Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Sil válasza metaldog (#799) üzenetére


Sil
senior tag

#599 nem segít?

(#802) Grandi válasza ALI_G (#797) üzenetére


Grandi
aktív tag

Firefoxban az Intelligens letöltés azt takarja,hogy tudod folytatni.
Ha elkezdessz valamit tölteni, akkor csak a ''mégse'' jelenik meg. Ha rányomsz akkor abbahagyja a töltést és utána csak az ''újra'' és az ''eltávolítás'' lesz.
Ha az újrára klikkelsz, akkor elölről kezdi, az eltávolítás meg értelemszerüen...
2xorra már nem ajánlja fel, hogy újra, hanem automatikusan törli a letöltési listából.
Mitől intelligens? Azért, mert ha ugyanarra az oldalra visszamész és ugyanazt a filet töltöd, de nincs már a letöltési listádban akkor is onnan folytatja az utolsó állapottól.

Én speciel szerettem az I.E-be beépülő FlashGet-et, de magát az I.E.-t már nem annyira.
Firefoxhoz is van FlashGet, csak FlashGot néven fut. Pontosabban ez a Firefox letöltéskezelőjének a továbbfejlesztett változata.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az késöbb a lábadból is fog. | Jobb félni, mint megin'enni | 発表 ™

(#803) Sil válasza Grandi (#802) üzenetére


Sil
senior tag

A FlashGot egy kiterjesztés, ami több mint 30 különböző letöltésvezérlővel együttműködik, nemcsak a FlashGettel. Csak kicsit megtévesztő a neve.

(#804) Grandi válasza Sil (#803) üzenetére


Grandi
aktív tag

Rosszúl írtam. Igen kiterjesztés, tehát szükség van még egy letöltésvezérlő programhoz amit ezáltal kezelni tud. Azért említettem meg a FlashGet-et mert ez az egyik legnépszerübb, ellenben nem kommunikál a Firefoxal, csak ezzel a FlashGot kiterjesztéssel együtt.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az késöbb a lábadból is fog. | Jobb félni, mint megin'enni | 発表 ™

(#805) metaldog válasza Sil (#801) üzenetére


metaldog
aktív tag

sorry de nemértem

(#806) Sil válasza metaldog (#805) üzenetére


Sil
senior tag

Ha megcsinálod azt, ami itt le van írva: [link], és utána megpróbálod újra betölteni azokat az oldalakat, nem oldódik meg a problémád?

(#807) metaldog válasza Sil (#806) üzenetére


metaldog
aktív tag

megcsináltam amiket írtál de akkor sem jönnek be

(#808) Gabcsika


Gabcsika
tag

Na ezt hogy...!

Egy box-ba szeretnék egy szöveget (vagy BÁRMIT) be kontrolkopi + kontrolpásztézni a billentyűzet segítségével, erre a következőt írja ki, amit csak le OK-ozni lehet:

''The paste button does not work in Mozilla based web browsers (technical security reasons). Press CTRL+V your keyboard to paste directly''

Na most EZT CSINÁLOM ÉS NEM CSINÁLJA MEG, nem másolja be a vágólap tartalmát!

Miért?

Verzió: 1.5.0.9

Freedom, Nature, Love & Music

(#809) RAM


RAM
őstag

2.0.0.1.-re milyen kiterjesztést / beállítást javasoltok amivel:
- gyosabb lesz a betöltés (de nem is ez a lényeg)
- amíg betölt egy oldalt NE FOGLALJON LE ~100% proceszor erőforrást!?! (olyan szinten van ez, hogy az egeret sem lehet mozgatni közben!!!)

(Prioritása kicsit túlzó... :( )



[Szerkesztve]

Csak tisztán

(#810) Sil válasza RAM (#809) üzenetére


Sil
senior tag

Normális esetben ilyet nem csinál, nálad valamiért ''szivároghat''. Csökkentett módban (kiterjesztések nélkül indítva) is eszi a procit?

(#811) Faget


Faget
tag

Sziasztok!

Lenne egy gondom. A böngésző nem játsza le a giffeket pl: :W <---- ezt sem

megjeleníti de nem mozognak. A tűzfalat már kikapcsoltam de így sem jó. Köszön szépen a segítséget előre is!

(#812) PazsitZ válasza Faget (#811) üzenetére


PazsitZ
addikt

about:config-ban ezt nézd meg: image.animation_mode normal/true
Nekem is sokáig nem ment de aztán rájöttem, hogy csak a tűzfalban volt a gond.

- http://pazsitz.hu -

(#813) Faget válasza PazsitZ (#812) üzenetére


Faget
tag

Köszönöm a választ akkor most a mozillában kell állítani?

Nekem magyar nyelvű és nem találtam ezt az about:configot.

Segítenél még egy kicsit?

Köszönöm!

