Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) PazsitZ


PazsitZ
addikt

A problémám az lenne, hogy mióta újraraktam a gépem a ''felugró'' ablakok kisebb méretben nyílnak meg ami nem méretezhető ablak esetén pláne zavaró. Valaki tud rá megoldást?
(lásd pl:PH user info[link], feliratok.hu ablakai szintén,...)

[Szerkesztve]

- http://pazsitz.hu -

(#502) Grandi válasza Maad (#499) üzenetére


Grandi
aktív tag

Nem üti egymást a kettő, szóval ha FF-t felrakod, ha csak kipróbálni is abból baj nem lehet! :)

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az késöbb a lábadból is fog. | Jobb félni, mint megin'enni | 発表 ™

(#503) Sil válasza PazsitZ (#501) üzenetére


Sil
senior tag

[link] első fele...

(#504) Ildika


Ildika
tag

Kérdésem az lenne hol tudom azt beállítani, hogy ha több lapot megnyitok és azt bezárom újra nyitáskor az utoljára megnyitott lapjaim ott legyenek? A régi gépemen így volt de nem tom hol kell beállítani :O

''Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.''

(#505) Dufresne válasza Ildika (#504) üzenetére


Dufresne
addikt

Beállítások/Főlap/Indítás és ott a firefox inditásakor menüőontban a legördölő menüben megtalálod.:)

(#506) Ildika válasza Dufresne (#505) üzenetére


Ildika
tag

Köszi :B Hálám üldözni fog :R :R :R

''Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.''

(#507) Fehérsólyom


Fehérsólyom
aktív tag

Sziasztok!

Addottak a következők: XP SP2. Firefox 2. 1db Adminisztrátor és 1db Korlátozott felhasználó. Korlátozott felhasználóként használom a gépet. Egyszer összeomlott a FF. Kis idő elteltével újraindítottam. Ekkor megkérdezte, hogy: Új munkamenetet szerenték indítani, vagy a Régit folytatni. Mondtam új. Ez volt kb 1 hónapja. Azóta egyszer sem fagyott ki FF, de néha még mindig előjön ez az ablak. Ezt nem lehet valahol kikapcsolni az about:config-ban, vagy bárhol máshol?

(#508) Sil válasza Fehérsólyom (#507) üzenetére


Sil
senior tag

Ezt elvileg csak crash esetén csinálja. Rendesen volt leállítva a Firefox? Pl nem kapcsoltad ki véletlenül a gépet úgy, hogy még futott a program?

(#509) PazsitZ válasza Sil (#503) üzenetére


PazsitZ
addikt

Sajna nem segített. Azaz mostmár minden ablakot tudok méretezni. De akkor is idegesít, hogy ezt mindig meg kell tennem.[link] Valami ötlet? Plzzz!

- http://pazsitz.hu -

(#510) Sil válasza Fehérsólyom (#507) üzenetére


Sil
senior tag

Egyébként van hozzá preferencia, az about:config-ban a browser.sessionstore.resume_from_crash értékét kell false-ra állítani. (És a browser.sessionstore.enabled-nek true-nak kell lennie persze, ha ez false, akkor az egész sessionvisszaállítást kikapcsolod, nemcsak a crash utánit.) Ha nem látsz ilyen kulcsot az about:config-ban, kattints bármelyik soron a jobb egérgombbal, és hozz létre egy újat (logikai avagy boolean típusú).

(#511) Sil válasza PazsitZ (#509) üzenetére


Sil
senior tag

Ó, látom már, mi a baja. Az Állapotsor húzza szét. Próbálj meg kevesebb helyigényes kiterjesztést odarakni (pl a ForecastFox simán elférne szvsz fent a menük mellett...).

[Szerkesztve]

(#512) PazsitZ válasza Sil (#511) üzenetére


PazsitZ
addikt

Régen is ezek voltak és ugye nem is széthúzza, hanem minden esetben vizszintes irányba, mintha valahogy méret szerint arányosan lenne szűkebb :F .

- http://pazsitz.hu -

(#513) Sil válasza PazsitZ (#512) üzenetére


Sil
senior tag

De nézd csak meg, a popup-ablakban kilóg az Állapotsor, ez elég jellegzetes tünet. És 1-2 éve találkoztam én is ezzel a problémával (ha jól emlékszem, akkor az Extended Statusbar kiterjesztés okozta).Próbáld meg, amit mondtam, nem segít? Vagy esetleg átrendezni a sorrendjüket az Organize Status Barral, hátha... (Ha régen nem húzta szét, az lehetett pl azért is, mert mondjuk változtattak valamit az egyik kiterjesztésen közben, és elronthatták a megjelenítését. Az Állapotsor kezelése több gondot szokott okozni a kiterjesztések készítőinek, mint más eszköztárak.)

