Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38151) V/ válasza LuckyL (#38150) üzenetére


V/
Topikgazda

Világos, de ha az adott cégnek aki fizet neki az elszámoláshoz EU adószámos számla kell kénytelen lesz kérni, akkor is ha lenne olyan kitétel hogy nem kell neki. Magánszemélyként én nem tudok olyan számlát kiadni ami megfelel a vonatkozó jogszabályoknak. Adószám nélkül nem kapsz hivatalos számlatömböt, amely számlái elszámolhatóak, így magyar adószám is szükséges.
De én nem vagyok könyvelő, adószakértő és lehet hogy túl biztosítom magam a NAV-al szemben, így mindenképp célszerű neki egy konzultáció.

[ Szerkesztve ]

(#38152) LuckyL válasza V/ (#38151) üzenetére


LuckyL
őstag

de nem azt írta hogy számlát kér a cég, csak azt hogy csináljon egy paypal invoiceot

cryptot minden termékemért elfogadom

(#38153) V/ válasza LuckyL (#38152) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt írta: Egy cég hirdet a welapomon, jutalékom kifizetéséhez paypal invoice-t kér, hogy állítsak ki és az alapján küldi a pénzt
Invoice = Számla
De a szituáció alapján amit felvázolt az alap PayPal számla formátum nem megfelelő. Ha nem elszámolásra kellene amit kérnek, akkor elegendő lenne az e-mail cím a pénzküldéshez.
Ha ezt a pénzt amit küldenek neki, el akarják számolni akkor számla kell nekik, az ottani adóhivatal sem bemondásra fogadja el a költség elszámolást. Nem életszerű hogy egy cég csak úgy, egy nem hivatalosan nyilvántartott "sajt papír" alapján utalna havi 500 €-kat valakinek.
De persze minden lehetséges, az hogy jogszerű-e az egy másik dolog.

[ Szerkesztve ]

(#38154) LuckyL válasza V/ (#38153) üzenetére


LuckyL
őstag

pedig ha ezt kéri a cég, akkor nyílván elég neki, az hogy magyar szabályok alapján (vagy szerinted) mi az "életszerű" az nem számít más országban, plána nem jelenti azt hogy jogszerűtlen lenne
az hogy az invoice magyar fordítása számla, az nem jelenti azt hogy ez egy magyar szabályok szerinti számla
ha a cégnek elég a paypal invoice akkor kár ezért céget alapítani, egyszerűen befizetheti majd az szja-t a bevétel után és kalap kabát

cryptot minden termékemért elfogadom

(#38155) trialboj


trialboj
őstag

Megint nem megy ez a szutyok oldal. Mikor ekkora a konkurencia hogy nem képesek lépest tartani, revolut, TW, le fogja nyomni őket a picsáb@, rettenet hogy 3 órája ezt írja és nem tudok leadni egy rendelést, nem sürgős, de akkor is.

Ez már a login után egyből, még csak el sem jutottunk az sms kódig, mi szinte biztos hogy megint nem fog működni.
Something went wrong on our end
We're sorry, we're having some issues completing your request right now. Please try again shortly.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#38156) vigyorgó


vigyorgó
tag

Sziasztok!
Szeretnék telefont rendelni a GearBest-ről
Én úgy tudom ha forint helyett a dollár van beállítva elsődleges valutának akkor kevesebbet fizetünk mert a PayPal kedvezőbben számol el számunkra ezáltal.

Igaz ez ? :U

(#38157) V/ válasza vigyorgó (#38156) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen pontos a dolog, de igaz.
A 216 Ft az kevés lesz. :))
A Gearbest-en ne forint legyen az ár megjelenítés, mert akkor forint terhelés lesz és az ő $-> Ft árfolyamuk sem kedvező.
Ha nincs bankkártya a PayPal fiókhoz adva és egyenlegről fizetsz, akkor ha forintban lesz feltöltve a pénz, akkor a fizetés előtt a megfelelő mennyiségűt az egyenlegek közt konvertálva tedd a $ egyenlegre és azt tedd meg elsődlegesnek. Így nem a fizetéskor a vásárlási árfolyamon konvertálja a forintot ami rosszabb árfolyammal történik.
Ha van kártya, akkor viszont banki váltás állítandó a PayPal-on a kártyához.
Az Összefoglalóban az említett dolgokhoz vannak leírások.