(#814) Grandi válasza Faget (#813) üzenetére


Grandi
aktív tag

about:config ezt a címsorba írd be, mintha weboldalt akarnál megnyitni :)

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az késöbb a lábadból is fog. | Jobb félni, mint megin'enni | 発表 ™

(#815) ALI_G válasza Grandi (#802) üzenetére


ALI_G
veterán

flashgatet használok, hozzá flashgot-ot firefox alá, tökéletes, de fontos volt tudnom, hogy miaz a fícsőr :) Bár nem teljesen értem ezt a dolgot, ez nem vmi very inteligens.
Tehát akkor msot a félbeszakadt letöltést képes folytatni? Ezt én nem vettem észre.

(#816) Faget válasza Grandi (#814) üzenetére


Faget
tag

KÖSZÖNÖM!

Egyébként normalon volt. Átállítottam true-ra de így sem jó. Majd kíváncsiságból normal/true-ra de így sem volt jó.

Köszi a segítségeket!

(#817) L!NK->Q3


L!NK->Q3
senior tag

hi all
akadt 1 problémám a mozillával: freemailbe abszolút nem tudok belépni. mit kéne h beállítsak?

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#818) Winner_hun válasza L!NK->Q3 (#817) üzenetére


Winner_hun
félisten

kukitörlés?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#819) L!NK->Q3 válasza Winner_hun (#818) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

nemjó, próbáltam

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#820) L!NK->Q3 válasza Winner_hun (#818) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

vagyis,hmm
mégis csak jó lett :D
thx!!!

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#821) Winner_hun válasza L!NK->Q3 (#820) üzenetére


Winner_hun
félisten

[kép]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#822) Grandi válasza ALI_G (#815) üzenetére


Grandi
aktív tag

Menj fel egy oldalra és kezdj el tölteni valamit sima FF-al, majd nyomj a mégsére/eltávolításra. Csukd be az oldalt. Nyisd meg megint és ugyanarrol az oldalról ugyanazt a file-t kezd el újra tölteni és azt fogod látni, hogy ugyanonnan folytatja. Erre mondják, hogy ezért intelligens.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az késöbb a lábadból is fog. | Jobb félni, mint megin'enni | 発表 ™

(#823) Winner_hun


Winner_hun
félisten

A MinimizeToTray kiterjesztéshez van valami olyan dolog, vagy másik kiterjesztés, ami a böngészőn valahol elhelyez egy kis ikont amivel bezárható a ff a tálcára rakás előtt? Mert van néhány ablak (pl ph-n az aktív tagok) ahol csak a sarki ixel tudom bezárni az ablakot, ekkor viszont az óra mellett lesz ott. Illetve ott van az oldal alján az OK gomb de az messze van:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#824) Grandi válasza Winner_hun (#823) üzenetére


Grandi
aktív tag

'' ahol csak a sarki ixel tudom bezárni az ablakot, ekkor viszont az óra mellett lesz ott''
Fúú várjál én ezt most nem értem. :)) ráklikkelsz az x-re és lerakja tálcára, nem zárja be?

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az késöbb a lábadból is fog. | Jobb félni, mint megin'enni | 発表 ™

(#825) Sil válasza Winner_hun (#823) üzenetére


Sil
senior tag

Ezt most én sem egészen értem, de a Minimize to Tray beállításainál lehet választani, hogy bezárás helyett is csak lecsukja, úgyhogy szerintem csak ki kell venned onnan a pipát.

(#826) Sil válasza Grandi (#822) üzenetére


Sil
senior tag

Na igen, de olyat még nem tud, hogy ha a Firefoxot is becsuktad közben, és azért szakadt meg, akkor is tudja folytatni. De a tervek közt szerepel.

(#827) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Igen, ha ráklikkelek a sarki ixre akkor az óra mellé teszi le. Nem akarom kivenni ezt a beállíást, tudom, hogy van, a sarki ikszre akarom hogy letegye az óra mellé, viszont vannak bizonyos ablakok ami új ablakban nyílik meg, nem új lapon és van, hogy a sarki ixel zárom be, ekkor lekerül az óra mellé. Ezért fogadnék el még egy gombot, ami bezárja az egész ablakot és nem leteszi.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#828) Sil válasza Winner_hun (#827) üzenetére


Sil
senior tag

Na de ilyen nincs, hogy ő megérezze, hogy te melyik ablakokat akarod lerakni és melyikeket bezárni... Miért nem jó a lerakásra a sima jobb egérgomb a ''Kis méret'' gombon ( _ ) ?

(#829) Winner_hun válasza Sil (#828) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tudom, hülye vagyok, de azért, mert a bezárás gombra nem kell pozícionálni, felrántom jobb felső sarokba az egeret és klikk.:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#830) Nabu válasza Sil (#828) üzenetére


Nabu
aktív tag

''Miért nem jó a lerakásra a sima jobb egérgomb a ''Kis méret'' gombon ( _ ) ?'' Biztos hogy a balra gondoltál csak jobbat írtál ugye... :DD ;)
Amúgy meg Neki szerintem egy speckó Mozilla Firefox Winner_hun Edition kellene már szóltam is az alapítványnak :C :D

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#831) Sil válasza Nabu (#830) üzenetére


Sil
senior tag

Nem a balra gondoltam. Nálam úgy van beállítva, hogy bal egérgombra a tálcára tegye le, jobb egérgombra az óra mellé.

