Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55251) Pista0001 válasza KaiotEch (#55250) üzenetére


Pista0001
addikt

Nem megoldás egy épített gép az egyéb funkciókhoz elegendő tárhellyel, plussz egy alap NAS csak arra a funkcióra, amire kitalálták, azaz adatot tárolni és megosztani? Nagyjából egy ARM processzornyival fogyasztana többet, mintha egy gép/NAS lenne mindenre, ha jól számolok.

(#55252) KaiotEch válasza Pista0001 (#55251) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Semmi másra nem használom, csak NAS-nak az adott gépet. Csak most ez egy Q1900 + 4GB ram, így nincs semmiben hátrány. Míg egy Syno NAS 2 magos, 512MB ram és kerül 70eFt-ba kb. Ez meg megvolt 25-ből anno.

(#55253) tippm86 válasza T J (#55214) üzenetére


tippm86
tag

Szia!

Nekem ilyen házam van.Ja és a hdd-t bele lehet tenni a tartó lemez nélkül...

(#55254) AxBattler válasza tippm86 (#55253) üzenetére


AxBattler
félisten

Jól mutat az Xbox mellett! :C
HDD-t meg az oldalsó rácsra csavaroztad fel, nem rossz megoldás...

Azt látom, hogy AM4 konfig, de milyen APU, és milyen pico táp hajtja?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55255) tippm86 válasza AxBattler (#55254) üzenetére


tippm86
tag

Köszönöm! Csak a méret miatt tettem az Xbox mellé.
Igen az alsó rácsra csavaroztam a hdd-t, de kétoldalas ragasztóval az oldalsó panelre elfér mégegy hdd.
3200G és egy Akyga Ak-CA-38 pico +120 W-os led táp.
Késöbb tervbe van egy 5600G csere, de ez még bőven elég nekem.

[ Szerkesztve ]

(#55256) hegegabi80 válasza tippm86 (#55253) üzenetére


hegegabi80
addikt

Jonsbo HP-400 a cpu hűtő igaz? Meg vagy vele elégedve?

(#55257) tippm86 válasza hegegabi80 (#55256) üzenetére


tippm86
tag

Igen az. Én meg vagyok elégedve vele, valaki írta hogy hangos a gyári venti, én elég távol ülök a géptől így nem hallani a hangját.
Van 12cm-es slim ventim lehet megnézem hogy belemegy a házba, meg majd csinálok valami kábel rendezést, mert amikor összeraktam akkor csak gyorsan beletettem mindent ..

[ Szerkesztve ]

(#55258) T J válasza tippm86 (#55253) üzenetére


T J
tag

Jól kihasználtad a helyet. :)
Mértél már fogyasztási csúcsot? Tápod mennyire melegszik ha meghajtod?
Itt 110W-ot mértek a ph-s tesztelők aida alatt, de úgy tudom ők nem a legnagyobb értéket szokták leírni, hanem a leggyakrabban felvillanó számot, vagyis valami átlag szerűt.
Mellesleg amd fanok. :D

Ja és mennyivel halkabb a jonsbo, mint a gyári hűtő?

szerk
Úgy rémlik, valamikor olvastam, hogy a hőcsöves hűtő akkor hűt legjobban, ha a hőcső legalacsonyabb pontja a processzor felőli vége, mert akkor tud visszafolyni oda a kicsapódott víz. Gondolom ilyen élére állított helyzetben ez kivitelezhetetlen.
Érdekes lenne egy cpu hőmérséklet-mérés álló és fekvő helyzetben is, hogy mennyit számít ez.

[ Szerkesztve ]

(#55259) T J válasza T J (#55258) üzenetére


T J
tag

Ezt figyelembe véve szinte az összes hűtő tervezési hibás, VGA-k is. Legtöbb hűtő talpon állva hűtene legjobban, de általában fektetve vannak. VGA-n meg fejjel lefelé, ott aztán soha nem folyik vissza a víz a gpu-hoz.
Ennél a jonsbo-nál pl a konkrét helyzetben, szerintem a lamelláknál kicsapódott víz a hajlatban gyűlik össze. Ha van annyi, hogy elzárja a csövet, akkor a cpu-nál keletkező gőz el se jut a lamellákig, és csak a hajlat hőleadása hűti. Vagy hogy van ez?
Az ideális pozíció itt szerintem fektetve lenne, kicsit felfelé feszegetett lamellás résszel, hogy enyhén lejtsen a hajlat felé. De javítsatok ki, ha tévedek. :)
Sajnos én is állítva szeretném tárolni, úgy ahogy a képen van.

