Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51601) Matthewus válasza Daywalkerke (#51600) üzenetére


Matthewus
őstag

A második egy GitHub-os IP. Kérdezd meg az uBlock Origin fórumán, hogy miért van ez.
Esetleg próbáld meg, hogy kiszeded a pipát az összes szűrő elől.

[ Szerkesztve ]

(#51602) Abrion válasza Abrion (#51591) üzenetére


Abrion
senior tag

senki nem tud segíteni az 1 + 2 ben?

(#51603) Matthewus válasza Abrion (#51602) üzenetére


Matthewus
őstag

1. [link] [link]
A másodiknál nem tudom mire gondolsz.

(#51604) Abrion válasza Matthewus (#51603) üzenetére


Abrion
senior tag

mondjuk megnyitsz egy ablakok sok címet, van egy limit oldal megnyitásnál és ha azt elérted akkor az első weblap törlődni fog és nem tudod a visszaugrással elérni a böngészőben.
ezt szeretném maxra állítani.

(#51605) Matthewus válasza Abrion (#51604) üzenetére


Matthewus
őstag

[link] ezzel be tudod állítani a lapfülek maximális számát, a második részre nem tudok megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#51606) Daywalkerke válasza Matthewus (#51601) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Köszi a tanácsokat, de ha kiveszem minden szűrő elöl a pipákat akkor semmi értelme az Ublock-nak, hiszen akkor nem szűr semmit, annyira meg nem értek hozzá, hogy ezt a fórumon megkérdezzem ahogy írod(azt se tudom ez a fórum hol van). Egyenlőre marad az Adblock, a semminél több, aztán majd talán lesz változás, pár hét múlva majd újra kipróbálom az Ublock-ot.

(#51607) DS39


DS39
nagyúr

csókoltatom a ublock origin fejlesztőit...

1.13.8-ról lefrissült 1.14.0-ra ami már nem "hagyományos", ami tök jó, viszont minden beállításom törlődött ezzel, mintha most telepítettem volna először ezt a kiegészítőt.... :(((

Még szerencse, hogy múltkor másodböngészőnek felraktam egy Chrome-ot, és átköltöztettem mindent, így a Firefox-os ublock origin beállításait (ekkor csináltam egy beállítás kimentést belőle). Szóval vissza tudtam állítani mindent, de azért hát ezt nem tudom hogyan is gondolták...

(#51608) EmptyParadox válasza DS39 (#51607) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Ha kihagytad a hybrid verziót, akkor sajnos elvesznek a beállítások.

(#51609) Kékes525 válasza DS39 (#51607) üzenetére


Kékes525
félisten

Pedig az átmeneti verziót (1.13.10) épp azért írta, hogy ez ne történhessen meg.

"This is the webext-hybrid version of uBlock Origin to be published on AMO. It's still is marked as "Legacy" in Firefox because of the data migration legacy code present, so as to seamlessly migrate your settings from legacy storage to webext storage"

Nálam minden OK. Az 1.14.0-es verziónál megmaradt a régi beállítás. persze nálam fenn volt az átmeneti verzió. Pár percig, utána az újabb bétájára frissítettem, de így is jó.

(#51610) DS39

"nálam alap hogy nem frissül automatikusan semmilyen kiegészítő"

A kényelmetlenség ára. ;]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51610) DS39 válasza EmptyParadox (#51608) üzenetére


DS39
nagyúr

kihagytam?
nálam alap hogy nem frissül automatikusan semmilyen kiegészítő, időnként rányomok, hogy mi van, és azt telepítem, ennyi.

de ha automatikusra van állítva, és egy hétig (pl. nyaralás miatt) nem kapcsolom be a gépet, akkor is megtörténik ez. nem ideális megoldást választottak.

