Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56051) Rick4 válasza Danex (#56028) üzenetére


Rick4
félisten

Na igen, így sokkal egyszerűbb végiggondolni is, miről van szó, köszi az infót.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#56052) makoss válasza Patice (#56032) üzenetére


makoss
addikt

Köszi!

Azt lehet tudni honnan vetted?
Azért kérdezem mert nagyon kevés bolt foglalkozik NUC-okkal, pedig szerintem lenne rá érdeklődés, legalább is engem érdekelne, amiket nyújt ilyen áron, háát nem találtam más gépekben 250 eFt alatt így:
Intel NUC 11 Performance Lite (NUC11PAHi30Z02)
11. generációs proci
Pcie 4.0
2x Thunderbolt 3
alacsony fogyasztás 40 wattos táp.

És mivel támogatja a Pcie 4.0-et, mehet bele a Samsung 980 Pro m.2 SSD is!
Memóriát G.SKILL Ripjaws 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz F4-3200C22D-16GRS néztem ki.

Azóta is várom a jobb ajánlatokat, de ilyen tudással, felszereltséggel 250eFt alatt még nem kaptam! :N

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56053) exoduss


exoduss
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy ilyen kisméretű pc-t összeállítani. jelenleg a házakat nézegetem. Szerintetek Lian-li q58 vagy H2O x4 ? Nem lesz lenne bele nagyon erős konfig, egy 3600/5600 és egy 2060s vagy 5600 xt videókártya menne bele. Eddig szinte mindenhol csak aio-val láttam ezeket a házakat. Top-flow hűtőkkel meg se érdemes próbálni?

(#56054) Crabface válasza exoduss (#56053) üzenetére


Crabface
senior tag

Mehet a topflow, csak felesleges ekkora ház. Akkor egy Dan A4-sfx is elég.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#56055) exoduss válasza Crabface (#56054) üzenetére


exoduss
tag

mennyire lehet ezeket a gépeket halknak nevezni? Az asztalomon lenne a monitor mellett. A jelenlegi gépem elég halk, nem szeretném ha túl hangos lenne, viszont nagyon tetszenek ezek a kis hotboxok :DD
Azért gondoltam erre a két típusra, mert hardver aprón most 20-25 ezer forintért lehet újonnan hozzájutni.

(#56056) Crabface válasza exoduss (#56055) üzenetére


Crabface
senior tag

Nekem játék alatt van csak némi hangja a gépnek. Ha csak dolgozok vagy netezek rajta, akkor teljesen néma (gyakorlatilag egy venti forog olyankor lassan)

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#56057) Qkackca válasza makoss (#56052) üzenetére


Qkackca
őstag

Szóval, akkor most a pcie 4.0, thunderbolt, kis fogyasztás a lényeg.
Vagy konkrétan 2db thunderbolt kell? Mindenképp 11. gen intel?
Az a 250k-s ár az csak a gép, vagy a ram-ssd-vel együtt jönne ki annyira?

Asus VivoMini, Asrock Mars ADL? Asrock Deskmini-n csak type-c van tb nincs.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#56058) makoss válasza Qkackca (#56057) üzenetére


makoss
addikt

Amit odaírtam mindennel:
11. generációs proci
Pcie 4.0
2x Thunderbolt 3
alacsony fogyasztás 40 wattos táp.
16 GB memória.
A Pcie 4.0 és a 11. generációs proci a Samsung 980 Pro m.2 SSD miatt kell, csak így tudja kihasználni a magasabb sebességet:

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56059) Rick4 válasza makoss (#56058) üzenetére


Rick4
félisten

Semmi lényege sincs ennek a magasabb értéknek, az 1800 és a 3500 közötti különbségből sem érzel semmit. Pláne nem érdemes csak emiatt plusz pénzt adni a komponensekért.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#56060) makoss válasza Rick4 (#56059) üzenetére


makoss
addikt

Oké, de ha netán nem válna be a NUC, megy át az SSD a nagy gép jövőre betervezett új alaplapjába.
Ezért (is) gondoltam ha már Pcie 4.0, akkor már élnék vele.
Tudtommal támogatja a 11. generációs proci ezt a sebességet, a 10. még nem.
Mindig is szerettem volna egy másodlagos gépet, ha netán a nagy gépem egyszer szervízbe kényszerülne ;)

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56061) Rick4 válasza makoss (#56060) üzenetére


