Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60801) 0xmilan


0xmilan
addikt

Firefox gets patch for critical 0-day that’s being actively exploited

A 72.0.1 egy kritikus sebezhetoseget javit. Nem eroltetnem a korabbi verziokra valo visszaterest.

(#60802) Rimuru válasza 0xmilan (#60801) üzenetére


Rimuru
veterán

Ezert kell esr-re visszaterni. ;)

Vigyázat, csalok!

(#60803) vohanyi válasza 0xmilan (#60801) üzenetére


vohanyi
senior tag

Így van, ezért javasoltam a köv. béta letöltését, ahol javították a 72-es megjelenítési hibáit [link]

(#60804) Kékes525 válasza vohanyi (#60803) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem biztos, hogy ez a megoldás, mert abban még elég sok új bug lehet.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60805) vohanyi válasza Kékes525 (#60804) üzenetére


vohanyi
senior tag

Világos, de inkább előre lépek, mint régi verziót 'lefixálni' frissités ellen...
Viszont a megjelenésre jó megoldás, és semmi gond vele.

(#60806) Luissimo


Luissimo
veterán

Sziasztok,

Valaki használja a Firefox android TV-s verzioját a jelenlévők közül?
A kérdésem az lenne, hogy a kezdőlapra szeretnék kitűzni egy linket,és igy egynyomással megtudnám nyitni , nemkéne mindig begépelni a Miboxon.
Sajna a gombostű ikont nem aktiválja, hiába irom be a linket a keresősorba.
Mi a trükk, mit csinálok rosszul ?

(#60807) nubreed


nubreed
veterán

Nekem az nem tetszik a Firefox új verziójában, hogy már megint szétcseszték a dark mode -ot. Pontosabban saját css kódot használok, a userchrome.css -ben és ha nyitok egy új tab -ot akkor szürke háttér helyett most újabban fehér a háttér a címsávban. Most koorothatok utána a megoldásnak, illetve ahonnan leszedtem ezt a kódot, remélem lesz megoldás. Csak ez rohadtul idegesítő, hogy pár havonta mindig ez van.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#60808) Rimuru válasza Kékes525 (#60804) üzenetére


Rimuru
veterán

Amugy a beta channel is eleg stabilnak mondhato (tapasztalat, developert hasznalom)

nubreed vagyis te cseszed szet a dark modot. ;)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#60809) B@ldrick


B@ldrick
aktív tag

Nem tapasztaltok dec. közepe óta kijött verziókkal ilyen és ilyen random UI glitch-eket? Nálam előjön, először a régi nvidia driver visszatétele miatt gondoltam de az újakkal is. Ublock+nano def. fent van.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#60810) nubreed válasza Rimuru (#60808) üzenetére


nubreed
veterán

Nem hinném.

Ezt használom: [link]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#60811) csako válasza B@ldrick (#60809) üzenetére


csako
veterán

Még nem.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#60812) Syl válasza B@ldrick (#60809) üzenetére


Syl
nagyúr

Én semmilyen UI glitch-et nem tapasztalok (jelenleg 72.0.1). Igaz ez macOS.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#60813) sz.j


sz.j
nagyúr

Ma automatikusan frissült a FF, és azóta nagyon lassan vagy szakaszosan tölt be a felkeresett oldal ...
Ti tapasztaltatok ilyent?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#60814) akaido válasza sz.j (#60813) üzenetére


akaido
addikt

Tegnap frissült a 72.0.1-re, van vagy 7-8 add-on és sehol nincs lassulás.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#60815) sz.j válasza akaido (#60814) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi az infót, akkor lehet hogy újrarakom ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#60816) akaido válasza sz.j (#60815) üzenetére


akaido
addikt

Esetleg letiltott bővítményekkel adsz neki még egy esélyt. Gyorsítótárat nullázod. Visszakapcsolod (egyenként) az add-onokat. Hátha.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#60817) Cs1csó válasza B@ldrick (#60809) üzenetére


Cs1csó
félisten

Volt, hogy szétesett a kép, de ez a gyengébb - régi - gépemet érintette inkább.

