Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55851) Grave_444 válasza rasotamas (#55850) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ránézésre semmivel, főleg nem az újnál. [link] :)

[ Szerkesztve ]

(#55852) Rick4 válasza AxBattler (#55849) üzenetére


Rick4
félisten

Azért ne tegyünk úgy, mintha ez egy valamirevaló hűtő lenne, mert attól rendkívül messze van, a többség sok pénzért kicsi házban erős gépet akar, annak a záloga legelső körben annyi, hogy egy erős proci kerüljön bele, mivel minden más, táp, proci, lap, ram, ssd a teljesítményétől függetlenül méretben azonos, egyértelmű, hogy egy gépház felhasználhatóságát ebben a tekintetben a beépíthető hűtő hűtési képessége, amivel szoros összefüggésben a magassága határozza meg, erős procinál nagyobb hűtő kell, gyengébbnél kisebb.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55853) AxBattler válasza rasotamas (#55850) üzenetére


AxBattler
félisten

Alacsonyabb, illetve az új s1700-ásnál semmivel, de azt bárki linkelheti.

#55852 Rick4
a többség sok pénzért kicsi házban erős gépet akar, annak a záloga legelső körben annyi, hogy egy erős proci kerüljön bele
Akkor a többség nem ezt a házat választja, majd a kisebbség ellesz vele 35W TDP-n, esetleg alulfeszelve. :U
De jogos, ez nem mindenkinek fér bele a "valamirevaló" kategóriába.
Már csak azt kellene elmagyaráznotok, hogy mit is vártok egy 66mm vastag háztól?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55854) rasotamas válasza AxBattler (#55853) üzenetére


rasotamas
veterán

Házról nem tudok nyilatkozni, de egy valamire való hűtő nekem hőcsöves.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#55855) AxBattler válasza rasotamas (#55854) üzenetére


AxBattler
félisten

Pedig a rézmaggal szerintem nem olyan rossz... de parancsolj: SST-AR04 ~ 23mm

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55856) Rick4 válasza AxBattler (#55853) üzenetére


Rick4
félisten

66mm-nél vékonyabb (KÜLSŐ MÉRET) házaim vannak több is, pontosabban 65mm a külső vastagság, és azt a házat is csak csak azért kellett cserélni, mert az i7-8700-asnak a 120W paneltáp és a valamelyik beledugott adapter (van 60w-tól felfelé 120W-ig 6-7 db is itthon, szerintem a 120-ast pont azért vettem anno, mert ez előjött a 75-össel vagy a 90-essel. de most nem emlékszem már, melyik volt rádugva) az egyik aida FPU tesztben restartolt, amúgy minden ment gond nélkül hetekig, semmi más baja nem volt.
Sőt, most direkt előszedtem, megértem, 63.3mm távolságra van a ház oldallapja külső fele, tehát az oldallap vastagság is benne van, + a lap a tartókon+proci+ rajta a hűtő+rajta a venti. Szóval ha ez belefér 65mm-be, és még egy egész jó hűtő is, akkor nincs minden veszve..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55857) fatpingvin válasza AxBattler (#55855) üzenetére


fatpingvin
őstag

de kis csámpás tekintete van :D mennyibe van egy ilyen?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#55858) HookR válasza HookR (#55787) üzenetére


HookR
addikt

Asus ROG Strix B650E-I Gaming WiFi további képek - ldlc.com
- AM5

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#55859) AxBattler válasza Rick4 (#55856) üzenetére


AxBattler
félisten

Már csak azt hagytad ki, hogy melyik volt az a hűtő... :D ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55860) Rick4 válasza Rick4 (#55856) üzenetére


Rick4
félisten

Végigolvastam, pont a lényeg nincs benne, szóval az i7-esen egy id cooling is40-es venti van, a teljes magasság 63.3mm, tehát a 65mm vastag ház fedelét kényelmesen rá lehet tolni, nem ér semmi semmihez..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55861) AxBattler válasza Rick4 (#55860) üzenetére


AxBattler
félisten

Az eredeti felvetés ez volt: Pedig kíváncsi lennék, hogy milyen valamirevaló hűtő fér 35mm-be.
Ha most erre azt írod, hogy a 65mm magas coolered mennyivel jobb teljesítményt nyújt, akkor ... hát köszi. :DDD Egyébként ja, 65mm magasságig már van jópár potensebb hűtő (köztük a Tiéd), mint az az Akasa, vagy Silverstone.
Ha 37mm játszik, akkor ugye rögtön jobb a Jonsbo HP-400S, vagy valamelyik lapos Noctua.