Rick4
félisten

Nyilván én is a lehető legjobbat venném, amennyiben érdemben nem drágább, de 20-30 ezrekkel drágábban csak a tudatért, hogy gyors a cucc, pénzkidobás, mert valósban nem profitálsz belőle. Persze én csak a magam véleményét írom, lehet később ez piacképesebb, ha használtan eladod, benne van, hogy megbízhatóbb, bár SSD-t én pl nem láttam még elromlani..
Csak beszélgetünk, a végső döntés úgyis a tiéd lesz.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#56062) Qkackca válasza makoss (#56058) üzenetére


Qkackca
őstag

Ha mindenképp 2db TB port kell akkor lehet tényleg az a befutó, mert amúgy meg a pl a Gigabyte Brix Pro gépeknél már a 4. generációs port (is) van.
De azért csak a gép magában bőven van 250 alatt is írva, nyilván jobban utána néztél ha érdekel a dolog.
Azért az a 40W-os össz fogyasztás meg a pcie 4 ssd nekem annyira nem adja ki :))

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#56063) Rick4 válasza Qkackca (#56062) üzenetére


Rick4
félisten

Érdekes ez a 40W kérdés, van itthon több gép, okos hosszabbítón méricskéltem fogyasztásokat, a 40W alapon, azaz napi több órára vegyesnek mondható óránkénti fogyinak már nem olyan kevés, combosabb gépek simán hozzák.
Pont pár napja írtam: https://prohardver.hu/tema/mini-itx/hsz_55950-55950.html
Azóta rájött még pár mérés:
Asrock Q1900B-ITX +2TB HDD +1 db SSD=11-12W
Asrock j4025+ 1 db 6TB HDD + 1 db SSD= 13W
Asrock H110M-itx+17-6700+1TB HDD= 22-23W
Kontron KTQM87- itx lap ráforrasztott i7-4860EQ procival +1TB HDD +1 SSD 22W

Ezek működés közben mért értékek, ha kergetem, nyilván több, de messze nem 100W-ról beszélünk, vegyesben 50% terhelés-50% idle simán hozható a 40W-os átlag.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#56064) makoss válasza Rick4 (#56061) üzenetére


makoss
addikt

Az még hagyján, de nemsoká jön a 990 Pro! :B [link]
... a Thunderbolt 5-ről nem is beszélve! :D [link]

#56062 Qkackca Hallod most voltam szabin, persze nem csak azért, hogy mini PC infókra vadásszak, de egyszerűen nem találtam ilyen, vagy jobb paraméterekkel rendelkező gépet ilyen áron! :)
Lehet, hogy a 40W inkább 90 :B

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56065) makoss válasza Qkackca (#56062) üzenetére


makoss
addikt

Gigabyte Brix Pro nem rossz, de drága.
Nem fogol találni jobbat, :B esetleg külföldi boltban de az meg nem érdekel.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56066) Qkackca válasza makoss (#56065) üzenetére


Qkackca
őstag

Engem nem kell győzködni, neked kell a gép ;)
Ha a felmerült igényeket ez teljesíti, akkor ez van.
Csak a 250k-s árat sokallom (érzek egy kis ellent mondást) a barebone gépért, ram-ssd-vel már oké.Olyan kiegyensúlyozatlannak érzem a teljesítmény-kiírt szempont rendszert, a saját ismereteim koordináta-rendszerében.

Rick4 Igen, az úgy oké.
Én is laptopról intézem a napi/egyszerű dolgokat, 25w környéke, bőven elég. Azért nem kapcsolom be a nagyobb vasat, hogy ugyanazt meg tudjam csinálni többszörös fogyasztással.
A sok tb port-gyors ssd kombinációban valami kreatív feladatkört vizionálok, sok adattal, azt rendesen kihasználni...bár ahhoz meg keveslem a proci teljesítményt akkor már.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#56067) Rick4 válasza Qkackca (#56066) üzenetére


Rick4
félisten

Itt napi 12-14 óra meló van, és azt hittem én is, hogy majd elszalad a fogyi, (mindegy, 5 perc alatt megkeresem a havi villanyszámla árát) de nem, 2 db gép+ 2 db monitor (49" samsung 32:9-es) + 2 db led lámpa itt, most, élőben 155-161W között ugrál, amiből 26W a nas+ a szünetmentes fogyi, azaz melózva, kb 35 chrome+5 edge ablakkal, műholdvevőről jövő hd streammel 67W-ot eszik a gép+ monitor+lámpa, ebből 4W a lámpa, konkrétan 63W-ről beszélünk.
Emlékszem, a régi Samsung 245T moncsim egymagában képes volt felvett fényerőnél 100W-ot kajálni. :D

Szerintem sose volt még olyan gépem, ami ennyi erő mellett ennyire keveset fogyasztott volna.

