Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18001) mpv


mpv
aktív tag

Sziasztok!
Az mitől lehet,h pl 16% töltöttség mellett töltőre teszem,rögtön felugrik pl 24%-ig?

[ Szerkesztve ]

(#18002) VoidXs válasza mpv (#18001) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Hidegben sokkal kevesebbet mutat. Még ma is fél percen belül kaptam olyat, hogy 20%->10%->lemerült. Télen volt, hogy 35%-nál kikapcsolt, és a kezeim közé szorítva tudtam neki annyi hőt adni, hogy egy telefonra bekapcsolt. Töltőn azonnal a helyes értékeket látod.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#18003) mpv válasza VoidXs (#18002) üzenetére


mpv
aktív tag

Köszi! De a lakásban nincs hideg,ami ezt indokolná....

(#18004) Tibee86 válasza VoidXs (#18002) üzenetére


Tibee86
veterán

Azt tegyük hozzá, hogy ez egyáltalán nem normális jelenség. Ahogy a kollégáé úgy a te akkud is kuka.

(#18005) mpv válasza Tibee86 (#18004) üzenetére


mpv
aktív tag

Az üzemidőm jó,pluss 3/4 éves telefon...miért lenne kuka az akksi?

(#18006) VoidXs válasza Tibee86 (#18004) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Elég gyakori jelenség, csereaksisok is tapasztalták. Valahol volt róla egy szavazás, és a tulajok majdnem felének volt ilyen problémája.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#18007) Tibee86 válasza mpv (#18005) üzenetére


Tibee86
veterán

Oké, a tiédre erős volt ez a kijelentés. Viszont az biztos, hogy semmiképp nem normális. 3 év alatt 5db 5S-t fogyasztottam el, de egyikkel se volt semmilyen hasonló akku para. Ha lett volna akkor egyből vittem volna cseréltetni/javíttatni.

VoidXs: Ahogy a 6S-nél volt a csere lehetőség, ugyanúgy kellett volna az összes típusnál aminél ilyen problémák jöttek elő, csak az már nagy falat lett volna az Apple-nek.
Az, hogy hidegben kikapcsol egyértelműen akku hiba. Youtube-on fent van Magyarósi Csabának egy videója amiben kicseréltette és azóta nem is csinálja a telefonja.

[ Szerkesztve ]

(#18008) Dimond G


Dimond G
senior tag

Sziasztok!

5s készüléket szeretnék használtan venni. Mire figyeljek, hogy nehogy csak kidobott pénz legyen?
Mit kérdezzek a tulajtól? Mit vizsgáljak?
Hogy ellenőrizzem, hogy működik az ID?
Köszönöm a válaszokat!

(#18010) Emunem


Emunem
aktív tag

Hali mindenki!

Lenne egy kérdésem:
Tudnátok valami jó fotó alkalmazást ajánlani, amin autómatikusan rajta van a dátum pecsét? Fontos lenne hogy ne utólag heckeljem rá, hanem fotózás közben rá teszi azonnal.
Én keresgéltem, de csak utólagos ráírásost találtam.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

"... hát persze ..."

(#18011) -secret- válasza Emunem (#18010) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nem hallottam még ilyen appról ami alapból rárakja a dátumot.
Ilyen utólagost találtam csak.

(#18012) Emunem válasza Emunem (#18010) üzenetére


Emunem
aktív tag

Közben találtam valami ajánlást német fórumon, fizetős, ha minden opciót ki akarnék használni. De ingyé se rossz amit tud. Timestamp Camera a neve. Ha tudtok jobbat elfogadom a javaslatokat.

"... hát persze ..."

(#18013) Emunem válasza -secret- (#18011) üzenetére


Emunem
aktív tag

Az a dolog szépséghibája, hogy a jó appok el vannak 'rejtve'. Nincs benne az első 50 ajánlott app-ban. Nagyon gyenge az AppStore szűrője kereséskor. :W

[ Szerkesztve ]

"... hát persze ..."

(#18014) tomcsi23 válasza -secret- (#18011) üzenetére


tomcsi23
veterán

ProCam 4-nél pedig be lehet állítani.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#18015) Emunem válasza tomcsi23 (#18014) üzenetére


Emunem
aktív tag

És ez ingyé? A képek alapján nekem utólagosnak tűnt. Megcsekkolom, kösz a tippet.

Mert amúgy ha mar fizetni kéne érte, akkor legalább a legjobb legyen. (5€ ahogy én láttam)

[ Szerkesztve ]

"... hát persze ..."

(#18016) -secret- válasza Emunem (#18015) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Én még ingyen húztam be, de amúgy $4.99 most.