[ Szerkesztve ]

(#55260) T J válasza T J (#55258) üzenetére


T J
tag

"Mértél már fogyasztási csúcsot? " Ja leesett, hogy ez még nem az 5600G. :B

Még egy apróság: ez az akyga táp panelecske mintha közvetlenül az alaplap tápcsatijába lenne beleállítva. Ez nem melegíti jobban a külső RAM modult, mint a chieftec megoldása? Csak mert mintha kisebb lenne így a távolság köztük.

(#55261) tippm86 válasza T J (#55258) üzenetére


tippm86
tag

A Johnsbo halkabb mint a gyári.

Nekem mindig ilyen lapos hűtőim voltak, egyszer építettem egy egyedi házat és kipróbáltam fektetve és állítva is és állítva mint ahogy a képen van pár fokkal alacsonyabb hőfok volt.
Szerintem azért mert ha fektetve vannak ezek a hűtők akkor oldalt nyomja ki a meleg levegőt és annak egy részét vissza szívja.

Ez egy pico táp és az alaplap csatlakozójába van beledugva. Nem vettem észre hogy melegedne, a külső adapter is csak langyos.

(#55262) tippm86 válasza tippm86 (#55261) üzenetére


tippm86
tag

A hűtős elméletem:

Á: állítva
F: fektetve
Nyilak: hideg levegő
Görbe vonalak: meleg levegő

Ui: Bocs a gyenge rajzért.

(#55263) Pista0001 válasza tippm86 (#55262) üzenetére


Pista0001
addikt

Ahhoz, hogy számottevő meleglevegő feláramlás legyen, nagyon nagy hőmérséklet különbség kell legyen. Ami ilyen 5-10 fokos delta T-vel megindulna, azt a leggyengébb ventilátor is arra zavarja, amerre csak akarja :P

(#55264) PROTRON válasza T J (#55258) üzenetére


PROTRON
addikt

Szerencsére csak egy konkrét iparág van tele mérnökökkel hogy ezt ténylegesen kimérjék...milyen gáz hogy arra jutottak hogy az általuk tervezett megoldások esetében az általad taglalt elmélethez képest a valóságban alig pár tized foknyi tényleges eltérés van.
Amit viszont a kolléga ír az tényleg valós, nem mind1 hogy magasabb terhelés esetén mennyire könnyen távolodik el a felmelegített levegő a proci alaplapi környezetétől...

Amúgy nekem a tápegységem is arcára van állítva, így szemből mint egy turbina szívja be a friss levegőt majd megy ki magától a hátulsó rácson, ami így felül van a tápkábellel együtt és a belső komponensek annyira melegszenek(simán kézzel tapogatva érzem hogy olyan meleg mint egy meghajtott laptop alja, ami ugye kb 45 fokot jelent a kéznél, tehát belül 50+) hogy simán kialakul rendes légáramlat, mint ha egy 12 centis venti 500-on pörögne, kb annyira erős. Így sose kapcsolom be a ventit, lehet ha majd kellene erősebb VGA miatt nézek majd nagyokat. :D
Kémény hatás még kicsit a gépházból is szívja a levegőt...

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#55265) AxBattler


AxBattler
félisten

ID-Cooling IS-47S - gyári oldal
47mm magas, új hűtő, fekete színben, €35,- áron. Tetszik, hogy drótdarabok helyett csavarral rögzíthető (és így simán cserélhető 25mm vastagságúra) a 92*15mm-es venti. Viszont nem tudom, hogy ilyen husi borda mellett hogyan áramlik a levegő egy szűk ITX konfigban?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55266) Grave_444 válasza AxBattler (#55265) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ezek az alacsony hűtők egyébként felveszik a versenyt egy átlagos (pl CM TX3) 92mm-es kis toronyhűtővel?

(#55267) hegegabi80 válasza AxBattler (#55265) üzenetére


hegegabi80
addikt

Tetszetős kis jószág. Végre a talpa is nem a direkt hőcsöves, mert azt elég gyalázatosan szokták ennél a márkánál készíteni.
De mehetett volna rá gyárilag egy normál 25mm vastag venti is, mert még úgy is sok házba befér, és kicsivel hatékonyabb lenne.
Pont ezért plusz pont a csavaros megoldásért a gyors és barkácsmentes venticsere végett.
Az ára annyira már nem tetszik, de hát a mai világban ez van.

Továbbá most nézem, van hozzá hátlap is, ez egy újabb plusz pont.

Grave444: teljesítményben talán, hangban nem biztos a slim venti miatt.

[ Szerkesztve ]

(#55268) AxBattler válasza Grave_444 (#55266) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha nem 95+ Watt TDP-s procikról beszélünk, akkor kompetensek ezek a kis csodák is.