Egyébként ez az jelenti, hogy az IS40X különösen ajánlott?
Jobb HP-400S-nél, vagy Noctua-nál?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55862) Rick4 válasza AxBattler (#55861) üzenetére


Rick4
félisten

Az eredeti felvetés az volt, hogy:

Már csak azt kellene elmagyaráznotok, hogy mit is vártok egy 66mm vastag háztól?

Erre reflektáltam, bár nem értem, miért írnak a 66mm magas házhoz max 35mm magas cpu hűtőt, akkor ott valami útban lesz, ne mondd nekem, hogy a tüskék, a lap és a cpu a 65mm-ből 30mm-t elvesz. :D
Tény, az lc power 1350mi- nél is alakítottam picit, hogy odaférjen, de odafért, mivel az ssd-t, és a notivinyót összeragasztottam, és befért egy intel gyári hűtő is melléjük! :D
Ez a chieftec viszont el lett baxva, középre kell rakd a lapot, az lc power simán jobb e3lrendezésű, ezáltal kisebb is a ház..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55863) RazoR


RazoR
veterán

Megjött a Vision D, élőben sokkal szebb mint vártam. :D

(#55864) vastalics válasza RazoR (#55863) üzenetére


vastalics
csendes tag

És milyen nehéz! :D

(#55865) rasotamas válasza RazoR (#55863) üzenetére


rasotamas
veterán

Ma vetted át az Alleeban?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#55866) imibogyo válasza HookR (#55810) üzenetére


imibogyo
veterán

Hasonló logika mentén épült anno az enyém is. Csak persze messze nem lett ennyire szép, összeszedett...

(#55867) RazoR válasza vastalics (#55864) üzenetére


RazoR
veterán

Van súlya rendesen.

rasotamas: igen, kicsit baszakodtak a rendelésemmel, de meglett. És minden a helyén van rajta :D

(#55868) rasotamas válasza RazoR (#55867) üzenetére


rasotamas
veterán

Én is ma hoztam el 16:50 körül az Alleeból. Mondta az online átvételes srác, hogy más is vitt ma egyet és megnézte, mert egy ismerősének rálógott a hűtő.
Mondtam hogy igen, nekem :C

https://tinyurl.com/rasoapro

(#55869) RazoR válasza rasotamas (#55868) üzenetére


RazoR
veterán

:DDD :C

Minden lapot megnézek vásárlásnál, főleg a socket-et.
Nekem még idő míg mindent beszerzek hozzá, hogy gép is legyen belőle.

(#55870) AxBattler válasza Rick4 (#55862) üzenetére


AxBattler
félisten

Nemnem, én a Chieftec házat szemléltem, erre valaki jobbról bekérdezett egy 35mm-es CPU hűtőt, a gyári specifikációk alapján, aztán sikerült átkötnötök a témát. Hát így. :P

Lejebb érdezett valaki alacsony hőcsöves hűtésről, most veszem észre (újra), hogy az ID-cooling is gyárt ilyet, ráadásul csavaros ventirögzítéssel: IS-27i, és IS-30... utóbbi különösen tetszik, csak nálunk nem kapható.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55871) gabor1974


gabor1974
tag

Sziasztok.

1. Ezeket a gépeket hogyan kell keresni a hirdetési oldalakon?
2. Milyen alapgép specifikációnak kell meglennie ahhoz ha csak facebookra lenne használva s kellene rá dual boota windowsból a legujabb otthoni verziót futassa?

[ Szerkesztve ]

(#55872) PROTRON válasza gabor1974 (#55871) üzenetére


PROTRON
addikt

Szia,

Ez a topic főként az egyedi építéseket fejtegeti ki, de persze sokszor előkerülnek előre épített megoldások is, csak azok régebben jóval drágább összegért adták ugyanazt a tudást.
Pl magadnak összeépítve régebben egy facebookos gépet teljesen új bolti alkatrészekből még ebben a drágított mini-itx közegben is ki lehetett hozni max 120k huf körül, míg az előre épített megoldások 160-200 között mozogtak.