(#60818) 789 válasza vohanyi (#60798) üzenetére


789
csendes tag

De azt kellene elérni, hogy ne legyen semmi, mint a mellékelt képen.

[ Szerkesztve ]

(#60819) sphe


sphe
senior tag

A napokban azt vettem észre, hogy a Firefox böngészőm nem tölti be rendesen egyes oldalak tartalmát. pl. http://posta.hu/nyomkovetes/nyitooldal lapon be kellene jönnie annak a mezőnek ahová beírom a csomag adatokat és a nyomkövetés gombnak a "nem vagyok robot" teszttel együtt. Egyik sem jelenik meg. Cookiek és cache törölve, minden kiegészítő letiltva, firefox frissítve (bár az az igazság hogy már tegnap frissítés előtt is elkezdte) :F

(#60820) junior11 válasza sphe (#60819) üzenetére


junior11
veterán

Ha be van kapcsolva a FF beépített nyomkövetése, próbáld meg kikapcsolt állapotban.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#60821) sphe válasza junior11 (#60820) üzenetére


sphe
senior tag

Segíts légyszíves melyik az a menüpont, mert csak nyomkovetes elleni védelmet találom :R

(#60822) junior11 válasza sphe (#60821) üzenetére


junior11
veterán

Arról van szó, a beállításokban is ki lehet kapcsolni vagy az adott weboldalon fent a pajzs ikonra kattintva és kikapcs. Aztán frissítsd az oldalt és meglátod mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#60823) Kékes525 válasza Rimuru (#60808) üzenetére


Kékes525
félisten

Nekem is hasonlók a tapasztalataim, de egy béta az mégiscsak béta. Stabil verzióban is elég gyakran adódnak hibák (biztonsági és/vagy funkció).

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60824) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Kihelyezett Cache eltűnését hogyan tolerálja a FF? van egy drive-om, aminek lehet hogy az lesz a sorsa, hogy cache-drive lesz belőle, de használt, így a esetleges halála lehetőségeit firtatnám...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#60825) Kékes525 válasza ledgeri (#60824) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem semmit sem vennél észre belőle. Legfeljebb annyit, hogy újra letöltené a cache-ben levő dolgokat és a cache-re (helyére) az alapértelmezés állna vissza.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60826) ledgeri válasza Kékes525 (#60825) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R
Csak a "cache" (firefox-rendszer szinten értendő) ami nem kritikus infókat hordozó (pl munkamenet, miegymás), áthelyezhető, és alap használatnál sokat íródik felül?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#60827) samujózsi


samujózsi
tag

Tud valaki bővebbet arról, hogy a firefox állítólag képes kiiktatni a fingerprinting kísérleteket?
Elvben a 72.x verziótól már tudja. Nálam az van. Felkerestem pár oldalt, ahol feltételezhetően, egyet, ahol biztosan működik ilyesmi. Nem jelzett a firefox.
Hogy működik a fingerprinting blokkolása/felfedezése?

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#60828) sphe válasza junior11 (#60822) üzenetére


sphe
senior tag

Köszi! Mire kipróbálhattam volna, megjavult :F :D

(#60829) Rimuru válasza samujózsi (#60827) üzenetére


Rimuru
veterán

A mukodese lenyegeben egy hosts szintu blokkolasnak felel meg.

Alap infok itt vannak: Enhanced Tracking Protection.

Vigyázat, csalok!

(#60830) samujózsi válasza Rimuru (#60829) üzenetére


samujózsi
tag

Köszi, de pont azért kérdeztem, mert ott túl alap infók vannak.
Egészen mást keresve villant elém valahol, hogy blokkolja a fingerprintinghez használt kéréseket, ehhez képest még nem találtam olyan oldalt, ahol észlelte volna az ezirányú próbálkozásokat.
Pedig hasznos szolgáltatás lenne, ha valóban tudna ilyet, nem csak placebo lenne.
Jó, pont azt az oldalt, ami ezt demonstrálja, még nem néztem meg...

