Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38651) V/ válasza vegyszer (#38650) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel a Telenor rendszere blokkolja ezeket az sms-eket. De folyamatosan írtam hogy Telekom és Digimobil oké.

(#38652) korpas15


korpas15
tag

Sziasztok! Ha a PayPal fiókomat ideiglenesen korlátozták, akkor csak a kártyám hozzáadásával tudom feloldani? Vagy van más módja is?

(#38653) V/ válasza korpas15 (#38652) üzenetére


V/
Topikgazda

Attól függ hogy miért vagy korlátozva, de gondolom leírták az értesítőbe hogy mit kérnek. Lehet hogy személyazonosságodat kell igazolni. Ha belépsz akkor írják. A nem PayPal e-mail címről-tól érkező e-mailnek nem kell bedőlni, ők nem küldenek olyat.

(#38654) khron78


khron78
őstag

Szeretném visszautalni a pénzt a bankszámlámra. A Paypal automatikusan vált forintra ilyenkor? Régebben, mintha devizában is lehetett volna küldeni a bank felé az összeget. Már nincs ilyen opció?

(#38655) korpas15 válasza V/ (#38653) üzenetére


korpas15
tag

A vitarendezési központba azt írja hogy jelszót kell módosítani és kártyát megerősíteni, de ha rálépek a kártya megerősítésére akkor feljön hogy "A legutóbbi számlakivonat feltöltésével erősítse meg a számlájához társított betéti vagy hitelkártyát." De nincs is hozzátársítva semmi.

(#38656) V/ válasza khron78 (#38654) üzenetére


V/
Topikgazda

Magyar fiók esetén mindig forintra konvertálja automatikusan, mert forintban vezetett számláról utalnak forintos bankszámlára. Sosem volt olyan opció hogy deviza menjen ki. Itt most nem értve azt hogy valakinek van igazi (nem virtuális) USA bankszámlája és arra $-t ki lehet utaltatni.

(#38657) V/ válasza korpas15 (#38655) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem is volt kártya soha? Mert akkor ennek nincs értelme: A legutóbbi számlakivonat feltöltésével erősítse meg a számlájához társított betéti vagy hitelkártyát.
Ha kártyát kell hozzáadni akkor azt írják és majd később kérhetik ezt amit most írtál.
A jelszót már módosítottad?

(#38658) korpas15 válasza V/ (#38657) üzenetére


korpas15
tag

Nem is volt kártya soha hozzáadva. Igen a jelszót módosítottam.

(#38659) V/ válasza korpas15 (#38658) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor nincs jobb ötletem adjál hozzá kártyát, de nem világos a kérés.

(#38660) khron78 válasza V/ (#38656) üzenetére


khron78
őstag

Értem, köszönöm! Akkor én emlékeztem rosszul.

(#38661) torma1981


torma1981
veterán

Felhivtam a telenort ők nem tudnak a hibáról. Nem tudnak, hogy lett volna több bejelentés a hibára.
Mondták, hogy frissítik a telefonszámot a rendszerben. Így elég nehéz intézni bármit is.

(#38662) INGJOKE válasza torma1981 (#38661) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én is tettem bejelentést amit fel is vett a csaj, mondta hogy majd hívnak a technikusok, de csak ő hívott vissza pár óra múlva, hogy nem találta semmit. Tegyem át másik telefonba a kártyát, vagy kérjek új sim-et ha nem jó. Ma még majd kérek új sim-et az úgyse árt. Aztán ha ezután sem jön meg az sms akkor a boltba is teszek bejelentést, majd a 1220-on is. :D

(#38663) torma1981 válasza INGJOKE (#38662) üzenetére


torma1981
veterán

Nekem is azt mondták lehet sérült a sim. Érdekes lenne. Minden jó de ez nem. Vicc. PayPal meg csak angolul kommunikál. Ott hogy írjam, mondjam le mi a gond.

(#38664) V/ válasza torma1981 (#38661) üzenetére


V/
Topikgazda

Írtam, hogy nem hajlandók tudomásul venni, a másik két cég is elsőként mindig tagadta, aztán a műszakiak csak megtalálják a blokkolást. Arról sem tud az embered hogy nem mobilszolgáltatótól érkező sms-ek esetén máshogy működik a dolog.
Azt válaszolná a PayPal hogy náluk nincs gond, hiszen a szerverük küldi az sms-eket a Telekomra, a Vodafone-ra, a DIGI mobilra és azok meg is kapják. Ugyanúgy elküldi a Telenor számra is, azt is meg tudják erősíteni. Nem a küldés a gond, hanem a nem fogadása.
De hidd már el hogy ezeket a köröket már többször lefutottuk, nem kitaláltam amit írtam a hibáról.

