Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38451) user1234567


user1234567
friss újonc

Sziasztok!
Volna egy olyan problémám, hogy csináltam még régebben egy PayPal fiókot, melyhez nem valós születési dátumot adtam meg, a regisztráció sikeres végbemenetelének érdekében, a fiókot 18 év alatt csináltam.

A fiókon semmi azonosítás nem történt meg még előtte, viszont tekintettel a PayPal szabályzatára 18 alatt nem lehet PayPal számlád, így a személyi feltöltésénél elhasalnék. Lehetőség van még viszont a lakcímkártya feltöltésére, amin ugye nem található születési dátum.

Így tehát kérdésem a következő:
Lehetséges, hogy a lakcímkártya, a lakcím, illetőleg a bankszámla hitelesítése elég lenne ennek a limitnek a feloldásához, vagy mindenképpen kell egy másolat a személyiről is?

Illetve ha ez nem megoldható, akkor létezik, hogy kérek egy névváltoztatást mondjuk a testvérem nevére aki már elmúlt 18 éves, és az ő adataival hitelesítem a számlát illetőleg minden egyebet?

Ha pedig ez sem megoldható, akkor mire tudok számítani?

Rengeteg angol fórumon kerestem utána, érdemleges választ viszont sehol sem találtam sőt, mindenhol más - más válaszokat láttam.
Legjobb tudomásom szerint semmiképpen nem zárolhatják véglegesen a PayPalon lévő összeget, tehát a legrosszabb esetben a 180 napos idő leteltével kivehető a pénz hitelesítés nélkül is akár.

Folyamatos e-mail kapcsolatban vagyok a supporttal is egyébként, viszont választ még ők sem adtak az automatikus válasz e-mailen kívül.

Fontosnak tartom még megjegyezni, hogy a bankszámla hitelesítése megtörtént, a négyjegyű kódot beírtam, jött is egy e-mail, hogy unlimiteddé vált a withdraw összegem, kiutalni számlára mégsem tudok valamilyen oknál fogva, további hitelesítést kér.
EDIT: Az alap tőkét túllépte a forgalma a számlának, így az alapból rendelkezésre álló 2500EUR dolgot nem tudom igénybe venni, mindenképp hitelesítést kér!

Válaszokat, ötleteket előre köszönöm, hozzáértők, vagy esetleg hasonlót átélt emberek véleménye, tanácsa nélkül nem szeretnék lépéseket tenni az ügyben, nehogy rosszabbra forduljon a helyzet! További szép napot mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#38452) V/ válasza user1234567 (#38451) üzenetére


V/
Topikgazda

Röviden az életkort igazolni kell, a lakcímet igazolni kell, a bankiszámla és bankkártya tulajdonlást igazolni kell.
Az hogy a bankkártyádat hitelesítetted a kód beírással és a havi 21lk-s limit nincs attól függően a fiókodat hitelesíteni kell.
Ha nem töltötted be a 18- életévet addig nem regisztrálhatsz, így ez már most sem legális és emiatt nincs is megoldási lehetőség ezzel a fiókkal kapcsolatosan, eleve nem lehet velük szerződéses viszonyod.
Pontosan így fogalmaznak, nem csak a kor számít:
Ha Ön magánszemély, PayPal-számla nyitásához és a PayPal-szolgáltatások használatához kapcsolódó szerződés megkötéséhez legalább 18 éven felülinek és teljes jogképességgel rendelkezőnek kell lennie.
Így ötlet, megoldási javaslat nem igazán van.

Zárolhatják és majd 180 nap után megkapod, de itt eleve a 18. életéves kikötés a gond, akkor sem adnák oda, ha akkor még nem vagy 18 éves.
Az a probléma hogy itt pénzügyi jellegű szerződések kötődnek, és a jogszabályaink szerint mivel 18 év alatti személy nem cselekvőképes, ezért jogképessége sincs. A PayPal pedig nem ismeri el a házasságkötés általi nagykorúságot (16-18 közt), cselekvőképességet

egy névváltoztatást mondjuk a testvérem nevére aki már elmúlt 18 éves, és az ő adataival hitelesítem a számlát
Ez egy olyan tanács kérés ami jobbra fent (Téma tudnivalók) úgy van említve hogy tilos.
De az nem működik és csalás lenne, regisztráljon ő és majd osztoztok addig amíg nem leszel 18 éves.

