Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39701) V/ válasza Micsurin (#39700) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem értem a kérdést. Nem ez van.
Ha valaki elad valamit és a pénzt a PayPal-on keresztül kapja akkor azért díjat kell fizetnie, mert igénybe vette a szolgáltatásukat
Úgy szoktuk hogy a PayPal jutalékát költségként beépítjük az eladási árba és biztosítjuk a vevő vásárlói védelmét. Az nem tartozik a vevőre hogy mennyit fizetünk, nem kell vele foglalkoznia, azon agyalni hogy "ne rántson le".
Gondolom amikor a boltban megveszed a tejet nem szoktad kifaggatni az Aldit hogy mennyi a költséghányad rajta, mert lényegtelen.
A jutalék mértéke változó attól függően hogy a vevő és az eladó mely országban lakik, magánszemély vagy üzleti fiók és mennyi az éves forgalma az eladónak, így ez lehet 1,9 %- 3,4% + fix díj (ez a használt devizától függően vagy 90 Ft, vagy 0,35 € vagy 0,3 $) + az vevő országa helyétől függően 0,5 % - 2%. Nekem mint eladó kell ezzel számolnom.

Az Összefoglaló 6. PayPal pénzküldés másnak vásárlás ellenértékeként vagy barátnak, családtagnak pénzküldés pontnál van jutalék számoló, ha az eladód nem hajlandó bruttó árat megadni neked.
Egy tény hogy személyes tranzakcióval küldeni és kérni a pénzt az a szerződési feltételek megsértése mindkét fél részéről.

[ Szerkesztve ]

(#39702) Micsurin válasza V/ (#39701) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszönöm!
Nem olvastam sose a PP ászf-ét ami azt illeti. :R

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#39703) spileraaa válasza V/ (#39677) üzenetére


spileraaa
senior tag

sajnos így is ugyanaz jön be

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#39704) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Végre :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#39705) donbig


donbig
tag

Üdv mindenkinek! Nemrég vásároltam egy webshopból. Fizetéshez a Paypalt használtam,ami mögé OTP virtuális kártya van becsatolva. Néhány terméket visszaküldtem. Bár a weboldalon erre az esetre visszatérítési számlaszámként megadtam a folyószámlaszámom IBAN számát, mégis a Paypaltól jött értesítés, hogy xxx számú webkártyámra jött utalás. PP telefonos app-ban a tevékenységeknél látom is, hogy a beérkezett kifizetéseknél ott az üzlet neve és a visszatérített összeg, de sem a Paypal egyenlegemen nem jelenik meg, sem –ha jól tudom érthető módon – a virtuális kártyámon.
Kérdésem, hogy mit tudok tenni? Esetleg a Paypal fiókomban hozzáadjam a folyószámlámat, akkor megjelenne az utalás? Vagy időbe telik, amíg a PP egyenlegemen jóváíródik az összeg? Vagy ilyenkor a PP-től visszapattan az összeg az üzlethez?
Köszönöm!

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#39706) V/ válasza donbig (#39705) üzenetére


V/
Topikgazda

Semmit sem kell csinálnod. Így jó minden.
ÖF. GYIK 3. Kérdés: PayPal fiók szerint megkaptam a refund összeget. Ennek mekkora átfutási ideje van, hogy a kártyához tartozó számlaszámomon látható legyen?
Nem látszik az egyenlegen a refund összege.
Válasz: 1-3 banki munkanap, ha az 5. napon sincs a bankkártyához tartozó számlán, hívni kell a bankot.
A visszatérítés - refund - automatikusan, ahonnan indult a pénz, oda fog visszakerülni. Ha az egyenlegről, akkor oda, ha bankkártyáról, akkor arra bankszámlára, amelyhez a kártya tartozik.
Nem lehet a kártyás fizetés pénzét a PayPal egyenlegre irányítani, ott parkoltatni.

