Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55601) Francia91 válasza AxBattler (#55600) üzenetére


Francia91
veterán

Igen, jelenleg egy kifullozott M4800-as Precim van, ezt meg is tartom, nagyon jó kis masina, szeretem :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#55602) Danex válasza Rick4 (#55596) üzenetére


Danex
addikt

nekem ugyan ez a ház épített NAS-ként üzemel én is úgy építettem, hogy a szélekről befelé fújjon, a porszűrők is ezt a konfigurációt adják friss levegő adott a házban, a cpu torony hűtő pedig kifújja azt hátra. Ugye ezeknél a házaknál inkább a nonstop üzem egy kisebb teljesítménnyel a célpont és lehetőleg csendes üzemmel.

(#55603) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Ezt csak úgy itt hagyom. :) [link]
Azért hőmérsékletekre kíváncsi lennék, csúfoltabb, mint a gyári stock fotókon.

Visszatérek ITX alaplapra végre, kis fejlesztéssel egy Asrock B560M-ITX/ac személyében.

(#55604) PROTRON válasza Grave_444 (#55603) üzenetére


PROTRON
addikt

Ha mesh oldallap van még akár az is lehet hogy nem throttlingol a proci. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#55605) Grave_444 válasza PROTRON (#55604) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Alaplap-CPU-RAM témában naprakészre okosítottam magam a napokban.
Lehet rajta akármilyen komoly hűtő és lehet akármilyen hűvös, még úgy is előfordulhat, hogy nem boostol maximumon a proci. :)

Minden esetre jól néz ki. :)

[ Szerkesztve ]

(#55606) AxBattler válasza Grave_444 (#55603) üzenetére


AxBattler
félisten

+ az eredeti reddit bejegyzés.

"Haven't messed with fan curves or undervoltign on either the CPU or GPU -- just running my memory with the XMP 1 profile. Also haven't run any thermal or performance tests, but I played Red Dead 2 for one hour at 4k and the GPU and CPU temps stayed well below 75c. Idle temps on the CPU are around 38c. As for noise? What noise. Can't hear it over my A/C."

Nem rossz. Szerintem egy kisebb, 230x200mm-es mATX alaplap is elfér benne, SFX táppal.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55607) Ribi válasza AxBattler (#55606) üzenetére


Ribi
nagyúr

Én ezt úgy értelmezem, hogy teker a venti mint áálat, legalábbis saját tapasztalatból AMD fan curve elég meredek 50 fok felett. És amit leírt az alapján 70 és 75 között van a proci meg a vga is. És mindez masszívan légkondicionált helyen. Nem kényszeríteném magam ilyen kis házba csak kényszerből.

(#55608) Grave_444 válasza Ribi (#55607) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nyilván ő melegedős cuccokat rakott bele, de egy közepes cpu-vga párossal szerintem megbírkózik. Elrendezésre ugyanaz, mint az enyém csak kisebb, ami nem feltétlen jelenti, hogy melegebb is lesz minden. Arra számítok, hogy a bent rekedt meleg még hamarabb távozik.

(#55609) AxBattler válasza Ribi (#55607) üzenetére


AxBattler
félisten

5700X + 6900XT... azért ez nem egy átlag konfig, maradjunk annyiban, hogy kimaxolta a ház kapacitását. Eleve alulra csak slim ventiket tudott rakni, nem 25mm-eseket.

70-75 fok simán jó érték ilyen teljesítményű és fogyasztású hardverek esetében, szvsz.
Anno ment a para, hogy egy-egy VGA ne érje el a 95 fokot... :D

Egyébként ami nekem hiányzik, az néhány háttértár.
Egyszerűen nincs ötletem, hova lehetne elhelyezni, hogy ne forrósodjon fel.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55610) AxBattler válasza AxBattler (#55592) üzenetére


AxBattler
félisten

Nézegettem ezt az SST-ML11-et, és rá kell jönnöm, hogy csupán 35mm-el vékonyabb a Chieftec BS-10B-nél, illetve az Inter-Tech S-703-nál, egyéb paramétereikben gyak. egyeznek

Utóbbiak ugyanakkor jobb szellőzéssel rendelkeznek, nagyobb VGA fér beléjük (vagy helyette több HDD), és ha nagyon akarom, SFX tápra is át tudom moddolni a kasztnijukat.
Szóval nem biztos, hogy átütő siker lesz, ráadásul a Silverstone termékeknek gyakran van egy felára.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55611) Rick4 válasza Danex (#55602) üzenetére