Vannak törvények amelyek vontakoznak rájuk és ezért is kell nekik a személyhez kötést megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#38453) jFox


jFox
őstag

Sziasztok!

Adott egy PayPal számla, amire fel van töltve egyenleg. Bankkártya, számla nincs hozzá csatolva. Akartam vele fizetni keresztfiamnak EpicGames boltba (FN Vbak), de mindenáron bankkártyát követel. Pedig rendelkezésre áll a kellő összeg a PayPal számlán. Mi lehet a hiba?
Előre is köszönöm. :R

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#38454) V/ válasza jFox (#38453) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem hiba, mert ott bankkártya kell háttér pénzforrásnak.
Why can't I pay with my PayPal wallet?
Epic Games doesn’t allow purchases through PayPal wallet without a linked funding source. To make a purchase you must have a one of the following linked to your PayPal: Credit card Debit card Bank account
Please make sure you have a one of the above linked to your PayPal account and try again.

[ Szerkesztve ]

(#38455) jFox válasza V/ (#38454) üzenetére


jFox
őstag

Ettől féltem... De miért kell ez a korlátozás?
Van valami praktikus oka?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#38456) V/ válasza jFox (#38455) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy kártyáról lényegében azonnal övék a pénz, mert a a kártyás fizetés rögtön nem vonható vissza, ha reklamálna a vevő nem lóg a levegőben a pénz. Csomó játékos oldalnál ez van, fizethetsz PayPal-al de a PayPal fizetési kliensük lekérdezi hogy mi a pénzforrás.

(#38457) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Az Unicreditben szeretnék készpénzt befizetni a Paypalomra.
Mobilalkalmazás nélkül is meg lehet oldani? Arra gondolok, hogy most megnézem és leírom a szükséges adatokat, és valamikor a jövő héten megyek a bankba. Az átutalás azonosítója meddig érvényes? Már csak le kellene okéznom, de emiatt nem merem. :B

(#38458) V/ válasza C. s. (#38457) üzenetére


V/
Topikgazda

Az átutalás azonosítója, a transfer id, az állandó, amíg tiéd a PP fiók. De biztos így akarod? Nincs saját bankszámlád amiről tudnál utalni?
Egy papírra ráírod hogy arra a számlaszámra mennyi pénzt utaljon a pénztáros és hogy közlemény rovatba írja be a átutalás azonosítója, a transfer id-et amit szintén ráírtál a papírra, de a lelkére kötöd hogy mást ne írjon oda és annyi.

[ Szerkesztve ]

(#38459) C. s. válasza V/ (#38458) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm szépen!
Sajnos nincs.

És nem kell hozzá mobilra letölteni az alkalmazást, anélkül is menni fog? Be van kapcsolva az SMS-ben való kódküldés.

[ Szerkesztve ]

(#38460) jFox válasza V/ (#38456) üzenetére


jFox
őstag

Köszi, akkor nincs mit tenni. :R

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#38461) V/ válasza C. s. (#38459) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, semmi mobil nem kell, mert pénztároson keresztül utalsz. És kp-ben adod oda.
Az hogy adnak nyomtatványt és ráírod vagy a te papírod alapján írja be az adatokat az teljesen mindegy. Amit látsz azok csak egyszerű adatok akár képként is kinyomtathatod, de hibásan van tagolva, nem 3*8.
Az Összefoglalóba is írva:
13. Kérdés: Top Up-al utalok pénzt a PayPal egyenlegre, hogy kell megadni az adatokat?
Válasz:
Kedvezményezett neve: PAYPAL PTE LTD
Kedvezményezett számlaszáma: 109180010000000115050684 vagy 10918001 00000001 15050684
Közlemény rovatba: Csak a Transfer ID, semmi más. (Ezzel azonosítják a PayPal egyenlegünket)

De erről is van leírás, 11. PayPal egyenleg feltöltése banki utalással, Top Up (Feltöltés) móddal
De akkor ezek szerint bankkártyád sincs és nem is akarsz hozzáadni később sem? Mert a jobb vásárlási árfolyam miatt célszerű lenne.