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#60831) Rimuru válasza samujózsi (#60830) üzenetére


Rimuru
veterán

Mivel ugy tunt azt se tudod hol jelennek meg az infok bongeszon belul azert irtam.

Olyan oldalt keress ahol van fingerprint kategoriaba tartozo domain behuzva. :P
curl 'https://raw.githubusercontent.com/disconnectme/disconnect-tracking-protection/master/services.json' | jq '.categories|.Fingerprinting|.[]' -c ( | wc -l => 106, nem olyan nagy a fingerprinting lista)

ps: just for fun, a teljes lista 1377 elemet tartalmaz, ennyi szolgaltatot blokkol az FF ha minden vedelem maxon van.
fun2, ez kozel 2,7k (sub)domaint jelent

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#60832) samujózsi válasza Rimuru (#60831) üzenetére


samujózsi
tag

Hát ez kb halottnak a beöntés kategória, nem védelem.
Sajnos nem emlékszem, milyen keresés mellékterméke volt, hogy az oldal viselkedését figyeli/akadàlyozza az ilyen követést, de akkor ez komplett hülyeség volt. :(

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#60833) Rimuru válasza samujózsi (#60832) üzenetére


Rimuru
veterán

Valamit er, az biztos hogy jobb mint a semmi. :DDD Annyira nem biztos hogy reprezentativ az enyem, ki tudja hogy ff elott mennyit fognak meg az OS elotti retegek.

Vigyázat, csalok!

(#60834) eax1650


eax1650
aktív tag

Sziasztok!

Pl. DVD lejátszót keresek és a Chrome-ban így jelenik meg az eredmény:

Hogyan kellene beállítani a Firefoxot, hogy ugyan ilyen legyen a keresési megjelenés - ha lehet?

A Firefoxban - nálam - csak egy villanásnyira láthatóak készülékek képecskéi! Majd az alábbi marad:

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#60835) Kékes525 válasza ledgeri (#60826) üzenetére


Kékes525
félisten

A cache áthelyezhető. Az hogy mit értesz alaphasználatnak, az relatív. Ha azért kérded, mert SSD-re akarod áttenni a cache-t, akkor nyugodtan, az SSD-ék már régóta sokkal többet bírnak el, mint a kezdetekben. Intenzív használatú Firefox cache-t is nagyon hosszú ideig elbírnak. Ettől nem kell aggódnod.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60836) Rimuru válasza eax1650 (#60834) üzenetére


Rimuru
veterán

Nezz szet a kiegeszitoid kozott, valamelyik kitorli.

Vigyázat, csalok!

(#60837) movax válasza eax1650 (#60834) üzenetére


movax
őstag

Sehogy. Azért jelennek meg így, mert ezek fizetett hirdetések.

(#60838) samujózsi


samujózsi
tag

Fingerprinting elleni eszköz: User-Agent Switcher and Manager.
Már napok óta kerestem, mert nem jutott eszembe, hogy mit is keresek, és egyre a Ghostery ugrott be.
Na sebaj, végre megvan, de... androidon hogy lehet rávenni, hogy random headert generáljon? Régen volt ilyen opció, most nem találom. :(

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#60839) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Valaki más is tapasztal ilyet elkezdte zabálni a firefox a ramot de nem értem miért még csak facebook sincs most nyitva.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60840) akaido válasza samujózsi (#60838) üzenetére


akaido
addikt

Az egyik első addon amit feltolok.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#60841) samujózsi válasza akaido (#60840) üzenetére


samujózsi
tag

Melyik? :)
A ghostery vagy a user-agent switcher?