Facebook+youtube-ra amúgy alaplap terén nagyjából mind1 hogy melyik árkategóriát nézed, az extra funkciók nem adnak hozzá.
Vannak integrált processzoros alaplapok, amikkel egyszerűbb az építkezés, azokból érdemesebb a frissebb évjáratúakat nézni, meg kell nézni hogy mikor voltak először a neten róla hírek-cikkek googliban.
A régebbiek full hd youtube alatt kicsit akadoztak.
Az a fontos hogy megnézd beleférjen a házba az alaplap, a többi tulajdonságból a processzor foglalat egyezzen a kinézett processzoréval.

Ha neked kell belerakni a processzort, akkor én intelből tudom hogy a celeron procik még gyengék voltak korábban, minimum pentium gold kellett a biztos netezéshez szerintem, ebben már van videó csip ami eléggé erős youtubehoz, tehát nem kell bele +30-40k-ért videókártya.
AMD-t kevésbé ismerem, de ott a "G" végződésű procikban van VGA csip.

Ram terén én továbbra is a 2x4GB híve vagyok, 1x4 külön videókártya nélkül szerintem kevés, az 1x8-hoz képest a 2x4 meg kicsikét gyorsabb rendszer működést jelent árban nem sok különbséggel. 2x8 jelenleg még felesleges facebookhoz.

Tápegységet én mindig megválogatom, mert nem akarom hogy gyártási hiba miatt elszálljon, nem a legolcsóbbat kell venni.

SSD mindenképp kell, mert winfos úgy van megírva, legalább 250GB-os ajánlott, mert azok gyorsabbak a 120-asoknál(már ha kapni 120-ast), persze ár-értékben az 500-as jobban megéri, akkor már családi videókat is tudsz rajta tárolni. PL Crucial MX500 250GB típus egy jó középút.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#55873) AxBattler


AxBattler
félisten

Inter-Tech honlapja megújult/felgyorsult, és ennek örömére megjelentetnek a házaik között egy igazán mutatós industrial termékvonalat; retró fanatikusok előnyben! :K

Inter-Tech S34T/S34N/S34/S37/S38 - gyári oldal
Igazán ütősre a legnagyobb modell sikerült, de az ITX fanoknak sincs okuk panaszkodni.




"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55874) PROTRON válasza AxBattler (#55873) üzenetére


PROTRON
addikt

Adom a sleeper PC retro érzést. :D

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#55875) gabor1974 válasza PROTRON (#55872) üzenetére


gabor1974
tag

Köszönöm a választ, akkor valóban rossz topicba tévedtem😁. Ddr1 es gépet vàltanék az ssd elf...ta magát, de teljesen felesleges az ssd is, ezért kerestem alternatívát. De akkor tovább nézelődöm minipc tájékon.

(#55876) AxBattler válasza PROTRON (#55874) üzenetére


AxBattler
félisten

Bizony. Az USB csatik meg szabványos kivitelezésűek, simán cserélhetők USB3-ra... a bekapcsológomb meg valami retróbbra. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55877) Francia91 válasza AxBattler (#55873) üzenetére


Francia91
veterán

Épp most hoztam haza fateréktól a 10 éve porosodó Socket 462-es konfigomat (ASUS A7N8X-X, Athlon XP 2500+ Barton, 2x1 GB DDR1 RAM, Sapphire HD3450 AGP 8x), ami amúgy 100%-osan hibátlanul működik, és tervben van átépítés egy másik házba, lehet hogy ez jó lesz neki, ha nem lesz horror ára :D

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#55878) Rick4 válasza AxBattler (#55870) üzenetére


Rick4
félisten

OKé, így már látom, de mondjuk ha befér a 45mm-es hűtő gond nélkül, nem értem, mi értelme a 35mm-esek között keresni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55879) Rick4 válasza PROTRON (#55872) üzenetére


Rick4
félisten

Azért itt néhány állítást gond nélkül lehetne cáfolni, mert semmiféle tény nem támasztja őket alá, pláne a gyakorlat nem, az ssd méret és sebesség nem minden esetben gyorsul mérettől függően, egy 1500-2500mb/s-es írás- olvasásos vinyót meg nem tudsz használat közben megkülönböztetni sem, mert egyszerűen nem érzed a különbséget, integrált procis lapokra én nem beszélnék rá senkit, mikor egy tényleg normális lap (Asrock J4125) jelenleg újonnan közel 60K, háát, annyiért komplett gépet adnak, és pont az integrált lap itx házba téve lesz drága, mert nem kevés lesz, mire összeáll, de végülis ahhoz képest sokba kerül. Ram megint csak a vesszőparipám, igaz van gépem 32 és van 4GB-tal is, de addig, amíg a ram el nem fogy, és a kérdezőnél szerintem a 4 se fogyna el, nincs lényege a méretnek. Nem olyan hülye a win, beosztja szépen azt ami van...

