Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50652) Kékes525 válasza #05304832 (#50651) üzenetére


Kékes525
félisten

Hogy lenne? Hogyan tudod egy paranccsal megadni a lapon a kép helyét és a mentést? Szerintem azt csak az egérrel lehet.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50653) Rimuru válasza Kékes525 (#50652) üzenetére


Rimuru
veterán

Megnyitja uj folok akkor siman ctrl+s. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#50654) Kékes525 válasza Rimuru (#50653) üzenetére


Kékes525
félisten

Semmivel sem kényelmesebb. :N

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50656) Kékes525 válasza #05304832 (#50655) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt nem értem. Milyen típusú lapon mit szeretnél csinálni? Miért kellene ez neked? Egérrel lehet, vagy úgy, ahogy a kolléga írta.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50658) Matthewus válasza #05304832 (#50655) üzenetére


Matthewus
őstag

Nincs billentyűparancs. Jobb klikk + m maximum, de ehhez is kell egér.

(#50660) Kékes525 válasza #05304832 (#50657) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez nem az amit kértél, vagy pontatlanul fogalmaztál. Ez az oldal mentése, a fájl menüben benne van.
Valóban nem értjük, mert nem írod le rendesen, hogy tulajdonképpen mit akarsz.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50661) Rimuru válasza Rimuru (#50653) üzenetére


Rimuru
veterán

fulonbol hogy lett folok. :F :DDD

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#50663) AliasB válasza Kékes525 (#50650) üzenetére


AliasB
senior tag

Szia.
A firefox 53.0.3as és windows7 van a gépen és csak a windowsos vírusirtó van a defender.

Továbbá ezek vannak a kiegészítőknél:

Nem tudom ebből mi derülhet ki ami a sok ramot enné és belassítaná.
Igazából semmi tippem nincs mert a gépen alig van valami feltelepítve mert nem játszok vele se nem vágok videót szinte csak netezésre használom és kerülök minden kártevőt amennyire csak lehet. Nem töltök le semmit csak ncore oldalról torrentezek ha kell valami.

Járj nyitott szemmel.

(#50664) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Korábban párszor olvastam hasonló esetről, de a megoldásra nem emlékszem.
Friss rendszer, friss böngésző (53.0.3). Az egyik kiegészítő (xnotifier) minden újraindításnál elfelejti a beállításait és az xnotifier üdvözlő oldala is felugrik, mintha akkor telepítettem volna. Eddig azt hittem a kieg. hibája, de egy másik gépen ugyanez a FFox és kieg. verzió jól működik.
Többször próbáltam eltávolítani, majd telepíteni. Majd úgy is, hogy közben minden más kiegészítőt tiltottam.
About:configból töröltem a maradványait.
Mit lehetne ilyenkor tenni, ha nem szeretném az egész böngészőt resetelni? Minden más kieg. jól működik.

(#50665) EmptyParadox válasza Krystal_s (#50664) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

A cookie-kat milyen beállításokkal használod? Nem lehet, hogy törlöd őket minden kilépésnél? Valami olyan rémlik, hogy az új verzió érzékeny erre.

(#50666) Kékes525 válasza AliasB (#50663) üzenetére


Kékes525
félisten

Hány bites a Windows és a Firefox? Futtasd le az AdwCleaner-t. Az adblockot szerintem érdemes lecserélned az uBlock Originre.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50667) Met


Met
nagyúr

Pár napja a FF időnként kiírja hogy egyes weboldalak lelassítják és ez a facebook. Várakozás, leállítás.
Várakozás=facebook, írok chatbe nem csinál semmit
Leállítás=facebook, írok chatbe enterre nem küldi el amit írok hanem új sort kezd

Ez FF vagy FB bug? A FF 53.0.3 (32 bites) és általában két tab van csak megnyitva.
I don't care about cookies, Nimbus screen capture és video downloader helper kiegek vannak felrakva.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#50668) AliasB válasza Kékes525 (#50666) üzenetére


AliasB
senior tag

Köszönöm ;) azt a programot lefuttatom hátha talál valami kéretlen dolgot mert én is ilyesmire gondolok de a defender szerint nincs vírusom. Használni nem használok ilyen tisztító programokat mert általában azokba szeretnek rejteni vagy vírust vagy valami háttérbe futó kéretlen dolgokat de ezt kipróbálom akkor. A win7 64 bites a firefox pedig 32 bites

Közben le is futott és talált is valamit. Nem tudom mik ezek de tisztítsa csak ki csak nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

Járj nyitott szemmel.