[ Szerkesztve ]

(#38158) vigyorgó válasza V/ (#38157) üzenetére


vigyorgó
tag

Szia!
"ha forintban lesz feltöltve a pénz, akkor a fizetés előtt a megfelelő mennyiségűt az egyenlegek közt konvertálva tedd a $ egyenlegre és azt tedd meg elsődlegesnek"

Hú kicsit komplikáltnak tűnik :B
Gyakorlatilag ahogy a képen látható a $ kell beállítanom elsődleges valutának fizetés előtt a paypalon ugye? Vagy az egyenlegek közötti konvertálálást a gearbesten is be kell állítani fizetés előtt? Ezalatt nem a forint ármegjelenítést értem a gearbesten.
Elnézést ha butaságot kérdeznék. :B

(#38159) V/ válasza vigyorgó (#38158) üzenetére


V/
Topikgazda

Tisztázzuk, konkrétan hol a pénz amiből a telefont akarod fizetni? Most a PayPal egyenlegeden van 216 Ft, az nem lesz elég.
Bármit tennél előtte kell egy megfelelő összegű pénzforrás. Az mi lenne?

Ha a Gearbest-en forintban írja ki az árakat, úgy teszed kosárba és fizetsz, akkor forint kell a kifizetéshez. Mivel náluk $ az alapfizetési deviza, ezt úgy oldják meg hogy $-ról valamilyen árfolyammal forintra konvertálják a $-t.
Pl: Ez 678,99 $, amit az ő árfolyamuknál 207636 Ft, míg ha marad a $, akkor nekem ez 205992 Ft lenne. 1644 Ft-al többet kér a GB. Ez ugyan nem sok, de ennyiért + tokot, fóliát is lehet venni.

[ Szerkesztve ]

(#38160) BennyHUN


BennyHUN
csendes tag

Sziasztok
Nem tudom,hogy valaki járt már így vagy sem,de azért megkérdezem.
A Gearbest oldaláról szeretem volna rendelni egy fülhallgatót és PayPal-al szeretem volna kifizetni,beléptem a paypal profilomba(bankkártya van hozzá csatolva) de fizetés előtt,még szeretem volna még egyszer elolvasni a termék leírását.Utána láttam,hogy már le is vonta a termék árát a paypal-ról és ezzel együtt ugye a bankszámlámról is.Írtam a Gearbestnek,hogy ilyenkor mi van azt mondták,hogy nem kapták meg a pénzt így vissza mondtam a rendelést,majd egy jó 15-20 perccel később kaptam egy e-mailt a PayPal-tól,hogy véglegesítsem a fizetést,amit sajnos már lemondani sem tudok,se megerősíteni,mert a termék rendelését visszamondtam.
Írtam a PayPal supportnak,de csak automatikus email választ kaptam,ugyan azzal a szöveggel amit előtte elolvastam.
Valaki nem tudja mennyi ideig "tartja bent" a PayPal a pénzt,erről az eseményről csak ezt az értesítőt kaptam.

Válaszokat előre is köszönöm.

(#38161) V/ válasza BennyHUN (#38160) üzenetére


V/
Topikgazda

Írtam a PayPal supportnak,de csak automatikus email választ kaptam,ugyan azzal a szöveggel amit előtte elolvastam.
Nincs benne utalás arra ha ez nem segít, akkor válaszolj erre az üzenetre, amelyben majd leírod a konkrét problémát?

[ Szerkesztve ]

(#38162) BennyHUN


BennyHUN
csendes tag

(#38163) V/ válasza BennyHUN (#38162) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt a support írta? Nagyon nem hasonlít rá.

(#38164) BennyHUN válasza V/ (#38163) üzenetére


BennyHUN
csendes tag

A PayPal főoldalán kaptam ezt az értesítőt

(#38165) V/ válasza BennyHUN (#38164) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt írtad hogy írtál nekik. Nem az üzenet központban választottad ki a probléma okát és úgy jelezted?
Legtöbbször jön egy általános probléma megoldás felsorolás és valami ilyesmi szöveg benne
We prefer that you don't need to wait for an answer, so we’ve replied with this automatic message.
We hope you'll find your answer below. If we haven’t answered your question, please reply to this email and our team will answer you as soon as possible.

De mindegy, ha sikertelen valamiért a vásárlás, akkor pár nap múlva visszakapod a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#38166) BennyHUN válasza V/ (#38165) üzenetére


BennyHUN
csendes tag

Ezt az e-mailt kaptam a kilépés után 15 perccel kb.

