Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17101) Djuree


Djuree
félisten

na nekem is megvan a gép, 7végén már a kezemben lesz :DD
jajj de kíváncsi vagyok, sosem volt még ps-em, mindig csak haveroknál ps-eltünk :C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#17102) Djuree válasza DM-Fan (#17097) üzenetére


Djuree
félisten

hát igen, bízzunk a legjobbakban, mostmár együtt :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#17103) Sonja válasza Tonti (#17068) üzenetére


Sonja
veterán

Persze. :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#17104) Criton


Criton
veterán

Na, akkor nem vesztek fel? DM és Sonja :F ;) :B

(#17105) Siera


Siera
senior tag

Szevasztok!

Nem mostanában jártam erre,és nem is akarom megsérteni az alapelveket,de az 1.hsz 1. mondata mostantól hamisnak bizonyul! ;]
Link

Ha már előttem valaki belökte volna a témát,akkor sajnálom.

(#17106) Sonja válasza Criton (#17104) üzenetére


Sonja
veterán

Ma még bekapcsolni se volt időm és szerintem holnap se lesz. :( De majd visszaigazollak még a héten. :B

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#17107) Mazsika válasza Siera (#17105) üzenetére


Mazsika
őstag

mindegy, mert alapelvek miatt amúgy sem lehet róla beszélni majd! :P

Dáccsika

(#17108) DM-Fan válasza Siera (#17105) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Már beszéltünk róla két nappal ezelőtt. Én minden ilyet akkor hiszek, ha látom is, hogy tömegesen működik és használják, addig minden ilyen hír kacsa, mint ahogy a legutóbbi GeoHot-féle feltörés, vagy az egyesek által nagyon lelkesen terjesztett modchip-fotós eset. Amúgy meg engem speciel teljesen hidegen hagy, még ha működne sem érdekelne, a PS3 addig ér valamit, amíg nem törik. Az alapelvekről meg tényleg ne is beszéljek, nincs helye wareznak e topicban sem!

Get Moded!

(#17109) DM-Fan válasza Criton (#17104) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Semmi időm nem volt a gép elé ülni, hét vége felé visszaigazollak, ne aggódj!

Get Moded!

(#17110) r3dsnake válasza DM-Fan (#17108) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

a hír nem kacsa, de a sony-ék már írják a következő firmware-t, amiben már nem lehet használni. tegnap írták.

(#17111) vhunor válasza DM-Fan (#17108) üzenetére


vhunor
őstag

Nem is látom értelmét a wareznek PS3-on, hiszen - mivel kb. 4 évig egyáltalán nem létezett - veszel 2-3 közepes árú játékot és elkezded cserélgetni őket, valamint nem rohansz a megjelenés napján megvenni az AAA kategóriás stuffot. Amíg nincs warez, addig csak normál mértékű értékvesztéssel kell számolni, ha elterjed a warez, azzal meg a rendes vásárlók fognak rosszul járni.

Saját példa: vettem egy Heavy Rain-t 8k-ért, elcseréltem Uncharted 2 platinum + 2k-ra, majd elcseréltem egy Assassin's Creed 2-re. Vagy akár említhetném ezt: MGS 4-et vettem 5k-ért, elcseréltem egy az egyben FF XIII-ra (ez akkor jó biznisz volt), az FF XIII-at elcseréltem ha jól emlékszem 2k ráfizetéssel Demon's Souls-ra, azt pedig végül Red Dead Redemption-re.

Gyűjteményt pedig ráérek később bővíteni, amikor 4-6k-ért megvehetem azokat a játékokat, amiket szeretnék a polcomon tudni (pl. zavvi-ról).

(#17112) BaliJack


BaliJack
aktív tag

Ha valaki játszik a LEGO Harry Potterrel, akkor találkozott-e grafikai és egyéb problémákkal?

Teljesen véletlenszerűen jönnek elő gondok (szerintem a patch felrakása óta):
- nem indul el a játék (fekete marad a képernyő)
- már az elején hiányzik a fél képernyőről a textúra (bevezető animációnál)
- a "stud"-ok piros csíkozással villognak forgás közben

Volt, amikor simán kilépett (egyszer) és egyszer csontra is fagyott.