[ Szerkesztve ]

(#51611) netpeti98 válasza Kékes525 (#51609) üzenetére


netpeti98
addikt

Viszont az is igaz, hogy az átmeneti verzió hosszabb időre volt tervezve, hogy senki se hagyja ki ezt a lépést. Sajnos a hybrid kiegészítőket érintő bug közbe szólt. :(

(#51612) Kékes525 válasza netpeti98 (#51611) üzenetére


Kékes525
félisten

"Sajnos a hybrid kiegészítőket érintő bug közbe szólt."

Nem volt kényszerítő erő az 1.14.0-es verzió kiadásával, mert az átmenetit is javíthatta volna és akkor az hosszabb ideig is fennmaradhatott volna. Úgyhogy nem értem miért döntött az 1.14.0-es verzió mellett.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51613) Daywalkerke válasza Kékes525 (#51609) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Köszi szépen ezt a weblinket az Ublock 1.13.10-as verziójához, a legújabbat letöröltem és ezt visszaraktam és így már teljesen megszűnt az előzőekben említett IP címekhez a kapcsolódás, egyenlőre ezt a verziót meghagyom, aztán ha majd megint jön az 1.14.0-es verzió után egy újabb majd azt kipróbálom. Köszi mégegyszer.

(#51614) EmptyParadox válasza Daywalkerke (#51613) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Mivel figyeled a requesteket? Wireshark?

(#51615) Abrion válasza Matthewus (#51605) üzenetére


Abrion
senior tag

na még1x, látom nem irtam le megfelelöen, anyi dolgom van meg, windows 10 és még a negyedénél sem vagyok.

Na szóval, lapon belül a megnyitott honlap számát akarom maxra állítani, jelenleg 50 lap a max.

(#51616) Daywalkerke válasza EmptyParadox (#51614) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Egy sima tűzfal programmal ami élőben mutat minden bejövő és kimenő kapcsolatot.

(#51617) headhunter


headhunter
addikt

Firefox hiba lehet, hogy indítás után a címsáv eltűnik, alul egy fekete sáv lesz a képernyőn és az egér kurzor sem látszik?

Android 5.1.1 (Zidoo X6 Pro TV Box + Firefox Beta 56.0b7 és a többi firefox is hasonlót produkál.)

Opera és Chrome-nál nem jön elő.

(#51618) netpeti98 válasza Kékes525 (#51612) üzenetére


netpeti98
addikt

Az a probléma, hogy a hybrid kiegészítőket (Embedded WebExtension), mint amilyen az átmeneti uBlock volt, érintő hiba magában a Firefoxban van. Az 56-os bétában elvileg már javították, de az 55-ös verzió még érintett.
A tisztán hagyományos vagy Webextension kiegészítők problémamentesek.

[ Szerkesztve ]

(#51619) Bear


Bear
aktív tag

Sziasztok!

A Wiktionary and Google Translate kiegészítő helyett tudnátok javasolni olyat, ami 57+ kompatibilis? (de legalább multiprocess-es)

A legfontosabb, hogy egy idegen szó fölött állva, billentyűzet kombó megnyomására fordítsa le azt!

(#51620) Matthewus válasza DS39 (#51607) üzenetére


Matthewus
őstag

Van leírás a Release Notes-ban, hogy hogyan lehet visszaállítani.

(#51621) Pityu.


Pityu.
nagyúr

na nekem most jól be lassult hirtelen az 55.0.3 firefox pedig,hogy újjult jobb lett mint az előző verzió volt nem nagyon ment fel a memória használat most meg 8 oldal abból 3 facebook 1 meg youtube 2100mb és lassú.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#51622) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Na valamitől meg is döglött

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#51623) Abrion


Abrion
senior tag

csúcs, van egy friss FF em és az egyik legjobb addont nem tudom feltelepíteni, mit tudok tenni? mármint hogy mégis feltudjam telepíteni? "Self-Destructing Cookies"

megoldtam :D

[ Szerkesztve ]

(#51624) Kékes525


Kékes525
félisten

A HTTPS Everywhere 2017.8.31 tökéletesen informatív képernyője. Azt látom bele amit akarok. :D

Megírtam nekik a problémát.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51625) EmptyParadox


EmptyParadox
senior tag

AAK-Cont scriptet egyszerűen nem tudom felrakni Violentmonkey-hoz. Valaki nem használja véletlenül?
Greasemonkey bugos, és nem működik vele megfelelően. Ez legalább jó alkalom, hogy átmigráljam a scriptjeimet WebExtre.

