Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26999) kromatika válasza norbi2010 (#26995) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.én éppen most váltottam 690II Advanced -ről,912+-ra. a legfontosabb a halk,és jó hűtés volt számomra .Csináltam méréseket is. CM 690II Advanced elől gyári 14cm/800rpm-en/ felül és hátul 2db Coolink SWiF2-120P /1000rpm-en/.VS CM Haf 912+ elől és felül 20cm-es gyári 700rpm-en.Proci és VGA hűtő változatlan maradt,és azonos a külső hőmérséklet.Eredmény:Alaplap 5 fokkal,Vga 4 fokkal,proci 3 fokkal hűvősebb a HAF-ban.És a lényeg hangban is nagyon ott van evvel a beállítással. Régebb,csend mániás voltam azt hittem hogy minél lukacsosabb egy ház annál hangosabb.Ez így is van,de nem abban az esetben ha nagy méretű Pl 20-as alacsony rpm-en használt ventit tehetünk bele.Előtte volt Antec P182 és 183-am is,amik nagyon halkak voltak,de a hőfokok magasabbak voltak mint a 692II esetében.Ventiket feljebb kellett állítani,és ekkor már ugyan ott voltam hangban a P183-al mint a 690II vel. semivel nem volt halkabb a P183 azonos szellőzés elérésekor.Tehát itt is érvényesül,hogy a hang forrásának a megszüntetése eredményesebb,mint a hang elszigetelése.A 912plus a 2db 20-as szinte hangtalan ventivel,bármennyire is furcsa,halkabb mint a P183 ,
és a 690II a fent leírt 3 db ventivel, és beállítással.. És jobban is szellőzik.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.