Más játék nem nagyon megy mostanában, de pár demót meg a Burnout Paradise-t elindítottam, és ott nem voltak ilyen hibák (vagy csak nem volt ideje előjönni...).

(#17113) Edgeri válasza BaliJack (#17112) üzenetére


Edgeri
senior tag

"- nem indul el a játék (fekete marad a képernyő)" - apró kis probléma :DDD

Üdv, Edgeri

(#17114) Edgeri


Edgeri
senior tag

A Cdgalaxisban is van pár jóárasított játék (NFS Shift, Army of Two 2, Dante stb.).

Üdv, Edgeri

(#17115) BaliJack válasza Edgeri (#17113) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Vagy csak nem vártam eleget :DDD.

Tegnap beszereztem a Battlefield: Bad Company 2-őt CDGalaxisból. Még Harry Potter láz van otthon, de ma este már berámolom :).

(#17116) Edgeri válasza BaliJack (#17115) üzenetére


Edgeri
senior tag

Szinte ugyanaz a stílusa mindkét játéknak :D Aztán csak óvatosan a BC2-vel, mert rákattanós :K

Üdv, Edgeri

(#17117) Sonja


Sonja
veterán

New PS3 controllers add comfort and glowing buttons

Egész jó Xbox360-as utánzat, de egy két helyen rosszabb lett vagy maradt ugyan olyan rossz. :U

Maradt a rossz = L2/R2 gombok kialakítása
Rosszabb lett = D-pad

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#17118) Paladin1492

[link]

Tehát megint butitják a PS3-at a következő frissítésnél. Köszönjük SONY.

“Ha Rómában élsz, élj úgy, mint a rómaiak, ha másutt élsz, élj úgy, ahogy ott élnek”

(#17119) ldave válasza Paladin1492 (#17118) üzenetére


ldave
félisten

Ez miért is butítás? Védik a gépet a jailbreak ellen, szerintem teljesen jogos lépés a részükről, azért ez nem olyan mint a linux kikapcsolása volt.

A Slime draws near! Command?

(#17120) vhunor válasza Paladin1492 (#17118) üzenetére


vhunor
őstag

Csak a jailbreak-es pendrive használatát akadályozzák, nem az összes pendrive-ét.

(#17121) BaliJack válasza Edgeri (#17116) üzenetére


BaliJack
aktív tag

:D
Harry Pottert asszony miatt vettem meg: rá is kattant rendesen :D.
Tulajdonképpen már másodszorra játsszuk a sztorit meg az egészet, mert nem tudtuk összeszedni az összes arany téglát.
Első mentés játékideje nettó 66 óra volt, igaz, néha ottmaradt a gép, mert fürdetni kellett a gyereket (még mindig nem tud 7 hónaposan - szörnyű :DD).
A másodikban is van már legalább 3 óra nettó, nagyon lebilincselő.

Számítok rá, mert BC1 is nagyon durva volt. De ha ma 21 óra körül nem tudom elkezdeni, akkor ma sem lövök. Legalább két óra kell egy ilyen játékból :K.

(#17122) Paladin1492 válasza vhunor (#17120) üzenetére

Remélem hogy így lesz. De közben az a félelmem, hogy nem így lesz.

[ Szerkesztve ]

“Ha Rómában élsz, élj úgy, mint a rómaiak, ha másutt élsz, élj úgy, ahogy ott élnek”

(#17123) vhunor válasza Paladin1492 (#17122) üzenetére


vhunor
őstag

Sőt lehet még egyszerűbb, hogy letiltják az USB-ről boot-olást.

Eladó: Final Fantasy XIII 5k, Assassin's Creed 2 5k, Ratchet & Clank: Tools of Destruction Platinum 2,5k.

[ Szerkesztve ]

(#17124) Paladin1492 válasza vhunor (#17123) üzenetére

Igen igen, ez is elképzelhető.