[ Szerkesztve ]

(#38462) C. s. válasza V/ (#38461) üzenetére


C. s.
addikt

Nagyon köszönöm!
Többször is elolvastam az összefoglalót, csak nem akarom elszúrni. Ne haragudj a sok butus kérdésért, de járatlan vagyok banki ügyekben.

Gondolkoztam rajta, de ritkán érzem hiányát a kártyának. Majd látom.

[ Szerkesztve ]

(#38463) GAbre válasza GAbre (#38391) üzenetére


GAbre
veterán

Vevőként is kezdem rühelni a paypal-t.
Ráírtam supportra,hogy mi a helyzet,és lehet e növelni az időt.
Erre felterjesztette a csicska az ügyemet,és várhatok a paypal válaszára,hogy látják,hogy átvettem,és kész lezárják az ügyet.
Vagy remélhetem,h ha írok nekik,hogy hibás,vagy nem az jött meg akkor visszaadják a pénzem.
De ez mekkora csicskaiság,hogy azt kérem tolják ki,mert kínai csomag,és erre felterjesztik,amit én is meg tudnék tenni... :W

Avatar

(#38464) V/ válasza GAbre (#38463) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen értem hogy mit is csinált a PayPal ami a gondod most?

(#38465) GAbre válasza V/ (#38464) üzenetére


GAbre
veterán

Ha haladékot kérsz a banktól,hogy tolják már ki a felszólítás idejét,ne 10 nap múlva járjon le,erre meg felterjesztik,ami a 10. napon lenne esedékes.
Az a bajom....

Avatar

(#38466) V/ válasza GAbre (#38465) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem világos, de a PayPal dispute időrendje kötött, ha elindítod akkor 20 napon belül kérni kell a beavatkozásukat vagy döntés nélkül zárul. És szerintem már írtam egy esetben lehet kérni a módosítást, de ez sincs az időre befolyással. Ha valamihez viszonyítva túl korán indítod akkor nincs lehetőséged növeltetni az időket.
Ennyi lehetőség van, az ok módosítása:
Bizonyos esetekben a PayPal engedélyezheti, hogy Ön szerkessze vagy módosítsa a reklamációt, de kizárólag akkor, ha részletesebb információt szeretne megadni, vagy ha a vitaeljárás/reklamáció okaként a „Nem érkezett meg” helyett a „Jelentősen eltér a leírtaktól” okot szeretné megadni. A fenti eseteken kívül a reklamáció a benyújtást követően nem szerkeszthető és nem módosítható.
Ez nem bank, de bank esetén egy reklamáció az elindítás után az ügyfél részéről nem igazán halasztható.

[ Szerkesztve ]

(#38467) GAbre válasza V/ (#38466) üzenetére


GAbre
veterán

Nem ezt kérdeztem, kértem tőlük,erre leroviditettèk az időm/lehetosegeim is.
Ez a bajom

Avatar

(#38468) V/ válasza GAbre (#38467) üzenetére


V/
Topikgazda

Félreértették, mivel ilyen hogy amit elindítottál későbbre akarod halasztani nincs.
Nem kellett volna elindítani, ha még valamiért később kell a végeredménye.
Már magyarul is rendelkezésre áll a felhasználói szerződés, ha valami nem tiszta, akkor nem a már elindult dispute-ban pontosítunk, hanem előtte.
Az is lehet hogy a javadra döntenek.
De az eredeti kérdésedre is írtam akkor válaszul hogy nem lehet hosszabbítani.