[ Szerkesztve ]

(#51626) Kékes525 válasza EmptyParadox (#51625) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha jól emlékszem én sem tudtam arra. Viszont ezen Greasemonkey tökéletes.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51627) EmptyParadox válasza Kékes525 (#51626) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Hmmm, most valamiért sikerült. Nem szóltam. Pedig régebben próbálkoztam már vele.
Greasemonkey-val nem működik rendesen az AAK-Cont, a gitlab oldalon is fel van tüntetve, és én is tapasztaltam hibákat.

(#51628) Syl válasza EmptyParadox (#51608) üzenetére


Syl
nagyúr

Mi az a hybrid verzió?
Csak mert nálam a "normál" (és hibátlanul működő) 1.13.0-ról magától frissült 1.14.0-ra és semmi nem veszett el. Se linuxon, se mac-en.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#51629) Kékes525 válasza EmptyParadox (#51627) üzenetére


Kékes525
félisten

Mit tapasztaltál? Nekem úgy tűnik jó. Lehet, hogy az a bejegyzés régebbi verzióra utal?

#51628) Syl

Megkönnyíti az átállást, úgy hogy megőrzi a beállításokat. Lehet, hogy nálad nem voltak olyan beállítások, amiket ne tudott volna átvinni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51630) Syl válasza Kékes525 (#51629) üzenetére


Syl
nagyúr

A külső szűrőknél minden be van kapcsolva (a régióknál csak a magyar), a kivételeket meg rendszeresen felnyomom a felhőjükbe.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#51631) Kékes525 válasza Syl (#51630) üzenetére


Kékes525
félisten

Elképzelhető, hogy ez volt az oka. Azonnal én is bekapcsoltam a felhőbe való tárolást. :)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51632) EmptyParadox válasza Kékes525 (#51629) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Volt pár honlap, amik nem működtek rendesen, és a script volt az oka.

(#51633) Kékes525 válasza EmptyParadox (#51632) üzenetére


Kékes525
félisten

Mintha nálam is lett volna ilyesmi, majd odafigyelek.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51634) Kékes525 válasza EmptyParadox (#51625) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálad is ilyen? A szöveg nem látható, csak akkor, ha az egeret a megfelelő sorra teszem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51635) EmptyParadox válasza Kékes525 (#51634) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Milyen skint használsz? Szerintem az lesz az oka. Nálam FT DeepDark van, és sötétszürke alapon fekete betűk vannak, szóval nálam sem valami ideális.

[ Szerkesztve ]

(#51636) Kékes525 válasza EmptyParadox (#51635) üzenetére


Kékes525
félisten

Black by Madonna, de a defaulttal is ilyen. Ha nálad jó, akkor biztos, hogy nálam van valami gond, mert a HTTPS Everywhere (lásd fentebb) is ilyen. Most nyomozhatok. :D

A DeepDark-al már látni valamit (nagyon rosszul) a Violentmonkeynál, de a HTTPS Everywhere-nél semmi.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51637) Kékes525 válasza EmptyParadox (#51635) üzenetére


Kékes525
félisten

Megvan a ludas: Exit Button Firefox

Természetesen ezt kapcsoltam ki utoljára, mert erre gyanakodtam legkevésbé. :D

Most ismét eltűnt. Pillanatra felvillan, aztán semmi. Szórakozik velem, pedig többször újraindítottam is. Na mindegy nyomozok tovább.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51638) Kékes525 válasza Kékes525 (#51637) üzenetére


