Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61451) Ati007


Ati007
őstag

A legújabb frissítés óta sajnos nem tudok külföldi oldalakat lefordítani a google translate-el :( , tud valaki megoldást? , köszi

(#61452) Cs1csó válasza PitLee (#61449) üzenetére


Cs1csó
félisten

Köszi erre figyelni fogok, amúgy volt már ebből gond, pl. ha egy cikkben Twitter vagy Facebook kép volt megosztva akkor az nem jelent meg, ennek nem örülök, de most már erre is figyelek.
Ennek így nem látom értelmét, oké blokkolják de ha ez a tartalom rovására megy akkor kb.
a fürdővízzel a gyereket is kiöntjük esetét érzem fennforgani.

[ Szerkesztve ]

(#61453) mpo válasza Cs1csó (#61452) üzenetére


mpo
veterán

Mivel nem vagyok a FB-on, ezt használom.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#61454) ledgeri válasza Cs1csó (#61452) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ez a funkció (ublockon alapozva) nem "képeket" nem töltet be, hanem X forráskategóriából érkező elemeket. Ha picit utánanézel láthatod, hogy mennyi szemét, és mennyi követő "jön a képpel". a FF-ban külön bajos ezen belül szűrni... Ajánlom megértésre a uBlockot hard módban használni, hogy lásd hogy a mennyi betöltendő elemből tényleg csak mennyire kevés kell!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#61455) Cs1csó válasza ledgeri (#61454) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ó, próbáltam már de számomra túlságosan idegőrlő. A reklámblokkoló topikban volt már erről szó.

(#61456) ledgeri válasza Cs1csó (#61455) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Igazából itt csak azért említettem, hogy tisztázzuk: tudod, hogy mit írtam fentebb! Finomhangolhatóság nélkül marad a csoportra igen, vagy csoportra nem.... (Hacsak nem lehet valahogy egyedileg about:configolni.... de akkor már inkább az ublock UI...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#61457) Cs1csó válasza ledgeri (#61456) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sript blokkolót is próbáltam, NoScript, ScriptSafe, de próbáltam az Umatrix-ot de kényelmetlen sok idő mire belakja az ember, de mivel nem járkálok veszélyes oldalakon és a betöltési sebességekkel is elégedett vagyok maradok a sima UO-nál. Sőt a Nano Defender kiegészítő is volt már hogy bezavart és pár fontos oldal ahol nem hozta azt amire kitalálták tehát nem tudta becsapni a reklámblokkoló elleni védelmet. (kb. mint egy óvszer ami a terhességtől és a betegségektől nem véd :D )

(#61458) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mostanában két naponta jönnek a Firefox ESR frissítések...

(#61459) ledgeri válasza Intruder2k5 (#61458) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ez jó hír, vagy rossz? (több törési lehetőség, vagy több foltozás)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#61460) junior11 válasza Intruder2k5 (#61458) üzenetére


junior11
veterán

Ma jött ki a 75-ös Firefox is.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#61461) csako


csako
veterán

76--os érdekessége: "Accessing saved passwords in about:logins on Windows and macOS now requires the user to authenticate with their operating system if no master password is set."
Többi

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#61462) Intruder2k5 válasza ledgeri (#61459) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom, nem néztem change log-ot, de nyilván valami bug lehetett, mert ilyen nem nagyon szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#61463) DS39 válasza csako (#61461) üzenetére


DS39
nagyúr

Nem nagy változások, de azért hasznosak.

(#61464) Syl


Syl
nagyúr

A könyvjelző eszköztár magasságát lehet valami egyszerű módszerrel babrálni?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#61465) huberpe


huberpe
aktív tag

sziasztok!

évek óta úgy használom a firefoxot, hogy a gmail tab rögzítve van. a 74-es verziótól kezdve sokszor előfordul, hogy nem tölti be az oldalt és a címsor is üres, viszont a gmail logo megjelenik a rögzített tab-on.
másnál is előfordul ilyesmi, illetve létezik valami megoldás rá?

(#61466) Bodor


Bodor
veterán

Akinek nem tetszik az új 75-ös verzió főfrissítése: [link]

(#61467) ledgeri válasza huberpe (#61465) üzenetére


ledgeri
nagyúr

ctrl+f5, mivel az a cache-ből épülne fel. Pl. ph-t is frissítenem kell, hogy a forum-hsz-jelző jobb oldalon frissüljön, youtube-on a feliratkozások cucc frissüljön, stb. Esetleg a vissza-gomb is segíthet.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#61468) Beren válasza Bodor (#61466) üzenetére


Beren
tag

Köszönöm, ez jó tipp volt. :)

(#61469) huberpe válasza ledgeri (#61467) üzenetére


huberpe
aktív tag

ctrlf5 nem, viszont a back gomb megoldja. köszi! :)

(#61470) Darkness


Darkness
aktív tag

Üdv!