#55267 hegegabi80
Ja, igazi felüdülés... falnak megyek a drótos leszorítástól, ami csak 15mm vastag ventiket enged. Mostanság direkt az ilyeneket keresem, pl. Silverstone AR05, AR06, AR11, NT08-115XP, NT09-115X, AKASA AK-CC1101EP02, AK-CC1107EP01

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55269) Rick4 válasza AxBattler (#55268) üzenetére


Rick4
félisten

95W? :D

Kevés lesz oda mindenféle itx, itt írtam, hogy nem egészen úgy megy ez: [link] Pedig én is azt hittem, 250W elég, de nem.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55270) T J válasza Pista0001 (#55263) üzenetére


T J
tag

Nincs kedved mérni egy hőmérséklet-tesztet álló és fekvő házzal?

& PROTRON
Találtam egy régebbi ph-s tesztet erről. Vízszintesen gyorsabban reagáltak és hűvösebben tartották a procit a hőcsövek, mint függőlegesen, de a hőmérséklet-különbség 1-2°C volt csak, vagyis nem jelentős.
https://prohardver.hu/teszt/heat-pipe_elmeletben_es_gyakorlatban/heat-pipe_minden_helyzetben.html

szerk: bocsi, tippm86-nak akartam

Rick4 :P

[ Szerkesztve ]

(#55271) Rick4 válasza T J (#55270) üzenetére


Rick4
félisten

De ki az a PROTON? :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55272) tippm86 válasza T J (#55270) üzenetére


tippm86
tag

Megpróbáltam a tesztet.......
Szoba: 25,5 fok...
Alap fekvő: 29 fok
Alap álló: 28 fok
Itt jött a gond... terhelésen amikor a proci elérte a 60 fokot hibát dob...

4 próba után dobott egy kéket:

Nyomtam egymás után 2db windows 11-es memoria tesztet, egyik se dobott hibát.
Most itt tartok.

(#55273) tippm86 válasza tippm86 (#55272) üzenetére


tippm86
tag

Na megoldva...

Álló terhelésen:

Proci fogyasztás: alap: 4,47W terhelés: 52W aida 64 szerint

[ Szerkesztve ]

(#55274) Pista0001 válasza T J (#55270) üzenetére


Pista0001
addikt

Laptopban van csak hőcsöves hűtés nálam. :D

(#55275) PROTRON válasza Rick4 (#55269) üzenetére


PROTRON
addikt

Azért a TDP és a wattos teljesítményigény eléggé eltérő dolgok.
Én már erre várok mióta a mATX házba szerelendő normál ATX leendő multigpu-s munkaállomás konfigommal kapcsolatban:
[link]
Majdnem elcsábultam az első verzióra, csak az inkább threadripperekre való, nem az én 14 magos intelemre, ami kisebb kupakkal rendelkezik.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#55276) Rick4 válasza PROTRON (#55275) üzenetére


Rick4
félisten

Nade pont ezt mondom, a 65W-osnak írt procihoz kevés volt a 250-es sfx táp, ergo ugyanehhez még kevesebb lesz a 180w-os paneltáp vagy pico psu.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55277) tippm86 válasza Rick4 (#55276) üzenetére


tippm86
tag

Nekem ugyan ez a pico psu + egy utángyártott Xbox one külső adapter (220W) elvitte a jelenlegi konfigot egy gtx 1050ti kártyával.
Egy sima táp jó ha letudja adni a ráírt érték 80%-át.

(#55278) T J válasza tippm86 (#55273) üzenetére


T J
tag

Akkor fogyasztásnak a 80W kb stimmelhet gpu-val együtt.
Nem igazodok el a grafikonokon, akkor terhelés alatti hőmérsékletben volt különbség fekvő és álló között?

Rick4
Hogy lehet kevés 250W, volt vga is mellette?

Pista0001: felvágós :)

(#55279) Rick4 válasza T J (#55278) üzenetére


Rick4
félisten

Nem volt, simán egy lap, proci, ram, nvme ssd, megy egy hűtőventi. viszont kizárólag az egyik aida fpu tesztnél volt restart, minden más esetben jó volt. És ez egy 65W-os tdp-s proci.
Azaz a kiindulási állítás, miszerint pico psu-t, vagy paneltápot lehet a 95W-os TDP osztályba tartozó procik elé rakni, az nagyon nem igaz. Én is azt hittem, hogy simán elvan 100-120w-tal maxra terhelve is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55280) T J válasza Rick4 (#55279) üzenetére


T J
tag

Nem emlékszem hogy volt-e róla szó, de mértél fogyasztást is, vagy csak feltételezed, hogy mondjuk ~200W +12V ágon nem volt elég? Feltételezem tudott ennyit a tápod.

