Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55201) XmoD válasza sasNAXO (#55199) üzenetére


XmoD
aktív tag

Az albán törpe porit mindig úgy nézem, hogy az alt+tab kombón a kezem.
De hogy ON is legyek, ami mindekinek szól: Feladtam a keresgélést AM4 mATX fronton.Köszi Francia91 a lap ajánlást, de nem fértem el az AIO-val. :( Eladtam az 5700G és az X470-t fájó szívvel és kap a ház egy ROG STRIX B360-I lapot egy I7-9700K-val az árából.

A másik kérdés, próbált már valaki ilyen PSU kábelt harisnyázni szálanként?
Vagy hadjam a francba és vegyek kész toldót?

[ Szerkesztve ]

(#55202) sasNAXO válasza Crabface (#55200) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Bocsi, én a sima NR200P-vel hasonlítottam az árát. :B

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#55203) Francia91 válasza Crabface (#55200) üzenetére


Francia91
veterán

Ez a Sakura ház 24 ezer volt, ennyiért vettem a sima fehér NR200P-met is :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#55204) Crabface válasza Francia91 (#55203) üzenetére


Crabface
senior tag

Az jó... Amikor megjelent és extra limitált amazon dealnek hazudta a cm, akkor 50E+ volt... :W

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#55205) Francia91 válasza Crabface (#55204) üzenetére


Francia91
veterán

Ez itthon volt hirdetve Jófogáson és FB MarketPlace-en kb 2 hónapja már, most tudtam megvenni páromnak, hogy majd építsünk neki is egy Mini ITX gépet, mert nagy anime és japán fan :)

Csodálkoztam is, hogy a közel 2 hónap alatt nem kellett senkinek 24 ezerért....

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#55206) Crabface válasza Francia91 (#55205) üzenetére


Crabface
senior tag

Láttam én is... 45-35-25, így ment le az ára hónapok alatt...

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#55207) AxBattler válasza Francia91 (#55205) üzenetére


AxBattler
félisten

Pink ITX számítógépház, japán tematikával... csak én nem érzem a hatalmas tülekedést?
:P
Ha pl egy kék-fehér-fekete Evangelion témájú modell lenne, biztosan akadt volna több hím anime fan ITX builder.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55208) Crabface válasza AxBattler (#55207) üzenetére


Crabface
senior tag

Nálam a bejelentés órájában megtörtént az előrendelés a Sakura Edition-re... Van célcsoport. 30+ hím anime fan ITX builder. :DDD

[ Szerkesztve ]

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#55209) Francia91 válasza AxBattler (#55207) üzenetére


Francia91
veterán

Háát... Némileg érthető... :)
Barátnőmnek mutattam, beleszeretett :D

Én a sima fehér NR200P-t vettem márciusban, nekem az tökéletes :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#55210) AxBattler válasza Crabface (#55208) üzenetére


AxBattler
félisten

Végülis... egy SLAYERS, vagy GitS témájú modellért én is sokmindent bevállalnék. :))

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55211) Crabface válasza AxBattler (#55210) üzenetére


Crabface
senior tag

Ezzel is egyet kell értenem...

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#55212) mpierre válasza XmoD (#55201) üzenetére


mpierre
veterán

Jelen. :DDD

Felejtsd el. Tessen toldót venni. A fiam gépébe szereztem sf 450-hez plusz kábelt, de feladtam a szálankénti harisnyába húzást. A szétválasztás az okozza az alapvető gondot. Nem mindig válnak szét "egyenletesen" a derótok, hogy elegendő szigetelés maradjon rajtuk. Plusz nekem volt valami kondi gyárilag belehebregálva a szerzett kábel korbácsba.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#55213) AxBattler


AxBattler
félisten

In Win bővíti az A-szériáját, jönnek kisebb modellek is: A1 Prime, és A3... bár nekem a B1 Pure és B1 Mesh is újdonság. Tudom, mótvá'.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55214) T J


T J
tag

Hali!
Van valakinek ezzel tapasztalata? Pl hűtő nem fér el, vagy bármi: CHIEFTEC Compact (IX-01B-OP)