Frissült a FF 75.0 -ra. Az a baj, hogy ha üres lapot nyitok akkor az URL sávja nagyon magas lesz. amint beírok egy címet, akkor visszatér a normál méretre. hol lehet ezt állítani, hogy akkor is az a magasság maradjon?

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#61471) csako válasza Darkness (#61470) üzenetére


csako
veterán

[link]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#61472) DS39 válasza csako (#61471) üzenetére


DS39
nagyúr

Első dolgom volt ezt kikapcsolni. 😆

(#61473) Darkness válasza csako (#61471) üzenetére


Darkness
aktív tag

köszönöm. :R

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#61474) Cs1csó válasza csako (#61471) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mindegyiket át "kell" állítani?

(#61475) csako válasza Cs1csó (#61474) üzenetére


csako
veterán

Próbáld ki :D
Engem nem zavar. Elsőre volt furcsa, "ezt meg minek csinálja", de már rég megszoktam.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#61476) Cs1csó válasza csako (#61475) üzenetére


Cs1csó
félisten

Zavar amikor indulásnál eltakarja a könyvjelzősávomat. A többi része nem zavar (tehát ha módosítottak a keresés metódusán stb. pont én vagyok az aki nem akar "begyepesedni" egy régi verzióba, vagy mindenféle erőszakos faragással "avittas" dizájnra váltani, de ez nem tetszik, persze ha nem lehetne kikapcsolni akkor sem maradnék egy régi változatnál.

(#61477) DS39 válasza Cs1csó (#61474) üzenetére


DS39
nagyúr

Ez a kettő elég:
browser.urlbar.openViewOnFocus
browser.urlbar.update1

(a böngészőt újra kell indítani utána)

[ Szerkesztve ]

(#61478) Cs1csó válasza DS39 (#61477) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#61479) egykori válasza Bodor (#61466) üzenetére


egykori
őstag

Köszi, működik. :R

(#61480) mnnorbi


mnnorbi
tag

Most váltottam chrome-ról firefoxra és valahogy smoothabb az egész és nem csak a chrome-nál hanem az összes chromiumos cuccnál. A weblap betöltések lehet nem gyorsabbak de pl yt-n amikor teljes képernyőre teszem a videókat nincs pár mp várakozás.

(#61481) junior11 válasza mnnorbi (#61480) üzenetére


junior11
veterán

YouTube-nál tényleg nincs várakozás. Gyorsaságban nálam, gyengébb gépen fordítva van, de nincs nagy különbség, mindegyik bőven használható.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#61482) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Tegnap olvastam, hogy gozerovel keszul az uj androidos firefox es meg az elso felevben varhato. Szerintem ez csuszni fog, de iden tuti jon.

(#61483) Polllen válasza Cs1csó (#61476) üzenetére


Polllen
nagyúr

Engem is, nem tudom, erre miért nem figyeltek.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#61484) Bal0924 válasza Bodor (#61466) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Magyar leírás esetleg nincsen?

(#61485) csako válasza Bal0924 (#61484) üzenetére


csako
veterán

1. Címsorba beírod, hogy about:config
2. Ezekre kell rákeresni:
browser.urlbar.openViewOnFocus
browser.urlbar.update1
browser.urlbar.update1.interventions
browser.urlbar.update1.searchTips
3. Annyit átállítasz belőlük true-ról false-ra (dupla-klikkel), amennyi eléri a kívánt hatást. Fentebb írta DS39, hogy az első kettő is elég lehet.
4. Böngészőt ne felejtsd el újraindítani.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#61486) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!

Frissült nálam a FF és az új címsorral van gondom .... :(((
Megtudjátok mondani hogy lehet a címsorban lévő előzőleg meglátogatott oldalak url-jét törölni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#61487) Bal0924 válasza csako (#61485) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Köszi.

(#61488) Rimuru válasza sz.j (#61486) üzenetére


Rimuru
veterán

Shitft+Del
Vagy kitorlod az elozmenyek kozul: [link]
vagy ha nem ez a kerdes akkor ez: [link]

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#61489) laceszgamer válasza Darkness (#61470) üzenetére


laceszgamer
addikt

Én most szórakoztam vele majdnem egy fél órát, azt hittem valami elkutyulta a dolgokat, már ott tartottam, hogy nekiálltam zongorázni a konfig file okkal, ezt töröl, azt vissza, addonok letilt, vissza, ha előbb nézek be ide a fórumra, megsporoltam volna magamnak ezt a kört. :D

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#61490) sz.j válasza Rimuru (#61488) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi az infot, de sajnos a javasolt megoldásokkal nem lehet a címsorban már meglévő url-eket némelyikét gyorsan és egyszerűen törölni. Az előzmények törlése meg túl hosszadalmas és macerás ...