Kékes525
félisten

Legalább 4 addon az amit le kellene tiltani, hogy jó legyen. Feladom. :W
Valószínűleg ez az 55.0.3 (64 bites)-nek lesz a sara, mert régebben nem tapasztaltam. Az Add-on Compatibility Reporternél is megvan ez a probléma. Nyilván a hiba nem mindenkinél jelentkezik mert más az addon környezet.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51639) Grafirka válasza Kékes525 (#51638) üzenetére


Grafirka
őstag

Elnezest ha oktondi kerdes es/vagy mar volt targyalva, a 64 bitesnek mi az elonye ?

(#51640) headhunter válasza headhunter (#51617) üzenetére


headhunter
addikt

[link]

Android vagy Firefox hiba?

(#51641) Kékes525 válasza Grafirka (#51639) üzenetére


Kékes525
félisten

Nemórai kezelés. Több memóriát tud címezni. Gyorsabb lesz, mert kevesebbet kell a lemezhez nyúlnia. Ha 4 GB vagy több van a gépedben érdemes feltenni, hogy kihasználja a Firefox a memóriát. A 32-es csak 4GB-nál kevesebb memóriát kezel. Persze ehhez a Windowsodnak is 64bitesnek kell lennie.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51642) vlevi válasza Kékes525 (#51641) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Ha 4 GB vagy több van a gépedben érdemes feltenni, hogy kihasználja a Firefox a memóriát."
Én viszont azon a véleményen vagyok, hogy, ha egy böngészőnek kevés a 4G memória, akkor dögöljön meg.
Többször előfordult már, hogy valami rosszul megírt flash, vagy javascript, a Firefoxban elzabálta a 4Giga memóriát. A másik 4-el teljesen jól ment a gép, csak a FF-t kellett lelőni.
De, amióta multiprocess van, azóta ez sem ment meg a rendszerösszeomlástól.
Mert korábban, más böngészőben, pl. Chrome (32 bites), vagy Opera, ami laponként külön porcessként működik már nagyon régóta, ott laponként 4Giga a korlát. Nemegyszer történt már meg emiatt, hogy a rendelkezésre álló 8Giga rendszermemóriát felzabálta, és alig bírtam megszabadulni tőle, mert a taskmanager előhozása is szinte megoldhatatlan feladat volt a gép számára.

Szóval, szerintem emiatt inkább jobb a 32 bites böngésző. Képszerkesztő, Videóvágó szoftvernél persze kell a 64 bit, mert ott jól jön, ha 16-32giga memóriával lehet ezeket a feladatokat megoldani.
De nehogymár a <body></body> közé írt szöveg kiírásához ne legyen elég 4giga, és a 32 bit!

[ Szerkesztve ]

(#51643) Kékes525 válasza vlevi (#51642) üzenetére


Kékes525
félisten

"De nehogymár a <body></body> közé írt szöveg kiírásához ne legyen elég 4giga, és a 32 bit!"

Ha csak ehhez használod talán. Azért van más felhasználói szokás is.
Amúgy lehet, hogy nálad alapvetően más probléma van. Okozhatja addon, vírusellenőrző, hibás Firefox beállítás, más Windows programok, rossz Windows beállítás, azaz sok minden. Nekem tökéletesen bevált a 64 bit.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51644) #54715584


#54715584
törölt tag

Nálam a multiprocess nem megy. Jelenleg az összes kiegészítőnél ott a sárga Legacy felirat, de a multiprocess compatible felirat is. Mégsem tudom engedélyezni. Van erre részletesebb leírás, mint egy 2 soros, hogy mit kell átírni az about:config fülön?

(#51645) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Portable Firefox ESR 52.3.0 (32 bit), és uBlock Origin story.

