Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56851) Vigneau válasza Horvi (#56849) üzenetére


Vigneau
félisten

Igen, az EVGA is egy igen kompakt kis kártyát dobott a piacra anno. Nekem szintén az van, csak épp a Ti verzió. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#56852) Crabface válasza hoffman_ (#56850) üzenetére


Crabface
senior tag

"a stock RX6800 is épp befér"

Éppen? Ennyire szűkös lenne a Ghost?

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#56853) hoffman_ válasza Crabface (#56852) üzenetére


hoffman_
nagyúr

igen, elég korlátos. mostanában divat lehúzni a neten, hogy nem képes elszállásolni az idei csúcskártyákat. szerintem parádés, elmennek amellett, hogy egy 8 literes házról van szó, ami nem 200W + 400W eldisszipálására való. én az átlagnál jobb hűtéssel 77W + 150W hardverenél mondom, hogy ez a teteje, amit kompromisszum terén kötni tudok (hang/teljesítmény). egyébként nem a hossz vagy a magasság a gond, hanem az, hogy a kártyák dobják a 2-slot designt már jó ideje. általában egy 2.25 sem megy be, hacsak nem bontják meg és szedik le a bordát hátulról. egy 2.5 meg felejtős.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#56854) makoss válasza makoss (#56843) üzenetére


makoss
addikt

Erre valaki? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56855) hoffman_ válasza makoss (#56854) üzenetére


hoffman_
nagyúr

minden porton próbáltad? ahogy nézem az SSD fürge, illetve a NUC legtöbb portja is kéne, hogy tudja a 2000MB/s feletti sebességet. a 2800/2300 azért nem biztos, hogy meglesz, az elvi maximum.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#56856) Horvi válasza Crabface (#56852) üzenetére


Horvi
őstag

Igen, ha jól emlékszem akkor a 2slotos kártya megy bele illetve a 2.2 ha éppen szerencséd van. A támogatott vastagság 45mm.

hoffman_ Ezt jó tudni akkor, hogy beférnek. Igaz egyelőre ezekre nincs keret, hacsak használtan nem fogok ki valamit.

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#56857) Rick4 válasza makoss (#56843) üzenetére


Rick4
félisten

Csak egy kérdés, mire használod azt az ssd-t?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#56858) fatpingvin válasza Rick4 (#56857) üzenetére


fatpingvin
őstag

lehet hogy meredek feltételezés lesz de élek a gyanúperrel hogy adattárolásra...

értem ez alatt, processzorhűtőnek meglehetősen alkalmatlan...

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#56859) Qkackca válasza makoss (#56843) üzenetére


Qkackca
őstag

Melyik portba van dugva, USB4 vagy a 3.2 gen1? Milyen chipset van a gépben?
Illetve mit mértél, amiért nem vagy elégedett?
Azért elég ritkán tudja a max ráírt értéket az ssd-k többsége, bármilyen környezetben. Azok többnyire elméleti maximumok.

Az eltérés csak pszichologialiag zavar (hogy nem tudja ami rá van írva) vagy konkrétan szükséged lenne a teljes teljesítményre (mondjuk magáncél vs munkagép, ami pénzt termel)?

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#56860) makoss válasza hoffman_ (#56855) üzenetére


makoss
addikt

Minden porton próbáltam, nincs erre valami speciális drájver?
Az olvasással semmi gondom, de az írás jóval rosszabb

Rick4: Nagy fájlok igen gyors másolására... ha jó volna :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56861) hoffman_ válasza makoss (#56860) üzenetére


hoffman_
nagyúr

érdekes, ez meghaladja a tudásom, a flash ssd topicban lehet, hogy több sikerrel jársz.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#56862) makoss válasza hoffman_ (#56861) üzenetére


makoss
addikt

Már voltam ott

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56863) Qkackca válasza makoss (#56860) üzenetére


Qkackca
őstag

[link]
Itt már jártál? Vagy a rábíztad magad a win-re telepítésnél?

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#56864) Crabface válasza hoffman_ (#56853) üzenetére


Crabface
senior tag

Csak azért olvastam ezt meglepődve, mert nekem kisebb házam van és szinte kicsinek tűnik benne a 6800...