Alsó végéről nézve van kisgépem win11-gyel, u1037-es kétmagos celeronnal, 1TB-os ssd-hdd-vel (SSHD-nek is hívják, mert van benne egy 8GB-os ssd, amire a fontos dolgokat átpakolja 2 hét alatt magának a vinyó firmware) és tejesen jól lehet vele netezni, miközben 9-12W-ot kajál. Szóval van azért sok más lehetőség is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55880) fatpingvin válasza AxBattler (#55873) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez nagyon korrekt darab lett!

végre egy normális házikó a piacon.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#55881) AxBattler válasza Rick4 (#55878) üzenetére


AxBattler
félisten

Ezt a kérdésfelvetőtől kérdezd... valszeg' mert ekkora a gyári spec. ;)

Egyébként nyugtával dicsérd a napot... 35mm-ert ír a gyártó, 45mm-es hűtő csak szerintem fér be, és ameddig nem mértem le, addig ez nem 100%.
37mm-essel azért nyugodt szívvel próbálkoznék.

#55880 fatpingvin
Jaja. Érdekes, hogy az S34T és az S34N méretre ugyanakkora (303 x 140 x 230mm), csak a belső elrendezésük tér el: a flex táp és az alaplap pozíciója más.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55882) AxBattler válasza fatpingvin (#55880) üzenetére


AxBattler
félisten

Mondjuk én a vásárlással mindenképpen megvárom, amíg feltöltik a műszaki rajzokat, adatlapot. Nem mindegy, hogy a 2db 80 x 25-ös venti előtt mekkora szélességű mATX lap fér el; bár az oldalon 244 x 190mm-ert írnak, tippre 185mm-nél husibb nem mehet bele.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55883) Rick4 válasza AxBattler (#55881) üzenetére


Rick4
félisten

Oké, de onnan jutottunk egy a 35mm--nél magasabb hűtőig, hogy most is van 65mm-es azaz azonos vastagságú házam, tegnap tolómérővel méricskéltem is, és abban kényelmesen elfér a magasabb hűtő, ráadásul letöltöttem az adatai mellett a képgalériát is, amin tisztán látszik, hogy semmi sincs a hűtő útjában, azaz nem értem, miért írtak 35mm-t.
Na itt akadt meg a történet! :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55884) HookR válasza HookR (#55858) üzenetére


HookR
addikt

Asus ROG Strix B650E-I Gaming WiFi hivatalos oldal - [link]
- AM5

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#55885) RazoR


RazoR
veterán

Van egy átvehető Vision D rendelésem a playit-be, nem kell valakinek?

(#55886) PROTRON válasza Rick4 (#55879) üzenetére


PROTRON
addikt

Oké, vitaindítónak szántam a javaslataimat.
Én pl a kisgépemet is párhuzamosan 2 monitoron, 3-4 megnyitott böngészővel és böngészőnként 30-40 tabbal használom, ahogy a cégnél minden irodista is lusta bezárogatni a dolgokat, ott van leterhelve a ram mindenkinél, feleslegesen, de lassítja a gépet.

A 2x4 GB felépítés azért kellhet, mert tényleg van amikor az a kevéske plusz ami a dual channelben van beleszámít a felhasználói élménybe. Nem azt kell nézni hogy Neked megfelel, Te együtt tudsz élni valamivel, hanem hogy a röcögéseket nem szeretik az emberek. Engem nagyon irritál.
Ha lenne 2x2GB akkor azt javasoltam volna próbaképp, aztán ha nem elég cserélni 2x4-re, de annyival egyszerűbb eleve 2x4-et szerezni jelenleg, nem akkora költség az 1x4-hez képest.

Az integrált procis lapot a kérdező igényeihez mérten említettem meg, mert bizony a kérdése alapján úgy látom nem nagyon szerelt korábban, tehát igazából a legjobb lenne neki egy előre szerelt gép ajánlása, de azok feleslegesen drágák, míg a proci belerakását el lehet azért szúrni.
Árakat ilyen szinten már nem néztem, de szerintem minimum 5 ezres szériás "J" proci alá manapság nem szabad adni a trendeket figyelve.

Eleve mini-itx topicban kérdezni már eleve nem a legolcsóbb kategóriát jelenti, arra mATX alaplapot kell nézni, de akkor meg nem mini-itx házikó, hanem nagyobb, ami már "nem szép", ezért feltételeztem hogy mini-itx méretet keresünk.

