Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55301) tippm86 válasza AxBattler (#55300) üzenetére


tippm86
tag

Vagy direktben ráköt a 12V-os bemenetbe egy proci csatlakozós kábelt és kikerüli a picot.

(#55302) Grave_444 válasza Ribi (#55296) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Persze tudom, szerintem az volt a baja ez a kis teljesítmény is 2 ágra volt bontva.

(#55303) Ribi válasza tippm86 (#55301) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha direktbe van átkötve sem mernék 450Wot átengedni azon a nyákon. Elfüstöl a pékbe rövidtávon. :(

(#55304) tippm86 válasza Ribi (#55303) üzenetére


tippm86
tag

Nem, ami procihoz megy az nem megy át a nyákon, pont ez a lényeg. A pico visz mindent kivéve a procit, én is így csináltam amikor volt egy gtx 1050ti a gépemben.

(#55305) AxBattler válasza tippm86 (#55301) üzenetére


AxBattler
félisten

Én ilyen tanácsot már nem mernék adni... :N

#55306 tippm86
Aham. És a 2db adapter több helyet foglal, mint az 1db ház.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55306) tippm86 válasza AxBattler (#55305) üzenetére


tippm86
tag

Akkor használhat 2db adaptert, mint az Asus rog:

Ott is a pici viszi a procit, a nagy a többit.

#55305AxBattler
Ott is direktbe kapja a 12V-ot a proci. A helyről eddig nem volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#55307) Sub-S válasza Rick4 (#55299) üzenetére


Sub-S
senior tag

Hogyan sikerült arra a következtetésre jutni a lentiek alapján hogy a 10600 peak 200 körül lehet?
Mert nem is abból indulsz ki hogy anandtechnél 10600K peakre 131W-ot írnak hanem abból hogy 10700-nál 214 szerepel? Jesszuska...

(#55308) tippm86 válasza AxBattler (#55305) üzenetére


tippm86
tag

Más is már használta:

ITX-Box - Project LittleBig táp megoldás részlet:

Tehát kipipálható a tápellátás is, a PicoPSU-160-XT és a Dell DA-2 lett a befutó. Igen ám, de a 12V-on 8A az még mindig csak 96W! És itt jön a csavar. A processzor tápellátásáért felelős alaplapi P4-es (+12V) csatlakozó közvetlen az AC adapterből kapja a szuflát, kikerülve a pico/paneltápot - mint szűk keresztmetszetet -, ezért is esett a választás kifejezetten 12V-ot stabilan nyújtó adapterre. S mivel egyébként is készíteni kell egy köztes adapterkábelt, a két hardverelem eredeti csatlakozóit nem szükséges bántani.
A PicoPSU-nak így mindössze az alaplapi alkatrészek, a merevlemezek és a PCI-Express foglalaton keresztül a külön tápcsatlakozót nélkülöző (azaz kevesebb, mint 75W-ot fogyasztó) HD7750 ellátásával kell megbirkóznia. Míg a processzornál nincs ilyen megkötés, az a 220W fennmaradó részéből gazdálkodhat, azaz elvileg akár egy ~100W körüli példány is 'kényelmesen' belefér.

(#55309) T J válasza tippm86 (#55308) üzenetére


T J
tag

Így egy kicsit becsaptál minket: "Nekem ugyan ez a pico psu + egy utángyártott Xbox one külső adapter (220W) elvitte a jelenlegi konfigot egy gtx 1050ti kártyával."
Mert a 220W adapter az ami elvitt mindent.
De legalább már értem miért nagyobb az adaptered. Eddig gondolkodtam rajta, de nem jöttem rá. :) Akkor a pico lényegében csak az 5V és 3,3V miatt kell. És mert nem akarsz +egy tucat 12V-os drótot összevissza huzigatni a térben.
Én a proci csatihoz félek kicsit nyúlni, de így tényleg elég egy 120W pico is. És nem csoda hogy nem melegszik, ha a nagy fogyasztó át se megy rajta. Ezt az "apróságot" eddig elhallgattad. :)