“Ha Rómában élsz, élj úgy, mint a rómaiak, ha másutt élsz, élj úgy, ahogy ott élnek”

(#17125) DM-Fan válasza BaliJack (#17112) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Én másfél hete, pénteken telepítettem a Lego Harry Potter-t, amihez az akkor elérhető patch (nem elékszem, talán 1.03-as, majd megnézem neked otthon) települt is. Múlt héten játszottam vele utoljára, gyorsan kipörgettem, addig nem telepített újabb patch-et. Semmilyen grafikai anomáliával nem találkoztam a V-Sync hibán felül, amit itt most kivételesen menüből lehetett kompenzálni, aminek következtében az is eltűnt.

Irigylem a türelmeteket, ha képesek vagytok mind a 200 aranytéglát összeszedni. :)

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#17126) Paladin1492

Most hozta a futár a Mafia II.

“Ha Rómában élsz, élj úgy, mint a rómaiak, ha másutt élsz, élj úgy, ahogy ott élnek”

(#17127) Sonja


Sonja
veterán

Azért csak elfogadnám! :C Szép. :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#17128) BaliJack válasza DM-Fan (#17125) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Igen, az 1.03-as patch ment fel nekünk is.
Megpróbáltam azt is, hogy leszedtem a patch-et majd újra feltettem, de elő-előjönnek a gondok :(.

Vsync-et nem is néztem, hogy be van-e kapcsolva.

Végigtoltad a 4 évet? Mert a trophy-jaid között ez nem látszott :).

Simán, mert az kell a játék befejezéséhez :D.
Vannak segítségek, amikkel könnyebbé lehet tenni a keresést ;) - nem cheat!

(#17129) Mazsika válasza Sonja (#17127) üzenetére


Mazsika
őstag

valóban szép pack, tesztek jöhetnek aki már kipróbálta! :K

Dáccsika

(#17130) Djuree


Djuree
félisten

nem tudjátok hol tudnék venni optical-ból rca átalakítót? láttam neten hogy van ilyen, csak nem találok. mert a hangcuccomon csak rca van...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#17131) vhunor válasza Djuree (#17130) üzenetére


vhunor
őstag

Akkor ki tudod vinni a PS3-hoz kapott alap kábellel, azon kompozit kép és sztereó rca kimenet van. Ebből használd csak a hangot, a képet ettől még ki tudod vinni HDMI-n, csak így kell beállítani a system settings-ben.

(#17132) Djuree válasza vhunor (#17131) üzenetére


Djuree
félisten

na az úgy jó lesz, boxnál is így csináltam. csak még nem tudom milyen kábel van hozzá, csak 7végén jön meg a gépem :K :R

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#17133) vhunor válasza Djuree (#17132) üzenetére


vhunor
őstag

(#17134) Djuree válasza vhunor (#17133) üzenetére


Djuree
félisten

na ez príma lesz, akkor nem kell olyan drága átalakítót vennem :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#17135) DM-Fan válasza Paladin1492 (#17126) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Ha minden igaz, a szállító tájékoztatása szerint én holnap tudom majd átvenni a Mafia II Collector's Edition-t. Nagyon kíváncsi leszek. Írhatnál pár sort a grafikai minőségről, ha lesz időd rá! Köszi!

Get Moded!

(#17136) DM-Fan válasza BaliJack (#17128) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Nem tudom, hogy nálad mi okozhatja ezeket a hibákat, nálam nem volt semmi gond vele. Install előtt leszedte a patch-et, föltette, majd indult és hiba nélkül ment és megy azóta is. Az enyém egyébként promós példány - ahogy említettem, egyik kedves fórumtársunktól kaptam grátisz.

Hát, én gyorsan végigtoltam. Igazság szerint ez az első Lego játékom (korábban csak az Indiana Jones demójával játszottam), úgyhogy még most ismerkedem a módszerrel, játékstílussal, ezért biztos sokmindent elnéztem. Ettől függetlenül megvolt a vége-credits, szóval igen, végigértem. Furcsálltam is, mert tényleg kb. 1 vagy 2 trophy-ra emlékszem, plusz kb. 20 aranytéglám lett a 200-ból. Majd a Mafia II után nekiveselkedek újra és próbálok mindenre rájönni. A segítségek hogy működnek?