(#18017) tomcsi23 válasza Emunem (#18015) üzenetére


tomcsi23
veterán

Néha ingyenes. ;]

Hogy érted, hogy utólagos?
Működik ez rendesen. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#18018) Emunem válasza tomcsi23 (#18017) üzenetére


Emunem
aktív tag

értsd: utólag rászerkeszted

hm... meglátjuk. Ha besokallok a jelenlegitől, akkor beruházok erre. Pü-ben tudnánk értekezni további dolgokról?

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Üdv.

"... hát persze ..."

(#18019) tuzpenge válasza Emunem (#18018) üzenetére


tuzpenge
őstag

nem utólag szerkeszti rá.
Ha a progi beállításában bekapcsolod akkor a fotó elkészültekor rá is teszi a dátumot.

ˣ

(#18020) Emunem válasza tuzpenge (#18019) üzenetére


Emunem
aktív tag

Teccik érteni, köszönöm mindenkinek a tanácsokat. ;)

"... hát persze ..."

(#18021) spanyoll


spanyoll
addikt

Számomra mélyvíz; tanácsot kérnék:

A telefonom (2 éves, kicsit lelakott, a kijelző picit hápog, de nem vészes) 1-2 hetente csinált olyat, hogy nem oldotta fel rögtön a kijelzőt, csak 5-10mpes csúszással. Annyira nem zavaró, túl lehet élni. DE:
A minap olyat csinált, hogy egyik percben használtam, rá 3 percre meghalt teljesen. Kijelző nem old fel, semmilyen gombra nem reagált, kikapcsolni se tudtam, semmi. Közben viszont amikor hívott barátom telefonról, akkor nála kicsöngött, nálam semmi reakció. Majd' egy órán át semmit nem tudtam csinálni vele, már dühömben ütögettem, rázogattam, minden, de semmit nem csinált. Egyszer csak elkezdett bekapcsolni... bekapcsolt és azóta megy.
Én a kijelzőre gyanakodtam, de akkor ugye kicsöngött volna. Szerintetek ez mi lehet?
Én ha rajtam múlik még taposnám a telefont addig, amíg szét nem esik; jó lenne ha kibírna még 1-2 évet.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#18022) tothferenc válasza spanyoll (#18021) üzenetére


tothferenc
senior tag

kollégám 5S-e is hasonlót produkált, és egy SE is a 10.3 után.....
más: 1 év gari után, Telekomnál vásárolt iPhone felvált kijelzőjét javíttathatom még mindig a telekommal? Ők küldik az Apple-nek, vagy jobb, ha iStyle-ba viszem? Mi ilyenkor a metódus? javítás,csere? Úgy emlékszem régen cserélték...

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#18023) spanyoll válasza tothferenc (#18022) üzenetére


spanyoll
addikt

És megoldás is van rá, vagy csak a fej falbaverése?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#18024) tothferenc válasza spanyoll (#18023) üzenetére


tothferenc
senior tag

igazából próbáltunk visszaállítást gyárira, de ott is előfordult nekik... vagy szerviz, vagy majd egy update.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#18025) spanyoll válasza tothferenc (#18024) üzenetére


spanyoll
addikt

Nyehh... akkor várok az updatere, ha lesz. Köszi.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#18026) Pavlo


Pavlo
aktív tag

Most készülök iPhone 5S-t vásárolni. A neten kutakodva szembesültem olyan problémával, hogy gond lehet a kijelzőkkel, sárgulnak. Mennyire jellemző ez a hiba? Hogy lehet javítani? Előre is köszönöm a válaszokat.

(#18027) B-L-A-C-K válasza Pavlo (#18026) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Kicseréled a kijelzőt.

(#18028) Pavlo válasza B-L-A-C-K (#18027) üzenetére


Pavlo
aktív tag

Végülis triviális. :U
Amúgy mennyire jellemző a probléma? Minden készüléknél jelentkezni fog amúgy, vagy vannak bizonyos beszállítóktól érkező hibás darabok, esetleg gyártás alapján be lehet ezt határolni?

(#18029) Tibee86 válasza Pavlo (#18028) üzenetére


Tibee86
veterán

Annyira nem jellemző hiba, inkább a kijelző ragasztás elválása idővel ami szinte mindegyiknél előjön.

(#18030) ada19


ada19
senior tag

Sziasztok,

USA-ból hoztam egy használt 5S-t (Sprint CDMA modell). A telefon a 6S megjelenése óta lemerülve volt tárolva, így nem csoda hogy amikor elkezdtem használni elég érdekes dolgokat művelt az aksi (10 perc Skype hívás 100-ról 55%-ra stb.), de ezen kívül minden a legnagyobb rendben.

