Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8551) dangerzone válasza Henk (#8550) üzenetére


dangerzone
addikt

Akkor már ketten vagyunk. :DDD

(#8552) Henk válasza dangerzone (#8551) üzenetére


Henk
veterán

Hát engem csak annyiból érint,hogy össze kéne neki raknom.Ha szar is a ház nekem nem gond,csak szerelhető legyen. :D
Annyit láttam a képeken,hogy keresztbe vannak benne a vinyó tartók,nekem ez mondjuk nem szimpatikus.

(#8553) dangerzone válasza Henk (#8552) üzenetére


dangerzone
addikt

Mi a bajod a kereszt vinyó tartóval?

Csak azért kérdem mert ugye amit még néztem a cm 690, annak is keresztben vannak.
Úgy gondolná az ember ,hogy így kisebb helyes is elfér a cucc, több hely marad az alaplapnak, vga-nak.

(#8554) Henk válasza dangerzone (#8553) üzenetére


Henk
veterán

Általában alul vannak elhelyezve közvetlenül a befújó venti mögött.Mivel keretsztbe ott a lemez teljesen elfogja a légáramlatot.Az igaz,hogy kissebb helyet foglal,de mondjuk ott lent a lapnak nincs útban.A vga-nak talán,de egy normális házban azért kényelmesen elfér egy mai konfig.
De ez csak az én véleményem mert sokan ezt a keresztbe vinyós megoldást részesítik előnyben.

(#8555) dangerzone válasza Henk (#8554) üzenetére


dangerzone
addikt

Ahm. Értem. A légáramlatos dologgal egyetértek.
Mondjuk még van időm eldönteni, mert csak hónap végén jön az ösztöndíj. :)

(#8556) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!
Nagyon örülök az új házikómnak, egy Silverstone FT01-nek... Rengeteget gondolkodtam, hogy ennyi aranyrögöt rááldozzak egy házra, főleg úgy hogy ebben nem igazán lehet a későbbiekben vízhűtést kialakítani... (Arra ott TJ07-es közel 90K)
De amikor kibontottam és élőben megfoghattam nézegethettem, hát mit mondjak...Itt kezdődik a minőség! Nagyon baba! Minőségi anyagok, profi módon megmunkálva kezelve! A képek semmit nem adnak vissza arról az eleganciáról, ami élőben sugárzik a házból.
Hát csak örömömben írtam, hogyha valaki szemez egy ilyen kis házikóval, és az ára miatt gondolkozik egy olcsóbb megoldáson, ne tegye, ha van rá kerete!

Bogyorisz

(#8557) Henk válasza TomiLi (#8556) üzenetére


Henk
veterán

Én nem pont ilyen házat néztem ki,de én is sokáig gondolkodtam rajt,hogy megvegyem e.Végül úgy döntöttem megrendelem,remélem nem nyúlok mellé mert azért vannak kétségeim.Majd leírom a tapasztalatokat ha megjött. :K

(#8558) Kosak


Kosak
csendes tag

Üdv,

Szeretném lecserélni mostani házamat egy értelmesebbre.
íme a rendszer:

aus p5k, chieftec 600as táp. 3Gb Giel dd3 ,dual core E6750 + 2 rack és 4 belső winyó. Egy komolyabb vga is tervben van a házzal egy időben.
minden ötletre vevő vagyok. nem tudm miket érdemes. 20-25 felső határig vannak érdemlegesek?

ezek?

http://www.pcx.hu/termek/enermax-phoenix-neo-eca-3162-b-rl-t-225-p-n-233-lk-252-l-21765

http://www.pcx.hu/termek/thermaltake-vk90001n2z-element-t-fekete-h-225-z-41133

Előre is köszönöm a helpet!!

(#8559) TomiLi válasza Henk (#8557) üzenetére


TomiLi
addikt

Kíváncsian várjuk!!! :R

Sajnos még nincs meg a komplett konfigom, de a ventillátorokat már kipróbáltam. A 2 db 180mm es gyári hangjától féltem nagyon! De kellemesen kellett csalódnom, mert nincs hangjuk és kegyetlenül tolják a levegőt! És marha ötletesen van megcsinálva, mert gondoltak a telhetetlen moddingosokra is.... A venti négy oldalán egy-egy 3mm-es furat van kiképezve ledeknek!!!!