250K-ért szerintem még az apróból is lehet elég szép konfigot válogatni, saccra dupla teljesítménnyel, egy pofás házzal (nuc- hoz képest pofás) de ugye egyéni preferencia az ilyen olyan TB csati, miegymás, én pl most utánanézés nélkül azt se tudom, az mire jó. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#56068) makoss válasza Qkackca (#56066) üzenetére


makoss
addikt

Érdekes én pld. az Asus Zenbook 14 Oled-el vagyok így, oké, hogy Oled, de közel fél milliós laptop és integrált vga van benne :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56069) Patice válasza makoss (#56052) üzenetére


Patice
nagyúr

Megnéztem, a Be-Va Chip-nél vettem.
Amit kinéztél, az sajna nincs náluk, de van Nuc11 modell náluk bőven...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56070) makoss válasza Patice (#56069) üzenetére


makoss
addikt

Köszi! :R
Még ráér, ha nem változik kb november közepére tervezem megvenni + az SSD-t, memóriát.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56071) ANOka


ANOka
őstag

Szerintem ideje lenne frissíteni az összefoglalóban szereplő házlistát: a hozzászólások közül a legfrissebb is 2017-es!

(#56072) ANOka


ANOka
őstag

Használ itt vki Jonsplus i100 Pro házat?
Ha igen, mi a véleménye/tapasztalata róla?

(#56073) dugo_ válasza ANOka (#56071) üzenetére


dugo_
veterán

Hajrá, ez egy közösségi fórum! :K

(#56074) redbiro


redbiro
őstag

sziasztok!

3 éve nem voltam pc építés közelében, szeretnék egy munkára és játékra alkalmas mini-itx gépet, de az árakat látva első körben egy micro-atx felé billentem el.

munka jellemzői:
home officehoz kell
főleg microsoft termékek
rohadt sok teams meeting
antennás alaplap kell, hogy simán tudjak mosogatni a konyhában a bluetooth fülessel :D

játék jellemzői: ultra high-on értelmezhető fps-en lehessen játszani 1080p-ben

a konfig:
alaplap - Gigabyte B550M Aorus Elite
proci - AMD Ryzen 5 5600X
hűtő - Noctua NH-L9a-AM4
ssd - Samsung 980 1TB M.2
ram - G.Skill DDR4 Aegis 2x16GB 3200MHz
video - MSI GeForce RTX 3050 VENTUS 2X 8G OC
táp - Be quiet! Straight Power 11 750W PSU
ház - Cooler Master MasterBox Q300L

valahogy úgy érzem, hogy ágyúval verébre ez a 450k config, segítsetek kérlek, hogy hol faragjak belőle úgy, hogy mondjuk visszamenjen ITX méretre, és az se baj ha olcsóbb a végeredmény. :DDD

[ Szerkesztve ]

it never gets easier, you just go faster

(#56075) HookR válasza ANOka (#56071) üzenetére


HookR
addikt

Most kicsit el vagyok havazva teendőkkel, de majd igyekszem rá időt szakítani.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#56076) Patice válasza redbiro (#56074) üzenetére


Patice
nagyúr

Használt piac nem játszik?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56077) redbiro válasza Patice (#56076) üzenetére


redbiro
őstag

de, végülis játszhat az is, nem zárkózom el. viszont ott aztán tényleg el vagyok veszve, egy webshopban legalább le tudok szűrni tulajdonságokra és úgy választani.

it never gets easier, you just go faster

(#56078) Rick4 válasza redbiro (#56077) üzenetére


Rick4
félisten

A harverapróban konkrét típusra- foglalatra is tudsz keresni, szerintem elég könnyű végigpörgetni azt a 20-20 tételt, ami téged érdekel termékkörönként, sok esetben garis, hibátlan cuccok vannak fent, az ár persze más kérdés, nagy a szórás, de én az ilyeneket mindig jegyzettömbben írtam kitől, mit, mennyiért, attól a másik jobb, de olcsóbb, vagy közelebb van, stb stb, végül mindig minden összeállt.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#56079) AxBattler válasza redbiro (#56074) üzenetére


