Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55951) Crabface válasza Rick4 (#55950) üzenetére


Crabface
senior tag

Nekem a 3060ti és a 10400f megy egy 750-es platinumról... Hála égnek nagyon ritkán forog a ventije... :DDD

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#55952) Rick4 válasza Crabface (#55951) üzenetére


Rick4
félisten

Nagyjából úgy, ahogy számoltam előtte is, a teljesen ideális az 50%-os terhelés lenne, de dupla áron (most néztem, corsair tx750m 32K, tx850m 62K, szóval ugrik az ár rendesen) kár 1000-est venni, ha a 750-es 500W teljesítmény leadásakor a 94%-os helyett 91%-os hatásfoknál 15W-tal eszik többet 1 óra alatt.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55953) RazoR válasza rasotamas (#55946) üzenetére


RazoR
veterán

Még nem tudom összerakni a gépet, ma lett meg a profi meg a táp, de memóriám még nincs.

Milyen profit mennyire akarsz húzni?

(#55954) rasotamas válasza RazoR (#55953) üzenetére


rasotamas
veterán

11600k, ne az alap all core 4600-on járjon már hanem legalább 4800-4900-on.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#55955) Seep válasza ANOka (#55943) üzenetére


Seep
senior tag

Az osszes Silverstone hangos sajnos. Bar kinek mi a hangos. Az is masik kerdes.

(#55956) PROTRON válasza Rick4 (#55950) üzenetére


PROTRON
addikt

Jó de más nem olyan okos mint Te és direkt pazarló procit vesz (pl 10940X, cinebench alatt 200W önmagában), így amikor meglátja hogy fekete pénteken 42k az EVGA platinum 1kW tápegység rámozdul, a szintén minőségi 650-es helyett ami akcióban 33k-ba kerül.
Persze 85k-ért az 1kW-ost meggondoltam volna...

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#55957) vastalics válasza rasotamas (#55954) üzenetére


vastalics
csendes tag

Szia!
Az egyik gépemben i7-11700-as proci van nem K-s, a másikban i3-10105T, egyik sem húzható, így egyenlőre az OC-val nem is foglalkoztam, a 11700 alól az Asrock B560 itx alatt elfogyott a szufla ezért választottam a Z590i Vision D-t, a másikat pedig a szerverembe szántam, oda egy kicsit kifinomult, de az első vásárlásánál megtetszett a minősége, ha később megválnék tőle játszós gépet lehet belőle építeni!

(#55958) Rick4 válasza PROTRON (#55956) üzenetére


Rick4
félisten

De miért kellene nekem okosnak lenni, és miért kellene engem egy ilyen mondaton keresztül minősíteni?
Rossz filmet nézel, pont a kis kolléga írta, honnan indult a gépépítési projektje, (#55947) és pont egy ryzen7-5700g-t nézett ki magának, tehát pont tudtam prezentálni fogyasztási értékeket.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55959) Grave_444 válasza ANOka (#55947) üzenetére


Grave_444
nagyúr

5800X3D miért kell? 5800X alig gyengébb.

(#55960) ANOka válasza Grave_444 (#55959) üzenetére


ANOka
őstag

Kizárólag játékra szánom azt a gépet. (Egyéb célokra van másik.)
"Ha lúd, legyen kövér" alapon!

Szerk.:
...és most már végképp nem tudom, hogy milyen táp kell(ene)! :(((
A tápos topikban helyen min. 850W-osat írnak páran, itt úgy értelmezem a hozzászólásokat, hogy 650W is elég, mert arra is kijön a matek. :U :F :W

A VGA alulfeszeléséről "lehet szó", de még sosem csináltam ilyet, ahogy érdemi tuningot sem. Általában alapon - vagy ahhoz nagyon közel - üzemeltetem a gépeimet.

[ Szerkesztve ]

(#55961) Rick4 válasza ANOka (#55960) üzenetére


Rick4
félisten

Végülis annak hiszel, akinek akarsz, csak az nem mindegy, hogy valaki beírta, hogy kell a 850-es, más beírva, hogy kell az 1000-es, más meg végigszámolta, és mondta, mekkorát érdemes venni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55962) Qkackca válasza ANOka (#55947) üzenetére


Qkackca
őstag

Kellő önismerettel és önmérséklettel akár a 650W-os táp is elég lehet, pl a büdös életben nem indítasz furmarkot, vagy 100% terhelés hosszú időn keresztül várhatóan nem lesz a táp oldalán. Persze tuning se a vgaval.
Vannak adatok hogy a 6900xt sem lépi át normál játék közben a 300W-ot. Egyébként palfitom-mal (#145213) értek egyet. Lehetnek kiugró tüskék, azért biztonságosabb út a nagy táp.