(#55215) Rick4 válasza T J (#55214) üzenetére


Rick4
félisten

Azt vedd figyelembe, hogy ezek a mini házak szinte mind passzív hűtéses kis lapokhoz készültek, még egy alacsony hűtő se fog beleférni, ha a belső hdd lemezt benne hagyod, a 63mm-es szélesség (fektetve magasság) közel azonos néhány régi itx házammal, ami azokba belement lemez nélkül, vagy kivágott lemezzel, az az id cooling is 40-es hűtő, mivel van itt egy csomó lap meg ház a szekrényekben, még akár meg is tudom mérni, mennyi hely marad rajta, de sok jóra ne számíts, ssd-ből is egy alaplapra szerelhető mpcie vagy msata kivitelben gondolkodj inkább.
Más adattal sajnos nem tudok segíteni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55216) AxBattler válasza T J (#55214) üzenetére


AxBattler
félisten

Néhány elérhetőbb árú LP hűtő:
ARCTIC Alpine 12 LP (ACALP00029A)
Cooltek HP-400
Akasa AK-CCE-7106HP
Akasa K25 AK-CC7118HP01

Ezek szinte biztosan beférnek, de ha HDD-t akarsz, akkor inkább az Akasa-k közül válassz... ide viszont 35W TDP-s proci ajánlottabb.

Mi lenne a konfig/felhasználás?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55217) PROTRON válasza AxBattler (#55216) üzenetére


PROTRON
addikt

A Cooltek HP-400, ha Jonsbo akar lenni akkor arról vannak tapasztalataim, 10600K alatt eléggé süvít a ventije. :D
De azért 35W-nál jóval többet el tud szívni, inkább olyan 75-85 a határ, ahol még hatékonyan használható. Persze HDD felejtős...
Amúgy mint ha pár oldallal visszább talán féléve valaki csak belefogott egy olyan házba történő építkezésbe.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#55218) T J


T J
tag

Köszönöm a válaszokat!
HDD nem, csak egy m.2 ssd menne bele, az is az alaplap hátuljára.
A HDD lemezt le lehet szerelni roncsolás nélkül? Az jó lenne.
Ryzen 5600G (65W) menne bele, de a gyári hűtő szerintem túl magas. Tehát AM4 kompatibilis hűtő kell. Gyártó szerint a HDD-lemezig 30mm van, de ha az leszedhető, akkor gondolom nyerek még 10-15mm-t.
Az a lemez ami az elejét hátulját összetartja, az az alaplap tartó? Vagy azt kellene kiszednem?

szerk
Én ezeket találtam: Aerocool Verkho 2 Slim 9cm PWM és Noctua NH-L9a-AM4 kicsit húzósabb áron, de egyiket se ismerem, meg 30mm-nél mindkettő magasabb.

[ Szerkesztve ]

(#55219) Grave_444 válasza AxBattler (#55213) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Még a legkisebb is túl nagy, egyébként szép házak. :)

(#55220) Rick4 válasza T J (#55218) üzenetére


Rick4
félisten

Milyen m.2-es megy bele konkrétan? Én teszteltem jópárat, samu pm981 is van, 970 evo-ból kettő is, de szerintem ezek megsülnek hátul szellőzés és borda nélkül...

Ez itt egy sima 2-3 perces sebességmérés alatti melegedés, egy Asrock H370m-itx ac lapban egy i7-8700-as proci, ahol az ssd-re egy acasa borda került fel, és a bordát jóféle lefelé fújó id cooling is60-as hűtő szelőzteti:

Ez meg itt egy i5-10600-as egy ASRock H410M-ITX/ac lapban, szintén ugyanolyan acasa bordával, szintén is60-as hűtővel, mérés alatt simán elszalad 60°C fölé.


Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55221) PROTRON válasza T J (#55218) üzenetére


PROTRON
addikt

A Verkhoról nem találni nagyon infot, kevesen próbálkoztak vele. Papíron azt írja hogy Jonsbo HP400-al egysz8inten lehet, de kételkedem benne mert keveslem a hőcsöveket...
A HP400-as szerintem el viszi a 5600G-de, csak hangosabb mint a kb ugyanolyan teljesítményű Noctua amit találtál, ellenben ha nincs szükséged rá tudsz kicsit az 5600G-vel spórolni hőtermelés terén, a biosban a felesleges dolgokat kikapcsolod...nem írtad mire lesz használva....meg nem tom van-e AM4 kit hozzá...

Jaja felül az a hosszanti lemez, az a HDD lemez azt kell kiszedni a hűtéshez, az alaplapnak nincs külön tálcája, hanem csak 4 távtartó a hátlapon. Emiatt nem is biztos hogy a hátoldalra odafér az SSD slot, lehet kio kell majd kicsit hajlítgatni a házat. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#55222) Rick4 válasza Rick4 (#55220) üzenetére


Rick4
félisten

Ja, és úgy rémlik, elsőre borda nélkül valami 55-58°C lett alapon, és 80+°C lett ugyanilyen crystaldiskmark teszt után.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55223) AxBattler válasza PROTRON (#55217) üzenetére


AxBattler
félisten

Aki 125W TDP-s procit tesz alá, annak süvítsen is! :P

#55218 T J
A HDD-k rögzítőkerete csavarral szerelhető, szóval roncsolás nélkül levehető.
Esetleg még az Inter Tech ITX házaira érdemes lenne ránézned, korrekt áruk van.
Pl.: JX-500, MW-01 II

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55224) Pista0001 válasza T J (#55214) üzenetére


Pista0001
addikt

Pico táp ütközhet merevlemezzel. Integrált procis lapokkal nem lehet gond, 2,5-es HDD/SSD-k elférnek a hűtés felett. Cserélhető procis kiépítéshez ha akarsz HDD/SSD-t, akkor a magasabb fedlap készletet (kb 4000 forint) célszerű megvenni hozzá. 3,5-es HDD-hez mindenképp kell a magasabb tető, úgy tudom. Szerintem érdemes a gyári táppal venni, ha elég a teljesítménye.

(#55225) T J


T J
tag

Huh, hát olyan sokan segítetek, hogy csak kapkodom a fejem :)

Pista0001:
Saját tápja van a chieftec-nek hozzá, ezért gondolom számoltak a táp belső egységének a méretével: CHIEFTEC CDP-120ITX 120W

AxBattler:
Most rájuk néztem, de a 65mm vastag ház az náluk is csak 65mm :) A DVD-olvasós vastagabb, de olvasóra nincs szükség, és ha 65mm-be beférek nem kompromisszumos (halk) hűtővel, akkor maradnék ennél.
Igazából a hűtés halksága az a szempont, ami miatt megbarátkoznék egy 85mm vastag házzal is, ha 65mm-ben nem megoldható. :)

Rick4:
Samsung 980 500GB M.2 PCIe-re gondoltam. De lehet lassabb is, ha a melegedés ennyire probléma. Bár valami alu vagy rézlapot tudok szerezni rá, szerintem. Kérdés mi fér el az alaplap mögött. :U Egy vásárló szerint kevésbé melegszik, mint a Pro és Evo verziók.

PROTRON:
Bennem is van egy kis kétség a 2 vs 4 hőcső kapcsán. Noctuat is folyadékkenéses csapágyasnak írja, ettől nem kell félni?

Felhasználás: otthoni netezés, videó 4k monitoron, alkalmi 3D tervezgetés Coohom-al (kizárólag hobbi szinten), esetleg régebbi játékok amit az igp elbír. Tudom erre overkill néhány komponens, de volt ahol az ár-érték arány miatt választom a kicsit jobbat.

Teljes config:
Ház: CHIEFTEC Compact (IX-01B-OP)
Táp: CHIEFTEC CDP-120ITX 120W
Alaplap: ASRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/AC
APU: Ryzen5 5600G
RAM: G.SKILL Aegis 8GB DDR4 3200MHz F4-3200C16S-8GIS
SSD: Samsung 980 500GB M.2 PCIe

[ Szerkesztve ]

(#55226) KaiotEch válasza T J (#55225) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ne csesszetek már fel, hogy 24eFt-ot elkérnek ezért a nyáklapos tápért. :Y :W

(#55227) Grave_444 válasza KaiotEch (#55226) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Külső adapterrel együtt.

