Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) randras


randras
veterán

Helló,

sajnos a közelmúltban refund-oltatnom kellet néhány terméket. Különböző időpontokban kaptam meg a refund-okat, 10-én, 13-án, 16-án.

Az a gondom, hogy eddig 3 munkanap alatt mindig megjött a számlámra a pénz, de most nem ez történt. A 10-ei megjött már rég, a 16-ai tegnap előtt, amiket viszont 13-án kaptam meg, azokat nem látom átutalva, habár a PayPal-on Completed-nek látom.

Ilyenkor mit kellene csinálnom? :F

(#7002) FehérHolló válasza randras (#7001) üzenetére


FehérHolló
veterán

Várni még.

Skynet is real. It's called Google.

(#7003) randras válasza FehérHolló (#7002) üzenetére


randras
veterán

Meddig? Ha hétfőn sem jön meg, hova tudok ezzel a gonddal menni?

(#7004) FehérHolló válasza randras (#7003) üzenetére


FehérHolló
veterán

Hágába természetesen.

Mint már írtam itt, a legtöbb számlára való pénzmozgatásom 2 napon belül megjött, de volt egy, ami 2 hétig tartott (közben már másfél héttel azelőtt kiírta, hogy completed).

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#7005) rol33


rol33
aktív tag

sajna valamit elronthattam a kártya csatolásánál, mert ezt az üzenetet kapom:
"We have disabled the use of this card on PayPal. You can add a different card. If you'd still like to use this card with PayPal,send us some documents."
Már vagy 3x is elküldtem hozzá a dokumentumokat, de a mai napig nem történt semmi.
Mit kéne tegyek vagy mit nem csinálok jól?

®

(#7006) randras válasza FehérHolló (#7004) üzenetére


randras
veterán

Hmmm.. érdekes.

Köszi, a hétfőt még megvárom. Amúgy így visszanézve nekem is volt már egy, ami egy egész hétbe tartott, hogy megjöjjön.

:R

(#7007) egykori


egykori
őstag

Az lenne a kérdésem, hogy mit lehet tenni akkor, ha néhány éve már létrehoztam valami Paypal regisztrációt, de végül nem használtam egyszer sem. Valamilyen kód nem érkezett meg és másként oldottam meg akkor a gondomat.
Viszont most úgy néz ki, megint szükség lehet a Paypalra, de a régi regisztrációm adataiból semmit sem tudok (jelszó stb.). Próbáljak újra regisztrálni, vagy azt a régit valahogy újraéleszteni?

(#7008) Melack válasza egykori (#7007) üzenetére


Melack
veterán

Ha az e-mail címed még megvan, amit akkor használtál, akkor meg tudod szerezni a fiókot. Vagy ha azóta már azt is, meg kártyát is cseréltél, akkor érdemes új fiókot létrehozni.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7009) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Egy eladó nem küldte el számomra a megrendelt terméket, nyitottam dispute-ot, ott adott egy állítólagos tracking numbert, ami egy korábbi rendelésem trackingje (csak azt nem adta meg ebayen, hanem mailben küldte), elküldtem a PayPalnak az egész esetet, levelezést, majd claimmé alakítottam. Ma a PayPal meghozta a döntését, miszerint vissza kell küldenem a terméket, és ha a visszaküldött termék azonosítóját megadom, visszakapom a pénzem. MI A @'#´˙*>{!

Szerintetek? :W

(#7010) egykori válasza Melack (#7008) üzenetére


egykori
őstag

Az a régi email címem bár nem nagyon használom, de él, viszont a kártyát jó hogy írtad (köszi), mert az nem él, mivel közben bankot váltottam.
Akkor próbálkozzam új accounttal?

(#7011) Melack válasza egykori (#7010) üzenetére


Melack
veterán

Azzal nincs gond, mert eleve új kártyát kell regelned. De az is lehet, hogy a régit visszaszerzed, új címre átregeled, és ennyi. Kvázi új reg :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7012) egykori válasza Melack (#7011) üzenetére


egykori
őstag

Éppen nem probléma az email cím - maradhat, csak jelszót nem tudok.

(#7013) Melack válasza egykori (#7012) üzenetére


Melack
veterán

Hmm, akkor inkább új fiók regisztrációja. Lehet egyszerűbb :))

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7014) egykori válasza Melack (#7013) üzenetére


egykori
őstag

Akkor oké, új email cím, új kártya és új reg lesz - remélem sikerül...
Ha gond lesz, jövök nyafogni!