Az 1000-es tápot nem ismerem, a 750-essel szemeztem magam is. Meg a 6900xt-vel, de nekem végül 6800 lett. A táp meg maradt az SX500-G :B
Szoftveresen (Radeon driver) mérve a Superposition alatt volt 220W, Metro Exodus Enhanced RT, meg minden max alatt volt kb 210W a vga fogyi.
Az SX500-G illetve a ST45SF-nek számomra nincs hangja. Az Exodus alatt felpörgött vmi venti, de hogy a kártya volt vagy a táp azt nemtom :D

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#55963) RazoR válasza rasotamas (#55954) üzenetére


RazoR
veterán

A korábbi gépemben az Aorus Ultrában ment 5GHz-et a 11600k, lényegében szinte ugyanaz a két lap, nem tudom mi lehet nálad.

Majd ha összeáll a gép ránézek, hogy nálam hogy alakul az OC.

(#55964) apollo12 válasza ANOka (#55960) üzenetére


apollo12
veterán

hát én 6900xt nél 750w alá nem mennék be, nekem uv van a kártyán és van játék ahol képes 310w is megenni, hosszú távon érdemes nagyobbat venni ki tudja milyen tdp kártyák jönnek

(#55965) rasotamas válasza RazoR (#55963) üzenetére


rasotamas
veterán

Nem ismerem a biost. MSI után elég f*s.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#55966) AxBattler válasza apollo12 (#55964) üzenetére


AxBattler
félisten

Nagyobb összeget én már csak akkor költenék komolyabb tápra, ha az már megfelel az ATX 3.0 szabványnak. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55967) AxBattler


AxBattler
félisten

Egyébként aprón most van fenn 1-1db HGC Osmi 3.1 White és Jonsbo T8 Silver... FYI. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55968) RazoR válasza rasotamas (#55965) üzenetére


RazoR
veterán

Asus és MSI után igen, egyetértek, de van hozzá guide YouTube-on, illetve itt van ez.

Nekem ezek alapján még az Aorus-al meglett az all core 5GHz a régi géppel.

(#55969) Crabface válasza AxBattler (#55967) üzenetére


Crabface
senior tag

Meg még mennyi finomság ugyanannál az eladónál...

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#55970) rasotamas válasza RazoR (#55968) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszi, ezeket néztem, de nem pont ilyen. Persze sok minden ugyan ez, de van pár dolog ami nincs vagy más.
Egyszerűen terhelés alatt visszamegy 4600-ra és a proci csúcs power mindig 106W alatt van, pedig nincs rá oka. Itt a HW infó kép miközben CPU-Z benchet nyomok, ami a kép pillanatában már az egymagost nézi, de látszik, hogy a cpu max power 107W volt és le is esett akkor 4600-ra, csak így terheletlenül megy 4,9-en.

Látsz valami kirívó beállítást?


Nem tudom miért írja a HW infó, hogy a Secure boot nincs bekapcsolva:

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#55971) rasotamas


rasotamas
veterán

NR200P, még némi fotó.
Hova kéne a kábeleket tenni, ha ide még berakom az SFX-L tápot? Oldalsó rögzítésnél van külön felső hely ezekhez a hosszabb tápokhoz, első rögzítésnél persze nincs.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#55972) ANOka válasza AxBattler (#55966) üzenetére


ANOka
őstag

Ok.
Akkor van már minőségi (értsd: csendes) teljesen moduláris ATX 3.0-ás SFX(-L) méretű táp 750W-tól felfelé?

(#55973) AxBattler válasza ANOka (#55972) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem csak most jönnek a piacra, addig apróról vegyél valamit átmenetire.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55974) Rick4 válasza ANOka (#55972) üzenetére


Rick4
félisten

Nem azt írta, hogy kisebb összeg még beleférne egy simáért, de nagyobbat nem adna érte?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55975) ANOka válasza AxBattler (#55973) üzenetére


ANOka
őstag

"Átmenetiként" már bele van építve a házba egy vadonat új SS Focus SGX-650...
Az alaplap, proci, RAM, VGA, SSD még nincs meg: erre folyamatosan gyűjtöm a lóvét és "egyenként" veszem...