[ Szerkesztve ]

(#39707) donbig válasza V/ (#39706) üzenetére


donbig
tag

Köszönöm a gyors választ. Úgy tudtam - ezek szerint tévesen, hogy a virtuális kártyámra ( illetve a mögötte lévő virtuális számlára ) csak én tudok utalni. Ezért gondoltam, hátha PP egyenlegként jelenik meg a visszautalt összeg. Köszönöm még egyszer ,akkor várok. :R

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#39708) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Srácok... Csinálom a csodás péjpalit..
De sem telefonszámot nem erősít meg... nem jön SMS.
a bankszámlát sem bírom beírni. Ajax 403 hibakódot dob fel.

Csak Operát és Brave-et használok. VPN mögül.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#39709) donbig válasza Polarstar (#39708) üzenetére


donbig
tag

Nem lehet, hogy éppen a VPN a probléma?

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#39710) st3v3np3t3r válasza donbig (#39709) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

több mint valószínű,hogy az lesz a probléma gyökere

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#39711) Polarstar válasza st3v3np3t3r (#39710) üzenetére


Polarstar
nagyúr

El nem bírom képzelni, hogy mit akadályozhat az!
Mi köze a VPN-nek az oldalhoz??

Megnézem azon kívül is.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#39712) V/ válasza Polarstar (#39711) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak azért mert ilyen nem engedélyezett:
Tilos a weboldalaink, az Ön PayPal-számlája, a PayPal szolgáltatásainak Ön általi használata, illetve a PayPallal, a Felhasználókkal vagy harmadik felekkel lebonyolított műveletek során:.........
anonimizáló proxyt/közvetítést használ; keresőrobot vagy más automatikus eszköz vagy manuális folyamat segítségével megfigyeli vagy lemásolja weboldalunkat, kivéve ha erre a PayPal előzetesen írásos engedélyt adott; olyan eszközt, szoftvert vagy rutint használ, amellyel megkerüli a robotok kizárására szolgáló fejléceinket;
..........
Az sms meg azért sem érkezhet meg ha egy hordozott számos Telenor szám lenne ami meg van adva.

(#39713) Polarstar válasza V/ (#39712) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Azért ez érdekes.
Ez a szám telekomos. Semmi számhordozás.
Ha VPN ki van kapcsolva akkor sem törtènik semmi.
Firefox alól sem történik semmi.

Másnak is ennyit szarozik?? :((

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#39714) amdxp2


amdxp2
tag

Sziasztok! Egy kérdésem lenne hozzátok. A Paypalal csak telefonon lehet felvenni a kapcsolatot? Semmi email cím stb? (Belépés nélkül) Köszi

(#39715) V/ válasza amdxp2 (#39714) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, viszont most az is csökkentett, írhatsz még a Facebook-on, de nem minden problémát lehet a nyilvános felületen megbeszélni.

(#39716) amdxp2 válasza V/ (#39715) üzenetére


amdxp2
tag

Köszi, megpróbálom a facen. Köszi :R

(#39717) V/ válasza Polarstar (#39713) üzenetére


V/
Topikgazda

Kérlek figyelj a szóhasználatra, nem minden megengedett.
Ha érzékelnek nem megfelelő hozzáférést akkor a védelmi rendszer simán blokkolja a dolgokat.
Maga a fiók létrehozás megerősítése az e-mail-es linken megtörtént?
Ha nem, akkor 48 óra múlva törlődik a kezdeményezés és lehet újból VPN, anonim böngészés, reklámblokkoló nélkül és harmadik fél süti engedélyezéssel próbálkozni.

(#39718) Polarstar válasza V/ (#39717) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Firefoxot feltettem, VPN kikapcs. Sikerült beírni a számlaszámot végre.
Megerősítés az elején megvolt. Azon túl vagyok már.
TouchID is beállítva. Mail jött rá.
De a telefonszámot az istennek sem erősíti meg.
Érdekes, de a +3630 és 3630-at sem fogadja el csak a sima 30-ast.
Innentől kezdve nem értem a dolgot.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#39719) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Egyre érdekesebb...