Rick4
félisten

Mondjuk van benne némi igazság, hogy a porszűrő megfogja a port, azaz ezzel számolni kell, viszont pont most vett a húgom egy CM házat, ott felül a radi helyénél felül kifújó ventik vannak, és persze felette a mágneses szűrőlap, szóval ez is ékes példája annak, hogy a gyártók értelmezése szerint nem csak szívó venti lehet a szűrőlap mögött...
Ez volt az: [link]

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55612) Danex válasza Rick4 (#55611) üzenetére


Danex
addikt

Hát a ház tetején annyi értelme lehet, hogy mikor nincs használatban akkor nem "pereg" bele semmi. Illetve ha a ház tetejére egy radiátor megy hűtésnek akkor ott a szívó konfiguráció esetén ugye értelmet nyer a porszűrő. de alapesetben kifújás esetén csak blokkolja a levegő távozásának útját.

(#55613) Rick4 válasza Danex (#55612) üzenetére


Rick4
félisten

A szűrő valójában mindig akadályozza a légáramlást...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55614) PROTRON


PROTRON
addikt

Kéretik nem nagyon lenézni a hülye kérdésemért.
Jól érzékelem hogy a 3080 TI kártyák, a kb 18%-al több CUDA mag miatt elvileg a munka programok típusú felhasználás terén megérheti a felárat a sima 3080-hoz képest?

Azt levettem hogy játékok terén ár-érték arányban nem...de munkafelhasználás során picit másképpen skálázódik a teljesítmény amennyire látom...

Mert az alaplapom csak gen 3.0-ás és még jópár évig nem tervezek váltani, így valszeg 3090 kártyát már nem tudnék kihasználni, mert ahol már megmutatná az árbeli különbség miatti nagyobb teljesítményt, ott már elfogyna a gen 3.0 : O
Egyébként a Ti-hoz képest CUDA magokban ali pár % a különbség, a memóriával viszont jelenleg nem tudom hogy tudnék-e miat kezdeni.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#55615) AxBattler


AxBattler
félisten

Ide is beírom, hátha valakit érdekel: a Powercolor és XFX modellek után a Sapphire RX 6400 low profile kártyájáról is kiderült, hogy idle desktop módban leállítja a ventijét, terhelés alatt pedig 70 fok körül tetőzik a hőmérséklete. Nem rossz.

#55616 Grave444
38dB-t írnak a tesztben... hát, az LP ilyen műfaj. :B

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55616) Grave_444 válasza AxBattler (#55615) üzenetére


Grave_444
nagyúr

3700rpm azért durva lehet. 42W-os terhelésnél illene normálisan lehűteni, hiába LP.

[ Szerkesztve ]

(#55617) hegegabi80 válasza AxBattler (#55615) üzenetére


hegegabi80
addikt

Na ezt jó tudni. Tökéletes alternatíva számomra, ha kevés lenne az APU és kellene külön vga. Pont befér a házba és még kapna levegőt is. Ha jól nézem ez olyan 1050 Ti szintű vga.

Anno HD7750 vga-ból volt ilyen single sot vga-m igaz nem LP-s volt, de nem volt gondom a hangjával sose. Igaz akkor még nem is az asztalon volt a gépház mellettem.

(#55618) AxBattler válasza hegegabi80 (#55617) üzenetére


AxBattler
félisten

Ezzel az az egyetlen gond, hogy APU-k mellett csak PCIE 3.0 sávon tud kommunikálni, és IGP nélküli CPU kell, hogy a teljes PCIE 4.0 sávszélességgel működjön. Sajnos.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55619) hegegabi80 válasza AxBattler (#55618) üzenetére


hegegabi80
addikt

Azért szerintem ez nem akkora tragédia. Már csak azért is, mert a lapom 3.0 tud.
De még szerintem így is gyorsabb lenne, mint a cpu ban lévő vga.

Az árcédula nem tetszik egyedül, de hátha lesz olcsóbb, meg az aprón is és akkor lehet kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#55620) AxBattler válasza hegegabi80 (#55619) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát nem tudom, boltban még mindig 70k HUF fölött van az ára, aprón meg ennél kevesebbért mennek az RX 6500XT-k. Lehet megérné inkább upgrade-elned 5600G/5700G-re.

