Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78251) blountex válasza Rowon (#78250) üzenetére


blountex
senior tag

Valójában elég lesz egy Noctua dupla 120mm venti is

#78249 venom8888
Én is 5800X3D tervezek venni, de AMD kártyával (smart acces és hasonló finomságok) :)

[ Szerkesztve ]

(#78252) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Sziasztok,

Bújom a google-et egy ideje házzal kapcsolatban.
Egy olyan házat keresek, amibe belemegy 2db 560x140x45-ös radiátor.
Egyelőre (szemre) a THERMALTAKE Level 20 XT-t látom erre alkalmas választásnak, de a gyártó oldalán ez a ház is max 480mm-es radiátorokat tud befogadni.
Illetőleg látok még Thermaltake The Tower 900-at, amibe elméletileg 100%, hogy belemeférnék. Tudna valaki javasolni egyéb opciókat?
Mindenképpen zárt házat szeretnék a megfelelő szellőztetés miatt.

Üdv.

(#78253) abridabri válasza h.adam.92 (#78252) üzenetére


abridabri
veterán

Egy [Core P100] nem lenne jó ?
Akkor száműzni tudnád a radikat kintre ,és elég lenne a jelenlegi házad is ?!
Level 20 XT-t tuti nem vennék, besül minden annyira zárt. TT900 ba fixen befér amúgy ,de az meg csak dual loop-al néz ki jól ami meg egy vagyon.

[ Szerkesztve ]

(#78254) h.adam.92 válasza abridabri (#78253) üzenetére


h.adam.92
őstag

Jelenleg egy Thermaltake Core P5 TG-t használok.
Jó lenne, ha egy komplett ház lenne. Önmagában a P100 nem lenne nyerő nekem. Tisztítás szempontjából is macerás lenne, ha több (nem összeillő) részből állna. Viszont ahogy elnézem ez a P100 összerakható egy W100-zal. Így már nem lenne rossz.

[ Szerkesztve ]

(#78255) MaddeNNNN válasza blountex (#78251) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Nvidiával is működik, csak itt Resizable BAR a neve. Játékonként változik, hogy mennyit hoz de van ahol kellemes plusz ingyen fps.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#78256) venom8888 válasza blountex (#78251) üzenetére


venom8888
őstag

És milyen házat keresel magadnak hozzá? Milyen vga val?

(#78257) pigatt


pigatt
őstag

Alig várom, hogy ennek a háznak legyen ATX változata! Remélem, hogy lesz!

i9 / 4080 / 32"

(#78258) blountex válasza venom8888 (#78256) üzenetére


blountex
senior tag

Egyelőre 6800 XT, majd a héten meglátjuk, hogy áraznak a pirosak, de hogy egy RTX4080 kb 700e, rohadjon is rájuk.

Lian li air mini

Pigatt
Meglepő a két ház között a hasonlóság.
Vajon lesz - e belőle ATX? Kitudja

[ Szerkesztve ]

(#78259) venom8888 válasza blountex (#78258) üzenetére


venom8888
őstag

En megvarom a 4070 et, az allitolag a 3090ti szinten lesz, es remelhetoileg olyan 480k kornyeke lesz. Ha dragabb akkor 3090 et veszek, TI draga abbol is,meg hasznaltan is. Az uj AMD kartyak, hat nemtudom, azert dlss ben az nvidia nagyon eros most, az amd nem olyan szep,jo ez a funkcioja mint az nvidianak. Arra jok lehetnek, hogy az arakat lentebb toljak a 40xx szerianak, TALAN.

(#78260) Rowon válasza pigatt (#78257) üzenetére


Rowon
veterán

Szerintem jól eltalálták. Tiszta airflow.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#78261) laca500


laca500
aktív tag

Sziasztok!
A Be Quiet Silet Base 801 mennyire ajánlott manapság? Az összefoglalóban látom, hogy a 802 az elsők között van, de mi a helyzet a 801-el?
Nyugodt szívvel megvehetem? Csak annyi a különbség, hogy a front panelen kapott egy USB C-s csatit?

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#78262) Rowon válasza laca500 (#78261) üzenetére


Rowon
veterán

Hűtés szempontjából ez a telibe előlap nem túl szerencsés.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#78263) laca500 válasza Rowon (#78262) üzenetére


laca500
aktív tag

Köszi szépen.

És ha megveszem ezt az előlapot hozzá?
Még így is 15ezerrel beljebb lennék mint a 802-sel!

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#78264) Rowon válasza laca500 (#78263) üzenetére


Rowon
veterán

Szerintem ezzel a mesh panellel már elég vagány, de magát a típust nem ismerem. Hogy hiteles legyen a kommentem, azért megvárnám még, hogy egy 801/802 tulajdonos fórumozó is véleményezzen.