(#50669) Krystal_s válasza EmptyParadox (#50665) üzenetére


Krystal_s
addikt

Alapból törlöm őket mindig, de másik gépeken is. Néztem úgy, hogy kilépésnél minden maradjon. Nem volt rá hatással.
Nem értem mi lehet a gondja, miért érzékeli minden indításnál úgy, mintha akkor telepítettem volna? :F

(#50670) Kékes525 válasza AliasB (#50668) üzenetére


Kékes525
félisten

"defender " A Windows 7 alatti Microsoft védelmei rosszak, nem mérvadó, hogy mit mond. Úgyhogy valami rendesebbel is nézd át a gépedet rendszeresen, sőt igazából valós idejű védelem is kellene. A Vírusirtó topic - PROHARDVER! - Téma összefoglaló találsz megfelelőt magadnak. A 64bites Windows-hoz telítsd a 64bites Firefoxot.
Nyugodtan töröljed azt, amit talált az AdwCleaner.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50671) Krystal_s válasza EmptyParadox (#50665) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm szépen a tanácsod. :K Valóban mégis a sütikkel volt gondja. Kivételekhez adtam az Xnotifier beállítások oldalt és azóta nem felejti el. :))
Szerintem a korábbi próbálkozásoknál én csak az Előzmények törlését kapcsoltam ki átmenetileg, de a Sütik megtartása FF bezáráson maradt. A többi gépen sütik nélkül is megy.

(#50672) #22718208


#22718208
törölt tag

Win7 64bit-en (SSD-vel) miért akadozik a a firefox 53.0.3?

A 32 és a 64bit -es is. Teljesen új telepítés , ezen a rendszeren még nem volt installálva a rókás program.
Oldalak a megszokott sokszorosa alatt töltenek be, a laptop ventilátor is "időnként" pörög mint az állat.

Amit észrevettem, hogy a CPU használat 40%-ra is felugrik lapok töltése közben, ugyanakkor a chrome-ban ugyanaz a lap max 22%.

(#50673) Bear válasza #05304832 (#50651) üzenetére


Bear
aktív tag

Próbáld ki a Drag & DropZones-t, egérrel ráhúzod a beállított mezőre a képet, és nyílik az ablak...

(#50674) Kékes525


Kékes525
félisten

Hogyan tudom alapértelmezetté tennem a Firefoxot 53.0.3 64bit Windows 7 alatt, ha a beállításokban nem tudom. Mindig rákérdez, azt választom hogy legyen az alapértelmezett, de nem lesz az. Ha bemegyek a beállításokban, akkor is hiába nyomogatom hogy legyen, de nem lesz az. Most az Internet Explorer az alapértelmezett. Az Internet Explorer beállítását alaphelyzetbe tettem, de nem használt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50675) ztoldy válasza Kékes525 (#50674) üzenetére


ztoldy
senior tag

Windowsban az alapértelmezett programok beállításánál.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#50676) Kékes525 válasza ztoldy (#50675) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! Hogy miért nem gondoltam rá? :D :W

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50677) #27441408


#27441408
törölt tag

Hali feltettem a 64 bites foxot, MEGTARTOTT MINDEN BEÁLLÍTÁST, így a kiegészítőket is, minden rendben működik, akkor nem kell aggódnom, hogy bármi gikszer lenne ezzel a verzióval és összeakad az addon-okkal, használhatom nyugodt szívvel a 64-est a megszokott kiegészítőkkel? köszi. rápróbálok erre, magát a böngészőt szeretem de eszetlen lassú.... hátha ez nem tetszett neki, hogy 64 bites rendszeren 32-es Foxi volt mint alább írtam a chrome-ból pl 64 bites van és azzal nincs is sebesség gond ....

[ Szerkesztve ]

(#50678) csako válasza #27441408 (#50677) üzenetére


csako
veterán

Igen, nyugodtan használd.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50679) #27441408 válasza csako (#50678) üzenetére


#27441408
törölt tag

köszi, picit mintha gyorsabb lenne,,,, (de lehet csak be beszéltem magamnak :) )

:C :DDD A gépemen lévő legotrombább leglassúbb böngészőből hirtelen szinte a leggyorsabb lett ,kicsit meg nyomkodtam

[ Szerkesztve ]

(#50680) lck válasza #27441408 (#50679) üzenetére


lck
senior tag

Egyébként oda-vissza cserélgetheted a 32/64 bitest gond nélkül. Nem is kell eltávolítani csak ugyanabba a mappába kell telepíteni.

(#50681) #27441408 válasza lck (#50680) üzenetére


#27441408
törölt tag

A régit töröltem, nem tudtam maradhat e, de a mappáját ezekszerint megtartotta vagy nem tudom, de mindenem megmaradt, a beállítások addonok stb és minden működik is, annyi volt, hogy hidegindításnál ki írta, hogy úgy érzi újra telepitetem és akarom e lenullázni frissíteni a böngészőt. (persze természetesen nem így fogalmazott) viszont akadt 1 kis gond! ezzel a 64-essel nem indulnak facén a játékaim 2-őt is kipróbáltam, mit tegyek, másik flash kell neki vagy mi baja :F ?

[ Szerkesztve ]

(#50682) csako válasza #27441408 (#50681) üzenetére


csako
veterán

Előfordulhat.
[link]
Na meg, ha véletlen nem a legfrissebb lenne fent.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50683) #27441408 válasza csako (#50682) üzenetére


#27441408
törölt tag

Sehol nem enged játszani, 1 biliárdos oldalon se (nem tudom reklám e a neve de nem facés)

igen látom a linkeden, hogy ez 64-es [link] innen szoktam a flash.-t letölteni de itt nem láttam 64-est a foxihoz.