Kicseréltük egy nagykerből vásárolt "eredetinek írt" aksira, ami első töltésnél 50% után hirtelen felugrott 100%-ra, majd használat után 50%-nál kikapcsolt. Itt már be sem tudtam kapcsolni, mert töltőt kért. Töltőt bedugva rögtön 50-51%-kal indult. Ami még fontos, hogy erről az 50%-ról kb 1,5-2 óra feltölteni, és 5 óra max fényerős böngészős YouTube-os Bluetoothos használat után merül vissza erre a szintre. Többszöri "kalibráció" után sem változott semmit a helyzet.

Tegnap kicseréltük az aksit, a forrás ugyanaz. Sajnos a hibajelenség is, ~50% körül felugrott 100%-ra, azóta pedig az egyetlen különbség hogy ez nem ~50%-nál hanem mindig 48%-nál kapcsol ki.

Visszakeresve sokat láttam egy Battery Life appról screenshotokat, az nekem mindkét aksihoz 96% health-et írt.

iOS 10.3.1 valamint a töltő eredeti EU iPad-hez való + kábel is.

Van ötletetek mit lehetne még csinálni (restore pl.)? Az aksi kuka ilyenkor esetleg más hardveres gond van? Ami mindenképp furcsa, hogy mindkét aksi esetében a kijelzett ~50%-al ellentétben sokkal többet tudtam használni, érzésre inkább a teljes töltés használódik el csak rosszul jeleníti meg (átlagos használat mellett 2 napot kibír). A tulaj elmondása szerint (jó barátom) amíg használta, soha nem volt semmilyen hasonló jellegű gondja vele.

Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

(#18031) don_peter


don_peter
senior tag

Srácok kaptam egy telót (iPhone 5) ajándékba amelyen még korábbi frissítés volt.
Tök jól működött, de most hogy felajánlotta frissítést elfogadtam és feltette a legfrissebbet.
A jelenség pedig az, hogy ha leteszem a telefont és lezár, akkor 5-6perc tétlenség után feltételezem, hogy lefagy a telefon. Azért feltételezem, mert semmire nem reagál csak a szoft reset-re, amely a home+power gomb folyamatos nyomására történik. Jobb esetben újra indul, de ez sem mindig sikeres, valamikor ebbe is belefagy, az alma kint a képernyőn és ott áll, nem csinál semmit.

Találkozott már valaki ilyennel?
Mi lehet a gond, lehet ezzel a frissítéssel ezt a telefon tovább nem használható?
Válaszokat előre is köszi..

ui: 5-ös a teló, de gondolom az 5 és az 5S közt nincs akkora különbség, hogy e miatt ne lehetne jellemző mondjuk az újabb típusra is ez a hiba.. (remélem)

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#18032) jenei1994 válasza don_peter (#18031) üzenetére


jenei1994
addikt

Próbáld meg számítógépen gyári visszaállitást.

(#18033) Diokhan válasza ada19 (#18030) üzenetére


Diokhan
addikt

Szia!

Én a töltés vezérlésre gyanakszom, mivel az új akksival, mégha utángyártott is, normális értékeket kellett volna mutatnia, valamint ennek fényében szerintem a gyári akkuval sem volt nagy gond.

(#18031) don_peter

Szia.

Elég sok különbség van a két telefon között minden tekintetben, kivéve a kijelzőt, ami ugyanaz, de a proci pl már 64 bites, és az ujjlenyomat olvasó is jelen van már.
A probléma szerintem mindenképp szoftveres. Kivéve, ha a gombok vacakolnak, mert abban az esetben szimplán lehet, hogy nem érzékel a gomb, és nem ébreszti fel a telefont. Ha viszont a gombok hibátlanul működnek, akkor szoftveres a gond, pláne, hogy a soft reset utáni fagyás is erre neged következtetni. Hogy történt a frissítés? iTunes vagy OTA?

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#18034) ada19 válasza Diokhan (#18033) üzenetére


ada19
senior tag

Köszi! Az eredeti aksi rendesen a 2-3% és 100% közötti tartományban mozgott, csak nagyon kevés ideig bírta (1-2 óra max), a Battery Life is 60% healthet írt rá többszöri kalibráció és után is.

Ebből gondoltam, hogy az aksi lehet a gond - persze lehet semmit sem zár ki. Amit fontos mégegyszer kiemelnem, hogy a magával az aksiidővel meg vagyok elégedve, mások tapasztalatai alapján ugyanazt kapom csak nekem 48-100% között mozog nem 0-100%. :D

Mégsenem

(#18035) nico9519


nico9519
tag

Sziasztok!