[ Szerkesztve ]

(#38469) C. s. válasza V/ (#38461) üzenetére


C. s.
addikt

Amikor vásárlás előtt regisztrálok egy oldalra, és a kártyaszámomat kéri, mit írjak be? Nincs kártyám, PP-m van.

(#38470) V/ válasza C. s. (#38469) üzenetére


V/
Topikgazda

Konkrét oldal kellene, van ahol nem lehet PayPal-al fizetni, akkor csak kártyával megy vagy bankiutalással. Ha ez van akkor llényegtelen hogy van PayPal-od.
Van olyan is ahol a PayPal fizetés mellé az adott helyen az kell, hogy a PayPal-on a pénzforrása bankkártya legyen.
Akkor is kéri ha nincs elegendő pénz az egyenlegen, vagy lenne elegendő, de nem az az elsődleges egyenleg. Pl €-ban kell fizetni és pénz a forint egyenlegen van, akkor a PayPal nem látja hogy lenne pénz.

[ Szerkesztve ]

(#38471) C. s. válasza V/ (#38470) üzenetére


C. s.
addikt

Értem, köszi szépen!
Régebben promóztak pár játékot egy oldalon, azt szerettem volna begyűjteni, de hiába volt ingyen, a kis huncutok csak akkor adták volna, ha megadom a bankkártyám számát. Erről jutott most eszembe, de azért jó, hogy szóba jött, mert mielőtt rátöltök, regisztrálnom kell a kinézett oldal (ak)on, hogy lássam, működik-e az elképzelésem.

Tehát hiába van Forint rajta, nem biztos, hogy tudok is vele fizetni, még akkor sem, ha egy adott oldalon használhatom a PP-t? Nem fair.

[ Szerkesztve ]

(#38472) V/ válasza C. s. (#38471) üzenetére


V/
Topikgazda

De lehet fizetni, csak arra az egyenlegre raksz át annyi pénzt amennyi szükséges.
Azért van az hogy felveszed a többi devizát, aztán tudod egyik egyenlegről pakolgatni a másikra. Így bárhol tudsz fizetni ahol van PayPal lehetőség és nem ragaszkodnak a kártya pénzforráshoz. $ esetén megtalálja a forintos egyenlegen is a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#38473) C. s. válasza V/ (#38472) üzenetére


C. s.
addikt

Most kezdek rájönni, hogy van egy komoly vakfoltom! :D Eddig azt hittem, az egyenleg az, amit a bankban rátöltök. Egy PP regisztrációval több egyenlegem lesz? Ezt úgy kell értenem, hogy ahány pénznem, annyi egyenleg? Ha Euróban akarok majd fizetni, akkor előre váltsak át X Forintot Euróra? Ezzel szemben valahol azt olvastam, hogy a PP a vásárlás pillanatában vált az aktuális árfolyam szerint. Hogy is van ez? :B

(#38474) V/ válasza C. s. (#38473) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd áz az Összefoglalóban az ehhez tartozó leírást, 10. A PayPal deviza egyenlegek közti váltás.
A PayPal kétféle árfolyamot használ ( ahogy bank is, devizavételi és eladási árfolyam) amikor vásárolsz a PayPal-al akkor vásárlási árfolyamon vált devizát, ez magasabb mintha előtte egyenlegen konvertálod át a forintot.
Tehát ha 200 $ értékű valamit akarsz fizetni akkor közvetlen vásárláskor a mai árfolyamon 61794 Ft lesz felhasználva, ha egyenlegen átkonvertálod előtte, akkor meg 200 $-hoz 60844 Ft szükséges. 950 Ft-al több a vásárlási árfolyam.
200 € hoz 69198 Ft, egyenleg konverzióval 68133 Ft. 1065 Ft-al több a vásárlási árfolyam.