(#514) Trianrta


Trianrta
aktív tag

Ki lehet venni / eltüntetni a felső menüből az ''előzmények'' menüt?

(#515) Sil válasza Trianrta (#514) üzenetére


Sil
senior tag

Persze, a legkönnyebb a Menu Editor kiterjesztéssel.

(#516) Trianrta válasza Sil (#515) üzenetére


Trianrta
aktív tag

Kösz! Sikerült. ;)

(#517) Fehérsólyom válasza Sil (#508) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

Nem. Teljesen szabályosan volt leállítva a program. Sosem kapcsolom ki úgy, hogy futna még bármi.
Ezért nem is értem, hogy napokkal az esemény után, hogy-hogy megkérdezi még mindig.

(#518) Nabu válasza PazsitZ (#512) üzenetére


Nabu
aktív tag

Eszközök-beállítások-tartalom, haladó java script beállítások és itt pipáld ki az állapotsór elrejtését maj ezután nézd meg hogy jó-e?

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#519) PazsitZ válasza Nabu (#518) üzenetére


PazsitZ
addikt

ÉS jóóóó!!!! El se hiszem. Nagyon köszi! :R
(#511) Sil : akkor neked is igazad volt, az álapotsor volt a ludas. Köszi neked is

- http://pazsitz.hu -

(#520) jrpryv


jrpryv
tag

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy Logitech egérnél, ha feltelepítem a setpoint-ot akkor nem működik az egéren se a back se a forward. :F Ugyanez volt az mx1000-nél is és most az mx600-nál is. Csak Firefox-nál áll fen ez a probléma. Valakinek van valami tippje? (ha letörlöm a programot akkor már megy)

Előre is köszi. :R

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Ha lelövünk valakit azzal némikép tisztázzuk a vele kapcsolatos álláspontunkat...

(#521) Sil válasza jrpryv (#520) üzenetére


Sil
senior tag

Próbáld meg innen leszedni a megfelelő, frissített drivert:
[link]

(#522) jrpryv válasza Sil (#521) üzenetére


jrpryv
tag

Köszi a segítséget megpróbálom, sajnos csak az alternatív megoldást tudom nézni mx3000-hez pont nincs új driver. :R

Ha lelövünk valakit azzal némikép tisztázzuk a vele kapcsolatos álláspontunkat...

(#523) jrpryv


jrpryv
tag

Hát ezt most nem vágom. Feltettem újra a Setpointot, hogy megcsináljam amit az oldal ír, erre magától meggyógyult. :) Na mindegy a lényeg, hogy most már tudok viszsamenni. :)

Ha lelövünk valakit azzal némikép tisztázzuk a vele kapcsolatos álláspontunkat...

(#524) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Mért van az hogy az összes többi oldalon berakja a felhasználónevet, jelszót de itt a ph-n be kell írnom egy betűt hogy rátaláljon?

"Csak úgy mondom"

(#525) Grandi válasza Csapi007 (#524) üzenetére


Grandi
aktív tag

Kitalálom FF 2.0 :)

Én sem értem nekem is ezt csinálja sajna, de mivel csak itt fordúl ez elő, így nem foglalkozom vele. Jövőben a belépésre kattints és úgy lépj be.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az késöbb a lábadból is fog. | Jobb félni, mint megin'enni | 発表 ™

(#526) electrician


electrician
tag

Már régebben rákérdeztem a dologra, de értékelhető választ nem kaptam, így most megint kérdek, hogy hátha.

Nem lehet valahogy megoldani a firefoxban, hogy a címmezőben a régebben használt url-ek lejjebb csússzanak és ne a beírás sorrendjében szerepeljenek?
Tehát ha valamelyiket használom akkor az jöjjön fel elsőnek mint a mozillában.

(#527) Csapi007 válasza Grandi (#525) üzenetére


Csapi007
veterán

Az. :U
De nincs rá semmi megoldás?
Vki mondta itt korábban hogy van megoldás, keressek vissza, de semmit sem találtam. :F

"Csak úgy mondom"

(#528) PazsitZ válasza Csapi007 (#527) üzenetére


PazsitZ
addikt

[link]

- http://pazsitz.hu -

(#529) Noxy válasza Csapi007 (#527) üzenetére


Noxy
veterán

A válszra kattintva má feldobja a belépést. Olvsagatni meg mi a f@xnak kellene belépni.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#530) Csapi007 válasza PazsitZ (#528) üzenetére


Csapi007
veterán

:R
Noxy: Mert ott vannak a kedvenceim. :U

"Csak úgy mondom"

(#531) Teaway válasza Csapi007 (#530) üzenetére


Teaway
veterán

Ott a pont! :D

Nincs itthon csokid??

(#532) Teaway


Teaway
veterán

Mindössze 2 napja van fent FF2.0, de már megbarátkoztam vele :)

Nincs itthon csokid??