Pedig egy 50k-s árcédulát el tudnék viselni...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55621) hegegabi80 válasza AxBattler (#55620) üzenetére


hegegabi80
addikt

Jaja. Én azért 50K alatt 40K közelében vagy inkább még az alatt jobban elfogadnám, az lenne a legreálisabb számomra. Normál esetben attól többet nem is ér. Na de tudjuk most milyen árak vannak.
Igen 5600G/5700G jól hangzik, de jelenleg elég a 3400G is.

(#55622) AxBattler válasza hegegabi80 (#55621) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen 5600G/5700G jól hangzik, de jelenleg elég a 3400G is.
Nyilván a 70k HUF-os RX6400 alternatívájaként írtam... :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55623) hegegabi80 válasza AxBattler (#55622) üzenetére


hegegabi80
addikt

Persze gondoltam. De ha kevés a 3400G-ben az apu, akkor az 5600G-ben is kevés lesz. Akkor inkább RX6400 és max később cpu. Feltéve ha a 3400G ki bírja hajtani a vga-t.

De akár még ez a dupla ventis is elférne, de az ára már nem annyira. :O

MSI 1050 Ti LP volt nekem, azzal se volt gondom hang miatt, igaz nem is vagyok rá annyira érzékeny, na meg idle egyik se hangos, játszani meg fülesben szoktam, a család meg már alszik. ;]

[ Szerkesztve ]

(#55624) Speed® válasza Grave_444 (#55574) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Részemről elengedtem a B550t, vicc az ár..
gyakorlatilag 50et emeltek rajta fél év alatt.
Szereztem egy X570et 60ért, néma a venti,
amitől tartottam, úgyhogy problem solved.

Mindkét SSD teljes tempón, a VGA 3.0x16,
de ilyen téren eddig sem volt tempó gond.
De a venti rögzítésén még variálni akarok,
fordul az iránya, gumis távtartás indokolt.

[ Szerkesztve ]

(#55625) Danex válasza Speed® (#55624) üzenetére


Danex
addikt

Az igen, szépet mentek az árak, az ASUS ROG STRIX B550-I GAMING-et már nem is látom, de azt még 73e volt, Corsair SF750 SFX -et is még 53e-ért vettem, ahogy nézem már az is 73e :Y

(#55626) Francia91 válasza Speed® (#55624) üzenetére


Francia91
veterán

AsRock B550M-ITX/ac vagy a Biostar B550T-Silver, ami talán még lenyelhető árú, bár nem ismerem a konkrét lapokat. De tény, hogy tavasz óta közel duplázódtak az AM4-es ITX lapok árai
Júniusban szerencsére haveromtól gépfejlesztés miatt olcsón (12k) szereztem egy Gigabyte B450i Aorus Pro WIFI lapot, abba épülget lassacskán az ITX konfigom

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#55627) hegegabi80 válasza Speed® (#55624) üzenetére


hegegabi80
addikt

Na annyi felárat nem ér, az tuti, teljesen tökéletes az X570 is (bár nálam a 60K is bőven ingerküszöbön felül van).
Ez milyen borda? ABR? Látom neked is home made rögzítés van. :DDD ;]

#55626Francia91: annyiért ajándék volt az a lap, én 28K-ért vettem 2020. márciusban apróról garival. (azt a ku... már több mint 2 éve :Y )

(#55628) AxBattler válasza Speed® (#55624) üzenetére


AxBattler
félisten

Ezért nem tervezek a továbbiakban ITX-el... :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55629) Speed® válasza hegegabi80 (#55627) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Persze, hogy nem, a 60 is csak úgy emészthető, ha hozzáteszem, hogy 40ért ment el a Strix B450-I, (2+ éve ~ennyiért jött..). Alapvetően a passzív chipset és a 2.5Gb LAN, amit elengedtem ezzel, minden másban viszont több ugye az X570, remélem hosszútávon igazolja, hogy jó döntés volt.