[ Szerkesztve ]

(#38665) INGJOKE válasza V/ (#38664) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nah madj 4-kor ha végzek bemegyek Tapolcán (nem is hivatalos üzlet) és elmagyarázom majd ott is mi a hányás... :DDD :DDD

(#38666) vegyszer válasza V/ (#38664) üzenetére


vegyszer
addikt

Ez tök úgy hangzik, mintha spammer listára került volna a PayPal SMS száma...

Érdekes.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#38667) torma1981 válasza V/ (#38664) üzenetére


torma1981
veterán

Ezeket én is elmondtam. Mindegyik másik szolgáltatonal megy. Feleségem a Telenornál dolgozik. Igaz nem ezen a részlegen, de ráuszitom.

(#38668) INGJOKE válasza vegyszer (#38666) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ezeket nézette át velem is a csaj, hogy nincs-e a telefonon erre beállítva blockolás. Mondtam neki, hogy nincs ilyen beállítva, de meg is nézem a kedvéért. Még jó hogy közelben volt a jabra füles betettem és közben csinálhattunk bármit. :D

torma1981

Azt megköszönnénk már én is keresem a kapcsolatot az ismerősök között a telenorral.

[ Szerkesztve ]

(#38669) V/ válasza vegyszer (#38666) üzenetére


V/
Topikgazda

Lényegében igen. Tényleg csak annyi kellene hogy az adott számra rákeresnek az érkező sms-eknél.
A Telekomnál a szám ugyanaz, a 305555526, a DIGI mobilnál viszont minden alkalommal más számról jön csak a körzet hívó azonos a +44. Azt nem tudom hogy Telenor szám állandó vagy változó, de az biztos hogy nem mobilokról jön.

[ Szerkesztve ]

(#38670) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Sim csere megvolt... sms sehol ugyan úgy. :)

(#38671) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Felhívtam őket megint. Elmondtam először mit szeretnék "véletlen" pont megszakad a vonal. Hívtam őket másodszor elmagyaráztam megint (spoiler nyilván a PayPal a hibás) végig mentünk mindenen mondta hogy megkérdezi a technikaiakat és várjak addig vártam és persze kiderült náluk minden szuper és azon a napon mikor vásároltam és azokon a napokon mikor nem jött meg az sms, nem látnak semmit. :DDD :DDD :DDD
Hogy lehet beszélni egy technikai emberrel a telenornál, ha csak az ügyintéző felír pár kulcsszót és azt adja át a technikusnak?

(#38672) V/


V/
Topikgazda

Meg tudná írni valamelyikőtök hogy milyen számról érkezett eddig a PayPal sms?
INGJOKE azt is megerősítették hogy nincsenek blokkolva az Internetes sms-ek? Mondjuk csak véletlenül.

(#38673) INGJOKE válasza V/ (#38672) üzenetére


INGJOKE
veterán

Azt mondták hogy pár számot blokkoltak a kifelé menő hívásoknál, de ebbe a 44-es körzet nincs benne. Sajnos én nem tudok számot írni, mert törlöm miután felhasználtam.

(#38674) Met válasza V/ (#38672) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem most.
06305555526

Telekomos vagyok.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#38675) INGJOKE válasza Met (#38674) üzenetére


INGJOKE
veterán

Magyar számról jön a kód? Én azt mondtam, hogy +44-es számot nézzenek. :Y :F :F

(#38676) V/


V/
Topikgazda

Aki Telekom (30-as) számot ad meg annak egy +30-as előjelűről jön, aki DIGI mobil az +44-es, mert az 50-es nincs a rendszerbe (még), a többit csak saccolom Vodafonenak +70, Telenor +20.
SMS szerverről jön nem igazi "magyar szám" de így lenne beállítva elméletileg.