(#55228) AxBattler válasza T J (#55225) üzenetére


AxBattler
félisten

Az 5600G-nek kell normális cooler, a Jonsbo HP-400-at választanám, ami 36mm magas. Az IX-01B-OP max. 30mm-es hűtőt enged, meghajtókkal együtt, azok nélkül viszont el fogsz férni.

A JX-500-ast azért venném előbb, mint a Chieftec-et, mert
- van az elején egy USB3.0 csati;
- gyárilag adnak hozzá fali, és VESA rögzítőket, míg a IX-01B-hez külön kell venni;
- a HDD tálcának olyan az elhelyezése, hogy alkalmasint még egy magas coolerrel is tudod használni, ha körültekintően választod, ill. ha később netán igényed lenne rá.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55229) hegegabi80 válasza PROTRON (#55221) üzenetére


hegegabi80
addikt

Ezen a HP-400 hűtőn én is gondolkodtam, de tuti tennék rá egy 92x25mm-es ventit inkább. Azzal talán sokkal barátságosabb lenne a hangja.

(#55230) Rick4 válasza hegegabi80 (#55229) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem két id cooling is-60-as van bent két chieftec házban, a 120X25-ös arctic ventik annyival magasabbak, hogy szinte felérnek a peremig, tehát nem szívnak bentről levegőt, és 50˛C körül tartják a procit használat (böngésző1 3db és böngésző2 30db ablakkal, plusz két HD stream két külön appal, ez-az, pár % terhelés) de 1100 körül forog a venti szépen.
A gyárija jobban pörgött, és nem is volt ennyire hatásos.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55231) hegegabi80 válasza Rick4 (#55230) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nekem most IS-47K van, az IS-60 slim ventijével. Erre már sajna nekem nem fér rá a 25mm-es venti.
Van egy IS-60 is, de az meg a memória miatt nem fér el. Ezért gondoltam egy kisebb bordára normál 92-es ventivel.

(#55232) AxBattler válasza hegegabi80 (#55231) üzenetére


AxBattler
félisten

IS-40v3-ra raktam egy NF-B9 redux-1600 PWM-et, nem is volt vele gondom.

#55225 T J
CDP-120ITX-re van ahol 3 év garit adnak, van ahol csak 1-et, én odafigyelnék.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55233) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

msystems hatartalan creativitasa immaron video formajaban. [link] (DeskNano x300, 1.2 Liter)
SSF forum post pics [link]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#55234) Rick4 válasza hegegabi80 (#55231) üzenetére


Rick4
félisten

is-60-nal én is megszívtam a ramot, el is kellett adjam amiket vettem, és laposakat kellett venni, de erre is rálóg, szerintem nincs fél mm hely a bordák között..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55235) zed1983


zed1983
őstag

Sziasztok!

Azért van méretben különbség az A4 H2O és a PC Q58 között..
:)

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#55236) hegegabi80 válasza Rick4 (#55234) üzenetére


hegegabi80
addikt

Igen látni a képen is, jó ha egy hajszál befér oda. Nekem is csak úgy férne el, ha kicsit feszíti oldalra a memóriát a másik felé. Így inkább hanyagoltam. Pedig nem is magas a crucial ram bordája. Ezért lett a 47K, de arra meg nem fér már el a 25mm-es venti.
De majd valamelyik este neki esek és újra rápróbálok. Na nem mintha nagyon hangos vagy meleg lenne, de azért még is csak na.

