Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38051) V/ válasza modflow (#38050) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor megpróbálom itt is megmagyarázni. Ha te eladsz valamit akkor kapsz egy vételárat a PayPal egyenlegedre. Ha azt a pénzt a vevődnek vissza kell küldeni azt nevezzük refund-ak, visszatérítésnek. Értelemszerűen egy vevő a saját kifizetett pénzét nem tudja "refundolni".
Te ilyet nem tudsz vevőként megtenni.
A PayPal fiókodban akkor lesz egy fizetésről bejegyzés ha a PayPal fiókba belépve történik a fizetés, ehhez az eBay-en a PayPal gombot kell jelölni. Ha fizetéskor a bankkártyás fizetést jelölöd a PayPal csak egyszerű fizetési kliensként működik, megadod a kártyaadatokat és fizetsz, ekkor semmi nem kerül a PayPal-nál feljegyzésre, mivel ezt a fizetési módot elsősorban azoknak találták ki akiknek nincs PayPal fiókja.
Ha van PayPal fiókod és a PayPal-on keresztül (nem kártyaadat bepötyögéssel) akkor az napi dátummal amikor fizettél ott van a fizetési tétel az Activity menüpontnál.
De te ezt mint írtam nem tudod refundolni.
Van az eBay vásárlói védelme ott kell keresgélni elsősorban.

(#38052) modflow válasza V/ (#38051) üzenetére


modflow
veterán

Köszi szépen, most már értem.

(#38053) XboxGamePass


XboxGamePass
senior tag

Üdv.

Október 27-én eladtam egy digitális terméket ebayen. PayPal-ra érkezett az ára. Azt írták valami 21 nap mire megkaphatom, de hozzáadtam a szállítási adatokat stb és úgy lement 7 napra. Ma letelt a 7 nap, de még azt írja függőben és ,,Sikeresen frissítette a megrendelési információt. A jóváhagyástól számított 7 napon belül hozzájut pénzéhez."

90 USD-ből le is vont a PayPal 5,16 USD-t. Nem igazán megérős ez így.

Mit kellene még tennem, hogy hozzá férhessek? :R

[ Szerkesztve ]

(#38054) V/ válasza XboxGamePass (#38053) üzenetére


V/
Topikgazda

Semmit, várj türelmesen a21 és 7 nap az 22 és 8 nap, majd kapsz értesítőt.
Add el Vaterán, akkor majd kiderül hogy az 5,16 $ az nem sok.
Ha olcsóbban el tudod adni máshol akkor azt a helyet kell használni, itt ennyi az ára, de a költséget amihez még az eBay jutaléka is beleszámolt (16% minimum össz) azt az eladási árba beszoktuk építeni, így teljesen mindegy hogy a PayPal-on mennyit vonnak le hiszen a vevővel fizettetjük ki valójában.
Ezért nem látom értelmét arról agyalni hogy megéri, vagy nem éri meg.
Van még feltétele annak hogy megkapd a pénzt, mégpedig az hogy a vevő ne indítson reklamációt, erre az eshetőségre is fel kell készülnöd, mert digitális termékre nincs eladói védelem. Kivéve ha angol a fiókod.

Ez a PayPal jutalék 5,7% ami ügye függ attól is hogy a vevő hol lakik, ha magyarnak adod el akkor csak 3,4 %+90 Ft lenne.
A Vaterán forintos eladás esetén a jutalék 6% ekkora összegre, a Jófogáson 0 Ft, de ott csak forintot adnak, nem $-át és lehet hogy nem is veszik meg.

(#38055) XboxGamePass válasza V/ (#38054) üzenetére


XboxGamePass
senior tag

Köszönöm. Első és utolsó eladásom volt ebayen, csak ki akartam próbálni az "élményt" a nagyobb célközönség miatt.

(#38056) V/ válasza XboxGamePass (#38055) üzenetére


V/
Topikgazda

Remélem nem lesz csalódás. Én gyorsan leálltam a digitális tartalmakról, pedig volt amelyhez az adatokat levélben küldtem el, de annak ellenére kifogtam egy nem minősítem milyen vevőt és bukta volt.

(#38057) XboxGamePass válasza V/ (#38056) üzenetére


XboxGamePass
senior tag

100%-os a vevőm és régi tag. Kértem, hogy értékeljen már így egy hét után, de válaszra sem méltat. Remélem a pénzt nem fogja visszakérni, mert nagyon drága kód volt és azt kapta amit vásárolni szeretett volna.

