Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55351) Qkackca válasza Melorin (#55343) üzenetére


Qkackca
őstag

Chieftec BT-02B ? (Ennek is jól felment az ára....)
Sharkoon 5.25" BayExtension bele például, aztán hátha előrébb vagy.

KaiotEch Mikor láttál te ilyen 4 fiókos nas/kisszervernek való itx házat 20k körül?
Az a 8X Eur nem is tűnik soknak, amikor még én is ilyesmit keresgéltem akkor 60e huf alatt nem volt semmi.

De tessék, itt egy 20k-s ház ;)


Egy kérdés az nr200p tulajoknak, felülre hogyan rögzítitek a slim ventiket?

[ Szerkesztve ]

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#55352) KaiotEch válasza Qkackca (#55351) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát ezaz, hogy nem láttam, vagyis apro-n használtba, de az meg nem kellett. Azért mondom, hogy kellene, mert ott van pl az NR200p(amit te is bedobtál), ami 20k és szerintem több fejlesztés van benne, mint egy ilyen 4 slot-os "semmibe". :)

(#55353) Francia91 válasza Qkackca (#55351) üzenetére


Francia91
veterán

Ismerőssel 3D nyomtattam slim ventihez való rögzítő pöcköket :)
Itt találod a slim ventikhez való pöcköket

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#55354) flashpointer válasza Qkackca (#55351) üzenetére


flashpointer
őstag

lehet hozza nyomtatni kis tartokat amik rovidebbek es ugyanugy belemegy a gumipad, vagy mondjuj en esztergaltam oket.

(#55355) Qkackca válasza Francia91 (#55353) üzenetére


Qkackca
őstag

& flashpointer : Remek, akkor majd kérdezek hamarosan szerintem. (Nincs se nyomtató, se faragó ismeretségem)
Mert én a ventihez való gumipöcökkel raktam be, kíváncsi vagyok mennyi idő alatt öregszik el a gumi :D Plusz ugye pont az van a táp felett, oda kellene inkább a rács, de az meg jó nehéz, nem mertem még azt is a gumipöcökre bízni.
Fekete 10cm-es sata kábellel találkozott már vki? Eddig csak sárga és piros verziót láttam.

KaiotEch: azért azoknál is ki kell találni hogy fér a 4 nagy doboz a lehető legkisebb helyen, netalán úgy hogy ne is főzzék meg magukat.
De ha már nr200p fejlesztés, akkor az előlap felőli vázat kilyuggathatták volna jobban is, a 2,5/pumpa furatok körül. Hogyha odatenném a tápot, és lenne rajta hdd, akkor most az előlap blokkolja a táp nyílását úgy 80%-ban. Ha megfordítom, akkor a hdd blokkolja, de akkor meg max 2-3 mm légrés marad a hdd-táp venti között.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#55356) Horvi


Horvi
őstag

Sziasztok,
Van valakinek tapasztalata az aktívan hűtött m2 slotokkal(gondolom azok) pl ennél az alaplapnál? Az lenne a kérdésem, hogy ezek mennyire hangosak? Már csak a méretükből is kiindulva.
Köszi

Hello darkness, my old friend...

(#55357) KaiotEch válasza Qkackca (#55355) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát mindenen lehetne fejleszteni, de az NR200p 20eFt végfelhaszánlói áron, az nekik töredéke előállításba és ebbe még belefért a tervezés is, meg minden IS. NZXT H1 meg pl most erősen 100+ igaz van benne egy táp meg egy vízhűtés is, és ennek is van eléggé sok hibája :D

(#55358) Francia91 válasza Qkackca (#55355) üzenetére


Francia91
veterán

Csak 15 cm-ig találok, más oldalon ilyen rövid sincs

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#55359) Rick4 válasza Horvi (#55356) üzenetére


Rick4
félisten

A méretükből felesleges kiindulni, egy ekkora venti is tud 600-as fordulattal hang nélkül menni, viszont szerintem egy topflow hűtővel és egy normálisabb bordával az égvilágon semmi szükség sincs aktív ssd hűtésre.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55360) Qkackca válasza Francia91 (#55358) üzenetére


Qkackca
őstag

Köszi azért. A Delock oldalát nézegettem, aztán típusszámmal célzottan keresgélve lett nekem is 10cm sárga.

KaiotEch: jó, meggyőzhető vagyok :)
Amúgy ez szerintem már ilyen 'réteg igény vagy prémium' gyártói szemmel, mert ilyesmik ( a 4x3,5 hdd) már korábban is inkább a szerver jellegű termékek közé volt sorolva.