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#56865) makoss válasza Qkackca (#56863) üzenetére


makoss
addikt

Köszönöm szépen majd megnézem
A mondatod másik felét nem értem

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56866) Qkackca válasza makoss (#56865) üzenetére


Qkackca
őstag

Telepítettél chipset és/vagy thunderbolt drivert?
Vagy csak települt a win, beállította mágának azt amit, te meg használtad a gépet?

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#56867) makoss válasza Qkackca (#56866) üzenetére


makoss
addikt

Szervíz telepített mindent, de ezt utólag is fel lehet tenni?
Most melóban vagyok nem tudom megnézni...
Úgy telepítették a legújabb drájvereket, hogy az X5 is ott volt mivel azt hittem hibás valamelyik

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56868) Patice válasza makoss (#56867) üzenetére


Patice
nagyúr

Persze.
Azokat a drivereket, amik a gyártó honlapján vannak, azokat érdemes.
Win telepítés közben vagy nem, vagy csak valami nagyon alap drivert telepít.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56869) makoss válasza Qkackca (#56863) üzenetére


makoss
addikt

Úgy látom fent van mert azt kérdezte a program, hogy törölje-e.
Rá kellett dugjam az SSD-t, hogy lássak is valamit, de ez inkább infó mint drájver :F
[link]
[link]
[link]
[link]
Nem tudom mi mi mert nem emberi nyelven van :F
Más ötlet? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56870) makoss válasza makoss (#56869) üzenetére


makoss
addikt

... a másik port is ugyanaz, összehasonlítottam, csak annyi a változás, hogy a 2. portban érzékeli az SSD-t. Nem tudom mire jó ez amúgy... :F
[link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56871) Rick4 válasza fatpingvin (#56858) üzenetére


Rick4
félisten

Az adattárolás önmagában még kevés, pláne hogy én mág az árát is megnéztem.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#56872) Rick4 válasza makoss (#56860) üzenetére


Rick4
félisten

De hordozod is, vagy csak az asztalon tartod?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#56873) makoss válasza Rick4 (#56872) üzenetére


makoss
addikt

Nem fogom sem hordozni sem asztalon tartani, hanem eladom ha nem hozza a gyári sebességét!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56874) Rick4 válasza makoss (#56873) üzenetére


Rick4
félisten

Oké, ez is egy válasz, csak a megoldáshoz nem segít hozzá.
Ha magánszemélyként vetted, 14 napon belül jelezheted, hogy meggondoltad magad, mert nem hozza az elvártat..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#56875) PROTRON válasza makoss (#56873) üzenetére


PROTRON
addikt

Aouch ez fájt.
A kérdés leginkább arra vonatkozott hogy mint külső SSD a vásárlási szándék mi volt?
Ha nem vagyunk indiszkrétek...de látom az idegesség egyelőre győzött nálad. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#56876) Rick4 válasza PROTRON (#56875) üzenetére


Rick4
félisten

Nálam is van, mikor ilyen apróságok miatt idegállapotba kerülök! :DPl hét végén két napig routert telepítettem, mivel ugyanabból 3 is van itthon, és az asztalomon volt a páciens, viszont kellett a net, jött egy kábel, bedugtam a notiba, és a gyári formázó programjával újra flasheltem. Aztán egyszer csak elment a net. Nem figyeltem, és a fő routert formáztam nullára, a szürke helyett a sárga kábelt kellett volna a notiba dugni! :D
Na akkor pont így válaszoltam én is a kérdésekre! :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#56877) PROTRON válasza Rick4 (#56876) üzenetére


PROTRON
addikt

Idegállapotba jöttem Móni. :D
Nálunk cégnél kollegák sose értik meg az ilyet, bezzeg ha Ő ideges és neki áll hisztizni akkor meg miért olyan idióta mindenki más... :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#56878) Qkackca válasza makoss (#56869) üzenetére


Qkackca
őstag

A driver az friss. A TB control center pedig egy vezérlőpult jellegű alkalmazás a tb porthoz csatlakoztatott dolgokhoz.

Igazából építőjellegű ötletem nincs tovább.

A szervíz nem tudja tesztelni?

-Esetleg a chipset neve érdekes lehetne még, de viszont ha olvasni tud rendesen, írni meg nem akkor inkább az ssd illetve külsőházban alkalmazott TB csatoló driver vagy firmware-re gyanakodnék inkább.
-Szétszedni a külső ssd-t és berakni a meghajtót egy m2 slotba, de ez erősen nem javasolt garanciális állapotban.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#56879) Qkackca válasza makoss (#56869) üzenetére


Qkackca
őstag

Sry a dupláért.