[ Szerkesztve ]

(#38058) kiskakas


kiskakas
senior tag

Urak, semmit nem allitottam at paypalon,de ma vettem egy 2 dollaros cuccot ebayen es mindenfele kod/sms nelkul megvette a termeket es levonta a szamlamrol a paypal. Gondolom ebay is bekerult az automatikus fizeteses 'siteok' koze.. hol tudom torolni ezt? koszonom! :R

(#38059) V/ válasza kiskakas (#38058) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem is a PayPal-on állítod be, a fizetési ablaknál van a két gomb. Segítség az eBay topik Összefoglaló 16. Az eBay-en a PayPal gyorsfizetés kikapcsolása

(#38060) kiskakas válasza V/ (#38059) üzenetére


kiskakas
senior tag

koszonom szepen!

(#38061) w.miki


w.miki
veterán

Bankkártyát, és bankszámlát szeretnék csatolni a PayPal fiókomhoz.
(Utóbbinak van értelme amúgy?)
Bankkártyát hozzá tudtam adni, de a bank számlámat nem.
Sajnáljuk. Jelenleg nem tudjuk feldolgozni a kérését. Próbálja újra később.
hibaüzenetet kapom.
Valamit nem jól csinálok?
Beírom, hogy:
Név:
Magnet Bank
Számlaszám:
1620xxxx1000xxxx
Vagy tényleg csak várnom kellene?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#38062) V/ válasza w.miki (#38061) üzenetére


V/
Topikgazda

Az utolsó 8 számjegy az mind 0?
Lehet hogy virtuális bank bankszámlájának érzékeli. Valószínűleg telefonálnod kell nekik hogy feloldják a hozzáadás tiltását. Vagy írni hogy ezt számlát nem tudod hozzárendelni, segítsenek.

[ Szerkesztve ]

(#38063) w.miki válasza V/ (#38062) üzenetére


w.miki
veterán

nem nulla, hanem x :DDD vagyis mondjuk: eekl
Szóval írjak a MagNet-nek, hátha ők tudnak valamit tenni?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#38064) V/ válasza w.miki (#38063) üzenetére


V/
Topikgazda

Szóval a PayPal-nak kell írnod vagy telefonálnod, az írás a szokásos, ez a téma és az altéma a Add and confirm,

erre jön az automata válasz, arra válaszul újból leírod azt amit előbb, hogy ezt a Magnet bank xxxx számú forintos számlát szeretnéd hozzáadni, de állandóan ezt az Próbálja később üzentet kapod, legyenek szívesek segítsenek a hozzáadásban.

(#38065) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
lehet nem is paypal gond,de azert hát ha tudja valaki?!
Egyik barátomnak rendelnek telefont ő most egy órája ráutalta a bankszámlámra a pénzt,de a paypallal nem tudom még kifizetni azt írja nincs eleg pénz a szamlan! A banki alkalmazásban már látom a számlán levő összeget ami természetesen bőven elég a kifizetésre. Mit nezek el szerintetek?

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#38066) 206 cc


206 cc
senior tag

Bocs,de lehet meg is van....max 100K volt engedélyezve a vásárlásnál...

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#38067) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok.
Utaltak a paypal számlámra pénzt. De nrm tudom átutalni az otp s kártyámra,azt irja nem támogatott az átutalásra. Érdekes lestedni le tudnak róla. Vsn megoldás,vagy ebayen levásárolhatom valahogy?

(#38068) V/ válasza Remekelek28 (#38067) üzenetére


V/
Topikgazda

Kártyára nem lehet utalni, a pénzforgalmi bankszámládra amelyre kapod a jövedelmed és amelyről utalgatod a pénzeket arra rendesen kiutalhatod.

[ Szerkesztve ]

(#38069) Remekelek28 válasza V/ (#38068) üzenetére


Remekelek28
őstag

Csak olyan választásibopcio nem volt a paypal utalásnál. Csak a kártyatipust dobja fel.