A segítséged mindenestre köszönöm. :R

(#7015) Phvhun válasza ryan94 (#7000) üzenetére


Phvhun
őstag

Rám az egész bankfiók birka szemekkel nézett mikor megemlítettem hogy paypal miatt akarok számlát/kártyát, fogalmuk se volt róla mi az.
Azért egy próbát megérhet.

(#7016) Melack válasza ryan94 (#7000) üzenetére


Melack
veterán

OTPs inkább kérjen netkártyát, vagy váltson bankot. Netkártya egyszerű és nagyszerű, működőképes, és elviekben azonnal él.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7017) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Üdv.!

Egy kis segítség kéne PayPal ügyben. Beregeltem PayPal-re, megerősítettem a mail címem, össze is kapcsoltam a kártyámmal, de azt nem tudtam megerősíteni még. Elvileg 400 Ft-ot fognak leemelni róla, ami valahogy meg is történt, zárolva lett 400 Ft, de nem lett elutalva, így nem tudom megnézni azt a kódot amit be kéne ilyenkor írni, mert nem történt meg az utalás.

Kb. 2 napja van így. Mi ilyenkor a teendő? Meddig várjak?

(#7018) Melack válasza Vasinger! (#7017) üzenetére


Melack
veterán

Bankja válogatja a zárolást, 2-3 nap az átlag. De ha felhívod őket, akkor meg tudja mondani neked a zárolásból a kódot - ők láthatják.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7019) FehérHolló válasza Vasinger! (#7017) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nálam ~1 hét volt.
Addig is mindent tudsz rendesen használni, csak a vásárlási/eladási limited fog megnőni, amikor majd megkapod+beírod a kódot.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#7020) Vasinger! válasza Melack (#7018) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hogyha zárolás után elutalódik akkor nem baj, mert akkor látnom kell a kódot is, csak nem akarom, hogy most ez így maradjon. Meg azt se tudom, hogy a PP meddig hajlandó várni míg beírom azt a kódot.

FehérHolló:

Igen azt tudom, de jobb szeretném összekapcsolni vele, mert ha valamiért ne menne és jönne rá pénz, akkor nem akarom, hogy fölöslegesen ott maradjon rajta...

Melack:

Oké, akkor várok, csak azt hittem ez gyorsabb, mint pl egy netes vásárlás, ahol egyből leszedi a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#7021) Melack válasza Vasinger! (#7020) üzenetére


Melack
veterán

A PP sokáig vár :) Szerintem hétfőn már látni fogod a kódot.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7022) pama27


pama27
csendes tag

Sziasztok!
Pénzt szeretnék kikérni paypalról, de hallottam, hogy elég macerás a dolog, elég egy kis pontatlanság és máris 1500Ft-tól megszabadít az internetes bank:) Végigolvastam az összes oldalt, hozzászólást amit találtam a témával kapcsolatban, de egyik helyen azt láttam, hogy a First name-hez a keresztnevemet írjam másik helyen pedig azt, hogy a vezeték nevemet írjam ide. A first name az ugye a keresztnév, a last name pedig a vezetéknév ez világos, ennek megfelelően is vannak megadva az adataim. Létezik az, hogy mivel mi magyarok más sorrendben írjuk a nevünket, itt is fordítva kellett volna megadni( és így a first namehez a vezetéknevet, valamint a last namehez a keresztnevet), hogy mikor a banknál ellenőrzi a számlatulajdonos nevét akkor a sorrenddel ne legyen probléma, vagy csak elírások lehettek ezek a neten ahol olvastam?
Olyan segítségét szeretném kérni, aki már kért ki pénzt, és sikeresen le is zajlott a tranzakció. Tehát hova melyik nevet írjam, hogy biztos ne legyen probléma a pénzkikéréssel? :)
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

(#7023) szabogabor10 válasza Vasinger! (#7017) üzenetére


szabogabor10
veterán

Én a kártya hozzáadása pillanatában kaptam az SMS-t a banktól (CIB) az 1$-os és a 400 Ft-os zárolásról, benne a kóddal. Nem tudom, mi telik nálad ennyi időbe.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#7024) FehérHolló válasza pama27 (#7022) üzenetére


FehérHolló
veterán

first name keresztné
last name a vezetéknév
nekem ékezet nélkül is elfogadta hazautalásnál

szerk: pár perce nem látom, hogy hozzáadná a hozzászólásom...

Skynet is real. It's called Google.

(#7025) pama27 válasza FehérHolló (#7024) üzenetére


pama27
csendes tag

köszönöm! Ennek megfelelően kikértem. Remélem minden rendben lesz tekintve, hogy van második nevem is ami a bankszámlámon is szerepel, de beírtam azt is. Én ékezetekkel írtam, mivel a vezetéknév is azzal volt beírva és azon nem tudtam változtatni!

