Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38951) LuckyL válasza gyulaszu (#38950) üzenetére


LuckyL
őstag

mert a paypalon hozzáadta a követési információkat, onnan pedig automatiksuan továbbküldik neked

cryptot minden termékemért elfogadom

(#38952) gyulaszu válasza LuckyL (#38951) üzenetére


gyulaszu
senior tag

nem az eBay-en adta meg? Én mikor eladtam valamit, oda kellett beírjam.
Valamint nem PP-vel fizettem, hanem kártyával a PP kliensben.

gyulaszu

(#38953) V/ válasza gyulaszu (#38950) üzenetére


V/
Topikgazda

Mert a nyomkövetési számot aPayPal-on is beírta az eladó, ha ez eBay lenne akkor kapsz mindkettőtől értesítést ha szállítani kezdik és mindkét helyen beírja a nyomkövetési számot az eladó. Azok a nagybetűk eléggé beszédesek hogy miről kaptad az értesítőt. :)
Details about your shipment
Ha a PayPal felületen nem adja meg az eladó a nyomkövetési számot akkor nem megy az ilyen értesítő.

[ Szerkesztve ]

(#38954) gyulaszu válasza V/ (#38953) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Hidd el, nem az volt a kérdés, hogy mi szerepel az eMailben.
Hanem az, hogy miért a PP értesített?
Ha azt mondod azért, mert az eladó a PP rendszerébe beírta a nyomkövetési számot, akkor viszont az a kérdésem:
Miért írta be az eladó oda, amikor nem is azzal fizettem?
Vagy az ilyen kártyás fizetés az eladó PP számlájára kerül, mintha PP-ről küldtem volna neki?

PS: Az eBay-en belül is kaptam értesítőt [kép]

gyulaszu

(#38955) V/ válasza gyulaszu (#38954) üzenetére


V/
Topikgazda

Mert neki odaérkezett a pénz és neki a vásárlásnál ott a nyomkövetési szám mező. Az hogy a te PayPal fiókodban nincs nyoma a vásárlásnak miből gondolod hogy az eladónál a PayPal könyvelésben nem jelenik meg? Hiszen oda küldted.

[ Szerkesztve ]

(#38956) gyulaszu válasza V/ (#38955) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Rendben. Tehát azt mondod, hogy az eBay-en a kártyás fizetés ezesetben az eladó PP-számlájára érkezett.
Köszönöm, ez új volt nekem. Honnan tudtam volna?

gyulaszu

(#38957) V/ válasza gyulaszu (#38956) üzenetére


V/
Topikgazda

A fizetési kliens a PayPal akkor is ha a kártya van használva és ha a PayPal fizetés van kiválasztva.
Ha a fizetési módok közt a bankkártyás lehetőség alatt ott a PayPal, akkor az eladónak van PayPal számlája, mert ha nem lenne, akkor nem lesz választási lehetőség
Ha nem bankszámlára megy a pénz, akkor csak az eladó a PayPal fiókja tudja fogadni

[ Szerkesztve ]

(#38959) V/ válasza ArachnoGang (#38958) üzenetére


V/
Topikgazda

Beírtad a kapott kódot a kártya hitelesítés befejezéséhez a banki lezárt tranzakció könyveléséből? Akkor 1 nap és jóváírva a PayPal egyenlegen
Ha kapkodtál és az sms-ben kapott kódot írtad be amikor még csak zárolva volt az összeg (nem volt levonva) akkor pár nap múlva a bankszámládra kerül könyvelésre.
Lásd bővebben az Összefoglaló, 3. Kártya hozzáadás a PayPal fiókhoz