Köszönöm a segítségedet.
Akkor igen 3-5 munkanap lesz amíg visszakapom a pénzem.

Illetve ilyen "nyomott" hagyott a bankszámlámon.

[ Szerkesztve ]

(#38167) V/ válasza BennyHUN (#38166) üzenetére


V/
Topikgazda

A bankszámlán is a zárolt (előjegyzett) tétel, ha nem fut végig akkor sztornó lesz és felszabadítják.

(#38168) vigyorgó válasza V/ (#38159) üzenetére


vigyorgó
tag

Nincs folyószámlám, ezért az Unicredit bank pénztárában fizetném be a szükséges forint összeget amiért meg tudnám venni a telefont.PayPal itt vezeti a számláját azért az unicreditnél. Visszatérve az eredeti kérdéshez akkor most van jelentősége így változtatni a képen látható elsődleges valutanemen?

(#38169) V/ válasza vigyorgó (#38168) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké akkor majd az egyenlegről fizetsz
Az hogy a forint egyenlegen van pénz és a 0 összegű $ egyenleg lenne az elsődleges csak azt eredményezi hogy nem tudod kifizetni, mivel nincs ott pénz.
A megoldást már leírtam, de akkor a lényeg:
Miután látod az egyenlegen az Unicredit fiókban pénztári utalásos módon rátett pénzt, akkor a megfelelő mennyiségű forintot az egyenlegek közt konvertálva tedd a $ egyenlegre és azt tedd meg elsődlegesnek, majd azután vásárold meg.

[ Szerkesztve ]

(#38170) vigyorgó válasza V/ (#38169) üzenetére


vigyorgó
tag

Még most sem világos hogy PONTOSAN hogyan kell ezt elvégezni. :F . Az igazság az hogy egyszer vásároltam eBayen a netről.Maradjunk annyiban hogy amikor a gyakorlati megvalósítása kerül a sor még érdeklődöm nálad képekkel illusztrálva :B
Nagyon szépen köszönöm a türelmedet és a segítőkészségedet, amit jövőben még igénybe vennék. :D :R

[ Szerkesztve ]

(#38171) V/ válasza vigyorgó (#38170) üzenetére


V/
Topikgazda

Van képes leírás az Összefoglalóban: 10. A PayPal deviza egyenlegek közti váltás

[ Szerkesztve ]

(#38172) vigyorgó válasza V/ (#38171) üzenetére


vigyorgó
tag

Megnéztem.nálam:

Ott meg:

Egyenlegből itt kettő is van
Nekem ez magas akkor inkább kihagyom.
Még annyit segíts légyszíves hogy az új felületen a transfer id t hol találom. Már 30 szor megnyitottam a menüket ide oda egyszerűen sehol nem találom :W

(#38173) V/ válasza vigyorgó (#38172) üzenetére


V/
Topikgazda

A 216 Ft-ot tudnád $-ra átváltani, de lehet hogy ez kevés még neki.

11. PayPal egyenleg feltöltése banki utalással, Top Up (Feltöltés) móddal ott benne hogy miként találod meg, de a képeiden a Pénzátutalás gombra kattints

(#38174) vigyorgó válasza V/ (#38173) üzenetére


vigyorgó
tag

Közben lehet hogy megtaláltam ez lesz az?

Átutalás azonosítója a transfer ID?
És akkor ezt kell a közlemény rovatba beírnom igaz?
Akkor összeállt a kép ezügyben nálam :DDD
Bankban kapott befizetési papírra a fentieket kell beérnom kivéve a bank unicredit......sort

[ Szerkesztve ]

(#38175) V/ válasza vigyorgó (#38174) üzenetére


V/
Topikgazda

Így kellene, mert nem egészen pontos ez a képernyő adatilag és fordításilag sem

Kedvezményezett neve: PAYPAL PTE LTD (a BofA re: = Kedvezményezett neve:)
Kedvezményezett számlaszáma: 109180010000000115050684
Ez 3*8-s tagolású: 10918001 00000001 15050684 zavaró hogy csak az első 8 után írták be kötőjelet.
Közlemény rovatba: Csak a Transfer ID, az átutalás azonosítója és semmi más szöveg.

(#38176) vigyorgó


vigyorgó
tag

Biztonság kedvéért csinálok egy próba befizetést minimális összeggel. Így nem lesz gond ha valamit elrontok. :K
:R :R :R
További szép napot!