(#832) Winner_hun válasza Sil (#831) üzenetére


Winner_hun
félisten

És azt hol lehet beállítani? Mert nekem a beállításnál csak ezek vannak:
[kép]
Gondolom valami más verziót használok.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#833) Sil válasza Winner_hun (#832) üzenetére


Sil
senior tag

Az ''elrejtés a tálcára minden esetben'' az. Ha van előtte pipa, akkor a bal egérgombra is az óra mellé csukja le, ha nincs, akkor úgy csinálja, ahogy nálam: bal egérgombra csak a tálcára teszi le, jobb egérgombra az óra mellé.

(#834) Winner_hun válasza Sil (#833) üzenetére


Winner_hun
félisten

Világos, elsőben pipa, másodikból kiszedtem:R
Már csak hozzá kell szokni:P

Viszont egy bug vagy mi. Ha jobb gombbal kattintok rá akkor leteszi aztán úgy csinál mint ha vissza is rakná, de mégsem:F

Bár most próbálgatva nem mindig csinálja.

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#835) Nabu


Nabu
aktív tag

Megjelent a Firefox 2.0.0.2!!!! Egyenlőre csak az ftp ([link]) oldalon elérhető, de lassan lehet updatelni is!

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#836) Winner_hun válasza Nabu (#835) üzenetére


Winner_hun
félisten

n nélkül, egyelőre;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#837) akasp


akasp
senior tag

naszóval cleartype font-ot hogy lehet kiszedni? köszi (vista, de nem akarom az egész rendszer alól kiszedni)

(#838) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Üdv!

A monitorom felbontását 1280x1024-en használom. A weboldalak többsége 1024x768-as felbontásban van, mint pl ahogy látom a PH! is.
Nos nekem ezzel az a bajom, hogy mivel nagyobb a felbontás, a képernyő jobb oldalán fehér üresség tátong mivel balra zárt a lap

Meg lehet oldani valahogy hogy az összes oldalt középre zárja a program?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#839) Winner_hun válasza Apollyon (#838) üzenetére


Winner_hun
félisten

[link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#840) twollah


twollah
nagyúr

Lehet, hogy hulyeseget kerdezek, de nincs vmi plugin vagy about:config trukk amivel a Firefox ablakaban megjeleno nagy kepeket ugy tudom mozgatni, hogy ''megragadom'' a kepet es ugy mozgatom azt, es nem a csuszkakkal?

(#841) Sil válasza akasp (#837) üzenetére


Sil
senior tag

Pedig a rendszer beállításait használja, tudomásom szerint nincs külön.

(#842) Sil válasza twollah (#840) üzenetére


Sil
senior tag

Van pl olyan kiterjesztés, amivel a csúszkáktól függetlenül valamelyik egérgomb lenyomva tartásával lehet mozogni, Scrollbar Anywhere a neve. Meg van egy Grab and Drag nevű kiterjesztés is, amivel az Adobe Readerhez hasonlóan lehet scrollozni.

(#843) GyuZa


GyuZa
tag

sziasztok!

Van egy kissé idegesítő problémám a firefox-szal... Tegnap felraktam a 32 bites vista ultimate-et. Felmentem myvip-re és azzal a problémával kerültem szembe, hogy a firefox nem jeleníti meg a képeket. Átállítottam 1-2 dolgot az internetbállításokban, de ma estére megint előjött ez a probléma és nem tudtam helyrehozni... A kép betöltődése: http://kepfeltoltes.hu/view/070226/qwe_www.kepfeltoltes.hu_.jpg Majd ilyen lesz, miután betöltődött: http://kepfeltoltes.hu/view/070226/asd_www.kepfeltoltes.hu_.jpg Ez pedig a hibakonzol: http://kepfeltoltes.hu/view/070226/xy_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#844) GyuZa válasza GyuZa (#843) üzenetére


GyuZa
tag

hmm...nagyon úgy néz ki, hogy az oldal szarakodott sztem, mert megint működik rendesen...

(#845) twollah válasza Sil (#842) üzenetére


twollah
nagyúr

Koszi, igy mar vmivel kenyelmesebb a kepek nezegetese.

(#846) WonderCSabo válasza GyuZa (#844) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sztem ilynekor érdemes más böngészővel is megnézni, mert ha ott sem jelenít meg vmit rendesen, akkor az oldallal van a baj...

(#847) csibor


csibor
őstag

Firefox 2.0 miért nem enged hozzá szólni?Sikeres belépés és visszadob a név jelszó oldalhoz.

(#848) Winner_hun válasza csibor (#847) üzenetére


Winner_hun
félisten

kuki törlés után jó lesz

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#849) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Valaki segítsen, hogy lehet magyarra állítani a Forecast FF plugint? :O

- http://pazsitz.hu -

(#850) Sil válasza PazsitZ (#849) üzenetére


Sil
senior tag

Úgy látom, a legújabb verzióban nincs magyar. Rakjam át bele egy régebbi verzióból?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.