AxBattler:
A minősége elég kérdéses a vélemények alapján. Pl:
"Hewegg.com calculated my ATX i5 6600K with (2) 8GB DDR4 plus three hard drives to require 227 watts. So I purchased the 250 watt model and blew it up. Knowing I should not have cut it so close, I purchased the 450 watt model thinking I had plenty of watts to spare and installed a 30A fuse to guard it. I turned the computer on and the 30A fuse blew immediately. 30 Amps at 14 Volts (charger was on) means I pulled 420 Watts before blowing the fuse. I reverted back to 125 Volt power supply, and attached my ampere meter. Push the button to turn the computer and and my ammeter recorded a peak current of 5 Amps at 125 Volts which is 625 Watts. How could Newegg be so wrong? Well, once the computer is on and idle, it draws only 0.4 Amps at 125 Volts which is 50 Watts. Newegg shows the running power, not the peak power required to start up. So... Watch your peak power and test it with an ammeter that will record max before wasting a bunch of money on DC-DC power supplies that are not rated high enough for your computer to initially turn on."

"50% dud rate, but when they work they're awesome "

"Great when it works." ...

[ Szerkesztve ]

(#55310) tippm86 válasza T J (#55309) üzenetére


tippm86
tag

Akkor a pico az alaplapi pci csatlakozón keresztül adott 75W -ot a gtx 1050ti-nak. Most hogy nincs videókártya vissza van dugva a pico 12V-os ága a procihoz és egy 120W-os led táp viszi a gépet.

A bizonyíték:

Ha nem lesz hdd a gépben akkor viszont elgondolkodom, hogy leveszem a csatlakozónál az egész köteget és direktbe kötöm a 12V-ra a procit.

[ Szerkesztve ]

(#55311) T J válasza tippm86 (#55310) üzenetére


T J
tag

Várjál, mert nem tudlak követni. :D
Ok, értem, most minden fogyi 120W alatt van, még a peak-ek is (vagy legalábbis nem kapcsol ki a géped).
Led táp alatt ledszalag tápot értesz? Mert ha ilyened van, akkor még lehet az is elférne a gépházban. Viszont nincs rajta 2,5/5,5mm csati, ... szereztél rá egyet, vagy átforrasztottad a pico-n is sima drótra?

[ Szerkesztve ]

(#55312) tippm86 válasza T J (#55311) üzenetére


tippm86
tag

Innen vettem ugyan ilyet: [link]

Ezen a képen látszik hogy több mint fél óra stressz tesztet is kibírt ez a táp.
Néha van egy kis játék (Snowrunner, fifa, diablo 3...) de az se veszi így igénybe mint ez a teszt és soha nem kapcsolt ki a gép!

Ui: Most nézem jó felment a táp ára! :Y

[ Szerkesztve ]

(#55313) Rick4 válasza Sub-S (#55307) üzenetére


Rick4
félisten

Sehogy se sikerült semmiféle következtetésre jutni, ezért is fogalmaztam úgy, hogy "vélhetően", azaz mindenki aki akarja, érti.
Nem jártam utána, tippeltem, ha nem jött be, a topic szintjén nem ront, ellenben a te stílusod eléggé kilóg a megszokott barátságos légkörből.
Persze csináld csak, az ilyen stílusú emberekkel nem szoktam ennél többet foglalkozni. :D Legközelebb ha nem sikerül értelmezni az olvasottakat, és nem tudod a helyén kezelni az istenhitedre ható érzelmi kitöréseidet, kezeltesd magad valami jobb dokival.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55314) Sub-S válasza Rick4 (#55313) üzenetére


Sub-S
senior tag

Gyönyörű lesz ha mindenki úgy csinál itt hogy tippeket dobál csak ide. :D
Aztán persze még jól meg is sértődik mikor valaki jelzi hogy picit sületlenségeket osztogat, de legalább kitartóan. :D

(#55315) Rick4 válasza Sub-S (#55314) üzenetére


Rick4
félisten

A tények körülírása és ismételt értlmezése végülis lehetett volna egy bocsánatkérés előzménye, bár nem tőlem, a többiektől kellett volna kérned, de ahhoz úgy látszik már több képességre van szükség.