(#38960) Met


Met
nagyúr

V/
Bankkártya frissítés téma. Olvastam tavaly májusban hogy gond volt az adat átírással egyik kollégának.
Jövő hónapban fog lejárni a Cib internet kártyám. Tegnap hozta a postás az új kártyát.
Milyen sorrendben csináljam a dolgokat hogy lehetőleg ne kelljen telefonálni a PP-nak?
Ha először aktiválom a kártyát a CIB app-ban és utána írom át a lejárati dátumot és a kódot a (angol?) PP felületén az működhet? Vagy erre írtad itt hogy frissül magától? Vagy az egészet csináljam meg február végén? 02/20 van a régi kártyára írva.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#38961) V/ válasza Met (#38960) üzenetére


V/
Topikgazda

Változott a száma? Ha nem változott, akkor mehet a frissítés. De a bankodban aktiválni kell az újat, ha azt megteszed akkor az előző kártya az érvénytelen lesz, de február végéig lehet vele fizetni, nem biztos hogy nagyon sietni kell az újjal.
Sajnos a CIB mindent változtatott, az aktiválásnál ellenőrizni kell hogy a netes káryta használható-e netes vásárlásra és mindenképp legyen rajta pénz amikor a PayPal-on megadod az adatait.
Az automatikus PayPal frissítés szerintem nem minden banknál működik és tavaly május óta is történt változás, az új hitelesítési rendszer miatt lehet hogy az adott bank máshogy kezeli most ezt is.
Nekem is lefog járni februárban a Visa kártyám, én még nem kaptam meg, de eddig 4 kártya cseréből 1 -nél az Erste elveszítette az új kártyát, egy másik meg a régi lejárta után 20 nappal érkezett meg, de nem vártam addig és 10 nap után kértem egy másikat. No akkor én is a PayPal egyenlegre szorultam és némi veszteség ért. Hogy most mit adnak elő azt nem tudom

[ Szerkesztve ]

(#38962) Met válasza V/ (#38961) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi.

Ahogy nagyjából ránéztem a papírra csak a lejárat és a CW kód változott.
Csak alkalmas netes vásárlásra az új kártya ha már az a neve :)
Akkor beaktiválom az appban az újat és megnézem frissült e a PP-on.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#38963) V/ válasza Met (#38962) üzenetére


V/
Topikgazda

Volt már olyan bank akinél ez nem volt egyértelmű, netes vásárlás.

(#38964) pazola


pazola
tag

Sziasztok!

Par hete nem tudok belepni a fiokomba (nem erkeznek meg az sms-ek). Valamikor decemberben talan valami tiltast is kiirt, de az elmulhatott, mert odaig azota is eljutok, hogy keri a szamot, ranyomok es varom az sms-t, de semmi.

Probaltam masik bongeszobol, ugyanez a helyzet (de azert elotte egy megerosito email-t is kuldtek az uj bongeszo miatt).

Jelszot is engedett modositani, sikeresen, aztan amikor jott a login es az uj jelszo, minden kiraly volt, amig nem jott megint az a resz, hogy ugye erre a szamra kerem az sms-t... ami azota sem jott meg.

Van valakinek tapasztalata ennek a megoldasara (mondjuk hova kell irni) vagy muszaj leszek felhivni oket?

Koszi!

K&H online számlanyitás akár 2x40 ezer forint jóváírással PLUSZ 10 ezer forint ajánlásért: https://www.kh.hu/ajanlas-regisztracio2024?offerLinkId=f96bb945-ca05-4e4b-9df1-1453f53b7830

(#38965) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

Sziasztok!
Egy ismerősöm azzal küzd, hogy nem tud teljes összeget küldeni,
a kedvezményezetthez nem érkezik meg a teljes, beírt összeg.
Ismerősnek, családtagnak küldi... Azt nem tudom, hogy a PayPal-on
már eleve rajta van-e a pénz, vagy bankból veteti le a küldéskor.
Ez egyébként számíthat? Furcsa, mert oda-vissza működik másokkal
a környezetemben, csak vele nem. Mi lehet a gond?
Köszönöm!

(#38966) Viktor0610 válasza pazola (#38964) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hívni kell őket, ez nem megoldható másként.