Bogyorisz

(#8560) Henk válasza TomiLi (#8559) üzenetére


Henk
veterán

Ugyanez az egyik dilemmám.A házban elöl és felül 190mm-es venti van és a hangjától tartok egy kicsit.Viszont nálam feltétel,hogy csend legyen.Ha hangos már kitaláltam,hogy valami átalakítókkal mennek bele a 120-as ventik.Mondjuk furcsán fog kinézni biztos.De azért bízom benne,ha a gyárikat szabályozom akkor azért elfogadható hangja lesz.Fullon 1100rpm-en mennek,ha sikerülne egy 600-700-ig leszabályozni idle akkor szerintem már jók lennének.

[ Szerkesztve ]

(#8561) TomiLi válasza Henk (#8560) üzenetére


TomiLi
addikt

Nekem hál' Istennek a venti kipipálva. Nem akartam elhinni, addig amíg nem hallom, hogy 18db-lel dolgoznak ezek a nagy ventik... Hát de! Nem kamuzott a gyártó. Neked nem írnak róla, hogy mire számíts? Ez nem véletelenül egy HAF932-es?

Viszont van más! A HDD Led előlapi vezetékéről lehagyták a sarura való műanyag csatit :DD Ez nem annyira gond, mert kukázok egy régi gépről.... Ez belefér .... 50k-ért.... Biztos pénteki összeszerelés.... :B

Amit meg én néztem be nagyon az már kicsit aggasztóbb. Ebbe a házba csak mATX és ATX lap fér be.... de nekem utban van egy E-ATX lap, amimég éphogy befér, viszont a ház kialakítása miatt nem tudom a sta vezetékeket csatlakoztatni.... :Y
Eredetileg egy mAtx lapot akartam bele rakni, de aztán adódott egy kihagyhatatlan lehetőség :F Ezt el kú.....

Bogyorisz

(#8562) aero. válasza TomiLi (#8561) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Uhh, az nem jó, de ahogy látom csak ATX-ig van kialakítva furat, meg a tálcának is vége.

Milyen lapot vettél?

[ Szerkesztve ]

(#8563) TomiLi válasza aero. (#8562) üzenetére


TomiLi
addikt

Ezz az! ezért van szívás.... mert vége a tálcának, és nem mennek rá a sta csatlakozók, nincs hely :Y
Hát egy elég komoly lap lenne... Evga x58

[ Szerkesztve ]

Bogyorisz

(#8564) Henk válasza TomiLi (#8561) üzenetére


Henk
veterán

Ez egy NZXT ház,de sehol nem találtam a ventikről infót.A honlapon is csak fordulat és légszállítás van megadva.Lehet az 50k-ba már nem fért bele egy csati a vezeték végére,akkor drágábban kellett volna adniuk. :D

(#8565) TomiLi válasza Henk (#8564) üzenetére


TomiLi
addikt

:DD lehet!

Nekem szerencsém volt az adatokkal, mert mindent közöl a gyártó, Neked meg meg lesz minden csati a házon! :DD

Melyik típus az NZXT-n belül?

[ Szerkesztve ]

Bogyorisz

(#8566) Henk válasza TomiLi (#8565) üzenetére


Henk
veterán

Remélem az enyémben a csatik benne lesznek. :D
Amúgy a ház egy Panzerbox.

(#8567) nyunyu válasza TomiLi (#8563) üzenetére


nyunyu
félisten

Hát egy elég komoly lap lenne... Evga x58

Raadasul ha az a par nappal ezelotti cikkben szerepelt verzio, akkor EATX hazba se fer bele ;]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8568) TomiLi válasza nyunyu (#8567) üzenetére


TomiLi
addikt

Nem az! :Y Ez "csak" az elődje! :C

Bogyorisz

(#8569) EkSYS


EkSYS
senior tag

Sziasztok!

Egy jol szerelheto mid tower vagy esetleg egy kisebb full tower hazat keresnek (atx),
Az ar inkabb masodlagos, hosszutavon gondolkodom. Fontos lenne hogy tenyleg jol szerelheto legyen, winyok, kartyak, lap.