AxBattler
félisten

Ház: Cooltek / Jonsbo V9 Silver/Black - 25k HUF
Táp: valami 650W-os, félpasszív, modus SFX, pl.: CoolerMaster V650 SFX Gold 40-45k HUF
VGA: használtan egy RTX 2060 még erősebb is - 80-90k HUF

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#56080) FireKeeper válasza redbiro (#56074) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ha találsz 5600X helyett X nélkülit olcsóbban, vedd azt, ugyanaz a szilícium, kicsivel nagyobb turbót kapsz csak ami BIOS-ból két kattintás a sima 5600-on is.

táp szintén sok, ehhez a kombóhoz 500W körüli is bőven elég, 650 már szuper biztos.

procihűtő ha mindenképp low-profile kell: alpenföhn Black Ridge: olcsóbb, erősebb, házba bőven elfér ez is.
de amúgy ebben a házban elfér egy sima torony hűtő is, amiből csomó jó opció van, Arctic Freezer 34 esport pl.

felszabaduló zséből én RTX 3050 helyett én egy RX 6600-at vagy 6600 XT-t vennék, vagy ha bele tudod zsúfolni akkor akár 6700XT.

#56081 bocsi az angol silicon tapadt a nyelvemre :DDD

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#56081) dugo_ válasza FireKeeper (#56080) üzenetére


dugo_
veterán

Szilícium.

(#56082) redbiro válasza FireKeeper (#56080) üzenetére


redbiro
őstag

köszi a konkrét ajánlásokat mindenkinek, utánamegyek. a hardverapró tök jó dolog, de már sajnos külföldön élek és elég nagy overheadje lenne egy plusz szállítási körnek. itt is van használt piac, de olyan jól szűrhető oldal nem nagyon, mint a HA.

it never gets easier, you just go faster

(#56083) Rick4 válasza redbiro (#56082) üzenetére


Rick4
félisten

A lényeg, hogy mindig minden utólag, a sokadik hozzászólás után derül ki. A fél topic máris törölhető...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#56084) redbiro válasza Rick4 (#56083) üzenetére


redbiro
őstag

látom te is elfáradtál a hét végére, nincs ezzel gond. az eredeti hsz pont ezért a konkrét tételek cseréjére kért javaslatot, nem volt jelentősége annak, hogy hol élek. a hardveraprós javaslatra se mondtam, hogy de hülye vagy, hogy ezzel jössz, hanem vettem a fáradtságot és elmagyaráztam, hogy miért nem működik.

it never gets easier, you just go faster

(#56085) Rick4 válasza redbiro (#56084) üzenetére


Rick4
félisten

Mitől fáradtam volna el? :D Hétfőtől péntekig csak ph-zok meg hardveraprózok. :D
Talán csak szimplán nem megy át, miről is van szó. Én pl néztem itthoni kisker árlistákat, hardveraprós keresést csináltam, hogy miképpen tudnék jó tanácsot adni. Ezért is mondom, és most is tartom, hogy elsőre is leírhatta volna, nem itt élsz, mert a használt szekción túl bizony tetszik vagy sem, az új alkatrészek is teljesen más kínálattal és árazással, beszerezhetőséggel vannak jelen más országban, ráadásul mivel sok más országból szoktam vásárolgatni, talán még érdemi tanácsot is tudtam volna azon a vonalon is adni, pont ez okból a hozzászólások egy része mehet a levesbe.

Az már csak hab a tortán, hogy a kinti, vélhetőleg másik devizás árat ügyesen átkonvertáltad forintra, hogy végképp meg legyünk tévesztve! :D

Ne hidd, hogy én ezen mérgelődöm, 10-ből 9 ember nem tudja leírni a használható válaszhoz szükséges minimum kritériumokat elsőre, azaz mára teljesen megszokott a dolog..
;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#56086) AxBattler válasza redbiro (#56082) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha mást nem, VGA-t érdemes onnan halászni a jelenlegi bolti árak mellett.
RTX 2060-al + egy SFX táppal pl. rögtön fogsz egy százast a teljes konfigon, de a mások által ajánlott RX6600(XT) is elég sokat meg tud takarítani másodkézből.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#56087) redbiro válasza Rick4 (#56085) üzenetére


redbiro
őstag

mielőtt megírtam a hsz-t, szándékosan megnéztem több tétel esetében is a magyar bolti árat, és nem láttam kardinális különbségeket.
értem, hogy te mindenben IS otthon vagy, de az átlag hozzászólót valószínűleg inkább elriasztom azzal, ha eleve azt kérem, hogy a holland piacról ajánljon nekem olcsóbb terméket.
senkitől nem várnám el, hogy most kezdjen euros árakat túrni, amikor láthatólag az itt beszélgetőknek kb. a fejében vannak a magyar kisker árak.