Elsőre itx-nek nézett ki, de kiderült, hogy matx, remélem azért elfér: Metalfish Y2[link]

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#55361) Horvi válasza Rick4 (#55359) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi, akkor ez annyira nem tántorít el a dologtól. Csak láttam, hogy a legtöbb lapnál már ez a bevett megoldás.

Hello darkness, my old friend...

(#55362) Rick4 válasza Horvi (#55361) üzenetére


Rick4
félisten

Ne is tántorítson el, amennyiben oldalra fújós cpu hűtőt teszel fel, már jól jöhet, egy rosszabbul szellőző házban is számíthat, ez olyan extra, ami jó ha van, hiszen le is lehet azt a ventit állítani, vagy nagyon alacsonyra levenni a fordulatot ha mégse kellene, de külön nem hiszem, hogy emiatt lenne feláras a lap maga.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55363) KaiotEch válasza Qkackca (#55360) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Na ez az igazi vízhűtés :C

(#55364) Horvi válasza Rick4 (#55362) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi szépen, egy NR200P-ben lenne a cucc. Bár most ahogy néztem pont drágább lett a lap mint a sima bordás.

Hello darkness, my old friend...

(#55365) Crabface válasza Horvi (#55364) üzenetére


Crabface
senior tag

Bár most ahogy néztem pont drágább lett a lap...

Wat Dö Fakk :Y

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#55366) Horvi válasza Crabface (#55365) üzenetére


Horvi
őstag

Hát igen, mikor legutóbb néztem ez még 80k volt :(

Hello darkness, my old friend...

(#55367) sasNAXO válasza Crabface (#55365) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Ez már lassan az irreális kategória. :W :W :W
Én még az 50 ezret is sokkaltam ezekért a B550-es itx lapokért. :U

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#55368) Flashback


Flashback
addikt

Egy olyan kis mini-ITX gépet szeretnék összerakni (egyenlöre virtuálisan)
Amibe belemegy egy középkategóriás VGA, van a lapon Thunderbolt 3/4.

Ki mit mondana? Van olyan alaplap keresö amivel lehet szürni Thunderboltra?

MOD: Közben megvan ROG STRIX Z690-I lesz a befutó.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#55370) Crabface válasza sasNAXO (#55367) üzenetére


Crabface
senior tag

Z490-et vettem annyiért...

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#55371) Pista0001 válasza Qkackca (#55360) üzenetére


Pista0001
addikt

Az akvárium és a gépház között lehetne átlátszó, hogy rálássanak a halak is a hardverre, meg az RGB-s csodákra ;]

(#55372) AxBattler válasza Pista0001 (#55371) üzenetére


AxBattler
félisten

Csak tuning ne legyen, mert megfőnek szerencsétlenek... 90+ fok, bele sem merek gondolni.
:)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55373) mpierre válasza AxBattler (#55372) üzenetére


mpierre
veterán

Halleves. Fényorgiával tálalva.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#55374) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

B550 Phantom Gaming-ITX/ax ~100k..WTF?
Agyaltam a vételen ~65ért, de ez nonszensz,
mégis mikor lett a B550 toptier AM4 fronton?
Asszem még sokáig marad a B450-I Strixem,
teszek a 3.0x8ra, ami miatt cseréltem volna..

(#55375) AxBattler


AxBattler
félisten

In Win Chopin MAX - gyári videó 1, videó 2, Guru3D hír
Husibb lett a kasztni, 43mm helyett már 54mm magas CPU hűtők is beleférnek.
A korábbi portok mellé kapott egy USB gen 3.2 Type-C csatlakozót, valamint a korábbi PRO modell 200W-os tápját.
A HDD-ket új elrendezésben, új mechanizmussal kell rögzíteni, és van egy kivágás az alsó M.2-es meghajtóknak, ami jól jön, ha az alaplapon is ugyanott helyezkedik el a foglalat. Mindenesetre az NVME drive fölött a 2.5%-os HDD nem jelent jót a hőfokoknak.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55376) sasNAXO válasza AxBattler (#55375) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Jelenlegi árazás mellett előre félek az árától. :D Amúgy szerintem egy 2.5-es vinyó talán elég, az új alaplapokon már többször kettő M.2 foglalat szokott lenni és nekem kimondottan tetszik hogy lehet nagyobb M.2 bordát rakni (ha oda esik az alaplapon), pont most szívtam hogy a 3mm-es borda se fér rá az M.2-re a sima Chopinnál.

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#55377) HookR válasza AxBattler (#55375) üzenetére


HookR
addikt

In Win Chopin MAX letöltési oldal nagy képekkel és +1 videóval. - [link]

Igazából nem a befoglalóméret változott, hanem az alaplapi tálca került arrébb.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#55378) L4D1K válasza Speed® (#55374) üzenetére


L4D1K
őstag

Tényleg nevetséges.