[ Szerkesztve ]

(#55281) Sub-S válasza Rick4 (#55279) üzenetére


Sub-S
senior tag

Eléggé valószínűtlen, hogy ehhez egy 250W-os táp ne lett volna elég.
Csak ez alapján nem terjeszteném, hogy egy 65W-os proci mellé kevés a 250-es táp mert a valóságtól elég távol állónak tűnik ez így.

(#55282) T J válasza Sub-S (#55281) üzenetére


T J
tag

Övé elvileg tud 90W-ot is enni, tuninggal talán 100 felett is, ha a profiljában levő cpu-ról van szó, de még úgy is fura.

[ Szerkesztve ]

(#55283) Qkackca válasza Sub-S (#55281) üzenetére


Qkackca
őstag

Saját mérés nincs, de az újabb intel generációk pl2 értéke biza elérheti a tesztek szerint a 200w környékét vagy többet is. Nyilván függ a bios gyári és felhasználói beállításaitól is.
Ha viszont vmi tuningosabb lap van neki, esetleg a turbó vagy powerlimitet kicsit bőkezűen kezeli a lap, akkor simán lehetséges hogy keletkezik egy kis túlterhelés itt-ott.
Tegyük fel, hogy 80%-os hatásfokú a tápja 250W/0,8 az bizony 200W.
Aida fpu teszt meg szokta kérni a magáét. -->Én nem látom, hogy olyan nagyon elrugaszkodott lenne az állítása...

Ilyenkor szokott lenni, hogy kis 'tdp'-kis hűtő aztán meg kerekedik a szem, hogy melegszik meg hangos a hűtő, meg egyéb anomáliák.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#55284) tippm86 válasza T J (#55278) üzenetére


tippm86
tag

Nem. 3200G max fogyasztásra ír 52W-ot az aida64, a gtx 1050ti tápcsatlakozó nélküli kártyám max 75W-ot evett. Ez kapásból 127W és ezeken kívül a többi (m.2 ssd,2,5 hdd...) 20W-ból simán kijön. Számolunk kb. 150W össz fogyasztást akkor is el kell mennie egy 250W-os táppal simán.

(#55285) tippm86 válasza Rick4 (#55279) üzenetére


tippm86
tag

Mi ennek a procinak a neve?
Az aida64 mennyi fogyasztást írt rá?

(#55286) Sub-S válasza tippm86 (#55285) üzenetére


Sub-S
senior tag

i5-10600.
Itt egy i5-10600K-s komplett alap konfig fogyasztása megáll 180W-nál.

(#55287) Rick4 válasza T J (#55280) üzenetére


Rick4
félisten

Nem, de tudok mérni, mert még itt van a gép a szekrényben házastól, tápostól, előveszem majd, és rámérek....

Az lenne a furcsa, ha ez táphiba lenne, mivel ez egy fél éves zsírúj chieftec fi03b ház gyári chieftec tápegysége volt akkor. Nyilván nekem is fura, de többen már akkor is tápot írtatok, cseréltem, és elmúlt a baj...

Na megtaláltam, szóval valahogy így volt a dolog, i7-6700 oké volt, i7-8700 már nem bírta a 120-as paneltáppal: [link]

De hogy utána miért cseréltem a 250-es tápot egy másik 300-asra, már nem tudom. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55288) tippm86 válasza Sub-S (#55286) üzenetére


tippm86
tag

Azt is el kellene vinnie egy 250W-os tápnak, a 80% 200W... ott valami táp gond lehetett.

(#55289) Sub-S válasza tippm86 (#55288) üzenetére


Sub-S
senior tag

Egy GPF-250P tápról van szó, ami elvileg 85%-os hatásfokú és 228W-ot tud 12V-on.

(#55290) tippm86 válasza T J (#55278) üzenetére


tippm86
tag

Álló helyzetben alap terhelésen 1 fokkal 30 perces stressz teszt alatt 2-3 fokkal volt jobb mint a fekvő állapotban. Ez minimális, viszont a teszt után a fekvő helyzetben körben meleg volt a ház, viszont álló helyzetben csak a teteje és a hátulja volt meleg és kézzel érezhető volt hogy a tetején jött a meleg levegő.
Ha találok 2db normális 5cm-es ventilátort a ház tetejére hogy kiszívja a meleg levegő az biztos sokat javítana.