Nekem teli előlapos házam van, ráadásul hangszigetelt. Egy teszt szerint anno ebben a hangszigetelt házban volt a legjobb a légáramlás, azért esett rá a választásom, de ma már nem venném meg. Legalább 10 éves dizájn, azóta már sok víz lefolyt a Dunán, más lett a házak felépítése, meg szerintem már úgy általánosságban a játékos gépekben lévő alkatrészek is olyanok, hogy több hőt termelnek, mint egykor. Már a modern videókártyák is majdnem önálló számítógépek a számítógépben, annak is kell a megfelelő légáramlás.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#78265) Rowon válasza laca500 (#78263) üzenetére


Rowon
veterán

Na most néztem meg róla ezt a videót: [link]

Szerintem nagyon állat ház. Külön tetszik, hogy az alaplapi tartólemez kiszerelhető és külön rá tudsz pakolni bármit, amit akarsz. Ha tudsz rá szerezni egy mesh előlapot, azt biztos sokat segítene a légáramlásnak. Külön pozitívum, hogy be quiet!-éknál erre is gondolnak.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#78266) laca500 válasza Rowon (#78265) üzenetére


laca500
aktív tag

Én ezt néztem meg: [link]
Nekem nagyon bejön.
Az egyszerű, letisztúlt dolgokat szeretem!
A mostani házam is ilyen, semmi pénzért nem válnék meg tőle, ha beférne egy 3070-es VGA.
Az újak között meg nehéz ilyet találni.
Kell 5db 3,5-ös hdd hely és a vga-nak is el kell férnie!

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#78267) Patrec


Patrec
csendes tag

Sziasztok! Olyan jellegű kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy most cseréltem gépet és a régit(i7-4790, gigabyte mATX alaplap) megcsinálnám egy kisebb itthoni szervernek (nas, esetleg 1-2 szerver pl minecraft futtatása haverokkal közösen stb.) és ehhez keresnék egy olyan házat amiben elférne ez az mATX config 2db 3.5 hdd társaságában illetve 2.5es ssd is lenne a rendszernek. Proci hűtő jelenleg rajta egy CM Hyper 212 evo a maga 159cm magasságával de ezt tudom cserélni kisebbre, hogy elférjen. Az lenne a lényeg, hogy optimális esetben elférjen a 23 centi mély polcon bármilyen orientációban.
Elvesztem a házak rengetegjében, hátha csinált valaki már hasonlót és lenne egy jó ajánlata :D
Előre is köszönöm ha tud valaki ilyesmit!

(#78268) forguet válasza Patrec (#78267) üzenetére


forguet
Topikgazda

Osszeget nem irtal...
Amugy szinte barmibe is belefer ez a konfig.
Osszefoglalot olvastad? Ajanlott hazak adatbazisat ajanlom figyelmedbe :)

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#78269) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Na vegre kideritettem milyen hazam van pontosan, visszaneztem az evekkel ezelotti Amazonos rendeleseimet: Sharkoon MASK ATX
Mi a velemenyetek errol? Erdemes ebbe beletenni a 4070 et,vagy engedjem el.

[ Szerkesztve ]

(#78270) venom8888


venom8888
őstag

(#78271) Rowon válasza venom8888 (#78270) üzenetére


Rowon
veterán

Nekem első ránézésre nagyon zárt, de várd meg a többiek visszajelzését is.

Valami meshes jobb lenne, minőségi ventilátorokkal megtámogatva, amiben rendesen mozog a levegő. Ebben megfő a 4070.

Szerk.: Én s*gghülye vagyok a számítógépekhez, egy dolgot azonban megjegyeztem. Az elektronika és a hő nagyon nem barátok. Ha gondoskodni akarsz az alkatrészek hosszú élettartamáról, akkor kell a hőelvezetés, kell a légmozgás.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#78272) Rowon


Rowon
veterán

SilentiumPC Ventum VT4 / VT4V / VT4V EVO valamelyikével van valakinek tapasztalata?

Elég jó kis háznak tűnik, nem szerepel az ajánlott listában, ezért is érdeklődnék iránta. Airflowra kihegyezett büdzsés ház 8 ventilátor hellyel, ARGB és nem ARGB változatokkal.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#78273) forguet válasza venom8888 (#78269) üzenetére


forguet
Topikgazda

Ahogy Rowon is írja, eléggé antik már ez a ház...elmosolyodtam az 'extremely efficient airflow system' marketing bullshiten.
Nem létszükséglet a házcsere, fizikailag nem fog benne tönkremenni a VGA, jobban bírják ezek a gyűrődést, de throttling simán előfordulhat akár egy VGA igényesebb játékban.
Én is javasolnék egy modern mesh előlapos házat, pláne ilyen belbecshez legyen már külcsín is :)

Rowon: Ventum. Nem találkoztam vele fizikailag...általánosságban jó ár/érték arányúak a SPC házak (és általában a termékeik), de inkább upper-entry tier vagy talán alsó középkategória. A build qualitytól nem várnék túl sokat, nincs 6kg a ház, de a funkcionalitása rendben van.