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#60842) samujózsi


samujózsi
tag

Miket találok: [link] - itt azt írják, hogy az egyik egykori alkalmazottjuk nyilatkozata szerint fingerprintinget használ a disqus, habár ő anno tiltakozott ellene. :C
Megnéztem: a firefox nem jelez ott sem.
Szóval placebo, de még annak is kevés. :(

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#60843) csako válasza samujózsi (#60842) üzenetére


csako
veterán

A szakasz címe: Lehetséges, hogy használja, és egész pontosan azt írta a férfi, hogy amikor ott hagyta őket, akkor éppen próbálták használni.
Vagyis semmi biztos tényállítás arról, hogy a disqusnál lenne mit blokkolni jelenleg. Főleg, hogy az a tweet 2013-as.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#60844) Rimuru válasza samujózsi (#60842) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem placebo mert lvl2-es listaval tiltja a disqus-t is. ;) (az igaz hogy nem fingerprintingben van ezert nem fingerprintingkent tiltja)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#60845) akaido válasza samujózsi (#60841) üzenetére


akaido
addikt

A user-agent switcher-t.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#60846) ledgeri válasza Kékes525 (#60835) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Pont hogy a kinyírandó SSD lassú mérgeit keresem, ezért kérdeztem, hogy a firefoxnal lesz-e baja, ha vész a cache!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#60847) Cs1csó válasza ledgeri (#60846) üzenetére


Cs1csó
félisten

:F

6k egy 120GB-os 9k egy 240GB-os, mire meghal - 3-5 év gari esetén - addigra ennyiért remélhetőleg 1-2TB-osat lehet majd venni.

(#60848) ledgeri válasza Cs1csó (#60847) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Szóval ha arra gondolok, hogy az aktuális SSD-met -2013-as vétel 120-as, hds 33%-osnak ítél, 55TB írással, 90 napos hátralévő idővel, míg a macichan [samu progi] szerint "GOOD- cache-ként nyírom ki, és abban tényleg meghal, mi történhet, miért nem ért senki? :O ;]
Ok a default SSD ovó user szavait használom, de esetemben a programműködés stabilitása a kérdés, nem a hardver megóvása. Nem gondoltam volna, hogy amit #60826 / #60846-ban írtam -próbálván direk desztilálni, nem túlmagyarázni-, azzal pont rosszat teszek magamnak...
(megkaptam ezt az OS topikban is :B , rossz a methódusom :DD )

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#60849) bolic


bolic
őstag

Megkaptam a teljes cache kiiktatását ugye, azóta boldog firefox tulajdonos lett. :P ;]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#60850) Cs1csó válasza ledgeri (#60848) üzenetére


Cs1csó
félisten

Bevallom gőzöm sincs miről beszélsz (nem viccelek, nem szarkazmus stb.) használni kell és kész, én torrentezek is az SSD-re (hogy a HDD inkativitás miatt le tudjon állni és nagyobb csend legyen a gépházban és így a szobában is ha hébe-hóba szeedelő torrentek soha nem engednék elaludni a HDD-t.
Ha garanciaidőn belül hal meg - 3-5 év - akkor cserélik sőt lehet a gari idő végén ha már nincs raktáron ilyen "kicsi" SSD akkor simán adnak egy nagyobbat és kész (hallottam már ilyet)

Ha pedig garanciaidőn túl romlik el - 3-5 éven túl - akkor meg mondhatom, hogy kiszolgálta az árát és veszek egy újat ami már jóva nagyobb lesz.

Tehát win-win mindkét esetben mert vagy csere akár nagyobbra vagy úgy hal meg hogy kiszolgálta az idejét.

+ igazán az OPRENDSZER az ami "gyilkolja" az SSD-t, de oprendszer alá 120GB-osnál nem is kell nagyobb tehát oprendszer alá a mindenkori legkisebb legolcsóbb is elég, játékok telepítésére vagy akár adattárnak pedig minimális terhelést kap (átlag ember napi 2 órát HA játszik egy hétre lebontva)

A Samsung EVO 850 120GB-os SSD-t, 5 éve kb. 25k-ért vettem, most egy ekkora 6k, 25k-ért már 1TB-osat is lehet venni.
Ami most érdekes mert játékok telepítésére is talán kicsit nagy (nincs egy időben ennyi játék telepítve a gépre) de adattárnak még a HDD-k mellett luxus (22k egy 3TB-os HDD)

A szomorú, hogy a beragadt 60GB-os SSD-ket nem szórják ki 1-2k-ért - beragadt az áruk 5-6k-nál - pedig kiegészítőnek egy notiba rendszer alá elég.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.