(#38177) Suineg válasza V/ (#38129) üzenetére


Suineg
senior tag

Szia V,
A link sajnos nem pontosan mutatja a költségeket.

UK címről fizettek nekem 12,25 GBP-t és 11,47 GBP-t kaptam. A fee 0,78 GBP volt.

Ha ezeket az adatokat beírom a linkelt kalkulátorba, nem jön ki a matek.

Volt egyébként egy másik link régen (igazából azt kerestem) ami a Paypal régi oldalán volt megtalálható. Azt hiszem az régebben egészen pontos volt.

(#38178) V/ válasza Suineg (#38177) üzenetére


V/
Topikgazda

Jó az csak trükkös. Ha a Hungary (HUF)-t választod akkor az olyan mint ha magyar küldené neked.
Mert ez az új dolog nincs beépítve a kalkulátorokba: A2.3 Határon Átnyúló kifizetések fogadása, a HÁUD. Ez nem volt. Ezzel a kalkulátorral számolok, de akkor keresek olyat ami ezzel az új %-al is kalkulál, amikor változott nem találtam, így inkább jön az ország matek.
Update: még mindig nincs olyan.

Megkeresed az angol fontot és a 3,4%-ra kell még ez a %: az Európa I, tehát 3,9%+0,3

És az ország besorolás

[ Szerkesztve ]

(#38179) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Srácok ez a konverzió beállítás már nem él. Nincs már Try the manage automatic payments page. Linkről megy.

[ Szerkesztve ]

(#38180) V/ válasza KaiotEch (#38179) üzenetére


V/
Topikgazda

Tegnap még működött, de akkor megnézem.
Néztem.
A See More alatt most a Manage Funding Sources linkre kell kattintani, a manage automatic payments helyett.
Szóval működik, csak más lett a gomb neve. De köszönöm hogy jelezted, akkor lecserélem a képet az újra.
Tegnap automatikusan kattintottam a gombra, nem is olvastam a szöveget.

[ Szerkesztve ]

(#38182) Blamy


Blamy
tag

Sziasztok! :)

Vásároltam egy külföldi webshopból, de a ruhának köze sincs a képen lévőhöz. Kiderült, nagyon sok ilyen átverős oldal van, sajnos belefutottam én is. Paypalon keresztül indítottam dispute-ot a leírás szerint. Az első levelemre még válaszoltak, hogy küldjem vissza saját költségemen a terméket (Kínába horror áron) és visszatéritik az árát, vagy tartsam meg a ruhát és visszafizetnek 15%ot. Az semmi, de mégis jobb, mint a semmi... Ezt kértem, és azóta nincs válasz. Ennek kb 5 napja.
Ebben az esetben mit tennétek? Írjak nekik megint, vagy indítsam a claim-ot?

Köszönöm előre is a segítséget :)

(#38183) V/ válasza Blamy (#38182) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt tudod hogy a PayPal kifizetné neked a vissza postát, a vásárlásnál lehet hogy ott a link is hozzá.
Ha nincs reakció akkor nem tudsz mást tenni, ha nem akarsz kifutni a 21 napból.

(#38184) vesir


vesir
tag

PayPal-en keresztül fizettem egy termékért de az eladó azt mondja, hogy "hold" alá került a pénz, mert nagyobb összegről van szó. Most azt kéri, hogy írjak a PayPal-nek, hogy szolgáltatásért fizettem, megkaptam és akkor azonnal feloldják. Nyílván nem fogok, mert ez nem az én oldalamon lévő probléma, viszont ez tényleg így működik, írnék nekik és feloldanák egyből? Anno volt már ilyen esetem, ott úgy oldottuk meg, hogy 3 részletben fizettem, hogy ne legyenek túl nagy összegek.

(#38185) V/ válasza vesir (#38184) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem a te problémád. Írjon ő nekik hogy mi a gond. Pl. van nekik ez a 21 napos hozzáférés korlátozás, a vevő hiába ír nem oldják fel hamarabb, meg hülye is lenne írni, mert így 21 napig biztos helyen van pénze, ha lenne gond akkora PayPal simán vissza tudja adni.
De egyébként tényleg teljesítette és minden rendben van azzal amit megvettél?
Akkor talán lehetne írni, de pontosan megírta hogy miért nem fér hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#38186) Blamy válasza V/ (#38183) üzenetére


Blamy
tag

Köszönöm, én ezt nem tudtam. Hol olvashatok erről vmi információt? linket nem találtam.

