Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Winner_hun válasza Sil (#450) üzenetére


Winner_hun
félisten

:O
Az #EEEEEE-kkel sem ment, legalább is nem lett szürke:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#452) krokk válasza Sil (#443) üzenetére


krokk
senior tag

köszi már rájöttem magamtól hogy ez a baj. ilyen bugot... visszraktam a régi könyvjelzőim és már jó is.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#453) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Hogyan mivel lehet kiterjetsztést írni, vagy már meglévőm módosítani?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#454) Sil válasza Winner_hun (#453) üzenetére


Sil
senior tag

Pl szövegszerkesztő programokkal, ha értesz valamennyire a XUL nyelvhez (ami XML alapú, kb olyan, mint a Microsoft-féle XAML). Meg persze a javascripthez, CSS-hez, stb. ;) Valójában a .xpi fájlok sima zip-ek, csak át vannak nevezve. Ha kicsomagolod, akkor van bennük egy chrome nevű mappában egy .jar fájl, amit szintén ki lehet csomagolni. Ennyiből állnak. Magyar nyelvű útmutatóról nem tudok hozzájuk, de ha érdekel, adhatok pár angol nyelvű linket.

(#455) Lala6


Lala6
őstag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne. A firefox-ot rálehet venni valahogy torrent letöltésre? Mint ahogy az opera is tudja.

(#456) Winner_hun válasza Sil (#454) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ehh, megcsináltam, kicsit több fájl van mint amire számítottam.
Van ez a kiterjesztésem: [link]
Namost ezt jó lenne átbuherálni, hozzátenni egy két tagot, amit itt a ph-n használnék:) Linkelés, vastagítás, kép beillesztése etc:)
Az összes fájlt meg kéne manipulálni hozzá?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#457) Sil válasza Winner_hun (#456) üzenetére


Sil
senior tag

Nem, nem mindet. De túlbonyolítod szerintem, van hasonló kiterjesztés, ami ennél többet tud, és bővíthető saját kódokkal: a BBCode [link]. Saját kódok hozzáadásánál a beállításaiban használhatod a _value_ vagy a _clipboard_ kifejezéseket, az első a kijelölt szöveget helyettesíti, a másik a vágólapon levőt. Tehát pl a linkeléshez [L]_clipboard_[/L]-t kell beírni a beállításokba.

[Szerkesztve]

(#458) Winner_hun válasza Sil (#457) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez régen fent is volt, csak valamiért leszedtem. Az megoldható, hogy amit beállítok az a main context menüben legyen benne és ne a bbcode-on belül meg még ott is az egyedi elemeken belül? Mert így sebességben ugyan ott tartok mint eddig tartottam. Ha a main context menüt ilyen mappa szinten lehetne kezelni az jó lenne, épp tegnap találtam egy kiterjesztést amivel ez a menü megnyírbálható, a sok vacak végre eltűnt.
Ennek a bbcode-nak még az a hátránya, hogy nem szereti az ékezetet

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#459) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Hali! Honnan tudnék letölteni firefox-hoz témákat? :F

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#460) Grandi válasza D4rkm4n (#459) üzenetére


Grandi
aktív tag

Szerintem ha van akkor itt.
[link]
Kérdés az, hogy FF 2-őd van e, vagy a régebbi.
Elképzelhető az, hogy a 2-höz a hivatalos oldalon még nincsenek témák.

[Szerkesztve]

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az késöbb a lábadból is fog. | Jobb félni, mint megin'enni | 発表 ™

(#461) D4rkm4n válasza Grandi (#460) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Hmm... Itt se nagyon találtam. De lehet, hogy velem van a baj... :(

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#462) Noxy válasza D4rkm4n (#461) üzenetére


Noxy
veterán

Boldog Karácsonyt!

Kilkk ide: [link] kiválaszt, letölt, telepít, ezután öröm és bodottá. :DDD

[Szerkesztve]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#463) ngabor2


ngabor2
nagyúr

melyik file-ban van tárolva, hogy a ff milyen betűtípust használjon? a jelenlegi nem tetszik, viszont egy másik gépen levő jó lenne. az egyik baj az, hogy azt a gépet jelenleg csak ssh-val érem el, kb. 2-3kB/s sebességgel, ezért a grafikus felületű megnézés kiesik...

(#464) Grandi válasza ngabor2 (#463) üzenetére


Grandi
aktív tag

Eszközök\Beállítások\Tartalom
:)

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az késöbb a lábadból is fog. | Jobb félni, mint megin'enni | 発表 ™

(#465) ngabor2 válasza Grandi (#464) üzenetére


ngabor2
nagyúr

olvasd el ismét a kérdést... azt én is megtaláltam, próbálkoztam is pár egyéb betűtípussal, egyik se az igazi. emiatt kellene egy filenév, amiből ki tudom olvani a font nevét, hogy ezen a gépen is beállítsam.