hidd el, hogy nem szoktam csak úgy behányni kérdéseket egy topikba, előtte igyekszem végiggondolni és úgy megfogalmazni, hogy a lehető legkevesebb visszakérdezéssel jussunk el mindannyian az engem érdeklő infóig, aztán mindenki mehet a dolgára.

te is látod, tök jó tanácsokat adnak a többiek, ezúton is köszi még egyszer mindenkinek!

it never gets easier, you just go faster

(#56088) Rick4 válasza redbiro (#56087) üzenetére


Rick4
félisten

Semmiben sem vagyok otthon, műkedvelő vagyok, és szó sincs arról, hogy Ha bárhol laksz, neked csak a magyar vagy csak a holland piacról kellett volna bármit is venni. Nem szemrehányásként írtam, pusztán azért, mert ebből is látható, menyi minden fontos ahhoz, hogy a topic ne legyen szétcsexve, és ugyanaz a kérdés újra 3x jól, jobban, mégjobban feltéve.
Mivel azzal foglalkozom, hogy a bolygó bármelyik pontján veszek valamit, majd azt a másik pontján eladom, nekem nem okoz nehézséget, ha tudom, anyagi, garis vagy szállítási költség okán merre tartózkodik a kérdező, de mivel ez magyar fórum, az alap kérdés nélkül minden itthonról.
Én tényleg csak segíteni szerettem volna. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#56089) redbiro válasza Rick4 (#56088) üzenetére


redbiro
őstag

de nem segítesz, cserébe nem akarod meghallani amit mondok. :)
nincs érdemi különbség a holland és magyar árak között, tehát nekem tök elég ha a magyar piacról ajánl valaki olcsóbbat és/vagy jobbat, ugyanott vagyok, mert itt is olcsóbb és/vagy jobb lesz.
nyilván mindig a saját székből nézve kézenfekvő szemlélni a világot, de rajtad kívül mindenki másnak egyszerűbbé és egyértelműbbé teszi a kérdést, ha nem kavarom bele a hol lakom témát.
ha megfigyeled, most sem azért írom a sokadik hozzászólást, mert nem volt elég egyértelmű a kérdésem, hiszen egyből értelmes és konstruktív válaszokat kaptam.
de legyen elég ennyi mára, ettől én már boldog vagyok.

it never gets easier, you just go faster

(#56090) makoss válasza Patice (#56069) üzenetére


makoss
addikt

Most találtam egy olyan NUC verziót ami hasonlít a korábban kinézett változatra, annyi, hogy ez TN-es ami nem tudom mit takar :F
típusra nem sok az eltérés:
NUC11PAHI30Z
NUC11TNHi3
És ez a TN akkor keltette fel a figyelmem mikor a NUC processzorának TDP-je után kutakodtam, akkor vettem észre az árúkeresőn ezt:

Na gondoltam ez marhaérdekes, ahogy nézem az Akasa passzív hűtős háza a TN jelzésű NUC-okkal kompatibilis ;)
Egyből a TN-es verziók után kedtem nézelődni, a képen lévő találat kicsit megnehezíti dolgom, mert a típusjelzés a 4 db NUC-ban nem sok, nem tudom mikben térnek még el egymástól? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56091) Rick4 válasza redbiro (#56089) üzenetére


Rick4
félisten

Tényleg nem hallom, de olvasni azért olvasom.. :D
Mint írtam, nem feltétlenül a bolti új dolgokra gondolok, és ott bizony sok a különbség. Gondolom te se láttál hollandot, aki a "magyar ebay"-ről, jófogásról vásárolta volna rendszeresen a pc cuccokat! :D Ellenben fordítva sűrűbben előfordul.
Nyilván innen többen is egészen is véletlenül vásárolunk német, francia- osztrák üzletekből, mert mint írtam, sokszor a kínálat sem ugyanaz.
Ha neked egyszerű leredukálni a kérdést egy igen-nem szintjére, akkor nem az én válaszomra vágytál, tudjuk le mára ennyivel, és mindketten boldogok maradunk. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#56092) Patice válasza makoss (#56090) üzenetére


Patice
nagyúr

A "TN" az adott termékcsalád kódja. Ezt valahogyan a Tiger Canyon-ból hozták össze.
A többi karakternek is megvan a maga jelentése: link.