(#7026) mugler


mugler
csendes tag

Sikerült beleszaladnom a firs name, last name problémába.
Top up-al utaltam Unicredit számlámról (Nagy Attila), a Paypal számlámra (Attila Nagy).
Kizárt, hogy megkapjam az utalást?
Automatikusan visszajön az utalás, vagy nekem kell lépnem a Paypal felé, ha nem kapom meg az összeget?
Köszi!

(#7027) nepszter1


nepszter1
addikt

Re-enable your card with PayPal
You have reached the limit of attempts allowed to confirm your card. If you'd still like to use this disabled card with PayPal, we need you to send us some documents.
Please upload the following documents:
A valid photo ID (front/back copy)
A recent card statement showing the last four digits of the card, your billing address and your full name as registered on your PayPal account
The documents uploaded should be in English or translated into English and certified by a government agency. We'll contact you within 7-10 business days to complete the procedure. If you have any problem uploading the file, please contact our Customer Support for help.

Tudnátok segíteni milyen iratokat kér ?

(#7028) Coolmat


Coolmat
őstag

Üdv!

Kérdésem: mivel elég szarul váltja a forintot a paypal, ezért arra gondoltam euróban utalnék a forint folyószámlámra, és majd a bank átváltja azt. Ez így működőképes? Nem szeretném megszívni ezzel az 1500Ft-os "büntivel".

(#7029) FehérHolló válasza Coolmat (#7028) üzenetére


FehérHolló
veterán

Én euroban szoktam utalni haza, de csak forint számlára lehet, és azt is paypal váltja, szóval mindegy.

Skynet is real. It's called Google.

(#7030) Coolmat válasza FehérHolló (#7029) üzenetére


Coolmat
őstag

Köszi, akkor inkább átváltom magam paypalon belül, biztos ami ziher...

(#7031) adster


adster
tag

Sziasztok!
Én a PayPal számlámon lévő pénzösszeg egy részének bankszámlámra történő visszautalásáról érdeklődnék.
A PayPal számlámat "Top Up" módon töltöttem fel, a megmaradt pénzt pedig szeretném átutalni a számlámra. Ezt a "Withdraw funds to your bank account" lehetőséget kiválasztva tehetem meg, odáig eljutottam, ezt követően azonban a visszautalandó összeg beírását kéri, valamint "To" címszó alatt alapból megadja egy OTP-s bank címét, nyilván, amelyikről a pénz korábban érkezett.
Abban nem vagyok teljesen biztos, hogy mi történne, ha ezt követően egyből a "Tovább" gombra mennék, valószínűnek tartom azonban, hogy az "Add Bank Account" menüpont után kellene megadni a bank nevét, illetve bankszámlaszámomat.
Viszont ha ez lenne az alapvető lépés, akkor nem értem, hogy miért nem ez a lehetőség ugrik fel elsőre és miért a "Currency converter" mellett, mintegy opcióként érhető el a tulajdonképpeni lényeg... Vagy nem jól gondolom?

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#7032) rol33 válasza nepszter1 (#7027) üzenetére


rol33
aktív tag

sajna nekem is ez a gondom, már vagy 1,5 hónapja. kb. már negyedszerre küldtem el a dokumentumokat de valami biztos nem jó mert azóta sem történt semmi. :(
aki esetleg járt már így, leírhatná most mégis miket és hogyan kéne elküldeni..

®

(#7033) Phvhun válasza rol33 (#7032) üzenetére


Phvhun
őstag

Hívjátok fel supportot. Telefonon sokkal gördülékenyebben megy minden.
Erősebb középfokú / felsőfokú angol tudás nem árt, mert natív angol speakerek a supportosok, és nehéz megérteni telefonon amit mondanak.

(#7034) po1son válasza Phvhun (#7033) üzenetére


po1son
addikt

Jah, de általában szépen lassan és érthetően beszélnek, ha látják, hogy nem perfect angol.

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#7035) Longi94


Longi94
csendes tag

Sziasztok!

A paypal accountomra szeretnék pénzt feltölteni de nincs se bankkártyám se bankszámlám. Azt akarom kérdezni hogy van valamilyen más módja a pénz feltöltéshez azon kívül hogy odaadom készpénzben az összeget valakinek aki azt pedig átküldi neten. Ha nincs akkor tud valaki segíteni az elözö módszerben? :)

(#7036) Melack válasza Longi94 (#7035) üzenetére


Melack
veterán

Más módszert nem tudok. Elviekben egy próbát megérhet az, hogy az UniCredit bankban fizeted be, de nem vagyok benne biztos, hogy célt érsz vele.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7037) Phvhun válasza Longi94 (#7035) üzenetére


Phvhun
őstag

Merrefelé laksz, illetve mekkora összegről van szó? Ha közel vagy akkor meg tudnánk oldani.

