Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38201) trouble válasza V/ (#38198) üzenetére


trouble
senior tag

Köszönöm sikerült !
Nem rég álltam át a rev kártyára, és ott nem volt beállítva ez az opció!
A régen használt OTP-s kártyánál be volt állítva ezért emlékeztem úgy,hogy oké a konverziós beállítás!

(#38202) V/ válasza trouble (#38201) üzenetére


V/
Topikgazda

Minden kártyára külön kell, ha lejár a kártya akkor is újból állítandó, az hozzátartozik.

[ Szerkesztve ]

(#38203) trouble válasza V/ (#38202) üzenetére


trouble
senior tag

Megjegyeztem,köszönöm!

(#38204) V/ válasza trouble (#38203) üzenetére


V/
Topikgazda

Viszont tényleg nem értem az eltérést nálad.

(#38205) trouble válasza V/ (#38204) üzenetére


trouble
senior tag

Pedig mindent megpróbáltam,de hiába!

(#38206) GAbre


GAbre
veterán

Létezik,hogy eltűnt 1 kifizetésem?
Több,mint 35 perce fizettem ki valamit,de nem látom a rendszerben.
A vitaközpontban,ha rákeresek a tranzakció szám alapján sincs,se email szerint sincs.
Viszont a pénzt levonta,és email is jött,hogy x összeget elküldtem.
Az a baj,hogy még csak meg se kapta az illető,pedig elvileg rögtön átmegy.
Az nem zavar,hogy még nem látom,de így fél óra után már zavaró.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#38207) V/ válasza GAbre (#38206) üzenetére


V/
Topikgazda

Majd frissül, nyugi.

(#38208) Viszlodavid


Viszlodavid
friss újonc

Sziasztok!

A paypallal kapcsolatosan írok nektek és kérném a segítségeteket:

Van egy email címem regisztrálva az oldalon és ezelőtt Authenticator app segítségével léptem be a számlámra.
Sajnos az történt, hogy a hitelesítőnél kitörlődött a Paypal időalapú hitelesítő (6 jegyű azonosító) amit az oldalon az email és jelszó páros után kért, de nem tudom megadni. Ilyenkor mit lehet tenni? Volt-e valakinek már ilyen jellegű problémája? És ha igen, hogyan oldotta meg ezt a problémát?

Múlt héten Pénteken felhívtam őket és nem segítettek semmit se, csak Angol az ügyfélszolgálat, magyarul semmit se tudnak... Hogyan tudom visszaszerezni a számlám? Már féléve tart ez a probléma, több email küldés se oldotta meg a problémát. Viszont amit a Message Centeren küldenek, azt enélkül nem tudom megnézni, mert a fiókba nem tudok bejelentkezni, anélkül, hogy kérné a 6 jegyű hitelesítő kódot...

Segítsetek nekem, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#38209) V/ válasza Viszlodavid (#38208) üzenetére


V/
Topikgazda

Telefon és ki kell kapcsoltatni a belépési védelmet. Angol a kommunikáció nyelve, azt meg kell oldanod.

(#38210) SLYM


SLYM
veterán

Sziasztok! A tracking infót egy bizonyos ideig lehet csak hozzáadni egy eladáshoz? Eltűnt ez az ikon rengeteg eladásomnál.

(#38211) Viszlodavid


Viszlodavid
friss újonc

Az előző problémámhoz annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy többször felvettem velük a kapcsolatot telefonon, de szót nem lehet érteni, mert ők angolul beszélnek és én nem értem az angolt.

Ezt nem értem, hogy más oldalakon van lehetőség a fiókok visszaállítására, csak a másodlagos azonosító miatt ez nem sikerül, mert hülyén oldották meg a rendszert!
Így nem tudom mit tegyek, kétségbe vagyok esve, mert pénz van a számlán és így nem férek hozzá :(

(#38212) V/ válasza Viszlodavid (#38211) üzenetére


V/
Topikgazda

Annyit teszek hozzá a problémádhoz, hogy keress egy angolul értő ismerőst, együtt meg tudjátok oldani a beszélgetést, nem fognak magyarul megtanulni, egyébként is az angol van kapcsolattartási nyelvnek megadva.
4 perc alatt lerendezhető lenne telefonon.
Próbáltad már egy banknál a fejre állt kétlépcsős azonosítást e-mailben rendezni?

