Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) pendre54 válasza V/ (#32999) üzenetére


pendre54
addikt

Ok, köszi akkor úgy néz ki, hogy megvolnék ezzel is. Akkor gondolom, innentől kezdve ellehet kezdeni a vásárlást, nincs semmilyen időlimit a regisztrációt követően, amit ki kell várni. Mivel külföldről is ez az első vásárlásom, még nem kristálytiszta, hogy miként fog összejönni, meglátjuk. A kezdeti lépés gondolom azzal kezdődik, hogy felmegyek a cég honlapjára, ahonnan vásárolni akarok, ott végigzongorázom a szokásos regisztrációs folyamatot, majd a fizetésnél össze kell kapcsolni a PayPal fiókomat.
Előzetesen lenne egy kérdésem, a bankkártyával kapcsolatosan milyen adatot ne adjak ki, még akkor se, ha történetesen kérnék?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#33002) V/ válasza pendre54 (#33001) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha PayPal-al fizetsz akkor a vásárlási hely nem kér bankkártya adatot, mert nincs rá szükség. A PayPal belépési azonosító e-mail címeddel fizetsz.

[ Szerkesztve ]

(#33003) Anonymusxx


Anonymusxx
aktív tag

A riends and family nem lesz többé ingyenes?

https://screenshotscdn.firefoxusercontent.com/images/df3d1cf8-c801-4fea-936c-ca77d3211603.png

https://www.paypal.com/hu/webapps/mpp/ua/upcoming-policies-full

(#33004) V/ válasza Anonymusxx (#33003) üzenetére


V/
Topikgazda

Idáig sem volt ingyenes, ha nem az egyenlegről megy. Tehát egyenlegről ingyenes a küldés.
Ez lenne az igazi:

De ez nem újdonság, a leírás erről a témáról az Összefoglalóban már 2016-ban tartalmazta, mert már akkor így volt
Másrészt ez a táblázat a Határokon átnyúló személyi tranzakciós fizetési díjak lenne,a család és barát általában országon belüli kategória lenne és akkor neóincs deviza konverzió, mert hiába küldök Forintot az USA-ban regisztrált ismerősnek.

Annyit kérek, hogy használ már a link gombot.

Így nézne ki a hozzáaszólásod akkor:

A friends and family nem lesz többé ingyenes?

A PayPal Policy változás.

[ Szerkesztve ]

(#33005) V/ válasza V/ (#33004) üzenetére


V/
Topikgazda

De ezt alább meg is magyarázzák:
A4.3 A "Domestic" payment occurs when both the sender and receiver are registered with PayPal as resident in the same country.

A4.4 A “Cross Border” payment occurs when the sender and receiver are registered with PayPal as resident in different countries. Certain countries are grouped together as follows for ease of reference when calculating Cross Border payment Fees

És eddig %-os érték volt.

[ Szerkesztve ]

(#33006) trialboj


trialboj
őstag

Egy ismerősöm nem tud pénzt küldeni PP on, ezt az üzenetet kapja. [link]

Szerintem azért van mert nem verified az account, de mióta átvariálták az oldalt annyira basic minden, hogy nem tudom hol jelzi. Ha mégse ez lenne van ötlet mit kellene csináljon hogy helyrehozza?

"A pénz küldés és fogadás havi, éves szinten limitált, de ez feloldható a személyazonosság igazolásával és akkor nincs sem a vásárlás, sem a pénz küldés-fogadás. "
Ez ugyan az amiről én beszélek? nem találtam róla további leírást.

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#33007) V/ válasza trialboj (#33006) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi lenne ha rákattintana a Provide your information.....-ra?
Bár érdekes a képernyő az előbb még nem így nézett ki nálam. Nem üzleti fiók? Mert akkor úgy lehet valami mást hiányolnak.
Nem értem ezt verified account szöveget, a visszaigazoló e-mailben rákattintott a linkre? Ha igen, akkor meg van erősítve, verified.
Amit keresel az a Üdvözlés alatt a Get the most out of PayPal-ra kattintva mutatja hogy mi van "megerősítve", de ez nem üzleti fiók.

Ha adott hozzá kártyát akkor csak az éves pénzforgalmi limit a 780K van.
Ha nem, akkor ott látható a képen az Összefoglalóban hogy mi vonatkozik rá.