Ha teheted, olyan számra változtasd az SMS-értesítés telefonszámát, ami eleve telenoros vagy másik szolgáltatóé. Esetleg állj át autentikátor alkalmazásra.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#38967) V/ válasza pazola (#38964) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem véletlenül egy hordozott Telenor szám? A belépési védelem csak telefonon kapcsoltatható ki

(#38968) V/ válasza fiATHaLON (#38965) üzenetére


V/
Topikgazda

Akinek küldi az hogy van beállítva és nem paypalme

(#38969) fiATHaLON válasza V/ (#38968) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Köszönöm a segítségre való törekvést, de bevallom, ezt a kérdést
most nem értem, ha ugyan kérdés... :D

(#38970) V/ válasza fiATHaLON (#38969) üzenetére


V/
Topikgazda

Mobilról írtam és nem tudtam befejezni.
hogy nem tud teljes összeget küldeni, a kedvezményezetthez nem érkezik meg a teljes, beírt összeg.Ismerősnek, családtagnak küldi.
Ha nem annyit kap az akinek küldi amennyit beírt, az azért van, mert a fogadó félnél vonnak le költséget.
Nem mindegy hogy kinek küldi (hol van az az ismerős) és hogy van-e deviza konverzió, tavaly változott a díjazási rendszer.
Ha a küldő féltől is vonnak le díjat azt írják a tranzakciónál, a tételsorra rákattintva lenyilik és látható.
Az Összefoglalóban ott díjszabás linkje, de ez a lényege:

A1.2.2 Egyéb nemzetközi személyes tranzakciók (mi releváns országos felhasználók vagyunk)

Lehet küldeni normál módon a címzett e-mail címére és lehet küldeni a PayPal.Me azonosítóra, ez utóbbi esetén az akié ez az adja meg hogy a pénz valami ellenértékeként vagy baráti küldésként érkezzen. Ezt aki küldi nem tudja befolyásolni.

Hozzáteszem, hogy ha valamit vásárol akkor a küldőnek nincs díj felszámolva, ha valaki azt kérné hogy ilyen kereskedelmi tranzakciónál barátilag legyen küldve neki a pénz, az a megoldás tiltott mindkét fél részére.

(#38971) fiATHaLON válasza V/ (#38970) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Köszönöm, minden világos! :R

(#38972) JohnnyBoy válasza V/ (#38878) üzenetére


JohnnyBoy
tag

Nem érkezett meg egy termék. Eltűnt a szállítás során.
A vitarendezési központban a Claim állapota: "Szükség van a vevő válaszára".

Belépve az esethez, az alábbi mondatok fogadnak:
"Mi a teendő?
Esetével kapcsolatban kiegészítő adatokra van szükségünk.
¤ A beérkezett tételt tartalmazó szállítási igazolás."

Nincs semmilyen beérkezett tétel, itt most milyen információt várnak tőlem? :F

(#38973) V/ válasza JohnnyBoy (#38972) üzenetére


V/
Topikgazda

Töltsd fel a nyomkövetési oldal képét ahol látszik hogy valahol elveszett. Eredetileg mit csatoltál?

[ Szerkesztve ]

(#38974) pavika


pavika
tag

Sziasztok!
Jelenleg telenoros vagyok, de számhordozós. 70-es. Sajnos én is megtapasztaltam, hogy sms-ben nem jön meg a kód. Itt visszaolvasva láttam egy magyar telefonszámot, amit fel lehet hívni ez ügyben. Tudom, hogy ezen a számon is angolul fognak beszélni. Kérdésem az volna, hogy minden nap hívható a megadott időben, vagy csak hétközben?