Pár hónapja vettem 27e-ért b450i strixet én is...

# ANTAL Tuning #

(#55379) AxBattler válasza HookR (#55377) üzenetére


AxBattler
félisten

Tényleg, ugyanúgy 84mm széles. Nem gondoltam, hogy így áttervezik...
De akkor kb. felesleges volt a tavalyi PRO modell.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55380) sasNAXO válasza AxBattler (#55379) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

A végfelhasználók számára volt felesleges, gyártó bevétel szempontból tuti megérte. :))

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#55381) tlac


tlac
nagyúr

akik pico psu-t használnak, ott milyen fogyasztások jönnek ki üresjáratban és milyen konfig mellett?

nekem TFX táppal kicsivel 20W felett van az alábbi gépre, de jobb lenne ezzel lejjebb menni, mivel lehet felhasználnám routernek

Seasonic 300W-os TFX táp
Corsair 2x4GB 1600 DDR3
MSI-Z87I
i3-4590
WD Green 240GB SSD
valami olcsó Cooler Master hűtő

[ Szerkesztve ]

(#55382) Patice válasza tlac (#55381) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem ez elég jó érték…
Nem biztos hogy anyagilag érdemes küzdened még pár wattért.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#55383) tlac válasza Patice (#55382) üzenetére


tlac
nagyúr

igen, egyébként meglepően jó

sajnos a Seasonic SS-300TFX táp hatékonysága csak 115V-on van meg (230V-on jobb lehet)


([link])

de mondjuk 82,67%-nál 25W fogyasztással kalkulálva kevesebb, mint 5W a veszteség
szóval valószínűleg a pico psu sem lenne jobb, szerintem csak a venti fogyasztásával lenne kevesebb

de ha használ valaki pico psu-t továbbra is kíváncsi vagyok az eredményeire

[ Szerkesztve ]

(#55384) AxBattler válasza sasNAXO (#55380) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, biztos nem tudták összehangolni a ház és táp upgrade-et.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55385) T J válasza tlac (#55383) üzenetére


T J
tag

Pico táp ügyben sajnos elég siralmas a helyzet. Minden ami nem hdplex, az kínai dzsunka. A 200W-os inter-tech is. De ez legalább tud 12V ágon 10A-t ... elvileg. A kisebbek nem, és a nagyobbak se mind. Pl találtam gyengébb 250W-osat, a 3-400W-osakról pedig még gyártói specifikáció sincs.
Hatékonyságot mindegyiknél 90% felett állítják a gyártók.

(#55386) tlac válasza T J (#55385) üzenetére


tlac
nagyúr

valahogy én is oda kezdek jutni, hogy ennyi erővel aliexpress-ről is berendelhetem fillérekért, abban is pont annyira bíznék meg

inter-tech-et amit választanék, hogy ők mernek rá adni 2 év garanciát (más kérdés, hogy azt itthon sehol nem láttam, hogy meg is adnák)

van még egy nagyon régi név, a mini-box, akik valószínűleg jók, nagyon szépen dokumentálva is van minden, de jó drága is

[ Szerkesztve ]

(#55387) Rick4 válasza tlac (#55381) üzenetére


Rick4
félisten

Ne ezt használd routernek, hanem azt ami arra van kitalálva, apróban is volt soklanos komplett hűtőborda külsejű minigép j1900-zal, jobb nincs erre a célra.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55388) Patice válasza tlac (#55386) üzenetére


Patice
nagyúr

Most volt időm kicsit bővebben írni, mert nálam is van most egy lassan alakuló háttérprojekt gépépítés fronton.
Eddig ez az eredménye:

Chieftec ház
Asrock H270M-ITX/AC alaplap
Intel Core i5 7500T
2x8GB HyperX Fury DDR4 RAM
Samsung 970 Evo M.2 SSD (PCIe3 x4)
Streacom Nano120 PicoPSU + a hozzá való külső (jó nagy, 200W-os) kocka

Nemrég megmértem mennyit vesz fel a hálózatból egy egyszerű Lidlis mérővel. Bekapcsolás, boot után, kb. 20W körül vesz fel, ha csinálnia is kell valamit, akkor simán felugrik 30W fölé (32-34), de néha leesik 12W-ra is pár pillanatra, amikor a proci tényleg idle és visszaveszi a proci frekijét a minimumra.

Én is ki akarom próbálni épített routernek PfSense-el, megrakva mindenféle pluginnel, hogy hogy bírja.