És azért használunk kártyát mert pl. nálam a 200 $ az 59288 Ft, a 200 € az 66408 Ft.
A PP vásárlási árfolyamhoz viszonyítva 2506 Ft és 2790 Ft amivel a banki váltás kevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#38475) mufi


mufi
senior tag

Ha megírom a paypalnak, hogy nem tudunk belépni ebay fiókba, valamint a tranzakcióknál nem látszik email cím egy utalást követően (nekünk lett utalva), akkor miért írják ezt a választ:

"
There are two ways to contact the buyer:
1.Directly through the eBay case
2.You can find buyer details in the transaction details on your PayPal account."

:W :W :W ezek tényleg ilyen hülyék?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#38476) V/ válasza mufi (#38475) üzenetére


V/
Topikgazda

Miért ők lennének hülyék?
nem tudunk belépni ebay fiókba, Ehhez ugyan mi közük van? Tényleg az eBay-nél reklamálj.
Az eBay eleve nem adja át az e-mail címet, ehhez sincs köze a PayPalnak.
Az eBay 2018-tól a GDPR miatt is és az eBay-en kívüli eladások kiszűrése miatt változtattak a rendszeren és az eladóknak is ki kellett volna szedni a mail címet, az hogy néhány eBay-es eladóé látszik az nem jelent semmit. Ehhez sincs köze a PayPal-nak.

Nálam a bejövő pénzeknél látszik a küldő e-mail címe, ez nem változott. Hol nézed ezt egyébként? Bejövő tételsorra kattintás és a teljes nézet? A tétel címben a neve van a küldőnek, a tétel jellege és a pénz összeg, a többi a lenyíló ablakban.

[ Szerkesztve ]

(#38477) mufi válasza V/ (#38476) üzenetére


mufi
senior tag

Azert gondolom hukyenek oket, mert meg screenshotot is kuldtem, hogy nem latszik email, de lehet en vagyok az es rossz helyen nezem. De attol meg lehetnek idiotak mert bar semmi kozuk az ebayhez, ha tobbszor leirom, hogy nem, nem tudok belepni ebay fiokba akkor mi a rakert irjak a kovetkezo harom levelukben, hogy contact the buyer directly in messages.... :C

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#38478) C. s. válasza V/ (#38474) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm szépen!
Nem kis különbség. Az Ebay-en lehet kártya vagy folyószámla nélküli PP-lal vásárolni? Vagy ott is árusonként eltérő lehet?

(#38479) V/ válasza C. s. (#38478) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay-en ha van az eladónál PayPal fizetési lehetőség akkor mindegy hogy PayPal egyenleg vagy a hozzárendelt bankkártya a pénzforrás.

(#38480) C. s. válasza V/ (#38479) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm!

(#38481) #81556480


#81556480
törölt tag

heló

erste bankból utaltam, és vagy egy hete nem érkezett meg a számlámra a pénz. Ez mennyire normális ?

(#38482) V/ válasza #81556480 (#38481) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem normális, 2 munkanap szokott lenni. Eddig amikor utaltam a PayPal egyenlegemre az Erste számlámról mindig ennyi volt
De a te bankszámládról ment és a közlemény rovatba a tarmsfer id volt beírva? Az pontos volt, nem lett több vagy kevesebb beírva

(#38483) #81556480 válasza V/ (#38482) üzenetére


#81556480
törölt tag

de egy üres karakter lett véletlenül írva utána. ezt nemrég vettem észre, és a kódomat a megbízási azonosítóhoz írtam, nem a közleménybe. Nem volt ez egyértelmű szerintem.

Tudok valakinek írni ezügyben szerinted ?

(#38484) V/ válasza #81556480 (#38483) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezért nem került könyvelésre, nem kapták meg a transfer id-et, azt ahova írtad, nem küldi el a bank, az a te információ meződ (a megbízási azonosító)
Szerintem egyértelmű, de az Összefoglalós leírásba is kiemeltem.(11. pont)
Próbáld meg az Összefoglaló, Tippek az egyszerűbb PayPal használathoz, 7. Ha Top Up-al lett pénz utalva és lemaradt vagy nem jól lett megadva Transzfer ID.