Az Akasa pedig ezt követi a hozzá való passzív házaival, a TN termékcsaládhoz a Newton TN házuk lesz jó ( abba lehet átszerelni), az oldalukon ott van, hogy mely modellekkel kompatibilis.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56093) makoss válasza Patice (#56092) üzenetére


makoss
addikt

Szia!
Most melóban vagyok, írni akartam, de majdnem éjfélig elemezgettem a karaktereket, jelentéseket, de nem igazán vettem ki mi mi :B
De még vissza térek rá!
Azt volna jó még tudni, hogy amit betettem képet + 4 db NUC között mi a különbség?
Mert szerintem nem sok különbség van.
Ráírtam tegnapelőtt az egyik boltra is, de azt írták, nem minden adatot ad meg a gyártó sem, mint ahogy azt sem, hogy pontosan milyen táp van a csomagban.
Az egyik youtube unboxing videóban látni, hogy van külső táp, de már a dugaj nincs ami a konnektorba megy, mondjuk azt tud adni a szervíz is szerintem...

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56094) Qkackca válasza redbiro (#56074) üzenetére


Qkackca
őstag

Jól érzed, hogy a matx a költséghatékony vonal.
Mi van meg eddig? A leírt konfig rendelkezésre áll? Vagy csak terv/költség szint belövése?

alaplap - ASRock B550M-ITX/ac
vga - Radeonból talán jobb akciók vannak most, két héten belül bejelentik a köv. szériát, a caseking.de-n elég jó akciók vannak. Érdemes figyelni. (Most pl 6650XT kb 380Eur)
Használtan meg akár 3070 is beleférhet az árba.

hűtő - NH-L9a az lehet, hogy kevés, esélyes hogy hangosabb lesz a kelleténél (melegebb is)
ram - a 3200-as nem fogja vissza nagyon az 5000-es ryzeneket?

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#56095) redbiro válasza Qkackca (#56094) üzenetére


redbiro
őstag

csak terv egyelőre, illetve a tápot megvettem amit a többiek ajánlottak (650 sfx), mert találtam egy alig használtat olcsón.

alaplap - köszi, az asrock jó ötlet
vga - radeonból az 5700xt-t néztem még, kicsit a 2060 felett van a teljesítménye és azonos árban megy használtan.
hűtő - nézek valami komolyabbat, bármi elfér kb
ram - arra gondoltam, hogy az 5600 helyett rámegyek egy használt 3600-ra, 10-15% talán a különbség, árban viszont a fele, kérdés hogy ahhoz jobban passzol-e a kinézett ram

it never gets easier, you just go faster

(#56096) FireKeeper válasza redbiro (#56095) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

igazából 3000 felett már nagyjából jó vagy RAM terén, a sweet spot tudtommal 3600-nál van, de nem vesztesz túl sokat lassabb memóriával. arra figyelj, ha mégis low-profile hűtőt veszel, a RAM elférjen alatta, én ebbe majdnem belefutottam.

ha már használt kártyát nézel, én az RX 6000 szériát javaslom. most szórják ki őket a bányákból, ki lehet fogni jó dealeket.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#56097) tlac


tlac
nagyúr

lecseréltem az i5-4590-et egy 4590T-s procira, annak ellenére, hogy 35W TDP-s, ki lehet belőni hozni 50W-os fogyasztást is
konnektorból mérve 85W körül van a gép fogyasztása (konfig)
hát eredetileg egy 85W-os Chieftec paneltáppal akartam volna meghajtani, így már necces, még akkor is ha csak egy szélsőséges esetet hoztam össze

[ Szerkesztve ]

(#56098) redbiro válasza FireKeeper (#56096) üzenetére


redbiro
őstag

a bányákból kikerülő kártyák nincsenek széthajtva?
nagyon nem néztem utána, de gondolom éjjel-nappal mennek. más kérdés hogy gondolom ott nem szarakodnak OC-val és normális állandó hűtést is kapnak.

it never gets easier, you just go faster

(#56099) mpierre


mpierre
veterán

Nálam is előjött az upgraditisz... A fene. Most a fiam örül. :DDD

Kijött a 1060 6GB és bekerült egy Asrock 6600 xt challenger itx fc blokkal.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#56100) RazoR válasza redbiro (#56098) üzenetére


RazoR
veterán

Semmi gond nincs a bányász kártyákkal, a lényeg, hogy garis legyen még lehetőleg.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.