[ Szerkesztve ]

(#38213) goldfather


goldfather
újonc

Sziasztok!
Nem nagyon vagyok jártas még Paypal-os dolgokban, néhány apróságot vásároltam már régebben de most a Gopro-tól szeretnék vásárolni 479 EUR értékben.
Paypal számlámon van 160 ezer Forint + a bankkártyám is hozzá van csatolva.
A kérdésem az lenne hogy ez a 160 ezer forint elegendő lesz-e a kifizetésre, vagy másképp fogalmazva hogyan tudom azt kiszámolni hogy forintba mennyibe fog ez nekem kerülni, a PayPal számít-e fel nekem ezen kívül valami egyéb költséget.
Előre is köszönöm a felvilágosítást. :R

(#38214) V/ válasza goldfather (#38213) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha az egyenlegről akarod elkölteni akkor rosszabbul jársz, mintha a bankodtól a kártyán keresztül fizetnél.
167930 Ft kell ha egyenlegről fizetnél, míg nekem Erste Visa kártyám van, akkor meg 160826 Ft.
Kiszámolni két módon tudod. Van az első oldalon a PayPal balace szöveg, link, ha rákattintasz jobbra alul van egy Currency Calculator

Ezzel megnézheted hogy mennyi €-ot kapnál a forintodért ha egyenlegen konvertálod át, itt 165 500 Ft lenne 479,45 €.
Az előző 167930 Ft akkor lesz ha forintból fizetnéd a vásárlást, mert az a vásárlási árfolyam. Úgy jársz jobban ha a fizetés előtt az egyenlegek közt átkonvertálsz €-ra annyi forintot amennyire szükség van, ezután az €-os egyenleget teszed meg elsődlegesnek és úgy fizetsz.
Még legjobban akkor jársz, ha bankkártya lesz a fizetési forrásod.

[ Szerkesztve ]

(#38215) goldfather válasza V/ (#38214) üzenetére


goldfather
újonc

Köszönöm, így már világos.
Még annyit kérdeznék, hogy ha az elsődlegesen kevesebb a pénz akkor a fennmaradót automatikusan vonja a kártyáról?

(#38216) V/ válasza goldfather (#38215) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, de ekkora összegnél inkább egyben legyen. Vagy egyenleg, vagy kártya.

[ Szerkesztve ]

(#38217) SLYM válasza SLYM (#38210) üzenetére


SLYM
veterán

up

(#38218) V/ válasza SLYM (#38217) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem igazán van erre leírás. De esetleg ez: it is recommended that you ship all items within 7 days after receipt of payment.
Azt nézd már meg ha az Activity menüpontot választod és ott a Filters-nél a Tracking numbers to add van választva és a dátum intervallum is jó hogy kerül-e elő valami.
De ha lenne reklámblokkolód, azt kikapcsolva is előkerülhet.

[ Szerkesztve ]

(#38219) borges7 válasza Viszlodavid (#38211) üzenetére


borges7
aktív tag

Szia, ugyanez van nálam is, nem fogadja el a kódot, de nem régóta. Most már nekidurálom magam, és felhívom őket, annyira makogok angolul, hogy megoldjam, aztán majd beszámolok róla. Egyszer már kellett angolul intéznem valami hasonlót telefonon, az sikerült, mert nagyon segítőkész volt akivel beszéltem. Mondjuk tényleg jó lenne egy emailes/chat-es segítség, legalább első lépésben, mert ha van időm, akkor írásban sokkal könnyebben meg tudom fogalmazni, amit akarok. Egyébként az is érdekes, hogy van négyféle! biztonsági ellenőrzés, szöveges üzenet mobilra, megerősítés e-mailen keresztül, válaszadás biztonsági kérdésekre, és erősítse meg hitelkártyaszámát, de hiába töltöm ki bármelyiket(mindegyiket) hibátlanul, utána megint kéri a kódot, tehát cart sem érek vele :D Meg email is csak úgy lehet nekik írni, ha be vagyok jelentkezve, ami nonszensz...

[ Szerkesztve ]

(#38220) SLYM válasza V/ (#38218) üzenetére


SLYM
veterán

Köszi! Nem segített sajnos, elképzelhető, hogy ha valamit shippedre állítok, akkor az itt is shipped lesz, vagy a fene tudja.