[ Szerkesztve ]

(#38677) V/ válasza Met (#38674) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi, de Telenor gond van és mivel ők nem tudnak belépni írni akartam hogy milyen körzetszámra nézzék már meg a PayPal-nál hogy elküldik-e az sms-eket, mert a szolgáltató csak tagad. Ahhoz viszont tudnom kell hogy miről jött eddig.
INGJOKE
Ha +44 volt és mint DIGImobilos megkapom akkor a PayPal küldi náluk oké.
Ha letiltotta rendszerük a fogadását, akkor természetesen nem fogja fogadni és nem is fogják megtalálni de a napló fájlokban látniuk kellene, azt kell megnézniük a műszakiaknak. És nem pár perc nekik is.
Nem kell nagy IQ annak megértéséhez hogy ami nem jön át a "szűrőn" azt nem fogja megtalálni.

[ Szerkesztve ]

(#38678) vegyszer válasza V/ (#38677) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem a Telenorra erről a számról jön a PayPal SMS: +36209000865
De a SamsungCloudPrint, a MIUI hitelesítés, a Flipcart, az Amazon, és a Google hitelesítés is erről a számról jött.

Sőt, még a Cetelem is erről a számról küldött ajánlatot.

Akkor ezek is kuka?
Csekkolom is sorba őket

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#38679) torma1981 válasza vegyszer (#38678) üzenetére


torma1981
veterán

Én szám hordozott 70-es vagyok telenor most. Nekem is 20-ról jón az sms?

(#38680) INGJOKE válasza torma1981 (#38679) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én is ugyan így vagyok, de szerintem mivel már 20-as vagy arról jön :)

(#38681) vegyszer válasza torma1981 (#38679) üzenetére


vegyszer
addikt

Én is olyan hetvenes vagyok, aki huszas...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#38682) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Valaki ért már el valami áttörést a kétlépcsős sms-el kapcsolatban? :D

(#38683) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Udv,
Sikerult belefutni egy atveresbe, de ragaszkodtam a paypal buyers protection-hoz, ebbe az elado valamiert belement. Vissza is kaptam a penzemet, ezzel nincs is problema. Viszont felmerult, hogy az eladotol a paypal nem tudja behajtani az atveres osszeget vagy miert erte meg neki igy kuldeni az arut?

(#38684) V/ válasza Blackhole13 (#38683) üzenetére


V/
Topikgazda

Miért ne tudná? A szerződés alapján végrehajtást is kérhet, megterhelheti a bankszámláját hiszen az az információ a rendelkezésükre áll, átadhatja követelés behajtónak. Meg van ere a megfelelő eljárási módjuk.

(#38685) Blackhole13 válasza V/ (#38684) üzenetére


Blackhole13
senior tag

En is arra gondoltam, hogy erre egy cegnek talan jobb eszkozei vannak, mint egy maganszemelynek. Igy akkor szimplan csak idiota az elado.

(#38686) vegyszer


vegyszer
addikt

Hülyén hangzik az a kérdés, hogy lehet-e SMS számot cserélni belépés nélkül?
Mert a 70-es és az 50-es számom is el van mentve a PayPal fiókhoz, de az alapértelmezett a 70-es (ami valójában telenoros).

Mert nem szeretek anélkül vásárolni, hogy a PayPal védelmét elvezném. De a hétvégén muszáj volt (Google saját fizetési rendszerére voltam kénytelen támaszkodni, de nem tudom, hogy ott van-e valami védelem).

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#38687) V/ válasza vegyszer (#38686) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lehet belépés nélkül cserélni.
Ha két szám van megadva, akkor megkérdezi hogy melyikre menjen. Kéred 50-es-re az sms-t belépsz és a Telenor szám helyett a másikat teszed meg elsődlegesnek.

[ Szerkesztve ]

(#38688) INGJOKE válasza V/ (#38687) üzenetére


INGJOKE
veterán

Jah csak akinek 1 száma van, de ha lenne kettő is nem tud belépni akkor mindegy is :)

(#38689) V/ válasza INGJOKE (#38688) üzenetére


V/
Topikgazda

Neki írtam a választ, mert ő kettőt adott hozzá. Nem általános válasz volt.
Az egykéknél ha a Telenor képtelen javítani akkor muszáj lesz kikapcsoltatni.
Viszont olyan Telenoros jelentkezhetne aki nem szám-hordozott, eredeti 20-as, hogy be tud-e lépni.
Ma nem volt lesz időm de holnap írok a PayPal-nak is csak ellenőrizzék már le ők is, de ha +44-et más megkapja és a 70-es Vodások is be tudnak lépni akkor nem tudom hogy miért náluk lenne hiba.