Az Atto Disk Benchmark-ot [link] illetve az AS SSD-t [link] még megnézhetnéd esetleg.

Megnéztem a guru3d és a ssdreview tesztjét. Ott pl a gurunál az anvil tesztben szintén gyengus az írás teszt, viszont az ssdreviewnál már jó.
Igaz más hardver környezet, más driverek voltak.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#56880) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Nem tudom mennyire jó vétel vagy kit érdekel az ilyesmi, de nekem meglepő az itthoni elérhetősége a háznak. :) [link]
Jobban tetszene, ha ATX tápot is fogadna, illetve a vga hagyományos módon lenne.

[ Szerkesztve ]

(#56881) Rick4 válasza Grave_444 (#56880) üzenetére


Rick4
félisten

Nálam volt tervben a gyártása egy ugyanilyennek, csak aztán mindig volt fontosabb, és nem foglalkoztam vele, de meg lehet még mindig csinálni.
Amiben én még látnám a perspektívát, az egy plexi anyagú ugyanilyen, átlátszó cucc, megtámogatva némi "edge led" megoldással...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#56882) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Nem igazi itx de elvetemült az biztos !

Xbox Case Revox Cases DSX1

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#56883) makoss válasza Rick4 (#56874) üzenetére


makoss
addikt

Az a helyzet, hogy működni működik, csak miért így?
Az olvasás jó, az írás is "csak" úgy nem jó, ha az SSD-re másolok, ha a NUC-ra (Samsung 980 Pro) akkor jó...
Itt valami fantom hiba van :F

#56875 PROTRON nemigazán értem a kérdést, miért vettem, vagy mi?

#56878 Qkackca Szervízben volt, de 100% ők sem tudják tesztelni hardver hiányában (jelenleg nincs olyan gépük) :F

#56879 Qkackca És ha letesztelem változik valami? Volt teszt, de engem a fizikai működése aggaszt, nem az adatok amit a tesztprogram lát :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56884) makoss válasza Qkackca (#56879) üzenetére


makoss
addikt

Majd holnap megnézem, most mennem kell dolgozni, de ez sem fér igazán a fejembe, hogy a másolás fordítva miért más? :F

Ugyanaz az útvonal, ua a port, csak fordítva :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56885) Rick4 válasza makoss (#56884) üzenetére


Rick4
félisten

e miért kellene azonosnak lennie egy SSd (és akár egy vinyó esetében is) az írásnak és az olvasásnak?
Ritka kivétel, ha a két érték véletlenül azonos, ez nem a csatoló, kábel, külső ház szűk keresztmetszete lesz, hiszen az oda- vissza ugyanannyira lenne limitálva, ha rajta múlna, hanem az SSD-é. Ennyivel tud írni és kész... Talán beleszólhat az elektronika korátja, valamennyit, de nem hinném, hogy egyirányba ekkora eltérés lenne, ellenben az SSD-knél a 3500-as olvasás mellé simán társul 1700-as írás, és mivel az írás megmozgatja az SSD-t, tehát a chipen belül változás történik, mindig az a lassabb.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#56886) RazoR


RazoR
veterán

Úgy néz ki elengedem az NR200P-t, valami jobb hűtésű ház kell, így eladó lehet. Érdekelne valakit egy egyedinek mondható (a burkolatok fehérek, a váz fekete, a teteje festett, az üveg fóliázott) NR200P?
)

[ Szerkesztve ]

(#56887) mpierre


mpierre
veterán

Nos, akkor csak nem bírtam elengedni... [link] És csakaz'éiiis vízhűtés lesz benne. Mi más...?!

Szerk.: Jut eszembe... Merre lehet szépen felöltöztetett, rövidített, modu sfx táphoz kábelszettet keríteni? (Még nincs táp, de a CM V550 sfx néz ki.)

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#56888) dugo_ válasza mpierre (#56887) üzenetére


dugo_
veterán

(#56889) sasNAXO válasza RazoR (#56886) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Próbáltad megfordítani a CPU hűtőt, hogy hideg levegőt szívjon be kintről?