(#38975) lappy


lappy
őstag

Sziasztok!
Paypal-on belül hol tudok(m) a visszafizetést indítani?
vettem egy terméket kifizettem nem jött meg így felvettem a kapcsolatot az eladóval azt mondta várjak, de azóta se jött meg a termék. Viszont a weboldalon ahol vásároltam nincs dispute. Igy marad a paypalon a kifizetés megállítása, de nem tudom hogy hol tehetem ezt meg.
Köszönöm a segítséget.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#38976) V/ válasza pavika (#38974) üzenetére


V/
Topikgazda

Munkanap 9:00-től magyar számnál annyi hogy magyar tarifával fizeted.

(#38977) V/ válasza lappy (#38975) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló 9. PayPal Dispute és Claim indítás leírása

(#38978) JohnnyBoy válasza V/ (#38973) üzenetére


JohnnyBoy
tag

Semmit. :B
Mivel már több mint fél éves a nyomkövetési szám így sok oldal már meg se találja. A Gearbest nyomkövetési oldalán és a posta.hu oldalán viszont még elérhető.

(#38979) V/ válasza JohnnyBoy (#38978) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt is nézd meg és a Posta oldalát állítsd át angolra és amelyik beszédesebb azt küldd be.

(#38980) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Ha ebayen az ár gbp-ben van megadva akkor hogy néz ki a konverzió paypallel? Ilyenkor dupla konverzió van először eur-ra majd gbp-re, vagy közvetlenül?
Az itteni leírás szerint most úgy van beállítva nekem hogy a kártyatársaság árfolyamán történjen a váltás.
Hogy érdemes ezt intézni?

(#38981) Viktor0610 válasza Golyobis (#38980) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A kártyatársaság általi váltás jellemzően előnyösebb.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#38982) LuckyL válasza Golyobis (#38980) üzenetére


LuckyL
őstag

a megszokott váltási árrés kb 5x-vel dolgozik (csap be) a paypal, tehát ez nem is kérdés
de egyébként kiírja hogy mennyit fog levonni, azt a bankod által megadott deviza árfolyammal össze tudod hasonlítani

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#38983) V/ válasza Golyobis (#38980) üzenetére


V/
Topikgazda

Az itteni leírás szerint most úgy van beállítva nekem hogy a kártyatársaság árfolyamán történjen a váltás.
Akkor teljesen mindegy hogy a PayPal mit csinál a deviza árfolyammal.
Továbbítja a font árat a bankod felé és az váltja a devizát a saját deviza váltási szabályai szerint. Nincs semmiféle konverzió a PayPal-on.

(#38984) V/ válasza LuckyL (#38982) üzenetére


V/
Topikgazda

Ami nyilvánvaló, ismert, köztudott azzal nem lehet becsapni senkit. Nagyobb árréssel dolgozik látszólag mint a bank.
De mennyi a bankok devizaváltási költsége? Nem kötik az orrunkra, lehet hogy most (01.24) az OTP 339,52 Ft / 1€ vagy 307,98 Ft / 1$ árfolyamán jobban megszedi magát mint a PayPal és azon senki nem háborodik fel. Mivel nem ismert a haszonkulcs, ez természetes :F
Egyébként mi lenne a megszokott árrés? Mert nem készpénzes devizaváltó, inkább bank a PayPal ebből a szempontból, viszont nem vásárol devizát, de én nem olvastam banki költség mértéket erről.
A Revolut meg nem ilyen rendszert üzemeltet, nincsen minden PayPal funkció, így eleve alacsonyabb a költségrátájuk. Igencsak relatív a megszokott váltási árrés.
Tényleg ne igazán lehet összehasonlítani, de azért megpróbáltam.
Ha van 100000 Ft-om akkor a PayPal 288,95 €-ot ad érte ez 346 Ft elméleti devizavételi árfolyam.
Ha 288,95 € értékben vásárolni akarok, akkor 101562 Ft-ra van szükségem, ami 351 Ft deviza eladási árfolyam. A kettő közt 5 Ft a különbség.
Az OTP devizavételi árfolyama 332,79 Ft, az eladási pedig 339,52 Ft a különbség a kettő közt 6,73 Ft.
A PayPal fizetési árfolyama 11,48 Ft-al több mint az OTP-é, de kinek nagyobb az "árrése" a devizán?