[ Szerkesztve ]

(#33008) Pollen8


Pollen8
újonc

Üdvözlet! Segítségre lenne szükségem, rossz címre küldtem pénzt PayPalen, csak úgy direkbe küldtem, nem áruért, vagy szolgáltatásért fizettem. Mit tudok tenni?

(#33009) V/ válasza Pollen8 (#33008) üzenetére


V/
Topikgazda

1. A rossz cím egy PayPal fiók volt? Írj neki, hogy ne fogadja el küldje vissza.
2. Ha nem élő e-mail cím akkor 15 napon belül visszafordul.
3. Ha élő cím, akkor kap értesítőt hogy hozzon létre fiókot és megkapja, teendő mint az 1. pontnál.

(#33010) Pollen8 válasza V/ (#33009) üzenetére


Pollen8
újonc

Ez egy létező Paypal számla, de nem neki akartam küldeni, jeleztem neki, hogy téves volt, de nem válaszol.
Refundot tudok kérni a PayPalen?

(#33011) V/ válasza Pollen8 (#33010) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen okkal? Ami szóba jöhetne azt csak 7 nap múlva tudod indítani ha vásárlás ellenértékeként ment volna, de itt azt írtad nem az volt.
A barátnak, családtagnak való küldésnél nincs visszakövetelés, refund.
A nem engedélyezett tranzakció esete sem áll fent, mert te küldted, de megpróbálhatod, de az jelszó cserét fog előírni és jó lenne ha a biztonsági kérdéseidre tudnád a választ.

(#33012) cidalain


cidalain
veterán

Sziasztok!
Kollégám új bankszámlát nyitott, a régit megszűntette.
A régi kártyát leválasztotta a paypalról.
Az új K&H Mastercard-ot viszont nem engedi linkelni a Paypal
A hibaüzenet: This card is not accepted. Please use a different card
Próbáltuk Firefox, és Chrome alól is, Chrome-nál mindent töröltünk a böngészőből előtte.
Ötlet?

update, megvan:
Netbankon be lehetett pipálni egy opciót a kártyához, hogy Virtuális fizetés engedélyezése.
Ezután jó lett.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#33013) V/ válasza cidalain (#33012) üzenetére


V/
Topikgazda

Próbálja később.
Legyen a kártya aktivált a netes vásárlásra (Lehet hogy a K&H ez a bank, ahol külön kell kapcsolni) és legyen rajta pénz.
Próbálja meg a Tippek röviden 2. pontnál lévő kártya hozzáadás témájú linken belépve.

Update szintén: Írtam, Tényleg nem írják, nem mondják el ebben a bankban, hogy miként kell használatba venni a bankkártyát?

[ Szerkesztve ]

(#33014) Sörike


Sörike
tag

Sziasztok!

Unokatesóm PayPal-jét feltörték, és mivel be volt rakva a bankkártyája, leemeltek róla 10.000Ft-ot.
Emailt és jelszót is megváltoztatták, telefonszámot kivették, bankkártya továbbra is bent van.
Hogy lehetne vissza szerezni az accountot? Próbáltuk a "Having trouble with log in?" gombot, de nem elég neki beírni a kártyaszámot, mindenképp akar küldeni egy megerősítő emailt, de mivel már nem az unokatesóm emailje van bent hanem a feltörőé, nem tudunk belépni.

Ötlet?

EDIT: Tudjuk a feltörő két emailcímét, és hogy hova valósi, meg a nevét is. Magyar a srác.

[ Szerkesztve ]

(#33015) V/ válasza Sörike (#33014) üzenetére


V/
Topikgazda

Sehogy nem tudjátok, a kártyát a banknál fel kell függeszteni vagy le kell tiltania.
Jó lett volna az sms belépési védelmet használni a PayPal fióknál.
És nem a fiókot törték fel, hanem megszerezték a belepési adatait akár a számítógépéről, csak úgy még egy magyar srácnál felkészültebb hacker sem tudja a PayPal fiókokat feltörni.

[ Szerkesztve ]

(#33016) Sörike válasza V/ (#33015) üzenetére


Sörike
tag

bankkártya azóta le lett tiltva, új kártya lesz csináltatva. az a helyzet hogy már nagyon régóta nem lépett be a fiókjába, így nem is gondolta hogy egyszer csak valaki belép és levesz a kártyájáról pénzt. nem lehet ezt már valahogy vissza szerezni?