(#55237) Grave_444 válasza zed1983 (#55235) üzenetére


Grave_444
nagyúr

A kész gépről is kérünk képeket. :D

(#55238) zed1983 válasza Grave_444 (#55237) üzenetére


zed1983
őstag

Rendben van, bár H2O, de most csak leghutessel kezdem :)

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#55239) Rick4 válasza hegegabi80 (#55236) üzenetére


Rick4
félisten

Én is felraktam először a hűtőt, majd a ram következett volna, de nem fért már be, hűtő le, ram be, hűtő vissza, és icipicit feszítettem rajta, hogy legalább az a fél mm legyen ott. Igazából valami adatlapján felhívják erre a figyelmet, pontosabban közlik, de elsőre nem figyeltem rá.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55240) Pista0001 válasza T J (#55225) üzenetére


Pista0001
addikt

Ez paneltáp, nyilván megvan a helye a ház elejében. A pico táp az, amit direkt az alaplap 24 pines aljzatába tudsz bedugni.

Amikor megírtam a hsz-t, még nem görgettem tovább, azt hittem valami integrált procis, vagy max AM1-es gépet éptesz. Ilyen potens hardverhez combosabb tápot tennék. Így hogy a merevlemez tartót nem akarod használni, természetesen bármilyen pico is jétszik, sőt, a kábeldzsungel mérséklése miatt jobb is lenne. Ez a Chieftec MK-35D a magasabb tető, amit említettem. Kb 4000 forint, nyersz vele kb 20 mm belmagasságot. Két előlapja van, az egyik a kivágott a slim optikai meghajtóhoz, a másik teli. Ezzel gyakorlatilag az IX-04 és a 05 specifikációját kapod (előbbi egy IX-03 ezzel a tetővel, utóbbinak egybeszabott előlapja van). A gyártó oldala szerint 55 mm magas hűtő fér bele így 2,5 hüvelykes HDD-kkel. Mivel csak M2-es SSD-t szeretnél használni, a merevlemez tálca (és természetesen merevlemez nélkül) szerintem minimum 65 mm-el gazdálkodhatsz, ami már nem is olyan rossz.

[ Szerkesztve ]

(#55241) zolika15 válasza zed1983 (#55235) üzenetére


zolika15
tag

Jó kis ház ez a h2o, jó áron jutottam egy ilyen szürke példányhoz, dan a4-ről váltva nekem kicsit nagynak tűnt, de megbarátkoztam vele.

Zoli

(#55242) T J válasza AxBattler (#55228) üzenetére


T J
tag

Afelé hajlok, hogy a házat, hűtőt, tápot még nem rendelem meg, csak a többit. Pár napig ellátom egy belső táppal, meglátom mire elég a gyári hűtő, és az alapján megpróbálom megtippelni, kell-e nagyobb, és mekkora. Még az is lehet, hogy ráteszek egy passzív toronyhűtőt, és kilógatom a házból. :)
A Chieftec ház felé azért húzok, mert gyárt tápot is, amiről feltételezem hogy jó minőségű, és kisebbnek gondolom az inkompatibilitás lehetőségét (pl kotyogó tápdugalj, férőhely), ha mindkettőt ugyanaz gyártja. Ennek a JX500-nak kicsit kényelmetlen a bekapcs gombja, azt pedig minden nap nyomkodnánk.
Majd alszok rá még párat.

Pista0001:
Gondolod, hogy kevés lenne a 120W? Ez a CPU sose fogja kifutni magát szerintem, még játék alatt se. A tipikus fogyasztása 10% alatti lenne, és 30-50% a gpu-nak. Ez olyan 20W az APU-tól, meg a többi kütyü. De majd úgyis rámérek egy asztali táppal, és kiderül.

Köszönöm a tanácsokat mindenkinek. :R

[ Szerkesztve ]

(#55243) AxBattler válasza T J (#55242) üzenetére


AxBattler
félisten

Chieftec minősége valóban okés, én biztosan megvenném a lent említett bővítő kit-et hozzá.