[ Szerkesztve ]

(#50684) mekker


mekker
őstag

Ismertek olyan addont, ami sidebarba kiteszi a könyvjelzősávot?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#50685) EmptyParadox válasza mekker (#50684) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Én ezt használom: Vertical Toolbar. Kiraktam rá a könyvjelző sáv elemeit. Remélem ilyesmire gondolsz. :)

(#50686) csako válasza mekker (#50684) üzenetére


csako
veterán

ööö, Ctrl+B? :D Könyvjelző oldalsáv alapból van Firefoxban. Vagy nem értem a problémát vele :B

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50687) vlevi válasza csako (#50686) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Könyvjelző oldalsáv"
Eeeegennn.
Ez az, amit nagyvonalúan kihagynak a többiből. Én viszont, amelyikben nincs könyvjelző oldalsáv, azt a böngészőt dobom is ki a kukába. Hiába lenne bármi csodacsicsa. Ha ez nincs, akkor számomra használhatatlan.
A könyjelző oldalsávban egymás alatt békésen elfér, 30-40 könyvjelző, szemben az eszköztárral, ahol a megnevezésekkel együtt már lejfeljebb 6-7db, víszszintesen. És azzal is helyet foglal el a képernő értékes, függőleges részéből. Az oldalsáv viszont semmi helyet nem foglal, mert pl. a PH is 1024 szélesre van tervezve, vagyis vízszintesen alig a felét használja a monitornak.

(#50688) csako válasza vlevi (#50687) üzenetére


csako
veterán

Vivaldi-ban is van

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50689) vlevi válasza csako (#50688) üzenetére


vlevi
nagyúr

Néztem azt is, de az is csak egy króm skin (blink motor). Directwrite-t használ, ami számomra elfogadhatatlan, a homályos betűi miatt.

(#50690) mekker válasza EmptyParadox (#50685) üzenetére


mekker
őstag

Köszi, ilyesmit kerestem. *Könyvjelző eszköztár, csak félremondtam.
Mondjuk végül találtam egy számomra jobb megoldást: Beyond Australis. A gond az volt hogy eddig Roomy Bookmarkban úgy használtam, hogy automatikusan rejtse el a sávot, viszont pár hónapja bugos, és minden induláskor felhozott egy kis bosszantó üzenetet.

Ez így 26 pixel magas, azt hiszem ennél többet már nem tudok spórolni a helyen.

@vlevi
Ez csak megszokás kérdése. Roomy Bookmarkkal akár 100-120 ikon is elfér, ha a megnevezést csak akkor mutatja, amikor rámész az egérrel az ikonra. Pár tucat könyvjelzőhöz szerintem felesleges, hogy állandóan ott legyen a név, ha meg olyan van, hogy listázgatni akarok, akkor annyi, hogy az eszköztárra csinálok egy mappát, és ott már látszanak a nevek.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#50692) nubreed


nubreed
veterán

A Firefoxban most már a Flash is lapátra került? Van egy weboldal amihez kellene Flashplayer, le is töltöttem és telepítettem az Adobe weboldaláról, de telepítés után sem jelenik meg az Add-onok/Pluginek között, és a weboldal is közli velem, hogy kell a Flash továbbra is...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#50693) Matthewus válasza nubreed (#50692) üzenetére


Matthewus
őstag

Nem került lapátra, nálam működik.

(#50694) DS39 válasza nubreed (#50692) üzenetére


DS39
nagyúr

nézd meg hogy a telepített programok bitjei egyeznek-e. (32 vs 64 bit)

[ Szerkesztve ]

(#50695) nubreed válasza DS39 (#50694) üzenetére


nubreed
veterán

Az stimmel. mind a 2 32 bites.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#50696) chungee


chungee
addikt

Napot!

Az normális hogy a FF a feladatkezelő szerint 1,3gb memcsit zabál:F

(#50697) csako válasza chungee (#50696) üzenetére


csako
veterán

Bizonyos körülmények között igen.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50698) Fandango válasza chungee (#50696) üzenetére


Fandango
veterán

Semmi meglepő nincs benne, nekem pár napja amikor már kicsit akadozós lett a használata 5,5 gigánál járt, na akkor már inkább újra indítottam.

(#50699) chungee


chungee
addikt

Értem és köszönöm a válaszokat :R Le vagyok maradva ezen a téren :B

(#50700) kiskacz


kiskacz
senior tag

Adott egy oldal (faceb...) ahol egy gépen több azonosítót használunk. (Legalább ötöt, mert munkahelyi oldal is van.)
Eddig nem volt gond - egy katt a belépésre - kiválasztottuk a felsorolásból és kész. (jelszavak mentve - családi gép és nincs titkolnivaló. :D )

Most viszont az utolsó azonosító "beragad" és a többit csak úgy kínálja fel ha a mezőket ürítem.

Van erre megoldás? :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 8

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.