(#33017) V/ válasza Sörike (#33016) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak azt tudom írni, hogy nem. Újat kell csinálnia és aktívája az ingyenesen használható SMS-s belépési védelmet. Az a 2. pont az Összefoglalóban.
Természetsen kapott értesítőt az e-mail cím változásról, akkor kellett volna lépni. Azután már nem tud a PayPal sem segíteni.
Legfeljebb az újról elküldi, hogy ahhoz a fiókhoz hozzáfértek és javasolja a zárolását.
Még banknál azért próbálkozhat a pénz visszaszerzésével, ha már leemelik a számláról, akkor lehet visszakéretni.

[ Szerkesztve ]

(#33018) pendre54 válasza V/ (#33017) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Nos, ha már e fenti probléma szóba került, nekem is lenne kérdésem. Én a napokban hoztam létre egy új fiókot, csatoltam a VISA kártyámat, és már elindítottam a vásárlást. Viszont lehet, hogy többet nem használnám, vagy esetleg elvétve, nagy ritkán, és ebben az esetben van-e olyan megoldás, hogy maradna a fiók, de a hozzárendelt kártyát deaktiválnám, és ha mégis szükség lenne rá, akkor újra aktiválnám. Vagy milyen más megoldás van, ha az ember huzamosabb ideig nem használja a PayPalt, de a fiókját nem akarja törölni?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#33019) V/ válasza pendre54 (#33018) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak azt tudom írni, hogy legyen sms védelem bekapcsolva. Ha változik a telefonszámod, akkor előtte cseréld le, ennyi kell.
Ettől függetlenül a biztonsági kérdések és válaszok beállítása és megjegyzése is javasolt.
A kártya le- és felvétel nem célszerű mód, de ha egyébként sem tud belépni más, akkor nem kell leszedni, mindenesetre netkártya, amelyre te engedélyezed a fizetést, lenne a célszerű, már ha a bankodnál létezik ilyen.

Ha van eBay fiók akkor annál is célszerű az sms-t beállítani.
Annyit hozzáteszek hogy sajnos eBay esetén ha nem működik az sms rendszer, akkor ott meg kell várni a javítást, a PayPal-nál van kiskapu a belépésre erre a szituációra.

[ Szerkesztve ]

(#33020) cidalain válasza Sörike (#33016) üzenetére


cidalain
veterán

A rendőrség nem jutott eszetekbe?
Ez szimpla lopás. Jó 10 rugó nem sok, de egy ejnyebejnyet el lehet érni, és a kárt be lehet hajtani.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#33021) darvinya


darvinya
titán

Mai napon 2 email-t is kaptam ilyen néven:
köszönöm küldeni pénzt. tranzakciós szám: 1029134534543
PayPaIHungaryReceipt <welovedfn28@suspiciousverifyfanny.com
PayPaIHungaryReceipt <erick28@semuakarenamartabakmanis.com

Ezek tuti átverések.

Ha nem írható ki hozzászólásban, akkor kérem.töröljék.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33022) V/ válasza darvinya (#33021) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi az információt, pont ezek nagyon hasznosak és ezért közzé tesszük. :)

(#33023) darvinya válasza V/ (#33022) üzenetére


darvinya
titán

Nincs mit.
Lemaradt, hogy levélben van itt link, amire nem szabad kattintani, mert aki belépve van, annak azonnali tranzakció hajt végbe.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33024) TomiLi válasza darvinya (#33021) üzenetére


TomiLi
addikt

Ma én is kaptam két hasonló üzenetet, és ahogy néztem a spam leveleket már pár nappal ezelőtt is jött kettő!

Most viszont valami gáz lehet, mert nem lehet belépni a paypal oldalára sem.

Bogyorisz

(#33025) darvinya válasza TomiLi (#33024) üzenetére


darvinya
titán

Simán.beléptem.PP fiókomba.