Mobil+számítógép megy, de sms nem megy. külön program megy.
csak mobil és hitelesítés - meg sem nyikkan.
Jó lesz az! Így érdemes takarékoskodni! Ma sem veszünk semmit! :C

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#39720) V/ válasza Polarstar (#39718) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért mert a +36 eleve alapértelmezett mert magyar fiókról van szó, amikor regisztrálsz eleve feladja, nem kell beírni

Ez az alábbi kép Összefoglalóból a regisztrációs leírásból van, ha új a regisztráció akkor javaslom nézz be az Összefoglalóba.

[ Szerkesztve ]

(#39721) b12gege válasza st3v3np3t3r (#39704) üzenetére


b12gege
csendes tag

Most én is ezt az üzenetet várom tőlük. :K

Elkezdtem eladni a cipőgyűjteményem és az utóbbi időben túl sok pénz érkezett a számlára, ezért korlátozták... :W
Azonnal beküldtem nekik mindent, amit kértek, de 3 napja nem történt semmi. A járvány miatt most nyilván nem lehet felhívni sem őket. A legjobban az fáj, hogy amióta várok, 10 forintot esett a dollár árfolyama. :(

Kíváncsi vagyok, mikorra tudják ellenőrizni a lakcím-telefonszámla-jogsi feldolgozhatatlan adathalmazát.

(#39722) Polarstar válasza V/ (#39720) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Bármilyen meglepő, de nekem ez az oldal nem így néz ki, csupán hasonló volt.
A telefonszámot eleve magyarul írja be.
De már mindegy. Bekapcsoltam a hitelesítőt, mert sms nem ment.
Átléptem mobilra, ott ellenben a hitelesítőt nem fogadta el. Addig próbáltam, míg mindenhonnan kitiltott. :D
Ez is 24 órás várakozású?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#39723) V/ válasza Polarstar (#39722) üzenetére


V/
Topikgazda

A lényeg az volt hogy ott a +36 vagy magyar zászló. Az adott országhívószámok nem írandók.
Általában annyi idő, de van amikor emberi közreműködés kell.

(#39725) V/ válasza SzabóTamàs90 (#39724) üzenetére


V/
Topikgazda

Valóban, technikai probléma van úgy 1-2 óra múlva kell próbálni. Telekom és DIGI számokra nem jön az sms most 17:50. Dél körül még jó volt.
Persze ha befutnak akkor már jól működik, de mivel 10 perc az élettartam, nem érdemes beírni.

[ Szerkesztve ]

(#39727) V/ válasza SzabóTamàs90 (#39726) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha egymás után 2x kérés és resend és nem jön akkor 2 óra múlva, mert a sok próbálkozás sem jó.
FB, de hogy hol vesznek el arról nincs infó.
Esetleg ha valaki hitelesítő alkalmazást használ kipróbálná hogy az működik-e?
Viszont mobilon az app-ot használva jön az sms és be lehet lépni, de ebben pillanatban a Telekoms számra jött gondolom a 17:50-es első.

UPDATE: Már jó, Telekomra, DIGI számra nem jön.

[ Szerkesztve ]

(#39728) V/ válasza V/ (#39727) üzenetére


V/
Topikgazda

De van valami Internet gond, mert nem minden eltárolt oldalam jön be.

(#39729) Polarstar válasza V/ (#39728) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Akkor nálam a kettő egyszerre volt jelen. Reméljük megoldódik egyszercsak. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#39731) V/ válasza Polarstar (#39729) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt mondják:
magyar internethálózat a világon a legjobbak közé tartozik, még a németek is irigykednek az itteni 4G-hálózat sebességére. Nem tartanak attól, hogy a megnövekedett forgalom problémákat okozna.
De bocsánat, én vezetékes Internetet használok az nem 4G-n jön. És erre a forgalomra ami a digitális tanítás bevezetésével megnőtt senki nem számolhatott, szóval vannak szűk keresztmetszetek.