(#533) Csapi007


Csapi007
veterán

Én azt találtam ki erre a jelszavas izére hogy:
Belakattintasz a jelszómezőbe, ok-ot nyomsz, vissza és akkor már ki lesz töltve.

"Csak úgy mondom"

(#534) Teaway válasza Csapi007 (#533) üzenetére


Teaway
veterán

Nálam akkor lenyílik egy ablak, ott lesz a név, arra katt és ki van töltve.

Nincs itthon csokid??

(#535) Winner_hun válasza electrician (#526) üzenetére


Winner_hun
félisten

up a kérdésnek, engem is érdekelne

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#536) Woodslave


Woodslave
nagyúr

amikor elindítom a firefoxot, megnyilik egy internet-exploreres hirdetési ablak. Mitől lehet ez? :F

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#537) Tele von Zsinór válasza Csapi007 (#530) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Nekem a bookmark toolbar-on vannak a kedvenceim, egy ph! mappában. Rányomok a mappára középső gombbal, és nyílik az összes, külön fülben, az utolsó olvasott hsz-re ugorva. Ajánlott taktika ;)

(#538) PazsitZ válasza Winner_hun (#535) üzenetére


PazsitZ
addikt

electrician (#526):
Úgy tünik nem nagyon van rá megoldás:[link]

- http://pazsitz.hu -

(#539) Winner_hun válasza PazsitZ (#538) üzenetére


Winner_hun
félisten

kár:(

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#540) Sil válasza PazsitZ (#538) üzenetére


Sil
senior tag

Workaround: Én ha keresgélni meg rendezgetni akarom a meglátogatott oldalakat, ahhoz az Enhanced History Manager [link] kiterjesztést használom.

(#541) sekli válasza Tele von Zsinór (#537) üzenetére


sekli
addikt

ha igy csinálom, akkor nekem a meglévő fülekre nyitja a mappa tartalmát hiába nyomom a görgőt...:F

(#542) Sil válasza sekli (#541) üzenetére


Sil
senior tag

Tab Mix Plus-t használsz? Mert akkor annak a beállításai közt keresgélj, kell lennie olyannak, hogy a új lapokon vagy a meglevőeken nyissa-e meg.
Kiterjesztés nélkül pedig egy új, egész típusú kulcsot kell csinálni az about:config-ban browser.tabs.loadFolderAndReplace néven, és az értéke legyen 0 (ha 1, lecseréli).

[Szerkesztve]

(#543) Sil válasza Sil (#542) üzenetére


Sil
senior tag

Akarom mondani logikai típusú, és False. :B Kevertem a Mozillás browser.tabs.loadGroup-pal.

(#544) electrician válasza Winner_hun (#539) üzenetére


electrician
tag

Szerintem is.... Nagyon az. :((

(#545) sekli válasza Sil (#543) üzenetére


sekli
addikt

hát ez hihetetlen... Te csináltad a Firefox-ot? ;) :R
most már csak azt kéne megcsinálni, hogy ez a sok apróság ne vesszen el reinstallkor, a multkori reinstallkor a BackupFox nem működött...:( (a negatív szmájlik miért ilyen bénák...?)

(#546) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Kevertem-kavartam, kerestem-telepítettem, végeredményben meg valami átállította valamit, amiről nem tudom, hogy mi csinláta, de nem tudom visszacsinálni.
Szóval az a gondom, hogy jó volt egy ideig alul a töltésjelző helyzete, ennek a helyzete: [kép]
Ott alul (nem tudom mi a neve a sávnak:B) a foxytunes van, ami eddig is volt, ez a töltésjelző meg a foxytunestől balra helyezkedett el. Namost feltettem egy rss olvasót meg egy rakás más kiterjesztést és azt vettem észre, hogy ez a töltésjelző a foxytunestől jobbra helyezkedik el, így amikor tölt egy oldalt akkor a foxyka ugrál nekem itten balra. Namost leszedtem az rss ovlasót, a fokszitunest, majd feltettem csak a fokszit, de ugyan úgy jobbra jelentkezik ez a sáv. Hogy lehet visszaküldeni balra?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#547) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Azt meg lehet oldani, hogy ha megnyomom a ctrl+b-t akkor ne ugorjon be bal oldalt a könyvjelzős dolog?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#548) Sil válasza Winner_hun (#546) üzenetére


Sil
senior tag

Organize Status Bar kiterjesztés.

(#549) Sil válasza Winner_hun (#547) üzenetére


Sil
senior tag

Meg. Ne nyomogasd. ;)

(#550) Winner_hun válasza Sil (#548) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez megoldotta, egész jó kiterjesztés:R
A ne nyomogasdra meg annyit hogy ha nem nyomnék félre akkor nem kérdezném:) (tudom, tanuljak meg gépelni:P)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.