(#38187) V/ válasza V/ (#38183) üzenetére


V/
Topikgazda

Esetleg az Összefoglalóban. :)

(#38188) trouble


trouble
senior tag

Sziasztok !

Vettem az Ebay - röl egy fogkefe pótfejcsomagot.
7 USD volt az ára.
Pay Pal -os fizetés,revolut kártya van mögé csatolva,volt rajta elegendő dollár(revolut), ám valamiért mégis a forint egyenlegből váltotta le a Pp az összeget!,
Valamit át kell állítani ?

(#38189) V/ válasza trouble (#38188) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor volt a Revolut $ "zsebben" pénz?
Ha a PayPal-on ezt megcsináltad: Összefoglaló 4. Konverzió beállítás bankkártyához, hogy ne a PayPal árfolyam legyen használva akkor $ terhelés ment el az eBay-ről és Revolut mint bankod konvertálta forintra.

[ Szerkesztve ]

(#38190) trouble válasza V/ (#38189) üzenetére


trouble
senior tag

Igen volt pont annyi dollár a revoluton amennyi szükséges volt a tranzakcióhoz.
Ba van állítva a PayPal-on, hogy ne a Pp árfolyam legyen használva.
Nem ez lehet a gond :

[ Szerkesztve ]

(#38191) V/ válasza trouble (#38190) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, mert kártyával fizettél. Ez az egyenlegre vonatkozik. Ha már benne vagy nézd meg a számlatörténetben a sorra rákattintva, illetve látod végén hogy ott levonva milyen deviza van írva. Ha forint akkor nem jó a beállítás.

[ Szerkesztve ]

(#38192) trouble válasza V/ (#38191) üzenetére


trouble
senior tag

Így néz ki:

(#38193) V/ válasza trouble (#38192) üzenetére


V/
Topikgazda

A PayPal váltotta a pénzt. Nem jó a beállítás ellenőrizd már a leírás alapján, ha abnki váltás van akkor alul bal szélen nincs Átváltási árfolyam szöveg.

(#38194) trouble válasza V/ (#38193) üzenetére


trouble
senior tag

Oké nézem !
4. pont amit írtál !

[ Szerkesztve ]

(#38195) trouble válasza trouble (#38194) üzenetére


trouble
senior tag

Próbáltam ellenörizni a leírás alapján, de itt elakadtam:
1. [kép]
2. [kép]
Itt nem tudtam rájönni hogyan tovább ?

[ Szerkesztve ]

(#38196) V/ válasza trouble (#38195) üzenetére


V/
Topikgazda

A mobil verziót nem tudom, de bökj a kártyára a második képen, ezt mindig a böngészőben állítottam és ott is javaslom állítani, de mindjárt megnézem hogy a mobil app-ben lehetséges-e. Ott nem , ha mobil böngésző akkor meg asztali oldal kérése után csináld.

[ Szerkesztve ]

(#38197) trouble


trouble
senior tag

Nem mobil ez aztali gépen csinálom , böngészőböl !
Rá bökök a kártyára nyugtázza,hogy kiválsztva aztán annyi!

[ Szerkesztve ]

(#38198) V/ válasza trouble (#38197) üzenetére


V/
Topikgazda

5 perce léptem ki és pont a magyar nyelvű oldalt szedtem le a leíráshoz nekem nem az van amit te bemásoltál. Az első képeden Finanszírozási források kezelése gombra kattintva az kép jön be ami a leírásban van
Firefox-ot használok.

Itt az Összefoglalóból a gyors link, miután beléptél kattints erre, ez oda kell hogy vigyen.

Egyébként az angol nyelv nálam az alapértelmezett mert amaygra felület néha nem megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#38199) trouble válasza V/ (#38198) üzenetére


trouble
senior tag

Google Chrome
Felraktam gyorsan egy firefoxot, ugyanaz van!

[ Szerkesztve ]

(#38200) V/ válasza trouble (#38199) üzenetére


V/
Topikgazda

Majd azt is megnézem, de pénzügyi dolgaimat bízom rájuk.
Megnéztem, a leírás szerinti képek láthatóak. A Google Chrome Verzió: 78.0.3904.97
És ezen a linken léptem be: https://www.paypal.com/hu/home
De a gyors linkre sem kerül elő az a képernyő?
Csinálj már egy olyat hogy törlöd a PayPal sütiket és a böngésző gyorsítótárat és ezen a linken lépj be.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.