És akárhogy szeretnéd, azért van ez a topic, ha valaki rosszul tud valamit, a másik kijavítja, nem baxtatja. Nem vagyunk egyformán, van, mikor én is kérdezni jövök ide, de első körben beszélgetünk, ebbe a személyes vélemény a vélhetőleg kifejezéssel ugyanúgy beletartozik, mint a tűpontos száraz infók közlése, és minden, csak nem sületlenség, ámbár nekem az is belefér, hogy neked ez a véleményed, és csak ilyen stílusban vagy képes előadni.... Ne aggódj, volt itt már rosszabb is.

Légyszi legközelebb ha nekem válaszolnál, ehelyett simán csak tekerj tovább. Köszi!

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55316) Sub-S válasza Rick4 (#55315) üzenetére


Sub-S
senior tag

Ne haragudj de nálad valami nagyon nincs helyén, mondjuk nem meglepő, ez egy tipikus reakció mint az olyan esetekben mikor valakit ráébresztenek hogy tévedett, de képtelen annyit mondani, hogy ja bocs benéztem, elkezd össze-vissza fröcsögni, mellébeszélni meg stíluson lamentálni.
Különben semmi bántó nem volt a stílusban, egy jesszuskán dobtad el ennyire magad? Inkább elemezgethetnéd a saját stílusodat azzal jobban járnál.

Amúgy meg tényleg kíváncsi voltam hogy a berakott anandteches képből hogyan tippeled meg(ha már a következtetés mint olyan véleményed szerint teljesen helytelen abban az esetben mikor valamilyen infók alapján próbálsz következtetni valamire) a sajátod fogyasztását, lehet volt valami egyéb infó is még vagy akármi.

Az meg hab a tortán hogy az egész topik színvonalát méltatod. :)

[ Szerkesztve ]

(#55317) Ribi válasza tippm86 (#55304) üzenetére


Ribi
nagyúr

De az külön kábel, vagy mi kell hozzá, mert a 450Wosnál annyit látok, hogy a 2 kocka csatlakozója direktbe megy bele a pico-ba, vagyis azon át kell menjen. Hogy van direktbe a vga/cpu-ra kötve akkor a táp?

(#55318) tippm86 válasza Ribi (#55317) üzenetére


tippm86
tag

A pico csatlakozója után a bejövő ágba POLARITÁS HELYESEN bele lehet kötni egy másik tápról levágott cpu csatlakozót és kész.
FONTOS: CSAK AKKOR HA 12V-OS A KÜLSŐ ADAPTER!!!! Van olyan pico ami pl. 19V-os bemeneti feszültséget igényel azzal ezt nem lehet megcsinálni!
MINDENKINEK A SAJÁT FELELŐSÉGE! Tehát aki nincs tisztába melyik szál + vagy - és melyik szál a 12V-os az ne csinálja!

Amikor az Xbox táppal ment a gép, akkor csináltam egy 8 pines hosszabbítóból egy Y kábelt, mert garanciás volt a pico és nem akartam hozzányúlni. Ott kellett egy kapcsoló is, mert csak akkor kapcsolt be a táp ha a két vezetéket összekapcsoltad.

(#55319) Ribi válasza tippm86 (#55318) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szóval alapból nem így jön, oké. Csak a képről nem jött le hogyan, de így érthető. Attól még az a netes 450-es kamu 450-es alap állapotban és ha azon átmenne 450W, valszeg elfüstölne.

(#55320) Garfield.37


Garfield.37
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, itx - es ház vásárlás előtt állok.
Tanácsot szeretnék kérni hogy milyen itx házikót érdemes meg venni.

Üdv : Garfield.37

(#55321) Francia91 válasza Garfield.37 (#55320) üzenetére


Francia91
veterán

Nem nagyon tudjuk, hogy milyen gépet építenél bele. Dedikált VGA lesz-e, vagy csak IGP pl. Fekvő vagy álló ITX házat szeretnél, stb
CoolerMaster NR200P pl egy nagyon jó kis házikó, jól szerelhető, és erős hardver építhető bele normális hűtőkkel.
De ez csak az én ajánlatom, rengeteg opció van

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#55322) Qkackca válasza dugo_ (#55292) üzenetére


Qkackca
őstag

& #55293
Jó, nem hatásfok, hanem 80%-os terhelés.
De a szövegkörnyezetből reméltem rájöttök, hogy nem a konnektorból felvett értékre gondolok, mégha nem is fogalmaztam jól.

