Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38851) V/ válasza szabifotos (#38850) üzenetére


V/
Topikgazda

Megjelenítés a Fizetési megoldás boxban esetleg nem legyen.
Az üzemmód a másik, nem az ami most van jelölve.
A Fizetési mód típusa az mi lehet még? Nincs kombinált valami?
Mert a PayPal az elektronikus fizetési mód és majd náluk döntik el hogy egyenleg vagy kártya
A teszteléshez használható link az használható?
Én úgy teszteltem a beállítást hogy egy "próbavásárlást" csináltam és azután sztornóztam azt

(#38852) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Az Ebay-en nézelődtem, találtam is olyat, ami kellene, de a leírásban több árusnál is hasonló szövegek vannak:

•"We only ship item to your PayPal verified addre"
•"We only ship to confirmed ebay addresses."

Gondolom, az első végét lehagyta, nem vagyok jó angolból.

Ez mennyire elfogadott, nem szükségtelen adatgyűjtés? Szabad-e ilyen árussal foglalkozni? Ha normális dolog, akkor ilyenkor mi a teendőm, hogyan igazolhatom?

[ Szerkesztve ]

(#38853) agroman válasza C. s. (#38852) üzenetére


agroman
senior tag

nem kell igazolnod. csak arra a cimre kuldik el a csomagod, ami cimet megadtal a paypalben..

jah es normalis. bankkartya visszaelest akarnak vele megelozni es a kesobbi kartalanitast.

[ Szerkesztve ]

------

(#38854) V/ válasza C. s. (#38852) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha megnézed egy eBay vásárlásod PayPal visszaigazolását a nevednél, címednél lévő erre a szövegre utalnak

Az eBay-en meg ha a címed ott a Account Settings, Addresses, Shipping address-nél akkor jó. Persze a kettő jó ha egyezik.

(#38855) szabifotos válasza V/ (#38851) üzenetére


szabifotos
senior tag

Ugyan azt kapom: "Things don't appear to be working at the moment. Please try again later."

Fizetési mód típusa, csak bankkártya lehet.
Nem értem, mert az UNAS support is ránézett és szerintük minden rendben. Tuti valami apróság, ami elkerüli a figyelmem.... :(

(#38856) V/ válasza szabifotos (#38855) üzenetére


V/
Topikgazda

De ugye nem a PayPal-on megadott kártyáddal akartál nálad vásárolni?
Ezt nemre állítottad: Fizetési megoldás boxban? Meg gondolom az a része ment hogy nincs rejtve.

(#38857) C. s. válasza agroman (#38853) üzenetére


C. s.
addikt

agroman és V/:

Köszönöm szépen!
Ezek szerint postán maradóra vagy automatába nem kérhetem. Pech.

(#38858) szabifotos válasza V/ (#38856) üzenetére


szabifotos
senior tag

Addig el sem jutok, hogy belépjek a paypal fiókba fizetéskor. Az átirányítás során dobja fel a hibát. Megvolt minden, amit írtál.

(#38859) V/ válasza C. s. (#38857) üzenetére


V/
Topikgazda

A postán maradó nem ajánlott, a posta nem értesít ha megérkezik és pl szombat óta nme jó a nyomkövetési rendszerük, nem is látnád, ha lenen nyomkövetési száma, ha az sincs akkor semmit sem tudsz. Ha nem vagy otthon úgyis a postán veszed át, az első kézbesítési kísérlet után postán maradó lesz magától. :N
Az automata az meg belföldi rendszer, külföldről érkezőt nem pakolgatnak.
És még egy a PayPal védelem a nem lakcímedre kézbesített küldemények esetén nem egészen érvényes.
A Vásárlási védelem szabályainál a kizáró okoknál írják ezt a 4.a.15.olyan termékek vásárlása, amelyeket személyesen vesz át, vagy valakit felhatalmaz az adott termék átvételére (beleértve a viszonteladói értékesítési ponton történő átvételt), és amellyel kapcsolatban reklamál, hogy az adott termék „Nem érkezett meg”;
Ezt értelmezik a postán maradóra, a céges címre történő kézbesítésre is és a meghatalmazásos dologra is. Persze lehet velük vitatkozni, de ezt írták.

[ Szerkesztve ]

(#38860) V/ válasza szabifotos (#38858) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem akkor az Unas keressen már egy olyat akinél működik és egyeztetni kellene a beállításokat mert ezek szerint el sem jut a kérés a PayPal felé. A PayPal fiókodra igaz az hogy verified?