Sajnálom, hogy az előző FF verzióban jól működő shift + backspace kombó ennél már nem működik :N

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#61491) junior11


junior11
veterán

[Mozilla installs Scheduled Telemetry Task on Windows with Firefox 75] Mozilláék is már túl kíváncsiak...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#61492) vlevi válasza csako (#61485) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem is elég volt az első két beállítást False-ra állítani
:R
Én már régóta használom a Nightly-t, portable változatban, és ez volt szinte az egyetlen baromság benne, amivel nem bírtam megbékélni, mostmár öröm, bódogság van :)
A másik, nem ide tartozó, az a Youtube főoldalán, az egér mozgatásra automatikusan elinduló videók. Engem marhára idegesít (kb ugyanannyira, mint az egér ráhúzásra belezoomoló képek). Erre pedig adblock (ublock) -os megoldást találtam, hátha segít valakinek.
[link]
Röviden annyi, hogy az egyéni adblck szűrők közé fel kell venni a i.ytimg.com/an_webp oldalt, és akkor nem tud elindulni a videólejátszás, ha ráhúzod az egeret.

(#61493) Cs1csó válasza vlevi (#61492) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem csak ez az "előreugró" szövegdoboz nem jön be azt az első két opció kikapcsolása megoldotta.

[ Szerkesztve ]

(#61494) vlevi válasza Cs1csó (#61493) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem még az nem tetszik, és azt nem sikerült kikapcsolnom, hogyha nagyritkán lenyitom a címsort, akkor ne a teljes képernyő szélességében nyíljon le, hanem csak annyira, mint amilyen széles maga a címsor.
Ehelyett [kép]
jobb lenne ez [kép]
(Ritka béna fotosopp, de remélem értitek a lényeget :) )
Szerintem régebben ilyen volt, nem figyeltem.
Operában, amit egyébként nem használok, ott nincs is egérrel lenyitási lehetőség, csak, ha a címsorban a le nyilat a billentyűzeten megnyomod, de ott így néz ki.
[kép]

(#61495) Cs1csó válasza vlevi (#61494) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen az első a "durr telibe a fél képernyőt" nekem sem tetszik, de ez annyira még nem zavar, bár elegánsabb lenne és nem is látom értelmét, jobban belegondolva kb. 10-20 cm-nél több szöveghosszúság már fölösleges úgysem fog érdemi plusz információt hordozni.

(#61496) vlevi válasza Cs1csó (#61495) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az a terület, amit kifogásolok, az a lenyitáskor teljesen üres, minek volt szükség rá, hogy így nyíljon le?

(#61497) Cs1csó válasza vlevi (#61496) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igaz, rosszul fogalmaztam, jobb és bal oldalt is csak fehér üres rész van amúgy sem írja végig a találatokat, passz.

(#61498) vlevi válasza Cs1csó (#61497) üzenetére


vlevi
nagyúr

Bammeg.
Elindítottam a 77-es nightly portable-t, és ott így néz ki:
[kép]
Igen, ilyen brutál nagy, de a szélessége teljesen rendben van.
Na, nyomozok, hogy mi a különbség a két beállítás között, pedig annak idején ez a portable firefox profil úgy készült, hogy bemásoltam a rendes profilomat oda.

A rossz hír, hogy ott már nincs alapból urlbar.update1 beállítás, és hiába veszem fel kézzel, semmi hatása :( Átállítottam az összes beállítást, és egyrész nincs lefelé nyíló ikon a jobb oldalon, másrészt nem sikerült kisebbre venni a címsort :(
Na, törlöm azt a profilt, és játszadozok kicsit, mert ez ritka szarul néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#61499) vlevi válasza vlevi (#61498) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hiába :(
77-esen készüljünk rá, hogy ilyen marad.
Üres profillal indítottam, és nincs update1 beállítás, amit false-ra rakhatnék.
Mindent átállítottam, és mégse lett jó :(
[kép]

(#61500) Cs1csó válasza vlevi (#61499) üzenetére


Cs1csó
félisten

:Y :O

Bevallom ez Qvára zavar (mármint amikor az a sáv minden egyes új oldal nyitáskor rámegy a könyvjelzősávomra)
Ha tényleg nem lesz ebben módosítás, akkor addigra megjelenő 2004-es Windows 10 build-et felteszem és abban a natív chromium-os EDGE-re váltok.

LEHET megpróbálom megszokni, ahogy írtam már korábban a világ változik haladni kell vele, de ha valami nem tetszik akkor sem leragadni kell hanem váltani, és ha ez a váltás egy másik böngészőt jelenti akkor arra.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.