Ma délután egyszer csak azt vettem észre, hogy semmilyen kép nem jelenik PH-n. Mármint a thumbnail-ek megjelentek, de ha ráklikkeltem bármelyikre, csak egy üres fehér oldal jelent meg a kép helyett. Néztem más oldalakon is, és csak elvétve jelentek meg képek direkt linken megnyitva. Próbáltam más böngészőben, ott hibátlanul megjelent. Kínomban töröltem a Firefox-ot (Portable), és a telepítés utáni mentésből visszaállítottam azt, ami kb. 2 hónapos mentés volt. Na ekkor megjelentek már a képek, de csak úgy 3 percig, aztán megint nem ment. Itt lett gyanús a dolog, hogy valami frissítés okozhatja. Elkezdtem sorban letiltani a kiegészítőket, és így jöttem rá, hogy a uBlock Origin új verziója okozza a hibát. Visszamentem az 1.13.8 verzióra, és ezzel hibátlanul megy, úgyhogy most letiltottam a kiegészítők automatikus frissítését.

szerk.:
Ja, és külön érdekesség, hogy nekem uBlock Originban a PH lapcsalád összes oldala kivételek közt van, viszont ez nem volt elég, le kellett tiltani az uBlock-ot ahhoz, hogy a képek megjelenjenek. Pont mert kivételek közt van az itcafe is, nem is gondoltam elsőre az uBlock-ra, sőt mondhatni ki is zártam mint a hiba lehetséges okát.

[ Szerkesztve ]

(#51646) McLaca válasza madrac (#51579) üzenetére


McLaca
őstag

Nincs másik meghajtó (notebook), a RAMdiskre átrakást viszont ezzel a módszerrel értettem. :) Használom más, sok átmeneti fájlt író programnál is. Persze tudom, hogy még napi 20GB esetén is vagy 10 év egy 75TBW-t tudó meghajtó élettartama (az enyém még "ősrégi" MLC-s, több TBW-vel), de azért jobban néz ki egy 80%-os meghajtó a gép eladásakor, mint egy 30%-os.
Szóval a fájlok mentési gyakoriságát már negyedeltem, 15mp helyett 1 percre állítva about:configban, és a profil mappájánál engedélyeztem a tömörítést, de még így is elég sokat ír, így a vége RAMdisk lesz.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#51647) Daywalkerke válasza Intruder2k5 (#51645) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Úgy néz ki akkor, hogy nem csak nálam produkált "érdekes" dolgokat a legújabb Ublock, de ahogy te is írod miután visszatetted a régebbi verziót azzal nincs semmi gond, nálam is teljesen ugyanez a helyzet, bár én a 1.13.10-es verziót tettem vissza + tiltottam a frissítést és így már tökéletesen megy minden.
Remélem ezeket a hibákat jelzik majd a fejlesztőknek és javításra kerülnek majd a jövőbeli verzióban.

(#51648) Intruder2k5 válasza Daywalkerke (#51647) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az 1.13.10-re azt írta, hogy nem kompatibilis a Firefox ezen verziójával, így nem is engedte telepíteni.

(#51649) Kékes525


Kékes525
félisten

Az eszköztáron levő ikonokat lelehet cserélni bármi másra, úgy ahogy a Windows programok ikonjait lehet?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51650) szelidori


szelidori
csendes tag

Helló Mindenki!

Két nappal ezelőtt frissített a Firefox majd kicsivel ezután internetezés közben lefagyott a gép. Újraindítottam, de teljes káosz fogadott, mert valamiért a Windowsban átíródott a dátum 15017 évre. Szóval hiba kijavítva, viszont egy tök üres Firefox fogadott. Se beállítások, se könyvjelzők. Mielőtt frissített a róka, készített egy mappát, benne az előző adataival, de hiába próbálom visszaállítani a könyvjelzőket (json kiterjesztés), azt írja ki, hogy "nem sikerült feldolgozni a mentésfájlt". Szeretném visszakapni a könyvjelzőimet.
Valaki segítsen légyszi! :O

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.