[ Szerkesztve ]

(#38985) LuckyL válasza V/ (#38984) üzenetére


LuckyL
őstag

ne viccelj már, véded a védhetetlent, mint valami dohányipari megbízott
természetesen becsapja a figyelmetleneket, de ez a srác előbb kérdezett szerencséjére, ezért jól járt
pp 11 ft al adja drágábban az aurot a középrfolyamhoz képest az otp meg 3-al
végülis igaz, nem 5x a különbség csak szűk 4 :D

cryptot minden termékemért elfogadom

(#38986) V/ válasza LuckyL (#38985) üzenetére


V/
Topikgazda

A srác olyat kérdezett ami nála nem jön szóba, így nem szerencse dolga volt, mert ezt írta:
most úgy van beállítva nekem hogy a kártyatársaság árfolyamán történjen a váltás.
Akkor nyilván lényegtelen a váltási dolog, mert már kilőtte a PayPal váltást.
De úgy gondolta hogy ebben az esetben is vannak oda-vissza váltások és arra kérdezett rá, nem arra amiről most írsz, ami persze úgy van.
De középárfolyammal csak Revolut, Curve és Transferwise kártyák esetén számolhatunk, a legtöbb bank esetén devizaeladási árfolyammal könyvelnek.
Mielőtt váltanál a PayPal-on látható az árfolyam, ezt te is írtad, akkor még mindig nem világos az hogy miként csap be bárkit is? Amit eltitkol, vagy valótlan annál lehet becsapás, tények ismerete esetén nem lehetséges. Más árfolyam szinten biztosítja a devizákat. Ezzel nem csap be senkit, ilyen áron adja. De nem kötelező használni, hiszen van kedvezőbb alternatíva.
Ezután a választás joga mindenki sajátja.

[ Szerkesztve ]

(#38987) Golyobis válasza V/ (#38986) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Nem nem nem, azt hiszem félreértődött a kérdésem.

Hm, egyrészt -ezt korábban nem írtam, de most felvetődött bennem- amikor a konverzió beállításánál kiveszem a paypal-t és helyette berakom a bankkártyát akkor akkor a kártyatársaság árfolyamán fog történni a váltás vagy a bankom árfolyamán.

Másik: ha kártyás vásárlásnál huf van a számlámon és gbp-t szeretnék, akkor úgy tudom hogy a kártyatársaság először huf->eur majd eur->gbp vált, ami ugye dupla konverzió dupla költséggel. Kérdés hogy erre itt is számítsak-e és hogyan lenne érdemes elkerülni a dupla költséget.

(#38988) V/ válasza Golyobis (#38987) üzenetére


V/
Topikgazda

Leírtam, de akkor megerősítem. Amikor a PayPal-on a hozzárendelt kártyánál azt állítod be hogy a kártyakibocsájtó árfolyama legyen használva azt úgy értelmezzük hogy az a bank, akitől kaptad a kártyát, mert náluk van szabályozva hogy a Visa vagy Mastercard tényleges kártyakibocsájtó kártyájával hogyan könyvelje le a vásárlást.
Lényeg az hogy ne a PayPal váltsa a devizát.
Ez esetben amikor fizetsz az a devizás vételár jut el a PayPal-on keresztül a bankodba és ők azt dolgozzák fel valamilyen módszerrel.

Amit most kérdezel ahhoz meg kell írnod hogy melyik bank és melyik fajta bankkártya.
Ez le van írva a bankod bankkártyákra vonatkozó szerződési feltételeinél, néhány bankét összegyűjtöttem, így meg tudom adni. De ez már nem a PayPalra tartozó dolog..