(#39732) Polarstar válasza V/ (#39731) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ami igaz, az igaz, hogy jó a magyar net. Ezt a hazánkba látogató norvég és finn haverok mondják. De most szerintem is néha belassul a jó öreg betárcsázósra. :D
A telekomos mobilon ma két esetben nem tudtam ide bejelentkezni 5 perc homokóra után.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#39733) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

Sziasztok!

Szeretném a véleményeteket kikérni. Vásároltam 3 repülőjegyet a Laudaairtől. Paypal. Ugye ez egy Ryanair csoporthoz tartozó cég. Na most ugye törölték a járatokat a vírus helyzet miatt.
Az első jegy ára azonnal vissza jött a számlára, a másik kettő azóta sem. Levélre egyik cég sem válaszol, az ígért határidő a 2 jegynél lejárt.
Értem a jelenlegi helyzetet, de mégis arra gondoltam nyithatnék egy reklamációt.
Szerintetek?

Üdv Krisztián

(#39734) Polarstar válasza ekrisztian (#39733) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nem mentek csődbe azóta?? :U

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#39735) V/ válasza ekrisztian (#39733) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd meg mit írnak a visszatérítési feltételeknél a légitársaságnál? Külön volt fizetve mind három vagy egyben? De indíthatsz ha amit írnak az neked nem megfelelő, csak akkor nehezebb ha egyben lett fizetve és csak rész visszatérítést kaptál.
Ha az van amit Polarstar írt akkor meg felszámolás során talán van lehetőség visszakapni.

[ Szerkesztve ]

(#39736) ekrisztian válasza V/ (#39735) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Külön volt fizetve, az amit vissza kaptam pont egy rész visszafizetés volt.
Igazából a második lejárt a vállalt 5-7 nap határidővel. A harmadik 20 napos határidővel lett vissza jelezve.

Nem hallottam még róla, hogy megfeküdtek. De nincs kizárva. WizzAir is dicsekedett a 600 milliárd tőkével, most meg nem adja vissza a pénzeket. Csak ha már minden felajánlott opción túl verekedted magad.

(#39737) V/ válasza ekrisztian (#39736) üzenetére


V/
Topikgazda

Te írtál nekik és nincs reakció, akkor ami lejárt arra indíts dispute-t, úgyis nekik kell elsőként reagálni erre is és csak azután bevonni a PayPal-t a döntésbe.

(#39738) ekrisztian válasza V/ (#39737) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Rendben, köszönöm!

(#39739) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Egy gyors kérdés, ha innen akarok rendelni: [link] akkor milyen valutában fizessek?
Mivel .de végződésű a weboldal ezért szerintem euroban kell, de inkább megkérdezem.
Melyik a legkedvezőbb?

THX

Ui: Leírhatnátok azt is mi alapján döntitek el, legalább legközelebb nem kell megkérdeznem.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#39740) gyulaszu válasza Predator2 (#39739) üzenetére


gyulaszu
senior tag

A linkelt oldalon EUR-ban vannak kitéve az árak.
Neked mi is a kérdésed?

gyulaszu

(#39741) V/ válasza Predator2 (#39739) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel itt is választható hogy milyen devizában fizess és jó eséllyel ha forintot választasz akkor abban terhelik a bankkártyádat.
Egyszerű eldönteni.
Kiválasztasz egy terméket.
Mondjuk ezt Bogotto V331 Pro Tour Enduro Helmet ennek az ára 127,96 €.
Megnézed hogy bankod mennyi forintot vonna le, nekem Erste Bank Visa kártya esetén 45965 Ft. Átállítom forintra a jobb felső sarokban és ők 45509 Ft-ot kérnek.
Tehát forintot állítok be. Mert ez a kedvezőbb.