Ugye nem kattintottál itt linkre?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33026) TomiLi válasza darvinya (#33025) üzenetére


TomiLi
addikt

De sajnos reggel nagy ijedtemben agyatlanul rámentem a linkre abban az emailben ami nem a spamba ment, hanem a beérkező mappába és csak utána vettem észre, hogy ez valami kamu sz@r :W

Bogyorisz

(#33027) darvinya válasza TomiLi (#33026) üzenetére


darvinya
titán

Ha van kártya rendelve PP fiókhoz tiltsd, mert már ővék a fiókod.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33028) TomiLi válasza darvinya (#33027) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszi! A reggeli hülyeségem után a jelszó változtatások mellett rögtön töröltem a kártyát. Szerencsére az meg nem rendes - közvetlen a számlámhoz hozzá férő bankkártya volt, hanem alszámlához rendelt internetes bankkártya. Az az érdekes, hogy egy korábbi (rendes) pay-pal email-en keresztül meg be tudok lépni az oldalra ha pl. a help funkciót választom. Viszont az oldalon amikor a "Summary" fülre kattintok, akkor jön az "internal server error" üzenet....

Ha törlöm az egész paypal fiókot az megoldás lehet a "problémára"?

[ Szerkesztve ]

Bogyorisz

(#33029) V/ válasza darvinya (#33027) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt nem írta hogy hol akad el a belépés. Ilyenkor meg kell próbálni az elfelejtetem a jelszót, talán vissza tudja szerezni és tényleg nem értem a dolgot.
Az Összefoglaló 2. pontja (hosszú ideig az első volt) a belépési védelem, a kamu e-mailekről is van szó a topik-ban.

(#33030) V/ válasza TomiLi (#33028) üzenetére


V/
Topikgazda

Most olvasom a másik problémát.
Az az érdekes, hogy egy korábbi (rendes) pay-pal email-en keresztül meg be tudok lépni az oldalra
Hány e-mail címet használsz a PayPal fiókodhoz? Mert nekem egy aktuális van, ami mindig a rendes.

Minek akarod törölni, ha be tudtál lépni és jelszót változtattál akkor ki a fene tudna újból belépni?
Ha netes kártyád van és te felügyeled a fiókot akkor minek törölted?
Az nyavalyás belépési védelmet esetleg jobb lett volna aktiválnod.
Az internal error-r.
Esetleg böngésző hiba, meg az értelmetlen törlés.
Ugye a böngészőből törölted a PayPal sütiket, a gyorsítótárat, az eltárolt régi jelszót?

[ Szerkesztve ]

(#33031) darvinya válasza V/ (#33029) üzenetére


darvinya
titán

Ok, igaz.
Csak email link elég sok mindenhez fér hozzá, nem tudni pontosan mit tudnak eltulajdonítani.
Annyit kihámoztam, hogy aki belépve van PP fiókba, annál egyből megy az utalás.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33032) TomiLi válasza V/ (#33030) üzenetére


TomiLi
addikt

"Kényszerből" használtam ezt a paypal rendszert, mert két vásárlásom alkalmával csak ezen keresztül lehetett fizetni. Tudom ez nem ment fel a hülyeségem alól, köszi a segítséget tippeket! Aki olvassa az tanulhat belőle!

(#33031) darvinya: szerencsére nálam ez a net kártya miatt nehezen menne.(mármint az egyből utalás)
Enélkül az internetes bankártya nélkül nem is regisztráltam volna a paypal-ra, meg úgy egyáltalán a neten soha nem is intéztem volna vásárlást.

[ Szerkesztve ]

Bogyorisz

(#33033) V/ válasza darvinya (#33031) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem csak egy pénzküldési link, de ha nem vettünk semmit, akkor nem is fogunk fizetni ezért nem is kattintunk rá

[ Szerkesztve ]

(#33034) darvinya válasza V/ (#33033) üzenetére


darvinya
titán

Több oldalak link-je az egy link.
Valamilyen robot oldalakat hívja meg.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33035) atees


atees
őstag

Sziasztok! Régóta használok paypalt, úgy használom, hogy meg van adva az otp-s virtuális bankkártyám és arról veszi le a vásárlások értéket.
Most szeretnék egy német oldalon egy 345€ vásárlást végrehajtani, de nem szeretnék bukni az átváltáson.
Van osztrák számlám, ha megadom annak a kártyának ideiglenesen az adatait akkor arról leveszi az € és nincs bukás, vagy a magyar számláról átrakom az összeget a paypalra?
Ha az osztrák kártya adatait adom meg, akkor addig törölni kell a virtuális otp-st vagy tudok többet megadni?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#33036) atees


atees
őstag

Bocs az elozot mar nem tudtam szerkeszteni. Közbe találtam még az amazonon is 400$ért amit vennék, ha ezt a paypallal fizetnék ki ami ugye leveszi a magyar otp webkartyamrol a pénz majd dollarrol eurora valt, jobban jonnek ki, ha az otp netes penzvaltonaval szamitom at az arfolyamokat. 400$~305,5€~92.000Ft. Talan ez lenne a legjobb megoldas, azt nem latom, hogy mondjuk plussz áfát rászámolna.
Amazonrol innen akarnék rendelni