(#38221) mcsaba2324 válasza LuckyL (#38154) üzenetére


mcsaba2324
csendes tag

Szia,

Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak. Igen, épp erre gondoltam én is, hogy csinálok neki magánszemélyként paypal invoice-t, arra megküldik a pénzt, én pedig bevallásban befizetem a 15%-ot. Kell mást is fizetnem mellé? Illetve a magyar alkalmazotti és brit Ltd directori "szerepeim" ebbe nem szólnak bele, akkor jól értem?

Egyébként ez elképzelhető, hogy egyszeri lesz és ennyi volt, ezért sem kezdenék adószámot és céget intézni, ha nem muszáj...

Köszönöm.

Üdv.

(#38222) V/ válasza mcsaba2324 (#38221) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet hogy EÜ hozzájárulást is, de komolyan gondoltam azt a javaslatot hogy konzultálj egy könyvelővel. Magánszemély is igényelhet adószámot, nem kell vállalkozás, létezik az adószámos magánszemély kategória.Online is igényelhető.

[ Szerkesztve ]

(#38223) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Sziasztok, kis segítséget szeretnék kérni egy bosszantó jelenséggel kapcsolatban, mert már az agyhalál kerülget tőle. Venni szeretnék egy könyvet ebay-en, de fizetésnél, ahol paypal-t adok meg neki, ezt csinálja:

Tekeri a karikát, aztán eltűnik, de minden marad ahogy volt. Se hibaüzenetet nem dob, sem a checkout képernyő nem változik át. Eleinte azt művelte, hogy a páromnak a paypal fiókjába akart beléptetni, pedig sehol nincs beállítva, hogy azt keresse. Aztán egy másik fülben megnyitottam a paypal-t a saját nevemmel, azóta azt a hülyeséget már nem műveli, de továbbra sem csinál semmit. Ötletek?

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#38224) V/ válasza Dr.F.E.R.I. (#38223) üzenetére


V/
Topikgazda

Van az ablak jobb felső sarkában egy sárga figyelmeztető jel. A PayPal belépési oldalnak kéne jönni. Lehet hogy böngésző biztonság felugró ablak tiltva, a harmadik fél sütik nincsenek engedélyezve, reklámblokkoló vagy anonim böngészés miatti hiba.
Ehhez az eBay fiókhoz melyik PayPal fiók van hozzárendelve? A tied vagy a feleségedé?
És nincs gyorsfizetés aktiválva az eBay-en?
Valójában fele hiba lehetőség az eBay-től eredhet, ha fizetési probléma van.

[ Szerkesztve ]

(#38225) Dr.F.E.R.I. válasza Dr.F.E.R.I. (#38223) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Rányomtam még egyet, és ez a másik amit még csinál:

A felugró ablak eltűnik ugyanúgy, de két karikát teker még ott a végtelenségig 'Processing' címen, amíg ki nem ütöm az egészet. Nem használtam mostanában fizetésre, ellenben mások tudtak rá utalni, akik vásároltak tőlem.

Szerk.: a sajátom van hozzárendelve természetesen. Van egy adblocker-em, de próbáltam a Win10 beépített böngészőjét is, abból sem ment.

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#38226) V/ válasza Dr.F.E.R.I. (#38225) üzenetére


V/
Topikgazda

Maradjunk az eBay és a böngésző megközelítésnél az hogy küldenek neked pénz ahhoz nincs köze ennek. Az eBay topik Összefoglalóban van két segédanyag a fizetési problémákra.
Ha a sajátod akkor nem másik PayPal fiókot adná fel szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#38227) Dr.F.E.R.I. válasza V/ (#38226) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Nem értem egyszerűen, hogy szopta ki az ujjából a párom fiókját. Minden létező helyen csak a sajátom van beállítva, előbb fésültem át. Mindegy írok nekik, valamit csináljanak vele.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#38228) Dr.F.E.R.I. válasza V/ (#38226) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Köszönöm a fáradozásod, időközben megoldottam a kérdést. Kitöröltem az ebay alól a paypal fiókot, így checkout-nál rákérdezett és úgy nyittattam meg vele ugyanazt a linket. Így már nem fagyott le. Agyam elszáll néha ezektől az űrtechnológiáktól, Win95 és linux alatt kellett mókolnom ennyit, hogy működjenek dolgok.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#38229) V/ válasza Dr.F.E.R.I. (#38227) üzenetére


V/
Topikgazda

Na valami ilyesmi is van írva az eBay-es leírásban.