(#466) Grandi válasza ngabor2 (#465) üzenetére


Grandi
aktív tag

userChrome-example.css
:F

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az késöbb a lábadból is fog. | Jobb félni, mint megin'enni | 発表 ™

(#467) Grandi válasza ngabor2 (#465) üzenetére


Grandi
aktív tag

Jól gondoltam.
[link]

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az késöbb a lábadból is fog. | Jobb félni, mint megin'enni | 発表 ™

(#468) D4rkm4n válasza Noxy (#462) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Köszönöm naccsúr! :R :R :C :C

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#469) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Hmm... Most vettem csak észre, hogy az általad adott linkről letölthető skin-ek nem telepíthetők a 2.0-hoz :O

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#470) Sil válasza ngabor2 (#463) üzenetére


Sil
senior tag

Hol használjon milyet? A böngésző felületén (pl menük), vagy a weboldalakon? Ha a weboldalakon használt betűtípusokra gondolsz, amit a Beállítások / Tartalom lapon lehet állítgatni, azokat a beállításokat fájl formájában a prefs.js és/vagy a user.js fájlban találod meg, de csak ha nem az alapbeállításon állnak. Olyasmit keress, hogy font.name.serif.x-central-euro, meg hasonlók. (Bár sokkal egyszerűbb lenne a beállításokban megnézni, vagy az about:config-ban.)

(#471) Sil válasza D4rkm4n (#469) üzenetére


Sil
senior tag

2.0-val kompatibilis témák listája: [link]

(Én speciel Silvermelt használok, ami a Charamel egy átalakított, szürke változata, és persze kompatibilis. Viszont nem szabadon terjeszthető.)

(#472) Sil válasza Grandi (#467) üzenetére


Sil
senior tag

Nem, az egyrészt az -example nélküli nevű fájl lenne (az -example... csak mintafájl), másrészt az maximum a böngésző felületének (menük meg hasonló helyek) betűtípusaival foglalkozik.

(#473) Sil válasza ngabor2 (#463) üzenetére


Sil
senior tag

Jut eszembe, legalább az operációs rendszer ugyanolyan a két gépen?

(#474) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Mért van az hogy az összes többi oldalon berakja a felhasználónevet, jelszót de itt a ph-n be kell írnom egy betűt hogy rátaláljon?

"Csak úgy mondom"

(#475) ngabor2 válasza Grandi (#467) üzenetére


ngabor2
nagyúr

köszi. sajnos font tekintetében nem lettem okosabb, összesen annyi van ott, hogy sans-serif... az meg másmilyen. no mindegy, kibírom így is.

Sil: mindkettőn ubuntu van, csak a verzió eltérő (6.06, 6.10)

(#476) Sil válasza ngabor2 (#475) üzenetére


Sil
senior tag

Hmm, Linux? Ezt próbáltad már? [link]

(#477) #39306496


#39306496
törölt tag

Nekem olyan gondom volt a Firefoxxal, hogy néha,kb minden harmadik oldal megjelenítése közben idegesítő módon ugrált fel-le a tartalom... Aztán kiderült, a baj ott volt, hogy nem az eredeti windows xp téma volt használatban, hanem egy style xp-s . Gondoltam leirom, hátha segítség valakinek :)

(#478) Csapi007 válasza Csapi007 (#474) üzenetére


Csapi007
veterán

Hello
Mért van az hogy az összes többi oldalon berakja a felhasználónevet, jelszót de itt a ph-n be kell írnom egy betűt hogy rátaláljon?

"Csak úgy mondom"

(#479) Tele von Zsinór válasza Csapi007 (#478) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Keress, ne csak kérdezz

Bug a FFben, ami nem is jön elő mindenkinél. Nem emlékszem, van rá valami trükk. Olvass vissza.

(#480) Nabu válasza Csapi007 (#478) üzenetére


Nabu
aktív tag

Használd a fekete alapon fehér betűkkel írt belépést fent így egy kattintással több, de gondolom nem halsz bele :D

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#481) akasp


akasp
senior tag

hello. itt mintha régebben olvastam volna, egy jó kis torrent searchtoolbart emlegettetek itt. Aszt írta vki, hogy a legjobb 25 torrentoldal közül válogat, stb. melyik toolbar volt ez?
firefox plugin

(#482) efi99


efi99
senior tag

Hi! Van valami mód arra, hogy még egy keresőboxot tegyek ki ? (nem kéne a motorját váltogatni)

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#483) twollah válasza akasp (#481) üzenetére


twollah
nagyúr

Innen ([link]) tudsz valogatni.