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#33037) V/ válasza atees (#33036) üzenetére


V/
Topikgazda

Több kártya természetesen adható a PayPal fiókhoz.
Ahogy én tudom a szerződési feltételeket magyar fiókhoz magyar forintos bankkártya adható hozzá.
Az biztos, hogy amikor ellenőrzik a bankkártya tulajdonlás jogosságát, akkor a bankkártya banki szerződésnél a név és lakcím meg kell hogy egyezzen a PayPal fiók regisztrációs adataival.
Ilyenkor viszont az is kiderül a szerződésről, hogy az magyar bankkal van-e kötve.
Volt már aki adott hozzá devizás kártyát, hogy ezt egy esetleges ellenőrzésnél szabályszegésnek fogják-e tekinteni azt én nem tudom. Az tény, hogy a más nevén lévő kártyát kiszokták szűrni.

[ Szerkesztve ]

(#33038) Janaboy


Janaboy
veterán

Ha nem szeretnék hozzaadni se kartyat se számlát.
Milyen modon lehet feltolteni a paypalt?

Ez a gyors feltoltes nekem nagyon nem tetszik.
Tehat h adjam meg a netbank belépést eleg durva.

Illetve ha siman rautalok, akkor van vmi költség?
Raiffeisennel nincs virtuális kártya es nem szeretnének hozzaadni bankkártyát.

Nagyjából atneztem az oszft de nem egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#33039) V/ válasza Janaboy (#33038) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha az nem tetszik akkor ott a Top Up. Az ott lévő adatokkal utalsz a PayPal Unicredit számlájára a te személyes azonosítódat (transfer Id) meg adva a közlemény rovatnam és pár munkanap múlva (2-3) ott az egyenlegen.
Annyi a költséged amelyet fizetsz a Raiffeisen bankon kívüli utalásakor.
Bár itt is kell a netbank azonosító, mert máshogy nem tudsz belépni. De a Trusly is csak átadja a belépési azonosítókat a bankodnak, nem tárolja csak épp itt direkt kerül a PayPal egyenlegedre a pénz, az van "összedrótozva" ezért gyorsabb.

Ilyenkor ha devizában fizetsz a PayPal-ról a deviza árfolyam nem állítható, mivel nincs másik opciód a fizetésre. (Bankkártya)

[ Szerkesztve ]

(#33040) Janaboy válasza V/ (#33039) üzenetére


Janaboy
veterán

Koszi es ilyenkor lehet akar usdt meg hufot is utalni?
Akkor lényegében annak fuggvenyeben h mit akarok fizetni azzal fizetek.

Janaboy

(#33041) V/ válasza Janaboy (#33040) üzenetére


V/
Topikgazda

Automatikusan konvertálja az adott devizára a feltöltött forintot.
Pl ma ha 10 $ az amit fizetni kell, akkor PayPal egyenlegről le fog vonni 2648 Ft-ot.
Nekem ez, mivel van kártya hozzáadva csak 2537.20 Ft, 4,2 %-al kevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#33042) Janaboy válasza V/ (#33041) üzenetére


Janaboy
veterán

Rendben, koszi az infokat :)

Janaboy

(#33043) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Az normál hogy az eBay-Kleinanzeigen oldalon szinte senki nem engedi, hogy a “Goods or Services” opcióval fizessek, mondván hogy neki csak a “Friends & family” jó, mert magánszemélyként árulja a terméket?! Persze így nem vásárolok tőle, csak nem értem a dolgot... ha az a baja, hogy jutalékot kell így fizetnie, akkor miért nem kér annyival többet? Vagy van a jutalékon kívül más is?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#33044) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sziasztok

Csak elvi a kérdésem...