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#56890) Rick4 válasza sasNAXO (#56889) üzenetére


Rick4
félisten

Ahhoz az összes többi ventit is meg kell fordítani, és az ilyen ventik jellemzően jobban nyomnak, mint ahogy szívnak.. Bár ennyi ventivel már elég komoly légáramlást lehet produkálni, de én is befelé szivatnám a hideget kívülről, és felfelé nyomatnám ki.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#56891) RazoR válasza sasNAXO (#56889) üzenetére


RazoR
veterán

Ezek régebbi képek, jelenleg hátulról szívnak a cpu hűtőn a ventik, fent meg kifelé tolják a meleget, jobb is így a hőmérséklet, de mivel van hogy munka miatt durván terhelve van a gép kell a jobban szellőző ház.

(#56892) PROTRON válasza RazoR (#56891) üzenetére


PROTRON
addikt

De amúgy meg is érkezik a throttling? Vagy miért gond az hogy ha ki van használva akkor melegebb hőmérsékleten, de megcsinálja amit kell? Hát a hanegerő az lehet... :D

Egyébként nálam épp emiatt a proci hűtő függőlegesen áll, azaz a ventije lentről szív fölfele kipufog. Igaz nálam van VGA is, szal annak a meleg hátlapja által felmelegített levegőt szívja.

BTW mivel nekem x299-es procim van, ott kicsit mások az elosztások, szal csúnyán belefutottam a heatpipe technológiai Dry outba...nálad is ez a gond?

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#56893) makoss válasza Rick4 (#56885) üzenetére


makoss
addikt

Én nem mondtam, hogy azonos legyen, én tudom, hogy az írás mindig kevesebb de az enyém jóval lassabb! (!!)
PLd.: Google, keress rá:

Az enyém:

Feltűnt a különbség?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56894) Qkackca válasza makoss (#56884) üzenetére


Qkackca
őstag

Azért más, mert egyszer írsz a külső meghajtóra, ami a te esetedben viszonylag lassú. Máskor pedig olvasol a külső meghajtóról, ami viszont normálisnak tűnik.

Az Atto-s teszt pedig az oprendszernél alacsonyabb szinten éri el a meghajtót, annál elég jól meg lehet nézni, hogy van-e vmi driver/ oprendszer kapcsolatos anomália.
Gyakorlatilag meg tudod nézni a meghajtó tudja-e amit kell csak vmi szoftver visszafogja-e vagy sem.
De ha a te szemszögedből nézed, hogy attól gyorsabb lesz-e a végeredmény, akkor nem.
(Én a hiba okár próbálom megkeresni, te meg szeretnéd használni használni úgy ahogy hirdetik)

Grave_444 : Szép találat, valóban meglepő.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#56895) Rick4 válasza makoss (#56893) üzenetére


Rick4
félisten

Rákerestem, első találat 5 másodperc alatt a megoldást is tartalmazza. [link] Szívesen!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#56896) Danex válasza makoss (#56893) üzenetére


Danex
addikt

más tesztet futtat, bal oldali oszlopokban látni, hogy más a szeletek méretei amikkel tesztel.

(#56897) sasNAXO válasza PROTRON (#56892) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Bakker, láttam hogy nincs benne VGA, de azt hittem csak ki lett véve. Jogos, ha nincs VGA, akkor meg kellene próbálni a lentről felfele irányt...

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#56898) fatpingvin válasza Grave_444 (#56880) üzenetére


fatpingvin
őstag

az alapötlet nagyon jó, de az hogy mindent mindenfele kell szalagkábelezni az kevésbé begyere.

ha nem is készen de otthon összerakva kifejezetten érdekes lenne.

ugyanitt egy kérdést engedjetek meg: tudtok esetleg hazai forrásból PCIe x4 vagy x8 riser szalagkábelt, ami nem brutál drága és nem kell külföldről rendelni? nem vagyok érzékeny a típusra, a sima flopi szalagkábeles megoldás is megfelel.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#56899) Grave_444 válasza fatpingvin (#56898) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ez szerintem is jobb megoldás, de itthon nem kapható és 3x drágább. [link]

[ Szerkesztve ]

(#56900) dugo_ válasza Grave_444 (#56899) üzenetére


dugo_
veterán

Ennek a lemezvágás, hajlítás, hegesztés bérmunkáját 15ezerből csinálták meg itthon '19-ben. Menetelés, festés, távtartók, bekapcsológomb, ansi csavar a táphoz bőven kijött a maradék különbségből.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.