Nézd már meg az egész felület nyelvtani hibás, gagyin megrajzolt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#12026) bughead123 válasza szabonagyur (#12025) üzenetére


bughead123
csendes tag

Egy ismerösöm vette és most nállam van.Köszönöm szépen a gyors válaszokat.Azt meg azért kérdeztem hogy ilyen helyeken meg tudják e mondani hogy hamis mert az ismerösöm úgysem hisz nekem míg nem viszem el egy ''szakihoz'' aki megmondja neki hogy tényleg az szóval a lényeg hogy át lett baszva :D

(#12027) Noxy válasza bughead123 (#12026) üzenetére


Noxy
veterán

DFU mód meg az iTunes meg mondja a tutit.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#12028) sacaboy válasza bughead123 (#12026) üzenetére


sacaboy
tag

Nyugodtan visszaadhatod neki és megmondhatod h hamis! Aki használt már IOS-t az rögtön látja hogy hamis telefon!

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#12029) fornettisuti válasza bughead123 (#12026) üzenetére


fornettisuti
veterán

erdekes, hogy az "ismerosod" nem maga viszi el (pl. icentre-be) megnezetni a keszuleket, hanem oda adja, olyannak ellenorizni, akinek szinten lovese sincs rola es meg nem is hisz neki 😊

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#12030) tylerddd válasza bughead123 (#12020) üzenetére


tylerddd
veterán

Kamuphone! Teljes kapacitásnak 16GB-ot ír, ami nem lehetséges.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#12031) bughead123 válasza sacaboy (#12028) üzenetére


bughead123
csendes tag

Nem azért adta hogy ellenörizzem hanem hogy próbáljam ki én is hogy milyen az iPhone csak nekem gyanús lett

(#12032) tylerddd válasza bughead123 (#12031) üzenetére


tylerddd
veterán

És neki tetszik?! Aztán csodálkozunk, h sokan sz**ják az iPhone-t :DDD

Egyébként a napokban láttam egy olyan hagyományos, gombos készüléket, aminek a hátulja olyan volt, mint egy i6 :)

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#12033) bughead123 válasza tylerddd (#12032) üzenetére


bughead123
csendes tag

Nem igazán, föleg mióta felvetettem hogy nem is eredeti

(#12034) Jeanne d'Arc válasza bughead123 (#12033) üzenetére

Tuti valami gaz van. Próbáljon ki igazit és szeretni fogja . :)

[ Szerkesztve ]

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#12035) amulet


amulet
senior tag

Sziasztok, egy ismerősöm elfelejtette az apple id jelszavát, de az email címe már nem él. Így a jelszó visszaállítás nem lehetséges. Le lehet cserélni az apple id-t? így?

(#12036) TheMarci válasza amulet (#12035) üzenetére


TheMarci
addikt

Elvileg a telefonnal, és a számlájával APR-ben meg tudják oldani.

Do You Dream?

(#12037) B-L-A-C-K válasza amulet (#12035) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha nincs bekapcsolva iCloudba a keresés, akkor iTunes-ből csinálsz egy visszaállítást, és beállítod újként a telefont, amihez csinálsz új ID-t is. Ha a keresés be van kapcsolva akkor Apple ügyfélszolgálatnál kell érdeklődni.

[ Szerkesztve ]

(#12038) iTomi81


iTomi81
tag

Nos tudom mindig ez a kardinális kérdés de azért felteszem így pár hónap iOS 9 használat után. Üzemidő tapasztalatok?

(#12039) fornettisuti válasza iTomi81 (#12038) üzenetére


fornettisuti
veterán

egyéni használattól függ 1-2 nap

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#12040) Scholes9 válasza iTomi81 (#12038) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Használattól függően 1-2 nap nálam is, nekem teljesen megfelel, előző telefonomról (Nokia Lumia 925) ez a része határozott előrelépés,a minek csak örülök :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#12041) Blamy


Blamy
tag

Most biztos extra nagy hülyeséget kérdezek, de nem tudom máshol feltenni :)
Ha itunes-on keresztül visszarakom az előző telefon biztonsági mentését, akkor az befolyásolja, hogy melyik szoftver volt rajta? Tehát ha eddig a 8as volt rajta, akkor az újra is azt teszi fel? (Szerintem nem, de csak megkérdezem inkább...)
És olyat lehet, hogy csak egy részét töltöm vissza a mentésnek? Pl alkalmazásokat, számokat igen, képeket nem?

(#12042) B-L-A-C-K válasza Blamy (#12041) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Amilyen iOS van a telefonon, mentés visszatöltése után is az marad.

Van olyan program hogy meglehet vele csinálni mi menjen vissza rá, de nem tudom a nevét. Ha meg csak a képek nem kellenek rá, visszarakod a mentést és egyszerűen kitörlöd.

(#12043) radi8tor válasza B-L-A-C-K (#12042) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

iBackupbot asszem' a neve.

⭐ Stella

(#12044) Blamy


Blamy
tag

Ok köszi :)
Mivel tényleg csak a képek nem kellenek, valóban egyszerűbb, ha utólag kitörlöm őket...

(#12045) Gaberiellb


Gaberiellb
senior tag

Üdv! Van egy kisebb problémám, iPhone 5s. Észre vettem hogy a szélénél a kijelzőnél közép tájon, nyomásra érzékeny és benyomható, voltam egy iPhone szervízbe (mivel már nem garanciás) és azt mondták elengedte a ragasztó... :O Na most a srác azt mondta meg tudják csinálni, egy napra le kell adni, ujra ragasztják, kisúlyozzák hogy olyan legyen mint régen, voltam egy másik helyen ahol a csávó azt mondta komplett kijelző csere amit furcsálok potom 30 ezerért... mondtam is neki hogy máshol megtudják ragasztani amire csak hümmögött és annyit mondott nem lenne tökéletes :U Nem nagyon hittem neki, szerintetek? Az első verziót meg úsznám egy 10-esből, de azt mondta a srác nem vészes egyenlőre... Véleményeket kérnék, aki tud legyen szíves segítsen :R

[ Szerkesztve ]

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#12046) B-L-A-C-K válasza Gaberiellb (#12045) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ragasztàssal én se garantálom neked hogy tökéletes lesz, és időtálló.

(#12047) Gaberiellb válasza B-L-A-C-K (#12046) üzenetére


Gaberiellb
senior tag

Elméletileg valami keretet is cserélnek, de nem a fémet hanem amit fog a kijelző, de nem értek hozzá csak tippelek :U

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#12048) B-L-A-C-K válasza Gaberiellb (#12047) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én azt csinálnám ebay-ről rendelnék egyet ~12 ezer, és ráraknám magamnak, ha van némi affinitásod hozzá youtube videók alapján megtudod csinálni.

(#12049) balbekk12


balbekk12
tag

Az miért van, hogy ha rácsatlakoztatom a tel.-t a sz.gépre és a fényképeket le akarom másolni, akkor 400 könyvtár látszódik? Abból nagyon macerás lenne kimazsolázni a képeket. Az Icloudban is fent vannak a képek,de onnan pedig egyesével lehet másolni. :(
Mi a legegyszerűbb módja a képek mentésének sz.gépre???

(#12050) univerzita válasza balbekk12 (#12049) üzenetére


univerzita
addikt

A iCloud - rol nem csak egyesével lehet hanem bejelölöd a,,összes" és lementeni.Vagy tedd fell gépre a Syncios Manager free - t(syncios.com) azzal könnyen lehet másolni filmeket,képeket stb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.