Ja, AFBR, a drótos ventirögzítést nem erőltettem, kis hajlítgatás megoldaná, de a gumis távtartós verzió szimpibb. Mod más téren volt, lévén rev.1., csiszolnom kellett, hogy elférjen, de fél perc alatt megvolt, emiatt nem szereztem új szettet..
Szerencsére az 5700G még ACOC mellett sem esik komfortzónán kívülre, tud annyira csendes lenni, hogy ne akarjak jobbat, marad :)

(#55630) Speed® válasza AxBattler (#55628) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Csak rendeződik idővel..ill. alkalmi vételek mindig akadnak😏

(#55631) hegegabi80 válasza AxBattler (#55628) üzenetére


hegegabi80
addikt

Pont ezért vettem én ezt a kis gépházat, mert még tfx táppal is befér egy kisebb matx lap.
Na meg úgy voltam vele, ha netán kell csak tudok szerezni valahonnan LP vga-t.

Speed®: Jah igen, úgy már egy fokkal kellemesebb a kiadás.
Csodálkoztam is, hogy annak nem csavaros a venti rögzítője, de nem összekevertem az ID-Cooling hűtővel.
Ismerős ez a rev.1 verzió, szívtam vele én is.
De miért nem jó a kampós rögzítés? Az normál ventihez van, nem pedig slimhez. :W
Nekem is muszáj volt alkalmazkodnom az IS-47K-hoz. De most lehet kipróbálom a gyári felállásban a kis slim venitvel, meg egy kis UV-val.

Sajnos az a rendeződés elég messze van, de még szerencse, hogy vannak jó alkalmi vételek. Csak győzze az ember kivárni.

(#55632) AxBattler válasza Speed® (#55630) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, csak mindig a szívás jön az ITX-el, és ezt az időt tudnám másra is fordítani.

#55631 hegegabi80
Az egy jó vétel volt, sajna én lecsúsztam róla.
Létezik néhány új, de ezek Ali-onlyk: SKTC A10, Metal Fish G5, stb.

Szóval ezért örülök az ilyen kompakt mATX házaknak, mint az S-703, SST-ML11.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55633) Grave_444 válasza hegegabi80 (#55619) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Pont, hogy a 6400-6500-nál nagyon sokat számít, mivel alapból szűk a sávszélesség.

Speed®
Most mondjuk ez nagyon jó áron van kivételesen. Gigabyte Z590I VISION D
Aprón sincs nagyon használt cucc.

(#55634) hegegabi80 válasza AxBattler (#55632) üzenetére


hegegabi80
addikt

Igen pont akkor vettem, amikor akciós is volt és cseh raktárból.

Viszont ez kettő linkelt is elég baba, az SKTC elrendezésre hasonló az enyémhez, csak perforált az eleje is, bár ez annyira nem tetszik. Viszont a G5 az tök jó, pláne, hogy az elejébe került a táp. Egy ilyet el is fogadnék. ;] :DDD (ne ingerelj ilyenekkel légy szíves :DDD :B )

Pont most szerelek ismerősnek gépest ATX házban, hát azért elég sok időt eltöltöttem a szerelésével. De amúgy már engem se hoz lázba annyira az alkatrész csere és szerelés, inkább csak nyűg meg ha nagyon muszáj.

(#55635) Crabface válasza Grave_444 (#55633) üzenetére


Crabface
senior tag

Hu ez jó ár!

Valakit nem érdekel egy z490i lolz... :DDD

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#55636) Mclovin válasza Grave_444 (#55633) üzenetére


Mclovin
senior tag

Uhh ez jó kis lap, jó áron ...mindig akartam valami fullosabb Z/X itx lapot. Mondjuk alig van aprón is rocket lake i5, meg az új sem olcsó. Meg erre nem hiszem, hogy mergérné lecserélni egy r5 3600 + b450 itx kombót. :U

(#55637) Grave_444 válasza Mclovin (#55636) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Azt szerintem sem. 10-11. gen I5/I7 azért szokott lenni aprón.

(#55638) sasNAXO válasza Speed® (#55629) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Gigabyte B550I-nél a 2.5Gb LAN nekem eddig csak gondot okozott, igazából nem jártam utána, de 1-2 naponta megszakad a hálózati kapcsolat és vezérlőpultban le- majd vissza kell kapcsolni az adaptert hogy utána szépen menjen tovább újra minden... :U
Én hosszú reménytelen várakozás után vettem 55-ért, pedig sokaltam érte. :DDD

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#55639) Rick4


Rick4
félisten

Mai szerzemény:

3.5", pici lapos, egy usb, és egy induló kis progi kell neki, csomó szép, vagy személyre szabható alapfelület, beállítási lehetőség stb van, akár egy plexi mögött is elfér, és igen dizájnos kis cucc. Az ára kemény 20 euró volt.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55640) Rick4 válasza sasNAXO (#55638) üzenetére


Rick4
félisten

Eszközkezelőben az eszköz lekapcsolhatja ezt az eszközt szöveg elől pipa el van véve?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55641) apollo12 válasza Rick4 (#55640) üzenetére


apollo12
veterán

Hali ilyet hol lehet beszerezni :D ?