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#17137) Paladin1492 válasza DM-Fan (#17135) üzenetére

Minden várakozás ellenére, a grafika nem változott a demóhoz képest.Tehát többé kevésbé, már valóban a végleges állapotot tükrözi. De mivel a demó a nyárban játszódik, így ott más hogy néz ki a játék. Viszont a végleges játék, télben kezdődik. Ahoz képest nagyon szép a téli táj.A hóesés és a napszak váltás szép. Egy pici hibát taasztaltam eddig, mégpedig hogy amikor a rádiót, átkapcsolod egy másik csatornára, akkor megakad a játék.Ez autóban vezetés közben feltünő nagyon.Egyelőre ennyit mert mennem kell szolgálatba, csak reggel végzek.Én viszont téged kérnélek meg hogy írjál majd, egy kis tesztet.Természetesen ha kiváncsi vagy az én véleményemre is, szivesen írok még.Elnézést de mennem kell.

“Ha Rómában élsz, élj úgy, mint a rómaiak, ha másutt élsz, élj úgy, ahogy ott élnek”

(#17138) DM-Fan válasza Paladin1492 (#17137) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Semmi gond, remélem holnap tényleg át tudom venni én is a játékot - és remélhetőleg lesz is időm este játszani picit. Ha így lesz, akkor természetesen megosztom a tapasztalataimat. Köszönöm az eddigi észrevételeidet - valami ilyesmire számítottam, sajnos. Remélem, hogy a játék maga kárpótol majd a grafikai hiányosságokért. Kíváncsian várom. Amúgy Te is Collerctor's Edition-t vettél? Csakmert ahonnan én rendeltem, ott ma még csak a sima jött meg és holnapra ígérték a CE érkezését.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#17139) Paladin1492 válasza DM-Fan (#17138) üzenetére

A játék biztos kárpótol, mert maga történet fantasztikus. Én a sima verziót rendeltem meg, a platinumshoptól. Tegnap értesítettek hogy csütörtökön kiszállítják, erre meglepetésként ért hogy ma 13:30 körül meghozta a futár. Valószínűleg azért mert sokan vissza mondták a megrendelést. Ezt pedig egy véletlenül elcsípet, mondatból szűrtem le mikor ma felhívtam őket.

“Ha Rómában élsz, élj úgy, mint a rómaiak, ha másutt élsz, élj úgy, ahogy ott élnek”

(#17140) DM-Fan válasza Paladin1492 (#17139) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Értem és köszönöm! A sok visszamondással kapcsolatban pedig nem vagyok meglepve. Elég nagy csalódás volt sokaknak a demó grafikailag, ezt a neten olvasgatva gyorsan le lehet szűrni.

Get Moded!

(#17141) Paladin1492 válasza DM-Fan (#17140) üzenetére

Igen sajnos, de mivel maguk a készítők elíismerték a sok felzúdulás miatt, hogy bizony butítottak a grafikán. Hogy megfelelő sebességel fusson PS3-on. Ha valaki ezzel együtt tud élni valaki, akkor nem fog csalódni a játékban.

[ Szerkesztve ]

“Ha Rómában élsz, élj úgy, mint a rómaiak, ha másutt élsz, élj úgy, ahogy ott élnek”

(#17142) Criton válasza Paladin1492 (#17141) üzenetére


Criton
veterán

Én csak egyvalamit nem értek.
Elvileg a PS3 erősebb mint az Xbox, nem :F Lehet rosszul tudom :U
Ha jól tudom és erősebb, akkor miért a PS3 Mafia2 grafikáján gyengítettek :F Mitől fut jobban az Xboxon :F

(#17143) nickwaren


nickwaren
tag

Én is ma mentem el érte a Platinumba.Vajon a DLC mikor lesz elérhető hozzá?