(#55291) tippm86 válasza Sub-S (#55289) üzenetére


tippm86
tag

Így még simábban kellett volna bírnia a tápnak.

(#55292) dugo_ válasza Qkackca (#55283) üzenetére


dugo_
veterán

Tegyük fel, hogy 80%-os hatásfokú a tápja 250W/0,8 az bizony 200W.

Dehogy is. 250W névleges teljesítményt egy 80%-os hatásfokú táp 312,5W konnektorból felvett teljesítményből állít elő. 62,5W, a felvett teljesítmény 20%-a pedig hőként disszipál.

(#55293) fatpingvin válasza Qkackca (#55283) üzenetére


fatpingvin
őstag

ettől az arányszámítástól agyvérzést kaptam.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#55294) Grave_444 válasza Sub-S (#55281) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nekem I7 3770 (77W) + GTX 1050TI (75W) kártyát simán vitt egy Dell 240W-os (gold) tápegység. 1060-at már nem, ha jól emlészem, pedig a matek szerint elég lett volna.

(#55295) Pista0001 válasza T J (#55278) üzenetére


Pista0001
addikt

Arrandale procis (1st gen core i :P ) laptopok, a legkorszerűbb gépem Haswell procis brand gép, szóval felvágni nincs mire :P .

(#55296) Ribi válasza Grave_444 (#55294) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hát ilyen tápok általában 12V ágon nem tudják a teljes terhelést, szóval lehet simán túllövi a 1060-al. Plusz mindenféle terhelés tüskék bőven 20-30%-ot rádobnak.

(#55297) T J válasza Rick4 (#55287) üzenetére


T J
tag

Ja hogy intel 14+++, azt hittem a profilodban lévő 5700G-ről van szó.
"But remember that Intel specs the CPU's thermal design power according to its base frequency . . . Core i7-8700 peaks at up to 126W during taxing all-core workloads."
Vagyis majdnem kétszeresét a "tdp"-nek, és 46W-al több, mint az 5600G max fogyasztása. Akkor ez így nem egészen mérvadó az 5600G & pico psu ügyében.

tippm86:
Köszönöm a mérést! A gyakorlat a te elméletedet igazolta. De örülök neki, mert én is állítva tervezem tárolni. :) Valószínűleg nincs annyi víz egy hőcsőben, amennyi el tudná torlaszolni egy hajlatban.
Ahogy nézegetem, egyre jobban tetszik ez a kis alaplapba dugható pöttöm táp. Sokkal kevesebb drót kell így, mintha külön nyákon lenne. Gondolom azért nem melegszik, mert nem 230V-ból csinál 3,3V-t, hanem csak 12V-ból. Erre nem gondoltam először.
És létezik 450W-os is! :C :Y
Az érdekelne, hogy ha nincs HDD, akkor is rá kell-e dugni a második kábelt (a proci miatt), vagy elég egy 80W-os procinak a 24 tűs alaplapi táplálás?

[ Szerkesztve ]

(#55298) tippm86 válasza T J (#55297) üzenetére


tippm86
tag

Rá kell dugni sajnos, pedig jól nézne ki kábelek nélkül.

(#55299) Rick4 válasza T J (#55297) üzenetére


Rick4
félisten

Mondom, már fejben kavarás lett a végére, mert nem tudtam, hogy melyik lap melyik procival melyik házban, melyik táppal volt összerakva, amikor ez előjött. :D

De valamiért az 5700G elé csak egy 350-es tápegység került, nem tudom megmondani már, mi volt ennek az oka. Lehet csak új házat vettem, és már ezzel a táppal adták ki, a két gép+ 2 monitor+ nas+ szünetmentes a konnektorból eszik 130W körül, szóval alapon nem kajál sokat a gép maga, de terheléskor azért majdnem bele tud a proci a 90W-ba karcolni, szóval a 65W TDP az mint szám, elég becsapós dolog.. [link]

Az i5-10600-asom lehetett, aminek a lenti táblázat szerint már vélhetően 200W körül lehetett a csúcsfogyija, ezért kevés volt a 250-es táp.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55300) AxBattler válasza T J (#55297) üzenetére


AxBattler
félisten

450W egy ekkora cuccban? Kétlem. Az egyik legjobb minőségű pico táp is max. 15A-t tud leadni huzamos időn keresztül a 12V-os ágon, ez a kis gyösz meg több, mint kétszer annyit? Nevetséges.

Óvatosan kell ezeket kezelni, sok a BS, és sokszor kétséges a minőségük.

Itthoni boltból én ezt ajánlanám (12V 10A max.):
INTER-TECH 88882190 Mini-ITX PSU 200 NAS

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.