[ Szerkesztve ]

(#38486) V/ válasza #81556480 (#38485) üzenetére


V/
Topikgazda

A megbízás azonosító Erste meghatározás.Az OTP-nél nincs ilyen, más bank meg máshogy hívja, a belső könyveléshez kell.
Ez nem egyenlő a sajnos magyartalanul fordított transfer id, átutalás azonosítója információval.
Ott a pénz náluk, be tudják azonosítani ha elküldöd amiket leírtam és le tudják könyvelni.

[ Szerkesztve ]

(#38487) #81556480 válasza V/ (#38486) üzenetére


#81556480
törölt tag

látom TG vagy, töröld már ki a hszemet, mert nem jó képet tettem be és látszik a bankszámlaszámom :DDD

Na egyébként tudok valamit csinálni vagy az a pénz már viszlát ?

(#38488) V/ válasza #81556480 (#38487) üzenetére


V/
Topikgazda

Visszaküldik, de írtam hogy mit tudsz tenni:

7. Ha Top Up-al lett pénz utalva és lemaradt vagy nem jól lett megadva Transzfer ID.
Belépés után
Alul Contact Us
Lejjebb a Email Us link
Payments
Adding Money
Alul a Continue gomb
A Message ablakba beírod az alábbi szöveget, persze angolra fordítva.

Üzenet (angolul):
Ekkor (dátum), ilyen bank (bank neve), ilyen……….. számú számlájáról, ennyi……… összeg lett utalva.
Ennek az utalásnak ez a -adott bank- …………utalási azonosítója.
Lemaradt az én transzfer ID-em amely ez.................., és ez a Paypal azonosítóm (az e-mail)………….amelyhez tartozik.
Kérem Önöket könyveljék le az összeget a fiókomhoz.

Majd alul Send e-mail gomb

(#38489) #81556480 válasza V/ (#38488) üzenetére


#81556480
törölt tag

oké, ezt megtettem ma korábban, hasonló de nem pont ilyen módon

(#38490) V/ válasza #81556480 (#38489) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha megadtál minden információt akkor 1-2 nap és ott lesz a pénz.

(#38491) Ka_


Ka_
csendes tag

Regeltem egy fiókot, kártyát (még) nem adtam hozzá. Ha csinálok Paypal.me linket, akkor ha valaki ezen a linken keresztül küld pénzt, akkor az a Paypal egyenlegre megy, ugye? (Balance)

Jól értem, hogy Revolut kártyát nem lehet hozzáadni? És így erről a Paypal egyenlegről nem rakható át a pénz Revolut számlára, sem? :(

(#38492) V/ válasza Ka_ (#38491) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem muszáj PayPal.me link. Amivel belépsz arra az e-mail címre küldve a pénzt az egyenlegedre kerül. Nézd meg az Összefoglaóban a 7. PayPal.Me linkkel pénzfogadása leírást hogy tényleg szükséges-e az.
Ha van PayPal fiókja nincs lényegi különbség hogy simán az e-mail címre küldi vagy PayPal.me linkre, ő dönti el hogy személyes jellegű küldés vagy valami ellenértékeként küldi, PayPal.me esetén neked kell szabályozni, egyidőben csak az egyik mód használható.
Nem jól érted, Revolut kártyát, ha a tied hozzá lehet adni, viszont az igaz hogy PayPal egyenlegről nem rakható át a pénz Revolut számlára, virtuális bankszámlát nem engedik használni.

[ Szerkesztve ]

(#38493) Ka_ válasza V/ (#38492) üzenetére


Ka_
csendes tag

Értem, köszi. Akkor lényegében a paypal.me annyival előnyösebb, hogy az a link kiszórható a nagyvilágba, míg az e-mail címét vagy telefonszámát nyilván nem írja ki az ember mindenhova

Amúgy a fizetés jellege esetén, ha ellenértékként megy (pl. eladás), arra jutalékot vonnak le, így nyilván inkább a személyes jellegű opciót éri meg használni. :B Kereskedői accountnál persze érthető, hogy csak ellenértékes opció van.