[ Szerkesztve ]

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#78274) Rowon válasza forguet (#78273) üzenetére


Rowon
veterán

Köszi!

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#78275) venom8888 válasza forguet (#78273) üzenetére


venom8888
őstag

Jaja veszek majd akkor. Mi az a Mesh?

(#78276) Viktor77 válasza venom8888 (#78275) üzenetére


Viktor77
titán

Nem teli az előlap, hanem lyukacsos, így jut be levegő. Értelemszerűen ilyenkor legyen porvédő az előlap mögött.
Ami pl. hiányzik ennél a háznál (nálam itt esett ki), aztán hiába a 2 20-as venti, annyi port szív be, hogy öröm takarítani.
Írta is valaki feljebb, hogy nagyon porosodik.
Érthetetlen miért maradt ki.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#78277) Rowon válasza Viktor77 (#78276) üzenetére


Rowon
veterán

Valamelyik Phanteks háznak is ilyen a kialakítása, hogy elöl nincs porszűrő, de a mesh panel sűrűbb. Állítólag Gamers Nexusék szerint ez a jobb.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#78278) Viktor77 válasza Rowon (#78277) üzenetére


Viktor77
titán

Meg is van.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#78279) Viktor77


Viktor77
titán

Amúgy ma jött ki Nexusék 2022 évi házösszegző videója: [link].

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#78280) forguet válasza Viktor77 (#78279) üzenetére


forguet
Topikgazda

Köszi, be is tettem az összefoglalóba.
Nagy meglepit amúgy nem hozott a video, konzisztens a teszteken elhangzottakkal...és ez jó :)

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#78281) TIT válasza laca500 (#78261) üzenetére


TIT
veterán

Ha a tetejének olyan gagyi műanyag pöckei vannak mint a 600-nak felejtsd el,2 már letört 4 év alatt(nem csak nekem) és azt se tudom hol keressem,remélem nem olvad szét valahol.

(#78282) Rowon válasza Viktor77 (#78278) üzenetére


Rowon
veterán

Hmm. Érdekes, mondjuk egyenlőre Én sem tudom mit csináljak, mert nem akarok baromi drága házat venni, de amiket nézegettem, azokban mindenhol van legalább egy akármilyen minőségű porszűrő. Tehát a porszűrővel megérheti venni, viszont a légáramlás valamivel gyengébb lesz. Nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#78283) zseko válasza MaddeNNNN (#77368) üzenetére


zseko
veterán

Kissé régen volt már április :DDD, de végül a napokban lett csak a házvásárlásból valami, ami egy használt Be Quiet! Dark Base Pro 900 rev 1.0 lett. Hát, ööö... szép méretes :DDD Lehet kissé overkill a konfigomhoz és elég lett volna kisebb is, de 30e-et azért csak megért, szerintem (remélem) :)

HR24.hu

(#78284) MaddeNNNN válasza zseko (#78283) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Grat a házhoz! :)
Az sohasem baj ha van hely építkezni. Az egyetlen fentartásom vele, hogy teli előlapos. De ha a hőfokok rendben vannak a konfigoddal, akkor nincsen gond.
Használd egészséggel. :K

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#78285) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Van egy Lian Li O11 Dynamic ház [link] Noctua NH C14 CPu hűtő [link] és I5 12600 Proci.Integrált VGA. Van 3 db 12 cm es , ID-COOLING XF-12025-RGB ventim. A kérdésem az lenne hogy ebben a low profil cpu hűtés felállásba, hogyan lehetne a legideálisabb hűtést ki alakítani?A ház aljába nem szeretnék,be szívó ventit,mert úgy sok port gyűjt.Szerintettek hogyan helyezzem el a 3 db ventit?Köszi előre is. :R

(#78286) nomic


nomic
aktív tag

Sziasztok! Fogalmam sincs, milyen házat vegyek, spórolni akarok, de nem a legrosszabbat venni.

Alaplap: Ár alapján döntök, hogy B550 vagy B550M, de számoljunk ATX-el.
Hűtő: bq! Pure Rock 2 (155mm)

Kártya: RX 6700 XT, valószínűleg Sapphire Nitro+ vagy PowerColor RedDevil, szóval 3 ventis mérettel kell számolni. (kb. 320mm a maximum)

1db 2,5" SSD és 1db 3,5" HDD.