(#7038) randras válasza Longi94 (#7035) üzenetére


randras
veterán

Vagy utalsz valamelyikőnknek lakossági folyószámlára, és megrendeljük neked a terméket! :) Fel sem kell állnod. :N

(#7039) Melack válasza randras (#7038) üzenetére


Melack
veterán

Szegény b.nője. Ezek után neki hogy lesz jó? :U

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7040) randras válasza Melack (#7039) üzenetére


randras
veterán

Ez most nem akar leesni. :DDD

szerk.: Jaa...

[ Szerkesztve ]

(#7041) Melack válasza randras (#7040) üzenetére


Melack
veterán

"Fel sem kell állnod" - ennyit a boldog és aktív kapcsolatról :)

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7042) adster válasza adster (#7031) üzenetére


adster
tag

Valaki meg tudná mondani, hogy akkor ez így működik, ahogy leírtam? :U

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#7043) Longi94


Longi94
csendes tag

Bp örs közelébe lakok és egy 20000-et szeretnék feltölteni, pm-ben megbeszélhetjük a részleteket :)

ui. ez nagyon gyenge vicc volt ;P

(#7044) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Pénzt akarok kikérni..

Erre jött 2 email ma hajnalban.

PayPal has made a transfer between the balances in your account due to the following reason:

Our policy of converting negative to positive balances.

The following transfers were made:

Negative balance :
-1,100 HUF
Covered From : 3.82 EUR (1 Euro = 288.176 Hungarian Forints)

An electronic funds transfer from your PayPal account to your bank account was rejected today for this reason:

Invalid Bank Account Information

Our system was not able to process the transaction with the bank information listed on your account. You should contact your bank regarding the bank account information required for electronic funds transfers. If you still need assistance, you may email us through our secure server at

Az a 3.82 euró hiányzik is a paypalról most...
Ilyenkor mi van?

[ Szerkesztve ]

(#7045) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Na szerintem én is benéztem a first-lastname dolgot.. Ilyenkor mi a teendő?

(#7046) po1son válasza DeckardCain (#7045) üzenetére


po1son
addikt

Az már nem is lesz meg. :(
Evvel vigyázni kell nagyon, mert ha rossz számlára kéred le a pénzt, akkor a paypal levon nem kevés összeget.

[ Szerkesztve ]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#7047) DeckardCain válasza po1son (#7046) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Hát ez benéztem..
Na mindegy már..

Délelőtt volt egy köröm a support-tal, Sikerült átíratni a nevemet(first-lastname csere).
Most elvileg jónak kell lennie.

Na de mielőtt kikérném a pénzt, így állítanám be a bank acount-ot.

FirstName : keresztnév ( legyen ékezet vagy ne?)
LastName : vezetéknév, nem is szerkeszthető, szerencsére alapból sincs ékezet benne
Bank Name : OTP
Account Number:xxxxxxxx xxxxxxx (Ez a virtuális webkártyához tartozó bankszámlaszám.)

Vagy a webkártya számlaszáma helyet adjam meg a rendes számlám számát?
Vagy jó lesz a webkártyához tartozóé is?

Kb ennyi gondolom.

Akinek van javaslata, ne tartsa magába :DDD

Még egyszer nem akarok 1500 forintot kidobni az ablakon.

(#7048) Mardel válasza DeckardCain (#7045) üzenetére


Mardel
őstag

Semmi, mivel évekkel ezelőtt megszűnt ez a paypalnál, hogy névsorrend miatt vonnak le összeget ezért.
Csak a cikkek amiket erről írnak neten már régiek és nem frissíti őket senki.

Szerk.:
Régebben annyi volt a történet, hogy ha nem abban a sorrendben adtad meg a neved ahogy a kártyádon szerepel, hanem angolosan, tehát a keresztneved van elől, akkor vontak le pénzt ezért. De ilyen már nincs, és ha fordítva adod meg és még ékezet is van benne, akkor sincs semmi baj.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#7049) DeckardCain válasza Mardel (#7048) üzenetére


DeckardCain
senior tag

OK, de akkor nálam mi a probléma? 7044-ben láthatod a kapott emaileket.
Úgy megvágott 1500UF-ra mint a huzat.

(#7050) pakriksz


pakriksz
őstag

a paypal, kártya regelésekor azt az 1 dollárt lazán ellopja? mert 400 forintot felrakta a paypal számlámra, de az 1 dollárt csak levonta a bankszámlámról...

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.