(#38070) V/ válasza Remekelek28 (#38069) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet hogy nem egy dologról beszélünk. Ha refund-ot (visszatérítést) kaptál egy vásárlás után és kártyával fizettél az megy vissza automatikusan arra a bankszámlára amelyhez tartozik a kártya, ilyenkor a PayPal-on csak egy beérkezési bejegyzés van, de nem lesz a PayPal egyenlegen pénz.
Ha a PayPal egyenlegre küldtek pénzt és ott nem 0 Ft látszik, akkor pedig az Összefoglalóban a 5. PayPal pénzküldés az egyenlegről saját bankszámlára a Transfer money (Pénzátutalás) menüponttal leírás szerint kell eljárni.

(#38071) Remekelek28 válasza V/ (#38070) üzenetére


Remekelek28
őstag

Köszönöm az utobbi lesz,munka után megnézem.

(#38072) gery14


gery14
senior tag

sziasztok ezzel mit lehet kezdeni? Paypal egyenlegemről a pénzt levonták tegnap este 7 óta nem változot paypalom belül nem látom hogy nem kapta volna meg a pénzt..

[ Szerkesztve ]

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#38073) V/ válasza gery14 (#38072) üzenetére


V/
Topikgazda

Semmit sem kell tenned, a pénz fogadása az eladó dolga, nem a vevőé, te kifizetted, könyvelve a PayPal fiókodba. Ha nem lenne ott a vásárlás akkor kellene foglalkozni vele.

(#38074) Corleone33


Corleone33
aktív tag

az normális hogy top-upoltam paypal fiókomat de azóta se kaptam róla értesítő emailt mint ahogy azt szokott? Kb ma reggel 9 felé utaltam át pénzt a paypal számlámra.

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#38075) Dr V


Dr V
őstag

Üdv!

Ebayról vásároltam, paypallal fizettem, de az összeg kétszer lett levonva a kártyámról. Bankomnál visszanéztem a számlatörténetben, mindkét esetben kártyafoglalásként szerepel.
A vásárlás 2 napja történt. Vásárláskor jó ár szerepelt és egyszer fizettem. Reklamáljak vagy ez bevett szokás és hamarosan az egyik kártyafoglalás törlésre kerül?

(#38076) V/ válasza Dr V (#38075) üzenetére


V/
Topikgazda

Majd sztornózza a bankod, mivel senki nem fogja leemelni, van amelyik banknál 1-2 nap, de némelyiknél akár 1 hét is lehet.

(#38077) V/ válasza Corleone33 (#38074) üzenetére


V/
Topikgazda

1-2 nap a hivatalos, de inkább 2-3, de ahhoz a bankodból el kell indulnia, nézd meg hogy utalták-e már. Az elmúlt években két napnál korábban sosem írták jóvá, ez még nem azonnali utalás.

[ Szerkesztve ]

(#38078) Dr V válasza V/ (#38077) üzenetére


Dr V
őstag

Köszi, akkor figyelemmel kísérem a történéseket.
Az a furcsa (vagy csak eddig nem tűnt fel), h eddig elsőre a jó összeg lett levonva.

(#38079) w.miki válasza V/ (#38064) üzenetére


w.miki
veterán

Válaszolt a PayPal. Ez mit jelent?

Thank you for contacting PayPal regarding adding your bank account.
The email you previously received is an automated response, sent to try and answer your questions as quickly as possible. As this automated response does not answer your question I will do my very best to answer your question today.
I have reviewed your PayPal account and can see that your attempts to add your bank account ending x-6612 has been stopped by our internal security system.
To provide one of the safest online payment methods PayPal reviews every action before it's approved. Our internal security system is an automated system which reviews all of the details of every action that is made through PayPal. This is similar to the way your bank or credit card issuer approves transactions.
I regret any inconvenience this may have caused and I would kindly ask you to phone us at your convenience, when you have access to a computer. This is a solution that requires real time interaction in order for us to be able to assist. It will be fast and won’t take more than a few minutes.
To call us on our customer support telephone line by following these steps:
To call us on our customer support telephone line by following these steps:Go to www.paypal.com and log in to your account.Click Help at the bottom of the page.Click Contact Customer Service.Note your 'One-Time Passcode' and follow the on-screen instructions.
We look forward to hearing from you soon, so that we can fully resolve your issue.
We appreciate your patience and understanding regarding this matter, and wish you continued success on PayPal.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#38080) V/ válasza w.miki (#38079) üzenetére


V/
Topikgazda

Az automata védelmi rendszer letiltotta a számlahozzáadást.
Azt kérik hogy hívd fel őket és úgy fognak segíteni, de előtte igényeld a kódot, mert akkor rögtön összetudnak kötni a fiókoddal, ez a kód ami az Összefoglaló végén is van, a Tippek az egyszerűbb PayPal használathoz, résznél, 6. Az telefonos ügyfélszolgálat felhívásához a kód kérése.