[ Szerkesztve ]

(#38230) gery14


gery14
senior tag

Gratulálok nekik nemtudok bejeltkezni probáltam sokszot nem kuldtek sms-t hogy betudjak lépni természetesen az appob belul probáltam de ottse..

[ Szerkesztve ]

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#38231) V/ válasza gery14 (#38230) üzenetére


V/
Topikgazda

Várjál egy kicsit, 1 óránál nem szokott több lenni a kiesés.Ha náluk van a gond és nem a mobilszolgáltatónál. Most úgy néz ki hogy náluk, mert sem Telekomra, sem Digimobilra nem jön.

(#38232) Met válasza V/ (#38231) üzenetére


Met
nagyúr

Digimobilra megérkezik az sms? A topicban azt olvastam hogy külföldről nem érkeznek meg.
GMail, PP kétlépcsős azonosítása így bukta.

Úgy értettem hogy idáig megjött? Most tudom hogy nem érkezik meg senkinek.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#38233) V/ válasza Met (#38232) üzenetére


V/
Topikgazda

Most írtam hogy nem, de szerintem hamarosan javítva. most 19:03-kor kértem várom az 5 percet. Az utóbbi időben nagyon ritkán volt ilyen hiba.
Megjöttek, de ugye le vannak járva és most hogy megpróbáltam de pihibe küldött így úgy 2 óra hosszat nem tudok rá ellenőrizni. 15 óra előtt többször beléptem ma, semmi gond nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#38234) V/


V/
Topikgazda

Megjavították, jött DIGI mobilra is az sms

(#38235) Met válasza V/ (#38234) üzenetére


Met
nagyúr

Kaptam vagy 5 sms-t, majd holnap belépek. :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#38236) Zeki


Zeki
nagyúr

Budapest bankos bankszámlámra kértem ki zsetont a Paypalról, 5 munkanapot írt. Ez most komoly? Régen mintha másik banknál, másnapra megjött volna a pénz.

(#38237) V/ válasza Zeki (#38236) üzenetére


V/
Topikgazda

1-2 nap van a szövegben nem? De az a bank az lassú. Péntekig valószínű hogy lekönyvelik.

(#38238) Zeki válasza V/ (#38237) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem, a paypal írta az 5 munkanapot, mikor az utalásra nyomtam.
Ezen döbbentem le, hogy régóta nem kértem ki pénzt, miért lassult le így ez a folyamat?

(#38239) V/ válasza Zeki (#38238) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem amikor Erste számlára küldöm 1-2 napot ír, 2-3 nap szokott lenni. Bank függő lehet, nem a PayPal lassult le

[ Szerkesztve ]

(#38240) ThomasG


ThomasG
újonc

Sziasztok!
Előre is bocsánat ha volt esetleg ilyen kérdés, de nem tudom milyen topikban tudnám feltenni, új vagyok itt.

Külföldről várok utalást euróban, és amúgy is akartam Paypalt, mert sok helyen csak ezen keresztül fizetnek.
A kérdés kb az, hogyan éri meg nekem fogadni ezt a kifizetést?
(nincsen eurós számlám, csak magyar banknál Ft alapú)

1. Paypalon Eurót fogadok, ott váltok, és utalom magyar számlámra
(van-e végeredményben különbség, hogy Ft vagy Euró lesz alapbeállítás?)
2. Paypalon eurót fogadok, és küldöm tovább Revolut számlámra--> lehet? Összefoglaló 5. pont alapján nem.
3. Hagyom a Paypalt, és rábízom a bankomra a váltást euró- forint (ez nem hangzik jól)

Persze legegyszerűbb transferwise lenne, de ehhez nem csak az én "akaratom" kell.

Köszi, és bocs ha esetleg volt már!