(#38494) V/ válasza Ka_ (#38493) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen, a PayPal.me az egyértelműen utal hogy mire szolgál. Csak egy e-mail cím megosztása -nem kell telefonszám- nem hátrány. Megtudják az e-mail címed, és?
Csak akkor van a vevőnek vásárlói védelem ha nem személyes tranzakcióval fizet, nem igazán fognak belemenni.
Ha eladsz valamit arra nem kérhetsz személyes jellegű fizetést, tiltva van, mind a vevőnek, mindaz eladónak, mindegy hogy milyen a fiók, a tranzakció a meghatározó:
Korlátozott Tevékenységek
Tilos a weboldalaink, az Ön PayPal-számlája, a PayPal szolgáltatásainak Ön általi használata, illetve a PayPallal, a Felhasználókkal vagy harmadik felekkel lebonyolított műveletek során:
* Kereskedelmi tranzakciók esetében egyéni tranzakción keresztül küldeni vagy kérni a kifizetést;

A4. Szószedet A4.1 A „Kereskedelmi Tranzakció” az a kifizetés, amelynek során a Felhasználó árucikkek és szolgáltatások vásárlására, bármilyen más típusú kereskedelmi célú tranzakció kerül végrehajtásra, vagy kifizetés fogadására kerül sor a PayPal „Pénz igénylése” funkciójának segítségével.
A4.2 A „Személyes Tranzakció” az a kifizetés, amelynek során Ön pénzt küld (a „Pénz küldése” művelet „Barátok és család” lapfüléről) vagy pénzt fogad a PayPal-számláján barátaitól vagy családjától, anélkül, hogy a pénz mögött Kereskedelmi Tranzakció állna (vagyis a kifizetés nem szolgálja termékek vagy szolgáltatások megvásárlását, sem más kereskedelmi tranzakciók végrehajtását).
Amennyiben Ön Kereskedelmi Tranzakciót hajt végre (például termékeket vagy szolgáltatásokat értékesít), akkor nem kérheti, hogy a vásárló Személyes Tranzakción keresztül küldjön pénzt a vásárlásért. Ha ezt teszi, akkor a PayPal visszavonhatja az Ön jogosultságát a Személyes Tranzakciók egy részének vagy mindegyikének fogadására. Kérjük, azt is vegye figyelembe, hogy:
A 4.2.1 egyes országokból nem engedélyezett a Személyes Tranzakcióval való pénzküldés (ezek közé tartozik Kína és (bizonyos esetekre vonatkozóan) Németország is);

[ Szerkesztve ]

(#38497) V/


V/
Topikgazda

A PayPal kijavította a bankkártya konverzió beállítás elérhetőségének hibáját, az Összefoglalós leírás visszaállítva.

(#38498) #81556480


#81556480
törölt tag

Azért tettem pénzt (sikerült megoldani a rossz utalást, köszi V ) a paypalomra, hogy tudjak discord nitro venni, mivel ellopták a bankkártyám és külföldön vagyok. Venném paypallal a nitrot, bejön a paypal oldala és kéri hogy adjak meg bankkártya adatokat.

Ezt hogy lehet kihagyni?

(#38499) V/ válasza #81556480 (#38498) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos nem tudod, náluk is kell kártya pénzforrásnak a PayPal fiókhoz.
Itt írják.
Note: Paying from PayPal balance directly is only supported if a valid Credit/Debit or bank account is also linked to your PayPal account!

Magyar PayPal regisztráció esetén a bankszámla nem fizetőeszköz azért nem számít, ha azt rendeltél volna hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#38500) #81556480 válasza V/ (#38499) üzenetére


#81556480
törölt tag

Nagyszerű. Csak így nem tudom mi értelme az egésznek.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.