(#38081) gery14 válasza V/ (#38073) üzenetére


gery14
senior tag

Hi
I'm sorry but your order still awaiting payment
(Picture) D.U ezt írta most ránéztem étért a pénz de törölte ebayrol a terméket. igy irnise tudok az üzenetére.. ezt írja az ebay You are attempting to communicate about an invalid item. [kép]

[ Szerkesztve ]

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#38082) V/ válasza gery14 (#38081) üzenetére


V/
Topikgazda

Próbáld meg a resolve problemnél visszakérni a pénzt, töröltetni a vásárlást, ha nem nem engedné az eBay, akkor majd a PayPal-nak kell írni hogy törölték a hirdetést és ezért sztornózzák a fizetést.

(#38083) Mortel


Mortel
senior tag

Sziasztok!

Ha egyszer inaktívvá tettem egy rendszeres kifizetést, hogyan lehet újra aktívvá tenni?

Köszönettel:

M

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#38084) V/ válasza Mortel (#38083) üzenetére


V/
Topikgazda

Újként kifizeted. Az inaktívvá tétellel lényegében felmondtad az eredeti vásárláshoz tartozó jogaidat és kötelezettségeidet, persze ha volt egy időtartam a szerződésre, annak lejártakor lesz ez érvényes.

[ Szerkesztve ]

(#38085) w.miki válasza V/ (#38080) üzenetére


w.miki
veterán

Vajon miért tilthatták le a számlaszámom?
Itt a 6. pontra gondolsz?
Ezután látható a hívandó telefonszám és a 6 jegyű kód, ami 60 percig érvényes.
Ennek segítségével tudják a telefonálót a fiókjához kötni a beszélgetés során
08:00-tól 16:30-ig hívható (GMT). Magyar idő szerint 09:00-17:30
Erre lehet, hogy csak jövő héten lesz időm.
Mi a tapasztalat ezzel a telefonos ügyintézéssel?
Milyen nyelven zajlik a beszélgetés? Mennyire gördülékeny?

Van hátránya, ha nincs hozzáadva a bankszámla számom, csak a bankkártyám? A bankkártya hozzáadás elsőre sikerült.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#38086) atua válasza w.miki (#38085) üzenetére


atua
aktív tag

Ha csak vásárolsz, felesleges a bankszámla, elég a kártya.
Ha paypal egyenlegről akarsz pénzt küldeni bankszámlára, akkor kell a számla.

(#38087) V/ válasza w.miki (#38085) üzenetére


V/
Topikgazda

A számla hozzáadásnál volt valami probléma amit a rendszer így "büntetett", annyit írnak róla amit te is megkaptál. Nem a számlaszám van tiltva.
Azt hittem azért akarod hozzáadni mert az egyenlegre érkezik nagyobb összeg, amit a bankszámládra át akarsz utaltatni, ha nincs ilyen akkor ráér később, de mivel a rendszer zárolta, akkor később kell majd telefonálnod, így mindegy hogy most vagy később teszed meg.
Angol nyelven, pontosítanak néhány személyes információt és átállítják hogy hozzá tudd adni.

[ Szerkesztve ]

(#38088) w.miki válasza V/ (#38087) üzenetére


w.miki
veterán

Jobbára csak vásárlok róla, néha refund jön vissza a paypal egyenlegre, más nem.
Remélem alap angol elég lesz nekik...

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#38089) Mortel válasza V/ (#38084) üzenetére


Mortel
senior tag

Köszönöm!

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#38090) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Mit lehet tenni ilyen esetben?

Mást küldtek, mint amit rendeltem.
Részleges refund-os pp caset indítottam, amire csak egy válasz jött, de azután már nem válaszoltak, ezért a pp-n eszkaláltam parital refund-al.
Majdnem 1 hétig semmi aztán most kérik, hogy küldjem vissza pár napon belül.
A visszaküldés drága (nem igazán éri meg), nem akarok vele vesződni se.