Mert például az Erste banknál máshogy számolják el a Visa vagy a Mastercard kártyával történő devizás vásárlásokat.
Úgy tudod elkerülni hogy ha €-ban ($-ban) kell fizetni akkor €-os ($-os) bankszámlához kapcsolt €-os ($-os) kártyával fizetsz. Ez esetben nincs konverzió.
Ha forint a kiinduló devizád, akkor ha nem forintban kell fizetni mindig van valamilyen konverzió, ha nem € a fizetendő, akkor mivel a bankjaink többsége €-os elszámolásúak nemzetközi viszonylatban, ezért kettős konverzió van. Ez pedig úgy védhető ki hogy nem vásárolsz. Más lehetőség nincs.

[ Szerkesztve ]

(#38989) Golyobis válasza V/ (#38988) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Ja, értem tehát kártya kibocsájtó = bank, ez nem jött át eddig.
Akkor viszont nincs dupla konverzió, viszont a bankom (Magnet Bank, és mastercard) árfolyama elég rossznak látszik. OTPnél fele ekkora a külömbség a középárfolyamhoz viszonyítva. Ezzel lehet hogy még a paypal is versenyképes.

[ Szerkesztve ]

(#38990) V/ válasza Golyobis (#38989) üzenetére


V/
Topikgazda

A bankod így számolja a 16. oldalon a VIII. 3, vásárlásra a deviza eladási, a refund, visszatérítésre meg deviza vételi árfolyam.

Ma a bankkártya forgalmi árfolyam refund 332.73 Ft, vásárlási 342.87 Ft. Ez 8,13 Ft-al kedvezőbb mint a PayPal árfolyama.
A Mastercard árfolyam kalkulátora itt van a banki fee az 0 %, a többi értelemszerűen, bal oldalon a vételár devizája és az összeg az Transaction Amount helyre írva ami eltér az €-tól, jobb oldalon meg € választandó és Calculate kiírja az értéket.

[ Szerkesztve ]

(#38991) Golyobis válasza V/ (#38990) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Hm, akkor mégis dupla konverzió van! De a bonyolultság kedvéért az egyik váltás a kártyatársaság árfolyamán történik, a másik pedig a bankomén hm.
Ehelyett lehetne esetleg gbp-t utalni a paypal számlámra, akkor kihagynám a kártyás vásárlást és a dupla konverziót, mert a bank viszont közvetlen vált.

(#38992) V/ válasza Golyobis (#38991) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha magyar a PayPal regisztrációd, akkor csak forintot tudsz rá utalni. Font csak úgy kerülhet rá, hogy ha valaki fontként küld neked.
Amit te most dupla konverziónak mondasz akkor is jobb árfolyam, mint a PayPal-é.
A font->€ keresztárfolyam nem olyan rossz, mint bármelyik a kettőközül forintra. A Mastercard az lényegében középárfolyamot használ, az hogy a bankod a következő váltás ami már más, az talán annyit jelent hogy nem 8,13 Ft-al jobb a bankod árfolyama hanem mondjuk 7 Ft-al. Továbbra sem éri meg a PayPal egyenleges dolog.

(#38993) Golyobis válasza V/ (#38992) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Na, majd holnap elvégzem a tényleges számításokat, és az eredményt ide leírom.