[ Szerkesztve ]

(#55976) Crabface válasza rasotamas (#55971) üzenetére


Crabface
senior tag

Az sfx-l tápot csak oldalra tudod felrakni, a gyári helynél egyel feljebb. Így felülről az első ventit ki kell venni...

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#55977) RazoR válasza rasotamas (#55971) üzenetére


RazoR
veterán

Nyugi SFX táppal sem egyszerű elrendezni a kábeleket. Tegnap elkezdtem összerakni a gépet egy Seasonic táppal és nem kicsit merevek a kábelei, küzdöttem rendese.
Azt meg nem nagyon értem, hogy mi ment félre az ATX 24 pinesnél de a táp oldalán fel van cserélve a két csatlakozó így ahogy gyárilag van nem lehet beledugni, szét kellett szednem a kábeleket 4cm hosszan és csavarni rajta egyet, hogy jó legyen. Vicc....

(#55978) RazoR válasza rasotamas (#55970) üzenetére


RazoR
veterán

AVX-et kapcsold ki, amiatt veszi vissza az órajelet.

Még az MSI lapomnál szívtam ezzel és jó időbe telt, mire rájöttem, hogy miért nem megy 5GHz-en, holott semmi nem indokolta az alacsonyabb órajelet.

[ Szerkesztve ]

(#55979) rasotamas válasza RazoR (#55977) üzenetére


rasotamas
veterán

Az a baj, ahogy nézem mások buildjét szépen a ramok és a táp közé befektetik, de nekem nem lehet, mert nem olyan a 24pin kábele hanem középen össze van zsugorfóliázva, amit ha leszednék ugyrana a gari.
Egy 3.5 HDD-t szeretnék betenni, amit a tápra lehetne, de a sata tápkábel beletolja az atx24 kábelt a cpu ventibe.
Lehetne oldalra tenni arra a plusz keretre, de így is bazinagy a hűtőm, be sem tudom csukni a házat.
Valami alternatív megoldás kéne, ahol a kötegelő is játszik, szétnézek redditen.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#55980) AxBattler válasza ANOka (#55975) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem derült ki számomra, hogy már megvan... és még mindig keresed a jobbat? Ez nem tűnik túl átgondoltnak.

Nem értem a stratégiát sem... :F
- amíg nem jön össze minden, addig ketyeg a garanciaidő;
- ha nem passzol össze, akkor nincs 14 nap időd elállni a vásárlástól;
- időközben rájössz, hogy létezik jobb/megfelelőbb modell, de már késő;
- az idő múlásával új hardverek jelennek meg, a mostaniak olcsóbbak lesznek, vagy jön egy tuti leárazás, vagy aprón egy szupi ajánlat;
- hónapokig parkoltathatnád a pénzed valami malacpersely számlán, vagy mondjuk egy rugalmas alapban, ahelyett, hogy múlnak a hónapok, és veszít az értekéből a HW.

De persze a Te dolgod.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55981) Crabface válasza rasotamas (#55971) üzenetére


Crabface
senior tag

Sajnos ez egy kelekótya ház, nekem is kellett az egyedi kábelszett, amit egy kedves kolléga le is faragott nekem...

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#55982) RazoR válasza Crabface (#55981) üzenetére


RazoR
veterán

Ki volt a tettes?

(#55983) rasotamas válasza Crabface (#55981) üzenetére


rasotamas
veterán

Amilyen jó ez a ház úgy általánosságban annyi hiányossága van.
Ha 2 centivel magasabb lenne lent, beférne mATX lap is.
Ha 2 centivel magasabb lenne fent, beférne SFX-L ventivel.
Ha 2 centivel szélesebb lenne bármilyen hűtő beférne.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#55984) Crabface válasza rasotamas (#55983) üzenetére


Crabface
senior tag

Én eléggé, hogy is mondjam, "nem kedveltem" ezt a cooler master házat. Akár mennyit kínlódtam vele nem jutottam dűlőre és sajnos egyszerűen nem tudom megérteni, miért is annyira jó.

Leírásod alapján, amit keresel az nem az NR200, hanem a Sama IM01

RazoR: Privátban adok infót, nem tudom mennyire szeretne hirverést. :R

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#55985) ANOka válasza AxBattler (#55980) üzenetére


ANOka
őstag

A kiindulási ötlet jelentősen más volt, csak aztán menet közben átalakult. :U
Maximalista f@sz vagyok! :W

Manapság az infláció hatására leginkább a pénzem veszít az értékéből...