(#484) SLi


SLi
tag

helló mindenkinek gondolom már kismilószor leirtátok hogy hogyan:
Felraktam a firefox 2.0 -t de a ph-ra nem tudok vele belépni mit csináljak??

(#485) Winner_hun válasza SLi (#484) üzenetére


Winner_hun
félisten

kukitörlés nem segített?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#486) SLi válasza Winner_hun (#485) üzenetére


SLi
tag

nem sajnos és már kezd elegem lenni az operából

(#487) Winner_hun válasza SLi (#486) üzenetére


Winner_hun
félisten

akkor passz, eddig mindenkinél megoldotta

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#488) Sil válasza SLi (#486) üzenetére


Sil
senior tag

És a Gyorsítótár ürítése sem? Pontosan mit csinál, amikor be akarsz lépni?

(#489) lorcsi


lorcsi
veterán

FF 2.0 használok már egy ideje mióta újrapőekoltam a remndszer van egy csomó lap ami nem jön be -viszont operával igen
ondolom ez valami ff beállítási dolog lehet, én már mindent néztem hogy mit lehetne állítani de nem lett jó (pl. a honfoglaló)
valakinek van ötlete mit lehetne?

(#490) akasp válasza twollah (#483) üzenetére


akasp
senior tag

oh, köszi

(#491) SLi válasza Sil (#488) üzenetére


SLi
tag

most mozzilát raktam fel és az origo-s címemet most sem tudom megnézni de mostmár erős a gyanúm hogy nem az én gépemben van a hiba mivel a rendszer ujrarakása és a formázás után (ami amúgy is elkellet már) most sem tudok belépni szval szerintem az origósok babráltak valamit de köszi a hasznos infókat :R :R :R

(#492) Shim válasza lorcsi (#489) üzenetére


Shim
őstag

Honfoglaló egyáltalán nem jön be, vagy csak a játék rész?
Flash rendesen megjelenik?
Milyen kiterjesztések vannak fent nálad?

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#493) Petie


Petie
veterán

sziasztok. miota feldobtam itthonra a firefox 2-t fura hibát kapok mindig. idegesítő eléggé.
[link]
mitől lehet ez? hogy ha neten vagyok akkor is kidobja meg ha offline vagyok akkor is.
netem isdn van osztva anyám gépén anyám gépe bele egy switchbe és így van net 3 gépen. találkozott már valaki ilyennel?

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#494) HXY


HXY
addikt

Hi!


Az lenne a kérdésem, hogy a pl az origo-n a pop-up-okra ha kattintok, akkor az oldal a pop-upon belül kicsiben nyilik meg... Ez ellen mit lehet tenni? Normálisan, mint az IE-ben egy új lapon, de inkább egy új fülön nyiljon meg, ha rákattintok.

1. [link]
2. [link]

(#495) Winner_hun válasza HXY (#494) üzenetére


Winner_hun
félisten

[link]

mod: látom a képeken, hogy ez ott van a háttérben, akkor nem értem, hogy miért van ez a kérdés:F

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#496) Csapi007 válasza Tele von Zsinór (#479) üzenetére


Csapi007
veterán

Hello
Nem igazán találtam úgyhogy leírom méhgegyszer hátha vki tudja a megoldást

Mért van az hogy az összes többi oldalon berakja a felhasználónevet, jelszót de itt a ph-n be kell írnom egy betűt hogy rátaláljon?

"Csak úgy mondom"

(#497) lorcsi válasza Shim (#492) üzenetére


lorcsi
veterán

nagyon snassz, mert most néztem és már jó :B
eddig (vagy 3 hét) nem volt jó . megoldottam operával ment, de kicsit bosszantott azért kérdeztem meg
nem jött be semmi ezelőtt

(#498) zsoi válasza Sil (#358) üzenetére


zsoi
senior tag

Köszi, a 2. megoldás bejött!

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#499) Maad


Maad
tag

Hello! Szerintetek melyik jobb, a firefox vagy az iexplorer. Nekem ie van fent, kezdettől fogva, de egyre inkább kezd elleszenves lenni. Vagyis inkább a működésével, sokszor vacakol, meg nem megy elég gyorsan. Pedig hát koliból netezem, ahol elég frankó a sávszélesség. Érdemes étváltani firefoxra?

(#500) Sil válasza Maad (#499) üzenetére


Sil
senior tag

Amennyiben az IE6-ról van szó, az egy több mint 5 éves böngésző (amihez hozzá sem nyúltak évekig). Nem könnyű olyan böngészőt mondani, amire NE lenne érdemes átváltani róla... :U

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.