(#38995) V/ válasza Golyobis (#38993) üzenetére


V/
Topikgazda

Nálad érdekes számok jönnek elő. Mert nem lehet igazán kiszámolni. A £ direkt váltása a pénzforgalmi árfolyamon 408 Ft, az € bankkártya forgalmi árfolyam pedig 342,06 Ft
250 £-ot feltételezve a Mastercard árfolyamával átváltva 297,96 €-t ad ki.
250*408 = 102000 Ft
297,96*342,06 = 101920 Ft
Így a kártyás árfolyamod 80 Ft-al kedvezőbb (-0,078%), mintha direktben váltja a bankod a £-ot.
Most a PayPal vásárlási árfolyama £ esetén 418,56 Ft, ezzel a 104640 Ft a 250 £, a bankod 2720 Ft-al kevesebbet kér és az árfolyam differencia 418,56-407,68 = 10,88 Ft a bankod javára. Azért 407,68 mert 250 £-ért fizettél 101920 Ft-ot
Nálam az Erste a Mastercard kártyánál is hasonlóan számol, de itt csak devizaeladási árfolyam van, nincs külön kártyás árfolyam.
250*412,41 = 103102,5 Ft
297,96*346,91 = 103365,3 Ft
A különbség 262,8 Ft, így elméletben a "dupla konverzió" az 0,255%, ami 100000 Ft esetén 255 Ft, 10000 Ft 25,5 Ft és 1000 Ft 2,55 Ft. Ezt elkerülni különböző varázslatokkal nem biztos hogy megéri a fáradtságot.
Van lehetőség arra hogy a nevedre szóló Revolut kártyát használd a PayPal-on és akkor a fizetéskor a £-ot £-al fizeted, de ott is van egy konverzió ha forint a kiindulásod, de az az ő középárfolyamukkal megy. Ez a konverzió hétköznap díjmentes, de hétvégén van nekik +0,5% feláruk.
Segítettek a Revolut árfolyammal, így a 250 £ itt 99641 Ft, tehát ezt használva 2279 Ft amit megspórolsz a bankodhoz viszonyítva és egy darab konverzióval kevesebb.
Érdekességként a PayPal egyenleges vásárláshoz viszonyítva meg 4999 Ft-al kedvezőbb, ezért is javasoljuk hogy legyen valamilyen bankkártya a fizetési fedezet magyar PayPal fiók esetén.
Van Revolut topik, náluk bővebben informálódhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#38996) gregus021


gregus021
tag

Üdv!

eBay aukció fizetéséhez lenne szükségem ~1200 EUR kifizetésére. Jelenleg a K&H ifjúsági számlacsomag 18+ felhasználója vagyok K&H Maestro érintőkártyával. Sajnos a Maestro kártya miatt a Curve nem opció (500GBP felett pedig egyébként is 2% markupot számít fel), illetve a Revolut egy összegben ekkora utalásnál elképzelhető, hogy letiltaná a kártyát.
Sajnos a magyar PayPal regisztráció miatt a TransferWise utalás euróban a PayPal számlámra sem megoldható.
Ezeknek az opcióknak a kizárásával mi lenne a legolcsóbb devizaváltási megoldás a PayPal fizetéshez?

Köszönöm a segítséget!

(#38997) Golyobis válasza V/ (#38995) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Kösz.

(#38998) V/ válasza gregus021 (#38996) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak a Revolut, ha már leigazoltad a személyazonosságodat akkor miért tiltaná le? A limiteken belül vagy. Kérdezz rá a Revolut topikban.

(#38999) b12gege


b12gege
csendes tag

Sziasztok!

Melyik a legjobb módja az amerikai dollár kimentésének a Paypal egyenlegemről?

Forintra nem akarom váltani és úgy kiutalni a bankszámlámra, mert túl sok forintocska akadna fenn a rostán. Az összefoglalóban olvastam a Transferwise-os megoldást is. Annál van jobb alternatíva?

[ Szerkesztve ]

(#39000) V/ válasza b12gege (#38999) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs megfelelő módja, a TW sem működik mindenkinek. Most annyira gyenge a forint hogy sok pénzt kapsz a $-ért.
De nem kell váltanod, az automatikus.
Vagy elvásárolod. Mivel nincs más opciód így nem egészen van összehasonlítási alapod ahhoz hogy "túl sok forintocska akadna fenn a rostán". A PayPal most mennyit adna érte? A bankod mennyiért venné meg, konvertálná a vételi árfolyamon? A pénzváltó nem játszik, mert ott kp-vel kell kopogtatni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.