Csak két lehetőség van a pp-n:

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#38091) GAbre


GAbre
veterán

Egyre jobb ez a paypal.
Eleddig legalább nyitottak 1 ticketet ha Unauthorized transaction volt.
És csak aztán,szartak le.
A mai nappal már meg se kérdeztek! :D
Csak egyből ment a refund rendszer szinten.... :C
Persze emailben csak ez jött:A payment has been reversed :)))

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#38092) Corleone33


Corleone33
aktív tag

kaptam pénzt paypalon és ez az email fogadott:

dear xy
We've placed a temporary pending status on this transaction.
Amount: xy Transaction ID:xy Sender: xy
View the details of this transaction
This transaction is no longer pending and the funds have been released to your account balance. Thank you for your patience.
Yours sincerely,
PayPal

most akkor melyik? mert a paypal oldalamon még mindig függőben levő az adott kifizetés

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#38093) V/ válasza Corleone33 (#38092) üzenetére


V/
Topikgazda

A pénzt mikor kaptad? Azt is most? Ha megpróbálod kiutaltatni a bankszámládra és felajánlja az összeget akkor nincs függőben, de lehet hogy érdemes frissíteni az oldalt a böngészőben és nem lesz függő, vagy hamarabb jött az e-mail.

(#38094) Corleone33


Corleone33
aktív tag

Nemrég kaptam a pénzt, olyan 40 perce kb

a tevékenységek oldalnál pedig azt írja hogy a pénz fogadva van

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#38095) V/ válasza Corleone33 (#38094) üzenetére


V/
Topikgazda

Az hogy fogadva még nem egyenlő a felhasználhatósággal.

(#38096) LuckyL válasza GAbre (#38091) üzenetére


LuckyL
őstag

min vagy meglepődve?
digitális játékkódokat árulsz paypalon :)
20-30% lehúzási ráta normális, ezt árazd bele a termékbe

cryptot minden termékemért elfogadom

(#38097) V/ válasza GAbre (#38091) üzenetére


V/
Topikgazda

Már írtam neked is, hogy a csaló vevők azt csinálják hogy a bankjukon keresztül indítják azt hogy nem ők fizettek, így a PayPal-nak automatikusan vissza kell küldeni a pénzt.
Ha egy ilyen vevő nem nyit a PayPal-on Unauthorized transaction dispute-t akkor sincs értesítés.
Te a PayPal-t minősítgeted, de nincs igazad.
Itt a Felhasználási Szerződés magyar nyelvenolvasd el a feltételeket. Egyértelműen le van írva. 10. Az Ön felelőssége – A PayPal által megtehető lépések. Ha valaki vevőként átver, akkor azzal van problémád, nem a PayPal-al.
Másrészt EU-s személyek esetén a bankok részéről elfogadhatatlan az hogy ilyet: nem ő fizet a bankkártyájával elfogadnak. PSD2 irányelv alkalmazandó náluk. Annyit megtehetsz, hogy kifogást nyújtasz be a PayPal-hoz, ha EU-s vevőd követelteti vissza a pénzt banki úton. Nem történhet jogtalan kártyahasználat, ha mégis, akkor az bankjának a felelőssége, takarítson maga körül.

(#38098) Corleone33 válasza V/ (#38095) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Ilyen esetben àlt hàny nap szokott lenni/ hàny napot érdemes vàrni hogy a tranzakciò keresztülmenjen?

Telefonos üfsz mennyire tud segìteni ilyen esetben?

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#38099) V/ válasza Corleone33 (#38098) üzenetére


V/
Topikgazda

Tényleg nem tudom hogy mit látsz ha az egyenlegen ött az összeg akkor felhasználhatod, van amikor csak egy előzetse értesítésnek tekinthető mert aki küldte az nem egyenlegről vagy bankkártyáról küldte és kell pár nap amíg a PayPal-hoz beérkezik ténylegesen is a pénz, illetve eBay-es eladás esetén 21 nap. Vagy akkora az összeg hogy a pénzmosásos ellenőrzéseket is meg kell csinálni, az is lehet 1-2 nap.
Ezen nincs különösebb segítség az ügyfélszolgálat részéről, ha a számla történetben le van könyvelve akkor azt majd fel tudod használni, ha folyamatok lefutnak.

(#38100) cbmfan


cbmfan
senior tag

visszanéztem előzményeket, ezt találtam:

ez vajon micsoda? értesítés nem jött róla anno, és nem vettem semmit ilyen értékben amit visszafizettek volna.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.