(#38861) C. s. válasza V/ (#38859) üzenetére


C. s.
addikt

Akkor ez most hagy is van? Ha házhoz kérem, de nem vagyok itthon, amikor kihozzák, a postán veszem át személyesen én vagy a meghatalmazottam. Ebben az esetben is van védelem vagy elesem tőle, ha nem ülök itthon? Ez a rész nem teljesen világos.

[ Szerkesztve ]

(#38862) V/ válasza C. s. (#38861) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne keverd már össze a dolgokat ez a meg nem érkezett okra vonatkozik, és nem arra amit írsz. Az nem a postán maradó és nem az hogy más veszi át ha a hivatali kézbesítést csinálod.
Kár volt írnom magyarázatot, értelmezd a szöveget az adott helyen.

[ Szerkesztve ]

(#38863) c00per


c00per
tag

Sziasztok!

Kerdessel fordulnek hozzatok,mert szamomra egy ismeretlen szituacioba keveredtem.

Rendeltunk 2db alkatreszt autoba ismerosnek.Szandekosan EU-n belul kerestunk.Talaltunk is megfelelot es meg lett rendelve.Egy az elado, 300+ ertekeles es 0 negativ.Szekhelye Bremen, DE, dhl-el kuldi.Ma jon az sms a dhl-tol, hogy vamkezeles lesz,hong kongbol jon egy csomagom.Nezem az ebay-t es az egyik termeknel mar HK van megadva, de meg a masik Bremen.Gyorsan csinaltam kepernyokepet is.Ilyenkor mitevo legyek? Ne vegyem at a csomagot es kerjem vissza a penzt.Enyhen atverve erzem magam...koszonom a tanacsokat

(#38864) V/ válasza c00per (#38863) üzenetére


V/
Topikgazda

Kértek valamit a DHL részéről az sms-ben?
Meg kell nézni a te megrendelésed és a visszaigazolását, mert ha eredetileg is HK volt írva akkor így jártál. Viszont ha a vita esetén ha ránéznek a hirdetésre akkor most HK látható az ellenkezőjét hogy eredetileg nem az volt valamivel bizonyítani kellene.
Ha megtagadod az átvételt akkor ugye visszaküldik. Ha minden jól megy akkor megkapja és a pénzt vissza kellene hogy adja.De! Te tagadtad meg az átvételt az oka még nem releváns, nem biztos hogy ingyen szállítják vissza nem biztos hogy megkapja, ha lesznek költségei akkor levonhatja.
Hol vásároltátok? Ha mondjuk eBay nem biztos hogy neked adnak igazat.
Egy biztos hogy alkatrészetek az nem lesz, lehet újból keresgélni.
Járhatóbb út hogy átveszed és a felmerült + költséget megtérítteted az eladóval, ha jogos.

[ Szerkesztve ]

(#38865) c00per válasza V/ (#38864) üzenetére


c00per
tag

Ebayrol van.tehat a 2db alkatresz egy eladotol van es egy csomagban jon.az egyiknel meg mindig nemetorszag van irva, de a masiknal mar at van irva hong kong-ra.ezek alapjan jogosan tudnek reklamalni.akkor lehet az lrsz, hogy atvesszuk es a vam+afat megteritettem vele valahogy.fizetesnel elvileg nem az volt irva hogy hong kong, de megnezem pontosan

[ Szerkesztve ]

(#38866) c00per válasza c00per (#38865) üzenetére


c00per
tag

a dhl az sms-ben email cimet ker, hogy elkuldjek a vamkezeles ismertetojet

(#38867) V/ válasza c00per (#38866) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, volt már akinél meggondolták magukat.

(#38868) c00per válasza V/ (#38867) üzenetére


c00per
tag

meglatom mi lesz.koszi a tippet :R

(#38869) Keeperv85 válasza V/ (#38843) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem nézlek hülyének, csak nem érted talán az alap felvetést.

A segítségem annyiban nyilvánul meg, hogy be tudok lépni a PP fiókjába
, látom mi történik.

Tehát az alap felállás az, hogy bizonyos oldalak csak hitelesített PP számlára utalnak ki pénzt. Na most a hitelesítési folyamatban, amit te is leírtál ott van a bankfiók csatolás, ami után egy fél betűvel ki nem írja a PP, hogy leszel szíves hozzáadni a bankkártyád is. Szépen sikeres folyamatként hozzáadja a bank accountod a PP számlához, majd ahelyett ahogy te most leírtad, hogy hitelesítéshez kötelező a bankkártya is, bármi erre vonatkozó információ nélkül maradsz.

Tehát idehaza a bank fiók nem fizető eszköz, magában nem alkalmas a PP hitelesítésre. Ám azon túl, hogy itt ezt megbeszéltük, mi tudjuk, értjük, pont a PP nem ad erre a verifikáció alatt semmi információt.