Jelenleg ezt a feladatot egy HP t620 Plus látja el VGA helyett egy 4 LAN csatis hálókárytával, AMD GX-420CA CPU-val, ami papíron 25W, csak még meg kellene mérnem, hogy ez mennyit kér a hálózatból jelenleg. :))

[ Szerkesztve ]

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#55389) tlac válasza Rick4 (#55387) üzenetére


tlac
nagyúr

aprón nem láttam olyat mostanában, linkelnél példát?
ali-n igen, de azok ott elég drágák is

nézegettem még a dual gigabites mini gépeket vagy az olyanokat, amiket kártyával lehetne még bővíteni, de ezekben általában nagyon kis retek proci van integrálva (jóval lassabb, mint a j1900)

(#55390) tlac válasza Patice (#55388) üzenetére


tlac
nagyúr

milyen konfig lesz benne? gyári chieftec táp vagy pico psu?

(#55391) sasNAXO válasza tlac (#55386) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Szüleim gépében 2+ éve ha minden igaz ez az rgeek teljesít szolgálatot. A náluk lévő külső tégla nem rgeek, de nekem is van egy saját 120W-os rgeek téglám (ami egyébként nem coil whine-ol, ellenben az EU garis cucc szüleimnél igen), meg ugyanez a pico psu csak már átkebelezve. Eddig még egyik sem adta fel (én nem használom minden nap, cserébe pl. 3400G-n hűtéshez terheléses tesztek is mentek vele).

Nekem szintén valami alis kis pico psu-ról ment egy 36W-os külső tégláról egy kis itx gép ami ilyen mini linux szerver volt, samba, pihole, ilyesmi, 24/7-ben ment, sose volt gond vele (volt benne egy kis venti azért, tehát volt minimális hűtés). Fogyasztást sose néztem, egy N3150-es ITX alaplap volt, 6W-os CPU-val, szóval sok nem lehetett. :D
Azóta egy Intel NUC (NUC5CPYH) váltotta, pont elég a 2 magos 2W-os* proci még amire nekem kell és valszeg még kevesebbet fogyaszt.

*Szerk.: Most nézem ez az N3050 is 6W. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#55392) Melorin válasza tlac (#55381) üzenetére


Melorin
addikt

Én lemértem nemrég. Q87 alaplap + i3-4170 proci 4GB RAM, 2db 3.5" HDD, Xpenology OS:
- Normál ATX táppal 30W
- PicoPSU-val 24W

(#55393) Rick4 válasza tlac (#55389) üzenetére


Rick4
félisten

Végülis nem j1900. hanem celeron 1037, de a feladatra az is megfelel, csak épp most nincs, de ez volt az: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55394) zsolt_64


zsolt_64
senior tag

Újra kapható a J5040 [link]
Hát az ára az kissé horror....

(#55395) Rick4 válasza zsolt_64 (#55394) üzenetére


Rick4
félisten

Akkor ezek szerint teljesen korrekt lennék, ha a j4105-ös lapomat 2X8GB notirammal 60-ért adnám el...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55396) PROTRON válasza Melorin (#55392) üzenetére


PROTRON
addikt

Én 8100 i3 cpu-val mértem még régebben:

--a 15 éves "nem hivatalosan 80+os" 450W-os asztali táppal:
...kb 20-25W között volt idle,
--led trafó+inter tech 200W NAS pico posu-t (ami fentebb is linkelve volt):
...felugrott 22-27W közé az idle.

Aztán komolyabban nem teszteltem, nem volt időm rá. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#55397) AxBattler


AxBattler
félisten

Aki ilyenre vágyik: aprón féláron van most egy Jonsbo V8... ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55398) AxBattler válasza AxBattler (#55397) üzenetére


AxBattler
félisten

... meg egy B450 Gaming-ITX/ac Fatal1ty.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55399) cinemazealot válasza tlac (#55381) üzenetére


cinemazealot
addikt

- i7-4770 + ARCTIC Alpine 12 (borda)
- ARCTIC P8 PWM PST (ventilátor)
- Gigabyte H97N-WIFI
- 2×8 GB Corsair Vengeance LP (1600 MHz) DDR3
- Kingston SA2000M8/500G SSD
- Kingston A400 240GB SSD
- mini-box PicoPSU-120-WI-25V
- FSP120-AAB kockatáp

Nyugalmi állapotban (Ubuntu 20.04.4 LTS alatt) 25 W-ot (27 VA-t) mérek konnektorból.

[ Szerkesztve ]

(#55400) T J válasza tlac (#55386) üzenetére


T J
tag

Azért arra figyelj, hogy a +12V szál erőssége nincs köszönőviszonyban se a névleges teljesítménnyel (Seacomnál se).
mini-box-nál is alacsonyabb.
Az inter-tech tápja átnevezett rgeek-nek tűnik. Ha ez jó hír, akkor örülök, mert ilyenem lesz 2hét múlva (200w-os).

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.