(#17144) nickwaren válasza Criton (#17142) üzenetére


nickwaren
tag

Sokan írták,hogy a PS3nak nehezebb a programozása és a valódi ereje a Cell procijában van (elméletileg gyengébb a videó megjelenítése, legalábbis ezt olvastam), de ez úgy néz ki, csak a PS3-ra exklu játékokra vonatkozik, amik hosszabb ideig készülnek, mint egy átlagos multi játék. Kb. ennyi röviden a helyzet. Remélem nem írtam sok marhaságot,de majd legfeljebb cáfolnak. :D

(#17145) salival válasza Criton (#17142) üzenetére


salival
aktív tag

Egyszerűen könnyebb rá programozni a fejlesztőknek. Az lehet, hogy elméletben erősebb a Ps3 hardverben, de ebből pár exkluzív címen kívül semmit se láttunk. Mellesleg a Microsoft jobban segíti a fejlesztőket mint a Sony.

Más: CoD: MW2-nél még mindig meg van az olvasófejes probléma? Vagy csak néhány páciensnél jelentkezik?

Szerk.: nickwaren: fél perccel gyorsabb voltál.

[ Szerkesztve ]

YNWA

(#17146) nickwaren


nickwaren
tag

Végre kibontottam a Mafia II-t,meglepett, hogy ebben is van térkép és tök jól néz ki a hátoldala.:) No kezdődhet a móka. :C

(#17147) DM-Fan válasza salival (#17145) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Sajnos az olvasófejes problémát azóta is b*sztak megoldani CoD: MW2-nél, ugyanúgy dolgozik a mechanika, mint korábban. Se egy patch, se egy HDD-install opció. Szívatják ezzel (is) a népet.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#17148) Paladin1492

Drága fórum társak ne offoljuk már szét a topikot. Hogy a PS3-mon mennyire jó a grafika vagy nem, a mafia II-őn. Már ezerszer leírta itt egy pár fórum társ, hogy mi miért lett ilyen.
Ilyen lett a grafika, nem lessz jobb.Ha valakit érdekel nagyon szívesen válaszolok, a játékkal kapcsolatos kérdésre.

“Ha Rómában élsz, élj úgy, mint a rómaiak, ha másutt élsz, élj úgy, ahogy ott élnek”

(#17149) salival válasza DM-Fan (#17147) üzenetére


salival
aktív tag

És ez a probléma mindenkinél jelentkezik? Egyébként ezzel a Sony is szív mert több millióan vették meg PS3-ra és ha az 1%-nak romlik el emiatt az olvasófeje akkor nekik mennyi pénzbe kerül a garanciális javítás.

Pedig szívesen kipróbáltam volna mert teljesen más stílusú mint a BF: BC2. Szerintem a HDD install-ra meg várhatunk mert ugye az IW kihalófélben van.

[ Szerkesztve ]

YNWA

(#17150) DM-Fan válasza salival (#17149) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Sajnos a probléma minden típusnál jelentkezik, csak egyeseket hidegen hagy, másokat - így pl. engem is - halálba idegesít, mert önkénytelenül is azt figyelem, hogy mennyire szenved a léptető mechanika. Tényleg rettenetesen dolgozik ugyanis, állandóan mozgatja a fejet, ezekkel a tipikusan apró, oda-vissza történő mozgásokkal, ami hosszabb távon egyértelműen kinyírja a léptetőmotort. Sok meghibásodás volt már belőle, külföldi fórumokon megtalálod. Még aláírás gyűjtés is volt, hogy az Infinity Ward adjon ki egy HDD-install patch-et, amiben opcionálisan ki lehetett volna választani, hogy akarod-e, hogy a játék feltelepüljön a HDD-re. Nem csinálták meg. :(

Nálam pont ezek miatt eléggé parkolópályára került a játék, pedig a CoD: MW-t lyukasra játszottam multiban. Egyébként sok tekintetben jobb is az első rész (multiban is), mint ez. Azért sajnálom.

Get Moded!

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.