[ Szerkesztve ]

(#38690) vegyszer válasza V/ (#38687) üzenetére


vegyszer
addikt

Negatív

Kizárólag az elsődlegesen megadott számot lehet kiválasztani. Olyan Windowsosan. Egy közül válassz egyet rádió gombbal, de segítség gyanánt ki is van előre választva.

Pedig direkt beregelten az 50-es számom is.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#38691) V/ válasza vegyszer (#38690) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem, viszont akkor nem adtad meg hogy az legyen a másodlagos küldési szám (Your backups:-nál kell megadni a 2 lépcsős védelemnél), így te is csak egyet tudsz használni.

[ Szerkesztve ]

(#38692) vegyszer válasza V/ (#38691) üzenetére


vegyszer
addikt

Mindkét szám el lett mentve.
De hogy hol kell(ett volna még időben) beállítani, hogy oda is lehessen kérni SMS-t, na az beállítási pont nem lett meg.

Én 27-én tudtam utoljára belépni. Mikor jelentkezett a Telenornál hiba? Illetve egyszerre jött a Telekom/Vodafone oldalán is elő a nem jön meg az SMS hiba?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#38693) storm4 válasza V/ (#38689) üzenetére


storm4
aktív tag

Üdv!

Eredeti 20-as vagyok és megkapom a belépési sms-t.
Erről a számról érkezik: +4799910903

Remélem tudtam segíteni :B :R

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#38694) V/ válasza storm4 (#38693) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi hogy írtál, más is megerősítette hogy működik.
Akkor az lehet hogy a számhordozás miatt van valahol probléma, de a logikája nem világos, mert az sms-ek fogadás az bármely számról lehetséges, így ha 70 kezdetű Telenoros számra a 20-as sms-nek mennie kéne.
Viszont neked +47-ről ment, ami norvég számnak felel meg és jó is lenne, mert a Telenor ugye eredetileg norvég.
Aki nem kap sms-t azoknál külföldi hívások nincsenek tiltva? Vagy a Telenor nem veszett össze a norvégokkal? Vgay valamit téynleg elbaltáztak a számhordozásos ügyfeleknél.

A DIGI-s +44 meg Anglia lenne és az is működik.

[ Szerkesztve ]

(#38695) INGJOKE válasza V/ (#38694) üzenetére


INGJOKE
veterán

Sajnos nincs változás nem jön meg semmi. És akkor azt se tudjuk milyen számról nem jön meg a kód. Vicces :)

(#38696) torma1981 válasza V/ (#38694) üzenetére


torma1981
veterán

Már csehek vették meg a Telenort. Nincs köze a Norvégokhoz már. Ezek szerint akiknek nem jön sms mint nekem azok mind 70-es számhordozás? Én az vagyok.

(#38697) V/ válasza INGJOKE (#38695) üzenetére


V/
Topikgazda

De tudjuk a számot, +4799910903.
Viszont azzal az információval hogy az erről érkező PayPal sms-eket megkapják azok akik eredeti 20-as előfizetők, de a számhordozósok nem kapják, meg lehetne keresni a Telenort és egy hozzáértő szakemberük talán rájönne hogy mi az oka.

(#38698) V/ válasza torma1981 (#38696) üzenetére


V/
Topikgazda

Meg magyar állam is bevásárolta magát. :((
Úgy néz ki, hogy igen, hiszen két 20-as személy megerősítette hogy be tudnak lépni, mert az sms megérkezik.

[ Szerkesztve ]

(#38699) Beni2360 válasza V/ (#38698) üzenetére


Beni2360
félisten

Az ingyen SMS sem megy ki a számhordozott telefonra. Van egy oldal ahol már vagy 5ezer sms küldési lehetőségem van de számhordozottra nem érkezik meg.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#38700) Kecsotam


Kecsotam
tag

Én is írtam a telenornak. Ugyanúgy telenoros vagyok, de 70-es számmal. napok óta nem tudok belépni, mert nem kapok SMS-t....
Én eddig a 36209000865-ös számról kaptam az SMS-eket, de leírtam nekik is.

Remélem reagálnak valamit.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.