Használt is szóba jöhet, jó szellőzést szeretnék, nyílván alsótápost, és lehetőleg ablakost.

RGB és hasonló csilivili dolgok nem kellenek, de nem zavar, ha van. Fakultatív. :D

30.000 környékén szeretnék maradni.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 5600 / RX 6700 XT NITRO+

(#78287) forguet válasza nomic (#78286) üzenetére


forguet
Topikgazda

@Nomic:
Deepcool Matrexx55 mesh, ablakos
Esetleg Bitfenix nova mesh se, bár ebből a nem ablakos van csak 30 alatt
Ha feljebb tudsz menni árban egy tizest, akkor Lancool 215 vagy Phanteks p360A

@kromatika:
3 oldalra beszívásra.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#78288) nomic válasza forguet (#78287) üzenetére


nomic
aktív tag

Köszönöm.

Ryzen 5 5600 / RX 6700 XT NITRO+

(#78289) venom8888


venom8888
őstag

Cougar MX331 Mesh-G Mid Tower
Ehhez mit szoltok, ez nem rossz db nem?

(#78290) venom8888


venom8888
őstag

vagy ez? Nem gagyi? Nem ertek hozza. [link]

(#78291) venom8888


venom8888
őstag

(#78292) Rowon válasza venom8888 (#78290) üzenetére


Rowon
veterán

Hát... nem tetszik, hogy a bekapcsoló gombok és az USB az előlappal egybe vannak. 70 fontért gondolom full műanyag, papírvékony acéllal, gyenge és hangos ventikkel. Kérdéses az is, hogy hátul mekkora helyet hagytak a kábel menedzsmentnek.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#78293) venom8888 válasza Rowon (#78292) üzenetére


venom8888
őstag

100 font alatt valami ar ertek aranyu cuccot tudsz ajanlani, ami jol is nez ki,nem csak egy fekete doboz?

(#78294) Rowon válasza venom8888 (#78293) üzenetére


Rowon
veterán

Nézd át a topic összefoglalót, ott vannak ajánlott házak minden árkategóriában.

Miért akarsz külföldről rendelni?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#78295) venom8888 válasza Rowon (#78294) üzenetére


venom8888
őstag

mert itt elek.

(#78296) Rowon válasza venom8888 (#78295) üzenetére


Rowon
veterán

Az összefoglalóban lévő típusokat biztos vagyok benne, hogy ott is árulják.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#78297) forguet válasza venom8888 (#78290) üzenetére


forguet
Topikgazda

Nem ismerem őket, de annyiért, amennyibe ezek kerülnek, én inkább az ajánlott házak közül választanék.
A Cougarhoz csak 1 venti jár.
A másik, amit linkeltél, mesh frontos, de nagy lyukmérettel és nincs porszűrő elöl, nekem ez is aggályos lenne. (elvárás: vagy nagy lyukak ÉS porszűrő - lásd fractal torrent, vagy fine mesh és nem kell porszűrő)
Illetve ahhoz képest, hogy ATX méretűek, csak 5,5 kg-os mindkettő, ez az anyaghasználattal kapcsolatban óvatosságra int (engem).

...És mivel ez egy ház topik, hadd legyek elfogult, ha elköltesz fél millát VGA-ra, házra meg csak 30e-et szánsz, az sztem nem túl arányos.
Ne feledd, évekig fogod nézegetni, nyomkodni, takarítani...azt szoktuk mondani, h a teljes konfig árának kb 10%-át szánjuk házra, ez sztem jó iránymutató lehet számodra is.

Ettől függetlenül vannak jó házak 30-ért is, lásd ajánló :)

Szerk: most látom h az újabb hozzászólásban már 100GBP-t írsz, abból már plané lehet jó házat venni...pl Lancool 215, Phanteks P360A vagy G360A, BQ Pure Base 500DX, Fractal Pop Air, NZXT H5 flow

[ Szerkesztve ]

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#78298) Rowon válasza forguet (#78297) üzenetére


Rowon
veterán

Ezt a 10% szabályt még nem hallottam, de nagyon praktikusan hangzik.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#78299) nomic válasza forguet (#78287) üzenetére


nomic
aktív tag

Mattrexx 50 vélemény? Hardveraprón jó áron árulja egy kolléga.

Ryzen 5 5600 / RX 6700 XT NITRO+

(#78300) forguet válasza nomic (#78299) üzenetére


forguet
Topikgazda

Hát...Azt írja új ára 38e, valójában 26e.
Én nem vennék ilyet 20.000-ért, használtan, mikor 26-ért van újabb verzió, mesh előlappal, újonnan :F

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.