[ Szerkesztve ]

(#55986) AxBattler válasza ANOka (#55985) üzenetére


AxBattler
félisten

Ismerős szitu, csak én az apróról válogatok... úgy kevésbé falbaverős. :DDD

Minden veszít az értékéből, csak nem mindegy, hogy mennyit.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55987) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Nem tudja valaki, hogy ennek a Intel NUC 11 Performance Lite (NUC11PAHi30Z02) mini PC-nek mekkora a hangja (db)?
Milyen lehetőségek vannak ennek a gépnek a hangszigetelésére? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#55988) Patice válasza makoss (#55987) üzenetére


Patice
nagyúr

Talán van hozzá való Akasa Turing passzív ház…

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#55989) makoss válasza Patice (#55988) üzenetére


makoss
addikt

Pontosan ehhez a típushoz?
Adj már linket légyszi melyik az :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#55990) Patice válasza makoss (#55989) üzenetére


Patice
nagyúr

Rákerestem, sajnos a Performance változathoz nincs az Akasa-nak passzív háza.
Tiger Canyon sorozathoz van Turing ház.
Jellemzően az alacsony TDP-jű procikhoz.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#55991) makoss


makoss
addikt

Más gyártónak sincs?
Mondjuk ha jól le lenne álltva a fordulatszám, akkor biztos halk lenne nem? Mondom ezt úgy, hogy még nem hallottam :B
Amúgy is csak alapjáraton fog menni, jobbára torrent, böngészés...

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#55992) flashpointer válasza rasotamas (#55983) üzenetére


flashpointer
őstag

(#55993) freelanced válasza hegegabi80 (#55931) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm, igazából sikerült megtudni ami érdekelt, meg közben egy másik topikban is kisegítettek, de azért jó tudni :K

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#55994) lethos


lethos
tag

Sziasztok!
Egy mini PC vásárlásában gondolkodok ti mit tudnátok ajánlani.
1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Nem játék a cél.
Inkább munka: Adobe terméke leginkább: Photoshop és az Illustrator. Ezenkívül: Clip Studio Paint, Zbrush, Blender
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
minden kell
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
csak a ház
4. Mennyi a kereted rá?
600-700e
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
4k
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nincs elötelezettségem semmi iránt, jó legyen és használható.

(#55995) cinemazealot válasza lethos (#55994) üzenetére


cinemazealot
addikt

Érzek némi ellentmondást a (másik topic összefoglalójában feltett) 2. és 3. kérdésre adott válaszodban. :B Minden alkatrészt most vadásznál össze (2.), de csak a házra van szükséged (3.)? Jól érzem, hogy előbbi az igaz, tehát komplett konfigurációra keresnél most ajánlást, ugye?

Ez esetben kezdd el kutatni, hogy konkrétan mely vasakra van szükséged (CPU, GPU, RAM)! Ezt alapvetően Te fogod tudni megmondani, hiszen a szoftvereid alap- és csúcsigényét Te ismered igazán. Ha ezek a komponensek megvannak és szeretnéd minél kisebb helyre összezsúfolni őket, körül kell nézni, van-e belőlük kis méretű modell (pl. GPU-ból vagy akár hűtőbordás RAM-ból), illetve van-e hozzájuk passzoló mITX alaplap. Én csak ekkor fordulnék rá a ház kérdésre, ami után lehet gondolkozni a hűtésen (levegő / víz).

[ Szerkesztve ]

(#55996) lethos válasza cinemazealot (#55995) üzenetére


lethos
tag

Szia.
Bocsi hogy ha nem volt egyértelmű, de ház kell meg a bele valók.

(#55997) Patice válasza makoss (#55991) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha nem lesz nagyon terhelve, akkor a gyári hűtés is halk lesz.
Nekem egy June Canyon NUC van J5005 procival, annak is csak akkor hallom a ventijét ha nagyon csend van.
Meg UEFi-ben állítható is a profil…

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#55998) makoss válasza Patice (#55997) üzenetére


makoss
addikt

Köszi!
Te mire használod? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#55999) Patice válasza makoss (#55998) üzenetére


Patice
nagyúr

Ez az asztali mindenesem. Netezés, light office, zenehallgatás, ritkán filmnézés.
Win11 megy rajta, persze nem villámtempóban megy minden, de teljesen használható.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56000) makoss válasza Patice (#55999) üzenetére


makoss
addikt

Értem.
Mik vannak benne? (milyen SSD, milyen RAM) :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.