Szerintetek mit erdemes megnezni?

koszi!
b

Eki - az eredeti

(#8570) legenda007


legenda007
aktív tag

Szerintetek ez milyen? Asus TA-B7

(#8571) TomiLi válasza EkSYS (#8569) üzenetére


TomiLi
addikt

Hát nagy sláger, mivel pofás és egész jól eltejthető benne a kábel dzsumbuj a Cooler Master 690-es....

[ Szerkesztve ]

Bogyorisz

(#8572) nyunyu válasza legenda007 (#8570) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem sokkal kulonb a Codegen&Co-nal, ugyanolyan papirvekony, ide-oda nyeklo, zorgos lemezbol van.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8573) EkSYS válasza TomiLi (#8571) üzenetére


EkSYS
senior tag

hat ez valoban franko, oszinten szolva elegge a coolermaster fele huzok en is.
megneztem a haf932-ot is , as is korrekt elegge
meg a thermaltake spedo hazat nezegettem, de gondolom azert az mar inkabb egy havi fizu :)

Eki - az eredeti

(#8574) Tothgera30 válasza nyunyu (#8531) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hát még az is sok...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8575) TomiLi válasza EkSYS (#8573) üzenetére


TomiLi
addikt

A Haf 932 Az nagyon jó!!!
Abba mehet víztől kezdve minden! És jól is néz ki! Valamint a kábeleket totál el lehet benne dugni! Athermaltake-t nem ismerem, mármint ezt a típust, de én nem szeretem annyira. De ez én vagyok! A Haf932 nem annyira drága! Vagyis relatív, hogy nem drága.... :B

Bogyorisz

(#8576) nyunyu válasza Tothgera30 (#8574) üzenetére


nyunyu
félisten

Hát még az is sok...

Mihez kepest?

Hasonlo kategoriaju CM hazak sem olcsobbak...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8577) Tothgera30 válasza nyunyu (#8576) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor nikább Cm,... én a 690-hez hasonlítom. Ha meg plexiset akarok, akkor ott a HAF! De még a Poseidon 310 se rossz, főleg fekában, és utólagos White Power felirattal!

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8578) verde1


verde1
csendes tag

Hellosztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy tud-e valaki valamit, hogy mikor lehet már venni a Cooler Master Elite 310-es házból nálunk?
Már nagyon rég volt hír róla PH-n, azóta egy bolt árulja, nem éppen a legmegbízhatóbbak.
Valamint tudtok-e valami konkrét tapasztalatot róla, mert ami review-kat olvastam azok mind tök dícsérik.
olcsó, szép, praktikus. Az egyik PH-s szerző azt írta nekem, hogy azért nem jött még be, mert hogy külföldön nagyon elkapkodják.
köszi a válaszokat!

(#8579) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

Cooler Master Elite 335 házról van valami tapasztalat?

jó árban van és egész megtetszett. ideje lecserélnem ezt az EuroCase rémületet!!!

szerelhetőség és szellőzés érdekelne(ventillátorai). valamint hogy a mostani ventieim közül hányat tudnék beépíteni.

ha tesztet tud valaki azt is megköszönném.

vélemények jöhetnek :R

Aurea mediocritas

(#8580) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

bocs kicsúsztam...

leglényegesebb hogy egyben legyen és ne csörögjön/zörögjön, kopogjon, ha a ventik rákapcsolnak.

Aurea mediocritas

(#8581) nyunyu válasza AXisBOLD (#8579) üzenetére


nyunyu
félisten

Eleg lenne kinezned a PH cimlapjaba a haztesztekhez...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8582) AXisBOLD válasza nyunyu (#8581) üzenetére


AXisBOLD
addikt

az megvolt, csak gondoltam meghallgatom más véleményét is, mert így egy 1-2 órás teszt alatt nem jönnek ki a gyerekbetegségek, ahogy a Hyper TX2 ventitörése sem jött elő annó és az is KA minősítést kapott.

Aurea mediocritas

(#8583) Henk válasza AXisBOLD (#8582) üzenetére


Henk
veterán

De a tx2-ből is csak egy széria volt sz@r,nem mindegyik.Van akinél sosem jött elő bármeddig tesztelhette.
Mondjuk egy háznál talán gyorsabban kiderülnek a gyenge pontok.