[ Szerkesztve ]

(#55642) hegegabi80 válasza Rick4 (#55639) üzenetére


hegegabi80
addikt

Ez tök jó, nekem is kell. Miket jelez ki, mit lehet beállítani?

(#55643) Rick4 válasza apollo12 (#55641) üzenetére


Rick4
félisten

Innen lehet választani, ezek ugyanazok, mint bárhol máshol, csak olcsóbb, még talán valamit kuponozni is lehet... [link]
Ja, és ha fontos, akkor ma kaptam meg, dpd hozta, 1-jén délután kettőkor rendeltem, szóval egy hét...

hegegabi80: Van egy kis szoftvere, sok mindent tud, de ha extra kell, azt majd azt neked kell beálíltanod, alapból van egy marék dizájn, cpu, hdd, ssd temp, ram freki, lan up/down mérés valós időben, rendesen működő széles határok között állítható fényerő, a kijelző korrekt, nincs színtorzulás, félrevilágítás, totál rendben van, ezek mellett van még a dizájntól függően pontos idő, dátum, nem rossz kis cucc ez, pláne ennyiért:

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55644) Speed® válasza Grave_444 (#55633) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Relatív a jó ár, LGA1200 annyira nem vonzó..
Ha 1700/DDR4 látsz hasonlót, akkor szólj ;p
Elégedett vagyok a mostanival, de kíváncsi..
Egy 12600KF alá nem is kellene beafy VRM,
a Z690M-ITX/ax jó is lenne, de ez is 115k :S
Szóval hiába jó ár/érték a proci, a lap elqrja.

(#55645) Grave_444 válasza Speed® (#55644) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Én 35-ért vettem apróról lapot, ennyit megért.
1700 az tényleg húzós. :F

(#55646) Speed® válasza Grave_444 (#55645) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nekem anno 19'12 ~45 volt az új B450-I,
akkor sokalltam kicsit, de leszolgálta :K
Specifikáción felül is teljesített 2xM2vel,
emellett stabil volt 200+W CPU OCval is,
gyakorlatilag 5k bukóval adtam el, az 0..
Remélhetőleg az X570I is lehúz 2+ évet,
max. akkor váltom, ha 1:1 kijön a Z690..
Proci téren max az 5800X3D érdekelne,
de amíg nem feleződik az ára, kimarad.

(#55647) Grave_444 válasza Speed® (#55646) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Akkor végül is egy tök jó lapot fogtál ki és jól is szálltál ki belőle.
Győzd meg magad, hogy elég a mostani és nem kell költeni. ;]

(#55648) Speed® válasza Grave_444 (#55647) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Megy az ájjále mantra fejben nyilván ;p
Ár/érték jelenleg sweet spot a masina,
csak perf/watt oldalon van a kisördög,
mert AC OCval azért 110W az 5700G..

PBO-offset nem villant sajnos IPCben,
gyakorlatilag 4.5 fölé nem boostol fel,
viszont AC bukok cserébe 250MHzet,
úgyhogy maradt az AC@4.5G inkább.

(#55649) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Kicsit elkapott most a led őrület.
Van 2 db ID-Cooling 9215 XT le venti a ház tetejében, ezeket majd elosztóval csatlakoztatom az 5V 3 pines csatira.
Gondoltam lehet jó lenne még egy ledszalag a ház aljába, azt köthetem a 12V-os 4 pinesre igaz? Nyilván olyan fajtát nézek ali-ról, onnan rendelem a többi cuccot is. PL egy ilyet.
Vagy az 5V-ra érdemes kötni azt is?

Akkor ezt is tudom vezérelni alaplapról mind szín, mind fényerő szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#55650) Rick4 válasza hegegabi80 (#55649) üzenetére


Rick4
félisten

Ledszalagot led vezérlőre kellene kötni...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.