Barátom most költözött haza Kanadából és mivel épp elromlott a telefonja, kapott egy alig használt, volt céges Bell függő 5S-t. Na most mivel legjobb tudomásom szerint itthon nem tudja függetleníteni kb mennyiért lehetne alkatrészként eladni? Tökéletes állapotban van, még a füles se volt használva csak ugye nem tud belépni az Apple ID miatt, emiatt még netezésre se tudja használni wifi mellett. :(

(#18037) Noxy válasza nico9519 (#18035) üzenetére


Noxy
veterán

Itt valami nem kerek.
Attól hogy Bell függő még lehet használni Wi-fi -l, + semmi köze nincs az Apple ID-hez.
Írhattad volna ennyi erővel az is, hogy "találtatok" egy Bell függő 5S-t.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#18038) nico9519 válasza Noxy (#18037) üzenetére


nico9519
tag

Múlt hét elején egy ismerősén keresztül kapta ez a telefont, hogy itthon biztos lehet majd függetleníteni. Még Kanadaban bele került a barátom ottani Sim kártyája, így aktivalni tudta az ID-t. Pénteken hazaköltözött, itthon nyílvan wifin keresztul(meg alap dolgogra) tudta használni majd sikeresen lefrissitette. Azota ujra kérné az ID az azonositást, de az csak sim kartyaval egyutt lehetseges. Na most a kinti kártyáját mivel veglegesen hazaköltözött nem hozta, itthoniakat meg hiába raknánk bele, nem független a telefon. Mint említettem ez állitolag egy céges telefon volt, de ő se tud róla többet, örült hogy kapott egy telefont ingyen.

Úgy tudom, ahhoz hogy függetleniteni lehessen vagy a szolgaltatohoz kell menni vagy az Applehöz eredeti papírokkal. A fent emlitettek miatt egyik se játszik. Emiatt csupán érdeklődni szerettem volna, hogy mennyiert lehet igy elpasszolni, hogy legalabb valami kínai csodát vehessen helyette. Bocsi, hogy hosszúra sikerült na meg az ékezetek miatt is :)

(#18039) Tubi2 válasza nico9519 (#18038) üzenetére


Tubi2
senior tag

Törött külsős teló feljavítására még jó lehet, biztos megér vagy 20-30k-t, ha szép. :K

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#18040) nico9519 válasza Tubi2 (#18039) üzenetére


nico9519
tag

Köszönöm! :)

(#18041) Eliot Anders


Eliot Anders
aktív tag

Sziasztok!

Garanciában kaptam egy új telefont; Hívásidő / jelenlegi periódus szerint 7 óra 29 perc. Az hogy lehet ha még nem is használtam :F

(#18042) lindermen


lindermen
aktív tag

Sziasztok! Porosodik a hátsó kamera, szavatosság van már csak a készülékre. Ilyenkor takarítják vagy cserélik?

(#18043) -Ben- válasza lindermen (#18042) üzenetére


-Ben-
veterán

Nem tudni. Sok mindentől függ... Úgy vettem észre, hogy 5S/SE -t könnyen cserélnek. De biztosan megtisztítják, ez a minimum. :)

(#18044) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Vett még valaki az általam ajánlott aksiból? Asszony már használja ~2 hónapja, és még mindig király. Most ránéztem a telefonjára teljesen jó, és még van az aksiban bőven szufla.

(#18045) spanyoll válasza B-L-A-C-K (#18044) üzenetére


spanyoll
addikt

Azt jól értem, hogy 31 órája vette le a töltőről és még mindig 32%on van? Neba.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#18046) B-L-A-C-K válasza spanyoll (#18045) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:K

És nem energiatakarékosban használja.

[ Szerkesztve ]

(#18047) lindermen válasza -Ben- (#18043) üzenetére


lindermen
aktív tag

Köszi! Igazából nem szeretném ha cserélnék mert ezen kívül semmi baja, és szinte karcmentes :)

(#18048) spanyoll válasza B-L-A-C-K (#18046) üzenetére


spanyoll
addikt

Most nagyon haragszom ám rád, remélem tudod :D

Idáig elvoltam szájhúzva az akksiidővel (tehát reggel kb 90%osan induló telefont délután 4 körül már néha töltöm, mert 40% környékén van), de most megjött a kedvem ehhez. A csavarozgatáshoz nem, de a jó akkuidőhöz igen.
Mondjuk akkor már inkább a fityegő kijelzővel kéne valamit kezdenem.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#18049) Tibee86 válasza B-L-A-C-K (#18044) üzenetére


Tibee86
veterán

Ez tényleg elég brutál. :K

(#18050) ada19 válasza ada19 (#18030) üzenetére


ada19
senior tag

Ha valakit érdekel a dolog később, teljesen más forrásból beszerzett aksi úgy néz ki megoldotta a problémát. Azóta az is kiderült, hogy a "gyári" jelző enyhén szólva is megtévesztés.

Mégsenem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.