A winfos gyorsabb felhasználói élményt biztosít menet közben is(nem csak betöltéskor) ha SSD-ről futtatod, valahol legmélyen konkrétan leellenőrzi a gépedet és direkt belassítja a rendszert. Nevezhetsz konteó hívőnek mert most nem fogok eredményeket idehozni, de tapasztaltam.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#55887) Rick4 válasza PROTRON (#55886) üzenetére


Rick4
félisten

Én nem tudok semmilyennel együtt élni, még egy tizedmásodperces késést is észreveszek, és zavar is, a kolléga akart csak youtube-ra gépet, én arra reflektéltam..

5000-es J-s procikkal nagy baj van, el is tűntek, eléggé forrófejűek lettek,, a passzív bordával nem igazán boldogulnak, ezért maradt a "csúcs" a J4125, ami viszont ezzel összefüggésben ma is kapható. Az integrált proci, vs külön vett gép kérdése mindig érdekes, annyi a különbség, hogy egy hozzáértőnek kell a profit a foglalatba tenni, a hűtőt meg rátenni, amd fronton vannak az integrált megoldásokhoz mérhetően is teljesen vállalható áron lap+ proci kombók, nyilván attól függ, mire kell, de az egyik barátomnak a mai napig megy a 2014-ben összerakott j1900-as procis kisgépe, neki pl bőven elég az is.
Erről a konteóról még nem hallottam, pedig rendszeresen járok gyíkember- összejövetelekre. :D Na majd jövő héten rákérdezek! :D

Szerintem a win csak kihasználja az adott hardver maximumát, és ennyi történik, de hogy lassítana, az furcsa, mikor a rutinok nem eszerint vannak írva.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55888) AxBattler válasza Rick4 (#55883) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerencsére mi azért tovább tudunk lépni... ;)

#55885 RazoR
Biztosra mentél? :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55889) Rick4 válasza AxBattler (#55888) üzenetére


Rick4
félisten

Én se csinálok ebből nagy kérdés, szimplán nem hiszek a gyári leírásnak! :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55890) PROTRON válasza Rick4 (#55887) üzenetére


PROTRON
addikt

Na azt nem tudtam hogy az 5000-eseknél alulméretezték a hűtőegységet, irgum burgum...emiatt visszahívni ahelyett hogy a hűtőegységekbe még 1 dollárnyi alut beleraktak volna...ehh...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#55891) Seep válasza AxBattler (#55873) üzenetére


Seep
senior tag

Pofas, de ebbe csak valami minimal konfigot lehet rakni, mert szetsul benne. Szellezes nem az eros oldala egyiknek sem.

(#55892) AxBattler válasza Seep (#55891) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, 120W-os összfogyasztás körül... kifelé szívó venti nincs egy darab sem.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55893) Rick4 válasza PROTRON (#55890) üzenetére


Rick4
félisten

Nem a hűtőegység volt a gond, hanem valami olyasmi volt, hogy túl forróra sikerültek azzal a passzív bordával.

Amúgy már van utódja asrock J5040-itx néven, 75K az ára csak a lapnak a beleforrasztott procival. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55894) rasotamas


rasotamas
veterán

Na nagyjából összeraktam az NR200P, Giga Z590I Vision D, 11600K, Manli 3070Ti gépet.
Mivel jelenleg csak Dark Rock 3 van itthon küzdöttem egyet, az oldallapnak csak az egyik pöcke pattan be, ehhez is le kellett vennem a hőcsőkupakokat, és egy 12 centis centit kellett a gyári asszem 135 helyett.
A hőcsövek alul óvatosan az ssd hűtőhözér, nem húztam meg nagyon a hűtőcsavarokat csak amennyire kell.
A HDD-t nem tudtam berakni mert csak a tápra tudtam volna tenni de a kábelek ott nem fértek el.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#55895) Crabface


Crabface
senior tag

Van valami alternatíva A9x14 helyett? Alapjáraton forogna a dolog házból kifelé terelné a meleget.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#55896) hegegabi80 válasza Crabface (#55895) üzenetére


hegegabi80
addikt

ID-Cooling 9215 XT
Igaz ez argb-s venti, de max nem használod. Nekem ebből tolja ki kettő a meleget a házból, én meg vagyok vele elégedve. Nagyon sok más lehetőség nem nagyon van sajnos.
Igaz én még 2K-ért vettem darabját emag-on.