Lehet olyat is nézni hogy más devizában esetleg jobb lesz-e, mondjuk ez $-ban 147.48 $ ekkor banki váltással 47512 Ft, ez nem jó.
£118.28 = 47491 Ft
Már nem emlékszem hogy neked ki a bankod, a kártyás szabályoknál van leírva hogy milyen módon számolják a devizás vásárlásokat.

De vásárlás előtt pontosítsd hogy fel tudják-e adni és lehet hogy nem postai szállításban kell gondolkoznod.

[ Szerkesztve ]

(#39742) Predator2 válasza V/ (#39741) üzenetére


Predator2
addikt

Ugyan ott, ugyan abban a csomagban vagyok mint te is.
Erste Privilégium L

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#39743) Predator2 válasza V/ (#39741) üzenetére


Predator2
addikt

Gondolom ezek alapján még ha akarok sem fogok tudni forinttal fizetni!?
Vagy van erre valami megoldás?
THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#39744) V/ válasza Predator2 (#39743) üzenetére


V/
Topikgazda

A tizedes vessző a gond. (Currency does not support decimal precision.)
Ha pont van a forintnál. Ott vessző legyen, ezért mivel német oldal, német nyelvre kell állítani, náluk is vessző a tizedes jelölése.
Ha angol nyelven áll akkor €-ra is ezt kaptad volna üzenetben.

[ Szerkesztve ]

(#39745) V/


V/
Topikgazda

Kérdés. DIGI mobilszámra más sem kapja meg a belépési kód sms-t?

(#39746) st3v3np3t3r válasza V/ (#39745) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Jelenleg a Digi Mobil még nincs kereskedelmi üzemben, próbaüzemben van június végéig. Máskor is volt probléma a Digis mobilszámokra küldött visszaigazoló sms-ek fogadásával. Aki teheti, a Digis mobilszámot ne állítsa be 2faktoros azonosításra. Olvass bele a Digi Mobil-os topikba.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#39747) V/ válasza st3v3np3t3r (#39746) üzenetére


V/
Topikgazda

Kösz, mivel van előfizetésem, nem titok számomra hogy mi a helyzet.
De március18-ig folyamatosan jött novembertől elejétől, amikor beállítottam, akár naponta 2*3-szor, szóval nem volt ezzel gondom, eddig nem jelentkezett ilyen.
Ugyanúgy a mobil netes stick-el is ezután a dátum után kezdett gond lenni, ott ahol addig normálisan működött. Szóval csak azért kérdeztem meg mert lehet hogy a sim kártya vagy a telefon romlott el és azt akartam kizárni.
Azért nem olvastam bele, pontosabban már nem olvasom, mert működött és túl sok hülyeséget olvastam ott

(#39748) st3v3np3t3r válasza V/ (#39747) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Hát... Nem biztos,hogy a digi lesz a ledas... nekem a microsoft beléptető sms majdnem félórát késett,emailben megjött szinte azonnal. Szerintem ezek a késések a hálózat telítettsége miatt van. A kolegám panaszkodott, hogy a Telenor hálózatán tetű lassú a mobilnet, a Telekomoson viszont tudott netezni rendesen... Lehet sokan kihasználják most a digi mobilt amit nem bír a hálózat

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#39749) V/ válasza st3v3np3t3r (#39748) üzenetére


V/
Topikgazda

Valószínűleg innen indul a probléma. Holnap pontosítok velük aztán átállíttatom másra a belépési védelmet, ha továbbra sem megy.

(#39750) balinlin válasza V/ (#39747) üzenetére


balinlin
senior tag

Lehet érdemes több számot megadni. Nekem is meg van adva a digi meg a rendes számom + az google hitelesítő
Sokáig nekem nem is akart megjönni digire az sms, csak nem rég sikerült hozzáadni a digis számot.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.