[ Szerkesztve ]

(#38870) V/ válasza Keeperv85 (#38869) üzenetére


V/
Topikgazda

Valóban, a Help szövegek nem teljeskörűen dolgozzák fel az országonként eltérő beállítású PayPal opciókat, ami egy USA fiókra igaz -ez az alap- és ahhoz írják a segítő leírást az nem használható egy másik országhoz tartozó regisztráció esetén. Ráadásul néha ellentmondásba is keverednek. Leírják hogy tilos, aztán egy későbbi mondatban olyat ír mintha mégis lehetséges lenne.

(#38871) C. s. válasza V/ (#38862) üzenetére


C. s.
addikt

Kösz...

(#38872) fabel


fabel
csendes tag

Sziasztok!

Korábban rendeltem egy külső merevlemezt, amely hibásan érkezett, nem működik. A Paypal által a pénz visszatérítésére lettem jogosult, azzal a feltétellel, ha visszaküldöm a Banggoodhoz a HDD-t. Ekkor bukkantam rá arra a lehetőségre, hogy a Paypal visszatéríti a visszaküldés árát, ha aktiválom ezt az opciót.
A kérdésem az lenne, hogy ha ezt most aktiváltam, és ezt a hibás HDD-t szeretném visszaküldeni, akkor szerintetek erre a korábbi rendelésre is érvényes-e a postázási költségek megtérítése?

Ha igen, akkor ezek szerint nyitnom kell még egy refundot, ahova feltöltöm, amit a postán (nyugta, számla stb) kaptam?

Előre is köszönöm a segítségeteket!! :)

[ Szerkesztve ]

(#38873) V/ válasza fabel (#38872) üzenetére


V/
Topikgazda

Lásd az Összefoglalóban a leírást. Ha igénybe vehető akkor ott a link a vásárlásnál.

(#38874) fabel válasza V/ (#38873) üzenetére


fabel
csendes tag

Na, efelett átsiklottam az összefoglalóban, minden mást elolvastam... :D
köszönöm! :)

(#38875) tszabi


tszabi
tag

Sziasztok!

Egy probléma ütköztem, és eddig nem találtam információt a megoldásról.
Egy kínai webshopból akartam vásárolni paypal-al, de a fizetésnél visszaléptem, mert azt hittem rosszul töltöttem ki egy adatot. Aztán amikor újra eljutottam a fizetésig, akkor nem engedett paypal-al fizetni, az alábbi ok miatt: "Számlájához való hozzáférését ideiglenesen korlátoztuk".
Így azóta sem tudok fizetni paypal-al.
A paypal fiókba belépve 2 dokumentumot kér tőlem:
1.fényképes igazolvány másolatát. Ezt fel is töltöttem
2.Szállítótól kapott vásárlási nyugtát.
Na ez utóbbi amit nem értek. Visszaléptem a fizetésnél, nem is vásároltam meg a terméket, akkor milyen nyugtát töltsek fel?
Tud valaki segíteni, hogy ezt a korlátozást hogyan lehetne feloldani?

(#38876) V/ válasza tszabi (#38875) üzenetére


V/
Topikgazda

Tedd a kosárba azt amit megakartál venni juss el odáig hogy a fizetésösszesítő látszódjon és arról csinálj képernyőképet, látszódjon a valami webshopból is név vagy valami.

(#38877) JohnnyBoy


JohnnyBoy
tag

Sziasztok!

A PayPal claim esetén csak e-mail-ben kommunikál velem, vagy a PP felületén is kaphatok üzenetet.
A PP fiókomban valahol megtudhatom, hogy a PP küldött-e nekem e-mail-t?
Mintha régebben lehetett volna látni, ha a PP e-mail-t küld az eladónak vagy a vevőnek.
A claim-em jelenleg úgy áll, hogy az eladótól megkapták az adatokat, és most vizsgálják meg az esetet. Várhatóan 24-éig döntésre jutnak.

(#38878) V/ válasza JohnnyBoy (#38877) üzenetére


V/
Topikgazda

A felületen kommunikál, de az érkező üzenetről kapsz e-mailt és belépve meg tudod nézni.

(#38879) creed33


creed33
aktív tag

Üdv!
Csütörtök délelőtt az Unicredit bank pénztárában a PayPal számlámra fizettem be. Még nem látható a paypalon a befizetett összeg. Azért legkésőbb hétfőn már rajta kellene lenni ugye?