T J : az Amd-nél a TDP x1,25 a max érték alapesetben.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#55323) Garfield.37 válasza Francia91 (#55321) üzenetére


Garfield.37
tag

Ez lenne benne :

Alaplap : AsRock B550 Phantom Gaming-ITX/ax
Proci : AMD AMD Ryzen 5 PRO 4650G

Van egy AMD Radeon 6700 XT videókártyám is, de nem tudom hogy bele rakjam-e , vagy maradjon a nagy gépben.

Ami házat ajánlottál az nekem is tetszik, sőt plusz előny hogy jó bele az ATX - es táp is és még HDD - t is fogad.
Jó pont az is hogy a hűtőt se kell lecserélni mert elfér benne a be quiet! Dark Rock TF2

Azon is gondolkodtam hogy a jelenlegi házba építeném be ezt a kis gépet, akkor két gép lenne egy házba, de nem tudom hogy jó ötlet lenne-e.

Ilyen házam van : Phanteks Enthoo Evolv X [link] , de ehhez ilyen táp is kellene Phanteks Revolt X 1000W Platinum Modular [link]

Üdv : Garfield.37

(#55324) Rick4 válasza Garfield.37 (#55323) üzenetére


Rick4
félisten

Ebbe, meg úgy általában véve semelyikbe se tudsz két "gépet" betenni, mivel az io shield rész (hátul a kis tégla alakú fémlemez) csak egy helyre passzol, a házon ennek egy nyílás van, így csak egy alaplap fér el, itx-nél elég szellősen lesz, de ettől még nem tudsz kettőt beépíteni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55325) HookR válasza Rick4 (#55324) üzenetére


HookR
addikt

De igen és nem ez az első ilyen ház.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#55326) Garfield.37 válasza Rick4 (#55324) üzenetére


Garfield.37
tag

Szia!

A phanteks-nek van pár háza amibe két gép építhető.
Például ezek : [link] vagy [link] vagy [link] vagy [link] de még ez is [link]

És a Revolt X tápok direkt két gépes rendszerekhez lettek kitalálva : [link]

Üdv : Garfield.37

(#55327) Rick4 válasza Garfield.37 (#55326) üzenetére


Rick4
félisten

Látom már, érdekes koncepció, sose hallottam róla... Igaz jó 10 éve ITX vonalon vagyok, ezeket a nagy házakat látva még az utca túloldalára is átmegyek! :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55328) Garfield.37 válasza Rick4 (#55327) üzenetére


Garfield.37
tag

Én meg most szeretnék itx-es gépet össze rakni.
Nézegetem a házakat, hogy melyik lenne a jobb.
Ajánlották pl ezt : CoolerMaster NR200P .
Jó bele az ATX-es táp így nem kell méreg drága SFX tápot venni.

Üdv : Garfield.37

(#55329) Rick4 válasza Garfield.37 (#55328) üzenetére


Rick4
félisten

Ez jó kis házikó, csalódásmentes dolog...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55330) flashpointer válasza Garfield.37 (#55328) üzenetére


flashpointer
őstag

ha vga lenne bele melle akkor abban a hazban az atx tap az elegge hanyagolando, ha meg nem kerul bele kari akkor meg minek akkora haz.

(#55331) tippm86


tippm86
tag

Videó: [link]

(#55332) Grave_444 válasza tippm86 (#55331) üzenetére


Grave_444
nagyúr

1 slot és lp kártya fér bele :N

(#55333) AxBattler válasza tippm86 (#55331) üzenetére


AxBattler
félisten

SKTC A09 és A09P
Adjunk is neki nevet... amúgy nem rossz ház.
Egy rövidebb Flex, vagy helyette egy pico táppal előre elfér egy 80mm-es venti.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55334) Garfield.37 válasza flashpointer (#55330) üzenetére


Garfield.37
tag

Szia!

Mert nem szeretnék sfx tápot vásárolni, mert nagyon drága.

Üdv : Garfield.37

(#55335) Francia91 válasza Garfield.37 (#55334) üzenetére


Francia91
veterán

Nem tudom, mi számít drágának, de pl ez a 650W-os CoolerMaster SFX táp nem drágább, mint amit vettem korábban ATX-es, ugyanilyen teljesítményű 650W-os Be Quiet tápegység.
És mindkettő minőségi, megbízható tápegység....