(#8584) AXisBOLD válasza Henk (#8583) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ez igaz(tx2).

de ahogy olvastam a fórumában sok embernek pont az a baja vele hogy rezeg. megőrülnék hogy ha 10k-t kiadok és ugyan úgy zizeg mint a mostani néha. úgyhogy nem veszek.

meg kezdek rájönni hogy az a kib... xfx 4830 burkolata zizeg(ha nem lenne ekkora tuning potenciál benne rég feldobtam volna a tetőre :W ), de már próbáltam minden barkácsot :(. AC S1 kell nekem nem új ház.

Aurea mediocritas

(#8585) Henk válasza AXisBOLD (#8584) üzenetére


Henk
veterán

Hát egy 10k-s háznál simán benne van a pakliban,hogy rezegni fog.Ezek még valószínű,hogy olyan vékony lemezből vannak amik zörögnek.Az én házam madnem 30k volt mégis előfordult,hogy a vinyó rázta és volt hangja.
Ha az S1 nem segít még mindig jöhet a házcsere viszont a vga legalább "hűvös" marad.

(#8586) AXisBOLD válasza Henk (#8585) üzenetére


AXisBOLD
addikt

az idegesítő csak az, hogy azért vettem xfx-et mert a hűtése halk és jó, ami igaz is a kopogást leszámítva. de ha ezt tudom előre, akkor veszek egy sapphire-t meg az említett S1-et+12-es halk ventit. ezt utóbbit nem veri meg semmi. de akkor az xfx kompakt olcsóbb volt.

a mostani házammal komolyan nincs is semmi bajom, csak a vga beszerelése volt nehézkes és emiatt lehet a kopogás is.

Aurea mediocritas

(#8587) Henk válasza AXisBOLD (#8586) üzenetére


Henk
veterán

De ezt a kopogást a vga adja?Mi vagy hogyan produkálja egyáltalán ezt a hangot?

(#8588) AXisBOLD válasza Henk (#8587) üzenetére


AXisBOLD
addikt

mikor felmelegedett, és a fordulatszám is 80% fölött van, akkor kezd el kopogni. valszeg a burkolat "ütögeti" az a hatalmas alu téglát ami alatta van, mert ha a kártya tetejére teszem az ujjam egyből elhallgat. gondolom hőtágulás->ventije berezegteti->kopog :C.

most tettem rá két befőttes gumit, hogy a burkolatot szorítsa a nyákhoz illetve a bordához. most kussol, de elég csöves így. meg nem hiszem hogy hosszútávon hatásos lesz.

Aurea mediocritas

(#8589) Snake28


Snake28
tag

Sziasztok!

Tudna valaki ajánlani hasonló házat ? 10e forintig

[link]

A lényeg a jó szellőzés és hogy a vincsik igy oldalról legyenek beszerelhetők.

Köszi! :R

(#8590) elfelejtette válasza Henk (#8583) üzenetére


elfelejtette
veterán

TX2 ventije azoknál repedt, akiknél nem tudta szabályozni a lap, (esetleg nem is kellett a durva tuning miatt), ezért folyamatosan max. fordulaton tekert. Amikor a merev rögzítés miatt rezonálni kezdett a bordán a venti, akkor a gyenge fröccsöntött műanyag lapátok elrepedtek. Havernál 2 éve megy folyamatosan a TX2 egy 3GHz-re húzott E2180-as procin, de elég jól lehűti, 1100rpm-re szabályozza a lap, és nem is reped a venti.
Egyébként egy 10k-s CM Elite 331-es házban van a gép.
MOD. OFF!

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#8591) EkSYS


EkSYS
senior tag

Sziasztok !

Hazvasarlas...dontottem...vegul is Thermaltake vs. Coolermaster vs. Silverstone vs. Zalman volt az eterbe.
Silverstone TJ10 nyert. Nem olcso, de nem is fogom evente cserelgetni.
ha minden okes holnap meglesz, igy akit esetleg erdekel szivesen megosztom majd tapasztalataimat.
Amugy meg elado lesz az enyem :)

Eki - az eredeti

(#8592) Henk válasza AXisBOLD (#8588) üzenetére


Henk
veterán

Ha egyértelműen a vga csinálja én megpróbáltatnám legariztatni.Nem hiszem,hogy ez a normál működés része.
elfelejtette: ezt nem tudom,hogy csak azoknál fordult e elő akiknél full fordulaton ment a tx2.Ezt sosem kérdeztem meg azoktól akik panaszkodtak,hogy elrepedt.De én egy hibás szériára gondoltam.