(#38880) V/ válasza creed33 (#38879) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor ha a közlemény rovatban csak a transfer id (átutalás azonosítója) került be. De ezt az Unicredit pénztárban való befizetést át kellene terelni saját bankszámláról való utalásra.
Véleményem szerint nem fogják sokáig megengedni, hiszen most is "kis kapu".

[ Szerkesztve ]

(#38881) creed33 válasza V/ (#38880) üzenetére


creed33
aktív tag

Korábban csináltam így próba befizetést kisebb összeggel, akkor két nap alatt rajta volt a paypalon a pénz.

(#38882) V/ válasza creed33 (#38881) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért a 2-3 munkanap a jellemző, ahogy gondolod hétfőn várható, de ha 100 ezres nagyság vagy feletti akkor esetleg az ellenőrzése 1 napot rádobhat

(#38883) creed33 válasza V/ (#38882) üzenetére


creed33
aktív tag

55000 ft

(#38884) V/ válasza creed33 (#38883) üzenetére


V/
Topikgazda

Az még nem problémás, inkább az hogy a hétvége beleesett. A péntek rövid nap a banki feldolgozásoknál.

[ Szerkesztve ]

(#38885) Maszat12


Maszat12
friss újonc

Sziasztok.
A gondom a következő.Egy pár napja nem tudok belépni a Paypal fiókomba
Ezt irja ki:Nem tudtuk bejelentkeztetni. Ha úgy véli, probléma van számlájával, lépjen kapcsolatba velünk, és segítünk megoldást találni.
Telefonon se enged be ha a google keresztül próbálok belépni.
Kértem új jelszót azzal se enged be
Az app-on keresztül gond nélkül be tudok lépni.

MI lehet a gond?
Köszönöm a segítségeket

(#38886) V/ válasza Maszat12 (#38885) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs semmilyen belépési védelem aktiválva?
Ha az app-on be tudsz lépni nézd meg van-e valami gond, van-e üzenet tőlük. Ha nincs, akkor azzal az e-mail címmel és jelszóval amivel az app-ban lépsz be próbálj meg egy olyan böngészővel belépni ezen a a linken, amelyből előtte törölted az összes PayPal sütit, a böngésző gyorsítótárat és az eltárolt PayPal könyvjelzőt. Engedélyezve legyen az összes süti, ne legyen használva VPN, reklámblokkoló, anonim böngészés.
Ha ezután sem megy akkor app-on belépve kérj tőlük segítséget.

Ezt nem értem: Telefonon se enged be ha a google keresztül próbálok belépni
Mi az hogy Googlen keresztül? Ugyanaz az e-mail cím és a jelszó a PayPal fiókodnál mint a Google fióknál? A jelszó legyen már más.

(#38887) Maszat12 válasza V/ (#38886) üzenetére


Maszat12
friss újonc

Nem kaptam semmi levelet az oldaltól.
A gépemen firefox van,felraktam a Cromot,onnan próbáltam ugyanaz.
Próbáltam tel,szám alapján ugyan az
Tehát a telefonon lévő firefoxon se tudok belépni csak az appon keresztül.
A jelszavat is megváltoztattam,akkor se megy

[ Szerkesztve ]

(#38888) V/ válasza Maszat12 (#38887) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor újból:
Ha az app-on be tudsz lépni nézd meg van-e valami gond, van-e üzenet tőlük. Nem levelet kapsz hanem ott van egy szép üzenet.
Ki kell takarítani a böngészőt úgy ahogy írtam, + törld a tárolt jelszót és írd be.
A PayPal belépéshez szükséged van arra az e-mail címre amivel regisztráltál és a jelszavadra.
Nem tudom milyen telefonszámról beszélsz.
Lényeg az röviden, ha akár egy újra telepített böngészővel sem tudsz belépni, csak a mobil app-al ahol a belépéshez ugyanarra az e-mail címre amivel regisztráltál és a jelszavadra van szükséged, akkor számítógép és böngésző szinkronizáció problémád van.(Google fiók adat szinkronizáció és a Firefox adatok fiók szinkronizáció)
Hiszen be tudsz lépni a PayPal fiókodba.
Ha a PayPal tiltana, akkor az app-on keresztül sem tudnál belépni. Ha valaki nem vette át a fiókod felett a hatalmat.

(#38889) Maszat12 válasza V/ (#38888) üzenetére


Maszat12
friss újonc

A Cromnál amit most tettem fel nincs bekapcsolva a szinkronizálás.
Több mint 7 éve megvan ez a fiókom és soha nem volt ilyen gondom :W

(#38890) V/ válasza Maszat12 (#38889) üzenetére


V/
Topikgazda

Az azonosító e-mail cím és jeészó párossal mindenhol be kel tudnod lépni.
Kértél egy jelszó cserét. Az új jelszóval be tudsz lépni a mobil app-ban. Akkor az a jelszavad jó.
Ha magyar nyelvű a PayPal felületed akkor ted azt meg hogy állítsd át amgol nyelvre és azután nem mobilon, hanem egy számítógépen próbáld az Internet Explorer, Edge vagy az Operán keresztül belépni.