Gearbesten rendeltem egy fülest, ami megjött, 1 hét után szétesett, 8 USD-t fizettem. Megreklamáltam a GB-nél, 3 USD-t akarnak vissza adni, mert szerintük én törtem el.
A kérdésem az, hogy mivel több levélváltás után sem hajlandóak érdemben foglalkozni a dologgal, csak a 3 USD-t akarják vissza adni, van bármilyen reklamálási lehetőség a PayPal-nál erre? Nyilván kis összegről beszélünk, itt igazából csak a móka kedvéért járom végig a dolgot, hogy lássam hogyan működik ez a dolog.... Ha van valami PP-s dolog erre, akkor a GB-nek megírom, hogy a PP-hoz fordulok, hátha akkor jobban foglalkoznak velem. De ha nincs a PP-nél ilyen opció, akkor nem csinálok s*gget a számból :)

Köszi

laca

(#33045) V/ válasza sz.zs. (#33043) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs más költsége, de nem akarja a vásárlói védelmet biztosítani és ha kevés eladása van, nem jó a "rangja" akkor 21 napig nem fér hozzá a pénzhez, mert a PayPal így biztosítja a vásárlói védelem fedezetét.
Nem ér annyit amit ott megveszel, mert ha ő el is küldi és szállítás közben sérül, elveszik neked semmi pénz nem jár vissza és ha átver akkor a PayPa sem fog védeni.
Én sem javaslom, hogy termékért barátilag küldözgessünk pénzt. Én hülyének tartom azt, aki az eladási árba nem építi be a hasznon kívül a költségeket is, elemi kereskedelmi "szabály".

(#33046) V/ válasza vitezlejszlo (#33044) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt inkább a Gearbest topikban tudod megnyugtatóan megbeszélni, itt csak annyit hogy indíthatsz dispute-t és nem kell fenyegetni a Gearbest-et ezzel, bár akkor is a GB fog neked ajánlani valamit első körben és ha az nem felel meg akkor kéred a PayPal döntését. Ekkor te is és a GB is az alap követeléshez benyújtja a bizonyítékát (ha van még ami az indítás után került elő) és az alapján születik döntés.

(#33047) sz.zs. válasza V/ (#33045) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Értem.... akkor hanyagolom az ottvásárlást. Eddig 3 terméket vettem ott ( Goods or Services opcióval fizetve ), abból 2 gond nélkül megjött, a harmadik 9 nap “tétlenség” után visszakerült a feladóhoz, elvileg most küldte újra.
De erre miért nem érvényes a vásárlói védelem?!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#33048) V/ válasza sz.zs. (#33047) üzenetére


V/
Topikgazda

Most eltértél a kérdésedtől amire válaszoltam. neki csak a “Friends & family” jó, mert magánszemélyként árulja a terméket?!

Ha árusít akkor csak a jutalékos megoldás jöhet szóba neki is (Goods or Services), én nem vacakolnák ilyennel, simán felnyomnám a PayPal-nál csalóként.

Mert családtagnak, ismerősnek küldesz pénzt, nem vásárolsz jogilag. Családon belül és a baráti körben nem kell védelem egy külső fél részéről, ez magánügy és bizalom.

( Goods or Services opcióval fizetve ),
érvényes a vásárlói védelem

[ Szerkesztve ]

(#33049) sz.zs. válasza V/ (#33048) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Valóban zavaros san írhattam. A lényeg: eddig három terméket megvettem “goods or services” fizetéssel, ezekre akkor gondolom él ( élt ) a vásárlói védelem?! Az tiszta sor, hogyha a barát vagy családtag küldést választom, arra nem jár. Végülis az első kérdésem arra vonatkozott igazából, hogy vajon mi a francért nem akarják az áru fizetési módot elfogadni ezek a németek, ha én kifizetném mondjuk a jutalék összegét, de már megválaszoltad, köszönöm szépen .

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#33050) atees válasza V/ (#33037) üzenetére


atees
őstag

Még egy kis infot szeretnék kérni. Ha rendelni akarok 345€ értékben, és a paypalon be van állítva az otp-s webkártyám, akkor milyen beállításokkal “bukok” a legkevesebbet a váltáson? Illetve a vásárlás előtt ezt tudnám ellenőrizni, hogy milyen árfolyamon menne a váltás? Köszönöm!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.