(#8593) aero. válasza Snake28 (#8589) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

esélytelen.

mármint ilyen kaliberű ház, és az elforgatott vinyókeret sem sűrű 10 ezer forintig. Csapj hozzá pár ezrest és vegyél használtan egy CM690-et. :)

[ Szerkesztve ]

(#8594) AXisBOLD válasza elfelejtette (#8590) üzenetére


AXisBOLD
addikt

az enyém szépen szabályozta, mégis csúnyán eltört. ez az elmélet nem tudom honnan van, de megbukott.

Henk: azt kellene, de nincs sok kedvem a huzavonához. meg jó tuningos darab és ki tudja mit kapnék helyette. meg valahol én vagyok a hunyó, mert beleerőltettem a házba először és lehet hogy megnyomtam a burkolatot. csak pár nap után vettem észre hogy szorul és raktam be kis barkács után rendesen.

Aurea mediocritas

(#8595) boeing


boeing
senior tag

Én megvetem a Cooler master CM690 házat és nagyon meg vagyok vele elégedve,egyszerüen fenomenális.Teszt:
[link]

(#8596) dangerzone válasza boeing (#8595) üzenetére


dangerzone
addikt

Alapból két ventivel van szerelve, vagy mennyivel?

(#8597) proci985 válasza dangerzone (#8596) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hárommal ha jól emlékszem. egy elöl (ledes) egy hátul egy a vidkarinál.

egyébként tényleg baromi jó ház az áráért, csak halk gépet ne akarjon csinálni belőle az ember (venti van a vinyók előtt, tehát egy pl egy rev0ás raptor seekje eléggé durván kiszűrődik). az esélytelen vele a sok lyuk miatt. meg az IFX14 lga775ös verziója kerülendő vele a backplateje miatt.

meg a festése lehetne szebb is. meg a porszűrő cserélendő. meg az oldallap picit lehetne vastagabb. ettől függetlenül az árkategórián belül messze bestbuy, szomorúan adtam el a feljebb említett két komolyabb probléma miatt. az utód Cosmos meg árban a duplája volt használtan is, szóval az összevetés nem fair.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#8598) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy milyen házat vegyek a mostani helyet, mert nem vagyok megelégedve vele. Az ár fontos, mivel nem vagyok mostanában elresztve, illetve a szerelhetőség és a méret is fontos a vid karim miatt.

Sokat nézelődtem mostanában, de nem nagyon találtam megfelelőt, sajnos a pénz nagyon beleszól a dolgokba.

Előre is köszönöm!

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#8599) aero. válasza zolee0307 (#8598) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

mennyid lenne rá és mik az elképzeléseid a külsőt, és a belsőt illetően?

(#8600) zolee0307 válasza aero. (#8599) üzenetére


zolee0307
őstag

A külseje nem kell, hogy csicsás legyen, legyen elől pár usb, ja és az oldallap ne legyen plexi.

A belsővel kapcsolatban csak annyi nekem a fontos, hogy a vid karim és egy nagyobb méretű hűtő, valamint az alkatrészek szellősen elférjenek, legyen azért benne ventillátorhely egy pár darab (szeretném, hogy jó huzatot lehetne benne csinálni), valamint a vinyórekesz az oldalap felé nézzen.

Különös igényem nincs, boccs, hogy csak így írtam le, annyira nem értek a házakhoz.

A pénz az jó kérdés, most szeretnék venni még memóriát, meg procihűtőt (ezekre kb. 20.000 Ft-ot szántam), hát a házra max 20-25.000 Ft-ot szánnék, mondjuk nem gond, ha van olcsóbban is, bár szeretném, azért, hogy ne essen szét.

A procihűtőm az alaplapra merőlegesen fúj, és nem valami jók a hőmérsékleteim, ezért gondolkozok másik hűtőben, ami az alaplappal párhuzamosan fújna, és így talán jobb hűtést tudnék csinálni.

A mostani házzammal megjártam, mert méret szempontjából jó, csak elég vacak a minősége.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.