Esetleg 80-as Akasha Slimline.

(#55897) PROTRON válasza Rick4 (#55893) üzenetére


PROTRON
addikt

Krumpli vagy burgonya.
Olyan hogy túl forrófejű nincs, megfelelően kell méretezni azt a bordát hogy a feladatot ellássa, tehát hogy lehűtse a célt.
Na most számoljunk:
Egy akkora méret kategóriájú alaplap+ hasonló teljesítményű proci+ az adott procihoz való hűtőegység összesen mennyibe kerül?
Adjuk még hozzá súlyozással hogy alacsony fogyasztású, hisz Te is kérkedtél vele. : P

Persze én se venném meg, mert én nekem magasabbak az elvárásaim rugalmasság terén ezért az összegért. De aki nem akar vacakolni és csak "célgépet" keres, alacsony fogyasztással, azokat megeheti a marketing. :)

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#55898) Qkackca válasza Crabface (#55895) üzenetére


Qkackca
őstag

SCYTHE Kaze Flex 92 Slim PWM 2500 (KF9215FD25-P) ?
16mm vastag, kb 5-6k huf az ára, sokkal nem vagy beljebb mint a noctuaval, a teljesítményét nem ismerem, nekem 120-as slim volt, azzal nem volt bajom.

Azt hittem Arctic is van, de az a 120-asből van.
Thermalright hűtőkhöz is szoknak adni 14mm vastagságút.De hogy az van-e külön...

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#55899) Rick4 válasza PROTRON (#55897) üzenetére


Rick4
félisten

Ööö, nem tudom, hol kérkedtem vele, inkább a tényszerűségre törekszem, emiatt az áramár meg spórolás mizéria miatt végigméregettem mindent, még a bányászós korszakomból van egy csomó távolról vezérelhető, fogyimérős hosszabbítóm, úgyhogy van némi összehasonlítási alapom, van itt a 1037u-s kisgép, tényleg 11W, van itt két itx-es gép asrock J1900 és J4025, ezek egy 2 és egy 6tb-s vinyóval konnektorból, tehát táppal együtt esznek 11-12W-ot, meg ugye van az én ryzen 7-esem, meg az asszony i5-10600-as gépe, és érdekes, de az enyém működés közben egy 49"-os samsung monitorral egyben kajál 80w-ot, csak a gépet mérve 40-47w között ugrál, szóval mihez képest kevés vagy sok a 11W is.

De integrált cuccból most összerakni nehéz olyat is, hogy olcsó is legyen, meg menjen is, oké, ehet keveset, de a 11W vs 44W az napi 5 órában havi 600ft vagy 2400ft, szerintem egy komolyabb technika ára már annyira nincs messze egy ilyen 70k+-os alaplaptól, hogy ne érné meg.

Amúgy erre a fogyi témára érdekes analógia a hűtő, abból is van itthon három, amiből most kettőt kihúztam, egy navon 193 literes hűtőm alig 1.5 éves, hibátlan, boltban most 90K, és megkajálta a napi 0.8kWh-t, holott évi 280kWh fogyi volt ráírva, és ezt akkor is megcsinálta, mikor napokig nem voltunk itthon, szóval nem a nyitogatás, meg a meleg pörkölt bepakolás, ez ilyen. Volt még egy 350 literes nagy hűtőnk a nyári konyhában, abból is kipakoltam, és vettem egy 600 literes samsung side by side hűtőt, ami valós fogyiban a 3x-os méret ellenére 1.05kWh-t kajál naponta, azaz a kicsi +20%, és ennyi is van a papírra írva, vagyis a navon hazudott.
Szóval itt is az van, ami nagyobb, nem biztos, hogy többet kajál, tehát nem feltétlenül a gyenge vagy a kicsi a legjobb választás.
Ilyen felületen elég világosan látszik, 11 nap alatt nincs 12kWh fogyi.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55900) PROTRON válasza Rick4 (#55899) üzenetére


PROTRON
addikt

Öhmm...kérdés hogy jött ki az a 2400 forint / hónap?
Mert 44W x 5 óra, az 220Wh.
Amiből lesz 1 hónap alatt 6820 Wh, ami 7kWh. "Kedvezményes áron" ez ugye még alig 260 forint...bár ki tudja meddig fogjuk odahaza 36,7 forintért kapni az energiát. :D
Vagy Te már 342 forintért kapod a delejt?
De a törekvéssel egyetértek.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.