(#38241) LuckyL válasza ThomasG (#38240) üzenetére


LuckyL
őstag

a hármas pontra reagálnék, annyiban hogy amikor majd meglátod miylen árfolyamon vált a paypal, akkor inkább kívánni fogod a legrosszabb banki árfolyamot ;]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#38242) V/ válasza LuckyL (#38241) üzenetére


V/
Topikgazda

A banktól függően hozzáadódhat még váltási költség is ha forintos számlára érkezik, az megváltoztatja az árfolyamot.
Ha lehet a banknál ingyen €-os számlát nyitni akkor az legkedvezőbb, ha nem ingyenes akkor a fenntartási költsége megváltoztatja az árfolyamot. Ezek alapján lehet eldönteni hogy melyik árfolyam éri meg.

(#38243) V/ válasza ThomasG (#38240) üzenetére


V/
Topikgazda

1. Az hogy melyik deviza az elsődleges az csak az egyenlegről történő fizetésnél számít. Az viszont lényeges hogy amiben küldik a pénzt olyan egyenleg legyen felvéve, mert ha nincs, akkor rögtön az érkezéskor forintra konvertálja.
2. Csak saját nevünkön lévő magyar banknál vezetett forintos számla. (Külföldi banknál forintban vezetett számláról nem tudok) A virtuális számlák mint a Revolut nem adható hozzá.
3. Lásd amit LuckyL hozzászólására írtam.

(#38244) mcsaba2324 válasza V/ (#38222) üzenetére


mcsaba2324
csendes tag

Köszi, valószínű az lesz, de így igen jelentősen meghosszabbítja az egészet. Tudom, hogy az adószám igénylés egyszerűen megoldható, csak próbáltam egyszerűsíteni a dolgot, illetve elkerülni a számlatömb meg hasonló folyományokat. Egyszerűbb fogadni a számlán és befizetni a 15%-ot.

(#38245) V/ válasza mcsaba2324 (#38244) üzenetére


V/
Topikgazda

Az hogy én miként csinálom az ne befolyásoljon, ha a cég elfogadja ezt a PayPal számlát akkor csináld úgy.
Csinálsz egy "piszkozat" számlát -pdf-be nyomtatás- elküldöd nekik hogy ez megfelelő-e számukra, ha azt írják hogy igen, akkor megoldva.
Az hogy te fogadod a pénzt, aztán befizeted az adót, ezt a számla témát nem befolyásolja. Önbevallás van nálunk.

[ Szerkesztve ]

(#38246) mcsaba2324 válasza V/ (#38245) üzenetére


mcsaba2324
csendes tag

Persze, ők kérik a paypal invoice-t kifejezetten. A kérdés csak az, hogy elég-e magánszemélyként ez és befizetem a 15%-ot a bevallásban vagy pedig adószámos - vállalkozói történet?

(#38247) V/ válasza mcsaba2324 (#38246) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt tisztázd hogy ez a formátum jó lesz-e:

Ezen nincs adószám (de persze van olyan adatmező), a számla egyszerű sorszámozott.
Tényleg egyszerűbb lenne hogy csinálnál egy PayPal számlát és rákérdezni. De mint írtam nem kell vállalkozás, magánszemély is kérhet adószámot, de ez az érvényes számla adáshoz kell, ha megfelel a PayPal-é nekik, akkor azt használod és nem kérsz addószámot Ha nem, akkor meg majd átgondolod.

[ Szerkesztve ]

(#38248) PioDVD


PioDVD
senior tag

Üdv!
Állítanám a váltást, de nálam ez az oldal jön:

Az leírás szerint ott kellene lennie a Conversion Options-nek, de nincs. Csak a pipát kapcsolgathatom.

Megszűnt a lehetőség?

(#38249) Zeki válasza Zeki (#38238) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ma délelőtt megjött a pénz , szóval másfél nap volt ez.

(#38250) V/ válasza PioDVD (#38248) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem szűnt meg valamelyik nap jelezte ezt valaki akkor ellenőriztem és még a képet is frissítettem a leírásban, nála nem jelent meg.
1 lehetőség, angol nyelvre váltasz és egy ki-belépés után újból próbálod nem Chrome-ban
2. Belépés után a gyors link -benne az Összefoglalóban- de ide másolom
A link itt rákattintva odavitt most.
Segít még a böngésző kitakarítása gyorsítótár és PayPal sütik törlése.
Firefox 70.0.1 (32 bites), vezetékes Digi Internet amit használok.
Ha megszűnne, de nem fog mert bizonyos elvárások nem engedik meg hogy töröljék, de akkor vastagon ki lesz emelve és az Összefoglalóban sem lesz benne a leírás.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.