A JX-500 bekapcsoló gombja nem érintős? Nekem annak tűnt... vagy elnéztem? :F

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55244) KaiotEch válasza AxBattler (#55243) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nekem megvan hozzá, nem sok szart ér. 2db 3,5-es HDD kéne beférjen meg még egy 2,5-ös. Amúgy is törötten érkezett a műanyag, szóltam a futárnak "az őt nem érdekli, pénz nincs vissza". :U

(#55245) Pista0001 válasza T J (#55242) üzenetére


Pista0001
addikt

"The nature of reporting processor power consumption has become, in part, a dystopian nightmare. Historically the peak power consumption of a processor, as purchased, is given by its Thermal Design Power (TDP, or PL1). For many markets, such as embedded processors, that value of TDP still signifies the peak power consumption. For the processors we test at AnandTech, either desktop, notebook, or enterprise, this is not always the case.
Modern high-performance processors implement a feature called Turbo. This allows, usually for a limited time, a processor to go beyond its rated frequency. Exactly how far the processor goes depends on a few factors, such as the Turbo Power Limit (PL2), whether the peak frequency is hardcoded, the thermals, and the power delivery. Turbo can sometimes be very aggressive, allowing power values 2.5x above the rated TDP."

Valahol olvastam korábban is erről, fene tudja, a korszerű prociknak mi is a tényleges igénye. Gondolom, be lehet úgy konfigolni a lapot, hogy a proci ne turbozzon például, szóval akár elég is lehet. Ez azonban felveti a kérdést, hogy kell-e valójában ilyen proci, ha a teljesítményét esetleg vissza kell fogni a táp miatt. Ennek olvass utána, hátha van üzemeltetési tapasztalat.

KaiotEch: Csak egy fér bele tudtommal, mellé még egy 2,5-es. Vagy 2 2,5-es meg slim odd. Vagy normál tetővel csak 2 2,5-es.

[ Szerkesztve ]

(#55246) T J válasza Pista0001 (#55245) üzenetére


T J
tag

Hmm, megtaláltam a cikket amiből idéztél, és azt írják 80Wattot is meg tud enni az 5600G akár tartósan is. Máshol meg olyat írnak, hogy az alaplap is meg tud enni ennyit, gondolom nem a 450-es csipkészlettel, de mindegy. Mi történik, ha a fogyasztó igénye rövid ideig nagyobb, mint a táp kapacitása?
Majd megpróbálom megmérni, hogy a használt programokkal mi a csúcs.
Ha nem elég a 120W táp, akkor valami vastagabb vagy nagyobb ház után kell nézelődjek, 200-300W belső táppal.

AxBattler:
Ja hogy érintős lehet? Ez nem jutott eszembe, de nem látok róla infót.

KaiotEch:
Úgy látom neked ugyanolyan lapod és ram-od van, amilyet én is venni tervezek. Próbáltál esetleg ram tuningot?

(#55247) KaiotEch válasza T J (#55246) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Szia. Most a profil oldalamon levő gépre gondolsz? Az elején állítgattam a cuccokat. UnderVolt-olva van a proci és asszem 3200-on a ram.

#55245 Pista0001 : Igen annyi fér be, de sajnos nekem NAS-ra az úgy kevés :(

(#55248) AxBattler válasza T J (#55246) üzenetére


AxBattler
félisten

Nekem ez jött le, de lehet nincs igazam. Passz, tesztekben sem látom.
Olyan panel / pico tápot keress, ami stabilan le tud adni 12V-os ágon 9-10A-t.

Szerintem a kinézett 120-as Chieftec jó, és az IX házba biztosan rögzíthető.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55249) Pista0001 válasza KaiotEch (#55247) üzenetére


Pista0001
addikt

Ilyesmi házból nem láttam még olyat, amibe kettő fér.

T J: Nem kell elengedned a házat, vannak nagyobb teljesítményű panel és pico tápok is, ha szükséges, van hova nyúlni. Ami már problémásabb, az a külső kocka, abbol ritka a combosabb darab.

Nekem nincs tapasztalatom ilyen újabb generációs, komolyabb turbos procikkal. Ha az alaplap menüjéből jól menedzselhető a dolog, akkor simán elég lehet ez a táp is, aztán ha belaktad, elkezdheted próbálgatni, hogy mit bír. Elvileg a különböző védelmek megoldják, ha túlléped a táp határait.

[ Szerkesztve ]

(#55250) KaiotEch válasza Pista0001 (#55249) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Igen sajnos nincs. Ezért lenne jó az out-of-the-box NAS, de azok meg általában jóval gyengébbek, mint amit épít az ember.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.