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#55336) Garfield.37 válasza Francia91 (#55335) üzenetére


Garfield.37
tag

Ezek a tápok amiken ajánlottál 50 ezer ft körül vannak de csak azért mert sfx táp.
Ugyan ez atx -ben 23 - 30 ezer körül van.

Üdv : Garfield.37

(#55337) Francia91 válasza Garfield.37 (#55336) üzenetére


Francia91
veterán

Mondjuk én sosem vettem tápot a 23-30 ezres árkategóriában, nem teljesen bízok azokban. De ez lehet, hogy csak az én mániám :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#55338) flashpointer válasza Garfield.37 (#55336) üzenetére


flashpointer
őstag

ha ar-ertek aranyban a legjobbat keresed akkor matx iranyban kell keresni, mitx nem a koltseghatekonysagrol szol.

(#55339) Garfield.37 válasza flashpointer (#55338) üzenetére


Garfield.37
tag

A cuccok nagy része már meg van :
- Alaplap : AsRock B550 Phantom Gaming-ITX/ax
- Proci : AMD AMD Ryzen 5 PRO 4650G
- 2x8 Gb ram

Igazából már csak egy jó kis ház kellene.
Jelenleg van egy [Phanteks Enthoo Evolv ITX TG RGB (PH-ES215PTG)] házam, ezt szeretném kisebbre cserélni.

De ha minden kötél szakad akkor az is megoldás lehet hogy beépítem a nagy gép házába, és akkor lesz két gép egy házban.
Ház : [Phanteks Enthoo Evolv X RGB Tempered Glass (PH-ES518XTG)] van hozzá egy ilyen tápom is amit a két gépes rendszerekhez találtak ki : [Phanteks Revolt X 1000W Platinum Modular (PH-P1000PS) ]

[ Szerkesztve ]

Üdv : Garfield.37

(#55340) AxBattler válasza Garfield.37 (#55339) üzenetére


AxBattler
félisten

Parancsolj, pár normális SFX táp:
Kolink KL-SFX-350
CHIEFTEC Smart 350W (BFX-350BS)

Háznak meg inkább egy Raijintek Metis Plus, SILVERSTONE SG05, vagy SG13.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55341) Garfield.37 válasza AxBattler (#55340) üzenetére


Garfield.37
tag

:R

Üdv : Garfield.37

(#55342) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Azért az komoly srácok, hogy az NZXT H1-emről levettem a burkolatot és kb -10°C-ot csökkent minden. Valami plusz ventiket be kéne súvasztani.

(#55343) Melorin


Melorin
addikt

Üdv!
Tudtok olyan házikót ajánlani amibe belefér 2-4db 3.5" HDD és vagy nagyon kicsi táp menjen bele, vagy az sem baj, ha csak külső táppal működik, van PicoPSU-m. 20cm magasságom van össz-vissz ahová befér. Amit eddig találtam az a Sharkoon QB One és a Kolink Satelite. De még ezek is feleslegesen nagyok az ATX táp miatt. :((

[ Szerkesztve ]

(#55344) AxBattler válasza Melorin (#55343) üzenetére


AxBattler
félisten

Inter-Tech SC-4004, és SC-4100
Cooler Master Elite 120

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55345) Melorin válasza AxBattler (#55344) üzenetére


Melorin
addikt

Köszi.
A CM túl nagy, a másik kettőt már nem árulják :D Ilyen az én formám.

(#55346) Patice válasza Melorin (#55343) üzenetére


Patice
nagyúr

Felvő ATX ház nem férne el?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#55347) Melorin válasza Patice (#55346) üzenetére


Melorin
addikt

Nem.
Közben találtam külső raktáron egy inter-tech-et, borsos áron.

(#55348) KaiotEch válasza AxBattler (#55344) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ez a 2 nekem is tetszene, ha még kapható lenne! :U

(#55349) AxBattler válasza KaiotEch (#55348) üzenetére


AxBattler
félisten

Alternate-ről regisztráció nélkül rendelhető, igaz nem a legolcsóbban.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55350) KaiotEch válasza AxBattler (#55349) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Yesus!, ennek max 20eFt-nak kéne lennie.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.