Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26924) Hayhasimo


Hayhasimo
csendes tag

Tiszteletem!
Még mindig képlékeny, hogy Xigmatek Midgrad II, NZXT Tempest 410, lesz-e a befutó nekem, viszont felmerült, hogy mennyi opcionális ventit szereljek (szerezzek) be.
Ugye anyagilag sem mindegy hogy veszek + 3-4 ventit vagy +6-ot esetleg.
Én arra jutottam, hogy elöl kettő (szívó), felül kettő (fúj), hátul egy (fúj) kombináció még beleférne a keretbe. Ez ugyebár 5 db összesen. A táp mögötti alsó szívónak valamint az oldalsó 2-nek mekkora jelentősége van? (VGA az egy GTX 560Ti lenne)
A másik dolog a vezérlés. Nem vagyok egy állandóan mókoló típus, de annyi azért elkelne, hogy filmnézéskor csendesebb legyen, játéknál meg hűtsön az se baj, ha hangosabb.
Kinézet alaplap (Asus P8Z77-V) elvileg erre képes: 1xCPU Fan, 3xChassis Fan, 1x Optional Fan meg ehhez Fan Xpert 2 szoftver..... Akárhonnan számolom ez 4-et vezérel a proci hűtőn kívül. Xigmához jár a pci slotos vezérlő 3 ventire. Jó-jó, de tekergeti a fene hátul (tuti leszoknék róla 2 hét után). Valahogy így vagyok az előlapi vezérlőkkel is, bár az azért előnyösebb. Viszont + pénz.....
Vagy Arctic féle PST kábel a megoldás PWM-es ventikkel?
Vagy vegyek TC-s ventiket aztán vezérelje magát a venti, hőmérséklet alapján?!
NZXT Tempest esetén kiagyalt kombó: gyári hátsó bemászik előre, akkor ott lesz 2 "gyári", hátra menne 1 F12 Pro, meg felülre 2 F12 Pro, lévén azok csak kifelé dolgoznak.
Midgrad II, szintén zenész, de ott lenne hozzá vezérlő pci slotba, de az venti kiosztást ugyan így képzelném.
Nem vagyok Arctic mániás, de erre lenne keret PWM, TC, "sima" verziók is messze olcsóbbak a többinél. Mondjuk a tartósságukról nem nagyon olvastam még, csak a költséghatékonyságukról..... /Konfig: i5-3570K, P8Z77-V, 8Gb Kingston 1600Mhz, Corsair TX750V2, GTX560Ti, SSD, 1 TB HDD SATA3/
Előre is köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.