(#38891) tszabi válasza V/ (#38876) üzenetére


tszabi
tag

Szia.
Köszi a tanácsot, megpróbálom.

(#38892) C64


C64
őstag

Hányadék cég ez a paypal. Direkt kivettem az accomat ebay-n, hogy ne paypalon keresztül menjen az utalás, mégis azon keresztül ment. Direkt beállítottam, figyelmesen, hogy ne a paypal váltson devizát, mégis az váltotta, és mikor nézem a beállítást látom, hogy érdekes mód, valamiért a paypal van beállítva valutaváltásra (önkényesen visszaálltotta a cég ezt az opciót gondolom, mert nem ez volt beállítva!!!!!!!!!!!!!! és nem, nem én vagyok a hülye, le volt mentve a beálltás és utána még direkt ellenőriztem is!!!!!!) Emiatt ma ez a csicska lehúzós mihaszna cég lerántott az utalásomnál 6k-val a semmire. Rettentően mérges vagyok! Ez mi ha nem szimpla lehúzás!!!!!! :W :W :W

SENKINEK NEM AJÁNLOM A PAYPAL HASZNÁLATÁT MERT LEHÚZNAK A SEMMIRE!!!

Azt sem igazán értem, hogy ha ebay-n unlinkelve van a paypal accom, akkor miért azon keresztül megy mégis az utalás?!?!?!

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#38893) agroman válasza C64 (#38892) üzenetére


agroman
senior tag

az a parositas vszinuleg arra vonatkozik, ha eladnal, akkor onnan venne az eladas dijat, nem pedig a vasarlasra vonatkozik.

------

(#38894) C64 válasza agroman (#38893) üzenetére


C64
őstag

De Mastercard fizetést választottam nem a paypalt, mégis azon keresztül fizettem. A PayPal historyban nem is szerepel a tétel!! Ez azért furcsa! Revolut historyban meg PayPal szerepel és 6k-val több az összeg mint ami az ebay kifizetésnél van elkönyvelve és nem a revolut vonta le a plusz összeget hanem ez a hitvány PayPal :W

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#38895) Met válasza C64 (#38894) üzenetére


Met
nagyúr

Ha a PP historyban nincs ott a vásárlás akkor nem azzal fizettél.
Viszont ott kell lennie hogy miért vonták le a 6k-t.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#38896) agroman válasza C64 (#38894) üzenetére


agroman
senior tag

ha kartyas fizetest valasztottal, akkor neked kell kezzel megadni a kartya adatait. ez tortent es megis a paypal-al fizettel?

------

(#38897) C64 válasza agroman (#38896) üzenetére


C64
őstag

Pontosan! Ugyanaz a kártya volt társítva amúgy a paypalon is.

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#38898) C64


C64
őstag

A revolut historyban az szerepel, hogy PayPal.
Na jó, nem fogom ismételgetni magam és nem én néztem el valamit, le vannak írva a tények!

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#38899) LuckyL válasza C64 (#38898) üzenetére


LuckyL
őstag

de elnézted
direkt így csinálja a checkoutot a paypal/ebay, hogy aki nem figyelmes elnézze és lerántsa a devizakonverzóval
ez az üzleti modell, gondolom dollármilliókat hoz nekik havi szinten :U

szerk: nyugaton sok helyen pos fizetésnél is ez van, ha látja hogy nem helyi a kártyád, akkor egyből nagy kegyesen felajánlja hogy helyi devizában terhel, amivel levesznek pár százalékkal
egy rossz gombonyomás és bukó van

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#38900) C64 válasza LuckyL (#38899) üzenetére


C64
őstag

Mit néztem el? Semmit! Nem szerepel a PayPal historyban, vajon miért? Mert nem azt a fizetési opciót választottam. És miért a PayPal végzi a valutakonverziót, ha korábban direkt átállítotgam, hogy ne az végezze? Mert szándékosan le akarnak húzni. Ennyi!!

A Mastercardommal fizethetek bárhol valutában is, ahogy szoktam más oldalakon is és akkor érdekes mód nem a paypalon keresztül megy.

Mastercard volt ebay fizetésnél kiválasztva, PayPal acc meg sem volt adva. Érted már, hogy mi a nagyon furcsa ebben???

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.